11 Schiedamseweg blijft dicht voor auto's Zandauto veroorzaakt grote verkeerschaos Galafeest voor De Walvisch Rotterdams Dagblad 110 Vragen over de begroting WD Maassluis is voor spreiding allochtonen Werknemers willen fiets van de zaak a foutieve benoemingen worden niet teruggedraaid Maassluizer Man schopt ramen in Oude dief Meerderheid wil wel af van busbaan op Dillenburgsingel BUSSLUIS «SIS Tgjitzi mode nieuwe mode nieuwe icfleën Schiedam-jUT^rëijpeïstraat 3T7'naast A.'e.C.' parkeergarage. Tel. 427 00 77v Waterweg Donderdag 16 oktober 1997 Schiedam De foutieve benoe ming van 34 ambtenaren binnen het^Qrganisatievernieuwingspro- ces-wordt door het college van burgemeester en wethouders van Schiedam niet teruggedraaid. De ambtenaren zijn door de nieuwe sectormanagers benoemd op lei dinggevende functies. Later bleek dat dit functies waren, waarvoor de mensen eerst een se lectieprocedure hadden moeten ondergaan. Met dit besluit wil het college rechtszaken van de al be noemde ambtenaren vermijden. Volgens wethouder A. G. Wieg- manis de oplossing die het colle ge riü heeft gekozen, de minst slechtste. „De sectormanagers hebben toezeggingen gedaan en éi zijn al afspraken gemaakt. Voor deelgemeente zitten er risico's in .lEyye ons niet aan die toezeggin- gwthoudenzei Wiegman gister- 2$£j®d tijdens de raadscommissie financien. Het college kan door de rggytspositie van de ambtenaren aÖjpmders, is de mening van TOégman. „Op een aantal terrei- flBfiiin toezeggingen gedaan en atóutollege neemt nu zijn verant woordelijkheid.'' !.tSO»enoemingen kwamen nadat bét college op 8 juli een principe besluit had genomen over de af ronding van de eerste fase van de ogmnisatievemieuwingsproces. Vöïgens dat besluit zouden alle leidinggevende functies als gewij zigd worden beschouwd en moes ten gegadigden daarop sollicite ren. Voor 34 functies is dat nu niet meer mogelijk. Het Overleg Platform Medezeg- genschapcommissies (OPM) be treurt de hele gang van zaken rondom de benoemingen, „Uit gangspunt bij het organisatiever nieuwingsproces is altijd geweest: de juiste mens op de juiste plaats. Wordt dit uitgangspunt ook in de praktijk gebracht? Helaas uit de 1ST college blijkt dat tegen deze afspraak in reeds 34 personen óp leidingge vende posities zijn benoemd," staat in de nieuwsbrief die bet OPM hierover heeft verzonden. Ogk een aantal leden van de raadscommissie financiën was het niet eens met het besluit van het college. Het CDA is het niet eens met de benoemingen. „De hoge jongens zijn nu al benoemd. Wt meten nu met twee maten," vond M.J.E. Ruseler-van Bers. Zij werd in haar protest gesteund door Th. H. B. Schoenmakers Platform Schiedam). Wethouder Wiegman trok giste ren duidelijk het boetekleed aan, „Iedereen in dit huis heeft over het principebesluit meegetoeterd, maar na de vakantie bleek dat er een duidelijke contradictie in het verhaal zat. We kunnen dit niet te- rüèdraaien, hoe vervelend het ook. is. Ook wij zijn hier niet blij rhèé."' üudagCIidC Maassluis Een 33-jarige Maas sluizer is gistermiddag bekeurd omdat hij in winkelcentrum de Koningsboek in Maassluis afval opde grond gooide. Twee agenten zagen de man een plastic zak en schillen op de grond gooien. Toen de tv/ee dienders hem vroegen de rommel in een prullenbak te de poneren, pakte de Maassluizer yp$ de ogen van de agenten zijn rèfzooi op en wierp het opnieuw opde grond. De man kreeg vervol gens' een boete van 130 gulden. Schiedam Een 35-jarige Schiedammer is gistermiddag aangehouden nadat hij een ruit had vernield van het kantoor van desociale dienst in Schiedam. Po litieagenten pakten de man op. Hij bleek te hebben gedronken en werd afgevoerd naar het politie bureau. Schiedam Een 74-jarige Rotter dammer is gisterochtend betrapt bij het stelen van een portemon nee. De man wilde met het ding de winkei verlaten zonder te beta len. Winkelpersoneel hield de man aan en droeg hem over aan de politie. Op het bureau bleek hij een valse naam te hebben opgege ven. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Een meerderheid van de omwonenden van de Schiedamseweg in Vlaardingen is tegen totale openstelling van de busbaan bij NS-station Vlaardingen-Oost Nu mag het autoverkeer alleen in de richting van de mr. L. A. Kesperweg over (het laatste stukje van) de Schiedamseweg rijden. Dat moet dus zo blijven, blijkt uit een enquête die de gemeente on langs heeft gehouden en waarvan de uitslag gisteren bekend is ge maakt. Eenzelfde onderzoek voor de busbaan op de Dillenburgsin gel in Holy geeft aan dat een meerderheid voor openstelling is. Burgemeester en wethouders zul len nog dit jaar een voorstel aan de gemeenteraad voorleggen, die overeenkomt met de enquêtes. Voor het ongedaan maken van de busbaan opde Dillenburgsingel is volgens voorlopige ramingen twee miljoen gulden nodig. Het waren respectievelijk de der de en vierde busbaanenquête die sinds het aantreden van de nieu we gemeenteraad zijn gehouden. In september 1995 sprak drie kwart van de omwonenden van de Parijslaan-Korhoenlaan zich uit voor het openstellen van die we gen voor al het verkeer. Negen maanden later maakte een enquê te over het Landje van Chardon een einde aan de jarenlange on rust van veel omwonenden: zestig procent was tegen de openstel ling. Het wordt nu een speelveld. Sterk verdeeld Net als in Vlaardinger-Ambacht over het Landje van Chardon, wa ren ook bij de enquêtes over de Schiedamseweg en Dillen- burgsingei de meningen sterk verdeeld. Van de 2024 omwonen den van de busbaan bij Vlaardin gen-Oost van 18 jaar en ouder heeft 63 proeent meegedaan aan de peiling: 46,4 procent beant woordde de vraag 'Moet de bus baan Schiedamseweg openge steld worden voor alle verkeer?' met 'ja'. Voor de Diüenburgsingel, waar bijna driekwart van de 2083 omwonenden het formulier terug stuurde, stemde 59,5 procent van de inzenders voor openstelling. De verwachting is dat door de openstelling van de Dillen burgsingel tussen de Stadhoud erslaan en Hoiysingel, waardoor er een kortere verbinding komt tussen de Hoiysingel en Holy- Oost. ook op de Willem Lodewijk- en Stadhouderslaan de verkeers drukte zal toenemen. Als in december de gemeenteraad het voorstel van b en w over neemt, betekent dat niet dat de auto's met Kerstmis over de Dil lenburgsingel kunnen rijden. Il lustratief daarvoor is de voort gang met de Parijslaan-Korhoen laan: twee jaar na het besluit wordt binnenkort het veranderde bestemmingsplan ter visie ge legd. Als daar bezwaren tegen worden ingediend -de verwach ting is dat dat gebeurt - wordt het 1999 voordat met de daadwerkelij ke werkzaamheden kan worden begonnen. Kosten: 900.000 gul den. De bussluis op de Schiedamseweg in Vlaardingen blijft gehandhaafd. FotoRoei Dijkstra Ook voor de openstelling van de Dilienburgsingel moet er het een en ander gebeuren. Zo moet eerst het kruispunt met de Hoiysingel worden aangepast en op de Dil- lei.burg singel zelf moeten veili ger fietspaden komen. Daar bo venop moet een aantal woningen worden voorzien van extra ge luidsisolering. De twee miljoen gulden die daar volgens de eerste berekeningen mee zijn gemoeid past wel binnen de budgetten die de coalitie drie jaar geleden be schikbaar heeft gesteld. Naar de technische mogelijkhe den om de Anthony Knottenbelt singel open te stellen loopt mo menteel een nieuw onderzoek, dat wordt uitgevoerd door de ge meente Rotterdam. Uit het eerste onderzoek bleek dat het nage noeg onmogelijk was om de Knot- tenbeltsingel op een veilige en be taalbare wijze open te stellen, veel geruzie binnen de coalitie tot een heronderzoek besloten^: waarvan volgende maand de uiW komst wordt verwacht. Zie ook pagina 13: 'We zullen ons er bij neer moeten leggen' rB&f: 53T l' Het is nog onduidelijk hoe de zandauto de bovenleiding van de tram kapot kon rijden. Foto Roei Dijkstra Schiedam Een ijverig raadslid met zijn even ijverige steunfrac- tie. Na het doorpluizen van de meerjarenbegroting bleven er bij het Platform Schiedam nog wat vragen liggen: 110 om pre cies te zijn. Er waren nog meer vragen, maar die had raadslid Th. H. B. Schoenmakers zelf al kunnen beantwoorden. Op 110 vragen moest het raadslid het antwoord schuldig blijven. Het zal geen verbazing wekken dat Schoenmakers met dit aan tal de meeste vragen over de be groting heeft gesteld. Het totaal aantal vragen van de overige bij elkaar fracties ligt op tachtig. Voor de gemeentelijke afdelin gen zal de beantwoording van vooral de vragen van Schoenma kers nog een hoogstandje wor den, verwacht wethouder A G. Wiegman (financiën). Saillant detail, vraag nummer 51 gaat over de steeds toenemende werkdruk van de ambtenaren. Ruim een week geleden tikte het college Schoenmakers op de vingers over het indienen van schriftelijke vragen die hij later weer introk. ,JEen belletje naar een ambtenaar was voldoende geweest," schreef het college toen bestraffend. De brief was vooral, bedoeld om het ijverige raadslid in de toekomst iets meer zelfkritiek te laten uitoefe nen bij het stellen van vragen. Dat laat twee mogelijkheden open: uie boodschap is niet door gekomen, óf de tekst in de meer jarenbegroting laat te veel te vragen over. Schiedam—Op plein 1940-1945 in Schiedam heeft zich vanochtend een flinke verkeerschaos* voorge daan. Enkele uren lang was de rij baan afgesloten voor verkeer omdat een zandauto de bovenlei ding van de tram kapot had gere den. Hoe het oi^eluk, dat rond negen uur ontstond en waarbij niemand gewond raakte, kon ge beuren, was vanochtend nog niet bekend. De politie had haar handen vol het verkeer op de Burgemeester van Haarenlaan en de 's-Gravelandse- weg in goede banen te leiden. Vooral met de stads- en streek bussen was het in het begin even passen en meten. Rond tien uur waren alle buschauffeurs inge licht over de te rijden omleidings- route. Werklui van de RET ziin na het ongeluk direct aan de slag gegaan met het repareren van de boven leiding van de tram. De verwach ting was dat de reparatie onge veer drie uur in beslag zou ne men. Schiedam Bekende oud- Schiedammers als mr. Pieter van Vollenhoven, Joop Daal- meij er, weerman John Bernard en Victor de Conirick zullen op 5 september 1998 meewerken aan een grootscheepse gala-avond ten gunste van molen De Wal visch. Het actiecomité wil met een culi nair verantwoord en interessant feestprogramma ae vele bedry- ven uit de regio warm maken voor een bydrage -een kaartje kost 250 gulden- aan het her stel van De Walvisch. De molen werd in de nacht van 13 februari 1996 door brand verwoest De talloze inzamelingsacties door de Schiedamse bevolking, de Schiedamse molenstichting en de ondernemers leverden een bedrag van ruim 400,000 gulden - op. Ondanks alle inspanningen bestaat er nog een gat van vier ton. Onder de 31 bedrijven die iets hebben gedaan voor het herstel van de molen zaten 'slechts" ze ventien grotere bedrijven. Het comité hoopt met het speciale gala wel ondernemers met hun klanten te mogen begroeten in het nieuwe Theater a/d Schie. Naast een culinaire aankleding van het feest en een optreden van een band 'die slaat als een' klok', wordt ook een veiling ge-' houden. Daarbij zal Pieter van- Vollenhoven als veilingmeester optreden. Er komen ondermeer schilderijen, wijn en antiek on der de hamer. De verwachting is dat de veiling zo'n 50.000 gulden zal opleveren. Maassluis De WD-fractie in Maassluis zou graag zien dat 'de groepen uit onze bevolking met een verschillend land van her komst' over de stad worden ver spreid. Dat stelt ze in haar vragen aan het college van burgemeester en wethouders voorafgaande aan de begrotingsbehandeling van be gin november, „Een goede sprei ding is naar onze beleving de bes te garantie voor integratie en het voorkomen van gettovorming." Het antwoord van het college op de waag of de gemeente samen met de woningstichting kan stu ren in de woningtoewijzing, is ne gatief. „In de wet- en regelgeving staan begrippen als vestigings vrijheid en keuzevrijheid voorop. Beperking van deze vrijheden voor een spreidingsbeleid bij al- lochtonen is niet toegestaan." 'C Het college denkt 'een evenwidr tige bevolkingsopbouw1 vooral te bewerkstelligen door het opknap pen van de flats en woonomge ving in Burgemeesterswijk, Com- ponistenbuurt en Bloemenbuurt. „Het zijn met name deze wijken die te maken hebben met leef baarheidsproblemen, een moge lijk toenemende concentratie van lagere inkomens (kansarmen, al lochtonen) en een vraaguitval naar goedkope woningen onder de inwoners van Maassluis." Door de opknapbeurt zullen mid den- en hogere inkomens in de wijken (blijven) wonen, menen b enw. Vlaardingen Werknemers van Schiedamse en Vlaardingse be drijven willen best met de flets naar hun werk. Maar dan moet de infrastructuur en de kwaliteit van de fietspaden worden verbeterd. Ook zou de werkgever een bijdra ge in de aanschaf van een twee- wieler moeten leveren. Op dit moment woont iets meer dan de helft van de werknemers op minder dan tien kilometer af stand van hun werk. Hiervan rijdt 56,3 proeent dagelijks met de auto op en neer. Terwijl ruim .25 pro cent de fiets neemt en slechts 7 procent geSruik maakt van het openbaar vervoer. Deze conclusies staan m het giste ren gepresenteerde Vervoerma- nagement onderzoek van het Ver voer Coördinatie Centrum Rijn mond (WC). Het rapport werd tij dens een bijeenkomst van het de- partement Waterweg Noord van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel toege licht door vervoermanager A. Vis ser van het VCC. In opdracht van de stadsregio Rotterdam werden 115 bedrijven uit Schiedam - langs de Gorzen tot en met de Havenstraat - en uit Vlaardingen - aan de Konin gin Wilhelminahaven, Vetten- oordsepolder, Deltagebied en het Scheur- aangeschreven. Uitein delijk vulden 46 ondernemers en 691 werknemers dc enquête in. Een representatief aantal, aldus de onderzoeker. Knelpunten De grootste knelpunten in de be reikbaarheid vinden de werkge vers de files op de A4, A20 en A13. Ook de Beneluxtunnel, vooral het verkeer richting Zuid en de slech te doorstroming op de Marathon- weg in Vlaardingen worden ge noemd. Van de 46 werkgevers wil ongeveerde helft onder voorwaar den meewerken aan alternatieven om de bereikbaarheid te verbete ren zoals het aanpassen van werk tijden en het stimuleren van an dere vervoermiddelen. Eén Vlaar dingse werkgever heeft een pen delbus van het bedrbf naar het Marconiplein geregeld. Een ander Vlaardings bedrijf promoot sinds kort het gebruik van de fiets on der zijn personeel. Uit het rapport blijkt verder dat er nauwelijks openbaar vervoer is in het havengebied in Schiedam. Er zou een onderzoek moeten ko men naar de verbetering hiervan. Veel werknemers uit bijvoorbeeld de Vlaardingse wijk Holy gaven in de enquête aan, het prima te vin den om van huis te worden opge haald door een bedrijfsbusje. Over carpoolen is men niet en thousiast, dat is duidelijk tweede keus. Gedragsverandering Vervoermanager Visser zei tij dens de bijeenkomst dat er ook wordt gedacht aan de verbetering van het vervoer over water. De verbinding met de pont Maas- sluis-Rozenbrug verbetert duide lijk wanneer een pendelbusje de mensen van en naar de pont brengt.Visser: „Het doel is om het vermijdbaar autoverkeer in te dammen zodat het aantal autoki- lometers en de daarbij behorende kosten afnemen. Dat vraagt een gedragsverandering van bedrij ven en personeelDe reistijd moet reëel zijn anders stapt niemand uit zijn auto." Hij gelooft dat de woon-werkver- goeding in de toekomst verdwijnt en dat werkgevers hun personeel in plaats daarvan vervoer moeten aanbieden. Al dan niet tegen vol ledige vergoeding. Als vervolg op het onderzoek zullen de betrok ken gemeenten, de stadsregio, werkgevers en andere belangheb benden binnenkort een bereik baarheidsovereenkomst opstel len.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1