24 Excelsior Maassluis heeft aan één helft genoeg Deltasport na rust op toeren HVO^trainer Dick Suiker roepende in de woestijn Hoofdklasser klimt dankzij zege naar het 1 linkerrijtje (NOEN Finale golf tour in sfeervolle ambiance J-f? i Derde nederlaag Oranje Nassau DVO'32 klaar voor Hoekse Boys CKC Maassluis doet goede zaken Dolle taferelen bij Juventus «s.-fcrw Verkeerde instelling breekt MW'27 lelijk op Volleybalsters Rijnmond 'gelukkigste in loterij' Harga-coach Ed Pak ziet keerzijde van de medaille Rotterdams Dagblad Maandag 20 oktober 1997 Middelburg Oranje Nassau liep .bij ONDO tegen de derde neder laag (19-13) van het veldseizoen op. Het gebrek aan schotloosheid was opnieuw de voornaamste fac tor die tot het onnodige verlies leidde. „Hadden wij al onze kan sen benut," wist Oranje Nassau- speler Henk Poot met zekerheid, „dan hadden we niet verloren." De volgelingen, van trainer-coach Ed Mayer kenden wel een heel koude start in Middelburg: na am per tien minuten keek Oranje Nassau tegen een 4-0 achterstand aan. „Zy schoten heel zuiver," was de simpele verklaring van Poot, „vooral hun heren beschik ten over een prima schot en wij misten veel schotkansen. Daar door keken we de hele party te gen een flinke achterstand aan." De tweede helft, die inging met een 7-3 stand in Zeeuws voordeel, gaf twee wijzigingen te zien by de Vlaardingers. Ivette van der Kooy kwam in de plaats van Debby Goedknegt (enkelblessure) en Ar jen Meijer verving Martin de Kruijk, die te veel hinder onder vond van rijn knie. „We gingen beter draaien," wist Poot, „maar telkens als we dichterbij kwamen kregen zij een mazzeltje van de scheids, een strafworp of een of andere vreemde beslissing in ons nadeel, waardoor het gat toch weer vier of vijf doelpunten werd. Vooral door de vijf rake schoten van Marco van der Harst bleven we nog aardig in hun buurt." Opvallend was de gele kaart voor Sandra Doomink, die evenals haar opponente wegens gebakke lei onder de korf werd bestraft. Maassluis De korfballers van CKC Maassluis krijgen de juiste vorm maar niet te pakken. Deson danks boekten de Maassluizers op eigen veld een uiterst nuttige overwinning (9-7) op Zuidwesters en kijken de pupillen van coach Frits Broers reeds met een schuin oog naar de tweede plek op de ranglijst. Ook deze plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op promotie naar de eerste klasse. Het belang van de strijd tussen Maassluis, tweede van onderen, en rode lantaarndrager Zuidwes ters waS'düidelijk. De1 verliezer zou wel 'erg achterop raken en voor de winnaar zötitfen nog kan sen te over blijven. En Maassluis wilde ten koste van bijna alles de aansluiting met de middenmoot behouden. De openingsfase beloofde veel voor Maassluis want na acht mi nuten stond de 3-1 al op het bord. Vervolgens vervlakte het spel aan béde zijden en werd er na de 3-2 minutenlang niet meer gescoord. De toeschouwers zagen de rust bij een 4-2 stand aanvangen. Na de hervatting bleven beide ploegen ploeteren en werd met veel moeite de korf getroffen. Bij 8-7 en met nog acht minuten te gaan werd het zelfs nog even spannend voor het gemakzuchti ge Maassluis. HetwasMartijn van der Wees, met drie treffers uitein delijk topscorer van het duel, die voor 9-7 en de beslissing zorgde. Maassluis-coach Broers kan voor lopig geen beroep doen op Stefan Gringhuis. Een valpartij met zijn fiets leverde De Maassluis-speler ettelijke schaafwonden, een ge broken tand, pols en pink op. Schiedam De matige bezochte Margriethal stond zaterdagavond even op z'n kop. Juventus vierde er een feestje. De Schiedamse basketballers verwelkomden uit zinnig van vreugde de 76-75 (41- 36) overwinning op RZG/Celeritas uit Groningen die in de slotsecon den uit het vuur werd gesleept. Ronald van Ooijen zorgde met nog één seconde op het bord voor de winnende worp. Zo boog hij de 74-75 achterstand om in een nipte voorsprong waaraan niet meer te toornen viel. Trainer-coach Arjan de Bruyn sprak van een terechte overwin ning. „In de tiende minuut ston den we 18-4 voor, maar de tegen stander kwam goed terug en me de door slechte acties aan onze kant kwam die zelfs op gelijke hoogte. Op de stand van 74-74 kreeg Celeritas twee vrij worpen, waarvan er maar eentje werd be nut." Dolle taferelen in de Margriethal na het slotsignaal. Na de tot onge- kende hoogte opgevoerde span ning, kwam het tot een grote ont lading. Juventus heeft nu drie van de wedstrijden gewonnen. De vrouwen-équipe van Juventus won gisteren in sportzaal Oost met verrassende grote cijfers van Iaé Trading. Het werd 79-51 voor de ploeg van Martin van Dijk. Anita Doornik en Daniëla Boo- gerd waren met respectievelijk 20 en 17 punten het beste op dreef. Annemiek Wisser viel erg sterk in. Vlaardingen Een week voor het nu al cruciale competitieduel te gen Hoekse Boys heeft DVO'32 flink met scherp geschoten tegen Egelantier Boys. De bekerwed strijd aan de Vlaardingse mara- thonweg was voor het theekwar tiertje al beslist door de formatie van trainer Jaap van der Nol: 4-1 Van der Nol was 2eer te spreken over het getoonde spel van DVO'32. Met goed voetbal en vooral dankzij Walter van Pemis werd na lange tijd weer eens winst geboekt. De spits scoorde uit een vrije trap de openingstref fer (1-0) en de voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Opnieuw Walter van Pernis. Bar ry Dijkshoorn en Yucedag Telli zorgden vooreen comfortabele 4-0 ruststand. Na de thee zakte de thuisploeg te rug. Egelantier Boys redde de eer in het bekerduel waarin Raymond Spronk (zijn derde) en Telli tegen een gele prent opliepen. n—Deitasport is zater dag in het bekerduel tegen Ze venhoven, de koploper van de tweede klasse D in het zaterdag voetbal, pas na rust goed op toe ren gekomen. Nu was het Dennis van der Meulen die Deltasport met drie treffers in de goede richting schoot, 6-1. In de eerste helft kreeg de ploeg van oefenmeester Ton Pattina- ma al de betere kansen maar desondanks gingen de ploegen met de brilstand op het 'bord' aan de thee. Na de rust schoot Dennis van der Meulen zijn ploeg vanaf Tandje zestien' op voorsprong. Door treffers van Jarno van der Wilde en Richard Zeebregts (tweemaal raak) liep de ploeg uit de Broekpolder uit naar een comfortabele voor sprong. Dennis van der Meulen onderstreepte zijn vorm met nog eens twee treffers. Voor de 5-0 sl alomde hij langs vijf man en de 6-0 schoot de nummer tien van uit een onmogelijke hoek bin nen. Dankzy een foutje van doelman Manuel Teixeira kon Zevenho ven in blessuretijd nog iets te rugdoen. Door Erwin van der Lee Maassluis Het belang van de 'inhaalwedstrijd' tegen Achilles Veen was duidelijk: aanhaken of afhaken. AI na drie kwartier wist Excelsior Maassluis dat de belangrijke drie punten én een plaats in het linkerrijtje van de rang lijst binnen waren. De hoofd klasser sprong in de eerste «episode duidelijk zuiniger met de kansen om dan de gasten uit Veen. Van de zes mogelijkheden verdwenen er vier in het net waardoor de tweede helft eigenlijk nog slechts een formaliteit was (4-0). Onder het genot van een heerlijk zonnetje was vooral de eerste helft propaganda voor aanvallend voetbal. Want de kansen in ogen schouw nemend zou een korfbal uitslag zeker niet hebben misstaan aan de Lavendels traat. Het was echter aan het aluminium, doelman Rob Grauwmeijer en voor de thee het gemis aan scherpte bij de Achilles Veen-spitsen te danken dat het slechts bij vier treffers bleef/ Excelsior Maasluis begon overdonderend aan het duel. Voorstopper Richard Rasens die van trainer Mark Nijssen de voorkeur had gekregen boven Hans Jörgen Nicolai bewees hoogstpersoonlijk het gelijk van zijn trainer. Al na drie minuten drukte hij vanaf een meter of twintig de bal heerlijk in de lin kerbenedenhoek: 1-0. Toen na zes minuten Robert Vis ser een voorzet van Paolo Men- Harold Loeve (tweede van links) pro beert een IM speler van Achilles Veen de bal afhan dig te maken van Maas sluis'bereid de de ope nlngst refter voor. Foto Peter Molkenboer donca vanaf twee-meter tegen doelman Marcel van der Broek op had geschoten ging het publiek er eens lekker voor zitten. De hoog gespannen verwachtingen, van de eerste tien minuten werden volle dig bewaarheid, zij het dat het thuispubliek een halfuur met dichtgeknepen billen naar Ex celsior moest kijken. Want Achil les Veen kwam vooral dankzij linkshalf Frans Vonk gevaarlijk dicht in de buurt van doelman Rob Grauwmeijer. Die zelfde Vonk zag zijn schot echter voor langs verdwijnen en spits Mauri ce Sehilten keek toe hoe de Ex- eelsior-keeper met een vinger zijn schot tegen de lat tikte. Richard Rasens haalde daarnaast een bal van de lijn on zag een voorzet via zijn scheenbeschermer over de lat scheren. Het was wederom aan een verde diger te danken dat Excelsior na een halfuur onder de druk uit kwam, De balvaardige rechtsback Paolo Mendonca ging binnen de 'zestien' over de knie van Frans van Wijk en arbiter Beser twijfel de geen moment. Manuel Montei- ro bleef vanaf elf meter koel en stuurde de 2-0 in de hoek. De spits stelde twee minuten later Robert Visser in staat om nu wel van dichtbij raak te knallen. Op slag van rust, nadat Achilles Veen via Walter van Ommeren de buiten kant van de paal had geraakt, was het jagen van Robert Visser op de onzekere Kome Sterrenbrug ge noeg om Manuel Monteiro in bal bezit te laten komen. Excelsiors nummer tien bleef alleen voor Marcel van der Broek rustig en schoot mooi de 4-0 binnen. De tweede helft was slechts een formaliteit met wederom een handvol kansen voor beide ploe gen. Het enige verwijt dat de la chende Mark Nijssen zijn ploeg kon maken was dat de grote mo gelijkheden nu onbenut werden gelaten. „We hebben echter tot 3-0 gedisciplineerd en geconcen treerd gevoetbald," aldus Nijssen, „En we staan dichtbij de topploe- gen (op vijf punten van bijvoor beeld Katwijk; red.) in deze lasti ge afdeling." Excelsior Maassluis-Ac hilles Veen 4-0 (4-0) 3, Richard Rasens 1-0.34. Manuel Montei ro 2-0 (str36 Robert Visser 3-0. 45 Ma nuel Monteiro 4-0. Excelsior Maassluis: Grauwmeijer, Frehé, Mendonca. Rasens, Voojjt, Van Stnen (66. Wiegmann), Loeve, Visser, Louter, Monteiro, Vermaas (66. Starmans). Achilles Veen: Marcel Van der Broek, Ster renburg, Van Wijk, Baas, Kamsteeg, Maton (46. Versteeg), Marco van der Broek, Vonk, Van Ommeren, Sehilten (46. Mastromatteo) Hoeke. Vlaardingen De mistflarden die het einde van de week 's ochtends in het Vlaardingse groengebied hingen, zorgden voor de nodige ongerustheid bij Golfclub Broek polder. Afgelasting van de finale van de Open Amateur Golf Tour 1997, een serie van tien wedstrij den in Nederland met als afslui ting de finale in Vlaardingen, zou een kleine ramp hebben bete kend. Maar het weer klaarde op en de 66 golfers, van wie er weinig in ruitjesbroeken waren gesto ken, wierpen zich massaal op de wedstrijd. De course bestond uit 36 holes en een strokeplay. Zater dagmorgen om acht uur vloog het eerste balletje over het in fraaie herfstkleuren getooide Broekpol- derbos en elf uur later werden de prijzen uitgereikt. Winnaar van het eerste topsport evenement voor amateurs was Niels Boysen. Hij eindigde met respectievelijk 78 en 74 punten op de eerste plaats samen met Gary Grootelaar die tweemaal 76 pun ten incasseerde, In de stroke-play play-off verzekerde Niels Boysen zich na de tweede hole van de eindzege en kwam zodoende in jjjjivtffj (/(Dhr In de fhnale van tiet toernooi werd ophoog nivëWgespeöïtJ. Dat viel af te lezen aan de scores. Foto Peter Moixen&oer het bezit van de RAG-Trofee (Rot- terdam-Amsterdam-Groningen Trofee) ofwel het Kardinaalsbord en een blazer. Verliezend finalist Gary Grootelaar ontving waar debonnen. Organisator Maarten van Dam: „Het unieke van de golftour is dat er grote behoefte bestond aan een nationale wedstrijd voor topama- teurs. Door dit te organiseren heb ben de topgolfers meer mogelijk heden zich in eigen land te ont plooien. De positieve ontwikke ling van het amateurgolf leidde er vorig jaar al toe dat de eerste vijf plaatsen van het nationaal kampi oenschap door amateurs werden bezet. Scores van -11 werden ge realiseerd over 72 holes." „Maarten Lafeber wist de aan dacht op zich te vestigen met een bijzondere prestatie op onder meer het Sun Open en de Purmer. Maar ook in Broekpolder was het niveau van hoog gehalte. De golf baan leent zich bij uitstek door de ligging en de bescherming van de bossage voor topsport. Niet in de laatste plaats kwamen de uitste kende prestaties ook door het fraaie herfstweer tot stand. De enige handicap was windkracht vier langs de eerste vliet, maar de golfers zyn al zo geoefend dat zy zich daar tegen wapenden. An ders wordt het wanneer bij wind kracht zeven en acht moet worden gespeeld In de regel is het zo dat bij windkracht twaalf de wedstrijd wordt afgelast. Bij onweer laten we het aan de golfer zelf over of hij verder wil spelen." Het succes van de eerste Open Amateur Golf Tour is voor de or ganisatie aanleiding het toernooi volgend jaar over twintig wed strijden uit te smeren. Hoewel golfclub Broekpolder nog geen aanvraag heeft ingediend ook een wedstrijd te mogen organiseren en eventueel zelfs de finale, ziet heter naar uit dat volgend jaar op nieuw op de Broekpolder zal wor den gespeeld. Maarten van Dam: „Ik heb er uiteraard geen enkele moeite mee welke golfclubs zich beschikbaar stellen, Broekpolder heeft een prachtige accommoda tie in een schitterende rustgeven de omgeving. Maar ook de terrei nen van de Amsterdamse Golf club, golfclub de Gelpenberg. golfclub De Haar, Amsterdam Old Course, golfclub De Dommel, Hat- temse Golfclub, Noord Neder landse, golfclub de Pan en Wouw- se Plantage worden genoemd. Het is in elk geval een amateurtoer- nooi dat ook voor het publiek aan trekkelijk is. De play-off in de Broekpolder werd gadegeslagen door tachtig mensen. De meer waarde bij deze evenementen is dat een seizoenskaart gratis is, de grasmat wat meer weerstand biedt en men zelfs niet met Arens's hoeft te betalen bij de golfclubs. Bovendien is de entou rage, zoals hier in de Broekpolder, uit de kunst met golf op hoog ni veau, beschikbare terrassen en gratis parkeren." DoorFredLouter ^VlaanSngen Als HVO ooit de kans heeft gehad in een officiële ^wedstrijd van-een dub uit de hoofdklasse te winnen, dan was hei wei afgelopen zaterdag. In de met 24 yerloren bekerwedstrijd tegen zondagclub Neptunus nek te HVO:vooraI zichzelf. De oor zaak daarvan' lag in de twee vol komen onnodige rode kaarten die de Vlaardingse voetbaldub moest incasseren. Met de uitslui- tingen van Beny Sale (wéér hij) en Erik Sneek sneed HVO zich lelijk in de vingers. - Saïa zette'na een minuut al de toon met een stevige overtreding die'hem direct geel opleverde. Voor een verdediger betekent dat vervolgens natuurlijk wel dat in het restant van de wedstrijd met grote omzichtigheid moet wor den gespeeld. Een eigenschap die Sala niet bezit en waarschijn lijk nooit zal bezitten ook. TTainer Dick Suiker: „Voor elke duel geef ik het aan, 'denk eraan, geen onnodige gele kaarten'. Ze ker niet in bekerwedstrijden, die zijn handig om schorsingen juist kwijt te raken. Maar ik ben blijk baar een roepende in de woes tijn." Het tweede kartonnetje voor de verdediger werd na een klein 'halftiur getrokken. By een 1-0 stand in het voordeel van het be ter spelende HVO (doelpunt Ru ben Korsten), beging Sala op- t nieuw een overtreding, weer goed voor geel, dus rood Nep tunus profiteerde direct Doel man Jan Goedknegt was kans loos op hei bekeken 'stiftje' van Qurien van Suylekom: 1-1. Toch was HVO ook met tien man zeker niet de mindere van het zeer matig spelende Neptunus. De Rotterdammers weigerden het tempo op te voeren, zodat de ruimtes ook voor tien HVO'ers nog vftj eenvoudig te belopen bleven. Ondanks dat nam Nep tunus direct na de rust de leiding. Niet goed ingrijpen aan de kant van HVO gaf Errol Liefden de kans om dc 1-2 binnen tc schie ten. HVO, met- inmiddels Mark Maatsen voor de onzichtbare en geblesseerd geraakte Jorden Westerhout in het veld, gaf zich ook na die tegenvaller nog niet gewonnen en bleef zoeken naar de gelijkmaker. Ondanks de drei- ie uitging van onder meer Maatsen en de voor Korsten inge vallen Steve Valies, deden zich geen échte kansen voor. Toen Neptunus vervolgens in de 70ste minuut uit een vrije trap de 1-3 op het scorebord zette, leek er voor de hoofdklasser helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. Twee minuten later kwam HVO toch weer terug in de wedstrijd. Het kreeg een strafschop cadeau van scheidsrechter Adrie Letter man na een perfecte 'schwalbe' van Valies. Het presentje werd uitgepakt door Erik Sneek (2-3). Na die goal brak ook by Sneek het flinterdunne 'acceptatielijn tje', De middenvelder werd om vergetrokken en reageerde met een schop die direct al rood had verdiend/In plaats van de gele kaart snel in te slikken ënyveg te lopen, bleef de HVO'er zeuren, en dat leverde hem zijn tweede~*ge-, le' op. Met negen man was het voor HVO definitief over en slui ten. Neptunus bracht met een prachtige boogbaj de stand nog wel op 2-4 maar dat was puur voor de statistiek. HV0-Nfcptumis24(l~l).5.Ru ben Koralen 1-0,32. Qurien van Suylekom 1-1,48. Errol liefden 1-2,70. Peter Roos 1-3, 71 Erik Sneek 2-3 (str.), 87. Remco Wols 24. Blj- sonderhedem Scheidsrechter Letterman gaf tweemaal geel (dos rood) aan Sneek en Sala en eenmaal geel aan Kenten Sam- Sin van HVO. By Neptunus kreeg Errol Beekman de gele kaart. HVO: Goedknegt, Latuperissa, D, Sala, B. Sala, Manuhutu, Hoogerboonl, Sneek, Sam Sin,Hartog,Korsten (56. Valies), Wes- terhout (46. Maatsen). Nep tanas: V Krevel, Kusten, Roos, Beek man (40. Liefden), Hall, Brbanus, V. Suyle kom, Ouwendïjk (55, Kloeg), Buitendijk, Romalho.Dos Santos (70. Wols). Door Simon van Zuilen Naaldwijk MW27 staat weer met beide benen op de grond. Na de roes van drie keer winst np ry zou ook Naaldwijk eraan moeten geloven. Die vooraf al door trainer Cor van Hoeven gevreesde instelling brak de Maaslanders lelijk op. Het inhaalduel eindig de voor MW27 in een 3-2 nederlaag en daarop viel mets af te dingen. „We hebben gewoon gefaald als team," baalde Cor van Hoeven na afloop van de regio-derby. „Geen van de afspraken is nagekomen. Ik had er van de week al een voorgevoel van. Het ging te gemakkelijk, dat zie je aan de instelling. Ook op de training merk je dat. Zeven uur is zeven uur en niet steeds wat later. Als wij de instelling van Naaldwijk hadden gehad, dan hadden wij die wedstrijd gewonnen. Maar we dach ten er te makkelijk over." Het lukte de Maasslutse oefenmeester niet vanuit de dug-out om de hautaine instelling gewijzigd te krij gen, En ook zijn peptalk in de rust bleek niets te heb ben uitgehaald. MVV27 mag dan op papier een aar dig elftal hebben, in het veld bleek het verre van een hecht team. Van Hoeven: ,;We zouden vooral op tem po spelen, maar door die instelling kwam daar niets van terecht. Dat wordt dan afgereageerd op de scheidsrechter en de tegenstander," doelde de trai ner op de onnodige gele kaarten die Remco Jansen, Fred Bakkeren doelman Dennis van Eek voorgehou den kregen. Rond de verdediger Jansen ontstond ook nog een incident maar scheidsrechter Scheerstra had zijn elleboogstoot niet gezien. Werk aan de winkel dus voor Cor van Hoeven, die de kans om in de derde klasse B naar de tweede plaats op te rakken en zodoende mee te blijven doen voor de eerste periodetitel, de mist in zag gaan. De Maas- sluizer had ook niets af te dingen op de winst van gastheer Naaldwijk. Met 3-2 kwam MVV27 er nog ge nadig vanaf, want de thuisclub liet de mooiste kan sen onbenut. Bij de rust leidde Naaldwijk door een vrye trap van Gerben de Boon en een kopbal van Ro nald Bredero al met 2-0, waarna Peter Lievaart met een na de thee de 3-0 liet liggen door voor een leeg doel tegen de paal te schieten. Halverwege betekende een onverwacht schot van Rik Dijkshoorn zowaar nog 2-1 en leek MVW27 terug in de wedstrijd tc komen. Naaldwijk pakte de draad echter snel weer op. Eerst schoot Bredero nog tegen de lat, maar na een halfuur kopte Ron van Beukei de beslissing achter Dennis van Eek (3-1). In de slotfase zorgde Martijn van der Sar nog wei voor de 3-2. maar aan de terechte nederlaag voel voor de Maaslanders niet meer te ontkomen. Schiedam De vrouwen van het Schiedamse Rijn mond hebben zaterdag in het volleybalduel tegen het bezoekende Gemini diep moeten gaan om de winst in huis te halen. Het duel in sporthal Groenoord. dat twee uur te laat begon omdat de ploeg uit Eist was ge kweld door pech onderweg, liep uit op een vijfsetter die tenslotte door de formatie van trainer-coach Hans van Setten met 3-2 werd gewonnen. „Het is de'tweede vijfsetter die je wint en dat geeft een lekker gevoel," is Van Setten tevreden. Rijn mond verloor de eerste set (12-15) vooral doordat de Schiedamsen het initiatief aan de tegenstander lie ten. Met 15-5 kwam de thuisploeg sterk terug. Van Setten:,Toen deden we het wel zoals we het moesten doen, maar dat konden we in de derde set niet vol houden waardoor we die met 15-13 verloren." De mentale weerbaarheid is kennelijk groot bij de Schiedamse eerstedivisionist, want set nummer vier werd overtuigend gewonnen (15-3) en dus moest een vijfde set uitkomst bieden. „Dan krijg je een mooie loterij waarin we voor de tweede keer de gelukkigste waren," beschrijft Van Setten de situatie. Het werd nog bijzonder spannend want Rijnmond gaf in de cruciale set een 13-11 voorsprong uit handen. Gemini knokte zich terug tot 13-13, maar werd tenslotte toch met 15-13 en dus 3-2 verslagen, Van Setten, bij de Rijnmond-vrouwen bezig aan zijn vijfde seizoen, weer: „In deze afdeling (eerste divisie B; red.) zijn alle ploegen aan elkaar gewaagd. We kunnen goed meedoen in deze divisie, maar een titel kandidaat zijn we zeker niet. Dan moet je constanter spelen. We hebben redelyke perspectieven om meer punten te pakken, De ploeg staat op de rails. Komend weekeinde zijn we vrij en dat weekeinde houden we ook vrij. We hebben een zwaar voorbereidingspro gramma achter de rug, dus we nemen even rust. Even tevreden constateren dat het lekker gaat in de competitie. Van de week spelen we nog wel een keer tje tegen het tweede. Daarin, spelen enkele speelsters die in het eerste hebben gevolleybald. Dat wordt dus even lekker sparren." Lijnrechter De mannenploeg van Rijnmond ging in Maden tegen Jola/Oiympus onderuit met 3-2. De ploeg van coach Tony van Breda had de eerste set moeten winnen maar verloor die met 36-14. de Schiedammers her stelden zich goed en wonnen vervolgens met 15-13 en 17-15 zodat er een 2-1 voorsprong werd gegrepen. „In de vierde set," aldus Van Breda, „vielen we gi gantisch terug. We kwamen daarin met 9-1 achter en verloren met 15-8 verloren. De vijfde set eindigde in 15-12. In de eerste set werden we overigens gigan tisch gepakt door een lijnrechter. Onze jongens maakten zich daar zo druk overdat ze vergaten te vol leyballen. Een onnodige nederlaag tegen een ge lijkwaardige tegenstander." leidenEd Pak, de korfbalcoach van het Schiedam se Harga heeft afgelopen weekeinde de keerzijde van de medaille te zien gekregen. Want zijn ploeg heelt de stijgende IJn, die vorige week met een zege legen koploper Ten Donk werd ingezet, niet door kunnen trekken. Het bezoek afgelopen weekeinde bij KZ Leiden leverde de Schiedammers een 18-15 neder laag op. Bij de rast keek Harga tegen 8-6 achterstand aan. De derdeklasser kon volgens coach Ed Pak niet lek ker in de wedstrijd komen. „De spelers wilden wel, maar ze konden niet," aldus Pak. „Er zat geen bewe^ ging in. Vorige week speelden we tegen de koploper een geweldige partij en nu tegen t-en zwakke pioeg waren we de slechtste van de twee. Het was niet zo dat de ploeg met een verhaarde instelling het veld inging, maar echt de wit om te winnen was er nou ook weer niet" Jordi Majoor en Arjan Maltha namen beiden vier treffers voor hun rekening. Pak nogmaals:Volgen de week zijn we vrij. Dan kunnen we alles op een di tje zetten." J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4