Sp oft Handjeklap in de herfst van Lombardije Balna. Hans van der Zee blijft 'altijd netjes tegen de scheids' A C Erik Breukink nog eerste Nederlander Bartoli de wereldbeker als Jalabert slotklassieker mag winnen Jalabert ook nog ijzersterk op Montjuich Schimmenspel in de Geusselt Bolivia rouwt om zelfdoding van aanvoerder Talent Rotterdams Dagblad Maandag 20 oktober 1997 Door Peter Ouwerkerk Rotterdam/Bergamo Laurent Jalabert had zijn koerstaktiek voor de Ronde van Lombardije al bij voorbaat, aan voor wie het horen wilde, geopenbaard. Er konden wat hem betrof geen misverstanden bestaan. „Ik zit in een zetel. De vorm is nog goed, de wil om te winnen nog niet verdwenen, ik voel me favo riet voor zaterdag. Mocht ik met een van de vier overgebleven kanshebbers voor de wereldbeker de finale ingaan, dan ben ik hun man. Dan kunnen ze c? mijn steun rekenen. Mits ik natuurlijk als eerste over de streep mag..." Rij had er bij gelachen, de Tarnais met de goedige oogopslag, 29 jaar, bezig aan een hoogstmerkwaar- dig seizoen. Winnaar van o.a. Parijs-Nïce en de Waalse Pijl; weggereden in de Tour; dramati sche inzinking in de Vuelta - maar wel twee etappes en de pun- tentrui; wereldkampioen tijdrij den zowaar. En voorbije woens dag in Milaan-Turijn de eerste Franse winnaar sinds 1911, Henri Pélissier. Dertig kilometer voor de streep in Bergamo lag zaterdag de Colle del Gallo, en Jalabert toonde zich er een Fïans haantje de voorste. Hij kreeg drie Italianen mee: Casa- grande, Lanfranchi, en - op zijn tandvlees - Michele Bartoli, de gevaarlijkste klant voor de leider van de wereldbeker, Rolf Spren- sen. En de nog altijd geblesseerde Deen, aanwezig in het finish-de corum voor het geval hij toch als eindlaureaat zou moeten worden gehuldigd, zag het onvermijdelij ke gebeuren. Zodra Bartoli zich bij Jalabert aansloot, tikte de Italiaan de Fransman eens op de billen, en zocht hfj vriendschappelijk naar diens linkerhand. Gebaren ma kend, die zoveel betekenden als: 'Ik doe het kopwerk, jij hoeft al leen maar mee te rijden. Als we weg blijven, win ik de wereldbe ker en leg ik jou niets in de weg voor de dagprijs.' Jalabert begreep het. En ook Ca- sagrande was kennelijk geïnte resseerd, want hij reed op kop als of hij er een klassementsplaats in de Tour mee kon verbeteren. Al leen van Lanfranchi viel niets te verwachten; logisch met de num mer drie in het WB-klassement, zijn Mapei-ploegmaat Tafi, amper twee bochten achter het kopkwar- tet. Innig Maar toen het tweede viertal (Ta- fi-Merckx-Rebeliin-Valoti) de se conden bijtelde in plaats van af trok, was het duidelijk dat de inni ge verstandhouding Bartoli-Jala- bert zou worden bezegeld met het maximale wat beiden zich ervan hadden voorgesteld. Op minder dan vijf kilometer van de finish greep Bartoli nogmaals Jalaberts hand; woorden zijn in zulke situ aties overbodig. Bartoli (r) wis sett een blik van verstand houding met Laurent Jala bert (achter); co Casagran de heeft het de finale be grepen. Foto Corvos „Ikhebóók eenpijngrens. Endie ben ikakelig dicht genaderd. Ik kan veel hebben, maar als er zo veel zaken over mij verkeerd zijn belicht, dan komt het mo ment van stoppen snel dichter bij. Ik ben arrogant en sluif, ife hebhetachterdeeUebogen.Men- sendiem echt kennen zeggen: ben jij dat? Misschien ben ikhet meest geschikt om ergons kort te werken. De boel saneren en na vier, vijf maanden opstappen, voordat emotionele bindingen ontstaan." Arie Haan tegen Kees Jansma inVL „Waarom nemen mensen aan dat ik een hekel had aan Rob Witschge en Regi Blinker? Ik heb ooknietsophetpersoonlijke vlak tegen Rund Heus en Gas ton Taument. Ik moest alleen als een chirurg naar ze kijken, koel observeren en de keus ma ken waarbij mijn club het mees te baat had. Dan komt de stront kar voorrijdenterwijl ik weet dat ik maanden later gelijk krijg. Klinktdatmerarrogant? Maar ik ben toch als vakman aatigesteld? Er wordt toch een visie van mij gevraagd? Hoe ts het die spelers verdergegaan? Nogmaals Arie Haan in VL Natuurlijk wordt er van mijn kennis gebruik gemaaktmaar laat niemand iets insinueren {...jZelfsmijnvmwwordt erbij gehaald. Omdat zij Spaans spreekt? Welnu, zeisnieteens in voetbal geïnteresseerd!" Arie Haan over de verhalen dat hij zon verdienen aan de transfers van de Argentijnen. Jk denk ml eens dat Wzm een beter mens is dan ik" Haan over collega Wim Rijs bergen. „Spelend achter de spitsen kan ik bij elke Nederlandse club uit de voeten. Zelfs bijAjax, PSVen zeker bij Feyenoord." Spartaan Atjan van der Laan in VI. Combine? Omkoping? Doorgesto ken kaart? Och, profwielersport. Met andere normen en waarden dan een duel van vrijwaring in het betaalde voetbal, een salonremi- sie in het schaak. In het heetst van de strijd leer je je vrienden kennen, en Bartoli noch Jalabert zijn de rotsten van het peloton. Als de belangen dan toevallig pa rallel lopen, dan gebeurt dat soort dingen. Er hoeft niet eens (veel) geld aan te pas te komen. Trouwens, geld: op de wereldbe ker staat er al een paar jaar niet meer. het is voor de kale eer, een bos bloemen, een beker en witte trui, afgebiesd met regenboog kleuren - alsof dat wil zeggen, dat de winnaar van de wereldbe- ven van de negen WB-koersen scoorde hij punten: Milan-San- remo 5e, Ronde van Vlaanderen 7e, Luik-Bastenaken-Luik le, Amstel Gold Race 6e, GP Suisse 6e, Parijs-Tours 14e, Ronde van Lombardije 4e. In de Clasica San Sebastian en de Rochester Clas sic bleef Bartoli zonder punten. De wereldbeker voor ploegen werd gewonnen door La Fran- ^aise des Jeux, de ploeg van Da- vide Rebellin; Mapei eindigde als tweede, TVM werd derde en Rabobank vijfde. - Erik Breukink werd in de laatste klassieker van zijn - wielerloopbaannog eens de bes- te v Nederlandse renner. ..Breukink- ünihste de Ronde Lombardije als 39e op 6.10 min yan Twihhsar 'jalabert. Michael Boogerd(40e) en Koos Moeren- hout (52e) moesten Breukink la ten voorgaan. Michel Bartoli startte dit jaar in negen van de tien WB-wed- strijden;, alleen in Parijs-Roiu- baix bleef hij aan de kant In ze ker, de regelmatigste over tien 'klassieke' eendaagse wedstrij den, in feite ook een beetje we reldkampioen is. Wat natuurlek klopt. Kijk naar de echte wereldkampioen van vorige zondag in San Sebastian, Laurent Brochard; 9 schamele punten in het WB-klassement, maar eén keer 'in de uitslag'. Daartegen over: Michele Bartoli 280 punten, Luik-Bastenaken-Luik op zak en nóg eens zes andere klasseringen die punten opleverden. Waaron der de 40 van de vierde plaats van zaterdag, wat de Italiaan met 5 punten over Sprensen heentilde. De 27-jarige Bartoli uit Pisa heeft de negende wereldbeker in de historie dan ook niet gestolen. Hij had wel het geluk dat Spren- sen zijn eerste plaats in de laatste twee koersen niet meer kon ver dedigen; gevolg van een stom on geluk in de slotkilometer van rit 5 in de Ronde van Nederland. Fiets van een collega in een dranghek, fiets door de lucht, Sprensen breekt twee vingers, De Deert wil de geleden schade op de organisa toren proberen te verhalen. Maar horen valpartijen niet bij wieler sport als verdedigingsfouten in hef voetbal? Invaï Bartoli greep de wereldbeker ove rigens zonder zijn vaste ploeglei der Giancarlo Ferretti achter het stuur van de MG-wagen. De ploeg houdt over een paar dagen op te bestaan (Bartoli wordt kopman van Asics, en opvolger van Chiap- pucci), maar dat was niet de reden van Ferretti's absentie. Ferretti is Een beker, een fles champagne een bos bloe men en een trui met re genboog- kraag voor Mi chele Bartoli 'wereld kampioen' van de klas siekers. Foto Barcelona Zaterdag zijn hon derdste zege uit zijn carrière, zon dagmiddag stond de teller al op 103. Het kan aan het slot van het wïelerseïzoen niet op met Laurent Jalabert. De Fransman renner boekte zondag zijn derde, vierde en vijfde overwinning m vijf da gen. NaMilaan-Turijn (woensdag) en de Ronde van Lombardije (za terdag) zegevierde Jalabert m alle twee onderdelen - en dus ook in de eindstand - van de klimwed- strijd van de Montjuich in Barce lona. Jalabert won zowel een tijdrit over 8,7 km als een rit in lijn over 24,3 km. Zijn Zwitserse ploegmaat Alex Zülle eindigde als tweede in het eindklassement met een ach terstand van 32 sec. De derde plaats was voor de Spanjaard Da niel Clavero op 46 seconden. Jalabert kan binnenkort in zijn geboortedorp Mazamet over een naar hem vernoemd plein lopen. Het gemeentebestuur van de klei ne gemeente m de Tam, in het zuiden van Frankrijk, besloot de wereldkampioen tijdrijden te eren door een plein in de kleine gemeente om te dopen in Jala- bertplein. Uitslag Lombardije voor een maand geschorst omdat hij tijdens de Giro een onderzoek van de Italiaanse politie binnen zijn ploeg heeft willen tegenwer ken. Een inval waarbij verboden spul werd aangetroffen. De MG- renners zijn toen overigens bui ten schot gebleven; er werd wel een soigneur opgepakt. Bartoli nam met het winnen van de wereldbeker een kleine revan che op het WK, dat voor hem min of meer over was toen hij drie ron den voor het einde werd opgehou den door de valpartij, waardoor er een groep van 22 renners kon wegrijden. Bartoli dichtte nog wel een gat van anderhalve minuut, maar kreeg daarna te weinig steun om zich alsnog met de me dailles te bemoeien. Bartoli werd daar in San Sebasti an uiteindelijk tiende, één plaats voor Jalabert. Die daarover aan merkelijk minder teleurgesteld was, want: tijdritgoud op zak had en landgenoot Brochard zag zege vieren. Het totale WK-avontuur stimuleerde hem voldoende 'om nog een week door te gaan; de be nen zijn nog goed. en ook de kop wilnogweL' Honderdste Er wachtten 'Jaja' nog twee dank betuigingen van collega's. In Mi laan-Turijn reed hij samen met ONCE-ploegmakker Alex Z ulle Ronde van Lombardije. Tiende koers we reldbeker, Varese-Bergamo: 1 Jalabert (Fra)250 km in 5 48 44 (43,012 km/u) 2 Lan- franchj (Ita). 3 Francesco Casagranda <ïta), 4 Bartoli (Ita) 0 03, 5. Valoü (Ita) 07, 6 Merckx (Bel) 130,7 Tafi (Ita) 131,8 Rebel- lm(Ita), 9 Belli (Ita)2 2!, 10 Bertohm (Ita). 11 Bortolami (Ita), 12 Brochard (Fra), 13 Baronti (Ita), 14 Roux (Fra), 15 Sunderland (Aus), 39 Breukink 610, 40 Boogerd, 52 Moerenhout 10 50 Van de 173 gestarte ren ners werden er 55 geklasseerd Eindstanden wereldbeker. Individueel: 1 Bartoli28Opnt,2.S0rensen(Den)275,3 Tafi 240,4 Rebellm238,5 Jalabert214,6 Tsjmd (Oek) 212. 7, Chiandn (GBr) 192. 8 Zberg (Zwt) 140,9 Elli(Ita)120,10 Bortolami 115 Ploegen: LLaFrai)aisedesJeux(Fra)82,2 Mapei-GB(Ita) 57,3 TVM(Ned)48,4 Festi- na (Fra) 42,5. Rabobank (Ned) 42. naar de streep, en die kneep in zyn remmen als dank voor de be wezen diensten in de Vuelta. In Bergamo sprintte Bartoli niet meer mee. Lombardije was Jalab erts tweede Italiaanse klassieker na Milaan-Sanremo 1995. Zijn honderdste zege als professional bovendien. De Tour vergeten, de Vuelta ver geven; wat blijft is het mysterie van Jalaberts volkomen onver wachte 'wegwezers'. Maar wie daarnaar vraagt, ontmoet slechts gefronste wenkbrauwen. Handje klap in het peloton, daar schamen nog maar weinigen zich voor; maar met de andere praktijken heeft niemand iets te maken. Hans van der Zee heeft dit sei zoen wat met arbiters. Na MW- Sparta moest de blunderende Ed Helmstrijd het, terecht natuur lijk, ontgelden en zaterdagavond in Heerenveen ging Sparta' trai ner herhaaldelijk in de clinch met Rien Koopman uit Halsteren, in het dagelijks leven directeur van een holdingmaatschappij en in zijn vrije tijd scheidsrechter be taald voetbal. In de ogen van Van der Zee had Koopman over het geheel geno men 'niet slecht' gefloten, maar over een aantal beslissingen had Eén kapotte lichtmast in de Geusselt, en meteen kon het ere divisieduel MW-Volendam zater dagavond worden geschrapt. Bij werkzaamheden op de parkeer plaats achter het stadion was een kabel geraakt, waardoor de totale lichtcapadteit in de Geusselt met een kwart was afgenomen. Na een half uur wachten besloot scheidsrechter Mario van der En- de in overleg met de trainers het publiek huiswaarts te sturen. In eerste instantie had Van derEnde gezegd dat de wedstrijd zou door gaan, ook als de lichtmast niet ge repareerd werd. Maar dat was voor beide trainers onaeeeptabeL Volgens hen kon er geen sprake zijn van een eerlijk verloop. Omdat MVV gisteren een aantal activiteiten had gepland zal de wedstrijd Op een later tijdstip wor den afgewerkt. MW gaf de sup porters, die van de speciale kaar tenacties voor deze wedstrijd ge profiteerd hadden, de kans hun kaartjes in te leveren. De Volen- dam-suppo.rters kregen consump ties aangeboden als kleine tege moetkoming in de overlast. hij zich flink zitten opwinden. Zowel in de rust als na afloop stap te hij op de 'ref af, eerst om de ge le kaart voor Alfons Groenendijk ('Hij maakte een zuivere tackle op de bal') aan te vechten en vervol gens om zijn beklag te doen over een niet toegekende strafschop. „Ik heb hem op een nette manier duidelijk gemaakt dat ik het in die gevallen niet met hem eens was. Ja, op een nette manier. Ik blijf altijd netjes. Dat was zelfs bij Helmstrijd zo. Dat we geen straf schop kregen, is voor mij onbe grijpelijk. De tv-beelden zullen bewijzen dat Groenendijk met twee handen omver werd getrok ken, Geen discussie mogelijk," Zijn gelijk bleef evenwel 'han gen', want in de NOS-samenvat- ting was het gewraakte moment niet te zien, Ook collega Foppe de Haan had scheidsrechter Koopman na af loop het een en ander mee te de len. „Ik heb hem gezegd dat ik de indruk had dat hij in de rust be werkt was." De naast hem aange schoven Hans van der Zee keek bij die woorden alsof hij van de prins geen kwaad wist. „Maar ge holpen heeft het in ieder geval niet. Anders hadden we wel een strafschop gekregen," aldus Van der Zee. De supporters van Sparta heb ben zich in het Abe Lenstra Sta dion danig laten horen. Niet al leen met gezang en tromgeroffel, maar ook met hinderlijk geblaas op scheidsrechtersfluitjes. Arbi ter Rien Koopman vond dat maar niks. Hij het de Rotterdamse aan hang via de speaker weten dat hij niet zou aarzelen de strijd te sta ken als het gefluit aanhield. De fans reageerden met... gefluit, maar ze bonden toch, deels, in. Sparta heeft vorige week een aantal leden in het zonnetje gezet. De Spartanen Blad, Van den Heu- En wat doen Sparta Pleten als ze m Fries land zijn? Die Ruiten. Netzo lang tot scheidsrech ter Rien Koop man er gek van wordt. Foto BertWïeringa vel, Kraak, Henk Hendriks (oud- technisch directeur), Jan van Rijn, Ger de Bruin en Ton Berg werf werden gehuldigd vanwege hun 50-jarig lidmaatschap. Daar naast kreeg Pim Graute tijdens de ledenvergadering het traditionele Delfsblauwe bord aangeboden voor zijn verdiensten voor de club. De beheerder van het spe lershome zet zich bijvoorbeeld al jaren in voor de stichting Sparta Piet, die geld inzamelt voor de Sparta-afdeling op Nieuw- Vreelust. De wedstrijd Willem H-Feye- noord begon gistermiddag een kwartier laten omdat de bussen met Rotterdamse supporters te laat arriveerden bij het stadion. Door het systeem van de combi- kaarten kan de aanhang alleen op deze manier naar uitwedstrijden reizen. Nadat ze eindelijk hun plek hadden ingenomen op de tri bune, zong de engelenbak naar voorzitter Van den Herik: „We zijn de combikaarten zèt, Jorien!' Later die middag bleek dat dat niet het enige was dat de aanhang beu is. Voetbalstatisticus John Fre- drikstadt heeft zijn alom gepre zen archief verkocht aan Infostra- da, een mediabedrijf in Nieuwe- gein, waar hij al twee jaar inten sief mee samenwerkt. Fredrik- stadt voorziet sinds begin jaren zestig de meest uiteenlopende media van informatie. De 63-jari- ge Bussumer achtte nu het mo ment gekomen om voor zyn ar chief een goede bestemming te vinden. Hoewel Fredrikstadt zijn archief al heeft verkocht, zal hij nogzo'n anderhalf jaar doelpunten, gele kaarten en strafschoppen blijven administreren. „Ik ga m'n carriè re rustig afbouwen. Op m'n 65-ste stop ik er helemaal mee. Dan is het mooi geweest" De rechtzaak tegen Gilles de Bilde is uitgesteld. De aanvaller van PSVhad zich vandaag voorde rechter moeten verantwoorden voor twee incidenten waarbij hij in 1995 en 1996 betrokken is ge weest. In 1995 mishandelde De Bilde een medewerker van het ziekenhuis in Jette. De verpleger gaf de voet baller geen toestemming zijn va der te bezoeken, die met een be roerte was opgenomen. Eind 1996 deelde De Bilde, toen nog actief bij Anderlecht, een klap uit aan tegenstander Krist de Porte. De speler van Eendracht Aalst brak daarbij de neus en het jukbeen. De zaak is uitgesteld omdat de be handelde rechter inmiddels on derzoeksrechter is geworden. De Brusselse griffie moet nu een an dere rechter aanwijzen waardoor de behandeling automatisch naar een andere datum zal opschuiven. Roelof Luinge heeft zaterdag met TOP Oss-Emmen zijn 350e competitieduel in het Nederland se profvoetbal gefloten. Hij debu teerde op 29 oktober 1983 met NAC-MVV (0-0). Luinge is dit sei zoen de strengste scheidsrechter van Nederland. Hij deelde al 39 gele kaarten uit en gaf vijf spelers derode. De aanvoerder van het nationale voetbalteam van Bolivia, Ramiro Castillo, heeft zaterdag in ziin huis in de hoofdstad La Paz zelfmoord gepleegd. De voetballer was al enkele maanden ontdaan na de dood van zijn oudste zoon. De 3Q-jarige Castillo, bijgenaamd Chocolatin we gens zijn donkere huidsldeur, gold als een van de beste Boliviaanse voetballers coit. Hij blonk dit jaar uit tijdens de Zuidafrikaanse kwalificatiewedstrij den voor het WK Tijdens de Copa America deze zomer maakte hij het beslissende doelpunt tegen Mexico, waarmee hii de ploeg de finale inschnpte Uiteindelijk verlo ren de Bolivianen eind juni met 3-1 tegen Brazilië. Net voor de finale verloor hij zijn zoon en viel hij in een diepe depressie. Aanvankelijk wilde hij naar huis terugkeren, maar de coach en zijn ploeggeno ten haalden hem over toch tegen Brazilië te spelen. Castillo was een aanvallende middenvelder die op viel door zijn verbijsterende snelheid en behendig heid met de bal. Hij speelde ondermeer in Argenti nië en Chili. ONLANGS WERD ER op Woudestein een fonkel nieuwe auto afgeleverd voor Douglas Sequeira, de van Feyenoord geleende Costa Ri- caanse middenvelder, die tot 2002 onder contract staat in de Kuip. Met een kleinigheidje had de lei ding echter geen rekening gehou den: Douglas Sequeira heeft nog geen rijbewys. Om te zeggen dat Feyenoord met geld smijt om Excelsior in leven te houden zou te ver gaan, al is een dikke miljoen gulden per seizoen geen kattenpis. Als de ondersteu ning rendement oplevert zou het zelfs een goede investering kun nen zijn. Maar de revenuen laten op zich wachten en het is de vraag hoe lang Feyenoord bereid is nog meer geld te pompen in het tot dusverre mislukte opleidingsin stituut. Bij Feyenoord stond de Ghanees Patrick Allotey te boek als een groot talent. In de jeugd en in het tweede elftal deed hij we) eens leuke dingen op lmks. By Ex celsior zou hy moeten uitgroeien tot een potentieel eerste elftalspe ler. Zijn ontwikkeling stagneert evenwel en 2eker als hij zich ais linksback moet manifesteren. Zijn landgenoot Christiaan Gyan is een modale verdediger, het ty pe van dertien in een dozijn. Het zelfde geldt voor Chaly Jones, een niet meer dan behendige midden velder, die dankzij Excelsior in de eerste divisie kan uitkomen. Slechts EUery Cairo doet bij vla gen van zich spreken, maar of hij, net als de overige huurlingen, ooit het eerste elftal van Feyenoord zal halen...? De doorbraak iaat voorlopig op zich wachten en dat geldt ook nog steeds voor Glaurio, de Brazili aan, die na een half seizoen Ex celsior mocht terugkeren naar de Kuip. Het zijn aardige voetballers, maar om te spreken van uitzonderlijke talenten gaat te ver. Ze zullen misschien ooit tot een redelijke middenmoter kunnen uitgroeien, maar zitten we daarop te wach ten? Moeten zulke spelers hele maal van een ander werelddeel overkomen, met een andere cul tuur en een totaal afwijkend le venspatroon? Wie scout deze spelers, vroeg ik onlangs aan John Metgod. Feyen- oords bij Excelsior gestalde assis tent-trainer moest het antwoord schuldig blijven. „Ik ben in dienst van Excelsior en niet van Feye noord," sprak hij cryptisch. Als ik dan deze buitenlandse ta lenten afzet tegen de zelf in deze buurt gescoute spelers van Spar ta, die als amateur zijn overgeko men, dan heb ik meer respect voor de werkwijze op het Kasteel, Kew Jaliens (ex-Sagu Boys, Ca- pelie en DCV en net 19 jaar) ont wikkelt zich op voorbeeldige wy- ze als rechtsback. Ik voorzie in hem over drie jaar als de opvolger van Michael Reiziger in Orarye. Mourad Mghizrad(ex-Tonegido en Olympia, 23 jaar) is nog wat flegmatiek, nog niet constant ge noeg, maar bezit de kwaliteiten om tot publiekslieveling uit te groeien. John Nieuwenburg (ex-Oranje- plein, 18 jaar) bewees al in het UEFA-jeugdelftal zijn talenten. Hij is op weg de nieuwe leider op het middenveld te worden. Niet dat deze talenten het eerste van Feyenoord nu al zouden ha len, omdat de top meer vereist dan een plaats in het eerste van Sparta. Feyenoord moét elke week winnen, de druk is groot. Sparta mag winnen, maar nie mand raakt overspannen na een nederlaag. Een nuanceverschil, dat Feye noord dwingt de beste spelers te halen. Maar of die dan uit Argenti nië, Brazilië of Ghana moeten ko men? Binnenkort komt er nog een spits uit Ivoorkust naar Excelsior. Mis schien dat men eerst even kan in formeren of hij overeen geldig rij bewijs beschikt. Zo niet, dan kan een brommertje misschien wel volstaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6