Moermanhuis gaat open voor publiek Facelift voor een nieuw visitekaartj e m Bezoeker waant zich in oude huisartsen praktijk S& Hoeperdepoep! DrieMaasStede twintigjaar Boekenverkoop in het filiaal Oost Clowns veroveren de Teerstoof Aktie Kerstgroet Vijfsluizen Rotterdams Dagblad Vq ss "K'df M s->~ I Dinsdag 21 oktober 1997 'Hoeperdepoep zat op de stoep, en laten we vrolijk wezen. Hoeperde poep zat op de stoep, en laten we vrolijk zijn*. Als kleuter heb ik het vervolg van het lied waarschijnlijk ook nog gekend, nu is me dat ont schoten. Maar stilgestaan bij watwe tijdens het schoolreisjein de bus luidkeels zongen, nee; dat heb ik nooit gedaan. Maar goed ook, want van poep op de stoep wordt niemand vrolijk natuurlijk. Ik in elk ge val niet, maar dat wist u aL Gisterochtend werd ik er bijna weer het slachtoffer van, ondanks dat ik sinds diverse slippartijen door de hondenstront het plaveisel voor me altijd nauwlettend in de gaten houd. Op de Koemarkt kon ik in mijn haast, na een moment van onoplettendheid, nog maar net een vers op de stoep gedraalde hoop ontwijken. Maar er is goed nieuws! Er wordt geld vrijgemaakt door de gemeente om de straatvervuiling door hondenpoep aan te pakken. Echt! Er ko men toezichthouders in Schiedam die bij de in het wilde weg kakken- den honden een bekeuring tussen de halsband schuiven. Geduld nog lotgenoten, eerst gaan ze in de wijken Zuid en West aan de slag. Het is nog een experiment, dus als het slaagt gaat de 'hondenpoeppolitie' ook nog in het centrum en misschien wel in Oost aan de slag. Volgens burgemeester Scheeres is hetmoeiffjkeaan de hondenpoep- problematiek Geuk woord voor scrabble, altijd goed voor een dubbele woordwaarde) dat de pakkans niet al te groot is. De meeste honden, weet ik uit eigen onderzoek waarvan ik de cijfers en namen van over treders uit privacy-overweglngen niet in de publiciteit zal brengen, poepen 's ochtends vroeg en 's avonds laat: vlak voordat het baasje naar zijn werken vlak voordat het baasje naar zijn bed gaat Als wan betalers door de controledienst van de wegenbelasting gefotogra feerd kunnen worden, dan kan dat ook met de zich veel trager voort bewegende hondenbezitters die van het trottoir een openbaar Met maken. De pakkans is groot, de werktijden zijn ongunstig: 's avonds laat en's ochtends vroeg. - In Maassluis is het overigens geen haar beter. Laatst bij een bezoek aan de plaatselijke voetbaltrots moest ik het bijna ontgelden toen ik uit de auto stapte. De hoop dampte nog na. Stel daar dus ook maar een paar toezichthouders aan het werk. 'Al de drugs de wereld uit, te beginnen in Maassluis' riep gemeenteraadslid Herman van Hoeven laatst tijdens een vergadering. Een nobel streven. Laten we eerst maar eens met de hondenpoep beginnen. Daarna zien we wel verder. SANDER SONNEMANS Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Des I ree van deriagt, Judith van Klaveren, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaai Het is vandaag twintig jaar geleden dat Verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasStede haar deuren opende. Daarom vieren patiënten, familieleden, per soneel en vrijwilligers feest. In de hal van het ver pleeghuis hebben personeelsleden een overzichts tentoonstelling van twintig jaar DrieMaasStede tot stand gebracht, waarin veel voorwerpen uit de oude doos tevoorschijn zijn gekomen. In het prille begin was het verpleeghuis als Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg Noord' gevestigd m de dependance van het toenmalig gemeente zie kenhuis aan de Juliana van Stolbergstraat 1. Nadat medio januari 1975 de eerste paal werd geslagen voor het nieuwe gebouw kon op 21 oktober 1977 Drie MaasStede de deuren officieel openen. In verband met de sluiting van filiaal Oost en de ver huizing van de jeugdbibliotheek en de hoofdbiblio theek naar het Stadserf wordt morgen eer. grote boekverkoop in de bibliotheek Oost gehouden aan de Lorentzlaan 6. Het gaat hierbij om romans, informa tieve boeken en met name veel jeugdboeken. Schiedam staat van woensdag tot zondag boi van de clownsactiviteiten. Naast voorstellingen staan dit keer ook weer clownslessen op het programma, Met als hoogtepunt op zondag de onvervalste strijd om de gouden neuzen trofee. De clownsactiviteiten begin nen woensdag 22 oktober om 13.00 uur met de clown slessen in Theater de Teerstoof. Reserveren voor de voorstellingen kan van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Telefoon (010) 2467467. Voor de vijfde keer wordt dit jaar de Aktie Kerstgroet gehouden. De actie heeft niet alleen als doel inzame len van voedsel- en kledingpakketten, maar ook het inzamelen van medische zaken en andere hulpgoe deren. Dit alles voor de Hongaarstalige bevolking in de provincie Transkarpatië in de Oekraïne die daar onder zware omstandigheden leven. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de stich ting een bijdrage van 1000 gulden te geven. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Er d oe n in Vlaaidin gen en Schi edam steeds meer geruchten de ronde dat in de toekomst deze twee gemeenten op zullen gaan in een nieuw te vormen stad genaamd de 'Vijfsluizen'. Ik moet er alsrasechteVlaardinger niet aan denken dat in de nabije toekomst Vlaardingen en Schiedam bij elkaar ge voegd zullen gaan worden. Dat het met de kunst is gelukt wil nog niet zeggen dat het samengaan van deze aan elkaar gewaagde gemeentes ook zou kunnen lukken. Het zou namelijk het einde betekenen van deal eeuwen voortdurende Vlaardingse en Schiedamse twisten'. Wat zou er van de Schiedamse en Vlaardingse historie overblijven zonder al die jene verneuzen en haringkoppen.Geen fanatieke busbaanrellen meer. Geen Vlaardingse ïjsmoppen, yzerkoekjes of harinkjes meer. Geen originele Schiedamse moutjenevermeer. Wat rest iseen kleurloze enhistoriearme stad met een plattelandsnaam als Vijfsluizen'. Een stad, waar twee naar meer salaris en macht snakkende burgemeesters vochten om het beken de been. Een stad, waar vrij als verdeelde reeds uitgeklede Vlaardingse en Schiedamse burgers met het zegevierende derde opgescheept zouden worden. Burgemeester Stam verkwanseltals niet raszuivere Vlaardinger onze zevenhonderdenvijfentwintig jarige haringstad voor meer rijkssub sidie en aanzien en de Schiedamse Scheeres vistmïjns inziensachter het Vlaardingse net Vijfsluizen klinktvoor geen meter. Ommaarniettespre- ken over de Vijfsluise ijsmoppen of een Vyfsluise jeneverneus. Het heeft geen enkele inhoud. Het is van nul en gene waarde. Niet voor een Vlaar dinger en ook nietvooreen Schiedammer. Wij alsburger kunnen deze on democratische ideeen simpelweg de kop indrukken door er niet mee ak koord te gaan. Vlaardingen moet blijven, net als Schiedam. Haring uit Vlaring en zijn bierfeest zal eeuwig blijven bestaan net als de branders feesten in Schiedam. Dirk Tempelaar, Vlaardingen De Vlaardingse huisarts Cornells Moerman heefttot aan zijn dood in 1988 voor zijn gelijk gestreden. De Moermantherapïe is in Nederland ech- ternooitofficieel er kend. Archieffoto KJats Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen De duiven waarmee de Vlaardingse huisarts Comelis Moerman experimenteerde, staan nog steeds in een til op het erf. De dieren speelden een be langrijke rol in het leven van de landelijk bekende dokter. Hij gebruikte ze als proefko nijn voor de ontwikkeling van zijn alternatieve therapie om kanker te bestrijden en te voorkomen, waarvan het Moermandieet een belang rijk onderdeel is. Ook in het zaterdag te openen huis en de praktijk van Moerman zijn duiven prominent aanwezig. De gewonnen trofeeën her en der verspreid, de afbeeldingen op schilderijen aan de wand, de prul laria die ergens in de woning een plek heeft gekregen. Veel ervan is afkomstig van dankbare patiën ten. .Moerman stelde prijs op de geschenken die hij kreeg," denkt Esther Blaauw hardop. „Het stond voor de waardering die hij van andere instanties niet kreeg." De privé- en praktijkruimten van wijlen dokter Moerman zijn vanaf zondag toegankelijk voor het pu bliek. Burgemeester L.W. Stam van Vlaardingen opent de ver trekken zaterdag in het bijzijn van genodigden en familieleden van de in zijn leven gewaardeerd en omstreden arts. Naast een blik in de salon, huiskamer, spreekka mer, apotheek en behandelkamer krijgt de bezoeker van het Moer manhuis informatie over het le ven van de Vlaardingse huisarts, zijn kankertherapie en de ge schiedenis van het complex, waar Moerman ook geboren is. Conservator Esther Blaauw in de oude apotheek van dokter Moerman.'Alles watje hier ziet, is nog precies hetzelfde als in de jaren dertig.' Foto Roei Dijkstra Wie het Moermanhuis op het ter rein aan de Westlandseweg be treedt, stapt zo'n zestig jaar terug in de tijd.Alles wat je hier ziet, is nog precies hetzelfde als in de ja ren dertig," zegt Blaauw, die als conservator van het archeolo- gisch-historisch museum Hoogs tad en het huis van Moerman, pal ernaast, is aangesteld. Er klinkt verwondering in haar stem. In de vertrekken hangt nog een beetje muffe lucht, het meubilair is be dekt met een laagje stof, muren en plafonds hebben een gele aan slag, want Moerman was een fer vent sigarenroken De omstreden huisarts woonde tot aan zijn dood in 1988 op het landgoed en heeft nooit iets aan het oorspronkelijke interieur ver anderd. „Hij was heel Spartaans en vond het blijkbaar niet nodig," weet Blaauw, die Moerman ook een markant figuur („Hij reed rond in een grote cadiilac, soms zelfs met chauffeur.") noemt. „Het ging hem om veel wezenlij kere dingen." Ook zijn patiënten die hij tot het laatst bleef ontvan gen, gaven blijkbaar niet om de ouderwetse inrichting en appara tuur van de dokter. „De manier waarop hfj mensen behandelde en zijn overtuiging waren voor hen veel belangrijker," veronderstelt Blaauw. Hoewel de Vlaardingse huisarts tot aan zijn dood in 1988 - hij was toen 95 jaar- voor zijn gelijk heeft gestreden, is de Moer mantherapie in Nederland nooit officieel erkend. Moerman was er van overtuigd dat hij van de pati ënten met kanker die in redelijke toestand bij hem aanklopten, een derde kon genezen. Zijn opvat ting was dat voedingsmiddelen van invloed zijn op het ontstaan van de ziekte. Dieet Gesterkt in zijn idee werd de arts toen wetenschappers ontdekten dat gezonde duiven na inspuiting met levende kankercellen onge voelig bleken voor de vernietigen de ziekte. Daarop ging Moerman zijn theorie - een goede stofwis seling voorkomt kanker- uitte sten op zijn eigen vogels. Hij ont dekte dat een optimale gezond heid bij zowel dieren als mensen bereikt kan worden met een afge wogen dieet waarin onder meer ij zer, zwavel, citroenzuur en de vi taminen A, B, C en E zijn opgeno men. Zo'n honderd artsen in ons land sloten zich daarna aan bij Moerman's theorie. „Moerman's overtuiging was dat de tumor, het kankergezwel slechts een kleine uiting van de ziekte is. Volgens hem is het hele lichaam ziek en moet het worden schoongemaakt met sappen," ver telt Blaauw vanuit de spreekka mer op de bovenverdieping van het pand. Enthousiast: „Het is net of je echt weer bij hem binnen stapt. Op het grote bureau waar hij achter zat, komen allerlei ge schenken te staan en bijvoorbeeld de metalen wachtnummers. Ik heb eens gehoord dat mensen soms wel drie uur moesten wach ten op hun beurt." De Stichting Archeologie en Bouwhistorie Vlaardingen, die het archeologisch museum Hoog stad en het Moermanhuis be heert, is twee jaar geleden begon nen met de inventarisatie van de inboedel. Elke woensdagavond hebben beroepskrachten en vrij willigers alles waar ze in het huis tegenaan liepen geregistreerd. Van de lange onderbroeken in de kast, oude pillendoosjes en fles sen levertraan in de apotheek tot Moerman's sabel en wandelstok gemaakt van de wervels van vis sen in de kast van zijn sobere slaapkamer. Blaauw: „Pas de laat ste maanden zijn we afwegingen gaan maken als: gaan we opnieuw verven en wat willen we laten zien." Op de spreekkamer na, want daar moest de schouw gere pareerd worden, is toen besloten alles in de oude staat te laten. Compleet met de door lekkage veroorzaakte kringen op het be hang. Bezoekers van het Moer manhuis krijgen bij binnenkomst videobeelden te zien van een in terview met de Vlaardingse huis arts, die overigens zelf wilde dat zijn woning voor publiek zou wor den opengesteld als blijvende herinnering. „Je hoort de stem en de intonatie van Moerman wat de boel verlevendigd. Als je daarna door het huis loopt kun je je goed voorstellen hoe de dokter heeft geleefd," leeft Blaauw zich in. De conservator denkt dat vooral mensen met herinneringen aan de huisartsenpraktijk op het Moermanhuis af zuilen komen. Vlaardingers bijvoorbeeld die met de kankertherapie in aanraking zijn gekomen. Maar Blaauw is er ook van overtuigd dat de authen tieke verblijven van dokter Moer man ook voor niet-Vlaardingers en kinderen interessant zijn. „Wij willen absoluut geen bede vaartsoord worden voor aanhan gers van de Moermantherapie" benadrukt Blaauw. „Moerman is de aanleiding, maar naast de kan kertherapie willen we een beeld geven van een huisartsenpraktijk inde jaren dertigen de geschiede nis van het hele gebied dat nog uit de Middeleeuwen stamt." Vrijwilligers gaan er na zondag voor zorgen dat bezoekers elk weekend in groepjes van maxi maal zeven personen in het Moer manhuis worden rondgeleid. Het Moermanhuis en het archeo- logisch-historisch museum Hoogstad zijn gelegen aan de Westlandseweg 254 in Vlaardin gen. Beide musea zyn vanaf zon dag 26 oktober elke zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Er gaat veel veranderen in Hoek van Holland. Het winkelcen trum, de Stena-terminal, de Ko ningin Emmaweg en zelfs Het Vispaleis, alles krijgt een face lift. En dit alles moet vooral meer toeristen aantrekken. Door Leen van Ooijen Hoek van Holland Hoewel de be slissing over het Masterplan Wa terwegcentrum nog moet plaats hebben, gaat de Hoekse deelge- meenteraad alvast delen hiervan uitvoeren. Het werk aan het win kelcentrum Brink, de Stena-ter minal, het Stena-voorplein en de torpedoioods mag niet te lang worden uitgesteld. De eerste fase van de Koningin Emmaweg, die wordt omgetoverd tot Emmaboulevard, gaat morgen van start. Om drie uur zal staats secretaris Vermeend van Finan ciën samen met wethouder Kom brink van Rotterdam en de Hoek se deelraadsvoorzitter Vreugd- enhil op symbolische wijze begin nen het met openbreken van het huidige asfalt. De boulevard, die parallel loopt aan de Nieuwe Wa terweg, wordt het toeristische vi sitekaartje van Hoek van Holland. Die voorzieningen worden beter en aantrekkelijker gemaakt en daarom zal de Koningin Emma weg een complete metamorfose ondergaan. De Emmaweg wordt voor 6,2 miljoen gulden opge bouwd tot een echte 'flaneerbou levard' met nieuwe bankjes om even uit te rusten van de wandel route die 560 meter lang wordt Het is de bedoeling dat men bin nenkort vanaf de Verkeerscentra- le (de vroegere semafoor) langs het water via de Berghaven naar het dorp kan lopen, zonder obsta kels of omwegen, via een route die voorzien is van prettige verlich ting. Als de Emmaboulevard er ligt wordt medio 1998 gestart met de aanleg van het Waterwegpark, waar wandelen, fietsen en luieren zeer goed mogelijk zyn in een speciaal daarvoor aangelegde groene omgeving. Recht tegenover- de Berghaven aan de Stationsweg staat de Tor pedoioods met zijn twee karakte ristieke puntdaken. Dit gebouw en de aangrenzende historische De boulevard die evenwij dig aan de Nieuwe wa terweg loopt wordt het toe- nstiscnvisite- kaartje van Hoek van Hol land. Luchtfoto Roel Dijkstra woonhuizen vormen een schitte rend Hoeks decor langs de haven. Door de ligging en de historische waarde van het pand, is het een perfecte plek om een horecagele genheid te vestigen. Er bestaan dan ook vergaande plannen om de loods te verbouwen tot een grand café-restaurant met serre. Als alles volgens plan verloopt, kan eind van dit jaar een begin worden gemaakt met de verbou wing van de loods. De opening kan dan in het vooijaar plaatsheb ben. Eén van de plannen die binnen het Masterplan wordt uitgevoerd, is de uitbreiding van de Hoekse Brink met een aantal winkels. Het vierkante plein kent een wisse lende bebouwing in verschillende stijlen en maten. De plannen voor het plein voorzien in een ruimer en gevarieerder winkelaanbod. Daarnaast komen er horeca-gele- genheden met terrassen. Het plein moet straks drukte en gezel ligheid uitstralen. De markt krijgt een aangepaste opstelling en blijft op dinsdagochtend. Op de hoek van de Rietdijkstraat en de Prins Hendrikstraat komt een ronde kiosk. Gedacht wordt aan een verkooppunt voor bloemen met een vrolijke uitstraling. Het is de bedoeling om tegelijk met de bouw van de winkels ook de renovatie van het Herman Vis serhuis ter hand te nemen. De be staande woningen krijgen een terras aan de Brinkzijde. Aan de kop van het gebouw worden ap partementen toegevoegd en dat gebeurt ook bovenop het gebouw. De entree van Hoek van Holland zal er volgens de plannenmaker levendiger door worden. In het eerste kwartaal van 1998 moet de bouw beginnen. Het veld bij de Planciusstraat zal de afronding vormen van het dorpscentrum aan de noordzijde. Woningbouwvereniging Hoek van Holland gaal hier senioren woningen bouwen met een over dekte wintertuin. Aan de zijde van de verlengde Rietdijkstraat wordt op de begane grond het kantoor van de woningbouwver eniging gevestigd. Er onder komt een parkeergarage ten behoeve van het kantoor en de meuwe be woners. Aan de andere zijde, op de Hoek van de Cordesstraat en de Har- wichweg, zullen een nieuw poli tiebureau en een brandweerka zerne verrijzen. Het is de bedoe ling om in de tweede helft van 1998 met de bouw op deze plek te beginnen. De Stena Terminal is inmiddels gereed. Dat heeft alles te maken met het in de vaart brengen van de 'Stena Discovery' die in drieën eenhalf uur de overtocht naar Harwich maakt. De stationsres tauratie heeft een facelift gekre gen en de GWK Bank heeft een nieuwe vestiging. Het voorplein heeft een groen en open karakter gekregen en de bezoekers die niet gaan varen kunnen nu veel dich ter bij de Nieuwe Waterweg ko men. Er wordt nog gestudeerd op de mogelijkheid om het Siena- voorplem te verbinden met de Berghaven via de walkant langs het water. De dijkverhoging ten noorden van het spoor zal in 1998 gereed zijn, inclusief de langs deze dijk geplande regionale fietsroute. In de tussentijd worden de plannen voorbereid voor de vertakking van de tweede ontsluitingsweg op dit deel van Hoek van Holland. Tegelijkertijd worden plannen voorbereid voor het dijkgebouw met voorzieningen en woningen. Vanaf het NS station zal het cen trum dan een veel aantrekkelij ker gezicht krijgen. Over deze af rondende plaats van het Master plan moet nog besluitvorming plaatshebben. In 1998 zal hierover meerbekend zijn. Snackkar Het Vispaleis langs de Waterweg zal in verband met de werkzaamheden moeten worden verplaatst in de richting van de Berghaven. Voor het meuwe Vis paleis is een bijzonder ontwerp gemaakt. Het voorstel is een drie hoekig gebouw met de vorm van een scheepsboeg. Op de begane grond met een oppervlakte van 160 vierkante meter en daarboven een verdieping van 60 vierkante meter. De maximum bouwhoogte is zeven meter. Het terras van honderd vierkante meter krijgt een transparante afscherming. Het bestuur van de deelgemeente wil dat er inpandige toiletten moeten komen die ook toeganke lijk zijn voor wandelaars en pas santen. Dinsdag 21 oktober SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc West Film- en videoavond, 19.30-22.00u. ROTTERDAM De Doelen.gr.z. Young Mozart, 20,15u; kl.z. Stnjkwartetten, 20.15u. Dizzy. Barend Middelhoff Kwartet, 22u. Rotterdamse Schouwburg, gr.z. De bezoeker, 2Q.15U. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u. Müllerpier. Kermis. Zaal de Unie. Cultuurdebat, 20.30u. Woensdag 22 oktober SCHIEDAM Dc Oost. Activiteitenclub, 10.00- 12.00u. Bibliotheek Oost. Grote boekverkoop, U.00-12.00u. Thea ter De Teerstoof, Clownslessen- Clownsfestival, 14.00u. Thurlede. Bingomiddag, 14.00u. Warmoeze- nierstraat. Jeugdland. 10.00 uur. Hemapiein Jeugdland. 14.00 uur. VLAARDINGEN Dc West. Voorlichtingsbijeenkomst electromsch betalen, 9.30~11.30u. De 4 Molens.ThemabyeenkomstAI- zheimer, 14.00u. Panta Rei. Medi tatie, 20.00-22.00u. ROTTERDAM Ahoy. Marco Borsato, 2Qu. Theater Zuidplein. gr.z. Die Redermaus, 20.15u. Zaal de Unfe. Volgspot 0ve.20.30u. NJgttown. Steel Pulse, 21u, ROTh rater. Antonrus en Cleo patra, 20.15u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20,15u. Rotterdamse Schouwburg, gr.z. O Verügo, 20.15u. Bibliotheektheater. Schoon genoeg, 15u. Müf/erprer. Kermis. Grote-of St Laurenskerk. Laurens Literair, 20.15a ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost World' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cinerama2: 'My 8estFnend's Wed ding' (al) dag. 18.45-21.30. Cine rama 3: 'Conspiracy Theory' (12) dag. 18-21.20. Cinerama 4: 'Bean, TheUltimateDisasterMovte' (aljdag. 16-18.30; 'Gordel van Smaragd' (12) dag. 13-21.10. Cinerama 5: 'Men in Black' (12) dag. 13.15- 16.15-18.45-21.45. Imax Thea ter; 'Super Speedway' (al) dag 14- 16. 'RmgofFire' (al) dag. 13-15, The Lost World' (al) dag. 17-19.15- 21.50; t/m wo. ook 10.30. Lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. (met op wo.) 20; di.wo. ook 14.30, 'Happy Together' (alj dag. 22. (metopma en wo.). Venster 2: 'Broos' (16) dag. (met op wo) 20; di.wo ook 14.30. 'Floating Life' (16) dag. 22. Venster 3: 'Ma Vieen Rosé' (al) dag. (met op wo.) 20-22; di.wo ook 14.30. Ven ster 4: 'Nerolio' dag. (met op wo.) 19.30. 'Engelchen' (al) dagjnietop wo.) 21.30. Lumière 1: The Lost World' (al) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2: 'George ofthejungle' (al) dag. 14.05-16.30- 18.55. 'Air Force One' (16) dag.21.20. Lumière 3: 'Austin Powers' dag, 13.45-16.15-19- 21.45. Lumière 4: 'Paradise Road' (12) dag. 18.15-21.15. Rexane: 'Blondjes in hun Blootje' (18}t/mwo. doori. voorst. Pathé: 'Air Force One' (16) dag. 11.45-14.40-18.10-21, 'Copland' (16) dag. 11.30-13.45- 16.20-38.55-21.30. 'toy Best Fnends's Wedding' (al) dag. 11.15- 14.10-16.40-19.05-21.35. 'No- thingtoiose' (al) dag. 17.15-19.35- 21.55. 'Face/Off (16) dag.18.05- 21.20. 'Murder at 16ÖQ' (16) dag. 11.50-14.15-16.40-19.15-21.40; wo. met om 14.15. 'Volcano' (12) dag. 11.30-13.55-16.20-18.45- 21.10; di. metom 21.10. SneakPre- view; 'Het Zwitserleven Gevoel' (16) di. 21.30. Kindermatinees: Cinerama 2: "George uit de Jungle* (ai) dag. 13- 15.45. Cinerama 3: '101 EchteDal- matiers' (al) dag. 12.45-15.30. Lu mière 4: 'Napoleon' (al) dag, 13- 15.30. Pathé: 'George uitde Jungle' (al) dag. 11.20-13.35-15.50. 'Free Willy 3: De redding' (al) dag. 11.15- 13.15-15.15. 'Duimelijntje'{ai)wo. 14,15. Lantaren/Vensten 'Selma enjohanna'dt.14; 'Kraanvogels'wo. 14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3