Walen* 17, Oom en tante strijden met vader om 10-jarige Daphne Ouderenplatform bemoeit zich overal mee #181 ff Ik'98 Pleegouders: 'Van haar eerste tot vierde jaar is hij nauwelijks geweest' Informatiebus in Nieuwland Contactpunt voor 60-plussers Dia-drieluik b(j de historische vereniging Keramiek te zien in het Bertus Bliekhuis Niet-Vlaardingers in- ir-n rrir nnr i m: Sï ai; ae,ï Rotterdams Dagblad Woensdag 22 oktober 1997 Nu de Vlaardingse senioren een zetel in de gemeenteraad willen ver overen (AOV)t alsmede winkeliers (Stadsbelangen) en ontevreden PvdA'ers (Solidair '93), wordt het tijd dat ookmijnbelangeneèns ade quaat worden behartigd in de Vlaardingse volksvertegenwoordiging. Want ze doen maar daar aan de Markt en met mij wordt helemaal geenrekening gehouden. Ik heb daarom besloten een nieuwe plaatselijke partij op te richten: Ik '98. Waarom een nieuwe partij en waarom een eenmanspartij die uitsluitend opkomt voorde belangen van mezelf? Omdat Ik '98 niet zoals andere partijen bereid is tot hét afwegen van belangen (rijkcon- tra arm, automobilisten contra voetgangers, industrie'contra astma- lijders) om vervolgens een slap; compromis te sluitemNee, Ik/98 staat voor onbeschaamd egoïsme en alleen mijn belangen tellen/; -*j - Ik noem enkele punten van mijn verkiezingsprogramma. -r X. Stetion Vlaardingen-Oost wordt overdekt en verwarmd, wantik sta er 's winters te vernikkelen van de kou en waai er uit mijn te dunne - winteijas. 2. Honden mogen alleen nog maar poepen op plaatsen waar ik met kom (een lijst is op aanvraag verkrijgbaar). - 3. De sigarenboer is voortaan 24 uur per etmaal'geopend, zodat ik" nimmer meer zonder sigaretten zit 4. De route van bus 56 wordt verlegd naar de Van derDrif straat, zodat ik sneller bij station Vlaardingén-Oost ben, 5. Waterweg FM wordt opgeheven, want daar luister ik toch nooit naan 6. Mijn stamcafé d'Oude Stoep vervangt de mini-chololaatjes bij dé koffie door ordentelijke koekjes: bij voorkeur café noir, want daar ben ik gek op. - s. Ten slotte: ledenvergaderingen van mijn partij zijn alleen toeganke lijk voor mezelf, zodat ze snel zijn afgelopen en ik de rest van de avond gezellig kan zitten pimpelen" in de kroeg. Uiteraard alleen, want partijgenoten heb ikniet, dus ik hoef ook geen rondjes te geven. DICK VAN DEBLUGT Schiedam In de wijk Nieuwland heeft zaterdag de start van de jongereninformatiebus plaats. In deze bus kunnen jongeren terecht met allerlei vragen zoals over scho ling beroepsinteresse, uitkeringen, huisvesting, ka- merbemiddeling en alcohol De bus staat voorlopig op twee plekken in de wijk; donderdagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur op het Dr. Wibautplein en van 18.00 tot 20.00 uur op het Dr, Willem Dreesplein. De start van de informatiebus wordt luister bijgezet door Bedrock. Deze Schiedamse band begint om 20.00 uur met een optreden in het wijkcentrum aan het Wibautplein. Elke donderdag is er het contactpunt voor 60-plus sers uit de directe omgeving van het dr. Wibautplein, zeker ook bedoeld voor heren. Onder het genot van een kop koffie wordt tijdens deze ochtend bijvoor beeld een spelletje gedaan, iets creatiefs zoals kaar ten maken gedaan. Elke eerste donderdag wordt een thema besproken. Het wijkserviceteam komt bij voorbeeld op 6 november naar het Contactpunt om te vertellen wat zij voor de wijk kunnen beteken, welke taken zij hebben en hoe zij te bereiken zijn. Jos van de Berg en Riet Putters zyn de organisatoren van de Contactpunten. Tot 18 december is er elke donder dag van 9.30 tot 11.30 uur een bijeenkomst De Historische Vereniging Maassluis houdt donder dag een dia-avond. Dit keer is het een drie-luik. H. van de Meeberg vertoont dia's van de nieuwste oude foto's, M. van Ree neemt een aantal straatnamen met de daaraan verbonden geschiedenis onder de loep en na de pauze vertoont de propagandist van de vereni ging L. Stigter een vijftigtal dia's uit de oude doos. De-avond heeft plaats in gebowu De Ark aan de Rem- brandtlaan 2 in Maassluis. De dia-avond begint om 20.00 uur. Hoek van Holland- In de vitrine van Het Trefpunt op de eerste etage van het Bertus Bliek verzorgingshuis exposeert de Rot terdamse Nettie de Wilde-Blok tot 8 december kera miek. Haar voorliefde voor het werken met klei be staat al lang, maar is de laatste jaren sterk toegeno men. Vanaf 1992 oefende zij zich vooral in het model- en portretboetseren op de Vrije Academie. Geduren de de laatste twee jaar volgt zij een cursus vrij boetse ren, waar ook gelegenheid is omwerk te glazuren. Zij werkt thuis vooral met plakken klei, die wordt uitge rold. De expositie in het Bertus Bliekhuis is overdag vrij toegankelijk. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslree van derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsttrpom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Vandaag kreeg ik een Rotterdamse op bezoek. Ze was nog nooit in Vlaar- dingen geweest. Dat maakte ikop uit haar opmerking; 'Ik dacht eigenlijk dat Vlaardingen alleen maar uit flatgebouwen bestond.' Haar negatieve mening was ten gunste veranderd doordat ze bij Vlaardingen-Oost, en met de bus richting mijn huis was gegaan. Ik constateerde datzij net als ik flatgebouwen met 'lelijk' associeert. Laten we daar eens van uitgaan. Ik las ooit ook eens een lijstje van iemand met allemaal dingen die je niet moest doen en één daarvan was uitstappen op Vlaardingen-Oost. Als Vlaardinger en liefhebber van mooie oude panden zette die opmerking mij aan hetdenken. Hoe zien Rotterdammers of anderemensendie Vlaar dingen niet kennen Vlaardingen eigenlijk? Als ze er nog nooit echt door heen geweest zijn, waarschijnlijk dus als bijvoorbeeld 'die plaats met al leen maar van die flatgebouwen'. 's Avonds reed ik, uit Rotterdam komende, overde rijksweg naar huis en het viel mij inderdaad op: aan weerszijden alleen maar flatgebouwen. In de trein van Rotterdam naar Vlaardingen gebeurt hetzelfde. Een niet- Vlaardinger denkt dan dat heel Vlaardingen uit flats bestaat. Het is waar. Zowel automobilist als treinreiziger die Vlaardingen nooit aandoen hebben gelijk, op heteerste gezicht lijkt Vlaardingen een lelijke stad. Niets wijst erop vanaf de rijksweg of vanuit de trein dat er iets van sfeer heerst in Vlaardingen als we er vanuit gaan dat flatgebouwen weinig sfeer uitstralen zonder overigens iets over de beste bewoners te zeggen. Waarschijnlijk zullen die mensen dus nooit eens Vlaardingen aandoen, terwijl het prachtige oude panden heeft. K. van Santbrink, Vlaardingen Door Jos van Nierop Maassluis—Met een vriendinnetje zit Daphne in haar kamer een videofilm te kijken. Het 10-ja- rige Maassluise meisje heeft een week vrij - het is herfstvakantie - maar weet niet of ze nog wel op dezelfde school terug zal keren. Als de kinderrechter morgen een door haar pleegouders gevreesde maar ook verwachte beslissing neemt, zal haar leventje immers danig veranderen. Daphne zal dan in de komende dagen worden overgeplaatst naar haar vader in Oud-Vosse- meer. „Daar zou ze veel verdriet van krijgen," vertellen haar pleegouders Kees en zijn vrouw Jos Ketting. „We zijn niet echt bang dat ze het bij haar vader niet goed zal hebben, maar ze wil gewoon hier blijven." Daphne tussen haar pleegouders. Morgen beslist de rechter of ze terug moet naar haar vader. Foto Roei Dijklstra Daphne van Hoorn was nog maar zes weken oud toen ze naar haar pleegouders ging. Kort na haar geboorte overleed immers haar moeder aan de gevolgen van een longembolie. Haar vader, die ook de zorg had over z'n twee zoont jes, benaderde na een aantal we ken z'n oom en tante, het kinder loze echtpaar Ketting, om tijdelijk voor het babytje te zorgen. De Maassluizers gingen in op het verzoek van hun neef, maar wil den het kind, volgens hun zeggen, na een aantal maanden weer bij de vader terugbrengen. De vader, die inmiddels weer een vriendin had, vond dat toen nog niet het geschikte moment. Ook de jaren erna heeft Daphne's vader, vol gens het echtpaar Ketting, weinig interesse getoond in zijn dochter. „Van haar eerste tot haar vierde jaar is hij nauwelijks geweest." Op haar vierde verjaardag kwam hij wel, en had hij zijn oom en tan te ook iets te melden. Kees Ket ting: „Hij zei 'ik kom haar de ko mende zes weken ieder weekend ophalen, en dan ga ik met haar een maand op vakantie. Als je meewerkt, kun je ze daarna nog zien'." De pleegouders waren niet zo te spreken over de manier van doen van hun neef. Het was het begin van een tot nu toe durende reeks bezoeken aan rechtbanken en organisaties als het RIAGG en Jeugdzorg. Ook di verse soms elkaar tegenspreken de onderzoeksrapporten hebben sindsdien het licht gezien. Op het onderzoek Ambulant Bureau Jeugdwelzijnszorg (van dit jaar) baseert het gezaghebbende Jeugdzorg Rotterdam/Zuid-Hol- land Zuid haar besluit om Daphne over te plaatsen naar haar vader. Het stelt onder meer dat het echt paar Ketting hun pleegkind 'ver wennend en overbeschermd' op voeden. En: „Een zorgelijk gege ven is ook dat Daphne onvoldoen de ruimte krijgt voor een eigen identiteitsontwikkeling." Conclu derend ziet het onderzoek in Ket- tings neef een 'adequaat opvoe der' en vindt het de (gezinssitu atie bij de vader een betere dan bij het pleeggezin. Verpest Een aantal van de conclusies wordt door het echtpaar Ketting bestreden. Ondersteund door leerkrachten van haar school be weren ze onder meer dat het heel goed gaat met hun pleegdochter. „Dat ze bij ons verpest wordt en verwend Dat is niet waar. En ze wordt ook wel eens gestraft, hoor." Daarnaast vragen ze zich af waarom de vader zijn dochter zo weinig bezoekt, „Hij komt een heei jaar niet, en toch wil hij haar terug." Bovenal vinden ze de mening van Daphne zelf van belang. Zij zegt te willen blijven bij haar pleegou ders. „Maar ze kijken niet naar het belang van het kind. Het be leid is gewoon dat kinderen terug moeten naar hun biologische ou ders." Het echtpaar Ketting blijft het er niet mee eens en dus gaan ze bij een voor hen negatieve uitspraak van de rechter zeker in hoger be roep. Dan zal de overplaatsing normaal gesproken al bewerkstel ligd zijn. Als de rechter Daphne aan haar vader toewijst zal zij aan het einde van de herfstvakantie weer bij haar vader wonen. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen kondigen in de gemeentebegroting voor volgend jaar een voorstel aan om een ouderenraad in te stel len. Een adviescommissie die het gemeentebestuur en instellingen op tal van terreinen met raad en daad kan bijstaan. Binnen de gemeenteraad staat niet iedereen te trappelen, In Hoek van Holland hebben ze al enkele jaren ervaring met het zoge noemde ouderenplatform. Onder het motto: 'Altijd ten dienste van de ouderen'. Door Leen van Oojjen Hoek van Holland Het werkter rein van het Ouderenplatform in Hoek van Holland kent eigenlijk nauwelijks grenzen, of het zou moeten zijn dat men zich vooral bezig houdt met de belangen en de wensen van ouderen. „Maar binnen dat werkveld bemoeien we ons letterlijk overal mee," zegt Henk Klinge voorzitter van het Ouderenplatform. „Zonodig vol gen we het beleid van de deelge- meenteraad kritisch, ais het even kan positief, maar altijd ten dien ste van de ouderen in de Hoek." Het platform is overigens door diezelfde deelgemeenteraad een aantal jaren geleden in het leven geroepen met de opdracht om ge vraagd en ongevraagd advies uit te brengen over ouderenzaken en ouderenbeleid. Het lokaal be stuur op zijn beurt verplicht zich om alle zaken op het gebied van ouderenbeleid voor te leggen aan de ouderenplatform. En die taak wordt met veel enthousiasme uit gevoerd. De door de deelraad be noemde leden vertegenwoordi gen allemaal een bepaalde organi satie in het Ouderenplatform. Zo is voorzitter Henk Klinge nauw betrokken bij de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBQ) en hij spreekt ook na mens de Protestants Christelijk Ouderenbond PCOB, Jan Vos is vertegenwoordiger van de drie kerken, Eldert Zwart zit Ir. het be stuur van het Dienstencentrum voor het sociaal kultureel oude renwerk en ook directeur Peter Linders van diezelfde organisatie heeft zitting in het platform in verband met het gecoördineerd ouderenwerk. En dan is er nog Rein Koomstra, directeur van Humanitas aan Zee en de spreek buis van zo'n 150 mensen die in een van de drie gebouwen van Humanitas wonen. Hij heeft steun van E. Augustinus die de bewonerscommissie van de be jaardenhuizen vertegenwoordigt. Het kruiswerk is aanwezig in de persoon van Joop Westra. Na mens de deelgemeente heeft be leidsambtenaar Herrnie Koopman een belangrijke taak als notuliste en als schakel tussen platform en lokaal bestuur. Verantwoordelijkheid ,,Maar we zijn aan onze organisa ties geen directe verantwoording schuldig. We worden op voor dracht van de verschillende orga nisaties in het Ouderenplatform benoemd, dus het is duidelijk dat we verplichtingen hebben ten op zichte van onze eigen achterban," weet Klinge. „Mam* natuurlijk staat het de afzonderlijke organi saties vry om op hun eigen ma nier actie te ondernemen over be- Rit -C "it Het Hoekse ouderenplat- bezig gehou den met de bouw van de seniorento ren op de Brink. Vee ouderen ont dekten pro blemen met de telefoons 1 ii riff1-***? alarms en de mi huren. iLL^v Archieffoto Roel Dijkstra .1 paalde zaken. Zij blijven auto noom en ze hebben hun eigen ver antwoordelijkheid." In het verleden had het platform een andere samenstelling, met veel meer afgevaardigden. Maar dat leidde tot eindeloos gepraat en te weinig activiteiten. Daarna was er een minder actieve perio de, maar de laatste jaren is de groep weer bijzonder alert op al lerlei lokale problemen. Tijdens de tweemaandelijkse bij eenkomsten worden tal van zaken aan de orde gesteld. „We leggen ons geen enkele beperking op," zegt voorzitter en gespreksleider Henk Klinge. „We praten over het facetplan, waarin eigenlijk alles op sociaal gebied geregeld moet worden. Maar ook de centrale in dicatiestelling voor opname in te huizen komt aan de orde, vervoer op maat, de infra-structuur voor ouderen zoals de op- en afritten voor rolstoelers, het passeert alle maal onze agenda en we wijzen de deelgemeenteraad op knelpunten en nieuwe mogelijkheden. Onze adviezen bereiken ook altijd de le den van de deelraadscommissie welzijn en onze opmerkingen worden in de besprekingen mee genomen." Seniorentoren Het Ouderenplatform heeft zich ook intensief bezig gehouden met de bouw van de seniorentoren op de Brink en niet ten onrechte. Want er blijken in het nieuwe woongebouw nogal wat knelpun ten te zijn. Problemen met tele foonaansluitingen, alarminstalla ties, zonneschermen en vooral de definitieve vaststelling van de hu ren leiden tot klachten. Per 1 juli zijn de huren maar met liefst 6,5 procent omhoog gegaanen dat kost de nieuwe huurders per maand lu&sen de zestig en hon derd gulden extra. In feite is dat een zaak tussen huurder en verhuurder en dus vooral een probleem voor Huma nitas en de technische diensten. Maar als dergelijke signalen door dringen naar het Ouderenplat form, dan wordt er zeker aan dacht aan geschonken. „We lezen met belangstelling de vakbladen en we volgen de ontwikkeling van het algemene ouderenbeleid in Rotterdam," stelt Klinge. „Maar we pleiten ook voor maatregelen tegen overlast bij de bejaarden complexen en bij particuliere wo ningen. De parkeerproblemen hebben eveneens onze aandacht. We denken eigenlijk na over alle dingen die de ouderen aangaan. Armoedebestrijding, een onder zoek naar eenzaamheid onder de alleenstaande ouderen. We heb ben momenteel een heel leuke club die erg betrokken is bij de plaatselijke problematiek." Herbenoemd Het Ouderenplatform is deze zo- nier in zijn geheel herbenoemd. Maar het is de vraag of dat inder daad voor een volledige zittings periode zal zijn. De deelgemeen teraad wil namelijk een scheiding aanbrengen tussen het Gecoördi neerd Ouderenwerk (GOW) en het SociaaVKultureel Ouderenwerk (SKOW). Vooral ten aanzien van het SKOW, dat vrijwel geheel door vrijwilligers wordt gerund, wil de deelgemeenteraad komen tot een professionele begeleiding om het werk van al die vrijwilli gers nog beter tot zijn recht te la ten komen. Het Gecoördineerd Ouderenwerk, dat veel meer te maken heeft met de zorgsector en dat nu deels onder het Diensten centrum en deels onder de Stich ting Humanitas ressorteert, zou eveneens onder één vlag moeten gaan varen. Over de hele materie worden momenteel onderzoeken gehouden en rapporten gemaakt. Het is nog niet duidelijk welke taak het Ouderenplatform in het geheel zal gaan krijgen. Maar de zittende leden maken zich daar nog niet echt druk over. Ook wanneer hei een andere naam krijgt, dan nog zijn zü be reid om gevraagd en ongevraagd advies uit te brengen en zonodig deelgemeenteraad en andere in stanties hinderlijk voor de voeten te lopen of positief te adviseren. Als het maar in het belang is van de grote groep ouderen die Hoek van Holland telt. Woensdag 22 oktober SCHIEDAM Bibliotheek Oost. Grote boekver- koop,tot20.00u. VLAARDINGEN Panta Rel. Meditatie, 20.00- 22.00U. ROTTERDAM Ahoy. Marco Borsato, 20u. Theater Zuidplein. gr.z. Die Recfermaus, 20.15u. Zaal de Unie. Volgspot Live,20.30u. Nlgttown. Steel Pulse, 21.0ÖU. RO Theater, Antimus en Cleopatra, 20.15u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u. Rotter damse Schouwburg, gr.z, O Verti go, 20.15u. Müllerpler. Kermis. Laurenskerk. Laurens Literair, 20.15u. Donderdag 23 oktober SCHIEDAM De Erker. Gezellige middag voor 55+, 12.30-16.00u. Theater De Teerstoof. Dc Oost. Gymnastiek, 10.00-10.45u en olieverf schilde ren, 14.00-16.00u en handwerken welfare, 14.00-16.00u, Clownstes- sen-AmoHuibers, 14.00u. Margrie thal, Jeugdland met Hans Kazèn, 12.30u. Filmhuis. The English Pati ent, 21.00U. Frans Halspleln. Jeugdland, creativiteiten spe/circurt., 10.00 uur. Margriethal. Kinder- show Hans Kazan. 13.00 uur. Po dium. Oorsmeer YVonne van Pee- len, 21.00u. VLAARDINGEN Grote kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15u. Stadsgehoorzaal. The Pa- jamaGame,20.00u. ROTTERDAM Laurenskerk. Middagpauze-con cert, 12.45u. Ahoy. Marco Borsato, 20u. Rotterdamse Schouwburg, gr.z. Tewje, 20.15u. Theater Zuid- plein. gr.z. Die Redermaus,20.15u; kl.z. Niet Schieten! 20.30u.Zaal de Unie. Rotterda ms podium, 20.30u. RO Theater. Antonius en Cleopatra, 20.15u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u. Rotterdams Cen trum voor Theater. Peer Gynt, 20.30u. Bibliotheektheater. De Lorrelaar, 15u. Müllerpler. Kermis. Goethe Institut Rotterdam. Das Holztheater, 20u. ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost World' (al) 12.30-15.30-18.30-21.30. Clne- rama 2: 'My Best Fnend's Wedding' (al) 18.45-21.30. Cinerama 3: 'Conspiracy Theory* (12) 18-21.20. Cinerama4:'Bean,The Ultimate Di saster Movie' (al) 16-18.30; 'Gordel van Smaragd' (12) 13-21.10. Cine rama 5: 'Men in Black' (12) 13.15- 16.15-18.45-21.45. Jmax Thea- ten 'Super Speedway' (al) 14-16. 'Ring of Fire' (al) 13-15. The Lost World'(al) 10.30-17-19.15-21.50. Lantaren 1: 'Career Girls' (16) 14.30. Venster 2: 'Broos' 14.30. Floating Life' (16) 22. Venster 3: Ma Vie en Rose'(al) 14.30. Lumière 1: TheLostWorid'{al)12.15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2: 'George of the jungle' (al) 14.05-16.30- 18.55. 'Air Force One' (16) 21.20. Lumière 3: 'Austin Powers' 13.45- 16.15-19-21.45.Lumlère4: Para- diseRoad' (12) 18.15-21.15. Rexa- ne: 'Blondjes in hun Blootje' (18) Vm wo. doorl. voorst. Pathé: 'Air Force One' (16) 11.45-14.40-18.10-21. 'Copland'{16)11.10-13.45-16.20- 18.55-21.30. 'My Best Fnends's Wedding' (al) 11.15-14.10-16.40- 19.05-21.35. 'Nothing to lose' (al) 17.15-19.35-21.55. "Face/OfT (16) 18.05-21.20. 'Murderat1600' (16) 11.50-16.40-19.15-21.40.'Vo!ca- no' (12) 11.30-13.55-16.20- 18.45-21.10. Kiriuermatinees: Cinerama 2: 'George uitde Jungle' (al) 13-15.45. Cinerama 3: 'lOlEchteDalmatiërs' (a!) 12.45-15.30. Lumlére 4: 'Napoleon' (a!) 13-15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) 11.20- 13.35-15.50. 'Free Wrlly3: Dered- dtng* (al) 11.15-13.15-15.15. 'Dui- melijntje' (al) 14.15. Lantaren/Ven- sten 'Kraanvogels' 14. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3