Handbalploeg heeft inhoud gekregen Victoria fopt Alkmaar: 2-1 Het verschil heet Pietie Coetzee Basketballers blijven in diep dal Korfballers overklassen rivaal België Zwolle heeft Super Cup Jan vau Kleeft' beste in district Thorsen topscoorster Idétradiag Voor het eerst winnaar Holland-toernooi: prettig 'meetpunt' maar wel slechts tussenstation Hans Schuring redt poloërs van Spartaan Biljarters laten winst uit handen glippen Rugbyers rollen Polen op Dammers beginnen te iaat aan duels Maandag 27 oktober 1997 Rotterdams Da^Mad Vaassen De Nederlandse korf balploeg heeft gisteren op het veld van Regio'72 in Vaassen geen kind gehad aan de eeuwige concurrent Belgie. Oranje won eenvoudig met 14-7 van de nvaal, na een ruststand van 8-4. Bondscoach Jan Hof had geen verrassing m zijn selectie. De ploeg die tijdens de World Games in Lahti de sterkste was, ging in Vaassen opnieuw voluit Joyce Smits was de aanjager van het team dat m de eerste helft via 6-2 naar een ruime marge van 8-4 uitliep. Smits scoorde zelf niet. Dat liet de speelster van DOS 46 aan met na me Tim Abbenhuis en Taco Poel stra over. Zy tekenden ieder voor drie treffers. Jonni Abbenhuis, Dennis Voshart (Deetos) en Man- dy Loory vonden twee keer de korf van de Belgen. De ovenge treffers kwamen op naam van Deetos' Daniela Riet en Jan Nie- beek. Nieuwegein De volleyballers van Zwolle hebben de Super Cup naar zich toegetrokken. De beker winnaar won verrassend met 3-2 van landskampioen Piet Zoomers/Dynamo. De eerste twee sets gingen naar Zwolle, de vol gende twee naar de favorieten uit Apeldoorn. De laatste en beslis sende set werd met 15-12 gewon nen door Zwolle. Bi j de vrouwen ging de Super Cup naar WC uit Vught. Die ploeg versloeg AMVJ met 3-1 (15-10,5- 15,15-8,16-16). In de competitie kenden de man nen van VC Nesselande weinig moeite met Sudosa uit Asssen. De Rotterdamse équipe won m Ze venhuizen met 15-11,15-8 en 15-7. Rotterdam Met tien wedstnjd- punten en een algemeen gemid delde van 0.674 is Jan van Kleeff, lid van K. en V., districtskampi oen geworden van de derde klasse m het driebanden-klein. Ismail Sari (Honky Tonk)behaalde even eens tien matchpunten, maar met zijn moyenne van 0.666 reikte hij niet verder dan de tweede plaats. Peter Boers (Novum) was derde met negen punten. Rotterdam De basketbalsters van Idétrading/RB zijn hard op weg zich te plaatsen voor de pro motiedivisie. Aan het einde van de reguliere competitie (20 de cember na veertien wedstrijden) gaan de eerste vier van de eerste klasse A en B verder in die promo- tiecompeütie. De Rotterdamsen hebben, zeker na de 67-50 (rust al 24-15) op Vlissmgen, na zes ont moetingen ai voldoende ruimte gecreëerd om daarvan zeker te zijn. Kristine Thorsen (16) en Eve- liene Veldhuisen (14) waren tegen de Zeeuwse ploeg de beste Rotter damse schutters. Stand eerste divisie B: 1. Tilburg 6-12, 2. Jumpers 6-10, 3. Idétra ding/RB 6-8,4. Cady 6-6,5, Vlissin- gen 6-4, 6. Binnenland 64,7. Du- natos 6-2,8. DAS 6-2. Door Nick van der Sluis Weert Idétrading/RB zit nog steeds m een diep dal en de fans van de Rotterdamse basketballers morren. Aansprekende overwin ningen blijven uit. Faalde de ploeg van coach Toni Vujamc vo rige week in de slotfase tegen koploper Amsterdam, zaterdag avond (tegen BS Weert: 87-73 ver lies) was het van hetzelfde laken een pak. Tot vyf minuten voor het einde was Idétradmg niet de mindere van de Limburgers, maar de ge- rmgste tegenslag was voldoende om de 'koppies' weer te laten han gen. „Wat wij nodig hebben is een zege op een topploeg. Of dat nu Den Helder, Amsterdam of Weert is - de ploeg hunkert gewoon naar er kenning," was het moedeloze commentaar van Vujamc, „Maar ons probleem is gewoon dat we gaan forceren als nuchter en doel treffend spelen een vereiste is." De Hagenaar doelde met name op de laatste minuten toen de kan sen nog lang met verspeeld waren en Weert slechts met moeite een licht overwicht had kunnen op bouwen „Maar bij 69-64 spatte de hoop ui*een "Wij missen schoten, Weert scoort een driepunter en we zijn in feite dan meteen geklopt omdat we geforceerd gaan spe len Vujamc bedoelde te zeggen dat h(j dan de vechtlust ziet weg ebben, zeker bij die spelers die de kar lang hadden moeten trekken. Sander Kales bijvoorbeeld. Hy stond als enige de volle 40 minu ten in het veld en speelt een bere- wedstnjd. Buiten kijf. Maar moe gestreden m de slotfase, ontbeer de hy op dat moment wel een rus tperiode op de bank. „Ik moest Kales wel handhaven, want de an dere forwards heten me scorend m de steek," verantwoordde Vuja mc na afloop zijn beslissing. Eelco Derks bijvoorbeeld, maar ook Marlen Valentin en vooral Rob de Graaf heten het in Weert afweten. De schade kon nog lang beperkt gehouden worden, omdat Slobo dan KaHcamn nog aardig uit de voeten kon. Hoewel de Rotter damse center, met name door Jeff Chambers en John Smith stevig op zijn huid gezeten werd. Maar ook Kakeanin kreeg met voldoen de momenten van rust omdat ook Marco Pikaar hopeloos en hulpe loos naar vorm en karakter liep te zoeken. BS WeerUdétradmg/RB 87-73 (39-35). Scores; BS Weert: Bnan fair 26 Jeff Chambers 24, John Smith 20 [détrad'mg/ RB: Sander Kales 22, Slobodan Kalicanm 18, Rob de Graaf 10 Door Paul van den Bosch Schiedam Op Papendal werd Wouter Huibregtsen afgelopen week onder meer gevraagd hoe hij het topsportniveau in Ne derland inschatte. Was dat, een jaar na Atlanta, niet dalende? Het WK-roeien bijvoorbeeld, en het individuele WK-judo in Parijs, uiterst teleurstellend toch. Jawel, antwoordde Hui bregtsen, maar hij had onlangs een lichtpunt gezien. De voorzitter van de sportkoepel Bouwer de waarschuwende vin- NOC*NSF was langs geweest bij de Oranje-handbalsters, die de hemel willen bestormen en de in ternationale ladder beklimmen. Bij zyn bezoek aan de handbalse- lectie, tijdens een succesvolle wedstrijd in de Europa Cup, had hy meteen een hogere financiële bijdrage in het vooruitzicht ge steld. De handbalsters zyn m beeld by de Olympische beweging. Want gistermiddag was de kersverse chef d'equipe Jan Loorbach, on derdeel van het nieuwe drieman schap voor Sydney 2000, in mak kelijke trui en vale spijkerbroek naar Schiedam gekomen om er de selectie van bondscoach Bert Bouwer een prijs te zien winnen. Oranje werd -voor het eerst in negen edities- eerste in het ei gen, vriendschappelijke Holland- toemooi door Oekraïne m de slot- partij met 29-24 terug te wyzen. Misschien dat Loorbach de hand- balmeiden over drie jaar tegen komt m Australië, tydens de Olympische Spelen. Vooralsnog heeft Bouwer tot mei 1999 een wo men's agreement met z'n speel sters, die sinds 1 mei uit de com petitie zijn genomen. Ze prediken volmondig het evangelie van het Oranje-plan, trainen zich uit de naad, laten zich door geen enkele club strikken en proberen met z'n allen allereerst een succesvol EK af te werken. Dat kampioenschap is volgend jaar in Rotterdam (Ahoy1) en Amsterdam. Hoekspeelster Saskia Mulder is al gezwicht voor een aanbod uit de Duitse Bundesliga. Ze raakte even in de ban by bondscoach en medespeelsters, maar kreeg toch gratie. „Maar zij is de enige," heft ger. „We bly ven met z'n allen bij elkaar. Daann vertrouw ik myn speelsters en zy vertrouwen my." Toen Mulder zich onlangs, na een afwezigheid van een paar maan den, weer meldde tijdens de cen trale training, zag ze de vooruit gang. Het publiek in Schiedam heeft het de afgelopen week ook kunnen aanschouwen. Niet dat de ontmoeting van gistermiddag te gen Oekraïne zo aantrekkelijk was; in tegenstelling tot de con frontatie met de Frangaises van de avond ervoor (22-15 winst). Aangepast Maar de Nederlandse ploeg (zon der de aan haar enkel geblesseer de Rotterdamse Renata Erkelens) heeft zich aangepast aan het mo derne handbal, Snel in de combi natie, zestig minuten lang. „Het lijkt soms wel Dumdigt," zei bondscoach Bouwer in het verle den eens over zijn jonge selectie. Dat tempo houdt Oranje nog altijd aan, maar de oogkleppen zyn af gedaan. Verdedigend blijft Nederland gaan, fysiek beter op de taak bere kend door het vele krachtwerk van de laatste maanden. Als er nu speelsters op de grond liggen, zyn het vaak de tegenstandsters. Dat was wel anders in voorbije jaren. De ploeg van Bouwer speelt, als 't moet, hard - bikkelhard. De handbalsters, kortom, hebben inhoud gekregen. „Het verschil is dat we in het verleden werden af geschoten door tegenstanders als Slowakije en Oekraïne," wist de topscoorster van gistermiddag, Nicole Vaassen. „Nu kunnen we doorgaan. De conditie is beter ge worden, de mentale weerbaarheid ook," Toch zyn wedstrijden tegen Euro pese middenmoters als Frankrijk, Oekraïne, Slowakije, Belarus en Zwitserland met de beste graad meter. 'Een meetpunt7 heet dat in het jargon van het Oranje-plan, een prettig meetpunt maar méér niet. Bouwer: „We kunnen er niet al te veel conclusies aan verbin den. Zeker nog niet in de aanloop naar het EK. Dat komt volgend jaar pas. Ik heb nog nooit zo veel schouderklopjes gehad als nu, maar morgen staan we weer op nul. Dit wekt natuurlijk wel ver wachtingen voor volgende wed strijden." Bevestiging Bij veel speelsters stonden na het laatste fluitsignaal van de vijf daagse de tranen m de ogen. Door de eindoverwinning in het Hol land-toernooi kregen ze de beves tiging dat ze op de goede weg zyn. „Als je jezelf het leplazarus traint zonder dat je dat niet terugziet in de uitslagen, ga je toch afvragen 'waarom doe ik cut eigenlyk?' Dit is een grandioze motivatie," zei keepster Laura Robben Ze was de allereerste die door de eveneens geemotioneerde Bouwer werd gefeliciteerd. De coach kón niet anders, vond hy. Niet alleen werd Robben ander maal gekozen tot beste keepster van het evenement, ze toonde zich binnen en buiten het veld de leider aan wie de Oranje-jeugd- bende zich kan vastklampen. En, en dat was het belangrijkst m Bouwers ogen, ze is hèt voorbeeld van trouw aan het Oranje-plan. Deze zomer kreeg de inmiddels 266-voudig international Robben een aantrekkelijke aanbieding uit Duitsland. Ze kwam erdoor in ge wetensnood. Duitse Marken in een sterke competitie of het ide aal in eigen land? „Wij hebben Laura harder nodig dan een Duits clubteam," verklaarde Bouwer gisteren. „Gelukkig heeft ze daar aan gehoor gegeven." Vandaar dat hij éérst Robben wilde omhel zen nadat het Holland-toernooi was gewonnen. Uit dank voor zeldzame trouw. Eindstand Holland-toernooi: 1 Nederland 5-10, 2 Frankrijk S3, 3 Oekraïne 5-6, 4 Wit-Rusland 5-4,5 Slowakije 2-5,6 Zwit serland 5-0 Rotterdam De hockeymannen van Victoria hebben ervoor ge zorgd dat de spanning in de top van de overgangsklasse A weer is toegenomen. De Kralingers brachten Alkmaar met 2-1 de eer ste nederlaag van het seizoen toe en klommen naar de derde plaats. Ze bevinden zich in goed gezel schap van Rotterdam, dat tegen Schaerweijde een 2-2 deling over een kwam. Victoria ging uiterst geconcen treerd van start en liet het sterke Alkmaar nauwelijks in z'n spel komen. Ondanks het overwicht kwamen de Rotterdammers moei lijk tot dcelrijpe kansen. Pas kort voor rust slaagde Mark Lange- meijer erin de thuisclub op een 1- 0 voorsprong te zetten. De uitblinker van Victoria stond ook kort na rust aan de basis van het tweede doelpunt. Hij passte de bal, nadat hy zich eerst had vrijgespeeld, op Stephane Ar kenbout die vervolgens de Alk- maarse doelman geen kans gaf: 2- 0. Vanaf dat moment speelde Vic toria een gewonnen wedstrijd en werd het spel rustiger. Naast Bart Tournier schaarde ook doelman Peter van 't Sand zich onder het rijtje uitblinkers. De doelman ver ving Tjeerd Veldhuis die door werkzaamheden afgelopen week niet beschikbaar was. Concurrent Rotterdam verdiende meer dan de 2-2 bij Schaerweijde. Bart Jeroen Petri opende de sco re, maar de thuisclub kwam kort daarna op gelijke hoogte. On danks dat de Rotterdammers het spel dicteerden kwam de thuis club uit een scrimmage zelfs met 2-1 aan de leiding. Nadat Jan Jaap de Vin de gelijkmaker op zijn stick had gehad, was de tijd rijp om Schaerweijde tot overgave te dwingen. Maar ondanks vele kan sen slaagde Rotterdam er niet in de winst naar 2ich toe te trekken, In de slotfase werd nog een doel punt voor Rotterdam uit een straf- comer afgekeurd. In de over gangsklasse A gaat Hattem aan de leiding, gevolgd door Rotter dam en Victoria. Inde overgangsklasse B heeft Le- onidas de opgaande lijn te pak ken. Vorige week zette het herstel zich in tegen Wagemngen en gis teren versloeg Leonidas MEP met 2-1. Juul Sohier gaf de Kralingers de leiding en deze score werd uit gebouwd door Jorg Brouwer. Na dat MEP de eer had gered, zag het er somber uit voor de gasten. Maar met kunst- en vliegwerk slaagde LeomdAS erin de gelijk maker te voorkomen. De vrouwen van Victoria kwamen er tegen Oranje Zwart met aan te pas. De nieuwe trainer Jaap Snoek zag tot z'n verdriet dat het gedegradeerde Oranje Zwart op alle posities beter was: 0-7. Pierre van Hooljdonk be gon er ooit mee, de voet ballers van Roda JC de den het hem na en de handbalsters van Oranje hebben nu ook de buik schuiver ont dekt. Ze vier den er hun overwinning in het Hol land-toernooi mee. Tot groot enthou siasme van de bomvolle Margriethal in Schiedam. Foto Peter MolKenboer Door Bas van den Berg Rotterdam De hockeysters van Rotterdam kon geen verwy t wor den gemaakt over hun inzet tegen Amsterdam. Alleen was de onge slagen koploper zó sterk (0-2) dat zy het zich kon permitteren een aantal internationals op de bank te houden. Dat luxeprobleem nam aan de Beekweg zulke grote vormen aan dat zelfs topscoorster Pietie Coet zee in eerste instantie niet van de partij was. Pas bij het nemen van de tweede strafcomer maakte zy haar entree. Dat was na een kwar tier en hoewel Coetzee de bal haid insloeg, stond keepster Eveline de Haan in de baan van het schot. Karlijn Petn, de Rotterdamse top scorer met eveneens negen doel punten achter de naam, keek reikhalzend uit naar haar eerste confrontatie met de Zuid-Afri kaanse sterspeelster. Zij kwam al gauw tot de conclusie dat zy nog veel heeft te leren. Vooral op het gebied van slagkracht is Coetzee een klasse apart. Hoewel ze een aarzelende start had, het zy in de 25e minuut zien hoe een aanval moet worden afgemaakt. Zij kreeg de bal op links aangespeeld, wrong zich langs libero Janneke Caroline van Nieuwenhuy- ze-Leenders: voigend jaar aan de macht bij HC Rotter dam. Foto's Fred Emst/Cor Vos en Peter Molkenboer Florlen Comeiis (I) in duel met een tegenstandster van Amsterdam. Schopman en joeg de bal als een corners en Rotterdam zette daar blesseerd was. Maar ondanks dat streep langs De Haan: 0-1. niets tegenover. De thuisclub was Amsterdam kon blyven wisselen, Amsterdam kreeg in een tijdsbe- bly dat het elf speelsters op het gaf de thuisclub ook na rust goed stek van een half uur zeven straf- veld had staan en niemand ge- party. Rotterdam slaagde er toen op nieuw in Amsterdam terug te dringen. Alleen nam de thuisclub af en toe te veel risico waarvan Amsterdam profiteerde. Zo ook m de laatste minuut toen opnieuw Pietie Coetzee een aanval fraai af rondde: 0-2 en daardoor is ze al leen topscorer met elf treffers. Het verschil met Rotterdam heet te dan ook gewoon Pietie Coetzee. Trainer Robert-Paul Aalbregt, die volgend seizoen wordt opgevolgd door Carolien van Nieuwenhuyze- Leenders, vond het dan ook met erg met 2-0 van zo'n club en zo'n speler te verliezen. Amsterdam is met voor niets ongeslagen en heeft zes internationals in de ploeg. Individueel waren de speel sters sterker en de combinaties straalden veel meer automatis men uit dan by de thuisclub. Rotterdam moest het gewoon van hard werken hebben, zoals Bouk- je Vermeulèn. één van de uit blinksters, keer op keer demon streerde. „En met te vergeten keepster Eveline de Haan," voeg de trainer Aalbregt er aan toe. „Zy redde m de slotfase van de eerste helft drie 'zekere' doelpunten. Ik hoop dat ze de stap heeft gezet naar de vorm van vong jaar." Rotterdam—Hei waterpoloteam van SVH heeft in de tweede klasse A de kans op de eerste uitoveiwinning van het seizoen laten liggen. In en tegen Hoorn kwa men de Rotterdammers niet verder dan een 7-7 ge lijkspel. SVH deedzichzelf duidelijk tekort. Na een 1- 4 en 2-5 voorsprong leek een zege niet ver weg. „Maar de gebrekkige conditie brak ons in de slotfase op," legde routinier Mare Peter Verveer de vinger op de zere plek. Uiteindelijk kon SVH zelfs nog blij zijn_ met de remise. Het is dat voor Hoorn de tijd ontbrak,' anders had de 'pressing' voor de thuisclub nog het volledige rendement opgeleverd. Ubbo Rommerts (3x), Mare Peter Verveer (2x), Leo van de Berg en Kees Romers scoorden voor SVH. Rotterdam dat onderaan de ranglijst in de tweede klasse A bungelt, verloor m eigen huis geflatteerd van Katwijk. De 5-9 eindstand stond echter in geen enkele verhouding tot het spelbeeld. Het verschil van vier doelpunten was voornamelijk het gevolg van de onverantwoorde risico's, die de thuisclub in de slotfase van het duel nam om alsnog tot een gely k- spelte komen. Bij een 5-6 tussenstand zette Rotterdam alles op de aanval, maar kreeg daarvoor van Katwijk op ondub belzinnige wyze de rekening gepresenteerd. Dino Dijksman (2x), Jeroen Huysmans, Frank Klawer en Frans Dijksman waren de schutters voor Rotterdam. Het was in belangrijke mate aan doelman Hans Schuring te danken, dat Spartaan in 3E een puntje bij Poseidon!56 veroverde. De Rotterdamse sluitpost kende bovendien het geluk, dat liefst zeven Ridder- kerkse pogingen op paal en lat uiteenspatten. Anders was Spartaan reeds in de beginfase van de streekder- by in een kansloze achterstand gemanoeuvreerd. En dat was maar goed ook want de bezoekers bleven ook in dit duel in aanvallend opzicht ver beneden de maat. Met een voor waterpolo ongebruikelijke 2-2 eindstand als resultaat. Ingmar de Gelder en Leon Kleefkens scoorden, RWV verloor in de derde klasse E de eerste wedstrijd van het seizoen. Het kon nauwelijks een schande worden genoemd. Met een 5-9 eindstand bevestigde- Hieronymus eens te meer de titelaspiratïes. Rotterdam—Geveke Verlichting Is er in de eredivisie driebanden niet in geslaagd de tweede overwinning van het seizoen te behalen en daarmee afstand te doen van de laatste plaats op de ranglijst. In de wedstryd tegen Strauss Biljarts zag het daar wel naar uit, want de Rotterdammers namen in de eerste sessie door overwinningen van Luc van Straalen en Leon Smolders een 4-0 voorsprong. Van Straalen bleef in een spannende slotfase Frans de Vries met 5046 voor terwijl Smolders geen kind had aan Jean-Paul de Bru'yn, die met 50-27 in veertig beurten het onderspit moest delven, De Belgische inbreng bij de Brabantse tegenstander zorgde na afloop toch weer voor een evenwichtige ba lans. Terwijl Ad Roorevaar geen oppositie bood tegen,., Jef Philipoom, die al na 27 beurten zijn 50-32 zege had bereikt, steeg de spanning in het duel tussen Danny Breur en Eddy Leppens. Uiteindelijk won de Belg na 4444 en 4747 met 46-50 van de gedesillusio neerde Rotterdamse kopman. De andere Rotterdamse vertegenwoordiger in de ere divisie, Tegelhal Zuid, verloor in Hengelo met 8-0 van ProCaU Professionals. By de titelverdediger wa ren er weer hoofdrollen weggelegd voor Torbjöm - Blomdahl en Raimond Brugman. Blomdahl speelde Richard Bitalis van tafel en haalde met 50-21 in 20 beurten een partijmoyenne van 2.500. Brugman had 27 beurten voor zyn 50-34 zege op Dick van Uum no dig en kwam tot 1.851. Zowel Hans Jürgen Kühl ais Jan Verkijk bleef ver achter bij hun opponenten Ben Velthuis en Eddy van de Looy. Het werd respectieve lijk 50-34 en 50-35. Amsterdam De Nederlandse rugbyploeg is sterk- van start gegaan in de kwalificatiereeks voor <3$, World Cup. Oranje verpletterde de vooraf gevreesde- Polen met 49-7, na een 32-0 voorsprong by de rust* Bondscoach Geoff Old gaf voor de wedstryd aan, dat., het eerste kwartier wel eens beslissend zou kunnen zijn. Polen onder druk zetten en snel scoren, was zijn tactiek. De opdracht werd perfect uitgevoerd. Bin nen 17 minuten stond het 17-0 voor Oranje via onder meer drie try's van Van der Pol (topscorer met 20 punten), Kuyer (de openbaring) en Elisara. De tweede helft was van minder niveau. Oranje deed het een stuk rustiger aan. Pas bij 37-0 kon Polen iets terugdoen. Van der Pol, de teruggekeerde Yves Kummer en Rhodes zorgden voor de internationaal opzienbarende eindstand van 49-7. Het eerste officiële WK rugby voor vrouwen van 1- 16 mei 1998 in Amsterdam telt 16 landen. Engeland, Verenigde Staten, Frankrijk en Nieuw-Zeeiand zijn geplaatst. Nederland is ingedeeld in poule A met En geland, Canada en Zweder.. De geselecteerden trek: ken zich per 1 januan terug uit de competitie om zich helemaal op dit toernooi te kunnen voorbereiden. Rotterdam Het zit damvereniging Charlois niet mee in de clubcompetitie. Tegen RDG-DIO 2 wen! met 8-12 verloren. Basisspeler Eddy Fuzally schitter de door afwezigheid. Meer dan drie kwartier heeft men blauwbekkend op hem |ewacht. De spelers be sloten naar zijn huisadres te rijden, maar daar was hy niet te vinden. Charlois kwam onvolledig en ook nog eens te iaat aan in Den Haag. Ondanks een in afler- haast aangepaste opstelling wist slechts een speler, oud-dubkampioen Ruud van Brunen, zyn partij po sitioneel te winnen. Het Rotterdamse Constant won in Zoetermeer van DID (Dammen is Denken): 4-16. De wedstryd begon hectisch omdat de wedstrydzaal moeilijk te vinden was. Een kwartier na de officiële aanvang van de wedstrijd besloten de spelers zonder arbiter te begin nen. Deze kwam overigens na een half uur wel haas tig binnen. Na een uur speeltijd won captain Jaap Riesenkamp op reglementaire wijze, omdat zyn te genstander niet kwam opdagen. Hierna gingen de Rotterdammers als een stoomwals verder. Na over tuigende overwinningen van Remco Blomsma, Soerinder Jagram, Radjinder Jharap en Humphrey Voorburg werd een indrukwekkende 0-10 score be reikt, voordat de thuisploeg kon scoren. Frits van Gaans wist met secuur spel ook te winnen. Als laatste wist Ben Smeenk met geduld en precisie een vier om vier eindspel na 5,5 uur speeltijd om te zetten in een fraaie vier om drie overmachtswinst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3