9 Bestuurscrisis treft bewonersvereniging Campers in lichterlaaie Klem na frontale botsing Rotterdams Dagblad Gemeente sust onrust over weghalen asbest Sociaal cultureel werk op helling Hafkamp: 'Kritiek speculant Toth totaal ongegrond' Dief bijt in been agent Agressieve Vlaardinger Honden zorgen voor ongeluk Vernieuwing verkeerslichten Valse pas in zitting van politiewagen Voorzitter De Wolf van Schiedam-Oost stapt op 'Stil protest' tegen rangeren Bunkers zonder explosieven Samen voor Schiedam Telefoon verraadt winkeldief Verdachten bij officier Geen tram Mitzi modern lëuwe m odë~ n ieawe ideeën Schiedam-C Kreupelstraat 317 naast A.B.C. parkeergarage. Tel; 427^O0j Waterweg Vrijdag31oktoberl997 Schiedam Een winkeldief op het Hof van SpaJand verzette zich gistermiddag hevig toen de poli tie hem wilde inrekenen. De be drijfsleider van de winkel die de 42-jarige Rotterdammer had uit gekozen als zijn slachtoffer, pakte de dief vast toen die zonder te be talen met diverse spullen de zaak wilde verlaten. Op het moment dat de gewaarschuwde politie ar riveerde, begon de man te schop pen en te spugen. Tijdens de wor steling die ontstond beet de win keldief zelfs een politieman in het been. De man werd tenslotte met boeien om de polsen afgevoerd. De politieman moest de bytwond in het ziekenhuis laten behande len. Vlaardingen Een 26-jarige onder invloed van drugs verkerende Vlaardinger is gisteren door de politie in een woning gearres teerd. De man verzette zich hevig waardoor de agenten alles uit de kast moesten halen. De Vlaardin ger had kort daarvoor in een ta bakswinkel aan de Groen van Pnnstererstraat sigaretten gesto len en de winkelier geslagen. Daarna maakte de agressieveling zich in een taxi uit de voeten. De man ging een woning van een kennis aan de Komelis Speel manstraat binnen door een ruit in te slaan. De agenten die hem ver volgens arresteerden vonden in de woning twee pakjes sigaretten, speed en joints. SchiedamTwee honden hebben gisteravond voor aardig wat com motie op de Lorentziaan in Schiedam-Oost gezorgd Een 6-ja- rig meisje was op de stoep aan het spelen toen de twee dieren luid blaffend kwamen aanlopen. Het meisje schrok zo dat ze de straat op rende en geen erg had in een naderende automobilist. Deze kon het meisje niet meer ontwij ken waardoor het slachtoffer over de motorkap vloog. Ze kwam on danks een aantal schrammen op haar handen en gezicht met de schrik vrij. VlaardingenOp twee plekken op de Burgmeeester Pruissingel wordt de komende maand de ver keerslichten vervangen. Maan dag 3 november wordt begonnen op de kruising met de Van der Driftstraat en Biouwlaan. De werkzaamheden nemen naar verwachting twee weken in ge- slag. Aansluitend worden de verkeers lichten van de kruising met de Vondelstraat en Billitonlaan ver vangen. Ook dat duurt twee we ken. Tijdens de werkzaamheden werken de verkeerslichten niet. Spijkenisse/SchiedamEen 28-ja- jrige man uit Schiedam is donder- - dag in Spijkenisse tegen de lamp gelopen met een valse bankpas. Voor de pas werd geblokkeerd, werd er elders in het land al diver- se malen mee betaald. De man probeerde bij een benzi nestation met de bankpas te beta- len. Toen de pas geblokkeerd bleek, betaalde hij contant. De pompbediende vertrouwde het zaakje echter niet en waarschuw de de politie, waardoor de man la ter in Spijkenisse kon worden aangehouden. Bij de overbren ging naar het politiebureau pro- beerde de Schiedammer de pas te verdonkeremanen, maar die werd later in de zitting van de politie wagen teruggevonden. De man is ingesloten. Een passagier van de man werd in eerste instantie ook aangehou den, maar die bleek er achteraf niets mee te maken te hebben. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 1 14.00 tot 16.00 uur foon: 010-4004 444 SchiedamAad de Wolf (62) is na een conflict met het bestuur opgestapt als voorzitter van de bewonersvereniging Schiedam-Oost (BVSO). Aanleiding is volgens bestuurslid Hans Bal het herhaaldelijk slecht functioneren van medebe stuurslid M. Monté. Bal heeft Monté gistermiddag tij dens een crisisberaad verzocht haar taken als penningmeester en secretaris van de vereniging neer te leggen. Zy was daartoe niet be reid omdat ze zich nergens schul dig om voelt. Bal heeft vervolgens geprobeerd de overige bestuursle den zover te krijgen dat ze zich achter De Wolf scharen. Hy is daarin gelukt. Bal: „We hebben afgesproken op korte termijn een ledenvergadering uit te schrijven om een nieuw bestuur te kiezen. Want de leden zijn de baas. En dan maar hopen dat ze wijs zijn." Bal, die daarmee aangeeft te ho pen dat Monté niet opnieuwwordt gekozen, vindt dat de vergadering binnen twee, hooguit drie weken' moet worden gehouden. „Dit is geen leefbare situatie, met het ri sico dat Monté alles naar zich toe trekt." Nog geen maand geleden stelde het bestuur van de BVSO een da gelijks bestuur aan met daarin drie afgevaardigden; De Wolf, Bal en Monté. Dit dagelijks bestuur werd in het leven geroepen om snel en adequaat het hoofd te bie den aan de groeiende problemen binnen het bestuur. „Er rees grote twijfel over het op treden van Monté toen bekend werd dat zij zonder ons te infor meren had plaats genomen in de klachtencommissie van Woning bouwvereniging Schiedam. Als bewonersvereniging hebben wy Vlaardingen—De onrust bij bewo ners van de Professor Telders- straat in Vlaardingen over het weghalen van asbest in hun wo ning, is onnodig. Zij zijn -al thans voor het vooraf opgestelde werkplan - met met de asbest m contact gekomen. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de So cialistische Party. Een aantal be woners van de Zuidbuurt was be zorgd toen eind vorige maand werklieden in speciale pakken as best uit hun woning verwijder den. De bewoners vonden het vreemd dat de werklui in bescher mende kleding liepen, terwijl er voor hen niets was geregeld. Ze waren niet eens gewaarschuwd De SP had de indruk dat er sprake was van 'potentieel gevaar' en vroeg om opheldering. Burgemeester en wethouders sus sen die vrees. Dat de werklui wel in beschermende pakken liepen heeft te maken met de eisen van de arbeidsinspectie. Omdat zij voor hun beroep veelvuldig met de kankerverwekkende stof in aanraking komen, terwijl de be woners er niet mee in aanraking konden komen. De ruimte in de woning waarin met de asbest werd gewerkt was met een kunst stof sluis afgescheiden. Door de onderdruk die daar heerste was het niet mogelijk dat de asbestv ezels zich door de woning ver plaatsen. De asbesthoudende de len zijn ingepakt afgevoerd en de ruimte is na afloop met een spe ciale stofzuiger schoongemaakt. Een 'deskundig toezichthouder' houdt de werkzaamheden in de gaten. B en w geven de SP wel gelyk dat de bewoners onvoldoende zyn ge ïnformeerd. In de nu geldende procedures rond dit soort klussen is over voorlichting niets gere geld Toegezegd is dat de gemeen te daarover eisen 2al opstellen zo dat in het vervolg de betrokkenen uitvoeriger moeten worden voor gelicht. De huiseigenaar, het Wo ningbedrijf Vlaardingen, heeft in overleg met de bewonersvereni ging besloten om in dit geval de bewoners van de Professor Tel- dersstraat alsnog meer informatie over de asbestsanering te geven. vaak conflicten metdeWbS. Mon té zit dus eigenlijk met twee pet ten op in die klachtencommissie. En dat leidde tot grote ontevre denheid bij De Wollen bij mij. Je bent op de eerste plaats bestuurs lid om de belangen van de bewo ners uit Oost te dienen." De bom sloeg in toen deze week bekend werd dat Monté, volgens Bal opnieuw achter de rug van het bestuur om, als afgevaardigde van de bewonersvereniging m het Instituut Bewonersondersteu ning Stadsvernieuwing en Wijk en Buurtbeheer, voorheen IOBS, was gestapt. „Zoiets doe je toch niet zonder ons daarvan op de hoogte te stellen. Terwijl iedereen een maand geleden dacht dat we als bestuur weer op de goede weg zaten," zegt Bal op verontwaar digde toon. Hij betreurt het vertrek van De Wolf zeer en kiest partij voor de voormalig voorzitter. „Zonder De Wolf is er geen bewonersvereni ging. Hij fs eigenlijk de bewoners vereniging door zijn jarenlange inzet voor de belangen van de be woners. Zonder hem wil ik ook niet verder als bestuurslid. Je moet elkaar kunnen vertrouwen. Als je elke keer bang moet zijn dat er een mes in. je rug wordt gesto ken.. Dat is toch geen werken voor een vrijwilligersclub. Monté ge bruikt haar positie gewoon als een opstapje voor de gemeentepoli tiek." Boosheid Voorzitter De Wolf die gisteren niet inhoudelijk op de zaak wilde ingaan, maakte al sinds de oprich ting van de bewonersvereniging deel uit van het bestuur. Hij is vanaf 1974 met tussenpozen voor zitter geweest. „Ach, als mensen dachten dat ze het beter konden, mochten ze het van mij probe ren," luidt zijn commentaar. Dit jaar was hij sinds maart weer de eerste man van de vereniging. „Ik ben uit boosheid opgestapt, maar na rijp beraad. Ik sta nog steeds achter mijn besluit. De club blijft de club. Het zyn de be woners waar je het tenslotte alle maal voor doet. Ik vind het erg dat ik de degenen die tijdens de laat ste ledenvergadering hun ver trouwen in mij hebben uitgespro ken, moet teleurstellen." Monté was niet bereikbaar voor een reactie. Dikke rookwolken vanmorgen boven een camperbouw- bedrijf aan deZek- kenweg In Hoek van Holland. Foto Roel Hoek van Holland Dikke rook wolken boven Hoek van Holland vanmorgen. Op een camperbouw bedrijf aan de Zekkenweg woed de rond half negen een flinke brand. De brandweer uit Hoek van Holland en Maassluis had grote moeite het bedrijfsterrein te betreden. De zes vlam gevatte campers stonden zo dicht op elkaar en de vlammen waren zo hevig dat het ontzettend lastig was voor de brandweermannen om de vuurzee te bestrijden. De spuitgasten richtten hun aan dacht daarom in eerste instantie op de naastgelegen bedrijfspan den. De brand, na een half uur ge blust, trok door de dikke rookwol ken veel bekijks van inwoners van Hoek van Holland en Maas sluis. Het voertuig van twee gewond geraakte Schiedammers staat om een verkeerszuil gekruld. D©toe stand van de Inzittenden is inmiddels stabiel. Foto Roei Dijkstra Schiedam Een 59-jarige Schiedamse automobilist en zyn 57-jarige vrouw zijn gisteren op het Nieuwlandplein in hun woon plaats gewond geraakt toen zij te gen een vrachtauto reden. De man en de vrouwmoesten door de brandweer uit hun verwrongen auto worden gehaald. Daarna zijn ze met spoed naar een ziekenhuis vervoerd. De toestand van de slachtoffers is stabiel. Het ongeluk ontstond doordat de verkeerslichten buiten werking waren en één van beide bestuur ders vergat de ander voorrang te verlenen. De auto met de twee ge wonden reed op de Burgemeester van Haar en laan en botste tegen de vrachtauto die op de Nieuwe Damlaan reed. Het personenvoer tuig kwam tegen een verkeerszuil tot stilstand. De chauffeur van de vrachtauto raakte niet gewond. Maassluis Het sociaal cultureel werk in Maassluis dreigt na drie jaar geheel te verdwijnen als de gemeente haar bezuinigingsplan nen doorzet In de begroting voor 1998, die op maandag 3 en dins dag 4 november door de gemeen teraad wordt behandeld, is geen geld gereserveerd voor het pro ject. Goedlopende activiteiten in wijk- gebouwen De Flat en De Groene Stip zoals de kinderclubs, 30+ dis co en het zomer-kinderkamp m Hoek van Holland behoren dan definitief tot het verleden. Vong jaar werd het project door de ge meente nog verlengd en onderge bracht bij de Stichting Samenle vingsopbouw Maassluis (SSM). De stichting kreeg toen 60.000 gulden subsidie voor het project. Als de gemeenteraad volgende week het bezuinigingsvoorstel overneemt, betekent dit eveneens dat de enige sociaal cultureel werkster in Maassluis moet ver trekken. Margarita Mena, die zich twee jaar lang heeft ingezet voor het project, vindt dat laatste niet het ergste. „Ik vind het veel ver velender dat de contacten tussen bewoners, allochtonen en vluchte lingen verloren gaan. Er is een groot netwerk opgebouwd waar ook het opbouwwerk en het jonge renwerk gebruik van maakt," ver telt Mena. De activiteiten trokken de afgelo penjaren honderden kinderen en volwassenen. „De wijk- en buurt verenigingen kregen hierdoor meer vrijwilligers en wijkbewo ners waren eerder betrokken bij activiteiten in de buurt. Ik zou die contacten graag willen verdiepen. Mijn werk is nog lang niet af," zo vindt Mena. In de raadscommissie voor sociale zaken van 15 oktober werd door de politici positief gesproken over het sociaal cultureel werk. Door de SSM, Buurtbeheer Bloemen- buurt en de Vereniging Bewo nersbelangen is toen gevraagd om voortzetting van het project. Een vertegenwoordiger van de Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis zal tijdens de begro tingsbehandeling opnieuw plei- Door Desiree van der Jagt Schiedam Reageren op de kri tiek van de Schiedamse onroe- rendgoedhandelaar G. Toth wilde wethouder LA Hafkamp dins dagavond tijdens het stadsge sprek niet Hij was bang dat dat de „goede sfeer" zou verpesten. Maar de kwalificaties die de on dernemer aan het adres van de gemeente gaf zitten hem wel goed dwars. „Hij doet zich voor als on- roerendgoedhandelaar, maar is natuurlijk gewoon een speculant Hij weet dondersgoed wat wij in de Oversehiesesftaat van plan zijn. Het is niet voor niets dat hij daar die panden heeft gekocht," zegt Hafkamp. De kritiek van Toth dat de men sen uit de Overschiesestraat niet zijn gekend in de plannen van de gemeente om daar de TramPlus aanteleggen, is volgens Hafkamp totaal ongegrond. „Meneer Toth kan niet zeggen dat hij er niets van af wist. Er is veel publiciteit aan gegeven en er zijn inspraak avonden gehouden. Natuurlijk hebben we niet iedereen indivi dueel benaderd, maar dat doen we nooit." Het zit Hafkamp vooral dwars omdat in zijn ogen de inspraak over de TramPlus 'uiterst positief is verlopen'. Hafkamp: „Meneer Toth is volstrekt niet op de hoogte en roept maar wat in de rondte. Het is nog vreemder als je weet dat zijn advocate enkele weken geleden ons een brief heeft ge schreven waarin zij namens Toth vraagt om hen op de hoogte te houden. En nu weet-ie ineens van niets. Dat is voor mij echt onver teerbaar." Dat de gemeente Toth straft door zyn projecten stil te leggen, is volgens Hafkamp klinkklare onzin. „Wij stellen een aantal eisen en regels en daaraan moet ook Toth voldoen. Hij heeft regels overtre den, wij hebben ons keurig en netjes gedragen. Wij zouden Toth dwars zitten. Iedereen zou bang zijn. Zijn verhaal raakt echt kant noch wal. Dit is voor mij echt on acceptabel." Detail Toth heeft tot ontsteltenis van Hafkamp eerder deze week ille gaal kozijnen geplaatst op een pand aan de Overschiesestraat. „Hij doet alsof zijn neus bloedt. Dat past niet in een rechtsstaat. Als hij zich niet aan de regels houdt, zullen wij daartegen optre den." Binnenkort krijgt Toth een brief van de gemeente waarin hem wordt verzocht om de oude situatie te herstellen.Als hij daar niet op reageert dan kunnen we hem nog een dwangsom opleg gen," zegt Hafkamp, „Maar ik hoop dat hij verstandig is en de boel zo snel mogelijk weer in oude staat terug te brengen." De wethouder is vooral geraakt door de kritiek op zijn integrale binnenstadsvisie. „Het zou een verkiezingsstunt zijn. Maar we zijn hier al twee jaar druk mee be zig. Ik sta open voor positieve kri tiek, maar niet voor dit soort af reageren van eigen frustraties. Het is misschien een saillant de tail, maar ik heb Toth hier nog niet zelf gezien om met mij te pra ten over deze materie." De aanval van Toth is niet alleen gericht op de wethouder, maar op het hele gemeentelijke apparaat. Volgens Toth moeten de ambte naren weer in dienst van de Schiedammers gaan werken. „De man maakt zelf allemaal fouten en probeert 2e langs deze weg op de gemeente af te schuiven. Ik be nader dit als wethouder op een za kelijke manier en daarmee ver schil ik van mening met de 'zakenman'Toth." Toth kan dus op korte termijn een brief van de gemeente verwach ten. Als Hafkamp op zijn beurt een brief van Toth krijgt, dan kan de Schiedamse ondernemer op een pittig antwoord rekenen, zo voorspelt Hafkamp, Toch staat Hafkamp wel open voor een ge sprek. „Die dialoog moet blijven, ook met iemand als Toth, maar dan wel op zakelijke gronden." ten voor het behoud van het so ciaal cultureel werk in Maassluis. Als de stichting nul op het rekest krijgt, zal er door hen actie wor den gevoerd. Den Haag/Vlaardlngen Tegen de vergunning voor het range ren met goederentreinen by het station Vlaardingen-Oost is bij de Raad van State beroep ingesteld door omwonenden. Gisteren biet* op een hoorzit ting bij de Raad van State dat het protest niet al te serieus moet worden genomen. Een bewoonster, die zelf inmiddels is verhuisd, had weliswaar tachtig handtekeningen inge zameld, maar op de hoorzitting gisteren was geen enkele be woneraanwezig. Overigens staat in een ambte lijk advies aan de Raad van State dat te weinig geluidson- deizoek is gedaan voordat de vergunning werd verleend. In middels is er door de DCMR Milieudienst Rijnmond aan vullend onderzoek gedaan. Daaruit blijkt dat er binnen de geldende nonnen wordt ge werkt en dat het geluid van het rangeren wegvalt bij andere 'omgevingsgeluiden' bij het station, zoals van personen treinenen autoverkeer. Volgens de Wet milieubeheer is voor personentreinen geen milieuvergunning nodig, maar voor rangeren met goederen treinen wel. In Vlaardingen gaat het om slechts twee goe derentreinen per dag. De ver gunning is overigens ruimer, omdat er plannen zijn om afval vanuit Vlaardingen per trem te gaan vervoeren. Ook dan zal aan de geluidsnormen worden voldaan, aldus de DCMR. De Raad -ran State doet binnen zes weken uitspraak. Hoek van HollandDe werkzaam heden die de Koningin Emmaweg m Hoek van Holland moeten omt overen tot de Emmaboulevajd, kunnen voorlopig doorgaan. Het Explosieven Opruimings Com mando (EOC) trof gisteren op die plek geen explosieven aan in een blootgelegde bunker. Vorige week moest het werk wor den stilgelegd in verband met de mogelijke aanwezigheid van ex plosieven uit de Tweede Wereld oorlog in bunkers rondom de Ko ningin Emmaweg. Begin volgen de week komt het EOC opnieuw naar Hoek van Holland om een tweede bunker te inspecteren. Af gesproken is nu dat als tijdens de werkzaamheden meer bunkers te voorschijn komen, telkens het EOC wordt ingeschakeld om poolshoogte te nemen. Schiedam Het CDA Schiedam gaat de verkiezingen in met de slogan 'Samen verantwoordelijk voor Schiedam'. Het accent in het verkiezingsprogramma ligt op het bevorderen van de sociale samen hang in de stad. Naast de positie van het verenigingsleven en .het zeer waardevolle vrijwilligefs- werk vraagt het CDA aandacht voor de zwakkeren groepen in de lokale samenleving. Op econo misch vlak breekt het CDA een lans voor het ontwikkelen van een sterk promotiebeleid van de (bin nenstad voor toeristen en andere bezoekers. Het aantrekken van nieuwe bedrijvigheid vindt het CDA belangrijk in verband met het bevorderen van de werkgele genheid en het financieel draag vlak in de stad. Biielle Het heeft ruim een half jaar geduurd, maar uiteindelijk heeft de politie toch de 32-jarige Vlaardinger kunnen oppakken die in maart van dit jaar in Brielle een T-shirt wilde stelen uit een winkel aan de Voorstraat. De man vluchtte, maar kon worden ach terhaald doordat hij zijn draagba re telefoon achterliet. De Vlaar dinger werd deze week opgepakt toen hij een ander strafbaar feit beging. „We hadden zijn adres, maar omdat hij een nogal zwervend be staan leidt was hij niet zo makke lijk te vinden," zegt politievoor- lichtster M. Keizer. „Bij een iets ernstiger vergrijp ga je dan bij wijze van spreken voor de deur liggen tot je hem hebt, maar nu dachten we: hij komt wel. Dat is nu dus gebeurd." De Vlaardinger wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Dat is bij een winkeldief ongebruikelijk, maar omdat deze man op zijn vlucht een verkoopster omver duwde, is er formeel sprake van diefstal met geweld en wordt de zaak hem zwaarder aangerekend. Schiedam Eén van de twee Schiedammers (19 en 22 jaar) die worden verdacht van het ver krachten van en/of ontucht heb ben met dne familieleden, heeft een (gedeeltelijke) bekentenis af gelegd. Het gaat om de oudste verdachte, die tegenover recher cheurs van jeugd- en zedenzaken van de Schiedamse politie de ver krachting van een 19-jarige vrouw heeft toegegeven. De andere twee slachtoffers zijn een 11-jarig meis je en een 21-jarige man, die on- Inmiddels zijn de twee verdach ten voorgeleid aan de officier van justitie. Schiedam—Op zaterdag 1 novem ber vanaf 21.00 uur en zondag 2 november de gehele dag rijdt er geen tram tussen de Broersvest in Schiedam en het Marconiplein in Rotterdam. Er wordt dan gewerkt aan de tramsporen op de Schïedamseweg in Rotterdam De RET zet bussen in om de passa giers te vervoeren. In verband met deze routewijziging vertrekt tramlijn 1 deze periode vijf minu ten eerder van het beginpunt Woudhoek dan volgens de norma le dienstregeling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1