$p#rt Deltasport grijpt naast periodetitel Doelman Rob Grauwmeijer uitblinker in Maassluis Vroege treffers WK funest voor de derby tegen HBSS Oranje Nassau in de middenmoot 'Beginnersfout' Stef Kluiters zorgt voor kater in Broekpolder Igw Zwaluwen pakt toch een punt «Ml PPSC onderuit tegen koploper Domper voor verzwakt HVO Karl Schot op dreef Jeroen van der Velde triomfeert met sabel CION op dood spoor TSB komt sterk terug Marcel Zeebregts: viermaal Jankovic lekker op schot Refoba verliest topper Onnodige nederlaag Maassluis Smajic blijft hattricks scoren Rotterdams Dagblad Maandag 3 november 1997 Vlaardingefl Eersteklasser Zwa luwen heeft zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Doto uit Pemis heel lang moeten wachten op een treffer. Die. viel uiteindelijk toch en bezorgde de ploeg van trainer Aad Andriessen op de valreep een gelijkspel (1-1), Diep in blessure tijd schoot verdediger Martin van Ballegooyen de Vlaardïngse ge lijkmaker op het wedstrijdformu lier. Spectaculaire momenten en de spanning in de tweede helft ver- goedde veel in de rommelige wed strijd. Voor de thee waren de mo gelijkheden op een hand te tellen en na een klein uur verschalkte Patrick Krastman Zwaluwens ge- legenheidsdoelman Tobias Duif huizen met een vrije trap vanaf twintig meter. Duifhuizen nam de plaats van de geschorste Ronald Bunte onder de lat in. Na een aan slag op aanvaller Fransisco Dos Santos kreeg Peter Boudestein, net terug van een schorsing, rood maar de numerieke meerderheid werd niet uitgebuit. Ook verdedi ger Marco van Dijk kon met een rode kaart op zak de douches op gaan zoeken. De Vlaardingers hebben net als tegenstander Doto tien punten uit acht gespeelde du els. Door Erwin van der Lee VlaardingenAan de voorwaarden om uitbundig te gaan fees ten leek voor de wedstrijd Deltasport-RCL ai bij voorbaat te zijn gedaan. De trotse Vlaardingse koploper (18 uit 7) diende immers slechts te winnen van de rode lantaarndrager (0 uit 7) om de eerste periodetitel binnen te slepen. Daarbij was de vorm aanwezig, werd afgelopen week de boel op scherp gezet en leken de waarschuwingen van trainer Ton Pattinama voor het lastige RCL diep te zijn doorgedrongen. Een feestje kon de tweedeklasser niet ontgaan; de avond was gepland met vol op activiteiten. Een fout in de vijfde minuut van Stef ïOuiters had echter een verlammende werking op de ploeg waardoor Deltasport uiteindelijk met 2-0 verloor en 's-Gravenzande SV (3-0 winst tegen Xerxes) de eerste periode inpikte. Schiedam Het zit PPSC niet mee. Het elftal van oefenmeester Roti de Bruijn speelde koploper Eloreant uit-Leiden de tweede helft helemaal zoek, maar zag geen kans de in de eerste helft op gelopen achterstand goed te ma ken: 0-1. „Als je zo goed speelt moeten de punten vanzelf een keer komen/' reageerde De Bruijn op het ver lies. Zijn ploeg verdiende in zijn ogen dan ook alle complimenten voor het vertoonde spel. In de eer ste helft was het nog een gefijkop- gaande strijd waarin Flcrsant na een halfuur op voorspring kwam dankzij een afstandsschot. Na de thee werd de trotse koplo per vastgezet in de eigen 'zestien',, echter zonder resultaat „Het re sultaat is teleurstellend, maar de spelopvatting hoopgevend," al dus Ron de Bruijn. - Een aantal tegen vallers heeft de tweedeklasser HVO zaterdag in het voetbalduel tegen KMD een domper bezorgd. De verzwakte Vlaardingse ploeg leed een 3-1 nederlaag. Na het vroege uitvallen van John Sam-Sin (enkelblessure) had HVO moeite om de organisatie snel om te zetten. KMD profiteer de direct: 2-0 na eenhalfuur. HVO hervond zich na die moeilijke fase enigszins, zonder dat het echt ge vaarlijk kon worden. Toen het vlak na rust ook nog 3-0. werd, was het over en uit voor de ploeg van Suiker. Toch kwam HVO nog wel terug tot 3-1 door een tref fer van aanvaller Mare Maatsen (strafschop) maar het kwam tijd tekort om de spanning in de wed strijd terug te brengen. Sam-Sin vond dat zijn ploeg de nodige diepte miste en dat had al les te maken met het feit dat en kele spelers ontbraken: „We mis ten middenvelder Erik Sneek door een schorsing, spitsspeler Jorden Westerhout viel in de rust geblesseerd uit en ik viel al na vijf minuten uit Dan is het te veel breed in plaats van. diep. Een ver diende maar onnodige neder laag," aldus de aanvoerder. De teleurstelling was groot in de Broekpolder over de zoveelste ge miste kans op een prijs. Doelman Manuel Teixeira verwerkte het verlies alleen, zoals een doelman betaamt, op het hekje achter de Deltasport dug-out. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld," aldus de at letische Teixeira. „Ik maak nu zelf mee wat ik al over Deltasport gehoord had; dat op de momenten wanneer het er om gaat, de span ning voor de ploeg te gToot wordt." Ook Ton Pattinama was ge schrokken van de manier waarop zijn ploeg acteerde. „We hebben zelf niets afgedwongen. Slechts drie man zaten in de wedstrijd en die kunnen onmogelijk het werk van acht opvangen. Daarbij vind ik het een gevaarlijke ontwikke ling dat niemand op staat om de taak van de falende Dennis van der Meulen over te nemen." Del- tasports nummer tien zat hele maal niet in de wedstrijd getuige ook de blik naar de kant toen een 'supporter' daar iets van zei. De aanvoer en de openingen van Van der Meulen werden echter node gemist waardoor Deltasport zich zelf niet meer was. De ploeg liep zich stuk op RCL dat 'speciaal' voor deze wedstrijd een aantal routiniers had terug gehaald. De Leiderdorpse 'oude garde' verde digde na de vroeg verkregen voor sprong gegroepeerd en gediscipli neerd. Een voorsprong die overi gens op een goedkope manier werd weggegeven door Stef Kui ters. De rechtsback verkeek zich op een vrije trap en de 'beginners- fout' werd direct afgestraft door Leen Guijt; 0-1. Dure fout Het bleek een hele dure fout met grote gevolgen. Want de twee kan sen die Jamo van der Wilde in de eerste helft kreeg, werden on schadelijk gemaakt doorRCL- doelman Ron Sinteur.- Na de thee werd de druk hoog opgevoerd. Maar John Meuldijk had na een m scrimmage iets heel moois in ge dachten en zag daarbij de instor mende Frans Ruijs over het hoofd, Hamid Bouchrit schoot voorlangs en Ron Sinteur maakte met een reflex wederom een kop bal van Jamo van der Wilde on schadelijk.Meer kansen kreeg Deltasport niet en daarbij kwam dat RCL aan een counter genoeg had om de wedstrijd op een schit terende manier te beslissen. Met de binnenkant van de voet draai de opnieuw Leen Guijt het leer en de definitieve beslissing over Ma nuel Teixeira in de kruising: 0-2. Deltasport-RCL 0-2 (0-1). 5. en B0. Leen Guijt 0-1 en D-2. Bijzonderheden: Frans Ruijs, John Meuldijk, Oni Louhenapessey (Deltasport), Ron Sinteur, Aad van Tonge ren en Leen Guijt (RCL) kregen geel. Deltasport: Texeira, Muiters (45. Sausa). Oostrom, Ruijs, Van der Weegen, Van der Wilde, Meuldijk (05. Achmed Bouchrit), Westerdijk. Van der Meulen (55. Zeebregts) Hamid Bouchrit BCL: Sinteur, Nieuwen- huizen, Barendse, Niek Oosterlee, Brasker, Opdam, De Wijngaert (75. Van der Hoorn), Roos, Art Oosterlee (15. De Graaff), Van Tongeren. Guijt. Deltasporter Bartho Wes terdijk (links) 'worstelt' met RCL'erRonald Roos. Jarno van der Wilde komt assiste ren. Foto Peter MDlkenboer Door Bas van den Berg Schiedam Rijnmond-coach To ny van Breda was zaterdag in sporthal Groenoord een tevreden man na de eerste competitiewinst van zijn volleybaiploeg. Het Doe- tinchemse Orion werd met een kansloze 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Opvallendste speler bij Rijnmond was libero Kar! Schot die na rijn blessure in het eerste competitie duel tegen Dynamo 2 duidelijk weer aanwezig was. Aanvallend bijna niet te stoppen en ook ver dedigend meer dan voldoende. Met de setstanden 15-11,15-13 en 15-5 besliste Rijnmond in viyf kwartier het dueL Bij de vrouwen was coach Hans van Setten ontevreden over de 3-2 nederlaag van zijn team tegen het Limburgse Flamingo's 56. „Wij moeten zo'n duel eigenlijk winnen om echt aan de bovenzij de van de eerste divisie mee te kunneD doen, maar dat 'moeten' op de speel- 15 en 15-13 een _vijfde set af te dwingen." In dië^'vyfde set gaf Rijnmond na een tussenstand van 6-8 de winst met 15-8 weg. Excelsior Maassluis is hard op weg te voldoen aan de wens van voorzitter Joop.Bmys- tens: eindigen bij de eerste Vijf. Zoals de hoofdklasser Saterdag te gen Quick Boys speelde (3.-1) Üjkt de competitie maar weinig obsta kels te tellen. Hoewel het bij Quick intern rommelt en ten opzichte van vori ge week vijf spelers waren ver- vangen, was de thuisclub de gas ten in tactisch en technisch op zichtveruit de baas. 1 Quick Boys mocht aanvallen zo veel het wilde, maar ging door veel foute passes volledig het schip in;.Op die manier kwam de twee doelpunten van Manuel Monteiro tot stand. Bij de eerste treffer—na een kwartierpikte hij de bal van Dave Vermaas op en joeg 'm vanaf zo'n twintig meter als een streep richting onderkant lat 1-0. Even later knalde hij uit de rebound (schot Dave VYsdaas half gestopt door keeper) vc or de tweede keer de bal achter doel man Peter Kromhout; 2-0. Er was toen een halfuur gespeeld en wat kon Excelsior Maassluis ei genlijk nog gebeuren? De thuis club speelde erg zuinig en ma noeuvreerde zich alleen bij een echte kans in een ideale positie. Trainer Mark Nijssen; „Inder daad is dat de kracht van ons dat we regelmatig uit de dekking ko men. Daar trainen we op en daar wordt regelmatig over gesproken. Zodra de bal is afgespeeld, zoeken spelers op snelheid de vrije ruim te. Heel simpel, maar dat maakt ons juist zo gevaarlijk." Quick Boys bleef weliswaar drei gen, maar zag geen kans uit de omklemming van de vier op een lijn staande verdedigers te ko- men. Raymond Frehé en Hans Jurgen Nicolai hielden de spitsen Katwijkse Guido Smits en Hen drik van Beelen al ver voor het doel van scoren af. In de tweede helft zou ook doelman Rob. Grauwmeijer zich bij het rijtje uit- blinkerrs voegen. Even leek het erop dat de thuisclub voor rust al Quick Boys de nekslag zou geven. Uit een vrije trap van Manuel Monteiro kopte Robert Visser de b<il vanaf de linkerkant op de lat. Vervolgens onderscheidde de doelman van Excelsior zich door een doelpoging van Raymond Fla- ton met zijn benen te verijdelen. Tempo Nadat Robert Visser zijn produc tie verhoogde tot zes treffers deze competitie (3-0; pass Paul Louter) veranderde het spelbeeld. Quick Boys verhoogde het tempo en dat leidde in de 64ste minuut tot de aansluitende treffer. Hendrik van Beelen zag zijn boogbal door een verdediger van Excelsior Maas sluis van richting veranderd waardoor Rob Grauwmeijer kans loos was: 3-1. In het laatste kwar tier leek ineens nog van alles mo gelijk. Zonder de gewisselde aan speelpunten Robert Visser ('Ik zat een beetje stuk'),en Dave Ver maas kwam de thuisclub zelfs nog onder druk te staan. Dat leidde in de spannende slotfase tot hache lijke taferelen, waaruit doelman Rob Grauwmeijer keer op keer als winnaar tevoorschijn kwam. Ook een solo van de gevaarlijkste 'Qui cker' Raymond Flaton, die met onnavolgbare bewegingen door de verdediging soleerde, wist hij tot staan te brengen. Excelsior Maasslnis-Qoick Boys 3-1 (2-0). 15. en 27. Manuel Monteiro 71. Robert Visser 3-0,80. Hendrik van Beelen 3-1. Bijzonderheden; Arbiter Martin van de Herik gaf geel aan Michel van Hooij van QuickBoys. Excelsior M; Grauwmeijer, Mendonca, Frehe, Nicoiai, Voogt, Loeve, Rasens, Ver- maas(70.Marijs),Monteiro.Visser(75, Tom Visser), Louter. Quick Boys: Kromhout, Schaap, Var Duyn, Faerber, Van der Pias, Slootweg, Van Hooij (36. De Jong), Smits (73: CrooyLFiaton, Van Beelen, Kleijn. Vlaardingen Oranje Nassau heeft de eerste helft van het veld- seizoen met een keurige 10-9 ovemiining op DVS'69 afgeslo ten. Het verschil had veel hoger kunnen uitvallen als de discipe len van coach Ed Mayer ook in de slotfase hun scherpte hadden be houden. De Vlaardingse ploeg hanteerde de tactiek van 'achterverdedigen' wederom met succes. In de uit wedstrijd was reeds gebleken dat DVS'69 geert antwoord had op de ze speelwijze en Mayer koos er te recht voor om de gasten de ruimte voor het schot te gunnen. Met veel tempo en een knappe balcircula tie Üet Oranje Nassau vanaf het begin blijken voor de winst te gaan. Vooral het eerste aanvals- vak, met daarin Sandra Doomink, Laura Zwang, Henk Poot en Ro nald van der Harst (spelend voor zijn door griep afwezige broer Marco), was op dreef. DVS'69 had weinig in te brengen en keek bij de rust tegen een 5-1 achterstand Voor de verandering hoefde de aan het eind van het seizoen ver trekkende Mayer eens niet tekeer te gaan in de rust Zijn enige op dracht was volgens speelster San dra Doomink 'om gewoon door te gaan omdat vier doelpunten ver schil nog niet beslissend voor het resultaat hoefde te zijn'. Aanvan kelijk gingen de Vlaardingers, met inmiddels Arjen Meijer en Debby Goedknegt in de ploeg ■voor John van Pelt en Sandra Doomink, door met het. spelletje van voor de thee en leek niets een ruime zege in de weg te staanBij de stand van 10-6 stokte echter de scoringsdrift van de thuisploeg. DVS'69 gooide steeds meer fysiek geweld in de strijd en Oranje Nassau deinsde geschrokken te rug. Met no', vijf minuten te gaan en een stand van 10-9 was het gedaan met het overwicht van Oranje Nassau. Met pijn en moeite hield de ploeg uiteindelijk stand. HBSS-aanvoerderFaustvanderMeerJegtdebalopdestïpfmaarhijnii$tevanafe!fnieter.DeWK'ersRichardKreis- Cher, Marco Scholte en de HBSS'ers Arjan GIjze en Wout Griep (vtnr) kijken toe. Foto Peter Motkenboer Door Sander Sonnemans Schiedam Het cynisme vierde hoogtij zaterdagmiddag in sport park Kethel. „Er zullen nog een hoop mooie overwinningen vol gen," sprak WK-trainer Aad .de Held zijn feestvierende man schappen na de 4-0 zege op stad genoot HBSS in de dampende kleedkamer toe waarmee hij een eerder dit seizoen gedane uit spraak van HBSS-aanvoeider Faust van der Meer herhaalde. Het had de oefenmeester niet lek ker gezeten dat collega Piet Jonas voor de lokale radio had gezegd 'klaar te zijn voor WK*. HBSS had voor de ontmoeting met WK net een serie goede wedstrijden achter de rug, thuisploeg WKwil- de zich na de nederlaag van vori ge week tegen koploper Floreant revancheren en deed dat ook. Al in de tweede minuut knikte Robin Smallegange, terug van zijn blessure, de openingstreffer achter HBSS-doelman Rohald de Jong, die duidelijk zijn dag niet had. Want nog geen tien minuten later ging hij bij een vrije trap van Richard Kreischer faliekant de mist in. De voor het eerst in de ke- thelse basiself opgestelde mid denveld «ruide de bal in de korte hoek, waar De Jong duidelijk re kende op een voorzet. Door die twee vroeger treffers kwam de thuisploeg natuurlijk lekker in het zadel te zitten, maar daardoor bleef de derby wel verstoken van de ingrediënten die nodig zijn om van een plaatselijke ontmoeting een spektakel te maken, WKviel bijna volgens de gewoonte ver terug, HBSS wilde wel maar miste gewoon de creativiteit om het WK-doelman Stefan van Ha gen echt moeilijk te maken. Strafschop Toch kreeg HBSS vlak voor het theekwartiertje drie dotten van kansen om van de derby alsnog iets boeiends te maken. Eerst pe- gelde Jacco van Tilborg hoog over terwijl hij zijn volledig vrij staan de teamgenoot Berry van Dien over het hoofd zag. Daarna boog de Roy Evers, na met een zalig steekpassje door Faust van. der Meer de 'zestien' binnen zijn ge loodst, de open kans over de lat en vervolgens miste Van der Meer zelf vanaf elf meter nadat hij bij een hoekschop door Pim van de Helm omver was geduwd. WK werd nog voor de rust een straf schop onthouden toen Marco Klein in de gevarenzone door Ar jan Gijze tegen het gras was ge trokken. Arbiter Knüppe, die ver der geen fout meer maakte, floot wél maar legde de bal buiten het strafschopgebied. Na" de rast konden de toesehom wers nauwelijks nog warm wor den van het gebodene, al waren Roy Evers (schot gepareerd door Van Hagen) en Arjan Gijze. (net naast) dicht bij een treffer. Smal legange (3-0; knap voorbereidend werk Marco Klein) en Klein (4-0; half geraakt intikkertje met het hoofd binnengeknikt) vonden nog wel het net, „Die twee vroege treffers hebben ons de das omgedaan," likte HBSS-trainer Piet Jonas"zijn won den. We hadden afgesproken dat Jacco van Tilburg zich bezig zou houden met Smallegange. En ja, even een gebrek aan concentratie en hij scoort." Uit de laatste vier duels hebben we tien punten ge pakt en daarom had ik vandaag wel iets meer verwacht. De oude ren moesten weer de kar trekken en de inbreng van de jongeren was nul komma nul. Dat is jam mer." WK-HBSS 4-0 (2-0). 2. Robin Smallegange 1-0, 11. Richard Kreischer 2-0, 80. Robin Smallegange 3-0,89.4-0 Marco Hein. Bij zonderheden: De HBSS'er John van der Zcu'.ven ".verf door de prima leidende arbi ter J. Knüppe (Berkel en Roodenrijs) met. twee gole kaarten, dus rood, van het veld gestuurd Ook zijn teamgenoot Jacco van Tilborg werd op geel getracteerd. WR Van Hagen, Scholte, Raaymakers, Van Baarle, Huüsman, Kreischer, Smalle gange (95. Ham). Van Krugten, Van de Helm, Hein, Van Oudheusdenb (80. Reijns. BBSS: De Jong, Van der Zouwen, Van Tilborg, Ramos (20. De Jager, 70.Quar- tel), Gijze, Van Tilburg, Griep, HiUenaas-, Van der Meer, Evers, Van Dien. Vlaardingen Op het jaarlijkse 'Stoppunttoernoof van SV Trefpunt, de schermvereniging voor het wa terweggebied, is het afgelopen weekeinde ge schermd in de categorieën degen en sabel senioren. Vlaardinger Jeroen van der Velde, onaantastbaar op de degen, deed ditmaal mee op met wapen sabel. Hij deed hij zó sterk dat zelfs titelhoudster Lisette Schol te verslagen werd. Het toernooi werd als vanouds ge houden in de trainingszaal aan deThorbeckestraat te Vlaardingen. Schiedammer William Klaassen kwam te langzaam op gang en mö:?st genoegen nemen met een derde plaats, Door het ontbreken van Van der Velde was de titel bij degen bereikbaar voor de sub toppers. Schiedammer Mikkel Suyker greep de winst. In een spannende partij wist Suijker Hilbrand Bruinsma uit Goeree te verschalken. Beste vrouw werd de Rotterdamse Mady Hoogenboom. Bij de jeugd werd de strijd gevoerd op het wapen flo ret. Roland Ekhart uit Vlaardingen bleek niet af te stoppen en won het toernooi voor titelhouder ïwan Groeneveid. Zaterdagvoetbal derde klasse CION-'s Gravenzande 04 (0-1). CION mocht de handen dichtknijpen dat de nederlaag niet groter uitviel. Het lijkt tyd dat bij de Vlaardingers de stormbal wordt gehe sen, want de ploeg van de zo geplaagde trainer Cees Goudswaard lijkt een doodlopende weg ingeslagen te zijn. Het was alweer de vierde nederlaag op rij en gezien het belabberde spel van CION lijkt de gifbeker nog niet leeg te zijn. Er was geel voor Michel Verschoor. Hoekse Boys-BMT 2-0 (0-0). Hoekse Boys pakte na de winst van vorige weekeinde weer drie punten en lijkt daardoor de ergste problemen achter zich te hebben gela ten. Vooral in de eerste helft waren de volgelingen van trainer Louis Knipscheer in goede doen zonder dat het doelpunten opleverde. Na rust vonden Barry Knipscheer en Michel van Zanten het net. Maasdijk-DVO'322-l(9-0). De Vlaardingers leken op weg te zijn naar een verdiend punt, doch arbiter Zuïderwijk besliste anders en liet Maasdij k ver in de extra tijd nog de winnende treffer op de borden schieten. Groot was aan ook de teleurstelling aan de kant van de Vlaardingers, die door dit resultaat steeds vaster op de laatste plaats ko men te staan. Het doelpunt kwam van Hans Ritburg. Loosduinen-MW27 1-2 (0-1). Een verdiende overwin ning voor de Maasianders, die al vroeg in de wedstrijd op een 0-1 voorsprong kwamen door een treffer van Nico Bakker. Daarna verzuimden de Maasianders verder uit te lopen. Het duurde tot de 65ste minuut voordat Remeo Jansen uit een vrije trap de 0-2 binnen kon koppen. In de B8ste minuut kwam Loosduinen vanaf elf meter nog te rug tot 1-2, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Vierde klasse GTB-DUNO 4-3 (0-1). GTB wist na d: >st een 0-2 achter stand om te buigen in een 4-2 vt-,: ong. Het mocht zelfs nog een strafschop missen (Das frouborst), voor dat het aan de inhaalrace begon. Het waren achtereenvol gens Bud Loomans, tweemaal Raymond van der Hoek en Benito de Lange die voor de Schiedamse treffers zorg den, Twee minuten voor tijd werd het door een uitval nog 4-3, maar verder kwam DÜNO niet. Semper Altius-TSB 1-3 (1-0). TSB speelde in de eerste helft meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander met de I-O achterstand bij rust als logisch gevolg. Na de thee waren de Vlaardingers wél bij deles en bogen ze binnen tien minuten de achterstand om in een 1-2.voorsprong door treffers van Edwin van der Linden en Martin vader. Een kwartier voor ty d maakte Jorg Boekhout er zelfs nog 1-3 van en zo waren de punten binnen. Vijfde klasse Sporting Lodewvk Pioniers-HSC 0-9 (0-3) De formatie van Anvin Verburg kende, geen enkel mede dogen met de zwakke Rotterdammers. De grootste winst zat 'm volgens Verburg in het feit dat de ploeg tot de laat ste minuut geconcentreerd bleef spelen: „Dat kunnen we nu wel opbrengen, terwijl we daar vorig jaar problemen mee hadden." Topscorer bij de Vlaardingers was Marcel Zeebregts met vier treffers. Juventus(m)-Hans Verkerk/Den Helder 2 91-64 (43-33). Vladan Jankovic gaf met 28 punten een stevige impuls aan Juventus in het thuisduel tegen de reserves van Den Helder. De Schiedammers (vijf keer winst, drie keer ver lies) boekten de zege door hard te knokken en het tempo veertig minuten lang hoog te houden. Arjan de Bruin, coach van de promotiedivisionist, liet Ronald van Ooijen van de hank komen: „Op die manier wordt je ploeg niet zwakker als je gaat wisselen, maar juist sterker." Waddinxveen Flyers-Juventus (v) 52-38 (35-21). Flyers overdonderde in de beginfase de Juventus-vrouwen: 10- 1. Na de zwakke opening slaafde de Schiedamse eerste klasser er niet meer in terug tn de wedstrijd te komen. Eind tweede helft bracht de ploeg van trainer coach Mar tin van Dijk de marge terug tot zes, maar de fysiek spe lende thuisclub gaf verder geen duimbreed toe. Nancy Middeldorp kwam tot 12 punten. Collega-center Anita Doornik blesseerde in de slotminuut haar enkel. Refoba-De Ritte 3 3-5. De Vlaardingers konden de topper in de vierde divisie niet naar hun hand kunnen zetten. Tot aan de dubbels ging de strijd in de Westwykhal gelijk op: 3-3. De mixdubbels daarentegen leverden evenzoveel nederlagen op. Dana Kuil zegevierde in het enkelspel met 11-5 en 11-7, Christa Boeters liet rich ook niet onbe tuigd: ll-l en 11-5. Ze wonnen ook het vrouwendubbel (12-25,15-12 en 15-7). TOP-CKC Maassluis 14-12 (7-7). De Maassluizers leden een onnodige nederlaag in het verre Amemuiden. Tien minuten slecht spel met zelfs twee gemiste strafworpen leidden het verlies in. Nadat een 12-8 achterstand was goed gemaakt was de koek op en kon TOP met twee vol treffers de winst veilig stellen. Edwin Zeegers en Mennö van der Gaag waren beiden met drie treffers op schot. Deto-KV Vlaardingen 12-21 (4-12). Met een goed gevoel sloot Vlaardingen de eerste veldhelft af. In Eindhoven speelde de ploeg van coach Jan de Jager vooral een bere sterke eerste helft. Peter Hoornweg, spelend voor de ge schorste Ronald Verweij, blonk uit en Yvonne van der Ham viel op door vier fraaie doelpunten te scoren. De Korenbeurs (m)-Never De*?«5iir 64. Na de eerdere 9-1 winst kwamen de Schiedammers in de return niet verder dan 64, Nermin Smajic scoorde opnieuw een hattrick, Danny Maas won twee keer en Arjan Karbaat één partij. Smajic en Maas verloren het dubbelspel. Avanti 2-NOAD (iu) 2-S. NOAD won net als vorige weck met 8-2 van de Hazerswoudse reserves en ook dit keer legde André Eerland met drie keer winst de basis. Kees de Koning en John Buyk wonnen ieder twee partijen en ook de dubbel werd in winst omgezet. De Korenbeurs (vj-FVT/Visser 9-1. De Schiedamsen ver beterden hun positie voor promotie naar de tweede divi sie, Na het 5-5 gelijkspel in de vorige ontmoeting, werd FVT ditmaal met ruime cijfers verstagen. Lineke Sneller en Sylvia Waterreus bleven ongeslagen. Daniëlle Maas verloor van. Esth er Stumpé.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4