15 De eindstand deed er allang niet meer toe - b Ursus wil af van huurcontract HBSS M lij [- P§ t Hannover mist Boris Becker :'^V' |g 'Geen combine renstallen' Michael Schumacher lacht in zijn vuistje rVHHHI Huizinga naar Duitse ploeg Positie Bert Goedkoop niet ter discussie Uitslag AIcom-VoCASA voorlopig geschrapt Paul Kruithof stopt met de lange afstand MW27 zit weer zonder preses Crossloop bij AV Waterweg Voorzitter Antonissen: 'Het maakt die club niet uit dat we naar de sodemieter gaan' Arbiter Rinus Hendriks 'geschrapt' voor derby Rotterdam» Dagblad november 1997 LondenDe Internationale Auto* mobielfederaüe (FIA) is ervan overtuigd dat er bij de laatste Grand Pnx van dit seizoen in Je rez geen afspraken zim gemaakt om de uitslag te beïnvloeden. FIA- voorzitter Max Mosley zegt dat er 'geen manipulaties1 hebben plaatsgevonden. Zaterdag kwam The Times met het bencht dat de Britse renstal len McLaren en Williams afspra ken zouden hebben gemaakt over de uitslag. De krant voert als be wijs bandjes aan met gesprekken tijdens de race tussen de rijders en de teamleiding. Volgens Mosley heeft Williams wel McLaren gevraagd zich niet te mengen ra de stnjd tussen Mi chael Schumacher en Jacques VH- leneuve. McLaren heeft daann toegestemd. „Maar daardoor is de uitslag met van tevoren afgespro ken," meent Mosley. Sportuitslagen Basketbal Zagreb. Europa Cup 1, mannen. Znnjevae Zagreb (KrobDen Bosch 87-56 (57-45) USK Praag (Tsj)-Charleroi (Bel) 61-71. Patras (Cn)-Pofzcla (Slw) 84-59, stand" 1 Patras 7- 12,2 Charieroi7-lö,3 Znnjevac7-8,4 Polze- la en Den Bosch 7-6,6 Praag73 Promotiedivisie. Mannen. Akndcs-Gr lil ten 87-91,Spnngf-Juvcntus9€-80 Handbal Vrouwen Erediv. Quwtos-AAC 189915-22, Korfbal Rotterdams Dagblad Trofee: Vanonia Ar- gento 10-8, Genuni-Spint 14-8,'t Capproen- THOH7-19, ZKV-Nikantesö-13 Sportprijsvragtn Toto45. Eerste pnjs geen winnaar, tweede prfjr 7 winnaars, elk bruto 1298,60, derde prtjs 83 winnaars, elk 244,30 Squash Petallng Jaya. WK. Tweede ronde: Neder land -Zwitserland 2-1Buit-Eggenberger 9-2 W94,Smit-Dons tsch0-93-9949-7ö-5,Ber- den-Harms 5-9 3-91-9 Canada-Eagelatxl 2- 1, Pakistan-Duitsland 2-1, Egypte-Fmland 2-1Australtë-Wales3-0 Tennis Hannover. ATP Masten, 6,6 miljoen gul den. Rode groep: Moya (Spa/7l-Sampras (VSül) 66 6-7 6-2, Rafter (Ausfll-RusedskJ (GBr/5) 4-6 6-3 6-4 Wille groep: ChangfVSt/ 2>-Bruguera (Spa/8)7-6 6-2, Philadelphia. Vrouwen. 9000» guldes. Eerste ronde: SchulU(Ned)-Taylor(Vst)6-2 6-2, Sanchez (Spa/SKBasulu (Indo) 6-2 6-0, Huber(Dui)-Majoli(Kro/6) 6-31-66-3 Voetbal Duitsland. Leverkusen-Köln 4-0, Dort- mund-BayemM 0-2, stand aan kop: 1 Ksu- sere!. 1433,2. BayemK. 1532,3 Schalke'tH 14-25,4 Leverkusen 15-25. Spanje. Atletico Ma dn d-Salamanca 1-1; stand aan kop: 1 Barcelona 16-25.2. Real Madrid 16-21,3 Cdta 10-21,4. Atletico Ma drid H-21 Legnica. ZaaL Vriendschappelijk. Polen- Nederland 7-1 CM) Landelijke Jeugd, Eredivisie. ADO Den Haag-Vitesse 2-1. LMQ-competl Ue onder 23; HION-DZB/Ze- venkamp 3-2, EDS-VOC 6-2, CKC-Xenow 3- 2. SWSMC-WOR 3-2, VPC-Neptunus 23. Wielrennen NleL Internationale veldriL 1Van der Poel (Ned).2 De Bie(Bei)Q.13,3. VerveckenïBe!) 044,18.DeVos5.10. Zeilen Bermuda. WK Tornado. Stand na twee races: 1. LeoVBallerter (Spa) 9 pat, 34. Van Teylingen/Dercksen (Ned) 88. Door Ivo op den Camp HeerlenMichael Schumacher is laatste geworden in het wereld kampioenschap Formule 1Ex-ae- quo met Jos Verstappen... De au tosportbond FIA heeft de Duitser alle WK-punten afgenomen. Op het eerste oog een hard oordeel, maar Schumacher zal ongetwij feld in zijn vuistje lachen. De ge vreesde schorsing van een of meer races, of puntenaftrek voor volgend seizoen, bleef achterwe ge. 'Scbumi' kan na de kamikaze actie tegen Villeneuve in 1998 ge- woon weer met een schone lei be ginnen. Schumacher zal geen minuut wakker liggen van de straf, want de wereldtitel - en daar gaat het bij de Duitser alleen maar om - had hy toch al verloren in Jerez. De wegen van de FIA zyn ondoor grondelijk, Voor wissewasjes wor den maar al te vaak schorsingen opgelegd, terwijl grove overtre dingen met de mantel derhefde worden bedekt. Ook blijken de FIA-bonzen race- situaties niet eensluidend te be oordelen. In Jerez werd de bot sing tussen Schumacher en Ville neuve nog afgedaan als een 'nor maal race-ongeluk1. Geschrokken van alle negatieve publiciteit be sloot het hogere gerecht van de FIA nog geen 24 uur later dat Schumacher zich moest verant woorden. De FIA-reehters lijken voor hun oordeel ingefluisterd te zijn door Bemie Ecciestone. De Fl-god, die zijn speeltje tot een imperium maakte. Niet toevallig ook nog vi- ce-vöorzitter van de FIA. Formule 1 is big business en gebaat bij veel tv-kykers Die schakelen hun toe stel alleen in als er sprake is van spanning en sensatie. Een Grand Pnx zonder een wereldster als Mi chael Schumacher levert minder kijkcijfers op en dat staat haaks op de bedoelingen van Eeclesto- Ecclestone was ongetwijfeld met ongelukkig met de gebeurtenis sen tijdens de laatste race. De spanning was te snijden en de we reld was getuige van het meident; de reclameblokken rond de live- uitzending stonden garant voor recordomzetten. Van de andere kant beseft Ecciestone als geen ander dat het imago van de For mule 1 zwaar ter discussie staat. In dat kader past het oordeel van de FIA wel uitstekend. In de toe komst zullen Formule 1-coureurs zich nog wel twee keer bedenken alvorens de botte bijl te hanteren. Door Nick van der Sluis Rotterdam Een prestigieus feestje had het moeten worden, gisteravond in de sporthal van Erasmus Universteit in Kralin gen. De basketballers van Baros, de Rotterdamse studenten vereniging - tweede klasse rayon West, koploper daar - wa ren doorgedrongen tot de zestiende finales van de nationale bekerstrijd en daarin was, zowaar, het Groningse Donar de te genstander. Misschien wel terecht gewaagde het programmablad dan ook van 'een van de grootste gebeurtenis sen uit de geschiedenis van het Rotterdamse universiteitsbasket- baT, om er ietwat badinerend aan toe te voegen dat er tegen de Gro ningers wel gewonnen moest wor den, wide Baros uitzicht behou den op de Europese competitie. „Voorwaar geen gemakkelijke op gave," vond de schrijver dan ook en Donar, tweede op de ranglijst van de eredivisie, 'sidderde'. Ook waarschijnlijk voor het eerst m de historie van de club speelde Baros (dat deze maand 30 jaar be staat) voor een stampvolle tribune en die supporters hebben het ge weten. De Groningers dempten al heel snel de luidruchtige groot spraak - studenten nu eenmaal eigen - en binnen vier minuten, bij 0-28 was er eigenlijk al geen sprake meer van een wedstrijd. Dat het in de resterende zestien minuten van de eerste helft, waar in beide ploegen 40 punten scoor den (rust 40-68), toch nog leuk werd, was vooral te danken aan een slordig spelend Donar dat, het moet gezegd, toen nog even fel door Baros op de huid gezeten werd. De tweede helft werd een formali teit De wedstrijd kreeg een eind stand, 64-128, die voorspelbaar was omdat coach Gleo Pinas, in het kleedkamerberaad, zijn spe lers ervan doordrong dat het Rot terdamse publiek van Donar iets meer verwachtte dan een plicht matige overwinning. Mede daar door werd het in Kralingen toch nog een echt feest met fraaie stui tjes galery-play van de Gronin gers en luid bejubbelde tegentref fers van Baros. De eindstand deed er toen allang niet meer toe. „Deze wedstrijd was voor ons een mooie afsluiting van een bekertoernooi, waarvan de grenzen voor Baros nu een maal toch duidelijk afgebakend waren," stelde coach Richard Lugten na afloop, bepaald met aangeslagen,vast We doen het momenteel leuk m de competitie en dat is voor een studentenvereniging heel wat. Ook Baros heeft, als bijna iedere andere universiteitsploeg (het Amsterdamse ASVU van de Vrye Universiteit uitgezonderd, red.), de handicap dat er niet aan een toekomst gebouwd kan worden. Studenten komen, sommigen gaan hier basketballen, en ver dwijnen weer na hun studie. We hebben ook geen doorstroming uit de jeugd. En ook omdat Neder land nu eenmaal een verengings- land bij uitstek is, gaat iedere ver gelijking met het Amerikaanse college-basketbal mank." Komende zondag is er weer spek takel op Woudestein. Dan komen de vrouwen van Baros, ook voor de beker, binnen de lijnen tegen het Brabantse Lieshout, de rege rend nationale kampioen... Abontberg—DeVlaardingse judo ka Mark Huizinga komt volgend seizoen uit voor TSV Abensberg. De Duitse club prolongeerde het afgelopen weekeinde de Europe se dub titel, Europees kampioen Huizinga kwam tijdens de WK in Parijs in een café tot overeenstemming met manager Otto Kneitinger van Abensberg. Huizinga zocht een mogeljkheid om frequenter op de Internationale matten te verschij nen. Abensberg, een nietig dorpje van 9000 inwoners in Beieren, werd drie keer winnaar van de Eu ropese judobeker. Hannover De waarheid is hard, keihard. Twaalf maanden geleden sloot de ATP Masters in Hannover met een wervelende show, In de finale speelden Becker en Sam pras 'tennis van een andere pla neet'. En het publiek op de over volle tribunes leefde hartstochte lijk mee. Dat wös. Gisteren ging de tweede editie van de Masters in Hannover van start met Sampras- Moya. Druk werd het nooit, span nend ook niet echt. De Ameri kaanse titelverdediger speelde als een gewone sterveling en verloor in drie sets. En Boris Becker zal deze week niet op de baan ver schijnen. Erger, voorde organisa tie: metéén Duitser. Net als Carlos Moya <6-3 6-7 6-2) begon ook Patrick Rafter in de ro de groep met winst De Australiër won met 4-6 6-3 64 van Greg Ru- sedski. De Brit had ook in de fina le van de US Open van Rafter ver loren, In de derde partij van de openingsdag won Michael Chang van Sergi Bruguera, de nummer laatst van de korte lijst genodig den. De Spanjaard bood alleen in de eerste set serieuze tegenstand. Nadat Chang de tie break met 10-8 naar zich toe had getrokken, werd het snel 6-2. Brenda Schultz heeft nog goe de uitzichten op plaatsing voor de WTA Masters, volgende week in New York. De Nederlandse won gisteren in Philadelphia van de Amerikaanse Taylor: 6-2 6-2. Ne gen deelneemsters aan de Mas ters stonden al langer vast: Hingis, Coetzer, Novotna, Seles, Davenport,Majoli, Pierce, Spirïea en Sanchez, Gisteren kwamen daar Maiy-Joe Fernandez, Mar tinez, Testud en Tauziat bij. Schultz, Huber en Raymond staan er in de jacht op de laatste drie startbewijzen het beste voor. Voor het dubbel hebben zich vier teams geplaatst, waaronder Bolle- gratfArendt, en Vis/Basuki, Baros onder de Groningse basket: Jan Pieter Bood probeertte scoren, Maar ten Hooge- veen (rechts, 9) staat klaar voor de re bound. Foto Cor Vos Amsterdam De positie van bondscoach Bert Goed koop staat met ter discussie. De trainer van de Ne derlandse volleybalsters had gistermiddag een on derhoud met vooratter Paul Sehaling van de stich ting Top Volleybal Nederland (TVN), waaronder de Nederlandse teams ressorteren. „Het was een nor maal evaluatief gesprek zoals ik dat af en toe ook met Gerbrands (mannenbondscoach, red) heb," aldus Sehaling. Belangrijkste uitkomst van het onderhoud tussen Schaling en Goedkoop is de beslissing een vrouwelij ke begeleidster toe te voegen aan de staf rond het Ne derlands team. „Om Ingrid Visser-achtjge toestan den in de toekomst te vermijden," aldus Schaling, doelend op de rel rond blokkeerstcr Visser die kort voor het EK in september m Tsyeehie besloot te kie zen voor een lucratieve aanbieding uit Brazilië m plaats van het fulltime programma van de Neder landse ploeg. Mede hierdoor was de sfeer in en rond het Neder lands team om te snijden voor en tijdens het EK, waann Nederland zeer teleurstellend presteerde. Na het EK kwam een golf van kritiek jegens Goedkoop op gang. Zo zou hij het Nederlands team als een sek teleider bestieren. Schaling kent die verhalen, maar stelt nog steeds het volle vertrouwen te hebben in Goedkoop. Goedkoop heeft nog een contract tot en met de Olym pische Spelen van 2000 m Sydney. De bondscoach stelt zichten doel tijdens dat toernooi een medaille te halen en bereidt zich daarom met zijn internationals buiten de competitie voor. Capelle De uitslag van het eredivisieduel Alcom/ Capelle-VoCASA(3-I) is uit de lijsten geschrapt Ivo Martinovic, coach van VoCASA, tekende protest aan vanwege de in zijn ogen foutieve service van Ralph Backer. De Capellenaar gooide de bal twee keer op al vorens te slaan, betoogde Matinovie. Op 26 november dient de zaak waarbij de betrokke nen aanwezig kunnen zijn om hun verhaal te doen. Dan wordt ook besloten of het protest van VoCASA wordt gehonoreerd. In dat geval moet de wedstrijd worden overgespeeld vanaf het moment dat Backer voor het eerst aan de opslag verscheen. Als het protest wordt verworpen, keert de uitslag die zaterdagavond op het scorebord stond, terug in de of ficiële stand. Barendrecht— Paul Kruithof stopt met hardlopen. De getalenteerde atleet uit Barendrecht kan zijn sport niet langer combineren met zijn zware werk. Kruit hof heeft zijn club Energie en trainer Rens Hoogvliet inmiddels van zijn besluit op de hoogte gebracht. Kruithof (32) genoot vooral in de Rotterdamse regio bekendheid als een geduchte concurrent bij het ma rathonlopen. Tweemaal was hij de snelste atleet van het gebied groot-Rijnmond bij de Rotterdam Mara thon. In, 1894 (in 2.25.36) en in 1995 (in 226,51} ver overde de atleet met de woeste haardos de grootste beker in het Bom to Run-klassement, beschikbaar gesteld door deze krant Dit jaar moest hy achter Mi chel de Maat genoegen nemen met het zilver, wél echter met een persoonlijk record van 2.25.30. „Met myn werk als dakbedekker kan ik het niet lan ger opbrengen om 's avonds nog eens te gaan trai nen," verklaart hij. „Steeds meer ging ik er als een berg tegenop zien. Het werk is niet langer te combi neren met een zware sport." „Bovendien heb ik plannen om voor mezelf te begin nen. Dan zal er helemaal geen tijd meer overblijven voor het lopen. Ja, ik zal het allemaal wel missen. Ze ker al die juichende mensen langs het marathonpar- Maasland Henk Poortvliet wordt tijdens de begin december te houden ledenvergadering van MW27 niet voorgedragen als de nieuwe voorzitter van MVY27. De beoogde opvolger van de eind vo rig seizoen afgetreden Jan Kroes is al weer weg. Een verschil van mening over diverse zaken tussen de waarnemend voorzitter en de overige zes bestuursleden ligt daaraan ten grondslag. Een ver dere samenwerking is onmogelijk gebleken. Het bestuur ziet er daarom van af Poortvliet tijdens de komende le denvergaderingvoor te dragen en heeft hem met or; idellijke in gang uit zijn waarnemende func tie ontheven. Tot die vergadering draait MW27 zonder mterim- voorzitter. Het bestuur tracht op een zo kort mogelijke termijn een nieuwe kandidaat te vinden. Maassluis De Maassluise atle tiekvereniging Waterweg heeft voor de komende maanden een drietal crosslopen op de agenda gezet. De eerste, variërend in af stand van dne tot negen kilome ter, wordt op zondag 23 november georganiseerd. De tweede uit de reeks van drie staat gepland op zondag 21 de cember en de laatste wordt op zondag 4 januari gehouden, AV Waterweg heeft volgend jaar ook de organisatie van de Intersport/ Biesheuveüoop; een halve mara thon als onderdeel van het by lo pers populaire ZuidersterCircuit. Ook organiseert de Maassluise dub in 1998 enkele irainmgslo- pen ter voorbereiding op de Rot terdam-marathon. Op zondag 22 februari, 15 maart en 5 apnl gaan de kilometervreters op pad. Door Sander Sonnemans Schiedam Er is heibel op Harga. Zo erg zelfs dat voet balvereniging Ursus af wil van het huurcontract waar door de zondagclub is ver bonden aan HBSS. Het be stuur van Ursus heeft inmid dels de geschillencommissie van de sportraad verzocht te laten bemiddelen. Bij Ursus wordt zo onderhand ge sproken van een 'wurgcontract', dat in 1989 door de toenmaligebe- sturen van beide clubs werd over eengekomen. Over de maande lijkse huur (achthonderd gulden) wordt door het Ursus-bestuur niet geklaagd. Wel kan voorzitter Ber ry Antonissen zijn haren wel uit zijn hoofd trekken wanneer hy wordt geconfronteerd met de ge volgen van de door zijn voorgan ger Aart Aarteen ondertekende overeenkomst waarin onder ande re was opgenomen dat Ursus op het complex geen jeugdafdeling mocht hebben. De financiële as pecten spelen echter een veel gro tere rol in de verslechtering van de verstandhouding tussen de voordeurdelers. „HBSS zegt niets aan Ursus te verdienen, maar we hebben nu twee maanden gedraaid met een eigen inkoop en dat heeft ons per maand al duizend gulden opge bracht Hoe kan het dan dat HBSS niet aan ons verdient?" windt Antonissen zich behoorlijk op. „Dat is na tien voetbalmaan den tienduizend gulden, dat wil elk duppie graag in zyn clubkas hebben en wordt ons dus onthou den." Na overleg met het huidige be stuur van HBSS had Ursus de in druk gekregen dat op enkele de- Penmng- Meemof staat letter lijk én figuur lijk achter Ur sus-voorzitter Berry Anto nissen. Molkenboer tails na de eigen inkoop geen pro bleem zou opleveren en werd er geïnvesteerd in de aankoop van een eigen voorraad en inventaris waarmee een verzelfstandiging in gang werd gezet. „Het kantine- personeel van HBSS heeft het be stuur toen gedreigd op te stappen als de inmiddels gemaakte afspra ken met ürsus zouden worden na gekomen. Vervolgens is het tij dens de ledenvergadering van HBSS voorgelegd aan de leden en die hebben unaniem tegen de plannen van Ursus gestemd. Ik verwijt voorzitter Henk van den Brink niets, hy is een fantastische vent, jammer alleen dat hy zo veel tegenwerking krygt van zyn ach terban. Hy is van goede wil, de le den niet" Antonissen meent dat Ursus ook is benadeeld met de gokkast, maar heeft daar nooit werk van willen maken om de goede ver standhouding met te laten ver troebelen. „Volgens de gemaakte afspraken zou de opbrengst fifïy- fifty worden verdeeld, maar later werd dat ineens omgezet in een zeventig procent-dertig procent verhouding. HBSS krygt dadelijk dan ook een rekening voor achter stallige opbrengst van rond de tienduizend gulden met rente. Dus dan pakken we toch weer het veilies teiug dat we dit jaar dach ten te verdienen met de kantine. De intentie van HBSS is kenne- lyk om Ursus kaal te plukken Het maakt die dub niet uit dat we naar de sodemieter gaan." Het door Ursus omstreden con tract loopt na dit seizoen nog twee jaar door Antonissen is van me ning dat zijn dub zelfstandig ver der moet, wil Ursus kunnen over leven. „We worden al acht jaar leeggezogen. Daarom hebben we nu de geschillencommissie (die vanavond de partijen hoort; red.) ingeschakeld. Ik hoop dat die kan proberen een klein beetje sympa thie los te peuteren want contrac tueel zouden we misschien geen kan op kunnen, maar als je een oeetje gevoel in je sodemieter hebt, dan moet er toch te praten zyn?" Goklustig Wim de Wolff, voormalig be stuurslid van HBSS en destijds betrokken by het opmaken van het contract, reageert als volgt. „Voor wat betreft de gokkast wa ren we tot een fifty-fifty-regeling gekomen, maar dat was geba seerd op de bewering dat Ursus een goklustige vereniging was. Dat bleek achteraf met zo en daar is de verdeling van de opbrengst op by gestemd. Verder was het ook zo dat met de komst van Ursus nieuwbouw op het bestaande clubhuis nodig was. Dat kostte 155.000 gulden. Beide clubs heb ben daarvoor een gemeentelijke subsidie van 60.000 gulden gekre gen, de resterende 35000 gulden heeft HBSS betaald. Voor wat be treft de kosten in onderhoud en dergelijke werd het volgende overeengekomen: HBSS, met twintig elftallen zou voor drie kwart en Ursus, met vijf elftallen, zou voor één kwart opdraaien." Huidig HBSS-voorzitter Henk van den Brink wil over de gokkast weinig kwijt, omdat hy er niet veel van af weet aangezien die van voor zijn tijd was. „Maar als Ursus gebruikstatistieken had bijgehouden, was alles zonne klaar geweest," zegt hij, „Als be sturen waren we betreffende de gescheiden inkoop redelijk ver, maar onze leden zagen dat niet zitten. Het is trouwens zo dat Ur sus met hun eigen omzet onder de btw-grens zou komen te zitten, dat is by HBSS met het geval. Wi berekenen dus de de inkoopprijs met btw door aan Ursus. We wil den best over Ursus' eigen, inkoop praten, maar de leden van de bar- commissie zien twee verschillen de voorraden in één clubhuis niet zitten Het contract bestaat al twee jaar en nu pas begint men er over. Misschien maakt de club wel te veel kosten op een ander vlak, m dat geval zal men daar dan moeten minderen." Door Sander Sonnemans SchiedamDe Schiedamse derby in de vierde klasse D tussen DRGS en SVDPW wordt zondag niet geleid door arbiter Rinus Hendriks. De Schiedammer was door de bond aangesteld voor het duel maar is er in middels ook weer 'afgehaald', „Om hem te bescher men," luidt het commentaar van een woordvoerder van de KNVB. „Onzin," reageert Hendriks. „Dan zou je helemaal geen Schiedamse clubs meer kunnen blazen. Door dit soort beslissingen ben je sneller ge neigd de handdoek in de ring te gooien. Dat doe ik misschien toch wel." Hendriks (49), al bijna 25 jaar bestuurslid van GTB, is geen onbekende in het lokale voetbalcircuit en al ze ker niet bij DRGS én SVDPW. Volgens hem hoeft dat geen probleem te zijn. „Zo'n pot is juist hartstikke leuk. Ik denk ergens zelfs dat er minder kaarten zou den vallen als ik 'm zou fluiten. Nee, ik vind het rats- kolder dat de bond my van die wedstrijd af heeft ge haald. Uit bescherming voor my, nota bene. Laat me toch metlachen. Waanzin! Absolute waanzin!" DRGS-voorzi(ter Joep den Bruiker, die vrijdagavond tijdens de ledenvergadering Joop Schell als nieuw bestuurslid verwelkomde, verwijst het verhaal dat zijn club tegen de aanstelling van Hendriks protest heeft aangetekend by de bond, naar het land der fa belen. „Ik was er niet gelukkig mee," reageert Den Brinker. „Niet voor Rinus, want ik. ken hem al heel lang. Maar ik had het verstandiger gevonden als de bond iemand van buitenaf had aangesteld." En Rinus Hendriks weer: „Ik fluit voor mijn plezier, niet voor DRGS, niet voor SVDPW. In feite komt het er nu op neer dat ik als scheidsrechter niet te vertrou wen ben. Zo wordt het plezier je wel ontnomen." „DRGS-SVDPW is toch een beladen duel," meent de KNVB-woordvoerder. „Er staan behoorlijke belan gen op het spel. Daarom willen we de heer Hendriks beschermen. Ik heb inmiddels ook begrepen dat hij er niet bly mee is." De voetbalbond heeft inmiddels een andere scheids rechter van buiten Schiedam aangesteld, maar ziet zijn naam liever nog niet in de publiciteit. „Die man," luidt de verklaring, „werkt bij de politie en het kan best zijn dat hij op het laatste moment wordt op geroepen voor bijvoorbeeld de ME en we weer een ander moeten benaderen. Daarom houden we zyn naam liever nog even voor ons." Er staan zondag inderdaad de nodige belangen op het spel. DRGS (9-3), vorig seizoen gedegradeerd, is immers hekkensluiter en 'DPW (9-7), dat promoveer de, is de nummer voorlaatst. Voor beide clubs is de volle winst dus net zo belangrijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5