Sport 29 Hermes DVS slaat op juiste moment toe Edwin Kolsteren helpt RKWÏK aan overwinning Ventura ruim langs DWS in handbalderby Weer nederlaag voor SWSMC Monsterscore bij Fortuna Verhagen terug met twee treffers De Koning ziet de rode kaart Spirit-vrouwen weer ten onder Twee treffers Dennis Dekker in derby met hoog Excelsior'20-gehalte DRGS en SVDPW maken reclame voor voetbal Rotterdams Dagblad Maandag 17 november 1997 Den Haag Ook tegen Quick Haag heeft SWSMC geen punten weten te pakken. Voor de derde keer op rij werd een nederlaag ge leden (3-1). Zonder Alberto Baptists de Lima (geblesseerd) en Edwin Berveling (gesehorst) speelde SWSMC een redelijke wedstrijd. Er werd ge vochten als leeuwen maar deson danks kwam de thuisploeg op een 1-0 voorsprong en op slag van rust wolgde treffer nummer twee. Na de thee 'werd het eerst 3-0 toen 'John van de Belt en Ronald de Pee elkaar niet begrepen en de Quick-aanvaHer vrije doorgang kreeg. Door aanvoerder Jan Bro- kling uit een strafschop werd het nog 3-1. Er was geel voor Toon Wolters, Herman Zoetmulder, John van de Belt en Murat Baba- can. Voor Wolters en Zoetmulder betekent dat een schorsing. Vlaardingen Fortuna pakte gis teren in de thuiswedstrijd tegen rode lantaarndrager Alblasser- dam weer eens drie punten. Wat de Vlaardingers vooral goed zal hebben gedaan is de uitslag. Met maar liefst 9-0 werd het zelfver trouwen opgevijzeld. Al na zeven seconden nam de for matie van oefenmeester Gilbert de Wildt de leiding. Arie Tol was de maker en toen na twee minu ten ook de tweede treffer tegen het garen lag (Jan de Klerk) kon er vrijuit gevoetbald worden. Nog voor de pauze scoorden Ron Ber veling (2x) en Ronald Nelemans. Na rust denderde de Fortuna- trein door. Peter Boshuizen, we derom Jan de Klerk en nog twee maal Ron Berveling zorgden voor de monsterscore. Rotterdam VDL blijft koploper Hermes DVS op de hielen zitten. Gisteren werd bij HWD goede za ken gedaan. Niet alleen werd met de 9-0 overwinning drie belangrij ke punten gepakt maar ook het doelgemiddelde werd danig opge trokken,.';;.- VDL was de hele wedstrijd heer en meester. Voor de pauze waren Ruud den Engelsman (twee tref fers) en Leen Muis trefzeker. Na de thee bleef het eenrichting verkeer richting HWD-doel, John de Roo, de beste man van het veld, scoorde twee keer en Ruud den Engelsman maakte de zesde treffer. René Verhagen, terug van een aanvankelijk ernstig ogende blessure, kwam binnen de lijnen en scoorde meteen twee treffers. Het slotakkoord was voor Meivin Muller. De Maassluizers zijn dit seizoen zeer trefzeker. In tien ge speelde duels wisten ze 39 treffers te produceren. Maassluis MSV71 heeft zich hersteld van de blamerende tegen Blankenburg. Het Schiedamse ODC werd in een bij vlagen hard duel met 4-2 verslagen. ODC kwam flitsend uit de start blokken met de openingstreffer van José Rodriques. Op slag van rust slaagden de Maassluizers er in om op gelijke hoogte te komen door een treffer van Jeremy Kol- mus. Na de thee werd het wat on vriendelijker. Remy de Voogd kopte 2-1 tegen het garen en Tim Kolmus bracht de marge zelfs op twee treffers. ODC ging va ban- que spelen en kwam via Mareo Eshuis op 3-2." In de slotfase be sliste centrumspits Jeremy Kol mus met zijn tweede treffer het duel Er was geel voor Leo Boens- ma en rood voor Raymond de Ko ning van ODC. Rotterdam De hockeysters van Spirit hebben gisteren voor de zo veelste maal een kansloze neder laag geleden tegen Aeolus. De koploper in de afdeling had geen enkele moeite met Spirit en de 4-0 overwinning was dan ook meer dan verdiend. „Het was eigenlijk net als verle den week, alleen speelden we nu nog slf "Hter. Aeolus beschikt over drie hele goede speelsters die door ons edit niet af te stoppen waren. Daarnaast misten we drie speelsters. Barbara Ooms, onze voorstopster, heeft last van een zweepslag en ook Manon Smits en Marie-Jose Baartmans waren niet beschikbaar." aldus Spirit speelster Florence Smits. Spirit kreeg zelf geen enkele kans. „We zijn zelfs nauwelijks over de middenlijn gekomen. Vol gende week gaan we er toch weer tegen aan." Door Sander Sormemans Schiedam Het kan verkeren zei Bredero. Hermes DVS-trai- ner Hans de Hover dacht het gistermiddag in de rust van de beladen derby tegen Excelsior'20. Want waar zijn vorige club in de eerste episode de dienst uitmaakte en misschien wel met een voorsprong van een nulletje of drie de rust in had moeten gaan, daar wist zijn formatie wél de kansen te benut ten en haalde zodoende een ietwat geflatteerde zege (3-0) in huis. Natuurlijk wilde De Rover revan che nemen op Excelsior'20. Want daar lopen nog altijd enkele spe lers en begeleiders rond die hem vorig seizoen het werken op Thur- Iede onmogelijk maakten met de inmiddels overbekende crisis tot gevolg. Maar veel had het niet ge scheeld of de zwart-witten waren juichend van het veld gegaan. Al in de tweede minuut schoot Jur- gen van Dun in kansrijke positie over, nog geen tien minuten later zag 'motor' André Smolders een bekeken boogbal van afstand bo ven de te ver voor zijn doel opge stelde keeper op de lat terechtko men en weer iets later arriveerde Van Dun net even te laat voor het doel om een messcherpe voorzet van Ersin Kaplan tot een doelpunt te promoveren. Dennis Dekker, een van de veie oud-Excelsior'20- spelers, daarentegen had aan één mogelijkheid genoeg. Hij werd na een kwartiertje door Ed Haze- broek met een snel genomen vrye trap op avontuur gestuurd en joeg het buitenkansje met een volley onhoudbaar achter doelman Pa trick Marrevee. Hans de Rover, die vlak voor aan vang van de wedstrijd Patrick Thijssen zijn trainingspak uit liet trekken omdat René Grimmius in de warming-up geblesseerd was uitgevallen, stelde nog voor de thee orde op zaken omdat het ach terin bij Hermes DVS niet goed zat. Dennis Egging had grote pro blemen met buitenspeler Ersin Kaplan en moest zijn plaats af staan aan Altan Haleplioglu waar bij Jaimy Eikmans als invaller werd opgeroepen. Haleplioglu gaf meteen stevige overtreding (geel) direct zijn visitekaartje af en na dien werd Kaplan nauwelijks ge vaarlijk meer. Nog voor de rust was Danny Koevermans, die on danks zjjn ongekende talenten ook al niet echt kon imponeren, tweemaal dicht bij de gelijkmaker maar de behendige goochelaar mikte eerst in de handen van de keeper en schoot in een later sta dium hoog over. Afgezien van een ziedend schot van Mare Meeder dat door de uit muntend acterende Hermes-kee per Peter Droge onder de lat van daan werd gehaald, was de tweede helft volledig voor de Harga-ploeg en daarin werd dan ook nog twee maal gescoord door de thuisfor- matie. Eerst schoof Roy Brons geest. na dapper schoffelwerk van Harry Vlasveld en ec-n goed ver volg van Ed Hazebroek, de 2-0 binnen en vervolgens prikte Den nis Dekker nummer drie tegen het garen. In het slot hield doel man Droge wederom Mare Mee der van scoren af en Ed Haze broek verprutste in de slotsecon den nog een ideale mogelijkheid. Ondanks de zege veranderde er weinig op de ranglijst. Hermes (10-24) blijft koploper in de vierde klasse D met VDL (10-23) op de tweede plaats. Excelsior'20 (10-14) moet voorlopig genoegen nemen met een plek in de sub-top. Hennes DVS-ExceIsior'20 3-0 (1- 0). 14. Dennis Dekker 1-0,65. Roy Bronsgeest, 69. Dennis Dekker Ö- 3. Bijzonderheden: Scheidsrech ter Rob den Ouden, die het duel grotendeels vanuit de middencir- kel leidde, gaf geel aan Jaimy Eik mans, Altan Haleplioglu, Glenn Ton (Hermes DVS) en. Emile Smits van Excelsior'20. Hermes DVS: Droge, Egging, (27. Eikmans), Hazebroek, Hale plioglu, Vlasveld, Bakboord,Ton, Stiefel, Dekker, Thijssen, Brons geest (78. Van der Meer). Ex celsior'20: Marrevee, Smolders (80. Jelijt), Dijkmans (66. Huwai), Smits, Etman, Meeder, Kaplan, Dijkstra (57. Ruts), Koevermans, Van Dun, Vorstenbos. Door Ton de Leede Vlaardingen RKWIK mag de ze ge van 2-1 op VFC opdragen aan doelman Edwin Kolsteren. Met prachtige reddingen en reflexen hield 'de Vlaardingse doelman' VFC van een terechte gelijkma ker af. Ook arbiter Van Veen eiste een hoofdröPvóor zich-op, helaas in negatieve zin door tien keer met geel te wapperen. De derby tussen RKWIK en VFC zal niet de boeken ingaan als een technisch hoogstaand duel tussen spelers die elkaar op sportieve wijze bejegenden. Vérre van dat zelfs. Vanaf de eerste minuut stonden de meestevoetballers elkaar naar het leven. En -de scheidsrechter? Meestentijds zag hij maar half wat er gebeurde of keek hij net de andere kant op bij een oplaaiend vuurtje. „Er ge beurde heel wat," wist ook RKWIK-trainer Ger Mulder, „al leen vraag ik me af wat. Die scheids begreep er weinig van. Hjj flopt in elk geval niet in ons voordeel.1" Ook René Oomen, de dèfehmëéster van VFC, had geen goed woord over voor de arbiter: „Die scheids kon de hele wed strijd niet aan. Hij leidde heel la coniek en begreep er niks van." In de eerste helft kregen de circa vierhonderd toechouwers nog iets voorgeschoteld dat op" voetbal leek. Beide ploegen speelden vol op op dé aanval, sloegen het mid denveld ovër en trachtten zo snel mogelyk de vöorwaartsen in stel ling te brengen. In de zevende mi nuut viel reeds de eerste treffer. Omstreden vrije trap of niet, Pa trick Wijzenbroek krulde de bal op fraaie wijze achter de kansloze VFC-doelman Remco-.Bosveld. Twintig minuten mocht'WIK de voorsprong koesteren waarna een scrimmage de. gelijkmaker voor de gasten opleverde. In een melée van spelers wist invaller Bart War- naarzijn witte voet balschoen ach-' ter. de bal te krijgen en met zijn eerste balcontact zórgde hij voor de 1-1. Raymond Kolsteren zorgdemet een perfecte kopstoot voor de 2-i ruststand. Hoog optorend boven zijn tegenstanders kopte hij een voorzet op maat van Guus van Adrichem gekruist in de verre hoek. De tweede rondgang gaf een aan vallend VFC te zien, zeker nadat eerst Jeroen Ploeg (schot op paal) en Guus van Adrichem (straf schop gekeerd door Remeo Bos veld) verzuimd hadden om RKWIK op een veilige marge te zetten.. Edwin Kolsteren weigerde echter mee te werken aan een •feestjè voor VFC. Hij redde schit- .térend op inzetten van Thomas Raemaekers, Pascal Bos,' Rob RobbemonÖ en Tom Koevermans en kreeg zonodig hulp van paal én lat - v.. '0- V: „We hebben de winst aan een hele sterke: Edwin Kolsteren te dan ken," aldus Mulder, „want tac tisch klopte er geen ene reetvan." Voor VFC, met tien uit tien na de Ventura wordt geplaagd doorgebles sters.Martme Mensensen Gaby van der voorlopig uit geschakeld. won de fusie- club de derby in de Groen- oordha van DWS. Foto Peter Molkenboer Schiedam DRGS vierdédeéer- - sle zége van het seizoen alsof het kampioen was géwordén. De uit gelaten spelers waren het erover eens dat grote dank' yerachuT- i digd was aan nieuwe trainer i? Handel! Mauricio. Dé 29-jarige opvolger, van Slobodan1 Dutina "smeedde in nauwelijks twee wé1 ken tjjd een eenheid van de fu- rieciub en legde zo de basis voor. de 5-3 overwinning' 'op stadge noot SVDPW. r De thuisclub speelde vanuiteen i 'behoudend' systeem Wöa&g I SVDPW grote moeite mee De in degradatienood de ploeg van'(trainer •Viet moest ervaren dat D iemaal •'véél slimmer spéélde;; Marco Verspuy, met twee doelpunten een van d&ju) kers: „In korte tijd is ér anderd in 'dé dub. We spelen vol- géns een concept dat'gewoon'tot succes moet leidén.. Vandaag wa- eZouden ren we overtuigd dafw winnen." Ook de trainer kwam superlatie ven tekort om zijn nieuwe club te "prijzen. „Wat ik aantrof was niet, al té: positief: een ongezonde sfeer en gééndiscipline.' Ik heb de spelers op hun taken gewezen en gezegd dat we vanuit een'or ganisatie moeten spelen Tegen SVDPW gaven dé spelers aan dat ze weer érjn 'geloven." De derby, die 'door de sportivi- het aantal doelpunten en de "rid van;diverse treffers .was;voor dé voetbal- Robin; werd gelégd' %pos Santos, kwa- spelers van', goed door. •een keerde-1 lat en Chris van Gelderen zorgde raëtischoteri. voor énkele be nauwde' momenten voor het doet i Verhoef ri van Ret Schefférs. Na de 'streep' van Marco Verspuij vanaf zeker dertig" meter, kii e van .richting werd veranderd (1-0), was er an der spelbeeld te zien. .SVDPW gooide er nog een schepje boven op,* maar het was duidelijk dat de thuisclub steeds meer: zelfver-, trouwen kreeg. In deel twee wérd dat vertaald door Manuel Baptista de Lima (2-, 0), voordat Jacco Verhoef voor de aansluitende treffer zorgde: 2-1. Marco Verspuij .zorgde .voer 3-1 .en.Mare Voerman scoorde 4-L; adien drong SVDPW sterk aan .1 dat leidde tot treffers van.Ro- --bin Voêts en Chris vabGelderen: ;-«;ik:pümg-s%:Titttde mmuiit:_maar. hefö^f Taaiste jnahHgtUUé vén'))am Riéiia'n al. de onzekerHödéeri.ëindé'maak- k-.te. Uit èen vrye trap:knalde hn 'de bal onhoudbaar? langs - :SVDPW-doélman "rHennie' van •-rBuuren. e':"A 11 DoorMikosGouka Schiedam Ze waren het met elkaar eens. Max Tukker, coach van Ventura, en zijn collega Zsig- mund Mackay van DWS: de scheidsrechters hadden het duel doodgefloten. Het enige verschil was dat Tukker het met een glim lach kon zeggen en Mackay met zijn gezicht op onweer. Ventura was immers in de slotfase over DWS gedenderd en kon met de ruime 13-20 overwinning einde lijk eens een winstpartij vieren. „Het was voor ons een duel waar bij we of uit het diépe dal zouden kruipen of nog dieper in de zorgen zouden komen. We speel den eindelijk als een team en in de slotfase gaven we de overwin ning gestalte met een paar fraaie treffers. Of deze eerste punten de ommekeer zijn voor Ventura? Kijk eens om me heen hoeveel ge blesseerden er lopen. We missen voorlopig Martine Mensens en Gaby van der Gaag en ook Karin Dekker is maar half inzetbaar. Ik hoop dat het vanaf nu beter gaat. Het is lekker om juist deze derby te winnen. Of we nu de beste for matie van Schiedam hebben? Daar zijn twee wedstrijden voor nodig maar deze was duidelijk voor ons," analyseerde Max Tuk ker na afloop tevreden, Zijn collega Zsïgmund Mackay was minder te spreken. „Het was verdiend voor Ventura. Mijn ploeg heeft eën slechte prestatie geleverd. Ik vond de arbitrage verschrikkelijk. Je weet absoluut niet waar je aan toe bent. Het is heel jammer maar we spelen dit seizoen gelukkig nog een keer te gen Ventura." Beide trainers maakten zich dus nogal druk om de arbitrage. Die speelden inderdaad een belangrij ke rol maar niet in het voor- of na deel van een van de Schiedamse formaties. Sandra van Minnen werd reeds na twintig minuten in de eerste helft met een rode kaart weggestuurd waardoor DWS een belangrijke schakel moest mis sen. Ook in de slotfase vielen er nog twee rode kaarten: Bianca Weber (Ventura) en Daphne Hen driks (DWS) waren de boosdoe ners. Walgelijk „Ik vind dat het zo geen handbal meer is. In zo'n derby moet het publiek ook wat zien. Ze wilden blijkbaar streng blazen. Dat is ge lukt. Af en toe vond ik het gewoon walgelijk, zoveel tijdstraffen ter wijl het nooit hard geweest is," al dus Max Tukker. Het grote verschil zat 'm niet in de arbitrage maar in het spel. Nicole Grandazzi, normaal gesproken ongrijpbaar namens DWS, haalde haar normale niveau nauwelijks. Ventura had duidelijk de verdedi ging op haar afgestemd. Grandaz zi had haar dag niet en. dus liep DWS veelvuldig achter de feiten aan. „Nicole was inderdaad niet in vorm. Zij had misschien last van extra druk of gewoon een slechte dag. Toch hebben we dat al eerder gehad. Dan losten we het als team op. Dat is vandaag niet gelukt," verduidelijkte Mackay. Ventur bleek dus over meer mo gelijkheden te beschikken. De ploeg kwam vrij snel op voor sprong en behield die tot een 5-8 ruststand. Alleen het eerste ge deelte na de pauze kwam DWS in de eigen Groenoordhal terug. De blauw-witten kwamen terug tot op een punt maar zagen Ventura vervolgens simpel naar de over winninglopen. „Het mocht wel ook," sprak spel- verdeelster Jacqueline Zoetmul der na afloop tevreden over de eerste punten. Haar teamgenote Davina Rink was al even gevat. „Het was geen mooi handbal maar op een gegeven moment kregen we genoeg ruimte om het af te maken. We hebben in elk ge val weer eens gewonnen." Voor Ventura scoorden Astrid Winters (vijf stuks), Jacqueline Zoetmulder, Jolanda Weber en Bi anca Weber (driemaal) de meester treffers. Bij DWS waren vooral St- effie Roos (zes stuks) en Nicole Grandazzi (drie keer) op dreef. Excelslor,20- sprts Danny (midden) is op pijnlijke wijze de voet door voorma- noot Danyel Bakboord rechts) die kennelijkzijn ogen sluiten voor de ge maakte over treding. Foto derde nederlaag op rij, breken barre tijden aan. „We roepen de problemen," bekende Oomen, „over onszelf af. Met twee thuis wedstrijden op komst moeten we gauw weer punten gaan pakken." RKWIK—VFC 2-1 (2-1). 1. Patrick Wijzen broek 1-0, 29. Bart Wamaar 1-1, 37. Raymond Kolsteren 2-1. Bijzonderheden: De bijzonder matig Jeklerid&tVan',.Vécn (Nieuwveen) strooide kwistig met gele kaarten. Patrick Wijzenbroek, Lasloy Hia- vay, Ramon de Rond {twee keer, dus rood), Raymond Kolsteren, Mike Sam-Sin (allen RKWIK) en de VFC-spelers Remco Bos veld, Bert van Saus, Miquel Navaro en Bart Warnaar. RKWIK' E. Kolsteren, Hlavay, Wijzen- b roek, Van Elderen, Van Bruggen (55. Sam- Sin), Ducaneaux, Vermeulen, Ploeg, Van Adrichem, De Rond, R. Kolsteren (81. Ernst). VFC: Bosveld, Bot, Koevermans, Dumont, Van Saus, Robbemond, Navaro, Van Mil, Bos, Raemaekers, Goen (25. War naar). Zondagvoetbal derde klasse Ursus is op de weg terug Hoek van Holland-Den Hoorn 1-3 (0-2). Ondanks het ge lijk opgaande spel zag de ploeg niet de mogelijkheid de punten te pakken. „We hebben achterin teveel ruimte weggeven," aldus trainer Johan Voskamp. Cor Aalbregt zorgde voor het enige doelpunt. Geel was er voor Aalb regt, Barry de Man en BekimNujay. Ursus-Moordrecht 2-1 (0-1). .Een wedstrijd waarin de Schiedammers een sterk offensief voerden, kansen cre ëerden en waarin de Schiedammers een achterstand on gedaan maakten. Arjan van der Lee en Patrick van Beek namen beiden een doelpunt voor hun rekening. Raymond Weber kreeg een rode kaart. Kattestaart bejubelt eerste zege HSC-RDM1-0 (0-0). Trainer Piet Kattestaart kon einde lijk de eerste overwinning vieren. Dankzij het harde wer ken en het uitstekende spel van keeper Aad van de Vaart en Martin Zagwijn zag de formatie kans de punten in de wacht te slepen. Dennis Manneke was verantwoordelijk voor het enige doelpunt Pak rammel Schiedamse Boys Schiedamse Boys-Dirksland 1-6 (1-4). Al na tien minuten keek de ploeg door een eigen doelpunt van Niels Bruin- sel tegen een achterstand aan. De Schiedammers waren het overzicht kwijt en verdedigend werden teveel fouten gemaakt. Edgar Steijn en Marco van de Marei zagen gèel. AVS-Demos 3-2 (0-0). Overschatting in de formatie van trainer Henk van Loenen was er de oorzaak van dat'De- mos de punten liet liggen. Raoul Chapper en Benito pro beerden de eer nog te redden door te scoren, maar dat mocht niet baten. Benito kreeg een gele kaart. Makkelijke zege Juventus AA Drink Flyers-Juventas (m) 38-65 (14-35). Tegen het laag genoteerde Flyers behaalde Juventus een gemakke lijke zege. De thuisclub boog al voor rust het hoofd.-De Schiedammers waren ondanks de afwezigheid van Owen Waal (laatste wedstrijd schorsing)en René Boelaars op al le fronten sterker. Vladan Jankovic scoorde 27 punten. Schermutseling bij Ventura DWS (m)-Roda 26-27. Er was een overwinning ingecalcu leerd, maar in de eerste helft waarin het verschil op een zeker moment twaalf doelpunten was, werd er niet'met ziel en zaligheid gespeeld. Na de thee konden de gasthe ren weer wat terug doen en werd het verschil kleiner. In de laatste fase werden de doelkansen niet benut DWS bleef ditmaal verschoon van rood, WIK (vhAchilles 14-19 (9-13). Het was duidelijk te zien dat de gasten al veel langer met elkaar samenspeelt dan de Vlaardingse dames. Zij waren ook niet echt op schot en daar maakte Achilles dankbaar gebruik van. Op inzet en vechtlust kon WIK het verschil nog beperkt houden. Het wachten is op de overschrijving van Claudia Tórinon die de ploeg wat meer aanvalt ht moet gaan geven. EMM 2-Unitas'63 18-26 (ll-fc danaf het begin tot het den de tegenstanders er weinig tegen in brengen. In de verdediging vielen vooral Sander de Snayer en Peter Hartman op door hun goede werk. .Ventura (mJ-Gemini 36-26 (12-7). De voorsprong van vijf doelpunten werd na de rust uitgebouwd naar negen. In de daarop volgende chaos onden de gasten terugkomen tot 17-15. Na een grove over •eding van een van de gasten ontstond op het veld een scl irmutseling. Toen alle emo ties waren gekalmeerd ware s bleken de Schiedammers het hoofd er het best bij te kunnen houden. u-\.f Laura Dossin goed voor winst Forescate-Asvion (m) 3-1 (3-0). Asvion kreeg voor rust drie onnodige treffers tegen, Daarna werd Forescate met de rug tegen de m uur gezet maar ui t een,aantal mogelijk heden wist alleen Frenk Hortensius het doel te vinden: Kromhouters-Poilux (m) 4-2 (1-1). Ondanks een voor spoedige start wist pollux de winst niet te grijpen. Mark Strik nam beide treffers voor zyn rekening In dé tweede helft domineerde Pollux maar door counters kwam het op een achterstand. „De nederlaag was heel onnodig "al dus coach Ben Hoftijzer. Spirit-Aeolus (m) 1-1 (0-1), Spirit liet zich verrassen door het laaggeklasseerde Aeolus. Na de pauze nam de thuis ploeg het heft in handen. Jeroen van Duikeren kreeg een grote kans maar zijn strafbal werd gestopt. In de slotfase maakte Van Duikeren zijn foutgoed door de gelijkmaker te produceren. Reeuwijk-Evergreen (m) 3-Ö (2-0). Evergreen kende per sonele problemen. De hele as was niet inzetbaar. Het ge mis van Wouter en Sander Jongeneel alsmede laatste man Jasper Slier (geschorst) was te veel. Ondanks goed weerwerk wis t de tegenstander het duel al voor rust te be slissen. De derde treffer viel in blessuretijd. ,v, Voordaan-Evergreen (v) 0-1 (0-1). Aanvoerster Laura Dossin was maar weer eens 'vrouw van de wedstrijd' door met een strafcomer de enige treffer op het bord te schie ten. Evergreen speelde een sterke wedstrijd tegen een re delijk goede ploeg, Desiree Korpel speelde een sterke party als rechtsbuiten. NOAD haakt af voor titel DITO NOAD 5-5. NOAD heeft koploper DITO opnieuw met een gelijkspel bedwongen. Daarmee schoten de Schiedammers niet echt op, want de twee punten achter stand blijven bestaan. NOAD, met Kees de Koning twee keer scorend, is op twee wedstrijden vrijwel zeker afge haakt voor de titel. De NOAD-reserves daarentegen staan in de andere poule vande vierde divisie Op betrandje van de promotie. VOETBAL. De Schiedamse scheidsrechter Rinüs Hendriks is met onmiddellijke ingang gestopt met fluiten. De arbiter sprak afgelopen week zijn. onge noegen uit over het feit dat de bond hem de eerder toegewezen Schiedamse derby DRGS-SVDPW had ontnomen. Hendriks was gisteren toeschouwer bij het duel op Harga dat feilloos werd geleid door J. van Schooneveld uit Capelle aan den IJssel, die na afloop in de bestuurskamer niets dan lof kreeg van'be stuursleden van beide clubs. Hendriks had toen het complex al verlaten. „Nee, zo is het niet leuk meer," foeterde hij, „Ik fluit niet meer. Het is afgelopen." ZWEMMEN. Het begint erop te lijkon dat de zwemmers van VZC gewend raken aan de andere trainingsopzet. Anders is het niet te verklaren dat tij dens de derde aflevering van de KNZB-A-competitie liefst 31 persoonlijke records werden verbeterd in het zwembad in Waddinxveen, Door deze recordregen klom VZC naar de vierde plaats in het dagklasse ment achter PSV, D WK en Dolfijn. De Vlaardingers behaalden 23 medailles, waarvan negen gouden plakken. De eerste plaatsen waren voor Renee Snoek, Eddy van Vliet en Sjoerd Pijper. VOETBAL Het Maaslandse MW27 heeft het nieuwe vierde veld officieel in gebruik genomen. Het is een zogenaamd all-weather veld waar op kan wor den getraind en gespeeld. Het veld is gerealiseerd op het oude veld van ODO. v' Er wordt al getraind op het nieuwe veld, waaróp het elftal onder de 23 jaar dinsdagavond de primeur ge niet Dat team speelt dan de eerste v - - - het Rotterdamse GLZ.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5