23 7 SC Feyenoord hoort wekker te laat HOV roept opmars Sparta halt toe Leonidas drijft Xerxes dieper in moeras Poortugaal en WCR vechten om de punten m uommmm vm - m 'Snijden in selectie' Rotterdams Dagblad Maandag 17 november 1997 Door Folkert van der Krol RotterdamHet gejubel op Span gen voor de profs van Sparta zwol aan, maar tegelijkertijd bereikte de stemming bij de amateurs op Nieuw Vreeiust het nulpunt HOV bleek op alle fronten sterker. Op miraculeuze wijze hield Matthijs van Deventer zijn doel tot tien mi nuten voor tijd schoon. Maar Mog- tar Edrissi en Lazaro Casanova legden Sparta, dat zich nu moet verzoenen met een rol in de mid denmoot, alsnog op de pijnbank: 0-2. Die uitslag betekende een da verende verrassing in 3C. Sparta scoörde immers de afgelopen we ken aan de lopende band en ver sperde HOV een maand geleden op eigen veld nog de weg in de (distriets)beker. Bovendien sprokkelde HOV uit de laatste vijf wedstrijden slechts twee punten. De zege betekende dan ook een belangrijke opsteker voor de Crooswijkers, temeer daar ko mend weekeinde het duel met koploper Olympia op de rol staat. Bij winst hervinden de Rotter dammers de aansluiting met de top. „Wij speelden, behalve vorige week, telkens goed, maar scoor den niet. Dat werd een obsessie voor ons," legde trainer Hans Loovens de vinger op de zere piek. „Na onze sterke seizoens opening (vier overwinningen op rjj, red.) geloofde ik echt in het kampioenschap. Maar deze jonge ploeg blijkt nog onevenwichtig. We vormen geen eenheid. Door het verschil in culturen en leeftijd is groepjesvorming ontstaan, wat doorwerkt in de prestaties. Ook moesten we aanvoerder en laatste man Maikel Janse door een bles sure drie keer missen. Dat kwam de organisatie bepaald niet ten goede." Tegen Sparta bleek juist de hech te defensie de sleutel tot het suc ces. De HOV-verdedigers speel den de vijandelijke driemans voorhoede compleet uit de wed strijd. „De spelers dachten blijk baar dat het na drie zeges op rij vanzelf zou gaan," smaalde Spar- ta-trainer Jan van der Laan. „Het team bestond uit elf eilandjes. Wij hebben meer kwaliteit in huis dan HOV, maar de scherpte ontbrak. Op de nederlaag valt dan ook niets af te dingen." Ook de rijzende ster Marvin Sati- min, die elf keer scoorde in de voorgaande vier wedstrijden, kwam er geen moment aan te pas. Slechts één keer, kort voor rust, waagde de 18-jarige aanvaller een, mislukt, schot op het doel. „Mar vin functioneert alleen als zijn teamgenoten goed spelen," analy seerde Van der Laan. „Nu kreeg hij heel weinig ballen. Toch heb ik hem laten staan. Zo'n moeilijke wedstrijd hoort bij het leerproces. Zijn kwaliteiten staan buiten kijf. Satimin scoort veel, is technisch sterk en heeft een goed inzicht. Alleen toonde hij vandaag te wei nig lef." Dat kon HOV niet worden verwe ten. De bezoekers vlogen erin en toonden weinig respect voor de ex-profs Ben Spork en John Schuurhuizen. Het leverde een aantal dotten van mogelijkheden op, maar vooral Hiüe Tyrol ver hief het om zeep helpen ervan tot kunst. Tot drie keer toe verscheen de centrumspits van HOV vrij voor het doel. Evenzovele malen miste hij of lag keeper Matthijs van Deventer in de weg. Daarbij moet gezegd dat HOV in de laatste minuut voor rust alle pech van de wereld had. Mogtar Edrissi raakte na een knappe ac tie de paal, waarna Spartaan Mi chel Vermaas op de doellijn de re bound van Khalid el Khalifi on schadelijk maakte. Sparta stelde daar alleen een gevaarlijke vrije trap van Spork tegenover, door Jetton Belaj uit de kruising geran seld. Juist in een fase waarin Sparta op een gelijkspel begon te hopen, sloeg HOV toe. Arbiter Hartong negeerde het appèl voor buiten spel van clubgrensrechter Albert Salfischberger, waarna de doorge broken Edrissi voor 0-1 zorgde. „De scheidsrechter zat ernaast," oordeelde ook Van der Laan. Zijn pupillen konden echter ook daar na geen vuist meer maken. In blessuretijd besliste HOV-ïnvalIer Lazaro Casonavo het duel met een afstandsschot, die binnenkant paal het doel inrolde. Sparta-HOV 0-2 79. Mogtar Ednss) 0- 1,90 Lazaro Casanova 0-2 Bijzonderheden: Arbiter Hartong hield Osvaldo do Rosario Silva Neves (HOV) en John Schuurhuizen (Sparta) do gele kaart voor. Sparta: Van Deventer, Costa, Vermaas, Spork, Bijl, Spencer (99. Mastwijk), Schuurhuizen. Van Minnen (82 De Pina Gomes), Satitrun, Albert (53. Kendall), Mo reno Borges. HOV: Belaj; Notenboom (33 Oudenhuy- sen), Janse, Steenbergen, Lugtmeyer, El Khalifi, Valentyn, Edrissi, Do Rosano Silva Neves (75. Casanova): Mendeszoon ($3. Bontes), Tyrol. Door Sjoerd Bootsma RotterdamHans Maus is een man van zijn woord. Dave Kas telein en Richard van Schijndel ondervonden dat gistermid dag. Hoe hoog de nood ook is bij Sportclub Feyenoord, de oe- fenmeester kende geen pardon voor de spelers die te laat voor de bespreking arriveerden. De maatregel had belangrijke con sequenties voor de ontmoeting tegen AFC'34. Niet alleen het koppel hoorde de wekker te laat, binnen twintig minuten was het duel op Varkenoord gespeeld (0-3), al krabbelden de Rot terdammers nog sterk terug: 34. „Van Schijndel had zich versla pen. Hij werd om half twaalf wak ker," vertelde Maus. „Ik vraag me af of een speler op dat moment goed bezig is. Kastelein had zich vergist in het tijdstip van verza melen, Ik was daardoor gedwon gen enige omzettingen te ple gen." De trainer weigerde de schuld voor de nederlaag toe te schrijven aan de noodzakelijke wisselin gen. Junior AJjo Schut zag bij voorbeeld zijn directe opponent John Oosterink drie puntgave voorzetten voor evenzovele tref fers afleveren. „Schut heeft geen schuld," zei Hans Maus duidelijk. „Die spitsen kregen ook alle ruimte om tot scoren te komen. Dat had niets met de organisatie, maar alles met de opstelling en de instelling van diverse spelers tp maken." Toch was Feyenoord binnen tien minuten terug in de race. Marco van Brouwershaven (strafschop) en de in de basis debuterende Pa trick Aitena deden iets terug na de doelpunten van Gert-JanDuif (twee keer) en John Klaver. En het was zeker anders gelopen als de kopbal, van Marcel Lippuner niet door de lat was gekeerd. „Wat wij in die fase lieten zien, geeft mij voldoende vertrouwen voor de Door Rob Weeda Poortugaal De voetballiefheb ber die in de regio nog op zoek is naar een onvervalste derby doet er goed aan na de winterstop eens in Rhoon langs te gaan wanneer daar de strijd tussen het plaatse lijke WCR en het aanpalende Poortugaal op het programma staat. Gisteren vond de heenwed strijd van het spektakel plaats in Poortugaal, waar beide ploegen elkaar - zoals dat een derby be taamt - in een wedstrijd vol emo ties met 2-2 keurig in evenwicht hielden. Gevolg van het gelijke spel tussen de nummers drie en vier op de ranglijst is, dat de beide koplopers in 4G - Oud-Beijerland en Coal - door hun winst het rijk voorlopig alleen hebben. De strijd tussen "oortugaal en WCR kende gisteren die ingredi ënten, die de thuisblijvers weer eens in het ongelijk stelden. Een geweldig brok inzet, gemiste kan sen, veel fouten over en weer en doelpunten zorgden ervoor dat de talrijk aanwezige toeschouwers nog tot lang na het laatste fluitsig naal van de niet altijd even geluk kig in zijn beslissingen zijnde scheidsrechter Voogt stof tot dis cussiëren hadden. Zo had de leidsman uit Helle- voetsïuis op zyn vingers kunnen natellen dat de messen voor een confrontatie als deze door sommi ge spelers nog eens extra waren geslepen. Maar Voogt ging al van meet af aan voorbij aan de vele kleine irritaties tussen de spelers onderling, gaf in drie gevallen geel waar dat niet nodig was, had geen oog voor zware overtredin gen en liet zich onderwijl, door spelers uit beide kampen onbe straft uitmaken voor rotte vïs. Zoals hem vijf minuten voor tijd de wedstrijd nog bijna ontglipte toen Frank van der Laan (WCR) en Richard Lodder (Poortugaal) na een fel duel met elkaar op de vuist dreigden te gaan (de scher mutselingen werden door spelers en trainers de kop ingedrukt) en zoals hij al in de eerste minuut een spijkerharde overtreding van James Carii op Rajesh Jibodh on bestraft Het. Poortugaal liet zich door het visi tekaartje van de WCR-verdediger niet imponeren. Ondanks de dub bele bewaking voor goaltjesdief Rob van Gils - Martin de Waard fungeerde als extra slot op de deur - zocht het voortdurend en weloverwogen de aanval. Eerst faalde op een meter van de doel lijn echter Renzo Bos, terwijl Ji bodh na twintig minuten de twee de ideale mogelijkheid op een Poortugaalse treffer verprutste door het doorloopballetje van Van Gils (na balverlies van De Waard) in vrije positie naast het doel van Ruud Heijser te prikken. Amper vijf minuten later bleek de reehts- benige linkerspits opnieuw niet in orde toen hij twee vrijstaande ploegmaten over het hoofd zag en - uit op eigen succes - tussen drie Rhoonse verdedigers in naast 'schoot. Waarna Bos Poortugaal na een dieptepass van Erik Barendregt alsnog verdiend aan de leiding bracht (1-0). Nadat Frank van der Laan (na een vrij'e trap) en Aad Nieuwenhuizen (uit een hoekschop) WCR met twee rake kopballen nog voor rust aan de leiding brachten, ontspon zich in de tweede drie kwartier van het treffen een boeiend ge vecht, waarin het hard werkende WCR diep in blessuretijd de over winning alsnog uit handen zag glippen, toen invaller Jeroen Dol namens de thuisclub met een hard schot voor de gelijkmaker zorgde (2-2). Zuur „Zuur," bromde WCït's oefen- meester Koos Waslander na af loop. „Het was niet groots, maar er is keihard gewerkt. Dat is voor mij' het positieve van deze wed strijd. Ik denk dat wij hier twee punten hebben ingeleverd. Of dat door de scheidsrechter komt, laat ik in het midden. Feit is wel dat wij vooral in de slotfase niet goed hebben geanticipeerd op de lange ballen die Poortugaal hanteerde. Dat daaruit indirect de gelijkma ker valt, is extra zuur." Waar Waslander mokte, was zijn collega Richard Fransen achteraf gezien toch wel blij met het ver overde punt. „WCR haalde uit de dode momenten in de eerste helft een rendement van honderd pro cent, Daardoor hebben wij de hele tweede helft achter de feiten aan gedraafd. Als je dan in blessure tijd nog op 2-2 komt, moetje daar vrede mee hebben. Al was ik er vooraf van overtuigd dat we deze partij zouden winnen." Poortugaal-WCR 2-2 (1-2). 30. Renzo Bos 1- 0,39 Frank van der Laan 1-1,44. Aad Nieu wenhuizen 1-2.90. Jeroen Dol 2-2. Bijzon derheden: Geel voor Renzo Bos (?L>uiiugaai} en JüClo van der Gjesson. Chns Riem, Fred van Zon, Richard. Nieu'«4orp, Daniël den Hoeden Frank van der Laan (allen WCR). Poortugaal: Stehouwer; Jeroen Barend regt, Richard Lodder, Alex Lodder, Gu- towriti, Odibasic, Erik Barendregt, Sener; Bos (85 Dol), Van Gds, Jibodh (57. Spencer) WCR: Heijser, De Waard, Carii, De Heer, Nieuwenhuizen; Nieuvdorp,Van Zon,Ho- gebrug (21. Van der Laan); Van Rijn, Van der Giessen.Riem (51. Den Hoed). toekomst," meende Maus. Die tot zijn schrik wel een minuut voor de pauze nummer vier achter doelman Pim Doesburg zag ver dwijnen. Na zo'n spectaculaire eerste helft moest het vervolg wel tegenval len. Met Kastelein en Van Schijn del voor Schut en Van Luyk pro beerde Feyenoord de Alkmaar- ders verder onder druk te zetten. Arbiter Verstappen uit Grathem had AFC'34-speler Hasan Taysir na een overtreding op Alain. Kooi man zijn tweede gele kaart moe ten geven. „Waarom ik het niet deed, vraag ik mijzelf nu ook af," verontschuldigde de verder prima leidende arbiter zich na afloop. Het blijft uiteraard de vraag of de Varkenoorders veel met een meerderheid waren opgeschoten. Behoudens een fraaie aanval, die wederom Lippuner op de lat zag eindigen, creëerde de thuisclub weinig mogelijkheden. De coun ters van de Noord-Hollanders wa ren daarentegen gevaarlijker. Pas vlak voor tijd kreeg Lippuner als nog het loon voor zijn harde wer ken: 34. Een vrije trap op achttien meter van het AFC'34-doel had de Rotterdammers zelfs nog een punt kunnen opleveren, al zou dat te veel van het goede zijn geweest Aansluiting Door de nederlaag verloor SC Feyenoord de aansluiting met de top. Gezien de lijst met afwezigen is de achtste plaats zelfs een ver dienste. „Ik heb het dan ook nog st'.eds naar mijn zin," legde Hans Maus uit. „Ik wil graag langer bij deze club blijven. Ik ken de spe lers, ik ken de organisatie; kort om, ik weet hoe het hier loopt" ISS&teatöM Volgens voorzitter Aad van der Laan zal voor Kerstmis met de trainer over de toekomst worden gesproken. SC Feyenoord-AFC'34 34 (2-4). IC. Gert- Jan Dutf 0-1,16. John Klaver 0-2,20. Gert- Jan Duif 0-3,29. Marco van Brouwershaven (strafschop) 1-3,30. Patin a Altera 2-3,44. John Klaver 2-4,89. Marcel Lippuner 3-4. Bijzonderheden: scheidsrechter Verstap pen toonde Wessel Weezenberg (SC Feye noord), Hasan Taysir en Stanley van Reste ren (beiden AFC'34) de gele kaait. SC Feyenoord: Doesburg; Van Brouwers haven, Kooiman, Kragting, Sturrus;1 zenberg, Lippuner, Schut (46. Kastelein); Van Luyk (66. Van Schyncfel), Aitena, Schouten, AFC'34: Boersma; Baltus, Koels (38. Fer nandez Coto', Huisman, Taysir; Oosterink, Moteman, Lute, Kbogc (41. Van Resteren); Klaver, Duif. DoorAriënStuyt Rotterdam Gelachen wordt er allang niet meer bij Xerxes en ook de nieuwe dansvloer blijft angstig leeg. De house schalde nog wel door de kantine, maar alleen de spelers van Leonidas zongen mee nadat ze de thuisclub met 0-5 tot op het bot hadden vernederd. 'Hé Ho Baja,' zongen ze en iedereen met een Xerxes-hart wilde het liefst in een donker hoekje weg kruipen. Het verschil tussen beide elftallen was monumentaal aan de Xerxes- weg. Leonidas etaleerde strijdlust en teamgeest, Xerxes stelde daar passiviteit, zelfzuchtigheid en desinteresse tegenover. Alleen na de pauze slaagden de gastgevers er in Leonidas goed partij te ge ven. De score was toen echter al opgelopen tot 0-2. De doelpunten van de bezoekers waren exemplarisch voor de ar moedige vorm waarin Xerxes ver keert. De 0-1 werd ingeleid door de fantastisch spelende Henk Axon. Even over de middenlijn schudde hij drie spelers van zich af, rukte ongehinderd veertig me ter op, om vervolgens ook nog eens de geheel vrijstaande Rob ten Oever aan te spelen. Diens in zet werd nog van antwoord voor zien door doelman Hans Eggel- meijer, maar de rebound was voor André Tombroek: 0-1. Ingrijpen deed ook niemand bij de overi gens schitterend ingeschoten treffer van Jur Oldenburg, Twee verdedigers stonden er bij en ke ken naar de fraaie uithaal van de aanvaller. Pas na de pauze liet Xerxes zien dat het wel degelijk kan voetbal len. Trainer Ton Ojers wisselde in de pauze (terecht) Patrick Rüter en Edwin Eger, stuurde zijn man schappen naar voren en bijna een half uur lang werd Leonidas op ei gen helft vastgezet. Doelman Paul Verboom was echter in grote vorm. Hij versperde de doorge broken Cesar Lopes de weg en ranselde een schot van Aieberto Andrade uit de rechterhoek, „Wij kwamen inderdaad nauwe lijks nog over de middenlijn," wist Leonidas-trainer Leon Booy. Bij één van de schaarse uitvallen was het wel direct raak voor de geelhemden. André Tombroek Xerxes-doelman Hans Eggelmeijer mocht gistermiddag zelfs meer dan vijf keer de bal halen. Ook speelde de keeper voor baf- lenjongen. FotoCorVos kon van dichtbij inschieten, nadat Jur Oldenburg de paal had ge raakt Het was de genadeklap voor de gastgevers, die alleen nog maar konden toezien hoe Leonidas de trucendoos wijd open gooide. Guy Duym scoorde met een fraai stift je na een mooie één-twee met Jur Oldenburg en invaller Brian Mo- Ajok tekende voor 0-5 middels een flonkerende omhaal. Leonidas herstelde zich dus uit stekend van de eerste verlies- beurt vorige week tegen DCV, „Ie dereen was door dat verlies weer extra gemotiveerd," legde Leon Booy-uit, „Daarnaast hebben we het tactisch goed gedaan door het veld groot te houden waardoor Pa trick Rüter heel veel loop- en ver dedigend werk moest doen en dat is- niet zijn sterkste punt. Daar hebben wij optimaal van geprofi teerd." Xerxes-Leonidas 0-5 (0-2). 17. André Tom- broek 0-1,44 Jur 01 denburg 0-2,78. André Tombroek 0-3,85, Guy Duym 04,88. Brian Mo-AjokQ-5. Bijzonderheden: Scheidsrechter Sinke trok gele kaarten voor Xerxes-spefers Ra mos, Andrade, Eger en de Leomdas-mval- Iers Ceelen en Lupgens. Xerxes: Eggelmeyer; Ramos, Eger (45. Chan Yon Chou), Andrade, Marco van der Linden; Lopes, Ruter (45. Remco van der Luiden), Put, De Jong, Jorge Valdez (66. Bresser), Cohen. Leonidas: Verboom: Vermeulen. Moreno, Aron, Meyer (71. Lupgens); Strörmann (57. Ceelen). Oldenburg. Duym. Tombroek; Ten Oever, Schouwenburg (62 Mo-Ajok). Alkmaarder Raymond Huisman (tweede van rechts) wijst PatrlckAltena (9) terecht na een brute ac tie. Stanley van Resteren (rechts) en Ri chard van Schijndel ha len de kemp hanen bij elkaar weg. Foto CorVos Rotterdam Kwaadheid, teleur stelling, frustratie en onbegrip vochten om voorrang in het li chaam van Ton Ojers. De trainer van Xerxes was furieus over het gedrag van een aantal spelers. „Het is niet voor niets dat ik Pa trick Rüter en Edwin Eger in de rust wissel. Als spelers niet willen v/erken dan houdt het op. Dan vragen ze zelf om maatregelen. Ik garandeer dat die komen." Na het duel met Leonidas ging Ojers langdurig in conclaaf met de technische staf. „Ik wilde ie dereen op één lijn knjgen voor de te nemen maatregelen." Deze keer zal het niet bij praten blijven volgens oefenmeester. „Het lijkt hier wel een praathuis, maar op gelost wordt er niets." Op de vraag of Patrick Rüter en Edwin Eger al deze week het slachtoffer worden van Ojers' da dendrang bleef hij op de vlakte. „Namen noemen doe ik niet, maar iedereen die het duel heeft gezien weet wel om wie het gaat. Snijden in de groep is nu de emge oplossing." Edwin Eger vertrok al in de rust naar huis. Ziek van zichzelf. „Ik speelde slecht Het was niets, ik r5 ikte na vijf minuten al gebles seerd en vroeg zelf om een wissel in de rust. Dat is overigens geen excuus, ik speelde een uienpot" Hij wilde de bal trouwens wel te- rugspelc"1 naar Ton Ojers. „De trainer is enorm negatief. Er gaat echt niemand beter van voetbal len als je in de krant leest dat het niets is. Als hij roept dat hij elf nieuwe spelers wil hebben, dan geeft dat aan dat hij geen vertrou wen in ons heeft. Gevolg daarvan is weer dat alle spelers zonder zelfvertrouwen spelen. Veel spe lers hebben het ook niet erg naar hun zin. De trainer moet gewoon zorgen dat er een goed voetbal lend elftal in het veld staat en niet zeggen dat het alleen aan de spe lers ligt" Dat laatste bevestigde Patrick Rü ter. „Ojers moet zorgen dat ieder een op de juiste plaats rtaat en dat er plezier en zelfvertrouwen is. Nu schuift hij alle verantwoorde lijkheidvan zich af door te roepen dat het zijn team niet is. Als hij zegt dat er onwil in het spel is, dan weet ik echt niet wat hij bedoelt. We speelden nota bene tegen Le onidas met honderden bekenden op de tribune. Dan wil niemand afgaan! Ik denk zelfs dat we te graag wilden." Zondag hoofdklasse Nederlaag Neptunus Rotterdam Neptunus miste gistermiddag de aanslui ting met de middenmoot. De Rotterdammers verloren met 2-0 bij UVS. Ar UVS-Neptunus 2-0 (0-0). Marco Akerboom 1-0, Jelle Korbee 2-0. In de eerste waren de Leidenaren opper machtig en mochten de blauw-witten in de rust opge lucht ademhalen. Na de thee een heel ander Neptunus met goede Kansen voor Amilcar dos Santos, Raymond Urbanus en René Buitendijk, maar UVS-doelman Dave van der Heiden was genadeloos. Op jacht naar de 1-1 ont stonden er gaten in de Rotterdamse achterhoede en counterde de thuisploeg uitgekiend de wedstrijd uit. Vlak voor het einde ontving Leroy Hül (Neptunus) rood na een vermeende elleboogstoot. Herstel DRL DRL herstelde zich pnma van de turbulente ontmoeting van vorige week tegen SVW. Slikkerveer kreeg op Zuid met 3-1 klop. Spartaan'20 verloor het belangrijke duel bij Futtershoek:2-0. D: DRL-Slikkerveer 3-1 (1-1). Michel Kooijman 0-1, Mi chel Phieltx 1-1, Ruud Rysdyk 2-1, Erwin van der linden 3-1. Een goed gedisciplineerd spelend DRL, nam revan che. Na de 2-1 werd achterin de zaak op slot gezet en het duel risicoloos uitgespeeld. Puttershoei-Spartaaö'20 2-0 (1-0). Arthur Kempen (ei gen doelpunt) 1-0, Wim Los 2-0. Een blunder van doelman Arthur Kempen zorgde voor de 1-0. Ln de tweede helft verdiende Spartaan'20 minstens een gelijkmaker, maar die bleef uit. Zondag derde klasse Knappe zege HION HION behaalde by nummer laatst Cabauw belangrijke punten: 2-1. Alexandria'66 beleeft zorgelijke tijden na de 1-7 nederlaag tegen O NA. De Musschen (3 D) hield Heke lingen in bedwang: 1-1. C: Cabauw-HION 1-2 (1-2). Hesdi Drakenstein 0-1, Galith Afkier 1-1, Theo Leenderts (strafschop) 1-2. De bezoekers sprongen beter met de kansen om dan de thuisploeg. Vlak na rust kwam HION goed weg na een kopbal op de lat. Alexaodria'66-ONA 1*7 (1-3). Simoes Lekatompessy 0-1, 0-2 en 0-3, Dennis de Ridder 1-3, Simoes Lekatom pessy 14 en (strafschop) 1-5, Richard de Vlaming 1-6 en 1- 7. ONA spaarde de polderbewoners niet. De thuisclub zakte naar de voorlaatste plaats. D; PFC-LMO (W). De bezoekers creëerden goede moge lijkheden door de zwakke vleugelverdedigers van PFC direct onder druk te zetten. Met de geboden kansen werd onbenullig omgesprongen. Ovennaas-HellevoetslirisO-1 (0-0). Arnold Engels 0-1. Een zeer goed spelend Overmaas leed thuis onverdiend een nederlaag. Na de openingstref fer kwamen de Varkenoorders niet meer tot scoren. De Musscben-HekelLngeo 1-1 (1-0). Ray Dollaart 1-0, Ferry Schaafsma 1-1. De vogels dachten drie punten in hun knip te hebben, maar Ferry Schaafsma bracht daar na mens de koploper verandering in. DHZ-DBGC 0-2 (0-1), Tim Fransen 0-1, "Wemer Verweij 0-2. De Oude-Tongena- ren maakten optimaal gebruik van de enkele kansen dre het kreeg. Michel Snijders (DHZ) miste een strafschop "bij 0-2. Zondag vierde klasse Pak slaag HWD HWD kreeg ln 4 D een ongenadig pak slaag van VDL: O-O. In 4 F verbet Zwarte Pijl de laatste plaats na de zege op Steeds Volharden. Schiebroek'94 pakte ook een nuttig punt tegen Soccer Boys: 1-1. Coal (4 G) versloeg Flakkee met 5-1. Meeuwenplaat klopte in de Brug-derby SCO'63 met 1-0. CW (4 H) stuurde Germinal met een 5-1 ver- liesnaar huis. Trans valia liet weinig heel van D JSCR: 6*3. EDS had veel moeite om NOC van zich af te schudden <4-3). D: HWD-VDL Ö-9 (0-3). Ruud den Engelsman 0-1, Leen Muis 0-2, Ruud de Engelsman 0-3, John deRoo 04 en 0-5, Ruud den Engelsman O-6, René Verhagen 0-7 en 0-8, Mei vin Muller 0-9. HWD miste zes basisspelers en kon geen vuist tegen VDL maken. F: Zwarte Pijl-Steeds Volharden 3-2 (2-1). Eric Sehröder 1-0 en (strafschop) 2-0,Ruud Zwiers 2-1, Joey Taveres 3-1, Ruud Zwiers 3-2. De Rotterdammers speelden een uitste kende wedstrijd. De aansluitingstreffers van Ruud Zwiers kreeg Zwarte Pijl niet tot wankelen. TOGB-Diiet- tant 4-1 (1-0). Robin Krielen 1-0, Sander Vermeulen (strafschop) 2-0, Leon Burggraaf 2-1, Dennis Knüppe 3-1, Dennis de Wekker 4-1. In de eerste helft werd het duide lijke veldoverwicht van TOGB nog niet in goals uitge drukt, hetgeen na de hervatting wel lukte. SV Ommoord- SMV Hillegersbergr2-2 (1-1). Jeroen den Butter 0-1, Leon Versnel 1-1, Junior de Man 1-2, Jermaïn George 2-2. De wedstrijd, waarin mooi voetbal niet mogelijk was, stond onder goede leiding van arbiter Wijnholds. Schiebrock'94-Soccer Boys 1-1 (1-0). Michael Loedersloot 1-0, Fer Adegeest 1-1 (strafschop). Een pittige maar wel sportieve wedstrijd, waarin goed keeperswerk van belde doelmannen bleef het 1-1. Antïbarbari-Groeneweg 3-1 (1-1). Frank Fraza 1-0, Ferry Polder 1-1, Dennis Duykers 2-1, Edwin van Rijn 3-1. Ed Roos (Antibarbari) werd in de tweede helft bekeurd met rood vanwege het natrappen G: Coal-Flakkee 5-1 (2-1). Chamber Versluis 0-1, Dick van Bodegom 1-1,2-1 en 3-1, Dave de MunnLk 4-1 en 5-1. Een hele leuke wedstrijd, waarin Coal na de 0-1 de draad goed oppakte. Meeuwenptaat-SCO'631-0 (0-0). Huib Simons 1- 0. Na een gelijkopgaande eerste helft, liet Meeuwenplaat na dc thee duidelijk het verschil rien. Oud-Beijcrland- DCL1-0 (14)). Raymond Lodder l-O. Peter Brouwer (Oud- Beijerland) werd in de tweede helft bekeurd met rood we gens opmerkingen op de leiding. De thuisploeg had licht veldoverwicht en legde verdiend beslag op de zege. Tedi- ro-Abbenbroek 1-2 (1-1). Peter de Jong 1*0, Jurgen de Ronde 1-J, Onno de Wal 1-2. Tediro was niet opgewassen tegen het technisch en tactisch betere spel van zijn te genstander. H: Sporting Lodewijk Pioniers-Belvédère 2-3 (1-1). Ed win Maartens 1-6, Ruud Plaisier 1-1, Eric Goeree 2-1, Ruud Plaisier 2-2, Bert Kamp 2-3. De thuisclub verloor onverdiend. Fabian Saro (Belvédère) werd bekeurd met twee keer geel en dus rood. EDS-NQC 4-3 (3-2), Rodi Ho reman 1-6, Hakim Botokap 2-6, Dennis Veenman 3-6, Leo König 3-1, Wim Ameling 3-2, Robert Hoek 4-2, Fieter Bel 4-3. Voor de rust werd NOC nog onder de voet gelopen, maar na de pauze kwamen de bezoekers sterk terug. DEH-CKC 2-0 (1-0). Alex Vrijmoet 1-0, Ruud Boomsluiter 2-0. De talrijke toeschouwers zagen de goed leidende ar biter Van Meenen drie maal geel trekken. VOC-Aeolus2- 4 (1-3), Jeroen Tiggeloven 0-1 en 0-2, Rogier Bal 1-2, Stef Roder 1-3, Roel Flokstra 14, Rogier Bal 24. De gastheren waren heer en meester in deze sportieve derby, waarin VOC qua spel tegenviel. C W-Germinal 5-1 (2-1). Winston Donald 1-0, Leon van Elzakker 2-0, Edwin Buter 2-1, Leon van Elzakker 3-1 en 4-i, Rick Coomans 5-1. Twee spelers van Germinal werden bekeurd met rood Jean-Paul Filius en Marco Maus in de tweede helft- Zondag vijfde klasse Swift Boys van slag Swift Boys (5 C) is van slag. Na de gestaakte ontmoeting tegen SVS verloren de Boszomers gisteren met 3-1 bij DZB/Zevenkamp. Koploper ESTO maakte geen fout te gen Lekkerkerk: 3-0. Blijdorp zegevierde met 5-2 bij Nieuwer kerk, terwij I Steeds Hooger een punt bij Vïerpol- ders haalde: 2:2. BZC'95 hield in de vijfde klasse ÜJai Hind in bedwang: 2-2. The Harvards, dat met 2-6 bij FC Pretoria R won, kroop dichterbij .RDM schonk HSC de eerste punten: 1-0. Zondag zesde klasse Surprise VOB VOB zorgde in de zesde klasse D voor een verrassing door koploper RVC33 met 3-2 te verslaan. SC Kralingen (5-1 tegen De Roeft en Centro Portugues (2-1 tegen Real Parbo) kwamen dichterbij. Activitas won voor de tweede keer op rij, nu met 2-1 tegen SCV Garuda. VND haalde het pofte uit bij SRAToranca: 1-2. RET (6 E) behaalde een nuttige overwinning op Hi 11e- sluis: 4-3, Voorwaarts pakte bij PKC'85 de volle winst: 0-2. De opmars van DQZ werd gestuit (0-0) door RTG. RMC Atlas wees De Groen Witten met een 5-2 nederlaag terug.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7