'Ook de Koran zegt datje zuinig moet zijn op de wereld' Ook kinderen met een spierziekte willen sporten m Niet beter dan een steen Sint viert verjaardag met Dotje en Lotje Orgelbouwer Standaart belicht en beluisterd Vijf mille voor jeugdspelers Vieren of niet? Turkse wint als eerste allochtoon Schiedamse Milieuprijs '-V> Rotterdams Dagblad t: fsftl Pi m** tS W* &5X3 <&1sü» tl Donderdag 27 november 1997 Mijn oog viel niet toevallig het eerst op de paragraaf 'club- en buurt huiswerk', want daar klapte het boekje bijna automatisch open. Tus sen pagma 12 en 13 komen de nietjes te voorschijn en daar klapt het verkiezingsprogramma van de Schiedamse WD nog niet lekker dicht Een kwestie van goed vouwen. Eigenlijk 20U ik er een goed heet strijkijzer op moeten zetten om die paragraaf nooit meer te hoe ven lezen. Hoe kun je nu voor een stedelijke welzïjnskoepel zijn en tegelijk vin den dat de wijkbewoners betrokken moeten bij de planning en het beheer van de wykvoorzieningen? In het eerste geval trekken de in stellingen zich terug uit de wijkinvloeden door te fuseren. En het an dere geval staat haaks op die rare fiisie. De WD kletst dus maar wat en dat stoort me te meer omdat WD-wethouder Luub Hafkamp nota bene deel uitmaakte van de soeiaie-vemieuwingsclub van Jan Schae- fer, die meer macht aan de wijkbewoners bepleitte. Ik loop wel eens wat mee in het circuit van bewonersinspraak en ik zie het bepaald niet gemakkelijker worden, bovendien zie ik de WD nooit pogingen doen om bewonersverenigingen te stimuleren, laat staan het wijkbe heer over clubhuizen te bevorderen. Geeft niet, daar is het de WD voor. Maar zeg dan niet in je program ma datje het tegendeel wilt van watje vindt. Politiek is kiezen, ook voor liberalen. Bovendien loopt die hele passage niet Ik citeer; „Het club- en buurthuiswerk kan en moet een bijdrage leveren aan de ver dere ontwikkeling van de lokale samenleving. Bij de voorbereiding daarvan moet aangesloten worden bij de wensen en mogelijkheden van de bewoners." Bij de voorbereiding waarvan? Van het dub- en buurthuiswerk? Hoe zo voorbereiden? Dat is er toch al? Moet het leveren van een bijdrage worden voorbereid? Da's dubbel op. Moet de lokale samenleving wor den voorbereid of de verdere ontwikkeling daarvan? Ik snap niks van die zinnen, maar er is hoop, want ik zie op de kandidatenlijst op nummer twaalf drs. Jan Schrijver staan. Hij was een gewaardeerd sportmedewerker van de Schiedamsche Courant en hij moet maar gevraagd worden nog eens kritisch naar de tekst in het program te kijken. Dat scheelt misschien drie kiezers. En Martin Huls maar denken dat ik PvdA ga stemmen. De voorzitter van de PvdA-programcommissie leidde dat af uit enkele waarderen de opmerkingen op 6 november over het PvdA-prograrn. ik moet hem uit de droom helpen. Een program is van papier en papier veran dert de stad niet. Mensen wel. Als goede mensen een slecht program uitvoeren, kan het nog meevallen, maar als slechte mensen een goed program moeten doen, dan wordt het knudde. De PvdA-kandidaten- lijst overtuigt mij niet. Geen bezwaren tegen de concept-lijsttrekker, Ret Tij sen. Hij zei ooit niet beter te zijn dan een steen, want een steen kon er ook niks aan doen dat hij steen was, en het 'geluk' mens te zijn maakt je niet béter. Maar als je me nou vraagt wat ik mis, dan is het dit: dat geen van de verkiesbare PvdA-kandidaten de afgelopen periode de nek heeft uit gestoken met baanbrekende ideeën. Insiders weten dat ik hiermee een heimwee naar Hans Bakker, Hans Konings en Nikolaj Diele- mans verraad en toch ook naar Gé Brouwer. Terugkerend naar de WD doet zich iets vergelijkbaars voor. De ver- nieuwing/verjonging/verandering is geen verbetering geweest. De lol van Gerard Verhulsdonk is er uit, weg! Ook hier geen huzaren stukjes van durfals met visie. Warempel niet, ze beroepen zich er zelfs op (pagina 1) dat ze „politiek bedrijven zonder speciaal de publi citeit te zoeken maar door het resultaat voorop te stellen." Hallo, daar! Lui naar de pers en dan opscheppen? Mag ik even spij kerhard de onversneden WD-resultaten opgesomd zien dan? Meer dan een broodmager fietsbeleid kan ik op eigen kracht niet ontdek ken. Als eertijds fietsersbond-activist moet het resultaat toch ook WD-afdelingsvoondtter Guus de Mol droef stemmen. Of rijdt hij au to tegenwoordig? KOR KEGEL Vlaardingen Ook dit jaar viert Sinterklaas zijn verjaardag in de Stadsgehoorzaal op 30 november. Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje vieren dit feestje mee. Of dat wel zo'n goed idee is, is de vraag. Maar wat de beide dames ook voor slechte plannen hebben, Sinterklaas krijgt ze wel zover dat ze belo ven het nooit weer te doen. De voorstellingen zijn om 12.00,14,00 en 16.00 uur. Toegang tien gulden, met korting zeven gulden vijftig. Bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schie dam wordt 28 november alle aandacht gericht op het orgel. Door organist Harm Timmer wordt een uiteen zetting gegeven over het werk van de orgelbouwer Standaart en in het bijzonder over dit orgel. De le zing wordt uiteraard geïllustreerd met orgelspel. Aanleiding voor de avond is het feit dat het orgel on langs is gerestaureerd door orgelbouwer Vermeulen Hierbij is voor een groot deel de romantische disposi tie en intonatie teruggebracht. Machteld van der Feltz verleent met haar blokfluit medewerking aan de avond. Iedereen is vanaf 20.15 uur van harte wel kom. De toegang is gratis. Wethouder Timmermans heeft gisteren een waarde ringssubsidie van vijfduizend gulden voor het Pro ject allochtone jeugdspelers Excelsior-M aan voorzit ter J. C. E. Bruijstens overhandigd. Bij Excelsior Maassluis zijn ongeveer tachtig alloch tone voetballers actief, van wie er zestig in de jeugd- elftallen spelen. Op dit moment zijn zij niet vertegenwoordigd in het leidinggevende kader. De vereniging wil hierin ver andering brengen door te zorgen dat binnen drie jaar het kader een afspiegeling is van het aantal actieve allochtone leden. Met name de communicatie tussen de leden en de al lochtone ouders moet worden verbeterd. De vereni ging gaat hiervoor een projectleider aantrekken die onder meer als taak krijgt het begeleiden van de jeugdcoördinatoren en het werven en behouden van nieuw allochtoon kader. Je veijaardag vieren, een zilveren bruiloft, een jubi leum. Feesten waar we vaak dol op zijn. Hoewel, som migen vinden het vervelend een dag in de schijnwer pers te staan. Sommige culturen vieren geen veijaardag of huwe lijksjubileum. Ch er vieren of niet geeft het Intercul tureel Vrouwennetwerk IVN in samenwerking met het Sociaal Cultureel Werk informatie. Iedereen die wil luisteren of mee wil praten, kan 2 de cember om 19.45 uur naar Het Carillon. De entree be draagt anderhalve gulden. Redactie Waterweg: Ben van Haren, Danielle Heimans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie; Sander Son nemans Telefoon 2732700 40043lp Volgens NeclaAkkurt begint milieubewustzijnbijkleinedingen.'Doedetronimelgoedvolalsjewast,zetdemachine niet voor kleine partijtjes wasgoed aan.' Foto Roei Dijkstra Door Peter de Lange Schiedam De uitslag van de strijd om de Milieuprijs Schie dam zag er dit jaar anders uit dan anders. In de categorie be drijven werd geen van de vijf inzendingen genomineerd om dat de jury ze niet bijzonder genoeg vond. In de categorie par ticulieren daarentegen was de keuze uit achttien kandidaten extra moeilijk. Twee deelnemers werden na lange beraadsla gingen voorgedragen voor een bekroning. Onder hen de eer ste allochtoon die meedong naar de prijs en die ook meteen won: Necla Akkurt, de drijvende kracht achter de Turkse eeo- teams. „Hartstikke leuk," vindt de Turk se uit Schiedam-Zuid haar over winning. Ze laat doorschemeren dat ze at een tijdje zat te vlassen op de prijs. „Maar we hebben ge woon moeten wennen aan het idee dat wij ook mee konden doen. Migranten zijn niet zo goed op de hoogte van de wegen die je dan moet bewandelen. Het duur de even voordat we er klaar voor waren." De jury was maar wat blij met haar inzending. Allochtonen pik ken in de regel maar heel moeilijk de milieuboodschap van de over heid op. Dat komt natuurlijk door de culturele verschillen en de taalbarrière. Maar Necla trok zich als eerste van die hindernissen niets aan. Ze spreekt vlot Neder lands en die culturele verschillen, tja, die nemen toch niet weg dat het milieu ook een zaak van mi granten is? „Ook onze kinderen moeten in deze wereld leven, en dat kan alleen maar ais we zorgen voor een schone omgeving," zegt zij. Een jaar of vier geleden volgde Necla al eens een cursus energie besparend huishouden. De din gen die zij daar leerde, bracht zij thuis in praktijk. Ze praatte er over met kennissen en familiele den, en die namen wat foefjes van Necla over: datje soms beter azijn kunt gebruiken dan bleekwater, datje lege melkpakken niet moet weggooien maar inleveren bij de Retourette, datje zoveel mogelijk wasgoed in één keer moet wassen, en de machine niet moet aanzet ten als die nog maar halfvol is. Allemaal kleinigheden waar ieder gezin, allochtoon of Nederlands, op zou moeten letten, vindt Necla. De dertien huishoudens die nu meedraaien in haar ecoteams doen de gebruikelijke dingen om het milieu minder te belasten. Ze zijn zuinig met water, kiezen hun schoonmaakmiddelen zorgvuldig uit, nemen een tas mee als ze naar de markt gaan, zodat ze niet bij el ke kraam een ander plastic tasje krijgen aangereikt. Necla: „Verder leg ik ze uit dat nachtstroom goedkoper is dan dagstroom, en dat je dus beter 's avonds en in het weekeinde kunt wassen. Migranten weten dat vaak niet. Ze wonen meestal in oude huizen, en die hebben maar één elektriciteitsmeter. Als ze ook nachtstroom willen gebruiken, vragen we bij de ONS een tweede meter aan." Rituele bewassing Verder gebruiken veel moslim-ge zinnen meer water dan Neder landse huishoudens. Oorzaak: de rituele bewassing die de Koran voorschrijft voor het bidden. Mos lims bidden vier tot vijf maal per dag en dat kan op de watermeter aardig aantikken. Necla: „Op zich hoeft dat niet, maar dan moet je niet de kraan helemaal opendraai en, en dat doen veel mensen nu juist wel. Je kunt je ook heel goed wassen als de kraan half open staat." In haar gezin, dat uit vier perso nen bestaat (een zoon die het huis uit is, niet meegeteld), heeft ze ge merkt dat een milieubewust ge drag ook veel geld kan besparen. „Op water en stroom scheelt het per jaar tussen de drie- en vier honderd gulden," is haar erva ring. Geld en een gezonde leefom geving zijn belangrijke motieven, maar voor moslims is er nog een andere reden om op de kleintjes te letten. Necla: „Onze Koran zegt, dat je zuinig moet zijn met alles in je omgeving." Paddenpoel Dat is ook min of meer het credo van 'Thurlede Natuurlijk', een groepje volkstuinders dat op het Thurlede-complex een padden- poel en een ecotuin aanlegde als tegenhanger voor het oprukken de beton en de rook uitbrakende schoorstenen op de horizon. Met die projecten wonnen zij de twee de prijs. „Leuk," reageert voor man Joop Peters van "Thurlede Natuurlijk'. „Maar voor die prijs hebben we het niet gedaan. We zijn gewoon natuurvrienden." Peters tuiniert al zo lang hij zich kan heugen. „Sinds m'n lagere schooltijd," vertelt hij. „Toen heb ik m'n vader geprest eemurilks- tuintje te nemen, omdat ik er zelf nog te jong voor was.". Tegen het gebruik van gif is hij altijd fel ge kant geweest: dat kost meer dan het oplevert Hij ziet liever een veelvoud, aan planten en dieren om zich heen, dan een select aan tal perfect ogende, maar in wezen dode gewassen, ,,'t Is een fabeltje dat biologisch tuinieren op een rotzooifje uitloopt," zegt Peters. „Als je de boel een beetje bij houdt, ligt jouw tuin er net zo net jes bij als iedere andere." Het heeft Joop Peters vele jaren gekost zijn collega-tuinders van deze waarheid te overtuigen. „Ze hebben me heel lang als een zon derling behandeld. Groente, zei iedereen, kun je gewoon niet kwe ken zonder gif. De laatste jaren draaien ze om als een blad aan een boom. Nemen ze net als ik ge noegen met een lagere opbrengst. Omdat je een tuin niet hebt voor de opbrengst, maar voor je ple zier." Natuur-goeroe Met zijn ervaring van vele tiental len jaren is Peters op Thurlede gaandeweg uitgegroeid tot na tuur-goeroe. Hij weet precies wel ke planten vlinders aantrekken, en hoe je egels in je tuin krijgt: „Gewoon niet alles platharken, maar een hoopje bladeren laten liggen." Doordat hij zo gewetens vol te werk gaat, zitten in zijn tuin ook.padden, salamanders en kik kers. >rDat is toch leuk, zo'n rijke fauna. Zeker in deze verstedelijk te omgeving. We doen hier alle maal reusachtig ons best het com plex te verfraaien, want hoe mooi er het'is, hoe zuiniger mensen er mee omspringen. Dat hopen we in ieder geval, wantje loopt altijd de kans dat de overheid het van je in pikt om er huizen of iets anders te bouwen." Door Mirjam Blaauw Maassluis „Deze ziekte gaat zo snel, dat kun je nauwelijks bijbe nen. Als ze net een nieuwe rol stoel hebben, dan moet die alweer worden aangepast," zegt Marijke Sentges. Haar zoons Nicky (11) en Jessy (7) lijden aan de zeldzame en dodelijk ziekte Duchenne, een erfelijke ziekte die de spieren aantast doordat er geen dystrofi- ne, een eiwit, wordt aangemaakt. De spieren worden afgebroken en veranderen in bind- en vetweef- sel. Meestal komen Duchenne-pa- tiëntjes rond hun 12de in een rol stoel terecht. Uiteindelijk tast de ziekte ook de ademhalings- en hartspieren aan. „Ik weet niet waar ik elke dag de moed van daan haal. Het zijn de kinderen die me op de been houden omdat ze gelukkig zijn." Op het eerste gezicht doet alleen de lift bij de trap vermoeden dat in deze nette eengezinswoning in Maassluis geen gewoon gezin woont. Pas later vallen de aanpas singen op. Zoals het ontbreken van drempels. Nicky is al jaren af hankelijk van zijn rolstoel en van af mei dit jaar kan ook Jessy niet meer lopen. Marijke: „Je loopt te gen zoveel dingen aan als je kind een spierziekte heeft. Het is al een hele klus om een goede rolstoel te krijgen. Echt, het is een zootje in de wet wat dat betreft. We zijn al jaren bezig goede rolstoelen te krijgen voor de jongens. We heb ben bijvoorbeeld een duwrolstoel in het schuurtje staan als reserve. Dat ding staat daar te verroesten. We hebben er niets aan, want de kinderen kunnen zichzelf niet voortbewegen. Ik vind het heel lo gisch dat we een tweede elektri sche rolstoel erbij willen. Je hebt toch ook meer dan één paar schoe nen? Voor een gehandicapte is zo'n rolstoel zijn schoenen." Genieten Marijke en haar man Roel doen er alles aan hun kinderen een zo ge woon mogelijk leven te laten lei den. „En natuurlijk willen kinde ren met een spierziekte ook spor ten. Als je ziet hoe ze daarvan ge nieten!" In Maassluis is wel gelegenheid voor gehandicapten om aan sport te doen. „Maar dat is alleen maar basketbal en zwemmen." Momen teel moeten de kinderen naar een sportvereniging in Den Haag om te kunnen hockeyen, „Het is hart verwarmend om te zien hoe ze ge nieten van sport en ontspanning. Daarom is het zo belangrijk dat er hier in de buurt ook iets voor ze komt. Het zou geweldig zijn als ze konden zeggen: 'Mam, ik ga even naar mijn sportvereniging'. He laas zijn er op dat gebied nog wei nig voorzieningen hier in de buurt. In heel Nederland eigen lijk." Om toch aan die voorzieningen te komen, die het leven van kinde ren met een spierziekte veraange namen, hebben Marijke en Roel zelf een stichting opgericht: Stichting On Wheels. Deze stich ting wil ouders van kinderen met een spierziekte (financieel) hel pen. „Het is VTeemd dat er zo wei nig aandacht is voor gehandicapte sporters," vindt Viola Paalvast van de hockey- en tennisvereni ging Evergreen. „Daar willen we verandering in brengen en we be ginnen zaterdag met een kennis makingsdag voor aangepaste sporten." Viola is hoofdbestuurslid van Evergreen. Samen met Marijke bezocht zij 4 oktober een kader dag voor rolstoelhockey. Op dat moment ontstond het plan om zelf een gehandicaptensportdag te or ganiseren. In samenwerking met de Nederlandse Bond voor Aange paste Sporten (Nebas) is er in slechts vijf weken tijd een uitge breid programma gemaakt. „Ie dereen verklaarde ons voor gek," zegt Viola, „omdat zo'n dag orga niseren meestal een jaar kost. Wij hebben het iets sneller gedaan en daar hebben we ook keihard aan moeten trekken. Er is van alles te doen. Ik zeg expres 'te doen', want het is een demonstratie-doedag. Er is onder meer r .iad rugby, dat is een sport voor echte rauwdou wers. Het word', meestal gespeeld door van die stoere jongens die in valide zijn geraakt door een motorrongeluk ofzo. Verder is er rolstoeldansen, een rolstoelhoc- keydemonstratie tegen spelers van het Nederlands hockeyteam en badminton." Belangiijk Lij deze uemons Iratie- doedag is dat gehandicapten en niet-gehandieapten de mogelijk heid krijgen samen te sporten. „Voor ons is het wel heel normaal om honderd rolstoelen bij elkaar te zien, maar voor anderen na tuurlijk niet. Daarom willen we graag dat valide mensen eens ko men kijken zaterdag." Angst Het valt Marijke ook op dat er nauwelijks rolstoelers buiten te zien zijn. „Terwijl ze er echt wel zijn, maar meestal blijven ze bin nen uit angst voor de reacties van 'de buitenwereld'. Ik merk het zelf ook, Als Roei en ik met de jon gens buiten lopen, zie je de men sen echt kijken, 'gut, het zijn er twee1." Met een kind in een rolstoel loop je tegen een heleboel hindemis sen op.Als zo'n rolstoel kapot is moeten we een heel eind rijden voor de reparatie, terwijl er een le verancier vlakbij zit. We hebben van de gemeente twee leveran ders opgekregen waar we uit kon den kiezen en konden deze niet zelf uitzoeken," zegt Marijke fel. „Want dan hadden we er natuur lijk één dichter bij huis genomen. Be Wet Voorzieningen Gehandi capten maakt er een zootje van." „Dat is toch belachelijk, je koopt je auto toch ook niet in Gronin gen," vult Viola aan. De demonstratie-doedag is een Dat ook kin deren in een rolstoel willen sporten, be wees de 11- jarige Nicky (midden) tij dens een de monstratie in mei in Leld- schendam. Zaterdag la ten verschil lende gehan dicapten in de Maassluise Wethouder Smhhaizien hoe zij on danks hun be perkingen toch van sport kunnen ge nieten. Foto Ma rijke Sentges kennismakingsdag die vooraf gaat aan de grote landelijke loterij op 20 december. De Stichting On Wheels wordt dan officieel ge opend in de Vluchtheuvel in Maasdijk. Met de loterij hooptMa- rijke geld bijeen te krijgen voor de bouw van een aangepaste cam per. Die kan verhuurd worden aan gezinnen met een gehandi capt kind, zodat zij een nachtje of weekeinde weg kunnen. In de camper komt een aangepast toi let, een aangepaste slaapplaats en een tillift. Wie benieuwd is wat gehandi capten met hun rolstoel aan sport kunnen doen, kan van 10.30 tot 15.00 uur een kijkje nemen en meedoen in de daarvoor aange paste Wethouder Smithal in Maassluis. Om 10.30 wordt de of ficiële openingshandeling ver richt door sportwethouder L.D. Wesenhagen-Kastelein en haar collega voor welzijn L. Timmer mans. Bij verschillende stands is informatie te krijgen over onder meer de Stichting On Wheels. Sinterklaas en zwarte piet zjjn natuurlijk ook van de partij. Ver der geeft Gerrit Driewieler een optreden. Donderdag 27 november SCHIEDAM Filmhuis. Shine, 21.00a. Podium, Oorsmeer, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Lebbis Sjansen 20.00u. Stadsgehoorzaal. Over drijf door Lebbis en Jansen, 20.00u. Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. MAASSLUIS Het Carillon. Vieren of met bij het IVN, 19.45u, Theater Schuurkerk. Band Rotterdams Conservatorium, 20.30u. Vrijdag 28 november SCHIEDAM Dc Oost. Maaltijd van de maand, 12.00-13.00u. NPB. Orgelconcert met toelichting op Standaartorgel, 20.15u. Openbare Bibliotheek. Lezing Jan Brokken. Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap. Lezing over het orgel, 20.15u. Teerstoof. Tur- kisch Delight, 20.30u. Filmhuis; Shine, 21.00u. Podium. Vrijdag avond cd's, 21-OOu. Dienstencen trum Oost. Maaltijd van de maand, 12.00-13.00u. Openbare biblio theek Bachplein. Lezing Jan Brok ken, 20.15u. VLAARDINGEN Dienstencentrum de Bijenkorf. Optreden Vissersvrouwenkoor, 14.00-16.00u. Stadsgehoorzaal. Toneelstuk Jane Eyre, 20.00u. Gro te Kerk. Orgelconcert Norbert Bar telsman, 20.15u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Wolf van Ar thur Umbgrove, 20.30u. ROTTERDAM Cinerama i: 'Alien 4: resurrection' (16) dag.1 15.45-18.45-21.30. Cinerama 2:—'Double Team' (16) dag.12.40-15.40-1B.40-21.40. Cinerama 3: The game' (12) dag.18.30-21.30 do.vr.ma.di.oqk 12.30-15.30 Cinerama 4: The peacemaker' (16) dag.12.15- 15.15-18.15-21.15. Cinerama 5: The chamber' (16) dag. 18.20- 21.20, do.vr.ma.di.ook 12.30- 15.25. Imax Theater 'Supèr Speedway' (al)dag.(beh.vr.ma.) 14- 16-20; vr.ma. alleen 20. 'Ringof Ei- re' (al) dag.(beh.vr.ma.)15; za- .zo.óöK'13. ;contadt'i(a!)' dag%h- .vr.)t7-5i.,vr.aiieen 21. Venster li 'Four days.jn ^pjember" (16) dag. 20,'vr.zo.vya, 14.30. 'A We fess ordi nary' [&\r dag. (beh.ma.) ,22.15. ma.22.15 Sneak Preview. Moviezö- ne vr.15.30. Venster2: 'Afgronden vr.20, 'Dimentragodie' vr.21.30. 'Die Verratenn' za.20. Erdgeist' za. 21. 'Diearme Jenny'zo.15. Vordert- reppe und Hintertreppe' zo.16. 'A bout de souffle' (16) ma.19.30. 'Miss Interpreted, Mariene Dumas' (16) do.20.di.wo.19.30. Twin Town" (16) do.zo.ma.dLwo.21.30. Ven ster 3: 'Légrimas Negras' (al) dag.19.30-20.45 vr.zo.wo. 14.30. 'Brassed Off dag.22.15, vr- .wo.ook 14.30.- nster 4: TAppar- tement' (al) dag. 20-22.15. Lumiè- re 1: 'Alien 4; resurrection' ,(16) dag. 13.30-16.10-18.50-21.30.' Lumière 2: The lost world' (at) dag. 12-15.05-18.10-21.15. Lu mière 3: 'Air Force One' (16) dag.18.05-21.10, do.vr.ma.di.ook 12.05-15.05. Lumière 4: 'A lifeless, ordi naiy'(16)dag.l9.05-21.40,do-' .vr.ma.di.ook 12.30-15.30. Rexa- ne: Weens hoertje op haar hoogte punt' (18) do. Vm zo, dood. voorst. 'Liza' (18) ma. Vm wo. doorl. voorst Pathé: The game' (12) dag.11.20- 14.50-13.20-21.20; zc. niet cm 11.20. The full Monty' (al) dag.11.40-14,05-16.30-19.20- 21.50. 'Hercules' (al) dag.16.50- 19.30-22; do.vr.ma.di.ook 11.50- 14.20. 'Contact' (al) dag.11.30- 14.30-18-21.10. The peacemaker' (16) dag.16-18.45-21.30; do.vr.ma.di.ook 11.45. 'My best fnend's wedding' (al) dag.ll.15- 13.55-16.40-19.05-2L.40; di.met om 21.40. 'LA.Confidential' (16) dag. 11.55-15-18-21. Sneak pre view: 'A hell of a firm' dt.21.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Alten 4:resurrection' (16) vr- .za.00.15. Lumière 2: 'A life less or dinary' (16) vr.OO.15. Lumière 3: 'AirForceone'(16)vr.00.15. Lumiè re 4: 'Face/Off (16)vr.za.00.15.Lu* miere 2 en 3: All night horror show part5(16)za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: 'Hercules' za.zo.wo.12,30-15. Ci nerama 5: 'George uit de Jungle'za- .zo.wo.13-15.30. Lantaren/Ven ster. 'Het oog van de adelaar' zo. wo. 14. Lumière 3: 'Hercules' za- .zo.wo.l3-15.30.Lumiere4: Geor ge of the jungle' za.zo.wo. 13.15- 15.45. Pathé: 'George uit de Jungle* za.zo.wo.11.50-14.20, wo.alleen 11.50 Hercules' za.zo.wo, 11.35- 13.45. Trol in Central Park' wo.14.20. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010-4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3