Cricketers Excelsior'20 sportploeg van het jaar SWSMC is ten einde raad Mulder en Fares exit op Harga VDL heeft geen kind aan RKWIK m&M Dijkstra terug met twee treffers Hermes DVS laat wakker DRGS toont weerveerkracht 'Boys' verrast Demos in derby Louter lovende kritieken voor sfeervolle gala-avond die echte uitsmijter nog mist Resultaten van loting lokale voetbal strijd Gelijkspel Refoba Rotterdams Dagblad Maandag 1 december 1997 Schiedam Waar trainer Rob van Vliet gisteren gedacht moet heb ben thuis tegen HWD alsnog een puntje uit de strijd te slepen, bleef zijn ploeg gedesillisioneerd ach ter. Apatisch zaten sommige spe lers langs het veld, balend van de onverwachte 2-3 nederlaag. Het verlies kwam behoorlijk hard aan op Harga, want de winnende treffer van HWD werd in de slot minuut achter doelman Hennie van Buren geprikt én omdat de Schiedammers na de 2-0 achter stand bij rust sterk waren terug gekomen. Na maandenlang wegens een blessure uit de roulatie te zijn ge weest, verscheen Roberto Dijk stra voor 'DPW1 binnen de lijnen en gelijk gaf de spits zijn visite kaartje af. Eerst schoot hij uit een voorzet van Robin Voets de 1-2 te gen de touwen en later kopte Dijkstra uit een hoekschop ook nog eens de gelijkmaker binnen. Pio Fernandez werd de held bij de Rotterdammers. Hij gaf vlak voor tijd doelman Van Buren het nakij ken en schoot HWD zo naar de winst. Den Haag - Hermes DVS heeft in de uitwedstrijd bij GDA wederom schade opgelopen in de vorm van puntverlies (3-3). De Schiedam mers startten bijzonder slap. Het gevolg was dat de thuisploeg uit liep naar een 2-0 voorsprong. Trai ner Hans De Rover verving na een halfuur Patrick Thijssen (die al tegen een gele kaart was opge lopen) door Kevin Stiefel. Stiefel stond niet in de basisopstelling omdat hij de hele week niet had kunnen trainen. De tweede helft tapten de Schie dammers uit een ander vaatje. In een mum van tijd werd de achter stand omgebogen in een 2-3 voor sprong. Ed Hazebrock schoot met een prachtige vrije schop de aan- sluitingstreHer op het scorebord. Vervolgens nam Glenn Ton de ge lijkmaker voor zijn rekening en wederom Hazebroek uit een vrije schop schoot 2-3 binnen. De thuis club kwam in de slotfase nog op gelijke hoogte. Den Haag DRGS toonde giste ren weer veerkracht door in de uitwedstrijd tegen SOA in de laat ste tien minuten een hopeloze 2-0 achterstand wegte werken tot een verdiend 2-2 gelijkspel. De fusieclub speelde een prima wedstrijd. De eerste helft leverde legio kansen op maar Mark Voer man, Raymond Verspuij en Amando dos Santos faalden in de afwerking. Na het theekwartiertje bleef DRGS, dat zonder Dakkie .dos Santos, Marco Verspuij en Hennie van Dam moest aantreden, de wedstrijd domineren. Toch sloeg het noodlot toe. SOA nam een 1-0 voorsprong en kwam vervolgens via een dubieuze treffer op 2-0. Met nog tien minuten te gaan werd alles op alles gezet. Eerst was het Raymond Verspuij die met een wonderschoon afstand schot van eigen helft de 2-1 bin nenschoot. Vlak voor het laatste fluitsignaal was het Mark Voer man die zijn derde kans van de middag wel in een treffer wist om te zetten (2-2). Dias de Pina liep tegen een gele kaart op. „We hebben zeven pun ten uit de laatste drie wedstrijden. Onze nieuwe trainer heeft de boel in korte tijd weer op de rails gezet. Er is weer discipline en we kijken zelfs weer voorzichtig omhoog," sprak voorzitter Joep den Brin ken Schiedam—Demos heeft zich gis teren in de Harga-derby laten ver rassen door Schiedamse Boys. De ontmoeting eindigde in 1-2 zege voor de 'Boys' van trainer Cock de Jong. Doelpunten waren er van David (1-0) en voor Edgar Steijn en Dave van der Hurk van Schiedamse Boys. De trainer was verrassend genoeg niet eens tevreden met de overwinning. „Ik weet niet of ik wel echt bly moet zijn. Er is een aantal mensen in de club bezig de sfeer te verzie ken. Om bij deze tijd te blijven, je hebt goedheiligen en schijnheili gen. Na de B-0 nederlaag van ver leden week stonden ze met krat ten bier klaar en was het feest. Nu zal het wel anders geweest zijn. Er is de laatste tijd veel gebeurd. Het lijkt erop of ik bij de club alleen de trainingen nog mag leiden omdat ze daar zelf geen zin in hebben. Het blijft een hobby maar zo heb ik er weinig plezier meer in," sprak Cock de Jong ernstig. Door Sander Sonnemans Schiedam „De cirkel is rond. In 1986 werden we geroemd omdat we een cricketclub in opkomst waren, in 1991 werden we voor de eerste keer landskampioen en dit jaar pakten we voor de derde maal op rij die titel. Ja, dan kijk je met trots te rug op de afgelopen tien, elf jaar en kan je constateren dat de cirkel rond is." De reactie van captain Erik Dulfer was duide lijk. De cricketploeg van Excelsior'20 was de terechte winnaar van de Schiedamse sportprijs voor teams van 1997, hoewel Dulfer, momenteel ook prins carnaval op Thurlede, vooraf niet helemaal honderd procent zeker was de zaak. „De concurrentie," aldus 'Prins Duf de Eerste', „was niet zo sterk, maar toch hield ik er ook een beet je rekening mee dat misschien Musis Sacrum de prijs zou krij gen. Als SWSMC kampioen was geworden, hadden we meer te genstand gehad." „Een bevestiging van de kwalitei ten," reageerde Excelsiors nieuwe voetbalvoorzitter Henk van De venter, die net even met Dulfer na de prijsuitreiking in de Groenoordhal aan de bar stond. „Met het voetbal hebben we ook de ambitie hier op het podium te komen staan. In het jaar 2000 bij voorbeeld. Of misschien wel eer der, we hebben talenten genoeg." Bij de verkiezing sportman- of sportvrouw van het jaar kwam de 17-jarige waterski-virtuoos Marjo lein Jongepier als terechte win naar uit de bus. De in Amerika studerende blondine won afgelo pen jaar eigenlijk alles dat op na tionaal en internationaal niveau te winnen viel; de lijst van gewon nen toernooien past nog maar net op twee A-viertjes. Jongepier schitterde door afwezigheid, maar broer Sander, die haar traint als ze in Nederland is, besteeg het po dium om de sportprijs in ont vangst te nemen. Getracht werd overigens wel met de Schiedamse telefonisch contact te leggen, maar dat mislukte. ,Ze heeft zesmaal geprobeerd con tact met ons te krijgen, maar we hebben de telefoon niet gehoord. Die zat in mijn tas," straalde moe der Jongepier ondanks die tegen valler. Over de gala-avond was ook de familie Jongepier zeer te spreken. Sander: „Klasse! Het is goed dat er nu twee prijzen zijn, want de resultaten van Marjolein en Excelsior'20 zijn niet te verge lijken. Je ziet de kampioenhuldi ging groeien, het gala wordt elk jaar beter." Knalfeest Hoewel het Schiedamse sportcir- cuit in vergelijking met de huldi gingen in Vlaardïngen en Maas sluis behoorlijk is verwend, werd de roep om een echt knalfeest als maar duidelijker. Vooral bij de voetballers en bestuursafvaardi- gingen van clubs als GTB, SWSMC, Ursus, SVDPW, DRGS en de cricketers van Excelsior'20, die elk jaar aan de bar moeiteloos samensmelten tot één grote groep sportgabbers, is de vraag naar een echte uitsmijter groot. Het lijkt dat de gala-avond, die deson danks louter positieve reacties op roept, pas echt geslaagd is als de 'drinkebroeders' in polonaise dooT de zaal kunnen. Polonaise werd er rond twaalven nog wel ge lopen, maar dan alleen door de cricketers en enkele trouwe fans in de kantine van de sporthal. De organisatie is niet doof voor de op bouwende kritiek en denkt nu al voorzichtig aan weer een extra di mensie voor volgend jaar. Dat zal velen ongetwijfeld bekoren, hoe wel een behoorlijk aantal aanwe zigen vrijdagavond meer dan te vreden was over de gala-avond waarvan sommige optredens mis schien wel net iets te lang duur den. „Een goede ontwikkeling," inha leerde Gé Rens (74), voormalig chef sportzaken van de gemeente Schiedam, de aangename sfeer. „Ik weet nog dat we met de huldi ging in de raadzaal van het stads kantoor als haringen in een ton stonden. Zoals het hier nu ge beurt, maak je het nergens anders mee. Zo zie je dat de sport leeft in Schiedam en moet je kijken wat voor een prestaties zo bij elkaar worden geleverd. Zelfs op lande lijk niveau." Will van Wijk, viee- voorzitter van Hermes DVS, beaamde dat: „Je merkt dat sport gigantisch leeft in Schiedam. Een puike organisatie en enthousiaste mensen, wat wil je nog meer?" En Dammis Witter, bestuurslid van Demos: „Het is de eerste keer dat ik hier ben en ik vind het heel ge zellig. De boel is modem aange pakt." Zoals gebruikelijk verplaatsten de 'bartijgers' en feestnummers zich na de laatste prijsuitreiking naar het kantinegedeelte van de sporthal (waar de mensen van handbalvereniging DWS hun zaakjes overigens ook aardig voor elkaar hadden) voor enkele stevi ge afzakkers en feestmuziek. Ook Jan van Vugt, directeur van de Dienst Sport en Recreatie, deelde in de feestvreugde. Terecht, want hij kon vieren dat de huldiging van de sportkampioenen weer uit mondde in een spraakmakende avond. De cricketers van Excelsi or'20 hebben op het podium met schitte rend decorde sportprijs In ontvangst ge nomen. Cap tain Erik Dul fer (links), sinds de elfde van de elfde ook prins car naval op Thur lede, spreekt de menigte toe. Foto Peter Molken boer Door Mikos Gouka Schiedam Twee minuten voor tijd schoot Lugdunum-invaller Mutlu Yazici SWSMC wederom naar een verliespartij (2-3), De for matie van trainer Joop Molendijk leed de vijfde nederlaag op rij en is inmiddels afgedaald tot een be denkelijke degradatiepositie. Lugdunum leek de ideale tegen stander voor de dolende fusie club. De bezoekers uit Leiderdorp hadden tot gisteren slechts zes punten behaald. In de tweede pe riode was het net zo zwak gestart als de Schiedammers; nul punten uit drie duels met zeven treffers tegen en nul voor. De beginfase was tegen de ver wachtingen in geheel voor de be zoekers. Met fris combinatiespel werd een opening in de door Ed win Berveling en Jan Brokling ge leide defensie gezocht De eerste kans voor SWSMC was echter raak. Een corner van Murat Ba- bacan werd door Berveling met het hoofd verlengt en vervolgens door Alberto Baptista de Lima te gen het garen geschoten. Ook de openingstreffer bracht de brood nodige rust bij de Schiedammers niet terug, Lugdunum domineer de weer maar werd niet gevaar lijk. SWSMC heeft met name spits Alberto Baptista de Lima no dig om gevaarlijk te kunnen wor den. Een ouderwetse versnelling van de voormalig parel van Thur lede strandde op sluitpost Jorrit Hermans, de rebound kwam bij rechtshalf Leo Letwory maar de technicus wist zich geen raad met het buitenkansje. De bezoekers profiteerden vrijwel direct door binnen vijf minuten de achterstand om te buigen jn een 1-2 voorsprong. Spelbepaler Cees van Tongeren kon onge stoord het veld oversteken en spits Alexander Rede! aan het werk zetten. De simpele schuiver was teveel voor doelman Ronald de Pee. Ook de tweede treffer kwam op naam van Alexander Re- dei, Na de pauze bleek SWSMC iets slagvaardiger dan in de eerste rondgang. Puur op basis van inzet werd Lugdunum teruggedron gen. In tegenstelling tot de eerste helft stonden de aanvallers DwightBlackson en Alberto Bap tista de Lima niet meer op een ei land. Blackson kon direct na de thee tweemaal van dichtbij in schieten maar Hermans en de paal brachten nog redding. Het was wondenvel Cees van Ton geren die zijn ploeg in problemen bracht. Zijn te korte terugkopbal werd door Alberto Lima onderge- schept waarna sluitpost Hermans zich genoodzaakt zag aan de noodrem te trekken. Scheidsrech ter Van Gilst uit Rotterdam wees terecht naar de stip. Jan Brokling schoot dc bal onberispelijk achter Hermans (2-2). Bijna direct kreeg de gelijkmaker een negatief ver volg, Een ferme kopstoot van Harm de V< s werd door Ronald de Pee met e^n uiterste krachtsin spanning tot corner verwerkt In de laatste minuten kon het alle kanten op. Eerst schoot Yazici na mens de bezoekers tegen De Pee op, vervolgens kwam Lima akelig dicht bij een tweede strafschop maar arbiter Van Gilst oordeelde anders. Twee minuten voor tijd viel de definiteve beslissing. Mut lu Yazici kon vrij aanleggen en schoot de winnende treffer be heerst achter De Pee. Zwartgalli ge SWSMC-aanhangers op de staantribune trokken hun conclu sies en zwaaiden met witte zak doekjes naar trainer Joop Molen- ScMedam Jan Mulder en Ka der Fares waren gisteren de gro te afwezigen bij SWSMC. Na as sistent-trainer Hans Schoffel- meer, Scott Wuiferdingen en John Bos, die eerder dit seizoen al verdwenen, is ook dit tweetal vertrokken op Harga. De twee, die wegens privé-redenen afge lopen week een training lieten schieten, moesten vrijdag met de B-selectie trainen en weiger den dat Ze verlieten het trai ningsveld. Mulder was eerder dit seizoen ook ai betrokken ge- dijk, iets dat in Spanje meestal het einde van een trainer bete kent. Vice-voorzitter Henk Offen- berg: „Die witte zakdoekjes kun nen ze wel weer opbergen want zoiets komt in ons woordenboek niet voor." Door de neaeriaag ziet de voorma lig Schiedamse titelkandidaat het gat met de fatale degradatieplaat sen slinken tot drie punten, Het verschil met koploper Nieuwen- hoorn is inmiddels opgelopen tot maar liefst vijftien punten. SWSMC-Lugdunum 2-3. 9. Al berto Baptista de Lima 1-0, 35. Alexander Redel 1-1,41. Alexan- weest bij een incident met ie mand van de begeleiding. Dat probleem was overigens al uit de wereld geholpen. (pAJs gevolg van die privé-om- standigheden zijn er wat irrita ties ontstaan," aldus voorzitter- Frans Eijkenbroek. „Fares en Mulder moesten zodoende de trainingspartij met de B-selectie meedoen en dat wilden ze niet, Meer wol ik er niet over kwyt; Vanavond wordt door het be stuur over deze kwestie gespro ken." der Redel 1-2, 71. Jan Brokling (strafschop), 88. Mutlu Yazici 2-3, Bijzonderheden: Scheidsrechter Van Gilst gaf gele prenten aan de SWSMC'ers Edwin Berveling, John van de Belt en Murat Ba- bacan. By de thuisclub ontbraken Jan Muider en Dick Sparreboom, SWSMC: De Pee, Bozkurt, Ber veling, Zoetmulder, Brokling, Van de Belt, Letwory, Babacan (62. Galina de Sousa), Wolters, Baptista de Lima, Blackson. Hermans, Van As, Ooyendyk, De Vos, Huijsman, Tegelaar, Ver- plancke, De Cler, De la Rie (80. Ya zici), Van Tongeren, Redel. Door Ton de Leede Maassluis De voetballers van VDL deden gisteren goede zaken. Niet alleen zetten de Maassluizers op vrij simpele wijze RKWIK opzij (5-0), tevens liet concurrent Her- mes DVS twee dure punten liggen bij GDA door met3-3 gelijk te spe len. VDL staat nu nog iets steviger bovenaan in de vierde klasse D met drie punten voorsprong op achtervolger Hermes DVS, In het eerste halfuur van het duel tussen de koploper en RKWIK de 'leider van het rechterrijtje' met 13 punten uit 11 wedstrijden, zag het er niet naar uit dat VDL met ruime cijfers zou gaan winnen. Beide ploegen hielden het veld extreem groot, lieten de laatste verdedigers flink achter hun de fensie opereren, maakten gebruik van een zeer trage opbouw en sta pelden slordigheid op slordigheid pele balletjes. In de 33ste minuut was het Ruud den Engelsmandie de ban brak. Een actie van de langharige linkspoot op de achter lijn leverde een gevaarlijke voor zet op die na een listig overstapje van René Verhagen bij de eerste paal voor de linkervoet van John de Roo belandde. De snelle rech terspits kwam goed voor zijn be waker Danny van passeerde RKWIK-goalie Niek Verhart, stand-in voor ME'er Ed win Kolsteren, beheerst. Ruim vijf minuten later het Leen Muis, de technische vormgever op het middenveld van VDL, een van zijn befaamde afstandspegels los. De ba) spatte op de lat uiteen waarna opnieuw De Roo. niet in het minst gehinderd door de apa thische WHC-verdedigers, de rust stand van 2-0 op het bord schoot. Ook met een extra aanvaller, Ra mon de Rond nam de plaats in van middenvelder Fred van Elde- ren, konden de Vlaardingers geen vuist maken. De ploeg van trainer Joop Mom kon zonder zich werke lijk in te spannen naar een grotere voorsprong uitlopen. Sander Bou- man zorgde met een prachtige uithaalde bal werd uit een vrije trap goed klaargelegd door Leen Muis voor 3-0. Ook aanvoerder Verhagen mocht uit ccn straf schop een doelpunt aan zijn totaal toevoegen. Den Engelsman was over links doorgebroken en zeer onprofessioneel door Patrick Wij- zenbroek tegen de vlakte gewerkt waarna de arbiter niet anders kon doen dan naar de stip wijzen. Den Engelsman zorgde met een hele fraaie actie voor het mooiste doel punt van het weinig enerverende treffen. De diepgestuurde links buiten zag zijn bewaker in geen velden of wegen, versnelde even en liet de uitgekomen Verhart met een gevoelige stift kansloos. De uiterlijk onbewogen Mom hield zich na afloop bescheiden op de vlakte. „Het ging gemakkelij ker," bekende Mom, „dan ik voor af verwachtte, gezien de moeiza me uitwedstrijd die we maar net met 1-0 wonnen. Wy hadden de winst vooral te danken aan enkele jongens, zoals Ruud den Engels man en Leen Muis, die een indivi duele actie in huis hebben, We zyn twee puntjes uitgelopen, dus blijven wij punten pakken dan gaat het er heel goed voor ons uit zien. Het is vooral belangrijk dat we ook tegen de mindere ploegies tot een overwinning komen, Ze ker is wel dat we er elke week zul len moeten staan, want de koplo per lichten ze graag beentje." Bij Ger Mulder, de RKWIK-trai- ner die hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste jaar bezig is, was de te leurstelling van het gezicht te le zen. „Hier kan ik kort over zijn," wist Mulder, „het was heel slecht. We hadden afgesproken VDL te laten razen en zelf op de counter te gokken. Zij konden echter pro fiteren van de gaten die wij lieten vallen. De kansen die wij kregen Vertwijfeling In de defensie van RKWIK en met namebij PatrickWijzenbroek, VDl- aanvoerder René Verhagen (9) spoedt zich naar zijn teamgenoten om weer een Maassluise treffer te vieren. Foto peter Moikenboer daar deden we geen reet mee. Ge lukkig was de instelling goed, he laas koop je daar niks voor." YDL-RKWIK 'ia (2-0). 33. ea 39. John de Roo 1-0 en 2-0, G2, Sander Bouman 3-0,73. René Verhagen 4-0 (strafschop). 80. Ruud den Engelsman 54). Bijzonderheden: Arbi ter F.J. van der Els gaf geel aan deVDL'ers Arno van de Woestijne en Yoen Pauwels en de RKWIKers Rob Ducaneaux en Patrick Wyzenbroek. VDL: Van de Woestijne, Heneman (77. Van Ast', Schippers, Pauwels, Fastenau, Muller. Muis, De Roo, Den Engelsman. Bouman (85. Roest), Verhagen. RKWIK; Verhart, Ducaneaux, Wyzen- bioek, Smits, Van Bruggen. Sam-Sin, Ver meulen, Ploeg, Van Adnchem, Kolsteren. Van Elderen (46 De Rond). Schiedam Tijdens het sportgala van Schiedam is de loting verricht van het Schiedamse veld- en zaai- voetbalkampioensehap. Poule-indeling Schiedams voetbalkampioenschap. Poulel: Ursus, HBSS, PPSC, DRGS (zo). Poule 2: SWSMC, WK GTB. Poule 3: Hermes DVS, Demos, DRGS (za). Poule 4: Schiedamse Boys, Excelsior'20, SVDPW. Poule-indeling Schiedams zaalvoetbalkampioen schap. Poule 1: SVDPW, Groenoord, Excelsior'20, DRGS (zo). Poule 2: WK SWSMC, HBSS, Hermes DVS. Poule 3: ODC, Schiedamse Boys, Demos. Poule 4: GTB, PPSC, Ursus. Vlaardingeit - De badmintonners van Refoba troffen afgelopen weekeinde in Aeolus een taaie tegenstan der. Op het moment dat voor de thuisclub een 5-3 overwinning in het verschiet lag, leverde het beslis sende mixduel van Nitte van Landschoot een Dana Kuil een 6-15,15-7,4-15 nederlaag op. Daardoor ein digde het duel in de Westwijkhal in een 44 gelijk spel. Zondagvoetbal derde klasse 'Ibri' redt puntje Ursus Hion-Ursus 2-2 (1-1). Onder leiding van een goed fluiten de scheidsrechter zagen de Scliiedammers kansom een punt in de wachtte slepen. Door een penalty, benut door Marco Herben, kwam de formatie op voorsprong. Edwin Ibrisimovic redde een puntje voor de Har ga-formatie. Hij tekende voor de gelijkmaker. OHW-Fortuna Vlaardïngen 3-1 (3-0). De Vlaardingers zakten na deze nederlaag meer naar de onderste regio nen. „Ondanks een slappe eerste helft, zijn we de tweede helft met veel energie ingegaan en hebben we er hard voor geknokt," aldus woordvoerder Jan Bouman. Ronald Nelemans was verantwoordelijk voor het enige Vlaar- ding se doelpunt. Vierde klasse VFC pakt de volle winst VFC-RAVA 3-2 (2-1). In een vrij pittig duel pakte VFC ein delijk weer eens drie punten. Reeds na vijf minuten opende Menno Groen de score. De voorsprong werd vrij snel weer uit handen gegeven maar op slag van rust ver zilverde Bert van Saus een strafschop. Na de pauze was het John van Mil die 3-1 maakte. RAVA kwam terug maar slaagde er niet in met punten huiswaarts te keren. Men no Groen werd groggy van het veld gedragen. Vijfde klasse Mike Warnaar: tweemaal GSC-MSV-7104 (M). Voorde ploeg uit Maassluis was de overwinning niet vanzelfsprekend. Trainer Hanvan Leeuwen; „GSC speelde zeer defensief en er was weinig ruimte om te spelen." Mike Warnaar was verantwoorde lijk voorde twee doelpunten. ODC-Pretoria 5-2 (2-2). „Dit is een overwinning van het collectief. We hebben er met z'n allen hard voor gewerkt," reageerde trainer Harry van Kapel. De doelpunten waren afkomstig van; Leo Boensma, Danny Salaris, José Ro- driques (2x) en Ab Mandriaci. Komeli van der Windt kreeg een gele kaart. Ventura scoort precies op tyd Ventura (v)-Iason 22-21 (9-13). De Schiedamsen keken al snel tegen een 2-7 achterstand aan, maar door de verdedi ging iets compacter neer te zetten kon de ploeg van Max Tukker goed terugkomen. Na de rust werd er minder on rustig gespeeld en hield iedereen zich aan de gemaakte afspraken. In een zinderende slotfase stopte tweede keepster JoJanda Hessing drie stra/Worpen en werd tien seconden voor tijd de winnende treffer aangetekend. DEST2-DWS (vj 23-20 11-7). Met coach Zsigmund Makay thuis ziek in bed leverde DWS geen slechte prestatie te gen het sterke DES'72. Maar alle goede voornemens ten spijt kon niet voorkomen worden dat strijdend ten onder werd gegaan, DWS (m)-HEC 27-28 (15-18). Net zoals de vorige wedstrij den werd de boot weer net gemist. Vooraf dachten ae gastheren toch wel punten te kunnen gaan pakken tegen het ook puntloze HEC. Maar niets was minder waar. Ma- no Verstraten keepte een puike wedstrijd. Gemini-WlK(v) 22-14 (13-8). In een leuke wedstrijd lieten de Vlaardingsen zien dat ze wisten wat handballen is. In het begin van de strijd zaten paal en lat in de weg, zodat er met een achterstand aan de tweede helft begonnen moest worden. Doordat keepster Maaike Everaarts vier strafworpen stopte, groeide zij uit tot uitblinker. Unitas'63 (m)-Hellas 3 26-24 (13-12). Heel lang keek de pleeg van Rch Mccy tegen ccr. achterstand aan. Na dc thee was het niet duidelijk wie er met de winst naar huis zou gaan. Maar een kwartier voor het eindsignaal ston den de Maassluizers op een voorsprong die niet meer uit h anden werd gegeven Ventura (m)-Hennes 29-21 (13-10). Van een 1-1 stand liep de thuisploeg uit naar een 10-5 voorsprong. Vlak voor het rustsignaal konden de gasten nog iets terug doen. In de tweede helft ging de Haagse ploeg zich lopen ergeren aan de.scheidsrechters. Na een rode kaart voor de spelverde ler van de gasten hadden de Schiedammers geen kind meer aan de opponenten. Keeper Bernard Dries voor kwam met ettelijke wereldstops menig tegendoelpunt. Hockey-overzicht Maaike Petri ziet rode kaart Zwart Wit-Asvion (m) 0-4 (9-2). Eric Braams waarschuw de zijn team om zich niet 'te laten meeslepen in de malai se van de tegenstander'. De spelers namen de woorden ter harte en liepen zonder problemen over de rode-lan taarndrager. Ronald Jacobs gaf al na twee minuten zyn visitekaartje af met een ingeslagen strafcomer. Amoud Wanders, Jan-Willem Vermeulen en Remco van Staveren voltooiden de zegetocht van de Schiedammers. Kromhouters-Spirit (m) 3-2 (1-1). Spirit kreeg weliswaar de meeste kansen maar toch opende de Kromhouters de score. Matthijs Oomen bracht Spirit langszij. Na weder om treffers van de Utrechtenaren, verkleinde Jean-Pier- reBroerentot3-2. Pollux (m)-Rapid 5-2 (1-1), Pollux bewees dat het geen moeite heeft met scoren. Jom Kalden opende score. Ra pid kwam nog langszij maar Barry van de Berg bracht Pollux weer op voorsprong door twee treffers. Wederom Jom Kalden en Gijs Simons bezorgden Pollux de zege. Bleiswijk-Evergreeu (m) 4-1 (2-0). Het lukte de Maasslui zers niet het spaarzame aantal kansen te benutten, daar waar Bleiswijk wel succesvol was in de afronding. Tien minuten voor tijd redde Eric Albles de Maassluise eer. Waalwijk-Evergreen (v) 0-1 (0-0). Tegen het voorlaatst geplaatste Waalwijk kroop Evergreen door het oog '-"an de naald. Waalwijk loerde op de counteren had voor uie ge legenheid de cirkel dichtgemetseld. Vlak voor tijd zorgde Liane van Hassel voor de enige treffer. Spirit (vPUSHC 0-1 (0-0). Spirit-coach Jan Wattez betitel de de wedstrijd tegen de Utrechtse studenten als 'de bes te van het seizoenToch trok Spirit aan het kortste eind. Spirit kreeg zegg«» pfj schrijve één kans. Wattez sT*r2k van het gebrek aan 'girls power'. Capelle-Asvion (v) 1-2 (0-2). Asvion kreeg de openings treffer op een dienblad aangereikt. Suzanne Wester mocht van 6,40 meter aanleggen en faalde niet Een 2ucht en een vloek later was het wederom Wester die de tweede treffer op de stick had. Zij miste maar de bal kwam voor de stick van Femke Mulder die 0-2 aantekende. Tempo'34-Pollux (v) 1-2 (0-1). Maaike Petri kreeg rood ge presenteerd. Na een grove overtreding ontfermde de te genstandster zich over Petri die hier niets van moest heb ben en van zich afduwde. De scheidsrechter interpreteer de dit als een elleboogstoot en gaf rood. Toch ging Pollux met een zege huiswaarts.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7