'Ik ben aan het afkicken ife 'Ik hoop nog een jaar bij VFC te mogen blijven' Masters Tenniscircuit bij Victoria Nakaarten Van de Akker naar MGI Richard berispt Zwaar ongeluk Max Sciandri Tump stapt op Zege Krajicek Zwangere judoka Claudia Zwiers belandt in een nieuwe gewichtsklasse Ajacied Sunday Ollseh schiet met scherp Rotterdams Dagblad fliflf 0§fl7 BÜ 16 BS .ie, Eft 16 fels BIJ 14 HS-w Cor van Hoeven kan bijtekenen Multicultureel zaaltoernooi Rotterdams Dagblad ''i gl Dinsdag 2 december 199? Oosterbout John van de Akker heeft een contract als profwielren ner getekend by MGI Fietsen. Het afgelopen seizoen reed de 31- jarige coureur in dienst van Forel- derado Golf. In 1998 gaat hij zijn elfde jaar als beroepsrenner in. In het afgelopen seizoen behaalde hij overwinningen in de Ronde van Limburg, in Olympia's Tour en in de Ronde van Australië. Eer der legde MGI al ErwinNijboeren de Belg Dennis Moons vast Bern - Olympisch kampioen Pas cal Richard is door de internatio nale wielerunie (UCI) berispt. Hij had Tourwinnaars Jan' Ullrich (1997) en diens ploeggenoot Bjar- ne Rils (1996) beschuldigd van do- pinggebruik. Richard werd giste ren in Lausanne gehoord door de tuchteommissie van de UCI. De Zwitser verklaarde dat zijn uitla tingen door het Zwitserse boule vardblad Bliek zijn verdraaid. Hij betreurde dat hy het woord 'ma fia' hadlaten vallen. De 33-jarige profwielrenner beweerde volgens Bliek dat Ullrich en Riis ïn januari 1996 bij controles op Mallorca en Lanzarote positief gereageerd hadden. De bewijzen waren door de Olympische comité's van Duitsland (Ullrich) en Riis (Dene marken) onder tafel gemoffeld. Lang voor de hoorzitting had Ri chard schriftelijk zijn excuses aangeboden aan Ulrrich en Riis. Lucca Wielrenner Max Sciandri is zondag zwaar gewond geraakt bij een ongeluk tijdens de trai ning. Sciandri was in de omge ving van Montecatini Terme met twee ploeggenoten aan het trai nen toen hij werd geraakt door een auto. Vervolgens botste de renner op een tegenligger. In een ziekenhuis in Lucca werd een schedelbasisfractuur en di verse kneuzingen geconstateerd. Het herstel zal zo'n drie weken in beslag nemen. Helnenootd Leen Tump stopt aan het eind van dit seizoen als trainer van Heinenoord. Hij is sinds 1991 werkzaam by de zater dag-tweedeklasser, Het is niet uit gesloten dat Tump in een andere functie in dienst blijft. Sao Pauk) Tennisser Richard Krajicek heeft in Sao PauJo een invitatietoemooi gewonnen. In de finale klopte hij in drie sets de Braziliaan Gustavo Kuerten: 7-6 6-77-6. Drie maanden geleden vielen al haar zekerheden weg» stond de we reld op z'n kop. Van topsport naar stilzitten, van onbezorgd samenwo nen tot moederschap. Op het moment dat judoka Claudia Zwiers (23) ontdekte dat ze zwanger was, verging haar het vermogen te denken. „Ik leefde in een droom, besefte niet wat me warf overkomen." De voorbereiding op het WK (in oktober) werd abrupt afgebroken. Het trainingsbeest, in Atlanta nog goed voor Olympisch brons, werd ver oordeeld tot nietsdoen. Tijdens bei Nederlands kampioenschap voor vrouwen, twee weken geleden, zat ze op de tribune. Niet in staat haar titel in de klasse tot 66 kilo te verdedigen, met een buik van acht maanden zwangerschap. „Ik heb het nu geaccepteerd." De zwangere Claud a Zwiers (I): ,,Je slaapt hier sa men. onder een kriebel deken, bent verplicht m tem. Maardat hoort bij dit wereldje." fo- Bert Koops/GPO Door Pauline Blom Apeldoorn De kazerne der Ko ninklijke Marechaussee Koning Willem III is eentonig, zoals ver zamelplaatsen voor militaire op leidingen plegen te zijn. Bakste nen gebouwen, grote blauwe bor den, mannen en vrpuwen in uni form daartussen. Claudia Zwiers fietst tussen de bedrijven door. Een voorlopig uitgeschakelde top judoka - met goed gevulde buik - in militair trainingspak. Hei heeft iets vertederends. Het slaaphok op de derde verdie ping doet denken aan lang verge ten sportkampen. Vier vrouwen op britsen, kasten als poging tot privacy. Maar het is er gezellig. Thee, koeken, een sigaretje, een babbeltje. En een leegloop op de verdieping zodra de klein t in de buik van Zwiers begint te schop pen. „Je slaapt hier samen, onder een knebeïdeken, bent verplicht intern. Maar dat hoort bij dit we reldje," vertelt Claudia Zwiers. „Discipline, hè. Vooral de eerste vijf weken is dat sterk, wordt er vaak gecontroleerd of de kamers wel schoon zijn, mag je 's nachts niet naar huis. Daarna wordt het wat losser." Voor het eerst in haar leven moet ze hijgend stilstaan bovenaan de trap, naar adem happen na in spanning. En voor het eerst weegt ze meer dan zeventig kilo. Ze baalt ervan. „Ik ben nu echt aan het afkicken. Van alles naar niets, dat is wennen. Ik mag niet te zwaar tillen, heb sneller last van m'n gewrichten. In '95 waren mijn kniebanden ingescheurd, miste ik het EK in Birmingham. Maar dat was anders. Toen voelde ik zelf wel dat het niet ging. Nu zit al leen m'n buik soms in de weg, maar daarnaast functioneert alles nog." „Ik voel me er niet prettig bij," is ze eerlijk over haar huidige om vang (rond de 87 kilo). Ze gebruikt haar handen: „Normaal ben ik zo, nu zo, dit is echt mega. Ik weet ook nog niet in welke gewiehst- klasse ik straks zal uitkomen. Het ligt eraan waar ik blijf steken wanneer ik weer ga trainen," ver telt de judoka, die als tenger maar taai te boek staat. „Zodra de baby er is, ga ik meteen weer trainen. Ik sta te popelen. Ik mis de krachttraining, dat houdt je lichaam in vorm. Nee, veel kracht ben ik niet verloren. Ik stoei nog wel eens met de jongens van het sportbureau en dat levert weinig problemen op." Opbollend buikje Vier maanden ver was ze al, toen ze zich realiseerde dat haar opbol lende buikje niets te maken had met darmklachten. „Ik lag op bed in Korea, tijdens een trainings kamp, en zag ineens m'n buik be wegen. Samen met Karin (Kien- huis, red.) hebben we zitten la chen; 'misschien ben ik wel zwan ger?" Terugkijkend: „Ik miste daar al het lekkere gevoel, herstelde niet goed van de trainingen. Had ook gemixte gevoelens over het ko mend WK Aan de ene kant wilde ïk heel graag een medaille win nen, aan de andere kant had ik helemaal geen zm om naar Parijs te gaan. Achteraf begrijp ik wel waar dat aan lag." Terug in Nederland wees een test uit dat ze zwanger was. „Ik zou nota bene dagen later met mijn opleiding by de marechaussee be ginnen." Om het imago op te vijzelen had de militaire politie het oog laten vallen op de judoka. „Toen ik hier aankwam zei de arts: 'Ik kan je niet goedkeuren, het is een licha melijk zware opleiding*. Maar een jurist in Den Haag vertelde me dat ze me niet zomaar konden ontslaan. 'Zoek maar ander werk voor haar', zei hy. Per slot van re kening was ik aangenomen." Tot het zwangerschapsverlof van zestien weken is gekozen voor een tussenoplossing en doet Zwiers vooral administratief werk en 'losse klussen'. „Eind maart ga ik weer beginnen. Eerst op Schip hol als sportinstructeur, daarna naar Apeldoorn voor de Algemene Militaire Opleiding. Uiteindelijk is het de bedoeling dat ik weer op Schiphol terecht kom, als sportin structeur." De schrik na de ontdekking van de zwangerschap was groot „Ik kwam er pas na vier maanden achter. Op dat moment gingen er zoveel dingen door mijn hoofd. Het judo, de WK, mijn baan hier. Ik wist gewoon niet wat ik moest doen. Ondanks de uitslag van de test en de woorden van de huis arts. Het leek allemaal zo onecht. Ik kon niet helder denken, alleen maar aan hoe ik het iedereen moest vertellen. Pas na de eerste echo, toen we het hartje hoorden, realiseerde ik me pas echt wat er aan de hand was." En begon het te dagen, dat ze al zwanger niet echt als aanstaand moeder door het leven was ge gaan. Zo werkte ze het EK af in Oostende; knalde ze er vol in tij dens een trainingskamp in Korea. Tussendoor slikte ze antibiotica (blaasontsteking) en laxeermid delen. „De verloskundige zei dat op de echo te zien was dat alles er op en eraan zit. Dat was wel tof. Maar bet blijft in m'n hoofd zit ten." De Olympische Spelen van Syd ney in 2000 spoken d,oor haar bo venkamer. Haar doel, al heeft ze geen idee hoe haar leven er straks meteen kind zal uitzien. Parttime werken, weer volop trainen, maar „niet zo vaak meer van huis." Zwiers heeft, als ze weer in actie komt op de mat, een voordeel. Door de nieuwe gewichtsklassen in het judo maakt iedereen een frisse start. „Natuurlijk zal ik in eerste instantie een terugval heb ben. Maar iedereen moet opnieuw beginnen. Dat is een geruststel lende gedachte." VOET B AT L S speelronde" Rotterdams Dagblad 11 van TOP COACH sloeg de Ajacied Sunday Ohseh verwoes tend toe. De Ni- geriaanse verde diger schoot vanuit een vrije trap keihard Ajax* eer ste treffer binnen. Aangezien hij met zijn collega's het Amsterdamse doel vrijwaarde van tegengoals, wat hem vier punten opleverde, werd hij met een to taal van negen punten topscorer van SPEELRONDE 11. PSVer Arthur Numan en Volendam-middenvel- der Marcel Valk volgden Oliseh op de voet. Zij sprok kelden acht punten bij elkaar. NEC'er Emiel van Eij- keren reikte tot zeven punten. De Griek Nikos Machlas trof tweemaal doen tegen PSV en eindigde op vijf punten. Voor SPEELRONDE 11 telden de vol gende negen wedstrijden mee: do. 27 nov: FC Volen- dam-FC Groningen en RKC Waalwijk-NAC; zo. 30 nov: Sparta-Feyenoord, FC Utrecht-Roda JC, FC Twente-FC Volendam, Vitesse-PSV, De Graafschap- NEC, Willem II-NAC en Ajax-Fortuna Sittard, De spelers in de eredivisie kunnen punten scoren via ge maakte doelpunten, het geven van assists, het verzil veren van strafschoppen en in het geval van doel mannen en verdedigers het houden van de nul. Alle spellers krijgen punten aftrek voor gele (-1) en rode (- 3) kaarten. De volgende spelers scoorden tn SPEELRONDE 11 PUNTEN Ajax: Van der Sar 4, Frank de Boer 8, Arve tadze 2, Oliseh 9, Sier 4 Feyenoord: Zwijnenberg 4, Boateng 4, Van Bronckhorst 4, Vos 1, Van Gastel -1Dudek 4, Cruz 5, Van Wonderen 3 Fortuna Sltlard: Van Zwam -1, Zegrean -4, Van Bommel -I, Paau- we -1. Re Graafschap: Ibrahim -1, Viscaal2, VanderHaar2,Lmdenbergh 5. FC Groningen: Koeman -1, Ro3én 2. NAC: Sdireuder -1, Atmodikoro -1. NEC: Janssen 3, Lok *1, Hesp -3, Van Eijkeren7, Maes -1, Koning -1, Schultz3 PSV: Numan 8,Faber-l, De Bilde 2, Nils 2, Vampeta -1, Waterreus - 1. RKC Waalwijk: Bogers 3, Nielsen 2, Bozovic 3, Kalezic4, HiU. 4, Van Dijk 4. Roda JC:Obdam -1, Valgaeren -1, Vrede-1. Sparta: Van der M eer -1Noorlander -1, Kayis -1 FC Twente: Vennegoor af Hesselmk 2, .Bosman 2 FC Utrecht: Nasamento 4, Van der Ree 4, Wapenaar 4, Van der Gaag 4, Robbemond 1, Witschge -1, Van Mol 4, VanNieuwkerk Vitesse: Reuser 2, Machlas 5. FC Volendam: Schulp 3, Bond 2, Valk 8, Boogers 2, Binken 4. Willem II' Wijnhard 3, Prommayan4, Loeffen -1, Kolkka3, Sanou 1, Hyypia4,Galasèk4. Ls.m. HM Soccer Promotions, fopscorerskiassemént '97-98 Doelpunten' mek: Ronald PfeHfer (Smlislmk) maker ven de: ^amd: John de Roo (YDL) DwrHansSstóiiRg i-DeMastws van het Ectterdaras Dagblad Tennistir- cuit wwidt vojgend jaar «p het complex van Victoria georgani seerd. Dat was graterawnö tü- dens de goed beaxhte toemóoir agendavergadering één van de bejang^teie mededelingen. De Bniaiewedc staat van nraaadag 1 tot en zondag,!3 september op het programma op herfiaaie ten nispark aan de Rotterdamse Kra- Bngseweg. De apotheose ran Ne- deriands .grootste tennisciicuit werd de afgelopen vier jaar met ftïïafeewerkt fradiBonleel de ope- „_iet;btiitensdzoen. De Zuiderparkweg koos een splitsing in en dufcbeltoemooL De ~'v wordt vlak voorde «tartman de competi tie van 6 tot en>tóefr33 april ge speeld. r,^"k hc Aeolus-öledo combineert het Bi-evenement ook in '98 weer met een'A-toernooi (8 t/m 14 ju ni). Bij de vrouwen zal de vader landse top naar tenniseentrum Blijdorp komen, want de negen duizend gulden aan prijzengeld zorgt voor een viersterren A- toernooi bij de vrouwen. TV Halfweg zag de BI-status verforen gaan, maar de verenh ging uit Spijkenisse mag wel d( i districtsjeugdkampioenschap pen tijdens het Pinkste weekein de en het internationale Satelli te-circuit <29 juni t/m 5 juli) op de gra velbanen ontvangen. Het aantal mutaties op grond van de speekterirte-regeling was groter dan de afgelopen jaren. Geen enkele tennisser uit het dis trict Rotterdam steeg drie catego rieën. De volgende spelers en speelsters zijn onder meer na de resultaten van de vorige editie van het tenniscircuit twee speel- sterkten gepromoveerdmaar B2: Ly Huong Dinh, Harriëtte Wes ter dijk, Dennis Ökanovic, Matwe Middelkoop; naar ClMarieke de Jong, Marcel van Geenen, Paul Berghegen, Gerke Berenschot, Marlijn Verwaal» Robert van Swelm, Remmert Koekkoek, Jas per Schuurman, Rogier Versteeg, Rogier van der Weterfng;maar C£ Nïcollen Hcré,' Samtoa Hdderop,-Barbara Ripzaad; An-1 gela Vlasblom, Veronlque Blom, Robin Andringa»M. Kersten, Ro bin van der Mark, Tim Remmers, JelieBunschoten. Tenniscentram Usselmonde is, van 27 februari tfm zondag 1 maart de iokatie van de finale van de Novotel Cup, De acht sterkste landen in de categorie meisjes t/m 14 jaar strijden om de Europese titel voor jeugdteams. Ronald Pfeiffer (Smltshoek) Rob Hambergen (PBGC) lamo van der Wilde (Deltasport) Ralmond Lodder (Oud-Beijertand) Ronaldo Mars (SMV Hlllegeraberg) Leon van Elzakker (CW) Seref Atansel (GLZ) Rogier Bal (VOC) Daniël Los (TOGR) Marco Klebi (WK) 19 I schenkt de topscorer van de week een T-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars.krijgen een bnef waann staat, waar zij hun pnjs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen knjgt de winnaar van het klassement een trainingspak, kousen, jack, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De tweede plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook knjgen de winnaars respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. MaaslandHet contract voor Cor van Hoeven voor een tweede sei zoen als trainer van MW27 ligt klaar. Het bestuur van de Maas- landse derdeklasser zegt het ver trouwen in de door blessures, schorsingen en tegenvallende re sultaten zo geplaagde oefenmees- ter niet verloren te hebben en wil graag met de Maassluizer verder. MW27 behaalde uit de laatste vier wedstrijden slechts tweepun ten, maar staat desondanks nog op een gedeelde derde plaats met een achterstand van zeven pun ten op de beide Haagse koplopers PEC en JAC, Wegens de uitgedun de selectie zat Van Hoeven vorige week tegen PEC Den Haag al op de bank als wissel. Zaterdag speelde hij tegen Naaldwijk tot halverwege de tweede helft mee. Voordat Van Hoeven zijn handte kening onder een nieuw contract zet, wil hij nog wel met het be stuur enkele zaken doorspreken. Schiedam Narcis, de Stichting voor Marokkaanse Schiedam mers, organiseert ook dit jaar weer een groot multicultureel zaalvoetbaltoernooi. Het evene ment voor de balgoochelaars wordt zaterdag 20 december in de Margriethal gehouden. Teams kunnen zich inschrijven bij Mohamed Aissati van Narcis (4262123). De eerste bal gaat rol len om 19,00 uur. Om 23.00 uur klinkt het laatste fluitsignaal. Sportagenda Tips? Bel sportredactie: 2732700. DINSDAG 2 DECEMBER VOETBAL: 19.30 Hermes DVS-Cion (oe fenwedstrijd). Door Bas van den Berg Vlaardlngen - René Oomen begon zijn voetbalcarrière by SV en HV Schiedam omdat hij als spelertje onder de acht jaar bij Rotterdam se clubs niet terecht kon. Toen hy eenmaal acht jaar was, ging zijn voorkeur uit naar Sparta en daar lag voor hem de weg open naar het betaalde voetbal. Oomen kwam al gauw in het C-elftal on der leiding van trainer Jan Nij- man en werd later door Bert Ja cobs naar de hoofdmacht gehaald. Als linksback maakte hy zyn de buut tegen Volendam. In het tweede seizoen, onder Theo Vonk, herinnert hij zich nog levendig de wedstrijd tegen Ajax. Hy viel in voor Ron Stevens en was er mede schuldig aan dat Ajax door Marco van Basten van 2-2 bij de rust uit liep naar een 2-5 overwinning. Maar even snel verdween René Oomen (33) weer in de anonimi teit, Vanwege een zware enkel blessure werd hij voor betaald voetbal afgekeurd. Heeft het daarna lang geduurd voordatje trainer werd? „Ja, want ik heb nog van alles ge probeerd ergens te voetballen. De operaties wezen uit dat ik slijtage aan de enkels had en dat de enkel banden waren uitgerekt. Ik heb nog een jaar bij Heerjansdam ge speeld» De Hollandiaan, Fortuna, HSC en toen was het voorbij. Daarna trainde ik achtereenvol gens GSS, was ik assistent by HSC, jeugdcoordinator bij Her mes DVS en nu ben ik aan mijn tweede tweede seizoen bij VFC bezig." Beschrijf het el/al uan VFC eens? „Laat ik voorop stellen dat het elf tal meer aanvallers dan verdedi gers heeft. We kunnen vlammen en met grote cijfers winnen, maar ook diep wegzakken zoals de laat- NAKAARTEN MET... is een serie verhalen over sporters en trai ners in het Waterweggebied. Zij die zich in het weekeinde opval lend manifesteren, in positieve of negatieve zin, spelen zich in de kijker voor deze rubriek. Deze week valt de eer ten deel aan Re né Oomen. De trainer van VFC zag tot zijn grote ophichting de 'Kwekkers' weer eens winnen. In het begin van de competitie nam VFC nog een toppositie in de vierde klasse D in, daarna waren blessures en schorsingen er de oorzaak van dat de Vlaardingse ploeg wegzakte. ste tijd het geval was. Daarom is de overwinning op Rava (3-2; red.) op het juiste moment gekomen. Ér is geen wedstrijd geweest dat de ploeg compleet was. Er is altijd wel iets waardoor het elftal gehan dicapt aan de start komt. Elke keer zie je een speler weer in een andere rol. In verdedigend op zicht is dat lastig, want naar mijn mening krijgen we veel te veel doelpunten tegen." Is de vierde klasse D een leuke af deling? „Werkelijk, het is fantastisch om daarin te spelen. Door de derby sfeer weet je vooraf nooit wat het zal worden. We staan nu op een achtste plaats maar als we nog een keer winnen, kruipen we naar de VFC-tramer Rene Oomen. We staan nu op een acht ste plaats maar als we noveen keer winnen, krui pen we naar de top. Ik denk dat het nog wel gaat gebeuren OOk. Foto Peter Moikenöoer top. Ik denk dat het nog wel gaat gebeuren ook. De spelers raken steeds meer overtuigd van hun mogelijkheden. We hebben even in zak en as gezeten na de neder lagen tegen VDL en Hermes DVS, maar ik geloof dat het nu de goede richting opgaat. Ondanks dat het voornamelijk clubs uit de buurt zyn die in een afdeling zitten, is er tot nu toe geen narigheid geweest. De spelers kennen elkaar door en door en dat heeft tot nog toe een positieve invloed op de wedstrij den." Is het uersctol met vorig seizoen groot „Ja. Door de komst van John van Mil en Pascal Bos is er meer voet bal in de ploeg gekomen. John van Mil had bedankt en speelde in het vijfde elftal, maar daar had hij het niet zo naar zijn zin. Hoewel ik vaak techniek in de trainingen stop, moeten we het ook van hard werken hebben. Want de derby's zijn vaak hard en meedogenloos, hoewel de spelers gelukkig nooit over de schreef gaan. Doordat VFC ook een jeugdelftal onder de 23 jaar heeft, is mijn taak bij VFC nog niet volbracht. In de zoge naamde LMO-competitie doen el ke keer drie tot zes spelers uit het eerste elftal mee. Kan je nagaan hoe jeugdig het eerste elftal is en wat er allemaal nog van te maken is. We hebben in Menno Groen en Thomas Raeymaekers twee wa- tervlugge aanvallers die een wed strijd kunnen beslissen. Twee spelers die nog lang niet aan hun top zitten. We hebben met het elf tal onder 23 jaar verloren van Neptunus en Xerxes, wonnen van WOR en vanavond spelen we te gen SWSMC. Ik heb er nog niet met het bestuur over gesproken, maarik hoop nog graag een jaar te blijven." Train je zelf ook nog wel eens mee? „Nee, jammer genoeg niet. Als er een mannetje te kort is, wil ik wel eens meedoen maar voor mij is het over en sluiten. Ik zou niet graag opnieuw geblesseerd willen raken. Het gaat zo goed met twee keer per week de training leiden, de regionale jeugdcompetitie on der de 23 jaar volgen en op zondag een wedstrijd. En cwerda4* werk ik bij de Sociale Verzekeringsbank in het Groothandelsgebouw op de afdeling kinderbijslag. In princi pe leid ik zelf de trainingen, maar ik heb een uitstekende assistent in Erik Teunissen." Kort en bondig De onderwaterhockeyers van VRB hebben de "uit wedstrijd in Den Helder tegen Argonauten met 14-11 gewonnen Na drie speeldagen zijn de vrouwen van Musis Sacrum weer op weg naar de koppositie Dankzij twee overwinningen in Oosterhout rukten de bowlsters op van de vyfde naar de tweede plaats De mannenformatie is naar de tweede plaats ge zakt Bij Excelsior Maassluis zat zaterdag Sinter klaas op de tribune Hij strooide kwistig met rode en gele kaarten Commentaar van een toeschouwer na het rode kartonnetje voor Hans Jörgen Nicolai, Ray mond Frehé en Nico Voogt: 'Neem die maar gelijk in de zak mee' In Schiedam doet het gerucht de ronde dat ODC en SVDPW denken aan een fusie Hoewel 'DFW-bestuurslid Joop Beukers dat ontkent, kan hij het wel bijzonder goed vinden met ODC'er Hans Roozen Iets te goed als je het K&B vraagt* Over SVDFW gesproken Voormalig eerste elftalspeler Joop Chatelain, die zich tijdens het sportgala be hoorlijk inspande om het zijn favoriete verslaggever naar de zin te maken, meldt aan zijn rentree te wer ken Ook zijn zwangere vrouw moet daar hartelijk om lachen* Trainer Rob van Vliet kon zich vrijdag nog opwinden over de scheidsrechter bij de wedstrijd SVDPW-Hermes DVS, waarin de bezoekende ploeg in de extra tijd gelijk maakte „Er moet in de rust iets gebeurd zijn, anders kan ik het niet verklaren dat die scheidsrechter veertien minuten laat door spelen," brieste de oefenmeester Voormalig trainer Jan Baksteen zal nooit door ex-Fortunees Richard Schipper op een feestje worden uitgenodigd „Om dat hij geen bier drinkt," aldus de VDL'er SWSM- C er Jan Lïekendiek heeft het zevende elftal van Ex- eelsior'20 angst ingebezoemend Die ploeg kwam niet opdagen op Harga voor het duel tegen SWSMC 12 uit vrees een 'pak slaag' te krijgen Het clubhuis van HVO is sinds kort voorzien van tralies Dat om het toenemend aantal inbraken een halt toe te roe pen RKWIK houdt vrijdag 19 december een extra ledenvergadering Daarin staat de toekomst van de Vlaardingse voetbalclub centraal ♦Voetbalvereni ging HBSS zoekt pleegouders voor deelnemers aan het internationale jeugdtoemooi dat 10 tot en met 14 april op Harga wordt gehouden Pleeggezinnen kunnen zich melden bij Franny Gijze (4708637) Bij de Vlaardingse korfbalvereniging Oranje Nassau zyn de voorbereidingen voor de verbouwing van de kantine in volle gang Op het complex van TSB wordt 1 april 1998 begonnen met de aanleg van een wetra-veldl Volgens het clubblad van de Vlaarding se voetbalclub is dat beslist geen grap Het wil er bij VDL maar niet in dat de koffie op zaterdagochtend bij Excelsior'20 beter is dan bij de Maassluise vereni ging op zondagmiddag Bij K&B wel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7