14 HfÜ"!^ isïisillf CliSIÏÏÏ Gratis openbaar vervoer te duur Een opvallende acrobaat, balancerend langs de Maas 'Flip de Filefluiter' ontfutselt fiets aan Fileplan RPhO ontevreden over nieuw Luxor-theater RET adviseert college van b en w: laat onderzoek achterwege Harteentrum wil meer dottéren en hartoperaties 'Avontuur is weer terug in onze architectuur' Renzo Piano ontwerpt PTT Telecom-toren op mythologische plek in de stad Fout met verwijdering asbest Gehandicapte overvallen Hennepplanten aangetroffen Vechtpartij Horeca uitgekamd Jongen beroofd Brandstichter Rotterdams Dagblad Woen« 'ó'fF ■y Rotterdam—A! in 1998 wordt het aantal dotterbehandelingen in bet Rijnmondgebied met een derde "yerhoogd. Tevens wordt bet tegelijk het aantal open- hart-operaties uitgebreid met twintig procent De wachtlijst van hartpatiënten in het Rijn mondgebied die een operatie moeten ondergaan, moet binnen vier jaar weggewerkt zijr^Jjat is het streven van het gisteren door staatssecretaris Tferpstra geopende Haitcentrum Botter dam, een samenwerking tussen het Academisch Ziekenhuis Botterdam en het Zuiderzieken huis. Nu nog komen jaarlijks enkele honderden mensen op een wachtlijst zonder ook daadwer kelijk in het Rijnmondgebied geholpen te kunnen worden. Hierdoor werd de afgelopen ja ren zo'n dertig tot veertig pro cent van alle hartpatiënten bui pen. .Voor de patiënt en betrok ken familie een vervelende situ atie,"betogen de twee betrokken ziekenhuizen. De oplossing kan wat hen be treft worden gezocht in een ver regaande samensmelting van de afddingeaThortocdtinnme van het A2R eride afdeling Cardio logie van het Zuiderriekenhtus. Voorwaarde is wel dat de afde lingen organisatorisch volledig ondergebracht worden in één Harteentrum, Door een intensieve samenwer king meent het centrum de hart patiënt sneller 'in het juiste bed* te kunnen leggen. „Nu nog zie je vaak dat iemand met problemen een aantal malen wordt door- of terugverwezen voordat hjj ook werkelijk goed geholpen kan worden", zegt medisch hoofd cardiologie dr. F. J. ten Gate. En daar valt volgens het Hart eentrum de nodige winst te be halen. Doordat alle facetten van de hartchirurgïe onder een dak worden beoefend, kan een pati ent effectiever en dus sneller worden geholpen door een rela tief kleine groep specialisten. Het nieuwe centrum krijgt, ver deeld over de twee riekenhuislo- katies, 146 bedden, 44 meer dan momenteel het geval is. De ruimte zoekt het Hartzieken- huisin het doorverwijzen van de licbte(re) hart-patiênten naar de ziekenhuizen fn de directe om geving. ïn het AZR blijft zo ca paciteit voor de zware ingrepen en in het Zuiderziekenhuis voor de middeKzware) gevallen. De kosten van het Harteentrum vallen al met al mee, zo betogen de twee betrokken ziekenhui zen. De extra capaciteit moet voornamelijk worden gezocht in -een verbetering van de efficien cy en niet zozeer in het investe ren in extra, nieuwe apparatuur. De zorgverzekeraars, die uitein delijk zullen moeten opdraaien voor de kosten van de extra be handelingen, hebben tegen de komst van het Harteentrum evenmin veel bezwaren geuit omdat de medische ingrepen nu eenmaal uitgevoerd moeten worden. Voor hen is het boven dien goedkoper om deze in de regio te laten plaats vinden, dan daarbuiten. De regionale vraag naar cardio logische ingrepen schommelt momenteel 20 rond de 1400 be handelingen per jaar, 350 boven de huidige capaciteit van de twee hospitalen. Het Harteen trum Rotterdam wil vooral in vesteren in de medische zorg en er zo voor waken dat mensen niet te vroeg naar huis terugke ren zonder goede begeleiding. Rotterdam - Het Rotterdams Phil- harmomsch Orkest vindt het een gemiste kans dat het nieuwe, nog te bouwen Luxor-theater geen fa ciliteiten krijgt om opera's te pro duceren. Directeur Paul Zeegers van het RPhO liet dit gisteren blij ken in een vergadering van een gemeenteraadscommisie over het Luxor-theater. Wethouder Kom brink en de commissie waren niet onder de indruk van Zeegers' kri tiek. Kombrink wees erop dat Zeegers er telaatmee is. Drie jaar geleden, hij het opstellen van de eisen waar het nieuwe Luxor aan moet vol doen, is afgesproken dat het thea ter bestemd is voor grootschalige amusementsproducties die er een (groot) aantal dagen achter elkaar worden gespeeld. Op een beperkt aantal avonden is er ruimte voor elders geproduceerde grote ope ra's of balletvoorstellingen. De nu geuite wensen zouden architecto nische aanpassingen eisen die een hoop geld extra kosten en de bouw vertragen. Het Rotterdamse Philharmonisch Orkest werkt geregeld samen met de Nationale Reisopera maar ont beert in Rotterdam een podium waar wekenlang kan worden ge repeteerd. Zo kon voorafgaand aan de uitvoering van de opera Salomé, twee maanden terug in de Rotterdamse schouwburg, slechts een deel van de voorberei dingen in Rotterdam plaatsvin den. Nadat in de schouwburg de requisieten waren opgebouwd en het licht was uitgeprobeerd, moest de boel weer worden afge broken omdat het theaterseizoen begon en de zaal voor anderen was gereserveerd. RPhO en de Nationale Reisopera weken ver volgens voor enkele weken uit naar schouwburg De Lawei in Drachten om daar te oefenen. Volgens Zeegers is het een econo misch belang voor Rotterdam en goed voor de culturele ambiance van de stad dat het gehele produc tieproces voorafgaand aan de uit voeringen, in Rotterdam kan plaatsvinden. De schouwburg is daarvoor dus niet geschikt, maar datzelfde geldt voor het het nieuwe Luxor, omdat het evenmin de mogelijk heid biedt om na een repetitie re petitie snel plaats te maken voor een avondvoorstelling. Volgens Kombrink en directeur R. Wiegman van Luxor is het pro bleem gedeeltelijk op te lossen door repetitieperiodes voor opera producties zoveel mogelijk voor en na het theaterseizoen te plan nen, als de zaal Ts avonds toch niet gebruikt wordt. Zeegers maakt zich verder zorgen over de orkestbak in het nieuwe Luxor. Die wordt voor een kwart overdekt Een geheel open bak zou beter zijn voor de akoestiek. Kombrink zegde toe dat daar nog even naar gekeken wordt. De raadscommissie ging akkoord met een aantal kleine onopvallen de aanpassingen die architect Pe ter Wilson aan het ontwerp heeft gedaan. Als er geen kink in de ka bel komt, wordt volgend voorjaar met de bouw van het theater op de Kop van Zuid begonnen. Het moet eind 2000 klaar zijn. In de zaal kunnen 1500 toeschouwers. Door John Bunte RotterdamGratis openbaar vervoer in Rotterdam en directe omgeving lijkt vooralsnog niet tot de mogelijkheden te beho ren. Het is op voorhand te duur. Een serieus onderzoek naar de haalbaarheid ervan kan daarom achterwege blijven. Burgemeester en wethouders van denng van de raadscommissie Rotterdam hebben dit te horen gekregen van de adviserende ambtelijke diensten, die bij een dergelijk project zijn betrokken, De gemeenteraad krijgt het ad vies morgenochtend toegelicht door directeur Ciayden van de RET. Dit gebeurt tijdens een voor alsnog besloten deel van de verga- miheu, buitenruimten, verkeer en vervoer. Volgens Ciayden is nu al duidelijk dat een dergelijk voorstel financi eel met haalbaar is. De fractie van de Socialistische Partij had, daar bij gesteund door vertegenwoor digers van PvdA, D66 en enkele eenpersoons fracties, aangedron gen op een onderzoek naar de haalbaarheid van gratis openbaar vervoer. Daarbij werd zelfs een initiatiefvoorstel op papier gezet. Als nadrukkelijk voorbeeld werd de Belgische gemeente Hasselt genoemd, waar sinds enige tyd het openbaar vervoer gratis is. Het experiment aldaar brengt het autogebruik danig terug en lijkt her en der navolging te vinden. Burgemeester en wethouders van Rotterdam willen er vooralsnog niet aan. Zelfs een onderzoek is uit den boze omdat op voorhand duidelyk is dat een dergelijk ex periment onbetaalbaar zal blij ken. In de notitie, die morgen in het besloten deel van de raads* commissievergadering wordt be sproken, staat een bedrag ge noemd van 270 mihoen gulden. Een onaanvaardbaar hoge som, waar ook de door de SP voorge stelde mobditeitsbydrage (zoals ook in Hasselt gebeurt) geen ver andering in brengt. Het zou een gemiddeld gezin met twee kinde ren 1100 gulden per jaar kosten, hoorde het collego. Bovendien, wordt gesteld, gaat een vergelij king met Hasselt mank. Daar is geen sprake van een fijnmazig net van openbaar vervoer. In Has selt is voorts de kostendekking slecnts veertien procent. Een der gelijk percentage zou in Neder land volstrekt ontoereikend zijn. Een aantal politieke partijen heeft al laten weten morgen geen ge noegen te nemen met die uitleg. Dat geldt niet alleen voor de klei ne linkse partyen, maar ook voor de PvdA. De ledenvergadenng van deze grootste Rotterdamse fractie brak deze week nog in in het ontwerp=verkiezingspro- gram om m ieder geval een uitge breid onderzoek naar het Hasselt model te eisen en gratis openbaar vervoer te blijven nastreven. Renzo Piano over zijn PTT Telecom Toren: „Kot gebouw lijkt inderdaad niet helemaal in evenwicht Maar maakt u zich geen zorgen: het is wel stabiel. Het ieuntop het plein ervoor, op de piazza." Foto N Iels van der Hoeven/Rotterd ams Dagblad Door Ben Maandag Rotterdam Misschien komt het wel omdat hij zelf ooit in een ha venstad werd geboren, Genua, aan de Middellandse Zee. Maar toen Henzo Piano voor het eerst de Wilhelminapier in Rotterdam betrad, bekroop hem een bijzon der gevoel. Een gevoel van her kenning. Een gevoel dat past bij de haven. „Ik houd van het water. Ik houdwan het werken met het water," zegt hij. De Italiaanse architect, bekend door onder meer het Centre Pompidou in Parijs en het uit het water oprijzende New Metropolis in Amsterdam, voelt zich wel thuis in een stad als Rotterdam. „Die Wilhelminapier is een my thologische plaats. Het is een my thologische plek in de stad, maar ook in het collectieve geheugen van de Rotterdammers." Wanneer je op de Wilhelminapier een gebouw wilt neerzetten, dan moetje daar dus geen monument van maken. Nee, dan zoek je naar iets wat appelleert aan die sfeer van de haven en aan de plaats die de pier in het collectieve geheu gen inneemt. „Ooit was hier le ven," zegt Piano. „Het leven is er weggevloeid, maar het moet er nu weer terugkomen." De haven, daar wordt het land schap bepaald door kranen en schepen. Een gebouw op de Wil helminapier moot daaraan doen denken, maar op een moderne, hedendaagse manier. Het is niet erg, wanneer het lijkt alsof zo'n gebouw niet helemaal in even wicht is. Het wankele evenwicht, dobberen op het water: dat is een haven eigen. „Schepen zijn vaak niet helemaal in evenwicht, kra nen lijken ook vaak instabiel." Vandaar dus deze toren. De kan toortoren voor PTT Telecom, ont worpen door Renzo Piano. Twee schijven met bij elkaar 20.000 vierkante meter kantoorruimte, die samen een ballet uitvoeren op het stukje grond tussen de Eras- musbrug aan de ene en de aan komst- en vertrekhallen van de HAL aan de andere kant. Een ge bouw, dat als een acrobaat balan ceert aan het randje van de Maas, rank op zijn poten en beweeglijk in zijn fijnzinnige draaiing. „De toren lijkt inderdaad niet hele maal in evenwicht," zegt Piano. „Maar maakt u zich geen zorgen: het is wel stabiel. Het Ieuntop het plein ervoor, op de piazza. Het ge bouw is slank en rank, maar niet al te hoog, niet immens." Baken Opvallend: die enorme facade, van onder tot boven een enorm billboard-scherm. „Een krant is het," zegt Piano. „Het bovenste deel moet overal vandaan zicht baar zijn, als een baken voor sche pen, als een baken in de stad. Aan de onderkant kunnen kleinere letters worden gebruikt, zodat de mensen op de piazza, dichtbij het gebouw, de boodschappen ook kunnen lezen. Het middendeel moet echt de functie van een krant krijgen." - De raadsleden in de commissie ruimtelijke orde ning kwamen gisterochtend bij na superlatieven tekort, nadat Renzo Piano aan ben het ont werp voor de kantoortoren van PTT Telecom had toegelicht. „Ik ben enthousiast over het avon tuurlijke van de ontwerper," zei M. Teenstra (WD). Anderen prezen Piano's originaliteit en spraken van een 'aanwinst' voor de stad. ,Jk ben echt helemaal enthousiast over dit gebouw," zei G. Peet (PvdA). „Ik heb lang het gevoel gehad dat het svon- Aanvankeüjk overwoog de archi tect die hele gevel maar meteen in de vorm van een krant te gieten. Maar dat vond hij uiteindelijk toch niet bevredigend. „Een krant is tenslotte een krant en een ge bouw is een gebouw." Hij koos voor deze oplossing: een scherm dat opzien baart, een 'pratend scherm', dat licht voorover helt en zo een voortdurend gesprek voert met de stad, maar ook met het plein aan zijn voeten. Een spectaculair billboard- scherm, waarop van alles Is te zien, voortdurend in beweging. De gebruiker van de toren, PTT Telecom, kan hier naar hartelust zijn boodschap uitdragen, zijn verbondenheid met de nieuwste technieken bijna letterlijk van de daken schreeuwen. Harmonisch Subtiel is dat het scherm schuin wegloopt, evenwijdig aan lijn die de Erasmusbrug beschrijft over de Maas. Achter die facade gaat de ene kantoorhelft schuil. De an dere kantoorschijf houdt zich aan de maatvoering van de Wilhelmi napier, waardoor zich in dit ge bouw schuin en recht verenigen, ofwel brug en pier tot een harmo nisch geheel samenvloeien. Piano heeft met dit ontwerp de nog ontbrekende scharnier tus sen brug en pier gevonden en die vervolgens gevat in de 'haventaal' die hem. als Genuaan en haven- stedeling, als muziek in het ge hoor ligt Natuurlijk moest zijn kantoortoren reageren op de Eras musbrug: „Die brug ligt daar mooi, ik houd van die brug, zij is deel van de haven." Over de verdere aankleding van het gebouw houdt Piano zich lie ver nog even op de vlakte. Goed, er komen twee parkeerlagen on der, weggewerkt onder de grond. De entreehal is op de begane grond en op de eerste verdieping is plaats voor een grand-café. Maar van welk materiaal de ge vels worden, daarover wordt nog hard nagedacht. „Ik kan daar in dit stadium nog niet zo erg precies tuur weg was uit de Rotterdam se architectuur. Maar met dit ge bouw is het weer helemaal te rug." Ook Riek Bakker, voorzitter van het kwaliteitsteam Kop van Zuid dat de architectonische kwaliteit in de gaten houdt, was vol lof over het bouwwerk. „Pia no heeft een waardevolle bijdra ge geleverd. We krijgen een mooi ensemble van spelers, daar aan de voet van de Erasmus brug. Dit gebouw is een prachti ge knipoog naar die brug." De raadsleden vroegen zich al leen af of het plein, de piazza van 45 bij 45 meter, voor de toren inderdaad een gezellig plein zal worden, met zoveel over de brug langsrazend verkeer. Bovendien deelden zy over het algemeen de kritiek van Riek Bakker op de pliptbebouwing: die zou iets la ger mogen. in zyn," zegt liij diplomatiek. Renzo Piano ontfermde zich ook over een stedenbouwkundige op lossing voor de rest van de Wilhel minapier, de kade langs het wa ter. Om het leven er weer terug te laten keren, pleit Piano voor een 'plint', ter hoogte van de aan komsthallen van de HAL, die de lege plekken tussen de bebou wing opvult Daarin kunnen bio scopen worden ondergebracht, fitness-ruimten, ateliers en win kels. „Het moet de plek worden waar alle vormen van activiteit sa menkomen en kunnen plaatsvin den op piemiveau. Met een pro menade erlangs kryg je een sen sationele plek, die zich niet alleen beperkt tot business, maar ook ontspanning heeft te bieden. Op die manier kan de stedelijkheid weer worden teruggebracht op de Wilhelminapier. Podium Bovendien kan deze plint worden gebruikt als podium waarop nog meer hoogbouw mogelijk is, mocht daaraan in de toekomst be hoefte bestaan. Alleen op dit punt, de plintbebouwing, was het Quali ty-team van de Kop van Zuid, de speciale welstandsafdeling die op de kwaliteit van de ontwikkelin gen aldaar toeziet, het niet hele maal met Piano eens. Volgens Riek Bakker, voorzitter van het Q-team, is de plint net iets te hoog en steekt het de aankomsthallen van de HAL naar de kroon. Piano is gevoelig voor die kritiek. Over het HAL-complex heeft hij alleen maar lovende woorden. „Dat complex is juist het begin punt Dat was niet alleen indertijd het beginpunt voor de mensen die op reis gingen, maar moet ook hier stedenbouwkundig het be ginpunt zyn. Maar ik ben het wei eens met de kritiek van Riek Bak ker. De plint mag iets lager zijn. Alleen kun hem ook weer niet te laag maken, want er moeten daar juist activiteiten komen die het le ven op de Wilhelminapier terug brengen." Rotterdam Ger Pouw laat zich niet met eêri kluitje in het riet' sturen. Als bedenker van de naam Tlip de Fiiefluiter' voor de vogelmascotte .van het Fileplan Rotterdam heeft hij gewoon recht op de fiets die was uitge loofd voor, de winnaars van de prijsvraag, vindthy .Punt uit En dus nam Pouw geen genoegen met een troostprijs in de vorm van fietsaccessoires ter waarde van tweehonderd gulden. O nee, Ger pouw staat op zijn strepen. „Desnoods," zo kondigde Mj al „„ar a*m.iT «t-Lss> Si.'-»- - -t-*^ tun i, xo. utku ue ieuii wei En laten we wel zfim het is ook niet nas wat de Rotterdammer dreigde mis te lopen. De twee an dere winnende deelnemers aan I-de? prijsvraag voor de anti-file mascotte kregen een gloednieuw we Koga Miyata Light Ace toer- Je met een nieuwwaarde van 2195 gulden, zo blykt uit gegevens van de fiet- senhandeL „Ik lijk misschien een querulant," zegt hij zelf over rijn vasthoudendheid, „maar dit is een kwestie van recht Ik heb voldoende juridische aankno pingspunten om die fiets te clai men." Zover hoeft het waarschijnlijk niet te kernen. Want het Fileplan Rotterdam, een samenwerkings verband van degemeenteRotter- nog overstag. „Ik probeer bij Ko- ïïiyalö een Seis re regelen voor meneer Pouw," zegt project manager HDekker. De ga er voor 99 procent vanuit dal het lukt" Alle ellende rond Flip de Fileflui- - ter is ontstaan doe» onduidelijk heid in het reglement en slordig heid by de organisatie. Liefst ze ven namen (onder andere Flitsie en Flitso) zond Pouw in voor de prijsvraag van het Fileplan. De fi- iebestryders willen een vogel mascotte inzetten tegen de ver keersopstoppingen, en zo'n beestje moet een leuke naam hebben. „De beste naam wint een schitterende Koga Miyata Light Ace Toerfiets," zo beloofde de or ganisatie. Pouw zond zeven na-- men in, waaronder de winnende naam flip de Fiiefluiter. Maar, 0 wispelturig toeval, twee andere inzenders hadden dezelfde naam verzonnen. En de briefkaarten van die andere twee waren wel gevist uit de stapel van 1358 in zendingen, maar die van Pouw niet Toen Pouw in De Havenloods las dat de twee andere winnaars een fiets kregen en hij zelf niet, nam de volhardende KWW'er direct contact op met het Fileplan. Het werd een koude douche. Pouw kreeg te horen dat hij niet in aan merking kwam voor een prijs, omdat hij meerdere namen had ingestuurd voor de filevogel. Maar de man uit de Schietbaan laan legde zich daar niet bij neer. Hij argumenteerde, („Ais ik tien staatsloten koop, en op eentje valt een miljoen, zegt de Staatslo terij toch ook niet dat is oneer lijk tegenover mensen die maar één lot hebben gekocht"), hij zin speelde op een rechtszaak en dreigde zelfs met het programma 'Ook dat nog'. „Realikert u rich dat dit uw fileplan flink in de wie len rijdt?" kreeg Dekker te ho ren. „Dit wordt een hele dure fiets voor u." Voor zoveel druk zwichtte het fi leplan Rotterdam. „Bij ons lag ook de fout dat we zyn kaart er niet uit hebben gehaald," erkent Dekker. „Ik kan me het wel voor stellen dat Pouw op zyn punten staat, maar ik heb vragen by de manier waarop. Hij dreigde met 'Ook dat nog', en daar hou ik een vervelend gevoel aan over." Pouw is opgelucht dat hij rijn nieuwe fiets alsnog krijgt Hij rijdt du op een oud karretje dat nodig toe is aan vervanging. „Ge weldig," reageert hy op het goe de nieuws. Over de kritiek op de manier waarop Mi zyn jteUik heeft gehaald wil hy nog kwijt „Ik had Dekker toch gewaar schuwd?" Ger Pouw moet het nog even doen met zijn oudefiets. Maar hij verheugt zich al op de nieu we, afgedwongen toerfiets. FotoJMf» R«wnft*tottBniwn*DagJ>tid Rotterdam PTT Telecom heeft in de periode van 1990 tot 1995 as best verwijderd zonder de voor schriften in acht te nemen Bij vervanging van kapotte kabelkas- ten in de regio Rotterdam is met altijd een gespecialiseerd bednjf in de arm genomen voor de ver wijdering van de asbest be- schermkap. De telefoonmaatschappij begint nu een landelyk onderzoek om er achter te komen of ook elders m het land onzorgvuldig met asbest is omgegaan. Zowel de huidige werknemers als oud-medewer kers wordt gevraagd of m het ver leden tegen de regels met asbest is gewerkt. Overigens blykt uit een eerste onderzoek dat er bui ten het district Rotterdam geen klachten zyn. In Rotterdam ging het om 150 ka- belkasten. Als de asbestkap vol gens planning wordt vervangen, gebeurt dat door een gespeciali seerd bedrijf. Maar bij de 150 Rot terdamse kasten ging het om ver vanging nadat er bijvoorbeeld een auto tegen was gebotst. RotterdamEen 38-jarige gehan dicapte vrouw is gisteren by een pinautomaat aan de Meienjstraat by Zuidplein beroofd van zeven honderd gulden. Ze werd, toen ze aan de beurt was om te pinnen, door een man met een mes be dreigd. Hij dwong haar driehon derd gulden van haar rekening te halen en te overhandigen. Vervol gens kreeg ze te maken met een man die een vuurwapen op haar richtte. Die dwong haar opnieuw te pinnen. Deze keer moest ze vierhonderd gulden uit de auto maat halen. Rotterdam De politie heeft gis teren in een woning aan de Kerk- hoflaan in Crooswyk een hennep kwekerij aangetroffen. De agen ten waren op het spoor van de kwekery gekomen na een mel ding van een lekkage in het pand eronder. In een afgesloten slaap kamer vond de polite in totaal tachtig hennepplanten. Rotterdam Twee vrouwen uit Schiedam zijn gisteren op de Jon ker Fransstraat in Rubroek mis handeld door vier meisjes. Een van de twee slachtoffers werd door haar latere belagers aange sproken, waarna een woordenwis seling ontstond. Het viertal viel de vrouw vervolgens aan. Daarbij werd ze geschopt en geslagen, Rotterdam De 'politie van bu reau Groot-I Jsselmonde heeft gis teren de horeca in de Afrikaan- derwijk en Hillesluis uitgekamd. De agenten controleerden vijf ca fés, twee coffeeshops, een cafeta ria, een kaartvereniging en een biljartvereniging, gevestigd aan de Putselaan, Slaghekstraat, Pol derlaan, Paul Krugerstraat, Twee bosstraat en Hilledyk. Er zijn zes mensen gearresteerd in verband met drugshandel, illegaal gokken en illegaal verblijf in Nederland. Rotterdam—Een 18-jarige jongen is gisteravond bij station Noord beroofd toen hij op de tram stond te wachten. Hij werd plotseling omsingeld door een groep leef tijdsgenoten die hem onder be dreiging van een mes dwongen om zijn schoenen, jack en geld aan hun te geven. RotterdamDe politie heeft van ochtend een man gearresteerd die ervan wordt verdacht brand te hebben gesticht in een woning aan de Koomwaardstraat in Rot- terdam-Overschie. De brand brak even na tien uur uit. De brand weer kon de vermoedelijke brand stichter, die op het dak was ge klommen, vlot naar beneden ha len waar de politie hem aanhield. De man is eerst behandeld voor rookvergiftigingsverschijnselen waarna hij is overgebracht naar bureau West. Ook twee andere mensen, onder wie de bewoner van het pand, liepen schade door rook op. Zij zijn overgebracht naar het Sint Franciscus Gast huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2