tr*- 19 Van Sahara tot Oranjepark Scholieren van tien scholen stralen in Wintercircus 'Paars-blauw' Maascollege is bijna klaar Arjan van Eersel jongste kandidaat-raadslid Igenda Rotterdams Dagblad Zaterdag 6 december 1997 Door Jan Rozendaal VlaardingenIn de volksmond wordt het hele stadspark gren zend aan de Vïaardingse binnenstad 't Hof genoemd. Een lek ker bekkende, duidelijke naam en nog historisch verantwoord ook. Steeds minder wordt de naam Oranjepark gebruikt. Ter wijl de meeste activiteiten van bijvoorbeeld 't Hof, het jaarlijk se festival in het park, in het Oranjepark worden gehouden. De schrijver van het programmaboekje voor Koninginnedag is één van de weinige, maar stugge volhouders door beide na men, slechts gescheiden door een gekanteld streepje, te noe men, 1931 aan het gemeentebestuur van Vlaardingen dat hij vele ver zoeken krijgt van mensen om in Vlaardinger-Ambaeht een huis te mogen kopen. Drie redenen somt hij vervolgens op om van de plek van het huidige Oranjepark bouwgrond te maken: werklozen kunnen het terrein bouwrijp ma ken, verschillende bouwers vra gen grond om te kunnen bouwen en als derde dat verschillende personen, die als belastingbetaler node gemist kunnen worden, dan behouden blijven voor Vlaardin gen. Zoek de verschillen met de brie ven waarmee de Industriële Kring Vlaardingen de afgelopen jaren het gemeentebestuur heeft bestookt over de Broekpolder. Omdat het geen crisistijd is, is het eerste argument nooit genoemd, al werd er altijd wel gewezen op het belang van de werkgelegen- En dat terwijl het Oranjepark twee keer zo groot is als 't Hof. 't Hof is ouder en zo bezien is het Oranjepark niets meer of minder dan de uitbreiding van de voor malige buitenplaats. Maar het had weinig gescheeld of er was hele maal geen park bijgekomen, en waren er huizen gebouwd. En ja, wat was er dan van 't Hof overge bleven? In zijn verhaal Tan 't Hof via Sa hara naar Broekpolderbos' in het Historisch Jaarboek Vlaardingen 1997, wijst G. J. Davidse niet voor niets op de overeenkomsten met de geschiedenis van de Broekpol der. Ondernemers die maar ble ven aandringen op de bouw van woningen. Zo heeft Davidse, na uren spitten bij het stadsarchief, een brief ge vonden van de heer Jonker van het havenbedrijf Vlaardingen- Oost NV. Die schrijft op 17 juni Als kleine jongen ging hij altijd met zijn vader mee naar het stembu reau. Zijn vader was voorzitter van het stemlokaal aan het Bachplein in Schiedam, maar de kleine Arjan van Eersel was daar niet zo zeer in geïnteresseerd. Hem ging het om het gebak dat elke keer weer werd geserveerd. Toch is er van dat stembureau meer blijven hangen dan alleen het gebak. Die dagen in het stemlokaal hebben zijn interesse voor de politiek gewekt. Zelfs zozeer dat nu, slechts een paar jaar la ter, de bijna 20-jarige Aijan van Eersel hoog op de kandidatenlijst van de WD staat. „De WD is een reële partij en dat spreekt jongeren nu eenmaal aan." Door Desiree van der Jagt Schiedam Een afspraak maken met het jongste raadslid in spé is niet zo eenvoudig. De jonge Schiedammer, nummer zeven op de lijst, heeft sinds twee jaar een eenmansbedrijf in computersoft ware en is continu onderweg. Uit eindelijk is hij te bereiken op zijn mobiele telefoon in de trein. Be halve zijn jonge leeftijd voldoet Van Eersel verder aan alle ver wachtingen voor een kandidaat raadslid van de WD. Zelfverze kerd, eigenzinnig, strak in het pak en welbespraakt. Slechts het vleugje Schiedams dat in zijn ac cent is verborgen verraadt dat het hier gaat om een geboren en geto gen Schiedammer. Van Eersel is geen nieuweling in de Schiedamse afdeling van de WD. Al een jaar zit hij in het be stuur en lid werd hij alweer vier jaar geleden. Bewust heeft de jon ge liberaal gekozen geen lid te worden van de JOVD, de jonge renafdeling van de WD. „De ech te partij leek mij veel interessan ter." Tijdens een ledenvergade ring werd de jongeling meteen enthousiast begroet. „Natuurlijk keken ze vreemd op toen ik de eerste keer binnen kwam stap pen, maar ze vonden het wel goed dat ik kwam." De keuze voor de WD was voor de jonge Schiedammer snel ge maakt. „Ik heb destijds alle pro gramma's bekeken en de WD sluit het meest aan bij mijn stand punten." Thuis werd door de inte resse van de jonge Van Eersel re gelmatig over politiek gesproken. „Maar mijn ouders stemmen geen VVD. Hoewel ze best liberaal zijn." Liberaal zijn draait voor Van Eer- sel vooral om vrijheid en het ne men van verantwoordelijkheid. Daarnaast is de VVD een partij die veel jongeren aanspreekt, is zijn ervaring. „Mensen van. mijn leef tijd zijn vaak geen zwevende kie zers. Die weten precies waar ze achter staan," vertelt hij. Ook WD-leider Bolkestein speelt daarin een belangrijke rol, denkt Van Eersel. „Hij zegt waar het op staat en dat spreekt jongeren aan." Ambitie Hoewel Van Eersel geen door snee-jongere is zal hij zich, als hij in de Schiedamse gemeenteraad wordt gekozen, vooral bezighou den met jongeren. „Als je bijvoor beeld kijkt naar hanggroepen, die zijn echt een probleem. Als gevolg daarvan voelen mensen zich weer onyeilig. We moeten naar die groepen toe en met ze praten. Zonder praten komt het nooit tot een oplossing," zegt Van Eersel. Met de komst van Van Eersel in de raad zal de gemiddelde leeftijd van de WD behoorlijk omlaag gaan. Van Eersel is, hoe kan het bijna anders, een voorstander Van de verjonging van de politiek. „De politiek is toch een beetje ver grijsd," laat hij zich diplomatiek uit, „maar daardoor is het een cir cuit waar de mensen weinig grip hebben op wat leeft onder de jeugd." Van Eersel heeft dat wel. want ondanks dat hij een eigen bedrijf heeft en politieke ambitie is de jonge Schiedammer toch re gelmatig in de kroeg te vinden. Een voordeel van zijn komst in de gemeenteraad is dat de WD zich door verschillende generaties laat vertegenwoordigen. „Door het leeftijdsverschil vul je elkaar goed aan," denkt Van Eersel. Naast een voorkeur voor jonge- renproblematiek wi! de jonge li beraal zich in de raad bezighou den met cultuur, sociale zaken en werkgelegenheid. Zenuwen Hoewel het kandidaat-raadslid nog zeer jong is, weet hij al jaren wat hij wil. „Op mijn elfde wilde ik al een eigen bedrijf en vanaf dat moment heb ik daar eeht naar toe gewerkt," vertelt hij. Twee jaar geleden werd die droom wer kelijkheid en begon de Schiedam mer met zijn bedrijf. De kennis die hij als eigen baas heeft opgedaan, kan hem in zijn politieke carrière alleen maar van pas komen, is zijn stellige overtui ging. „Ik moet regelmatig presen taties houden en de eerste keer was ik zenuwachtig, maar dat is nu wel over. Het spreken in de openbaarheid van de raadzaal zal niet echt een probleem zijn," ver telt hij. Toch is er nog wel enige onzeker heid, maar dan vooral over het aantal zetels dat de WD bij de ko mende verkiezingen zal halen. Van Eersel staat op een verkiesba re plaats, maar dan moet de WD wel aan de huidige verkiezings verwachtingen voldoen. Zoals het een toekomstig politicus betaamt doet Van Eersel nu niet en ook niet in de toekomst een uitspraak over de verkiezingsuitslag. „Maar de kans is heel reëel dat ik word gekozen," zegt hij. De komende raadsperiode kan dan zijn vuurdoop zijn in de poli tiek. 'Over zijn latere ambities in de politiek heeft hij nog niet echt nagedacht. „De betaalde politiek zie ik niet echt zitten. Ik ben er wel van overtuigd dat als je lei dinggevende en managementsca- paciteiten heb, wethouder kunt worden. Ongeacht je leeftijd." En een Haagse carrière zit nog niet in zijn toekomstplanning. „Ik moet eerst myn sporen maar eens in de gemeenteraad en het bedrijfsle ven verdienen." heid. Maar twee en drie stonden ook dit jaar bij de ondernemers voor de Broekpolder overeind. Tot aan de Raad van State toe. Maar de Broekpolder blijft groen. Zand In 1932 krijgt de directeur van ge meentewerken de opdracht twee kostenvergelijkingen te maken voorde Vlaardingsche Sahara, zo- ais het gebied tussen Hogelaan, Julianasingel, Schiedamsedijk en Van Linden van den Heuvellweg inmiddels was gedoopt. Dat was bij lange na niet het eerste ont werp voor het gebied, want dat stamt uit 1918. Toen al is er in het kader van de werkverschaffing een enorme partij zand opge bracht. Vandaar Sahara, waar de jeugd spelend en ravottend in en rond de inmiddels uitgegraven vijvers, de dagen doorbrengt. Ze ker als in 1927 'door de goede zor gen van het gemeentelijk water leidingbedrijf een drinkwater voorziening is aangebracht. „De jeugd brengt, gekleed en on gekleed in zand, gras en water spelend een heerlijke lange dag door in de Sahara. Nette kinderen hebben een kookstel en bakken poffertjes en vagebondjes hebben best ingerichte tentjes van kle- de," schrijft de Nieuwe Vlaarding sche Courant op 10 augustus 1928. Vijftien villa's Dan heeft de Sahara de eerste bouwplannen al overleefd. In 1919 ontwikkelt gemeentewerken een Het had weinig gescheeld of er was helemaal geen park bijgekomen. Foto Roei Dijkstra plan voor een park waarin vijftien villa's zijn opgenomen. Bouwkun dig bureau A. Maarleveld Azn pakt het in 1925 wat rigoureuzer aan en dient een plan in voor 102 woningen. In dit 'villaparkplan', waarbij een derde deel van het ge bied wordt bebouwd, wordt voor gesteld om de voortuinen onder toezicht van de gemeente te stel len. Een jaar later komt architec tenbureau Snijders Van der Vlis nog met een bouwplan, maar ook dat haalt het niet. Het is dus 1932 als de gemeente raad het echt tijd vindt worden om de knoop door te hakken. De directeur gemeentewerken on derzoekt twee mogelijkheden: een plan met woningbouw dat vergelijkbaar is met Vlaardinger- Ambaeht en een park met struik gewas, speelterrein en wandel plaatsen. De huizenbouw valt definitief af, als blijkt dat de waterpartijen noodzakelijk zijn voor een goede waterhuishouding. Daardoor blijft er maar een geringe erf pachtopbrengst over. Verder zou het gebied door de aanwezigheid van de reinigingsdienst en ener giebedrijven (de gashouders) het in de concurrentiestrijd met Am bacht moeten afleggen, 'Met overtuiging' wordt 170.000 gulden geïnvesteerd om het Oran jepark aan te leggen met vier speelweiden en een forse uitbrei ding van de wandelpaden om zo het overbelaste Hof te kunnen ontzien. Op 2 september 1935 wordt begonnen met de aanleg en in 1941 wordt het laatste gedeelte bij de Julianasingel onderhanden genomen. Door twaalf tewerkge- stelden wordt de vijver vergroot en uitgediept. Meer dan een eeuw na de open stelling van 't Hof voor het pu bliek in 1830, vlak nadat de ge meente de Ambachtsheerlijkheid van Vlaardingen, Vlaardinger- Ambaeht en Babberspoider van mr. Diederik van Leyden Gael had gekocht. Hetontstaan van het Oranjepark is een belangrijk on derdeel van het verhaal van Da vidse in de jongste editie van het Historisch Jaarboek Vlaardingen. De geboren Rotterdammer, die in 1964 bij de plantsoenendienst kwam werken in Vlaardingen en in 1993 als directeur van gemeen tewerken met vut ging, blikt te rug op 160 jaar openbaar groen in Vlaardingen. Van overzichten van het aantal verwerkte perkplanten tot noti ties uit een dagboek uit de jaren dertig van de opzichter plantsoe nen en van de ontwikkeling van de natuureducatie tot en mei de veranderende beheersvormen. Het tweede hoofdverhaal uit het jaarboek is van J. van Hees, die het leven van Koos van der Knoop (1872-1942), een vergeten Vïaar dingse wielerprof, in beeld brengt. Het Historisch Jaarboek Vlaar dingen 1997 (de 21ste jaargang, 124 pagina's) is een productie van de Historische Vereniging Vlaardingen, met medewerking van het Stadsarchief Vlaardin gen. Vlaardingen— Circusster zijn. wie droomt er niet van als kind. Maar ja, dromen zijn bedrog. Of onbe reikbaar. Behalve als je op een openbare basisschool in Vlaardin gen zit. 26 Leerlingen van tien scholen spelen namelijk woens dag in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen mee in het Nationaal Nederlands Wintercircus. De dag ervoor trekken vierhonderd ver klede kinderen in een bonte cir cusoptocht door de binnenstad van Vlaardingen. „Het idéé om kinderen bekend te maken met het circus is afkom- .stig van beeldend kunstenares Beaty Czetö. Zij zit in de culturele raad van gemeente Vlaardingen en had al eerder met kinderen kunstwerken over het circus ge- aakt. Samen met Annette. .Iraad, een andere kunstenares, kwam. het idee op om daar meer mee te doen," zegt Rob de Vries. Hij heeft de kunsteducatie in Vlaardingen onder zijn hoede en begeleidt in die hoedanigheid ook het project. Kinderen van groepen vijf en zes van verschillende basisscholen vervaardigden de afgelopen maanden, onder begeleiding van de kunstenaressen, schilderijen met als thema 'circus'. Die zijn op gehangen in de Stadsgehoorzaal. De tentoonstelling wordt dinsdag worden geopend. Voorronden De kinderen die in de Vïaardingse voorstelling meespelen, moesten allemaal door voorronden heen. Ze zijn uitgekozen, nadat ze hun act voor een jury hadden gedaan. In totaal zijn er vier acts door de selectie gekomen: De Reizende Zon (acrobatiek), De Hoekstenen (evenwichtskunstenaars), De Maffe Prisma Clowns (jongleren de clowns) en Westwijzer Magie (goochelaar). Spectaculair zijn de acrobatische toeren van de groep 'De Reizende Zon', die uit negen meisjes be staat. Ze komen van de openbare bassischool De Klinker. Al maan den hebben Inge, Suzanne, Merel, Valida, Eva, Miranda, Hanka, Sa bine en Insu gerepeteerd. Ze doen allerlei waagstukken, waaronder een 'piramide-act', waarbij ze op eikaars schouders staan. Inge Mastwijk: We vinden het heel leuk om mee te doen. Op school hoorden van een circuspro ject. We hoorden dat als we won nen, we in het echte circus moch ten optreden. We zijn toen heel hard gaan oefenen. Op school wonnen we van de andere groe pen. Daarna mochten we ons op treden ook in de Stadsgehoorzaal doen, waarna we door de jury zijn uitgekozen." Suzanne van der Hoek: „De jury vond de muziek van de Spice Girls, die we er bij draaien, leuk. We hebben de muziek in elkaar la ten overlopen. Ze vonden de le vende piramide, een onderdeel van ons optreden, heel knap ge daan." Volgens de meisjes zijn de jongens uit hun klas nu wel erg ja loers: „Ze waren wel leuk, maar wij hadden gewoon beter geoe fend." De kinderen hebben het echter niet alleen gedaan. Tijdens het in studeren zijn ze geholpen door de jongleur Malabarista. „We moes- ten best wel gevaarlijke dingen doen en daar heeft hij ons een beetje bij geholpen. Je moet toch een ander op je schouders nemen en dat is best wel eng en ook moei lijk. Je moet goed uitkijken datje niet valt, Als je verkeerd terecht komt kan het best wel eens fout aflopen." De meisjes waren dan ook wel zenuwachtig. „We hebben best wel eens ruzie gehad en dan kwam er helemaal niets van te recht. Maar nu gaat het goed met onze groep." 'Prachtig' De Vries gelooft niet dat het cir cus uit de tyd is. „De laatste tyd komt het juist weer op. En zeker in de omgeving van Rotterdam trekt het veel publiek. We hebben bijvoorbeeld het kerstcircus in de Ahoy*. Dat is best bekend. Boven dien vinden een heleboel kinde ren het prachtig. Op de scholen zie je dat ze alleen maar enthousi ast zijn. De kinderen hebben er echt plezier in en willen op die leeftijd vaak al heel graag circus artiest worden." Volgens Maurice de Jong, mede werkervan de Stadsgehoorzaal, is men klaar voer de komst van het circus. „En zijn er niet veel aan passingen nodig. Het circus neemt een eigen decor mee. Het enige wat anders is, zijn de wilde dieren die op de binnenplaats ko men. Daarvoor wordt wel een spe ciale kooiconstructie neergezet, zodat er niet opeens tijgers door de binnenstad lopen." De circusoptocht door de stad vertrekt dinsdag om 13.45 uur vanaf het Evenenmententerrein aan de Hoflaan. Het Nationaal Nederlands Win tercircus in de Stadsgehoorzaal geeft woensdag twee voorstellin gen: om 15.00 en om 19.30 uur, De entree bedraag 30 gulden (jonge ren 20 gulden). Maassluis „Ik heb echt het idee dat we een gebouw hebben gekre gen van het eind van deze eeuw. Het heeft uitstraling gekregen." H. A. Ordelman, directeur van het Maascollege, is zeer tevreden over de bijna afgeronde nieuwbouw en renovatie van zijn school aan het Kastanjedal in Maassluis. Afgelo pen zomer is het oude gebouw 'volstrekt' gerenoveerd, terwijl de nieuwbouw waarschijnlijk op 19 december, 'net voor de kerstva kantie', wordt opgeleverd. Begin volgend jaar wordt het hele project voltooid, waarna in februa ri staatssecretaris T. Netelenbos van Onderwijs de opvallend ge kleurde school - 'de één noemt het diepblauw, de ander blauw paars' - zal openen. De keet die achter de school staat en waar nu les wordt gegeven, kan dan wor den afgebroken. De uitbreiding van de fusieschool was nodig omdat de dependances aan de Mesdaglaan (waar de Ca- land-lts stond) en aan de Jan Luy- kenstraat (De Vliethorst) moesten wijken voor woningbouw. Daarnaast werkt één locatie veel prettiger, vindt Ordelman. „Er is niets zo belangrijk dan alles onder één dak te hebben. Organisato risch is het veel beter. Leerkrach ten hoeven bijvoorbeeld niet meer van gebouw naar gebouw te fietsen." In het nieuwe gebouw is rekening gehouden met nieuwe manieren van lesgeven. Zo zijn er s^Utsbare lokalen die normaal be schikt zijn voor 32 leerlingen. In gesplitste vorm zijn het twee lo kaaltjes voor elk zestien leerlin gen. „Er komt meer ruimte, voor zowel leerlingen als leerkrachten, om zelfstandig te kunnen wer ken," motiveert Ordelman. De negen meisjes van de 'Reizende Zon doen even hun pi ramide-act voor, die ze woensdag in de Stadsge hoorzaal uit voeren. FotO Roel Dijkstra De nieuwbouw van het Maascoliege: 'Echt een gebouw van eind deze eeuw'. Foto Roei Dijkstra Zaterdag 6 december SCHIEDAM Filmhuis. Everyone says i love you, 21.O0U. Podium. Paul Dave alt night session band, 22.00u. ROTTERDAM O .T. Theater a/d Mullerpier 21.00 Prive-Story. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Scapino Ballet Rotterdam, lantaren lOcho! de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams Phiiharmonisch Orkest Hal Gr.z.15.00 Inloopconcert. Jurriaan- seZaal20,15JazzyGuitars. L'Esprit 22.00 Stepping Stone. C5 Jazz 22.00TheFusebusters. DeDanssa- Ion23.00-05.00 A new line up in style. De Vlerk 22,00 Electric Sun set. Eetcafe Dada 22.00Yakamoz. De Buurman 22.00 Die Nakse Ba nanen. Zondag 7 december I SCHIEDAM j Dienstencentrum de 4 Molens. The-dansant, 13.30-16.30u. en contactmiddag, 13.30-16.00u. Theater de Teerstoof. Juffrouw Dotje en Lotje met Veijaardag, 14.00u. Heemtuin. Excursie hek- senbezems, 14.00-15.30u. Podi um. Op zondag kan het anders, 21.30U. VLAARDINGEN DienstencentrumBabbers polder. The-dansant, 14.00-16.30u. HQEKVAN HOLLAND Chevy Bar. Open üarttoemooi, 13-OOu. ROTTERDAM _.:.Z O.T. Theater a/d Mullerpier 17,00' Prive-Story. Rotterdamse Schouwburg Gnz. 14.30 Scapino.. Ballet Rotterdam, de Doelen Juni-, aanse Zaal 14.00 en 16.00 Muziek en Theater voor kinderen J11.00 tot 12.00 Kamermuziekopzondagmor- gen.Café Floor 11.30 Hetty Blok, Leest verhalen van Annie M.G.Hist. Museum 'Schielandshuis' 14.00 Gezinsrondleiding. Ned. Architec tuurinstituut 14.00 Activiteiten voor kinderen. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: 'Alien 4: resurrection* (16) dag.13-15.45-18.45-21.30. Cinerama 2:—Contact' (al) dagl3.30-17-20.45.Cinerama3: 'Fathers' Day' (al) dag.13.15- 15.50-18.45-21.30. Cinerama 4: The Game' (16) öag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.30-15.30. Ci nerama 5: 'Double Team' (16) dag.12.40-15:40-18.40-21.40. Imax Theater 'Super Speedway' (al) dag.(beh.ma.) 14-16-20; ma, alleen 20. 'Ringof Fire' (al) dag. (beh- .ma.)15; za.zo.ook 13. 'Contact' (al) dag. 17-21. Venster 1; 'In het huis van mijn vader' (al) dag.'19.30, do.ook 21, zo.wo.ook 14.30. The Hunt' (16) dag 20.45, do.20, vr- .zo,wo.ook 14.30. 'A life less ordina- ly' (al) dag(beh.ma.) 22.20. ma.22.20 Sneak Preview. Moviezo- ne vr.15.30. Venster 2: The Hunt' do.20. Yaura-t-rlde la neigea Noël' za.19.30. 'Rotterdam Filmcourse' ma.16-19.30. "Blood and sand' wo. 20. 'Few of Us' vr.zo.di. 19.30. 'Mélodie ensoussoIrvr.za.zo.21.30. Trois hommes abattre'. 'Rocco en zijn broers' di.21.30. 'Pour la peau d'un flic' wo.22. Venster 3: 'Légri- j mas Negras' (al) dag.(beh.ma.) j 19.30-20.45 vr.Z0.W0. 14.30. 'A i bout de souffle' (16) ma.19.30. 'Brassed Off (al) do.t/m zo.22.15. 'Fourdaysin september'(16) ma.t/m 1 wo.22.15. Venster 4: TApparte- ment' (ai) aag. 20-22.15. Lumlère 1: 'Alien 4: resurrection* (16) I dag 13.30-16.10-18.50-21.30. Lumlère 2: 'Air Force One' (16) dag 18.05-21.10, do.vr.maidi.ook 12.05-15.05. Lumière 3: The lost world' (al) dag.12-15.05-18.10- 21.15. Lumière4: 'A life less ordina- i ry'(16)dag.l9.05-21.40,do.vr.ma- .di.ook 12.30-15.30. Rexane:'Sex op het platteland' (18) do. t/m zo. doorl. voorst. 'Porno huis voor vrou- I wen' (18) ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé: The game' (12) dag.11.20- 14.50-18.20-21.20; zo. niet om., 11.20. 'Fathers' Day'' (al) dag11.30-13.50-16.10-18.30. The full Monty' (al) dag.il.40- 14.05-16.30-19.20-21.50. 'Her cules'(al) dag. 16.50 -19.30-22do .vr.ma.di.ook 11.50-14.20. 'Con- tact' (al) dag.21. The peacemaker' (16) dag.16-18.45-21.30; do.vr.ma.di.ook 11.45. 'My best friend's wedding' (al) dag.11.15- 13.55-16.40-19.05-21.40; di.niet om 21.40. 'LA.Confidential' (16) dag. 11.55-15-18-21. Sneak pre view: 'Holbewoonster tegen wil en dank'di.21.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Alien 4:resurrection' (16) vr- .za.00.15. Lumière 2: 'Air Force One' (16) vr.za.00,15. Lumière 3: The peacemaker' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Face/Off (16) vr- .za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Hercules' za.zo.wo.13.30-15.45. Lantaren/Vensten 'Het oog van de aaeiaar zo.wo.14. Lumlère 2: 'Her- cules'za.zo.wo. 13-15.30. Lumiere 4: 'George uit de jungle' za- ;ZO.wo. 13.15-15.45. Pathé: 'Geor ge uit de Jungle' za.zo.wo.11.50- 14.20, wo.alleen 11.50 Hercules' za.zo.wo. 11.35-13.45. 'Carpool' wo.14,20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1