9 Amnesty haalt geld op voor mensenrechtenmonument P# Vrouw bevrijdt uit auto Rotterdampas weer in de verkoop Twijfels over onderzoek naar parkeerdruk Motorrijders tweemaal zo duur uit op veerpont Vlaardingse kunstenaars in totaaloverzicht Expositie over landbouw en politiek Miljoenste bezoeker zwembad pfff psa> Dode bij steekpartij in Schiedam Schiedammer aangehouden Portemonnees gestolen Inbraak in woningen Dronken vrouw aangehouden Vuurwerk afgestoken Auto's vernield Auto vliegt uit de bocht Ruimte voor kinderopvang Weer minder Schiedammers Rotterdams Dagblad -3 jk? Maandag 8 december 1997 Schiedam—Bij een steekpartij op de Broersvest m het centrum van Schiedam is zaterdag rond mid dernacht een 29-jaxige Schie dammer om het leven gekomen. De man werd door een voorbij ganger ernstig gewond op straat aangetroffen. Het slachtoffer be zweek in de ambulance op weg naar het ziekenhuis aan zijn ver wondingen. De man is vermoede lijk met een mes om het leven ge bracht. Inmiddels zit er een verdachte vast. Het gaat om een 17-jarige Schiedammer, die gisteren is aan gehouden op een voetbalveld in sportpark Harga. Over de toe dracht van de steekpartij is bij de politie nog niets bekend. Buurt onderzoek en technisch onder zoek, waarmee meteen werd be gonnen, leverde niet de gewenste informatie op. Beide onderzoeken zijn zondag voortgezet. De politie is nog op zoek naar getuigen. VI aard in gen De politie is zon dagnacht op de Koningin Wilhel- minahaven een 17-jarige Schie dammer aangehouden. De jongen had een meisje mishandeld. Bij zijn aanhouding verzette de Schiedammer zich hevig. Een maal weer rustig kon hij het poli tiebureau met een proces-verbaal op zak verlaten. Vlaardingen Uit een voetbaltas is zaterdag rond het middaguur een portemonnee met inhoud ge stolen. De tas stond op een voet- balterrrem aan de Zwanensingel. Rond hetzelfde tijdstip werd in een supermarkt aan De Loper uit een winkelwagen een portemon nee met inhoud gestolen. De eige naresse had haar portemonnee in de winkelwagen gelegd. Nadat zij in een ander pad iets moest pak ken, bleek het winkelwagentje te zijn verdwenen. De wagen werd teruggevonden bij de ingang van de winkel. De tas was leeggegooid en de portemonnee met inhoud verdwenen. Vlaardingen In twee flatwonin gen aan het Liesveldviaduct is in gebroken. De inbraken werden zaterdag ontdekt. Van beide wo ningen was de toegangsdeur op brute wijze geforceerd. Het is nog niet bekend wat de daders hebben meegenomen. Vlaardingen Een 33-jarige vrouw uit Vlaardingen is zondag morgen op de Westhavenplaats aangehouden voor vernieling. De beschonken vrouw had de voor bumper van een auto vernield door er tegen te schoppen. De vrouw is vastgezet op het politie bureau. Maassluis Twee jongens uit Maassluis zijn zaterdag op de Ro- zenlaan aangehouden op het mo ment dat ze vuurpijlen aan het af steken waren. De twee, 12 en 14 jaar oud, werden aangehouden. Zij zullen een straf krijgen viaBu- ro Halt. Maassluis In de Lysterlaan is gistermorgen ontdekt dat een tiental auto's 3s beschadigd. Van de wagens waren de buitenspie gels vernield. Hoek van Holland Een 25-jarige Hagenaar is zaterdagnacht op de kruising Dirk van de Burgweg- Langeweg uit de bocht gevlogen. Hij reed tegen een lantaarnpaal, waarna zijn auto over de kop sloeg, De bestuurder en zijn pas sagier, een 18-jarige man uit Den Haag, zijn met diverse kneuzin gen naar een ziekenhuis in Den Haag overgebracht. Na behande ling konden ze weer naar huis. De bestuurder kreeg een proces-ver baal omdat uit een bloedproef bleek dat hij met te veel drank op achter het stuur had gezeten. BIJ een aanrijding op de Westlandseweg en de Utverlaan in Maassluis is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt De brand weer moest ter plekke ko men om het dak van de au to te verwijderen. De vrouw Is met rugletsel In het Holy Ziekenhuis opgenomen. De auto is total loss. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland Leden van de commissie buitenruimte van de Hoekse deelgemeenteraad zetten vraagtekens bij het parkeeronder- zoek, zoals dat is uitgevoerd door het Parkeerbedrijf Rotterdam. Dit bedrijf komt tot de conclusie dat er tijdens piekperioden weliswaar sprake is van een grote parkeer druk in en rond het centrum van Hoek van Holland, maar dat dit geen aanleiding is voor extra maatregelen zoals het instellen van een blauwe zone. Wel waar schuwt het parkeerbedrijf dat in de toekomst de situatie nadelig kan veranderen. Wanneer de tweede ontsluïtingsweg naar Hoek van Holland wordt gereali seerd, verdwijnen er 250 parkeer plaatsen rond de terminal van Stena Line. Drie commissieleden hebben op eigen houtje een on derzoek naar de parkeerdruk uit gevoerd en kwamen tot heel ande re conclusies. Er is vooral in de weekeinden sprake van een over bezetting van de beschikbare par keerplaatsen tengevolge van de speciale overtochten met de Ste na Discovery. In het voorjaar van 1998 zal een nieuw parkeeronder- zoek plaatshebben. De commissie behoudt zich het recht voor om alsnog met een voorstel te komen voor parkeerbeperking op en rond de Hoekse Brink. Het Ont wikkelingsbedrijf Rotterdam gaat in ieder geval 35 nieuwe parkeer plaatsen aanleggen achter de win kel van Albert Heijn aan de voet van de dijk. Dat gebeurt als voor financiering in het kader van het Waterwegcentrum. Maassluis - Motorrijders moeten Naast enkeltjes van drie gulden vanaf januan voor een overtocht en tienrittenkaarten van 21,75 met het veer Maassluis-Rozen- gulden wordt het, op advies van burg ongeveer tweemaal zoveel gaan betalen. Dat is het gevolg van een voorstel dat het provin ciebestuur, verantwoordelijk voor het veer over de Nieuwe Water weg, aan de Maassluise gemeen teraad doet voor het instellen van een apart motortarief. De motorrijders, die tot nog toe hetzelfde betaalden als bestuur ders van bromfietsen, gaan m een hogere tariefgroep vallen omdat ze op het autodek veel plaats inne men. „Het worden er steeds meer," aldus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. Hoek van Holland Het Busi ness Centrum aan de Strand weg in Hoek. van Holland kan weUicht in de nabije toekomst onderdak bieden aan het Krea- tief Centrum. Deze stichting moet zo snel mogelijk het veld - ruimen uit het gebouw Tfe Duinpieper1 aan de Van Spil bergenstraat De Stichting Kindercentrum heeft daar na melijk dringend behoefte aan. uitbreiding. Op de wachtlijst staan momen- teel 32 ouders voor het kinder dagverblijf die 47 kindplaatsen vragen. De wachtlijst voor de peuterspeelzaal telt 201 kinde ren Zij wachten op een oproep voor een eerste ochtend en 42 kinderen .staan op de wacht- lijst voor een tweede ochtend. De Unit Hoek van Holland van de dienst recreatie, de beheer dervan het gebouw, heeft be rekend dat er een investering van 120,000 gulden nodig is. Dat bedrag zal overigens door het Kindercentrum zelf moe ten worden opgebracht door middel van een huurverho ging. De eventuele verhuizing van het Kreatief Centrum naar de Strandweg gaat 20.000 gulden per jaar aan huisvesting kos ten en daarbij komt nog 8000 gulden aan servicekosten. Ver der moet er eenmalig een be drag worden gereserveerd voor verbouwing en aanpas sing. - Een andere mogelijkheid' zou zijn het plaatsen van enkele Primacabins bij het bestaande gebouw aan de Van Spilber genstraat. Bij een huurperiode ,van drie jaar betekent dat een last van 75.000 gulden per jaar. 'De deelgemeenteraad zal in de vergadering van 18 december een beslissing moeten nemen. De verwachtangr is dat het ge bouw aan de Van Spilbergen straat in de huidige vorm nog hooguit tien jaar mee zal kun nen. de gemeente Maassluis, voor mo torrijders ook mogelijk maand- kaarten te kopen. Maar waar voor auto's en brommeft voor een maand heen en weer varen vier maal het tanef van een tienritten- kaart moet worden neergelegd, is dat voor motorrijders een stuk minder. In plaats van 87 gulden hoeven ze maar 67 gulden te beta len. Gedeputeerde Staten willen de prijs van de maandkaart beper ken omdat anders het verschil met de oude situatie, het brom- mertarief van f 35,50 per maand, erg groot zou worden. Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van Amnesty Interna tional gaat zich de komende maanden inzetten voor de realisa tie van een mensenrechtenmonument in de stad. De Vlaar dingse kunstenaar Cor Maarleveld heeft daartoe een ontwerp gemaakt. De Amnestyafdeling wil het monument onthullen op 10 december 1998, de dag waarop de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens precies vijftig jaar bestaat. Het ontwerp van Maarleveld be staat uit 25 palen van roestwerend staal. De palen zijn geplaatst in een vierkant en vormen zo een symbolische kerker, waarin wel een opening zit. Centraal in het geheel ligt een hardstenen plaat waarop artikel 5 uit 'de Universe le' komt te staan. 'Niemand zal onderworpen worden aan folterin gen, noch aan wrede, onmenselij ke of onterende behandeling of bestraffing'. Het geheel beeldt de inmiddels ruim 25 jaren uit dat Amnesty In ternational actief is. De aflopende palen symboliseren bevrijding: de kerker is niet meer in staat ie mand vast te houden. Het monu ment is bedoeld als herinnering en oproep om te blijven werken aan respect voor mensenrechten. Er is inmiddels toestemming van de gemeente om het monument te plaatsen in het Hof op de hoek van de Hofsingel en de Juliana- singel. Een maquette van het monument wordt woensdag om 17.00 uur ont huld in Galerie Pervelle aan de Fiansenstraat, waar op dat mo ment een expositie wordt gehou den met werk van Cor Maarle veld. De onthulling wordt gedaan door enkele gasten uit Guatemala die op die dag Vlaardingen bezoe ken op uitnodiging van de We- relddiakonaatsgroepen van de ge reformeerde en hervormde kerk. Het komende jaar zal Amnesty Vlaardingen allerlei activiteiten houden om geld binnen te halen. Met subsidies, sponsoring en gif ten van bedrijven en particulieren hoopt Amnesty de benodigde 30.000 gulden binnen te krijgen. Vlaardingen Al jaren wordt er over gemord. Keer op keer lever de de keuze van de commissie voor beeldende kunst uit het inge zonden werk van Vlaardingse beeldende kunstenaars scheve gezichten op. Bovendien: een se lectie van kunstwerken kun je nauwelijks een overzicht noemen van wat er in Vlaardingen wordt gemaakt. Aan alle kritiek heeft de commissie voor beeldende kunst nu een einde gemaakt door voor de traditionele tentoonstelling in de Hollandia Galerie geen keuze te maken uit het ingezonden werk en in plaats van twee exposities een overzichtstentoonstelling te maken. Het werd een soort reünie voor de Vlaardingse kunstscène vrijdag avond tijdens de opening van de Salon van Vlaardingse kunste naars, Hoewel een aantal inzen ders met kleine kinderen verstek moest laten gaan vanwege Sinter- klaasavond. Het werk van de drie enveertig kunstenaars die iets hadden ingeleverd hangt onder,' naast en dwars boven elkaar, wat een vrolijk en nonchalant gezicht oplevert. Onder de kunstenaars veel van de 'oude garde': Anette Braad, Beaty Czetö, Cor Maarle veld, Joop van Dorp, Peter Dumas Schiedam Na de opleving van vorige maand is het inwonertal van Schiedam in oktober weer flink gedaald. De afname is het gevolg van een groot vertrekover- schot. Vooral uit de wijken West, Zuid en Groenoord vertrokken de afgelopen maand behoorlijk wat mensen. Verrekend met het aan tal geboorten komt Schiedam de ze maand op 84 inwoners minder. Aan het einde van het jaar kijkt het büreau voor onderzoek en sta tistiek terug op de afgelopen maanden. Naast het feit dat het inwonertal van de gemeente Schiedam deze zomer het magi sche getal van 75.000 inwoners doorbrak en daarna weer snel daalde, heeft het bureau ook ge keken naar het aantal huwelijks voltrekkingen in de gemeente. In sommige maanden hebben meer huwelijken plaats dan in an dere maanden. De maand mei is bij uitstek dé maand om te trou wen. In de koude wintermaanden trouwen er maar weinig. Schie dammers zeggen het jawoord graag in het vooijaar of de zomer. Voornamelijk omdat bruidsparen graag een zonnetje op de foto Scheiden doen ze daarentegen het hele jaar door. Er zijn geen re denen om dat in een bepaalde pe riode te doen. Over het algemeen is er in 1997 in Schiedam meer ge trouwd dan gescheiden. Schiedam De Zuidafrikaanse kunstenares Wilma van der Meyden verbindt politiek en landbouw in haar expositie 'ROOI AaRdE'. In vier thema's heeft ze de ongeploegde grond van de akker gebruikt ais meta foor voor de sociale wonden in haar land. Na een jaar studeren in Nederland werd Van der Mey den zich bewust van wat zij de 'koude oorlog' noemt tussen het westenen Zuid-Afrika. Zij werk te dat uit in een reeks installa ties die tussen 7 december en 4 januari 1998 te zien zullen zijn in het Pand Paulus aan de Korte Kaven 125. 'Rooi aarde' is Zuidafrikaans voor rode aarde. In de installatie 'Red Tape' zijn rode lijnen, ge sneden in de grond, de verbeel ding van zowel wonden als vo ren. Onder de titel 'Mais' is de artistieke uitwerking van het be langrijkste voedselproduct van Zuid-Afrika te zien. Ironisch ge noeg is maïs als landbouwpro duct door kolonisatoren in het land geïntroduceerd. De instal latie 'First World en Thirth World Stars' gaat in op de ont wikkelingvan de astronomie die de mens in staat stelde een tijds indeling voor zaaien en oogsten te maken. In het vierde thema wordt de tegenstelling tussen het Westen en Zuid-Afrika aan de kaak gesteld. De expositie vanWilma van der Meyden in Pand Paulus is van donderdag tot zondag van 13.00 totl8.GCuurtezien, enzovoorts. Een nieuwe naam tus sen alle bekenden is die van de jonge kunstenaar Rogier d' Ailly. Hij maakt schilderijen rond het thema scheepvaart. Uit de 74 werken met een grote variatie aan technieken, afmetin gen en stijlen heeft de commissie voor beeldende kunst er negen tien aangekocht voor de Vlaar dingse artoteek. De tentoonstel ling ir tot en met 19 december te zien in de Hollandia Galerie aan de Oosthavenkade 42. De galerie is geopend van dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur en op donderdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Schiedam Het sport- en recrea- tiebad Groenoord ontvangt vol gende week maandag de miljoen ste bezoeker. Het bad zit inmid dels vier jaar aan de Prinses Bea- trhdaan in Schiedam. Sindsdien hebben vele duizenden Schie dammers en Vlaardingers een be zoek gebracht aan het zwembad. De miljoenste bezoeker wordt maandag 15 december in het zon netje gezet door sportwethouder LA. Hafkamp. De kunstwerken van de 43 In zenders zijn nonchalant bo ven, onderen naast elkaar op gehangen. Foto Roel Dijkstra Maandag 8 december ROTTERDAM de Doelen Gr.z. 20.15 Roanng Rot terdam. RadioFilbarmomschOrkest. SKVR Muziekschool Centrum- West 20.00Zanguitvoering. Rotter damse Schouwburg Gr.z. 20.15 Het neerstorten van de Hindenburg en water, daarna gebeurde. Cabaret Restaurant Schelling's 19.00 Zepp. SKVR Calandstraat 20.00- 22.00 Lezingen opera: Gateano Do nizetti. Mana Stuarda, door Wout Strootman. Opera: donderdag 11 december, Rotterdamse Schouw burg. Dinsdag 9 december ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Ki.z. 20.30 De Rotterdamse Dansgroep, de Doelen Gr.z.20.00Kerstconcert DeoCantemus. Dizzy 22.00 Rutger Molenkamp Quartet. Cabaret Res- taurant Schelling's 19.00 De Tu-' nes. luxor Theater 20.15 Bert Vis- scher. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Het neerstorten van de Hindenburg en wat er. daarna ge beurde. Afkunstrulmte 19.00 Ho- noré de Balzac (1799-1850). Nighttown Café Romeo Delta, le zing. nnbZaaldeUnïe20.30Tussen kosmospolieten kruidenier. ■*Li ROTTERDAM Cinerama 1: 'Alien 4: resurrection' (16) dag.13-15.45-18.45-21.30. Cinerama 2:—Contact' (al) dag. 13.30-17-20.45.Cinerama 3: 'Fathers' Day' (al) dag.13.15- 15.50-18.45-21.30. Cinerama 4:— The Game' (16) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.30-15.30. Ci nerama 5: 'Double Team' (16) dag.12.40-15.40-18.40-21.40. lmax Theater 'Super Speedway' (al) dagjbeh.ma.) 14-16-20; ma. alleen 20. 'Ringof Fire' (al) dag.(beh- .ma.) 15; za.zo.ook 13. 'Contact' (ai) dag.17-21. Venster 1: 'In het huis van mijn vader* (al) dag.19.30, do.ook 21, zo.wo.ook 14.30. The Hunt' (16) dag. 20.45, do.2Q, vr- .zo.wo.ook 14.30. 'A lite lessordina- ry' (al) dagjbeh.ma.) 22.20, ma.22.20 Sneak Preview. Moviezo- ne vr.15.30. Venster 2: The Hunt* do.20. Yaura-t-ildelaneigeaNoel' za.19.30. 'Rotterdam Filmcours^' ma.16-19.30. 'Blood and sar wo.20, 'Few of Us' vr.zo.di.19.30. 'Mélodie en soussol'vr.za.zo.21.30. Trois hommes abattre'. 'Roccoen zijn broers' di.21.30. 'Pour la peau d'un flic' wo.22. Venster 3: 'Lógn- mas Negras' (ai) dagjbeh.ma.) 19.30-20.45 vr,zo.wo. 14.30. 'A bout de souffle' (16) ma.19.30. 'Brassed Off (al) do.t/m zo,22.15. 'Fourdays in september1 (16) ma.t/m wo.22.15. Venster 4: 'J'Apparte- ment' (al) dag. 20-22.15. Lumière 1: 'Alien 4: resurrection' (16) dag13.30-16.10-18.50-21.30. Lumière 2: 'Air Force One' (16) dag 18.05-21.10, do.vr.ma.di.ook 12.05-15.05. Lumière 3: The lost world' (al) dag.12-15.05-18.10- 21.15. Lumière4: 'Aiifeless ordina ry' (16) dag19.05-21.40, do.vr.ma- .di.ook 12.30-15.30. Rexane: 'Sex op het platteland' (18) do. t/m zo. doorl. voorst. 'Porno huis voor vrou wen' (18) ma. Vm wc. doorl. voorst Pathé: The game' (12) dag.11.20- 14.50-18.20-21.20; zo. diet om 11.20. 'Fathers' Day' (al) dag11.30-13.50-16.10-18.30. The full Monty' (al) dag. 11.40- 14.05-16.30-19.20-21.50. 'Her cules' (al) dag.16.50-19.30-22; do- .vT.ma.di.ook 11.50-14.20. 'Con tact' (al) dag.21. The peacemaker* (16) dag.16-18.45-21.30; do.vr.ma.di.ook 11.45. 'My best fhend's wedding' (al) dag.ll. 15- 13.55-16.40-19.05-21.40; di.met om 21.40. 'LA.Confidential' (16) dag.ll. 55-15-18-21. Sneak pre view: 'Holbewoonster tegen wil en dank' di.21.30. J kunstuitleen Hollandia, McDo nald's, sauna Arons, de Stadsge hoorzaal, Video Vision, de Vrije Academie eh vereniging 't Zol dertje. De toegang tot het Visse- misgratisn Vlaardingen De Rotterdampas 1998 is vanaf donderdag 11 de cember weer te krijgen. Alle Vlaardingers die de Rotterdam pas die dag aanschaffen kunnen op het stadhuis grabbelenin een ton vol .Rotterdampas-cadeau tjes. Pashouders maken bijvoor beeld kans op een T-sbirt, mok of speelgoeddier uit de Blijdoip- winkeL Ook worden de bezoe kers rond elf uur verrast door gezellige Gerda, die dol is op spelletjes. Zij zal niet alleen de bezoekers vermaken, maar ook de Rotterdampas aanprijzen. Rotterdampashouders krijgen in zowel Vlaardingen als Rotter dam korting. Komend jaar ge ven rijf Vlaardingse dub-" en buurthuizen voor bet, eerst 35 procent korting op allerlei cur sussen en activiteiten. Ook het pas geopende zwem- en recrea- tiebad De Kulk geeft per keer 90 centkortingop recreatief zwem men. Pashouders krijgen verder siaasüi o uomeex, njmuseum n korting bij dés smetdeRot- De meest deelnemende instel lingen en bedrijven van dit jaar zijn ook in 1998 weer van de par tij, Nieuw is de korting van vijf tig procent op een j aarabonne ment voor Diergaarde Blijdorp. De Rotterdampas is voor ieder een te koop voor 120 gulden. In woners van Vlaardingen kun nen in aanmerking komen voor een speciaal tarief. Mensen van 18 jaar en ouder mét een ralni- mummkómen betalen tién gul den (met uitzondering van stu denten) cmSS-pIussersmet èënL hoger inkomen dan fcèt,'mini mum betalen 25 gulden. De verkoop van de Rotterdam pas heeft plaats op maandag, - woensdag en- donderdag van 8.30 tot 1230 liur inhei publieks-, centrum vanhetstadhuis.;<rr'I5 J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1