24 Deltasport alleenheerser na winst op concurrent 's-Gravenzandse SV* Aad Andriessen mist 'knokkers' bij Zwaluwen n Tafeltennissers De Korenbeurs promoveren naar eredivisie- Opstandingskerk 'beste alternatief %Jf1f IR#' Maatsen slaat en ziet rood Dramatische vertoning WK TSB kan thuis moeilijk winnen Discipline het verschil bij GTB Wervelende show ODO Gebroeders Bouchrit beslissen in de Broekpolder de topper in tweede klasse C Weer nederlaag en rood voor Excelsior Maassluis Rotterdams Dagblad Maandag 8 december 1997 Delft - Het gehavende HVO had volgens speler Erik Sneek niet veei in te brengen tegen Vitesse Delft, de nummer laatst op de ranglijst. De Vïaardingse voetbal ploeg verloor met 2-1 in Delft. „We missen op dit moment door blessuren en schorsingen een aantal bepalende mensen, met name in de achterhoede. Zelf stond ik vandaag laatste man, ook niet bepaald mijn favoriete stek. Het is nu eenmaal niet anders." HVO keek al vroeg tegen een ach terstand aan, maar kwam dankzij Sneek nog wel langszij. Na de 2-1 in de tweede helft, gingen bjj HVO de koppies naar beneden, zo beaamde Sneek. „Juist dan zou je verwachten dat we er een schepje bovenop doen, maar "het tegen deel was waar. Dat is momenteel het probleem bij ons." In de slot fase was er nog rood voor Mare Maatsen na het maken van een slaande beweging. Schiedam - „Een drama," waren WK-trainer Aad de Held en ver zorger Theo Schippers het roe rend met elkaar eens. „Een duide lijk geval van overschatting." Daarmee sloeg het tweetal de spij ker op z'n kop na het gelijkspel (3- 3) tegen hekkensluiter Siveo'60, Pim van de Helm opende de score met een steenharde kopbal en door een eigen doelpunt kwam WK vlak voor rust op 2-1Kort na de thee had doelman Stefan van Hagen weer het nakijken en zelfs nadat Theo Smit op miraculeuze wijze 3-2 had gescoord, kwam Si veo'60 weer op gelijke hoogte. Door het puntverlies bedraagt de afstand tot koploper Floreant nu zeven punten. Marco Klein viel met een knieblessure uit. Vlaardingen - Het is TSB dit sei zoen pas eenmaal gelukt om een thuisoverwinning te boeken. Ook zaterdag slaagde de Vïaardingse vierdeklasser er niet in de punten in eigen huis te houden. Ditmaal was de nummer laatst op de rang lijst, Quick Steps, met 1-2 te sterk voor de ploeg van Pim van Rey TSB kwam vlak voor rust op een 0-1 achterstand. Een kwartier na de onderbreking werd het 0-2 na een foutieve terugspeelbal. Een treffer van Bob Brusse werd afge keurd. De 1-2 kwam er overigens wel; vlak voor tijd was het René Tjepkema die de eer redde. Den Haag - GTB is er zaterdag niet in geslaagd gastheer Vreden- burch de winst afhandig te ma ken. De Schiedamse ploeg ging in Den Haag met 3-1 onderuit. GTB-trainer Leen Kooiman vond dat zijn ploeg verloren had van een team dat het vermogen had de hele wedstrijd gedisciplineerd te blijven voetballen. „Vreden- burch was gewoon iets te sterk voor ons. In de eerste helft was het toch nog 1-1, maar na de rode kaart van Bud Lomans was de wedstijd eigenlijk gespeeld Een rode kaart die werd gegeven nadat Lomans voor de tweede keer luidkeels geprotesteerd had bij de arbitrage. Vredenbureh buitte de overtalsituatle in de slot fase uit met twee treffers. „Dom me rode kaart natuurlijk, al had Bud misschien wel gelijk met zijn kritiek op de leiding," aldus trai ner Leen Kooiman. Maasland De korfballers van ODO hebben afgelopen weekein de tegen Koag een prestatie van formaat geleverd. Tegen de nog ongeslagen Krimpena&rs speelde ODO onwaarschijnlijk goed en stokte de score pas bij 26-19. „De hele ploeg blonk uit," genoot ODO-coach Jan-Henk de Vast na, „het was gewoon een genot om naar te kijken." Al voor rust besliste de thuisploeg de partij door de meest simpele doelpunten met de allerfraaiste voltreffers af te wisselen. Koag weid opgejaagd door ODO en kreeg niet de kans haar hoge bal tempo te spelen. Het vele balver lies gaf ODO de kans om tot haar eigen spelletje te komen. Ook het uitvallen van Erik Passchier, een van de goalgetters van ODO, vlak na rust had geen ernstige gevol gen. Invaller Wilco Goedendorp paste zich moeizaam aan en liet een treffer aantekenen. Roel van Leeuwen (6x) en Patrick Zee- bregts (6x), die door een gele kaart volgende week geschorst is, scoorden de meeste treffers. Door Erwin van der Lee Vlaardingen Het Vïaardingse Deltasport heeft in de tweede klasse C de kop positie gegrepen. De Broekpolderclub is alleenheerser dankzij een 3-1 over winning op naaste concurrent 's-Gravenzandse SV. Op het koude sportcomplex van Deltasport werden zaterdag de ve le toeschouwers de volle negentig minuten vermaakt. Zeker na het theekwartiertje was de inzet die beide koplopers tentoonspreidde hartverwarmend om te zien. Dankzij de Vïaardingse gastheren - die vergaten de topper in een vroeg stadium te besÜssen - bleef het heel lang spannend. Del tasport schudde de medekoploper uit het Westland pas vijf minuten voor tijd van zich af. Alle ingrediënten voor een heer lijke pot voetbal waren eergiste ren aanwezig. Slechts de koude wind en de erbarmelijke gesteld heid van het veld waren spelbre kers. De ploegen begonnen ze nuwachtig waarbij de bal in de hobbeltuin ook nog eens de raarste capriolen vertoonde. Ze ker voor Deltasport dat tracht ver zorgd voetbal te spelen, is dat elke thuiswedstrijd een nadeel. „We willen het graag zelf rollen, slepen of maaien," aldus trainer Ton Pat- tinama. „Maar dat mag niet van de gemeente die vervolgens zelf niets doet om de toestand van de velden te verbeteren." Ondanks de goede intenties vie len er nauwelijks fraaie combina ties te aanschouwen. Het surplus aan kwaliteit in de formatie van Deltasport kwam echter al snel tot uitdrukking in het spelbeeld en de stand. Tien minuten na aan vang was het Bartho Westerdijk die Achmed Bouchrit op rechts wegstuurde. De balvaardige en vooral snelle spits haalde de ach terlijn en leverde een harde voor zet af die bij de tweede paal schit terend werd ingeschoten door zijn broer Hamid. Een minuut later leek Achmed Bouchrit na knullig balverlies in de verdediging van 's-Gravenzandse SV de tweede treffer aan te tekenen maar alleen voor doelman Michel de Hart schoof hij de bal voorlangs. Pas na een halfuur waren de gas ten bekomen van de schrik en waarschuwden ze Deltasport, Marcel van Wieren verraste John Sousa en de uitstormende Manuel Teixeira met zijn snelheid maar schoot tot opluchting van de 'thuisbank' het leer langs de ver keerde kant van de paal. Del tasport schiep geen kansen meer voor zichzelf maar kreeg van de Westlandse verdediging de moge lijkheden in de schoot geworpen. Achmed Bouchrit zat tussen een terugspeelbal van Marcel IJspel- der op zijn doelman maar kon de bal niet onder'controle krijgen. Deltasporter Richard Zee bregts gooit zijn hele ziel en zaligheid in de strijd. Met een sliding probeert hij Westlander MarceiUspet der de bal te ontfustelen. Foto Peter Molken Twee minuten later pikte hij de bal van de schoenen van René van Dijk, maar lobte in de handen van Michel de Hart. Na de rust zette 's-Gravenzandse SV het wankelende Deltasport on der zware druk. Uitgespeelde kansen kreeg de ploeg van trainer Wim van Laar echter niet. Langs de zijlijn wees Van Laar zijn ploeg wel op de gevaren van de counter waar Deltasport nadrukkelijk op gokte. Maar de rust om de beslis sende eindpass te geven ontbrak. Het was wederom de defensie van 's-Gravenzandse SV - in de per soon van Marcel Ijspelder - die de thuisploeg de helpende hand toe stak. De scherpe vrije trap van Ri chard Zeebregts werkte de aan voerder achter zijn eigen doel man: 2-0. Maar de gasten waren nog niet verslagen mede omdat het doelpunt niet de rust by Del tasport bracht. 's-Gravenzandse SV kreeg zelfs de beloning voor de inzet. John Kraan sloop door de verdediging en behield het overzicht. De spits bediende Reza de Haan op maat, die vervolgens - ondanks het vlag- signaalvan Jan Waardenburg-2-1 aantekende. De spanning was te rug maar het was aan Deltasport, en het veld, te wijten dat het thuispubliek lang op de beslissing moest wachten. Bartho Wester dijk had die tweemaal op zijn schoen maar wist zich geen raad met de 'rare' stuiterballen. Een schitterende pass van Achmed Bouchrit op zijn broer Hamid Bouchrit bracht de beslissing. Het 'slangemens' Hamid slalomde om doelman Michel de Hart heen en leek de bal over de achterlijn te spelen. Met een uitschuifbeen kreeg hij de bal toch bij Jamo van der Wilde die 3-1 binnen tikte. Deltasport-'s-Gravenzandse SV 3-1 <1-0). 10 Hamid Bouchrit 1-0 60 Marcel Uspel- der (e d 2-0 70 RezadcHaan2-1 85 Jamo van der Wilde 3-1Bijzonderheden: Arbiter Miche! van Hout gaf geel aan Jamo van der Wilde. Edwin Hulspas (Deltasport) en Mi chel de Hart en Niels Scholtens. Deltasport: Toxeira, Hulspas. Oosterom, Ruijs (25 Zeebregts), Meuldyk, Van der Wilde (85 Van Leeuwen), Achmed Bou chrit, Louhenapessey, Westerdijk, Sousa, Hamid Bouchrit 's-Gravenzandse S.V,: De Hart, Staperssna (70.Van Antwerpen), IJspelder, Van Dijk, Van Geest, Van Wieren, Scholtens, Van Vel den (80 Van Zanten), Barcndse, Kraan. De Haan Door Bas van den Berg Vlaardingen - Voorlopig hoeft Zwa luwen zich niet druk te maken om een plaats in de top van het ama teurvoetbal. Die lijkt na het te leurstellende 1-1 gelijkspel tegen Kennemerland verder weg dan ooit. De thuisclub maakte de fout zich volledig aan te passen aan Kennemerland dat met een korte dekking op het middenveld en lange trappen Zwaluwen makke lijk uit balans haalde. Trainer Aad Andriessen had zijn spelers op het hart gedmkLdat te gen Kennemerland de aanslui ting op het spel stond, maar wat, hij zag was af en toe hemelschrei-^ end. Steeds meer werd duidelijk dat de ploeg mentaal erg zwak was en zich totaal niet aan de af spraken hield. Terecht merkte de ambitieuze trainer na afloop op dat hij met Zwaluwen, zo spelend, helemaal opnieuw kan beginnen. „Kijk, iedereen weet dat ik een keiharde prestatietrainer ben die van de spelers veel vraagt. Clubs als Excelsior Maassluis en Nieu- wenhoom kunnen er door de suc cessen over meepraten. By Zwa luwen lopen nog te veel spelers rond die bang zijn een duel aan te gaan en zich veel te netjes gedra gen. Ik denk dat het te maken heeft met de structuur van de club. Zwaluwen is een nette, grote en fijne vereniging waar een trai ner in alle rust kan werken. Maar echte knokkers voelen er zich niet thuis en gaan naar een andere club. Als Zwaluwen toch zo graag de top wil halen, heb je ook dat ka liber spelers nodig. En die heb ik in het elftal tot nog toe niet ge zien. Het was tegen Kennnemer- land allemaal net een beetje te lief en te aardig en daar word je geen kampioen mee. Elke wedstrijd is weer een verrassing voor me. Op vallend is dat ik de spelers tegen RWH niet hoefde op te peppen, maar tegen Kennemerland van al les uit de kast moet halen om ze te motiveren." Hoewel Fransisco Dos Santes bin nen het eerste halfuur door een fout van verdediger René van Ginkel aan de basis stond van de 1-0 voorsprong, deed Zwaluwen er weinig mee. In plaats van de vele mogelijkheden te benutten vlo gen schoten van de veel te zelf zuchtige en in de combinatie nau welijks aanspeelbare spits Ricar- do Pinto en Remon Clumper hoog over. Opvallend was dat de thuis club het veld zo klein mogelijk maakte en de enorme ruimte op de flanken nagenoeg onbenut liet. Terwijl Zwaluwen zich na rust de kritiek van de trainer aantrok en langzaam op het oude niveau kwam, sloeg bij de meeste coun ters van de gasten de schrik om het hart. Was het voor rust de aan val die faalde, in deel twee raakte de verdediging van Zwaluwen volledig van slag. Scheidsrechter Leo Looye zag zelfs een handsbal van Jeffrey Noordzij over het hoofd. Kennemerland protesteer de, maar kreeg even later een her kansing toen René van Son van Zwaluwen de bal in eigen doel trapte: 1-1. Vanaf dat moment kwam er wat leven in de brouwe rij. In de laatste tien minuten werd het doel van Kennemerland nog vergeefs bestookt door kop ballen van de de luchtmaehtspit- sen AM Ozcan, Dennis Bannfer, Martin van Ballegooijen en Marco van Dijk. Een van de weinige spe lers die een voldoende haalde was doelman Ronald Bunte. Op fraaie wijze maakte hij een actie van Danny Blokker (lob) onschadelijk en voorkwam daarmee een neder laag. Zwaluwen-Kennemerland 1-1 (1-0). 25 Fransisco Dos Santos 1-0 70 René van Son 1-1 (e d Bijzonderheden: By Zwaluwen ontbrak Arjan van den Bos door een bes blessure, teamgenoot Remon Clumper speelde door een zelfde blessure op halve kracht. Het bestuur van Zwaluwen en trai ner Aad Andriessen hadden na afloop een eerste gesprek over de situatie volgend sei zoen Zwaluwen: Bunte, Van Son, Van Balle gooijen, Kok. Noordzy, Van Kneken (75. Ozcan), Clumper (75 Van Dyk), Geldof, Dos Santos, Bannfer, Pinto. Kennemerland: Li nek, Denis, Van Ginkel. Kenkema, Padmos, Smit, Duinmayer, Ze- gers, De Boer, Hendriks, Blokker Werkendam - Hoofdklasser Excel sior Maassluis heeft de klap van vorige week, toen het tumultueus verlopen duel tegen Schevenin- gen werd veloren, zaterdag tegen Kozakken niet goed kunnen ver werken. De Maassluizers gingen in Werkendam met 3-0 kansloos ten onder tegen Kozakken Boys, de ploeg van trainer Danny Mo lendijk. De formatie van trainer Mark Nijssen begon redelijk maar na dat 'Maassluis' in een kort tijdsbe stek twee treffers had moeten in casseren, was de wedstrijd ge speeld. In de slotfase van het duel kwamen de Werkendammers via een strafschop nog op 3-0. Manuel Monteiro miste bij een 2-0 stand overigens nog een strafschop voor Excelsior. Hessel Hazewindus liep tegen twee gele kaarten aan en kon dus met rood inrukken. Excelsior Maassluis won afgelo pen seizoen de Fair Play-cup, maar grossiert deze competitie in gele en rode kaarten. Door Simon van Zuilen Schiedam - De missie van De Ko renbeurs is geslaagd. De Schie damse vereniging heeft met het behalen van de titel 'in.de eerste divisie het walhalla van de tafel- tenniseompetitie bereikt; een plaats in de eredivisie. Hoewel een hogere afdeling niet bestaat, kijkt De Korenbeurs desondanks toch alweer naar boven. Het was zaterdagavond feest voor De Korenbeurs. Voor het eerst sinds vijftien jaar plaatste de club zich weer in de hoogste afdeling. In de wedstrijd tegen Jumper/ Flits was er nog maar één puntje nodig om de kroon op een meer dan geslaagd seizoen te zetten. Dat kon dus niet meer fout gaan en de met veel publiek volgepakte beurs verwachtte dat Danny Maas al meteen in de eerste partij tegen Stefen Serano voor dat ene puntje zou zorgen. Maas zat echter óf niet lekker inzijn vel óf hij kon de spanning niet aan. Hoe dan ook, na winst in de eerste game waren de twee volgende games voor zijn Zwolse tegenstander: 0-1. Op zich kwam dat niet zo slecht uit, want nu kwam Nermin Smajic de eer toe om zijn team hoogstpersoon lijk naar de eredivisie te leiden. De gemillimeterde Bosniër komt die eer ook toe, want hij kan met slechts drie verliespartijen terug zien op een indrukwekkend sei zoen. Smajic had eens gekscherend ge zegd zich kaal te laten scheren als de eredivisie zou worden bereikt. Het pas 19-jarige talent bleek een man van zijn woord, want al voor de partij tegen Flits had hij zich van zijn zwarte haardos laten ont doen. Tegen Bernie van Rijssen verloor Smajic nog wel de eerste game (16-21) maar na de twee volgende games (21-9 en 21-11) konden de spelers en coach Luc Janssen op de schouders en het publiek op de banken; na 1971 en 1973, jaartal len waarin het huidige trio Sma jic, Maas en Aijan Karbaat nog niet eens waren geboren, was voor de derde keer in het bijna veertig jarig bestaan van de vereniging de eredivisie bereikt. Bovenste vier „Met deze promotie is de eerste doelstelling bereikt," kijkt de sue- cescohe coach Luc Janssen alweer vooruit. „Je moet altijd proberen om het een volgende keer toch weer beter te doen. Eerst moeten we wennen aan het niveau van de eredivisie en zorgen om erin te blijven. Ik denk wel dat we ons met dit team kunnen handhaven. De volgende stap is een plaats bij de bovenste vier, om met de play^ offs mee te doen." Of er daarvoor versterking moet komen, weet Janssen nog niet. „Voorlopig blijven we in deze op stelling spelen. Voor Nermin en Danny was de promotie noodza kelijk, maar ook in Arjan heb ik vertrouwen. Hij gaat nog steeds vooruit" Spelers halen is ervoor De Korenbeurs vooralsnog niet bij, want behalve kleinere spon sors ontbreekt een grotere geld schieter. Janssen erkent dat zijn team in een wat zwakkere poule was inge deeld. „Dat blijkt wel als je op en kele wedstrijden voor het einde al zo goed als zeker bent. Toch is zo'n indeling ook een nadeel, want diverse keren verslapte de concentratie. We hebben maar drie keer echt onze kwaliteiten behoeven te laten zien." Nu de competitie afgelopen is. kan De Korenbeurs terugzien op een uiterst succesvol seizoen. Pro motie voor het eerste en tweede team bij de mannen en ook pro motie van de vrouwen naar de tweede divisie. Tijdens de half ja nuari startende voorjaarscompeti tie kunnen de promovendussen hun hogere indeling waarmaken. Schiedam De kans bestaat dat de tafeltennisverenigingen De Korenbeurs en NOAD, die bei den de monumentale Koren beurs als thuishaven hebben, hun domicilie moeten veriaten omdat het pand aan de Lange Haven wordt verkocht Regelma tig circuleert de naam van Jan Des Bouvrie. De interieur-ont werper heeft interesse in het ge bouw getoond en heeft het al eens van binnen bekeken. Als al ternatieve huisvesting voor de tafeltennissers wordt nu de Op- standin^kerk in de w^k Nisuw- land genoemd. Jos Clazing, de voorzitter van De Korenbeurs die al enkele ge sprekken met de gemeente ach ter de rug heeft, zegt liever niet met zijn club te verhuizen. „We kunnen de zaak natuurlijk lang rekken door allerlei procedures op te starten, maar we denken liever positief mep We zijn al eens in de Opsiandingskerk we zen kijken en als je het mij vraagt is dat het meest geschikte alternatief" Het succes volle trio van de Koren beursDan ny Maas, Ar jan Karbaat, Nermin Sma jic (vtnr) heeft de bloe men en kam- pioensme- dallle in ont vangst geno men. Op de achtergrond (rechts) kijkt trainer-coach LucJanssen tevreden toe. Foto Peter Molken- boer Grensrechter MW27 krijgt rood 's Gra venzand e-MW27 3-2 (3-2). Een goede wedstrijd van de Maaslanders, die echter geen punten opleverde, s' Gravenzande had het geluk dat het iets trefzekender was dan de ploeg van trainer Cor van Hoeven. Voor MW27 scoorden Nico Bakker en Arno van Nierop. Rood was er voor Remco Jansen en 'grensjager' Rob Zwaard. Naaldwjjk-DVO'32 1-1 (0-0). DVO'32 trekt de goede lijn van de laatste weken door, al leverde dat tegen Naaldwijk slechts een punt op. De Vlaardingers kwamen op achter stand na een foutje van Aad van der Hoeven. Yucedek Teiïy bracht vijf minuten voor tijd de ploeg van Jaap van der Nol langszij. Die Haghe-Hoekse Boys 2-1 (1-1). De mogelijkheden wa ren er wel degelijk voor de ploeg van Louis Knipscheer, maar de Hagenaars gingen beter met de mogelijkheden om. Barry Knipscheer was verantwoordelijk voor de ge lijkmaker, maar een misverstand vlak voor tyd bracht Die Haghe de zege. CION-Maasdijk 1-0 (0-0), Een matig duel van de Vlaar dingers, die nu ook weer de nodige personele problemen kenden. Ondanks dat werd er wei keihard gewerkt en dat resulteerde in de 70e mmuut in de winnende treffer, die van de voet kwam van Pieter Broere. HBSS-YW DE Zwervers 5-1 (2-1). En weer een mooie overwinning van de Schiedammers, die duidelijk een maatje te groot waren voor de bezoekers. HBSS kruipt door de zege richting de top van de derde klasse C. Doel punten: tweemaal Faust van d»r Meer, tweemaal Roy Evers en Wout Gnep. Vijfde klasse Cees van Os scoort er op los Maluku-DRGS 0-4 (0-1). De lange spits Cees van Os was weer eens van onschatbare waarde voor de Schiedam mers. Hij scoorde de 0-1, 0-2, en de 0-3! Marco Weeda bracht de eindstand op het bord. De Harga-club doet het opvallend goed onder het 'regime' van Mario Krabben dam die de ontslagen Slobodan Dutina opvolgde HSC-RSM 3-1 (6-0). De Vlaardingers stelden na een dra matisch slechte eerste helft pas na rust orde op zaken. Toch kwam de ploeg eerst nog op een 3-0 achterstand, waarna Marcel Zeebregts. Martin Witvliet en Jan Dave Vermeulen de eindstand bepaalden. Zeebregts kreeg geel voor een slaande beweging en ook zijn 'opponent' kreeg een prent wegen slaan. Na afloop van de wedstrijd hing er een gespannen sfeer in het clubhuis en uit voor zorg werd de politie gebeld om in psortpark 't Nieuwelant een escalatie te voorkomen. Geen jury? Dan niet spelen Juventus (m)-Liberte!/EBBC 2 56-68 (26-29.) De basket ballers van Juventus waren het afgelopen weekeinde niet m staat te stunten tegen de Bossche koploper. De Schie dammers leden te veel balverlies en namen te veel moei lijke schoten. Het schotpercentage bleef daarom op een laag peil steken. Het geroutineerde EBBCgmg nauwkeu riger met de kansen om. Voor Juventus scoorde Vladan Jankovic 17 punten, maar de forward had daarvoor veel schoten nodig. DAS 2(m)-Green Eagles afgelast. Het duet in de tweede klasse rayon vond geen doorgang, omdat de jurytafel niet bemand was. Zonder scorer en tijdwaamemer wilde de arbitrage uiteraard niet aan de wedstrijd beginnen. De beide teams, die klaar stonden voor de tip-off, konden daarop terugkeren naar de kleedkamers. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt," vertelde Peter van der Waal, coach van Green Eagles. „We zullen deze wedstrijd later in het seizoen moeten inhalen. DAS krijgt twee punten in min dering, verwacht ik." Onnodige nederlaag Uisitas'63 Atomium'61-WIK (m) 26-28 (1H7L-Na drie nederlagen op rij was het nodig dat er gewonnen werd. En in een zeer positieve en sportieve wedstrijd deden de Vlaardingers water van hen verwacht werd. Na een weinig spectaculai re eerste helft werd in de tweede helft te makkelijk over het spelletje gedacht, met als gevolg dat de gastheren na- derby konden komen. André Oolsthoom en Lars Kramer waren de mannen die WIK naar de overwinning leidden. EMM-DWS (m) 28-16 (14-6). Zelfs een etentje na de wed strijd in Middelburg kon de Schiedamse ploeg niet vro lijk stemmen. Zonder de geblesseerde Daniël den Hol lander en Gilles Reynaud die na vijf minuten al uitviel, konden de gasten weinig tegen de veel sterkere Zeeuwse topploeg inbrengen. Aanvoerder Amo Hendriks: „We hadden niet gedacht om hier punten te pakken, maar ook niet dat we zo zouden verliezen." Junior Robin Vendeloo viel verdienstelijk in. WIK (v)-stompwjjk 18-26 (I2-1Al vrij snel keken de vrouwen van WIK tegen een achterstand aan, maar door goed collectief spel kon c.e terug gebracht worden naar de ruststand. Maar na de thee kwamen er diverse te genslagen op het Vïaardingse pad. Met schoten die mis lukten en een verdediging die niet helemaal liep, kon er niets tegen gedaan worden dat de gasten nog vnj gemak kelijk de twee punten mee naar huis namen. Ysolde Houdijk scoorde vijfmaal. Hercules-Unitas'63 <m) 28-27 (12-13). Laks handbal stond aan de basis van deze onnodige nederlaag. Als gevolg van onderschatting kwam de Maassluisse ploeg er veel te laat achter dat er nog gewonnen moest worden. Een flinke achterstand werd in de tweede helft nog wel weggewerkt, maar in een overtalsituatie werd er niet doorgedrukt. Even later kon de weer complete thuisploeg het winnen de doelpunt maken. Van de Voort/Quintus-Ventura (m) 29-29 (15-11). Tegen de ongeslagen koploper werd er op karakter een gelijk spel uit het vuur gesleept. Net als vorige week hielden de Schiedammers het koppie erbij terwijl de tegenstander zich druk liep te maken over de scheidsrechters. Aan het begin van de tweede helft stonden de gasten nog zeven doelpunten achter, maar in een hectische slotfase zag het er nog naar uit dat de volle winst naar de collectief spe lende ploeg zou gaan. Ventura kon nog net een gelijkspel meenemen. CKC Maassluis in slot onderuit KV Vtaardingen-HKC 13-8 (8-4). Zonder Claudia Roozen- daal (studie-reis) en IJsbrand den Breems (moest met fa milie Sinterklaas vieren!) speelde Vlaardingen een dege lijke partij. Twee snelle treffers na rust zorgden voor de definitieve beslissing. Peter Hoornweg (vij f rake worpen) Arno Brouwer (viermaal raak) en Ronald Verweij (drie treffers) schoten met scherp. Oranje Nassau-DSO 15-12 (6-8). In de eerste helft liep Oranje Nassau nog achter DSO aan. Eenmaal weer op de rails gezet door coach Ed Mayer liep de thuisploeg moei teloos over de opponent heen. Vooral het spel en de drie doelpunten van Sandra Doomink waren opvallend. CKC Maassluis-NKV 15-16 (8-8). Tegen de gedoodverfde titelkandidaat speelde Maassluis volgens speler Edwin Zeegers, die evenals Menno van der Gaag drie keer scoorde, een goede en spannende pot. In de laatste mi nuut greep NKV niet geheel terecht de volle winst. Merwic-Harga 10-24 (6-10). „waren gewoon veel te sterk en in de tweede helft hebben we eigenlijk een beetje lo pen freewheelen,''was trainer-coach Ed Pak meer dan te vreden. .Alles lukte. Iedereen heeft goed gespeeld." Ar jan Maltha gooide zes keer raak en ontpopte zich zodoen de tot de Schiedamse topschutter. Volleybal Rijnmondmist koelbloedigheid Rijnmond (mhSIiedrecbt Sport 2-3. In Sporthal Groenoord vochten de Schiedammers zaterdagavond ruim tweeënhalf uur tegen Sliedrecht Sport om de over winning. Gebrek aan koelbloedigheid m de tweede en vijfde set resulteerde uiteindelijk in een nederlaag, Na de 10-15 van de eerste set werd het na 13-15 zelfs 0-2 voor de gasten. Met tweemaal 15-13 sleepte Rijnmond een vijfde set uit het vuur. Die ging na éen match punt met 14-16 verloren. Martinus 2-Rijnmond (v) 3-1. In Amstelveen was Marti- nus er op gebrand coach Viktor Vitanov een waardig af scheid te geven. De Bulgaar, die ook hij Rijnmond korte tijd actief is geweest, moet om financiële redenen zijn werk staken. Rijnmond was via 15-10,13-15,15-7 en 15-6 de dupe van de boosheid van de Amstelveensen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5