Sper De blonde pijl voert een schrikbewind i Trekvogels krijgt loon naar werken Karlijn Petri opnieuw trefzeker Ook Slis kan Atomium niet langs WIK leiden Puntje voor waterpoloërs Stunt van Alcazar Surinamers op bord overklast RRC haalt ouderwets uit Nico de Boer biljartkampioen Van der Wolf is heel gretig Vluggertje' komt Capelle goed uit Idétrading loopt niet zomaar over Virtus heen Rotterdam» Dagblad Maandag 8 december 1997 Rotterdam Het waterpoloteam van SVH heeft voor een stuntje gezorgd door bij WSV, de koplo per in de tweede klasse A, een puntje in de wacht te slepen. Het 8-8 gelijkspel ging alle verwach tingen te boven. Zeker na de alles behalve vlekkeloze beginfase van het duel. De Rotterdams^ mid denmoter keek in het begin van de derde periode zelfs tegen een 7-2 achterstand aan. Voor het fa natieke Vlaardingse publiek leek een zege voor de thuisdub dan ook een kwestie van tijd. Maar SVH sloop langzaam maar zeker dichterbij. Er waren zelfs nog winstkansen, maar dat was iets teveel van het goede geweest Kees Romers (2x), Mare Peter Ver veer (2x), Paul de Lange (2x), Wiet- ze Lantinga en Ubbo Rommerts waren de scorers voor SVH. Rotterdam ging het in 2A veel minder goed af. De hekkensluiter verloor met 7-11 van DZV. Het was een onnodige nederlaag. De thuisclub liet te veel opgelegde kansen liggen. En ook de snelle 0- 4 achterstand was zeker niet goed voor het vertrouwen. Eigenlijk kwam Rotterdam die klap niet meer te boven, ondanks een 34 en een 6-7 tussenstand. RWV redde het in 3E niet tegen WZK. Een 7-8 verliespartij was het gevolg. Met die uitslag ze ge vierde de meest gelukkige ploeg. De Rotterdamse Water Vrienden waren dit keer niet bijster fortuin lijk met de afronding. Roland Groen scoorde drie keer. Spartaan behaalde in de derde klasse E een belangrijke zege ten koste van De Duck. Het was de eerste Rotterdamse zege van het seizoen. Spartaan zegevierde met 5-7. Na tien maanden maakte Reyer van Middelkoop zijn ren tree. De voormalige topscorer doelpuntte niet. Dat liet hij vooral over aan Peter Wielaard (4x). Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben de koploper in de derde divisie F, het Brabantse Oosterhout, de eerste thuisnederlaag toegebracht. De Rotterdamse studentes wonnen na een twee uur durende strijd _met 2-3 via d.e jetstanden 16-14, 11-15,15-11,8-15, en 14-16. Vooral de winst in die vijfde set was zwaarbevochten. Alcazar corri geerde toen een 9-6 achterstand. De Rotterdamse coach Teus Heu velman was na afloop lyrisch. „Wat betreft de bereidheid om voor elkaar te werken, was het on ze beste wedstrijd tot nu toe." Den Haag—De zestiende ontmoe ting tussen CJT/CAT (de Neder landse junioren/aspiranten) en een damselectie van Surinaamse afkomst is overtuigend gewonnen door de jeugd. Zo won Nederland- A met 18-12 van de eerste vijftien van Suriname A. Nederland-B ze gevierde met 11-9 over Suriname- B, waarbij deze twee teams over tien man beschikten. De jeugd krijgen centrale training onder de bezielende leiding van Swani Nlkhilananda. Het Suri naamse team onder supervisie van Leo Aliar bestaat grotendeels uit dammers die in de nationale competitie uitkomen en heeft zelfs enkele oud-kampioenen van Suriname op de lijst staan. Rotterdam De rugbyers van RRCVHomeko hebben ouderwets uitgehaald tegen de Oysters uit Oisterwijk: 45-5. Eindelijk sloten de Rotterdamse rijen, kregen de backs de steun van de voorwaart- sen en andersom en was nu niet eens een buitenlander, maar Syl vester Ramakers de RRC-man van de wedstrijd. Hij toonde over zicht en nam goede kicks. Nu RRC in de degradatiepoule is aangeland, is het van belang om de medekandidaten in deze poule (zoals de Oysters) te verslaan. Daardoor heeft de ploeg na de winterstop een psychologisch voordeel van deze resultaten. Rotterdamin een spannende fi nale heeft Nico de Boer van BV Linker Maasoever het districts- kampioenschap veroverd van de derde klasse in het driebanden groot. Met negen wed strijdpun ten en een algemeen gemiddelde van 0.547 was Nico de Boer de te rechte kampioen. Ismir Sari had eveneens negen punten, maar zijn algemeen gemiddelde (0.453) leverde hem zilver op. Door Jan van den Bos Snelle Michel de Maat lykt met zijn derde opeenvolgende zege in de ZuiderSter loopserie bezig met een soort ontmoedi gingsbeleid ten opzichte van zijn concurrenten. Hij is de on wrikbare leider van het klassement en wekte gisteren in Den Briel bij de vijfde wedstrijd de indruk die positie niet meer uit handen te geven. Alleen de rappe Jan-Willem Schaar wist hem in de slotfase van de tien mijlsrace nog op te ja gen. Schaar moest echter zes tel len toegeven op de winnaar (50.08) Mieke Aanen was met 56.08 opnieuw oppermachtig. Ze leidt bij de vrouwen de punten- dans. Annemieke van der Sluijs bleef met 56.43 het dichtst in de buurt. De Maat (35) opnieuw de beste dus. Hij loopt er beslist niet mee te koop, maar hij weet donders goed dat hij van een andere orde is dan de overige regio-atleten. De blonde pijl, afkomstig uit de tri- athionwereld, vierde tal van suc cessen bij de wegatletiek met als hoogtepunt het EK in Helsinki in 1994, waar hij 2.20.12 op de mara thon scoorde en daarbij Kappert, Vermeule en Stigter achter zich liet. Wat doetzo'n atleet nu eigen lijk tussen de modale lopers van het circuit? In de herfst van zijn sportloopbaan kan hij, naast zijn drukke werk, het lopen nog steeds niet laten. Door tijdnood gedreven zoekt hij een oplossing in de regionale wedstrijden. Toch geeft De Maat in bedekte termen aan dat ook hij niet onver slaanbaar is en dat hij nog wel een gouden tip heeft voor de concur rentie. Of is het soms een uitda ging? „Waarom spannen ze niet samen? Ik kom soms wat trager op gang. Als ze meteen na de start het tempo samen hoog houden, haal ik ze veel moeilijker in. Het kost me extra kracht. Bovendien: ik kan niet stib-'allen als ik bij ze ben." „Vanmiddag was het beslist geen routineklus," analyseerde hij, „Door Schaar moest ik flink door trekken." Schaar fungeerde dus als 'aanjageri van De Maat. „Ik had superbenen," kraaide de Slie- drecht-atleet na de finish. Pas rond de vierde kilometer had Mi chel me te pakken. Ja, en dan val len ze één voor één af. Ik heb ge tracht het gaatje zo klein mogeüjk te houden en kon in de eindfase nog wat terugkomen." De Maat had dus weer een minder gelukkige start: het schot viel on aangekondigd, de wedstrijdwa gen stond nog opgesteld in het startgebied en al in het gedrang van het vertrek vervlogen vele il lusies. De kopgroep met Schaar, De Maat, Mutsaars, Padmos, Tim mermans en Doeser had rond het 7 km-punt Ben Meziane en de Belgische deurwaarder Johan De Maertelare gelost. 'Sloper' De Maat ging zijn tol opeisen. Mut saars viel twee km verder uit de boot en bij het 10 km-bordje was de stand: De Maat 30.44, Schaar 30.52, gevolgd door het kwartet Mutsaars, Padmos. Timmermans en Doeser in 31.04. Op de pijnlijk aanvoelende klin kertjes van het Brielse Slagveld, in de schaduw van de Catharijne- toren, ging het spel van de vier volgers op de wagen. Er werd ge keken: wie wil er gaan voor de sprint? Alex Mutsaars was niet de beroerdste en Wim Padmos koos zyn spoor. In een flits waren Doe ser en Timmermans 'gezien'. Pad mos, later: „Het was nog een heel eind, zeker wel vijfhonderd me-t ter. Ik was bang, dat we te vroeg gingen, maar in de laatste hon derd meter gaf Alex op. Ik liep met 50.42 een dik persoonlijk re cord. Vorige week in Roelof- sarendsveen verbeterde ik dat ook al." Veteraan Charles Timmermans heeft maanden gehunkerd naar zijn veertigste verjaardag, op 2 decem ber, de dag, waarop hij veteraan werd. Zorgvuldig gepland stapte hij in die hoedanigheid gisteren in het circuit, voor zijn eerste wed strijd. En met de intentie om in ju ni 1998 de hoofdprijs op te halen. Glimmend van trots vertelde hij, dat hij met zjjn 50,49 supervete raan Gerard Hol (Nederlands ma rathonkampioen 1996 bij de vete ranen) achter zich had gelaten. „Onderweg riep hij me toe: doe eens wat kop, watje. Hoezo watje? riep ik terug. We kijken wel bij de finish wie hier een watje is..." Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van Trekvogels hebben eindelijk loon naar werken gekregen. De Rotter dammers boekten gistermiddag een éclatante 20-10 overwinning opFutura. Bij 4-4 bleef de score een kwartier lang in evenwicht, maar daarna maakte de thuisclub korte metten met de Haagse formatie. Na de eerste rondgang leidde Trekvo gels met 13-6. Na rust bleef de ploeg onverdroten doorgaan en kreeg Futura geen schijn van kans. Opvallend was het debuut van de jeugdige Nico van Rijnderhoff, die de geschorste Mark Schraven- dijk knap verving en driemaal scoorde. Grote uitblinker was Dennis Vreugdenhil met zeven treffers. De zege was een mooi succes voor trainer Rob Bouva: „Mijn per soonlijke aanpak tijdens de trai ning leverde eindelijk succes cp." zo blufte hjj. „Dit fraaie succes was te danken aan honderd pro cent inzet" In de eerste klasse F had OZC weinig moeite bij PSV: 9-19. De Brabanders startten wel met een hoog tempo, maar OZC had het heft in handen. Bij rust was het al 12-3. Ook daarna hielden de Tuin- dorpers de marge stevig in han den. Bij 9-19 was de tweede zege op rij een feit. Topscorer was Gert Jan Wïnkelhuyzen met zeven tref fers; Marieke van Dijk scoorde drie keer. Snel en OZC gaan aan de leiding in deze klasse. Op bezoek bij ex-hoofdklasser VADA'25 in Wageningen haalde WION na een spectaculaire strijd het eerste winstpuntje binnen: 24- 24. De Rotterdammers wisten de tegenstander door tactisch goed te spelen verrassend op een 2-8 achterstand te zetten, maar de Geldersen kwamen sterk opzet ten: 12-13 halverwege. Daarna werd om en om gescoord en keek WION drie minuten voor tijd te gen een 24-21 achterstand aan. In een sterke slotfase persten Wim Niesing (met tien treffers topscorer), Monique Kemner (5x) en Eline Potter (3x) er toch nog een 24-24 gelijkspel uit. Coach Er ic van Viersen toonde zich tevre den met deze eerste winst van het seizoen en voorspelde een snelle aanpassing van zijn ploeg in de RotterdamVol met revanchege dachten stoeiden de hockeysters van Rotterdam lange tijd met het veel zwakkere Hilversum. Toch leidde het overwicht niet hele maal tot het gewenste resultaat. Hoewel de Rotterdamse vrouwen met 3-2 wonnen, had de uitslag véél groter kunnen uitvallen. Een van de knelpunten was het trage, met zand ingestrooide kunstgras veld waarop HC Rotterdam het niet zo had begrepen. Rotterdam speelde nog zonder de geblesseerde international Inge van den Broek, die er zondag te gen HGC echter weer bij is. Trai ner Robbert Paul Aalbregt had het elftal weer aardig door elkaar gegooid. Dat team zette de thuis club lange tijd op eigen helft vast. Snel Het offensief leidde snel tot een 0- 2 voorsprong door Boulq'e Ver meulen en Karlijn Petri. Hilver sum kwam terug uit een vrije slag, die eerst door de Rotterdam se keepster Eveline de Haan werd gestopt, op 1-2. Daarna bepaalde Karlijn Petri de ruststand op 1-3. Na rust drongen de Rotterdam mers weer sterk aan, maar de thuisclub deed tien minuten voor tijd toch weer iets terug: 2-3. Voor dat 'dehvinterstop ingaat, speelt HC Rotterdam nog tegen HGC (thuis) en Bloemendaal (uit). De ploeg van Aalbregt staat zesde met 16 punten. Voor Victoria kwam de 7-1 neder laag tegen Huizen hard aan. Trai ner Jaap Snoek: „Een 4-1 neder laag had ik nog niet zo erg gevon den. Maar 7-1 was een beetje te veel van het goede. Toch behoe ven we ons niette schamen omdat Victoria over een jong en. onerva ren team beschikt. Om na de win terstop beslagen ten ijs te komen, gaan we in januari drie keer per week trainen. Aan de zaalcompe titie nemen we niet deel." Tegen de nummer twee Huizen werd de eer gered door Fleur Ouwerkerk met een velddoelpunt. Weinig HC Rotterdam deed wat van de ploeg kon worden verwacht en ze gevierde met 4-1 over Forward. CamielBemaard, MartijnMichels (2x) en Jurgen Bakker (strafbal) gaven de makkelijke overwin ning gestalte. Jan Jaap de Vin ver oorloofde zich een strafbal te mis sen. Verder werd een doelpunt af gekeurd en kwam een bal op de lat. Omdat Hattem met 64 van Victoria won en ook Alkmaar geen fout maakte, veranderde er wei nig in de top van de overgangs klasse A. Victoria kende een sterke start te gen Hattem. Een 0-2 voorsprong (door Thijs Stoop) na een kwartier had de ploeg niet misstaan. Toen doelpunten uitbleven nam de koploper het initiatief over en scoorde drie keer. Na rust slaag den de Victorianen erin Hattem aardig bij te houden. Voor de Kra- Itngers scoorden: Frank Jan van Waveren 2x, Mark Langenmeijer en Cees Kruythoff. Slotakkoord Leonidas kwam kort voor de win terstop tot een mooi slotakkoord tegen Ede. In een hoogstaand duel werden de gasten met een 4- 1 nederlaag weggestuurd. Jules Sohier nam met twee doelpunten de Rotterdammers op sleeptouw. Hoewel Ede terugkwam tot 2-1, lieten de mannen van de Kralin- ger Esch er daarna geen gras over groeien. Jan de Waard en Lex van Horsen bepaalden de eindstand op 4-1. Door deze overwinning schoof Leonidas op naar de mid denmoot. Ook in bet korfbal is het soms oneer lijk verdeeld. Hier is spra ke van een duidelijke lengtever van Trekvo gel (rechts) en zijn colle ga van Futu ra. Foto Fred Rotterdam De handballers van Atomium hebben de regionale derby tegen WIK niet winnend kunnen afsluiten. Een slechte opening luidde de 26-28 nederlaag in. Eén divisie lager speelde Snel- wiek zeer rommelig tegen de re serves van Volendam, die zo mo gelijk nog chaotischer speelden: 31-26 winst. De .mannen van Ro- da'71, die vorige week nog kon den stunten tegen EMM, konden hun huzarenstukje niet herhalen. Hellas 2 was met 35-27 te sterk. Desastreus De nederlaag van Atomium was vooral te wijten aan de desastreu ze eerste tien minuten van de wedstrijd. "WIK nam overtuigende een 2-9 voorsprong en daarvan herstelde Atomium niet meer. Na de pauze (10-16) deden de Rotter dammers er werkelijk van alles aan. maar WIK liet zich de over- winning, ondanks de inspannin gen van Alomium-topscorer Vin cent Slis, niet meer ontnemen: 26- 28. Snelwiek had vooral veel te dan ken aan de kersverse vader Marco van der Zwalm. Dat hij daarmee niet al zy n kruit verschoten heeft, bleek wel uit het feit dat hij ook nu weer de helft van de productie voor zijn rekening nam. Voor de rest was het van Snelwiek-zijde zeer rommelig, maar dat kwam ook door het spel van tegenstan der Volendam. Door de 31-26 over winning blijft Snelwiek op drie punten van koploper Nijenrodes op de derde plaats staan. Juiste spoor Hoewel trainer Nol Verhoeff zich afvraagt of het wel zin heeft cm kampioen te worden in verband met de hoge investering om in de eerste divisie te verblijven, bftj- ven zijn speelsters wel in het juis te spoor van koploper Groene Ster, Ancora won in Amsterdam met 19-22 van Zeeburg en blijft op twee punten achterstand staan, omdat Groene Ster opvallend wei nig moeite kende met Westlandia; 16-27: Een niveau lager won Snelwiek vrij eenvoudig van Hellas met 22- 18. Ook Snelwiek staat op twee punten van de koploper. Dit ODIS is volgende week in een recht streeks duel om de eerste plaats de tegenstander. In de parallel- klasse speelde Atomium verdien- stelijk met 14-14 gelijk tegen kop loper Gemini. Met hangen en wiirgen proberen twee WIK'ers Atomlum'61 van nieuw succes af te houden. Toch gingen de Vlaardingers met de zege aan de haal. Foto Fred Ernst/ CorVos Bergschenhoek Mi chael van der Wolf heeft in de veldrit in Bergschenhoek orde op zaken gesteld. De Rotterdamse prof van PSV Koln won bij de mountainbikers met grote voorsprong voor Peter Voshol en Ro nald Roos. Ook bij de veldrijders was Van der Wolf actief, hoewel hij buiten mededin ging meereed. In het Hoge Bergse Bos ein digde hij op de vijfde plaats, wel op ruime afstand van winnaar Patrick Graal. Die nam in de slotfase af stand van De Mol-ren- ners Wim Bunnik en Emile Maas. Bij Delta in Spijkenisse was John Talen de beste. Ook nu was Michael van der Wolf in zijn ca tegorie de nummer één. De volgende veld rit is zaterdag bij De Coureur in Maassluis. Door Hans Herbert Capelle aan den Ussel De bondscoach was er ook. Als er iets te selecteren valt, weet Toon Gerbrands niet waar Capelle ligt, maar zaterdag had hij de weg naar Schenkel plots gevonden. De nationale keuze heer kwam kijken naar de volleybalwedstrijd tussen Alcom/Capelle en Wanzl/Brevok en dat was nu net zo min als de afgelopen jaren een topper, Capelle liet maar een paar spanen heel van de tegenstander uit Breda: 3-0 (15-6,15-13,15-3) in slechts vijf kwartier. De snelle victorie kwam Capelle goed uit. De ploeg van Pieter Jan Leeuwerink diende zich de laatste tijd nogal in te spannen. Drie wedstrijden om de Europa Cup 3 in (ook al) drie dagen en daarop een midweeks bekerduel met eerste divisionist Jola/Olympus wa ren de door blessures geteisterde ploeg niet in de koude kleren gaan zitten. „Daarbij zijn we juist door dat drukke programma ons ritme een beetje kwijt," legde buitenaanvaller Allan van de Loo uit „We hebben de afgelopen week maar drie uur getraind, terwijl we dat normaal twin tig uur doen. Daarom kwam ik aan behoorlijke aan vallen aan de buitenkant nauwelijks toe." Van de Loo, dit jaar tot nog toe uitstekend op dreef, speelde zaterdag tegen zijn oude club inderdaad niet groots. „Ik denk dat Allan een beetje overgeconcen treerd was, met de bondscoach op de tribune," aldus Capelle-trainer Pieter Jan Leeuwerink. Van de Loo's mindere dag leidde echter niet tot pro blemen. Capelle beschikt de laatste weken over nóg een aanvaller die de kar kan trekken. Libero Ralph Backer speelt al weken meer dan goed en vangt het gemis van collega Jules Martens met verve op. De wedstrijd van zaterdag was daarop geen uitzonde ring. Backer was flink op dreef, maar dat gold ook voorde meeste van zijn collega's. „We hebben op zich goed gespeeld," vond Leeuwerink. „Aan de andere kant deed Brevok ook niets." De tegenstand van de Brabanders was eigenlijk ook niets minder dan be droevend. Alleen passer Thijs Zusterzeel liet zien dat hij de eredivisie aankan. Spelverdeler Henry Smienk, vorig jaar toch niet onverdienstelijk bij Ze venhuizen, viel in Capelle lelijk door de mand. Zeker in de eerste en derde set werd Brevok wegge speeld. Heel even stonden de gasten voor (1-2), maar dat bleek een vergissing. By 9-5 vroeg Brevok-coach Marcel de Laat een time out aan, maar hij had net zo goed kunnen blijven zitten. Juist daarna ging het vlot 15-5. De ploegen hielden in de tweede set gelijke tred. Bre vok leek zelfs op winst af te stevenen (11-13), maar toen bleken de routine en de kwaliteit de doorslag te geven. Het was voornamelijk aan Ralph Backer te danken dat Capelle ook die periode won: 15-13. „Om kwart over negen klaar," riep een der Capelse wisselspelers tussen set twee en drie. Hij kreeg bijna gelijk. De gastheren mepten in de om acht uur be gonnen partij, om dertien minuten over negen hun laatste bal op de grond. De Capellenaren leken opge lucht. Hoe het ook al weer voelde om 'gewoon' met het minimum aan sets een pot te winnen, waren ze haast vergeten. Martijn Dieleman is met onmiddelijke ingang uit de selectie van eredivisionist Nesselande gezet Trai ner Teun Buijs verwijt de jeugdintemational een ge brek aan teamgeest. Dieleman zou te veel uit zyn op eigen roem. De 18-jarige libero, wiens belangen be hartigd worden door Hans Koster, hoopt zijn carrière in het buitenland te kunnen voortzetten. Door Nick van der Sluis RotterdamIdétrading/RB is dankzij een 68-58 over winning op Virtus opgerukt naar de zesde plaats op de ranglijst. Dat lijkt het hoogst haalbare. Duidelij ker kon de onmacht van de basketbalformatie niet geëtaleerd worden dan door het duel met Virtus. Nog geen jaar geleden zou er geen discussie zijn over de winst op zo'n ploeg, zaterdagavond speelde de forma tie uit Werkendam bijna een wedstrijd lang gelijkop met Idétrading. Aan de hooggespannen verwachtin gen kan de ploeg van coach Vujanic nog steeds niet beantwoorden. Het wachten was tot dit weekeinde op Djordje Sto- janovic, de geblesseerde Serviër. Zaterdagavond stond Siojanovic al wel in de line-up voor de wed strijd tegen Virtus, maar de Rotterdamse coach hoef de nog net geen beroep op hem te doen. Een dag later kwam hij opeens wel in actie, tijdens de bekerwed strijd tegen Onze Gezellen in Haarlem (duidelijke 68- 108 winst). Daarin maakte hij zestien punten. Tegen Virtus maakte Eelco Derks zijn rentree bij Idétrading, al was het voor de Waddinxvener nog wei even zoeken naar zijn plaats in de ploeg. Derks was starter, maar moest regelmatig door zijn ploeggeno ten op zijn plek in het concept gewezen worden. Derks leerde echter snel, schoot redelijk trefzeker (5 uit 9; 56%, en hij benutte ook vier strafworpen) en weerde zich degelijk in de rebound. Virtus-coach Theo Kropman is een slimme vos. De Bosschenaar ziet, met zijn jarenlange ervaring als speler en coach, heel snel waar zijn tegenstander kwetsbaar is. Kropman heeft ook geduld. Vorig sei zoen nog nam hij met Virtus genoegen met de voor laatste plaats in de eredivisie. Toen al had hij een plan uitgestippeld om van de Werkendamse formatie een degelijke middenmoter te maken. Zijn opzet lij kt te slagen, maar zijn ploeg wordt nog in belangrij ke mate 'gedragen' door veertigers als Herbert Ca mera en Jeny Beck. „Volgend seizoen zullen we toch voorzichtig afscheid moeten nemen van deze Amerikanen, willen we ons daarna acceptabel kunnen maken voorde supporters en de tegenstanders," liet Kropman al eerder in het seizoen weten. Overwinningen op tegenstanders van het kaliber van Idétrading/RB passen heel goed in zijn beleid, maar de Rotterdammers zijn te geroutineerd om zich zomaar voor het karretje van Kropman te laten span nen. Virtus bleef een wedstrijd lang in de buurt van de Rotterdamse tegenstander zonder echt te kunnen overtuigen. Sporadisch mochten de Werkendam mers eens aan een voorsprong 'ruiken' (26-23 in de eerste helft, 42-46 in de tweede periode) maar op het moment van afrekenen was Idetrading/RB weer net op tijd by deles. Opmerkelijk was het ook zaterdagavond weer dat Slobodan Kalicanin zich momenteel niet op zyn ge mak voelt in de Rotterdamse formatie. Hij scoorde matig (7 punten slechts) en imponeerde ook niet echt in de rebound. In tegenstelling tot Marco Pikaar die zaterdagavond spaarzaam met zijn mogelijkheden omsprong. Met tien verdedigende rebounds hielp hij zijn ploeg wel mede aan een defensief overwicht Idétrading/RB-Vlrtus 68-58 (37-35). Idétrading/RB: Eelco Derks 14, Rob de Graaf 14. Dasan Savic 12. Virtus: Frank Timrners 15, AlexUrosevic 10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6