Sport 19 F Neptunus laat het afweten in derby k Van der Laan is het spuugzat Sporting Lodewijk Pioniers beleeft positieve dag Mentaliteit schenkt DRL zege op koploper Leonidas Sportclub Feyenoord blijft moeiteloos overeind aan Abraham van Stolkweg Rotterdams Dagblad Maandag 8 december 1997 Door Rob Weeda Rotterdam Bij DRL repte men na afloop van het dik verdiend met 2-0 gewonnen duel tegen lijstaan voerder Leonidas over een klein wonder. Bij Leoni das sprak men van een afgang. Feit is echter dat de wijze waarop Leonidas gisteren door DRL opzij werd gezet geen enkele ruimte liet voor twijfel. De koplo per mocht zelfs nog de handen dichtknijpen dat het niet met een aanzienlijk hogere nederlaag op zak de reis naar huis diende te aanvaarden. Door de zege van DRL is de competitie in de tweede klasse D weer springlevend. Dank zij de vechtlust van de thuisclub lijkt zelfs de strijd om de titel weer volledig open. Grootste winnaar aan de Spinozaweg was echter het publiek, dat sinds tijden weer eens een ouderwets middagje DRL beleefde. De zege van de gastheren was er niet alleen een van het collectief, ook de individuele kwaliteiten van een aantal spelers spraken gisteren in het voordeel van de thuisclub. Bij DRL immers is het na de zege van vorige week op Spartaan'20 eindelijk weer rozen geur en maneschijn en dat heeft zijn weerslag op de prestaties op het veld. Het spel oogde fris, de inzet was hartverwarmend. Waar Riebom gisteren niet alleen beschikte over een opmerkelijk strijdvaardige Sander Heeneman en Erwin van der Linden - hij manifesteerde zich als een voortdurende kwelgeest voor de Leonidas-de- fensie - waren de bezoekers louter en alleen aange- wezen op een bevlieging van één van hun spitsen. Trainer Leon Booy en technisch directeur Bart Kreft: „Deze nederlaag, in elk geval de manier waar op, wordt niet geaccepteerd. Je weet datje het zwaar krijgt tegen DRL Dat is de laatste jaren steeds het geval geweest Dan is het onmogelijk om met zo'n slappe instelling aan de wedstrijd te beginnen. Er zullen deze week hartige woorden worden gespro ken en er zal hard, heel hard worden getraind," ver klapte Booy. De technische staf van Leonidas wilde niet kwijt of er met het oog op de wedstrijd van volgende week te gen DFC ook nog koppen gaan rollen. „Er kunnen wel negen koppen rollen," merkte Kreft minzaam op. „Er was geen beleving, geen bezieling. Het ging de laatste tijd te goed met Leonidas. En met die weelde weet men zich klaarblijkelijk geen raad. Ie dereen heeft het vanmiddag kunnen zien, het was één en al gemakzucht De spelers vergeten dat, wan neer ze geen honderd procent inzet tonen, ook het elftal waarvan zij deel uitmaken maar een middel matig geheel is." En Booy: „De heren liepen zelfs al uit te rekenen rond welke tijd de titel zou worden binnengehaald." Stanley Riebom glimlachte slechts bij het aanhoren van de ongezouten kritiek van zijn collega's. Van een off-day van Leonidas wilde hij niets weten. „We hebben deze overwinning afgedwongen," merkte DRL's oefenmeester terecht op. „Gezien de stand op de ranglijst en het gemak waarmee Leoni- 1 das de concurrentie opzij zet, bad ik hier niet op ge rekend. Pas gaandeweg de wedstrijd ben ik in een overwinning gaan geloven. Leonidas kwam nooit in zijn normale doen. Het kreeg zelfs geen enkele uit gespeelde kans. Een groter compliment kan ik m'n ploeg niet maken." Provocaties „Ik heb mijn spelers voorgehouden dat, wanneer we het genoegen zouden smaken om op voorsprong te komen en vervolgens een snelle gelijkmaker kon den voorkomen, Leonidas het moeilijk zou krijgen. En ik heb de jongens verteld dat ze niet moesten in gaan op de provocaties die in dat geval ongetwijfeld de kop op zouden steken." De laatste waarschuwing van Riebom ten spijt ver galoppeerde halverwege de tweede helft DRL'er Mi chel Phielix zich toch. Waar rood op zijn plaats was geweest, werd de trap op de enkel van Jan Vermulm door arbiter Knöps slechts bestraft met geel. DRL leidde op dat moment door een treffer van Dwight Maanster, die na twintig minuten in de eer ste helft balverlies van Daniël Moreno beheerst af strafte, met 1-0. Twintig minuten voor tijd stond Maanster ook aan de basis van DRL's beslissende doelpunt Op zijn aangeven immers, kopte Erwin van der Linden nummer twee achter doelman Ger Nobel. Niets Leonidas zette tegenover de dadendrang van DRL in twee keer drie kwartier nagenoeg niets. Vóór rust lag doelman Ricardo Seton een treffer van Rob ten Oever in de weg en werd een kopbal van Vermulm door Dennis van de Leer van de lijn gehaald. Na rust werden de bezoekers zelfs geen enkele keer gevaar lijk. „Volgende week zal dat anders zijn," beloofden Booy en Kreft. DFC is gewaarschuwd. DRI^LetfnidasZ-0 (1-0). 20. Diwght Maanster gg £n«n van der Linden 2-0. Bijtondefheden: Geel voor Michel Phielix (DRL). DRL: Seton; Rijsdijk, Van de Leer. De Groot, Vielvoye; Van Rosen* garten, Evenüng, Heeneman(83. Ormskirk); Phielix (69. Schalier), Van der linden, Maanster (87Dal) Leonidas: Nobel; Vermulm, Moreno (36. Paulina), Aron, Lupgens; StrÓrmann, Meyer, Duym; Summemile, Tombroek, Ten Oever (7S.Ceelen). Door Sjoerd Bootsma - RotterdamWim Schouten wist gistermiddag even niet meer waar hij het moest zoeken. Als een aangeslagen bokser liep de trainer van Neptunus door de gangen van de Van Heusdert Burcht. In zijn carrière had hij veel meegemaakt, de 3-0 thuisnederlaag tegen Sportclub Feyenoord kwam niettemin aan als een rechtse directe, vol op de onderkin. „Dit," zo stamelde de Spijkenis- lies legio, de Neptunianen verlo ser oefenmeester, „was een com plete off-day. De ploeg leek wel verlamd. En de spelers die dan de lijnen moeten uitzetten, zoals Van Krevel, Ouwendijk, Urbanus en Roos zie ik dan ook niet. Daarbij zijn er te veel jongesn die babbels hebben," constateerde Schouten tot zijn ergernis. Neptunus kwam tegen Sportclub Feyenoord nooit in het eigen spel. Daarvoor ging de bal te traag rond. „Kom maar op de training naar onze rondootjes kijken," ging de trainer verder „Iedereen die in het midden staat wordt gek. In de wedstrijd zie ik het niet te rug. Ze durven de bal niet in te spelen. Dat is gewoon een kwestie van zelfvertrouwen. Dat krijgen ze dus wel van ons, van de bege leiding." De derby tegen SC Feyenoord was voor de drietanders hét moment om te laten zien dat het daadwer kelijk in de hoofdklasse thuis hoort. De personele problemen bij de Varkenoorders leken de thuis club dan ook enkel in de kaart te spelen. Had Hans Maus de laatste weken uit nood een beroep kun nen doen op de jeugdspelers Koen Kragting en Paul Hendriks, het koppel bleek gistermiddag niet inzetbaar. Dus liet de trainer van Zuid met Cevat Kurt een nieuw talent op het middenveld debuteren. Achter hem stond Ke vin van Luyk als controlerende pi on opgesteld, terwijl Richard van Schijndel het centrum bestreek. Maus, en met hem heel Feye noord, hadden van meet af aan een aanvallend Neptunus ver wacht Het tegendeel bleek echter waar. Met slechts .twee spitsen, het koppel Amilcardos Santos/Pe ter Roos, kon de thuisclub nim mer enige druk uitoefenen op het verdedigende blok vair de bezoe- ren ook de meeste duels. Dat de openingstreffer van Alain Kooi man uit een spelhervatting voort kwam, was nog verrassend. Na ze ventien minuten sprong de mid denvelder hoger dan de mistas tende Marco van Krevel. Met het hoofd knikte Kooiman de 0-1 bin nen. „Het is niet alleen vandaag dat hij er naast zit," moest Schou ten teleurgesteld over zyn goalie en aanvoerder constateren. De trainer wachtte niet lang met ingrijpen. Quirien van Suylekom maakte binnen het halfuur plaats voor Nilton Ramalho. „Quirien gaf zeven keer een pass aan de te- genpartijstelde Schouten vol verbazing vast. Waarmee de ijve rige middenvelder overigens nau welijks onderdeed voor zijn team genoten. „De bal ging enkel te rug. Ik geloof dat Marco van Kre vel de meeste ballen heeft ge had," becijferde Wim Schouten. Dus beperkte de opbouw van Nep tunus zich al snel tot de afdeling 'lange halen'. „Die speelwijze bracht ons nauwelijks in de pro blemen," kon Hans Maus tot volle tevredenheid vaststellen. „Het was heel gemakkelijk voor ons. Zelfs met jongens die normaal niet op bepaalde plaatsen staan. Noodgedwongen, want elke week missen we weer andere spelers.1 Dat maakt ons improvisatiever mogen alleen maar groter," voeg de de gebruinde trainer lachend toe. Slechts twee keer voor de pauze moest Maus zich zorgen maken. Allereerst toen Pim Doesburg een inzet van Peter Roos (steekpass Rob Prins) onschadelijk moest maken. Het Neptunus-duo was ook bij de volgende mogelijkheid betrokken. Richard van Schijndel veranderde zonder opzet een doorkopbal van Rob Prins van Onberispelijk knikte de nauwelijks zichtbare Alain Kooiman (6) de O-l achter de mistastende Nep- tunus-doelman Marco van Krevel. René Buitendijk (liggend) heeft zijn opponent laten glippen. Foto CorVos kers. Niet alleen wasJiet balver-- -«richting.* De bal hobbelde onder Doesburg, waarna Roos in het duel met de doelman een vreem de zwaai maakte. In het vervolg had Amilcar dos Santos de bal voor het insehieten. Een manmoe dig blok voorkwam de gelijkma ker. Diezelfde Dos Santos leidde onge wild zeven minuten voor de pauze de 0-2 in. Op de huid gezeten door een aantal Feyenoorders draaide de aanvaller op het middenveld de verkeerde kant op. Marco van Brouwershaven maakte welis waar een overtreding op de spits, arbiter Martin stond de actie toe. De pass van Martin Schouten op Patrick Altena bracht de opruk kende Neptunus-verdediging in verlegenheid. De grillige aanval ler maakte de aanval beheerst af: 0-2. De gastheren gaven ook in deel twee nauwelijks thuis, Neptunus kwam zelfs te slap uit de kleedka mers en had het aan de slordige afwerking (Rohde/Altena) aan Feye-noord-zijde te danken dat de schade niet groter werd. Het on vermogen vertaalde zich daarna in onnodige gele kaarten voor Prins en Ouwendijk. Op die mo menten bleek ook dat bij een op treden op dit niveau een gewieks te houding past. Tien man De mogelijke furie van Neptunus hield in de tweede helft helemaal op toen de thuisclub met tien man verder moest. Richard Kloeg, de derde invaller, viel twintig minu ten voor het einde uit met een rugblessure. Voor de Sportclub was het vanaf dat tijdstip een kwestie van uitspelen. De Feye noorders kregen zelfs nog een derde doelpunt. Invaller Koos Boot stevende alleen op Marco van Krevel af, maar werd met een correcte sliding van een treffer weerhouden. Arbiter Martin con stateerde anders en legde bal op de stip. Uit zijn gele kaart voor doelman bleek toch enige twijfel. Die had Marco van Brouwersha ven niet. De aanvoerder joeg de strafschop dwars door het mid den: 0-3. Na de vierde nederlaag op rij mag Neptunus volgende week niet in eigen huis van Zwarte Schapen verliezen. Dan daalt het immers onder de rode streep en kan de winterstop wel eens onaange naam lang duren. Voor Sportclub Feyenoord is het te hopen dat het na die pauze eindelijk compleet aantreden. Wellicht dat het tijd perk Maus nog met een mooi ein de kan worden besloten. Neptunus-SC Feyenoord 0-3 (0-2). L7. Alain Kooiman (M, 37. Patrick Altena 0-2, 82 Marco van Brouwershaven (strafschop) 0-3 Bijzonderheid: arbiter Martin toonde de Neptunianen Prms, Ouwendijk en Van Krevel de gele kaart, Neptunus-verdediger Leroy Hill staat voor vier duels buitenspel na een rode kaart Neptunus: Van Krevel; Radojevic (57. Van Elveren), Ouwendijk, Deekman, Kusten, Prtns. Urbanus, Van Suylekom (28. Ramal ho), Buitendijk; Roos (64 Kloeg), Dos San tos. SC Feyenoord: Doesburg, Van Brouwer shaven, Van Schijndel, Sturrus; Kooiman, Van Luyk (83. Mihci), Kurt, Weezenberg; Rohde, Altena, Schouten (76. Boot). DoorAriên Stuyt RotterdamEr zijn van die dagen dat alles mee zit Sporting Lode wijk Pioniers beleefde gisteren zo'n dag. De staartdub ontfutsel de suptopper Aeolus één punt - het derde - en legde een nieuwe hoofdsponsor vast, zodat de nog maagdelijke shirts voortaan be drukt zullen zijn. De kakelverse trainer Aad Houtman, die afgelo pen week Leo Tol verving, kon dan ook tevreden zjjn. „De jon gens hebben er voor gevochten, dat is de grootste winst voor ons." Met die woorden gaf Houtman aan dat het met de inzet van zijn spelers dit seizoen bepaald niet goed zat. Trainer Leo Tol werd (mede) om die reden de wacht aan gezegd in zijn vierde seizoen aan het Duivenpad. Hij zou de voet ballers niet meer kunnen motive ren. Hoop op een betere sportieve toekomst was het beste dat Hout man kon opgeven als leidraad voor de toekomst. „Je kunt moei lijk zeggen dat het vanaf nu op eens fantastisch zal gaan," sprak hij realistisch. De stand op de ranglijst geeft hem gelijk. Zij n Aeolu s-colleg a Hans Bentzon besloot eerder in overleg na dit seizoen te stoppen. Afgaande op het weinig geïnspireerde spel van zijn spelers dit weekeinde kan hij daar nauwelijks rouwig om zijn. „Verschrikkelijk slecht," reeen- hij de verrichting van zjjn Tevreden ziet Aad Houtman (rechts) de verrichtingen van Spor ting Lodewijk Pioniers. De hoofdmacht veroverdetijdenszljn de buut het derde competltiepunt- Foto c» vos ploeg. „We mogen nog blij zijn met het punt" Behalve de gekomen en de ver trekkende man was er nog een on derwerp dat de gemoederen be zighield. Het woord fusie lag bij menigeen op de lippen, maar de besprekingen aan het Duivenpad lijken op een laag pitje te staan. Zelf wacht Sporting Lodewijk Pio niers op een toenadering van-een andere dub. Terreingenoot Steeds Volharden zou een voor de hand liggende kandidaat zijn, de ledenvergade ring heeft dit jaar al toestemming gegeven een eventueel samen gaan met een andere club te on derzoeken. „Wy hebben echter nog niets gehoord," aldus SLP- vooizitter Wijnand Legerstee. In de afgelopen jaren is er wel ge praat met Aeolus, maar die bijeen komsten hebben geen concreet resultaat opgeleverd. „Wij zijn op het moment niet over fusie in ge sprek met Aeolus," aldus Leger stee, Gevoetbald werd er ook nog aan het Duivenpad. De thuisploeg startte sterk en kreeg via Andrew Thomas een beste kans de score te openen. Sterk werk van Aeolus- doelman Gerard Bastemeijer voorkwam echter een vroeg doel punt. De eerste keer dat aanvaller Stef Roder zich in het strafschop gebied van de gastgevers begaf legde scheidsrechter De Bruin de bal (terecht) direct op de stip. Ver dediger Patrick van Mil verzilver de de buitenkans zonder manke ren: 0-1. De bezoekers 2etten het duel ver volgens tot aan de pauze naar hun hand. Wat er zich tijdens het kwartiertje rust in beide kleedlo kalen afspeelde is een raadsel, maar na de helftwissel stonden er twee onherkenbare ploegen bin nen de lijnen. De Aeolus-defensie was veranderd in een gatenkaas, waarin de aanvallers van Sporting Lodewijk Pioniers naar hartelust hun gang konden gaan. Liefst ze venmaal mochten de voorwaart- sen opstomen naar het doel van Gerard Batemeijer, eenmaal slechts hoefde de sluitpost de bal uit het net te rapen. Invaller Erik Gorree kreeg de bal in buitenspel positie aangespeeld, werd niet te ruggefloten en deponeerde de bal in de voeten van Akcer Heüjkoop die de 1-1 aantekende. Van Aeolus werd in aanvallend opzicht nauwelijks nog iets verno men, van enige ambitie om in de buurt van de top te blijven was geen spoor te bekennen. „De in zet was ook verschrikkelijk," al dus Hans Bentzon, Genoten Aan Houtman waren de defaitisti sche woorden van zijn collega niet besteed. „Ik heb genoten van mijn spelers. Vorige week was het met 0-6 niks tegen CKC, nu was er beleving en de wil om te knokken. Dat biedt hoop," stelde de trainer die anderhalf jaar lang gene trai ningsveld zag. „Na vijftien seizoe nen trainerschap wilde ik wel even wat rust. Ik ben in het laatste jaar door diverse clubs benaderd, maar heb steeds nee gezegd. Voor Sporting Lodewijk Pioniers heb ik echter een uitzondering ge maakt. Ik kende al een aantal mensen van de club, voor hen ben ik er in gesprongen." Houtman tekende overigens een contract dat hem nog ruim ander half seizoen aan de club bindt. Ach, dat wilde het bestuur graag. Zelf moet ik nog maar eens zien hoe het allemaal gaat dit jaar. Wat mij betreft staat er niets vast." Sporting Lodewijk Ploniers-Aeohis 1*1 (ft* 1). 17. Patrick van Mil 0-1» 71. Akcer Hey- koop 1-1. Bljionderheden: Scheidsrechter De Bruin gaf gele kaarten aan De Lange van de thuisploeg en de Aeclus-spelers Schefier en Deen. Sporting Ladewijk Pioniers: Verbeek, Kooi, Bremer, Lindenberg, De Lange; Hes, Fiere (68. Gorree), Volk {84. Mahn), Heij koop, Thomas en Goldman. Aeolus: Bastemeijer; Deen, Van Md, Dek kers, Flokstra; Röder, Mooyman, Van de Heuvel, Wijnaldum; Tiggeloven, Scheffer. DoorEd Voortmqjer c Rotterdara—AanvaHeredie zich ont poppen als de beste verdedigers van «de tegenparty, .spelverdelersdié. geen ploegmaten. kunnen bereiken ^en .verdedigers' die de' bal meestal;" i balfensomsin het geheel niet weten te' raken. Sparta en HION hadden gistermiddag op Nleuw Vreelust de iftacKersophun HancL Geen groter vermaak dan leedvermaak en dus klapten deHION-fans onder de paar honderd trifcrunèklanten zich de han- f deabeurs toen Sparta-doelman Mat- I ffays van Deventer by eeri onbehol- leder' verspeelde aan Fram van de r Ham en prompt de tfeslissende te- gentreffer om deoréit kreeg:.l-2. *Na de'onnodige nederlaag in deze ■-periojkgepp eenytottoJwedstrijd is de noodtoestand by Sparta nog niet afgekondigd, maar wd Is alarmfase één üT werking getreden. De geva renzone dreigt voor het elftal, dat 'aan het begin van hetseizoen op ba- sis van de kwaliteit een belangrijke gegadigde leek voor het kampioen- schap. Met nog negen wedstrijden voor de boeg is de staat van paraat heid afgeroepen.* De ploeg van Jan van der Laan kan niet meer meteen verheven blik omhoog kijken» maar zaimet de tón op de borat de bedrei ging van -Moordrecht, Ursus en Alp^ndria'68 - Obauw is met drie schamelepünten hu aibyna redde loos verloren - nauwlettend moeten volgen om straks in de eindfase van de competitie niet in aanmerking te komen voor dé nacompetitie of zelfs nog erger directe degradatie. Na elke wedstrijd en,ook gisteren deed Van der Laan zijn relaas over - geschorste en geblesseerde spelers en over de prestatieladder, die door bepaalde personen binnen de ver- eniglng veel te hoog wordt gelegd. „Ik heb twee jaar leuk gewerkt bij deze dub, maar nu ben ik het spuug zat," luchtte de aan het eind van het seizoen vertrekkende oefenmeester z'n hart „De druk die op de spelers wordt ge legd, is benauwend. Men begrijpt niet. dat een trainer Ujd nodig heeft om een team te smeden. We hebben dit seizoen echter nog geen wed strijd in dezelfde samenstelling ge-, speeld. Vandaag had ik zeven, acht mutaties. "Waaronder m'n dik ex- profs. Ben Spark is Voor vijf wed strijden geschorst, John Schuurhui- zen is ziek en Lotfi Amhaouch kamptmet een knieblessure. De jon gens, die in hetveid stonden, kan ik niets kwalijk nemen. Zij hebben hun Met die laatste opmerking overdreef de hevig geëmotioneerde Van der Laan enigszins, want het rood-witte .allegaartje presteerde tegen het al evenmin imponerende HIÖN-wel heel matig en liet ach, zoals wel va ker in dit seizoen, veel te gemakke lijk drie punten afsnoepen. Sparta speelde in de opemngsfase van de tamme party, waarin alleen Kiki da Fonseca een gek kaart kreeg te zien toen hij Patrick van der Vegt wat al te furieus te lijf ging, zelfs even veel beter. Het had na de vroe ge openingstreffer van Simon Albert wel degelijk mogelijkheden om HION op een grotere achterstand te zetten. De gastheren weigerden ech ter hardnekkig de geboden kansen te benutten en kregen daarvoor In de 39ste minuut de rekening gepre senteerd. Patrick van der Vegt dom pelde Nieuw Vreelust in rouw door na een assist van uitblinker Paul Verrijp van de dichtbij de gelykma- ker achter Matthijs van Deventer te - schieten. Na rust probeerde Sparta de draad weer bp te pakken, maar de ploeg slaagde er niet in terug in de wed strijd te komen. Sterker via een blunderende doelman bezorgden de Spangenaren hun opponent een ste vige mentale oppepper. „Vooraf kun je alleen maar dromen van zo'n re sultaat," meende de duidelijk opge- luchteHlÓN-tramer André Ooster- iaken.„De opdoffer, die we,in de vierde mimmtie verwerken kregen, bracht ons by de'les. Wy waren de betere ploeg en de overwinning had eigenlijk yeel hoger moeten uitval len. Helaas waren we wat onnauw keurig in de afwerking. Ik hoop» dat deze zege de ploeg het zelfvertrou wen geeft om na de winterstop nog een prachtig slot "aan. de competitie te breien. De Goudse ploegen kun nen) wat mij betreft, hun torst nat maken." SpartarHION 1-2(1-1). 4. Simon Albert 1-0.39. Patrick van dec1-359. Frans van de flam 1-2. BijJOihkrtieden; Do rüstig leidende - scheidsrechte Ed Mulders gaf geel aan KiM Sparta: Mattbjjs van Deventer, Vermaas, win van Deventer, Costa, Van Minnen; De Pi- (75. Ijzcpdoom); Satirain, Albert (Hi, Simon), Moreno Eorges. HION: Branderfioret; Schenk (46. Hfpyou), Leerdam, Leenderts, Mendonca; Verrijp, Van dcrVegt, Goedhoop, Nooitmeer, Drakenstem, Femandes (46. Van de Ham). Zondag tweede klasse Punt Spartaan'20 Rotterdam Spartaan'20 kroop door het gelijkspel bij DFC weer naar Slikkerveer Xerxes verloor thuis van Siiedrecht en blijft de onderste dne clubs in de gaten houden D: DFC-Spartaan'20 04). Beide elftallen creeerden wei nig kansen, doordat veel duels op het middenveld wer den uitgevochten ïn het eerste bedrijf ontstond de beste mogelijkheid voor de Rotterdammers Ricardo Willemse. die alleen voor de keeper stond, schoot de bal echter veel te zacht Xerxes-Sliedrecht 0-2 (O-O). John Bakker 0-1, Rob Kam steeg 0-2 Xerxes kon het veldoverwicht met met doel punten bekronen. Clyde Chan Yon Chu (Xerxes) kreeg de beste mogelijkheid, maar hij schoot ver naast. Het met negen man verdedigende Shedrecht bad aan twee kan sen genoeg om de westryd te beslissen. Zondag derde klasse DHZ verrast koploper DHZ verrichtte in de derde klasse D knap werk door kop loper OW m eigen huis met 2-0 te verslaan. LMO zette de goede voort en klopte stadgenoot De Musschen met 3-0. Overmaas hield aan de confrontatie met DBGC een punt over; 1-1, In 3 C had HOV weinig moeite met Alexan dria'^ 1-3. C: Alexandria'66-HOV 1-3(0-2). Hille Tyrol 0-1, JanBon- tes 0-2, Mogtar Ednssi 0-3, Michel Oomens 1-3. De bezoe kers lieten er geen gras over groeien Het was aan doel man Danny de Zwart (Alexandna'66) te danken dat uit slag met nog groter zou worden, D: Ovennaas-DBGC l-l (0*1), Tim Fransen 0-1, Salim Kusadasi (strafschop) 1-1. Twee gelijkwaardige elftallen streden vol overgave voor de drie punten De echte win naar werd uiteindelijk het publiek. De Musschen-LMO 0-3 (0-2). Ronald Nossent 0-1, Paul BrouwerO-2, Patrick Dumee 0*3. De bezoekers bluften de vogels met sportief fysiek geweld en inzet af. De thuis ploeg kwam weinig m het spel voor. OW-DHZ 0-2 (04)), Michel Snijders 0-1, Stefan van Mee- nen 0-2. De Varkenoorders hadden weinig moeite met de Oostvoomaars. die nog met de 6-1 van vorige week tegen DBGC in de maag zaten Tony Gomes en Rafael Gumote heten m de eerste helft twee goede kansen onbenut. Zondag vierde klasse GLZ houdt vol GLZ houdt de kampioensraee tn de vierde klasse F goed vol door Dilettant met 4-2 te verslaan TOGB volgt na de 1-0 overwinning op Groeneweg SV Ommoord kreeg een pak rammel van Antibarbarr 1-6 In 4 H herstelde CVV zich tegen Belvédère (1-0) van het debacle tegen Transva- lia. Dat bleef in de achtervolging door een 4*2 zege op VOC, DCL reiste tevergeefs naar Achthuizen De arbiter kon de weg naar het FIOS terrein met vinden Coal legde in 4 G Abbenbroek over de knie: 5-0. D: HWD-GDA1-0 (14)). Jeroen Langedyk 1-0, Enk Hol- stein (HWD) werd een kwartier voor tijd na tweemaal geel van het veld gestuurd Laatste man Ronald Frehé groei de daarna in de wedstrijd en het was vooral aan hem te danken dat de dne punten op Taludhoeve bleven. F: GLZ-Dilettant 4-2 (2-i). Seref Akanse! ]-0, Coskun Yilmaz 2*0, Marcel van den Berg 2-1, Seref Akansel 3-1, Ton Segers 3-2, Gam Ekinci 4-2. Pure verdedigmgs fouten zorgden er al na een kwartier voor dat de wedstrijd beslist was (2-0). GL7 won zeer verdiend van het tobbende Dilet tant, dat door die snelle achterstand met meer in het rit me kon komen. Zwarte Pijl-SMV Hillegersberg 1-4 (1-2). Ronaldo Mars (strafschop) 0-1, DinoTavares 1-1, Ronaldo Mars 1-2, Jack de Haan 1-3 en 1-4. SMV Hillegersberg ging m een vnj laag tempo van start en dat had tot gevolg dat de thuis ploeg hei nog allemaal redelijk kon bijbenen 'fOGB-Groeneweg 14) (1-0). Vincent Switzar 1-0. De wed strijd begon met goede mogehjkheden voorbelde vereni gingen, die daar allebei onzorgvuldig mee omsprongen, Ket veld, dat steeds slechter bespeelbaar werd. zorgde voor steeds meer balverlies waardoor Groeneweg nog bij na de gelijkmaker kon inschieten, Ed Lynch (Groene weg) werd met rood, na tweemaal geel, van het veld ge stuurd. SV Ommoord-Antibarbari 1-6 (14). Juriaan Maccouw 0-1, Robert van Geenhuizen 1-1, Juriaan Maccouw 1-2, Dennis Duijkers 1-3, Juriaan Maccouw 14, Frederik Blok 1-5 en 1-6. De bezoekers speelden hun gastheren in het eerste bedrijf helemaal van het matje. Na de thee werd er in een veel lager tempo gespeeld mede doordat de wed strijd al beslist was. Scbiebroekf94-Steeds Volharden 2-1 (1-6). Michael Loen- dersloot 1-0, Richard Hoefman 2-fl, Ronald van Essen 2-1. In het duel, waarin beiden ploegen de punten goed kon den gebruiken, bleek de sportiviteit de boventoon te voe ren. G: PoortugaaI-SCO'63 3-1 (1-1), Rojesh Jibodh 1-0, Arno van der Spek 1-1, Michel van Dijk 2-1, Rob van Gils 3-1, De wedstrijd kwam moeilijk opgang, maar na de rust be^ sloten de spelers om het publiek meer waar voor hun geld te bieden en maakten veel van de slechte eerste helft goed. Coal-Abbenbroek 541 (0-0). Tamar Okay 1-0, Dick van Bo- degom 2-0 (strafschop), Tamar Okay 3-0, Dick van Bode- gom 4-0, Tamar Okay 5-0. Coal ging voor rust mee tn het gestuntel van de gasten, maar stuurde de gasten uitein delijk gedesillusioneerd naar huis. Meeuwenplaat-Tediro 1-1 (14)). Rick Lagendijk 1-0, Ge rard van Gelder 1-1. Voor rust het Meeuwenplaat de kan sen liggen om op ruime voorsprong te komen, waarna Te- diro sterk terug kwam in de tweede helft. Oud-Beljerland-WCR 2-1 (0-0). Haas Doolaard 14), Jacco van oer Giessen I-l, Marcel de Goey 2-1 Een ontmoeting met een hoge amusementswaarde. De koploper kwam in de laatste fase goed weg. H: NOC-CKC 0-2 (0-2). Coen van Geet 0-1André van Bal- legooyen 0-2. NOC moest na een opstootje m de eerste helft de wedstrijd met tien man hervatten, omdat Steven Smit rood zag. De nummerieke minderheid bleek echter een sensatie in de weg te staan. EDS-Germinal 4-0 (2-0). Robin Hassankhan 1-0, Matin Hassankhan 2-0, Robin Hassankhan 34), Walter Ferreira 4-0. Ondanks diverse blessures speelde de ploeg met kampioensambitie de gasten volledig van het veld. DEH-DJSCR4-2(3-l). Stanley Hemmes 1-0, Andy Marto- wiono 1-1, Ed van Mourik 2-1, Jeroen Delno 3-1, Ruud Boomsluiter 4-1, Nordm el Bouchtaoui 4-2. Een gelijkop- gaande confrontatie, waann de gasten zich vergisten m de counterende tactiek van trainer Ron Rietbroek. VOC-Transvalia 24 (2-1). Jan Jaap de Jong 1-0, Eric Gla- ser2-0, Ronald Stoops 2-1 en 2-2, Robert van der Wielen 2- 3, Joop van Lammeren 24. Met name m de openingsfase voerde VOC een waar bombardement uit op de veste van de bezoekers, maar de jonge ploeg wist zich geen raad met de vroeg verworven voorsprong. CW-Belvédère 14) (041). Rick Coomans 14), In een spor tieve wedstrijd kwam de koploper op een gelukkige wij2e op voorsprong. Eiwin Ruisch had de gelijkmaker op de schoen, maar faalde oog-in-oog met keeper Paolo da Cruz. Zondag vijfde klasse The Harvards leidt The Harvards werd koploper in de vijfde klasse D, mede omdat lijstaanvoerder MSV71 het duel tegen SC Maas stad bij een 1-0 voorsprong zag gestaakt (zie elders). Zelf won The Harvards de lastige uitwedstrijd bij BZC'95:0-2. Jai Hind raakte door het 2-2 gelijkspel tegen Ot>C Schie dam verder achterop. Onderin schoven HSC en RDM op. Beide clubs won met 2-1 en wel bij respectievelijk Ro- ckanje en FC Pretoria R. ESTOli ESTO lijkt in de vijfde klasse C op de titel af te stevenen. De koploper versloeg Ammerstol met 2-0. Swift Boys won met 3-2 in en van Nieuwerkerk. Blijdorp schrok bij SVS en ging hard onderuit; 7-1. Zondag zesde klasse DOZ achterop DOZ raakte in de zesde klasse D verder achter op lijst aanvoerder Dirksland. De Rotterdammers verloren met 2-3 van Demos, dat nu tweede staat. Dirksland had geen enkel probleem met PKC'85:1-9. SC Kralingen bleef in 6 D in het spoor van R.VC33. De Toepad-club klopte C, Portugues met 4-1. Activitas en De Roef deelden acht doelpunten (44) en hielden een punt aan de confrontatie over.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 8