8 □fed tl Davis Cup-ploeg op safari in Brussel Van Poppel vreemde eend in de bijt 'Een kampioenschap zou een unicum zijn' Stemmen op sporttalent van het jaar Zandstra terug in ploeg wereldbeker Groenendaal buigt opnieuw voor Pontoni Leichtfuss aan de slag in Zürich Duitsers sturen Klok naar huis Bondscoach vrouwen: 'Het is een ander facet maar het blijft wielrennen' SPORTRtlZiN Paul Robijn in marathon Biijartstrijd om bokaal Salari even terug op Harga Nakaarten Rotterdams Dagblad I Dinsdag 9 december 1997 Sitvelle Daniele Pontoni heeft in de vierde veldrit om de Super prestige - in Silvelle - opnieuwtoe- geslagen. Het is de tweede opeen volgende overwinning voor de we reldkampioen, die zaterdag in ei gen land een wereldbekerwed strijd op zijn naam schreef. Ri chard Groenendaal eindigde in Italië weer als tweede, nu voor Adri van der Poel. Wim de Vos werd zesde. Groenendaal won de drie wedstrijden voor de Super Prestige Trofee in Asper, Sint-Mi chielsgestel en Gieten. In het al gemeen klassement blijft Groe nendaal aan de leiding, gevolgd door Van der Poel. Amsterdam Roeicoach Andreas Leichtfuss wendt zich af van Ne derland. De Duitser treedt in dienst van de Zwitserse roeiver- eniging Grasshoppers in Zürich. Leichtfuss kwam begin jaren ne gentig uit de DDR naar Neder land. In dienst van de Koninklijke Nederlandse Roei Bond deed hij uitstekend werk in de jeugdcate- gorieën. Zijn streven was erop ge richt met toproeiers op wereldni veau te werken. Dit jaar kreeg hij zijn kans met de nationale vrou wenselectie boordroeien. Hij for meerde een acht die kansrijk moest zijn voor een medaille bij de WK op het Meer van Aiguebe- lette. De vrouwen-acht kwam ech ter niet eens in de finale. In het laatste trainingskamp voor de WK te Lyon ging de formatie eerder achter- dan vooruit. Na af loop stelde de Commissie Top Roeien vast dat er een onwerkba re situatie was ontstaan tussen de roeisters en de coach. De bond be sloot hem opnieuw tewerk te stel len by de junioren. Leichtfuss, die intussen voortreffelijk Neder lands sprak, vond dit een achter uitgang en solliciteerde naar een baan elders. Hij vond deze in Zwitserland. Zijn dienstverband bij de KNRB eindigt op 1 februarti 1998, de dag dat hij 40 wordt. MoersMarco Klok is op staande voet ontslagen bij de Duitse vol leybalclub Moerser SC. Volgens clubvoorzitter Krivec zaaide de Nederlandse oud-international tweespalt in de spelersgroep. Klok tekende in juni een eenjarig contract bij Moers. De prestaties van de club vallen tegen. De Ne derlander, die een optie voor nog twee jaar bij de club had, geldt als zondebok. Klok zou, volgens Kri vec, de clubbelangen hebben ge schaad. De Belgische internatio nal Baeyens werd meteen als ver vanger voor Klok aangetrokken. Warmond De Nederlandse Da- vis Cup-ploeg gaat begin april op safari in Brussel. Althans, als we Michiel Schapers, de nieuwe bondscoach van de tennismannen moeten geloven. „Want de laatste stand van zaken rond de Davis Cup is dat de Belgen een moeras bij Brussel hebben uitgezocht voor de wedstrijd," zei Schapers gisteren na de loting voor het na tionale Masters-toernooi met een ironisch glimlachje. Een moeras? „Ja, want ze hebben gravel gekozen, buiten, begin april, als de banen net klaar zijn, dus dan zak je nog tot je enkels weg in het gravel." Schapers kent het park wel, „PrimeTose, vlakbij het Atomium. Mooi park, dat wel, maar klein. Er kunnen maar 3000 man zitten. En dan ook nog bui ten, in april. Vanuit marketing oogpunt hadden ze het geloof ik niet slechter kunnen doen, maar ach, een Belg is een Belg hè." In dit geval 2ijn het Walen, want ais er Davis Cup in België is mogen de ene keer de Walen en de ande re keer de Vlamingen de boel or ganiseren. Met wie Schapers in Brussel aan gaat treden weet hij nog niet. Voorlopig heeft hij zeven man op het oog, Krajicek, Haarhuis, El- tingh, Siemerink, Schalken, Van Scheppingen en Van Lottum. Hij heeft met allemaal al een keer aan tafel gezeten en doet dat op 22 de cember nog een keer en dan zijn ook de coaches van de partij. „Ik zal de coaches er ook zeker meer bij gaan betrekken. Dat was ik al tijd al van plan en nu ben ik in de positie om dat te doen." Bang voor inmenging in tactisch of techni sche zaken is hij niet. „De privé- coaches trekken het hele jaar met die jongens op, weten alles van ze en twee coaches weten meer dan één." Bij de bespreking kort voor de kerst hoopt hij ook te horen of bij voorbeeld Richard Krajicek in Brussel van de partij zal zijn. Kra- jiceks vriendin Daphne Deckers is zwanger en moet in april beval len. „Maar uiteindelijk zal ik pas zes weken tevoren kiezen met wie we gaan spelen." De plaatsingslijst van de nationa le Masters in Warmond wordt aan gevoerd door Sjeng Schalken ge volgd door Paul Haarhuis. De laat ste trof het niet. Geroutineerde in- doorspelers als Femon Wibier, Peter Wessels ~n John van Lot tum werder Ie loting in zijn helft ondr.-*£--' cht. Wessels en Wibier sta.. ..fs al in de eerste ronde tegenover elkaar. Jeugd speler Martin Verkerk, die bij het EK voor teams won van de Itali aan Santopadre en de veelbelo vende Brit Lee, is eerste reserve. Bij de wouwen, waar veelvoudig kampioene Brenda Schultz-Mc- Carthy ontbreekt, waren twee af zeggingen: Petra Kampstra en Stephanie Rottier, beiden gebles seerd. Zij worden vervangen door Martine Vosseberg en Susanne Prik. Door René Bar.ierink Poppel De laatste ervaring die Jean-Paul van Poppel (35) met het vrouwenwielrennen had dateert van midden ja ren tachtig. „Mijn vrouw heeft toen een aantal jaren in de nationale top gefietst. Maar van het huidige vrou- wenfietsen weet ik niet meer dan wat de gemiddelde Ne derlander er van op de televi sie ziet of in de krant leest." Dat was de laatste tijd niet bijster positief. Toch aanvaardde de in België woonachtige voormalige profwielrenner dit weekeinde het aanbod van de KNWU om als defi nitieve opvolger van bondscoach Piet Hoekstra aan te treden, met de dit jaar met wielrennen gestop te Ingrid Haringa als assistent. Van Poppel lost daarmee, in ieder geval voor het komende jaar, want dat is de duur van het contract, oud-collega prof Hennie Kuiper af. Op parttime basis. De tegen woordige Hengeloër nam de hon neurs waar tijdens het wereld kampioenschap in het Spaanse San Sebastian, nadat Piet Hoek stra na beschuldigingen door zijn rensters over drankmisbruik en gebrek aan motivatie door de KNWU op non-actief was gesteld. Kuiper werd gevraagd definitief aan te blijven maar kon dat niet plooien met zijn andere werk zaamheden. „Toen heb ik een eerste, vrijblij vend gesprek gehad," aldus Van Poppel, enigzins verrast door het verzoek. Met Hoekstra noch met Kuiper heeft Van Poppel daarna over zijn nieuwe baan contact ge had. „Dat vond ik ook niet nodig. Natuurlijk, ik weet van vrouwen wielrennen nagenoeg niets. Ik ga me daar de komende weken eens Jean-Paul van Poppel, ex-coureur. „Ik weet van vrouwenwielrennen nagenoeg niets." Foto CeesZorn/GPD grondig in verdiepen, samen met Ingrid Haringa, Maar het is en blijft wielrennen, alleen een an der facet daarvan." Verhalen Hij kent wel wat van de verhalen die de ronde deden bij het ge dwongen vertrek van Hoekstra. „Maar meer ook niet. Daar wil ik het verder ook niet over hebben. Wat geweest is, is geweest." Van Poppel denkt dat hij geen wereld schokkende veranderingen zal doorvoeren. Wel staat voor hem vast dat iedere wielrenster in Ne derland, diezich opeen goede ma nier manifesteert, een kans zal krijgen, lid van de nationale selec tie of niet. Dat betekent goed nieuws voor onder andere Leon- tien van Moorsel, die zich het af gelopen jaar gepasseerd voelde door de keuzeheren van de KNWU. „We zullen in de nationa le selectie veelal rensters hebben die bergop het beste zijn. En ook een aantal jonge grieten die erva ring moeten opdoen. Maar ik maak geen verschil tussen ren sters die al in de nationale selectie zitten of die uit sponsorploegen komen, of ze nou VKS. of Libertas of wat anders heten. Dat wil niet zeggen dat ik voor bijvoorbeeld grote ronden altijd alleen maar de beste rensters selecteer. Ik selec teer wel de beste ploeg. Daarbij moetje toch vaak een ploeg bou wen om een of twee rensters. Ten zij je natuurlijk alleen maar top pers hebt die allemaal kunnen winnen." Het mag duidelijk zijn dat Neder land, gezien de magereintematio- naie resultaten de afgelopen ja ren, niet in die gelukkige positie verkeert, Wat hem, winnaar van liefst 22 etappes in drie grote ron des en een groene trui in de Tour de France tijdens zijn elfjarige loopbaan als profWielrenner, nu rest is de uitdaging. „Die is er ze ker in 1998, met het wereldkampi oenschap in eigen land." Boven dien, zo is hij eerlijk, „had ik ver der toch niéts te doen." Van Poppel (35) zat het laatste half jaar zonder werk, nadat hij bij de (mannen) amateurformatie Tegel- toko was opgestapt na een me-' ningsverschil met manager en ex- ploegleider Leo van Etten. Pogin gen om zelf een amateurploeg van de grond te krijgen, liepen op niets uit „De tijd was te kort. Ze ker voor een ploeg met een bud get als ik het wilde." Want Van Poppel wilde geen half werk. Een goede ploeg, een goede begelei ding, een goed programma. Dat kost een sponsor toch al gauw meer dan een half miljoen. „Daar van zijn er niet zoveel. En als ze iets meer doen, kunnen ze ook kiezen voor een profploeg. Ach, je moet ook een beetje geluk heb ben." Rotterdams Dagblad Rotterdam De lezers van het Rotterdams Dagblad hebben een beslissende stem in de verkiezing van Rotterdams sporttalent 1997. Voor die ereprijs, die op 23 decem ber wordt uitgereikt tijdens de sportmanifestatie Finish'97 in Ahoy', zijn vijf genomineerden. Afgelopen zaterdag zijn ze uitge breid geportretteerd in He ze krant. Vandaag op deze pla- een korte herhaling. U kunt uw stem uitbrengen op een van de onderstarr de talen ten, die zich afgeiopén jaar heb ben bewezen op nationaal en zelfs internationaal niveau. Dat kunt u doen door middel van de bon, die aanstaande vrijdag in het bezit moet zijn van de sportredactie van deze krant. Antwoordnum mer 1579,3000 VB Rotterdam. Al leen orginele bonnen worden meegeteld, kopieën niet. U kunt ook stemmen op de eiectronisehe snelweg: digitaal&luna.nl. On der de deelnemende lezers wor den vijf toegangskaarten voor Fi nish'97 verloot. Wie wordt het nieuwe sporttalent van Rotterdam, de opvolger van turnster Kimberley Viola? De ge nomineerden zijn: MARTIJN DIELEMAN (18), tot vorige week volleyballer van ere divisieclub VC Nesselande, maar inmiddels door coach Teun Buijs, na onenigheid, uit de selectie ge zet, Vaste keus in Jong Oranje, waarin hij libero staat. Dieleman, wonend in het internaat van Nes selande, wil in de toekomst graag z'n brood verdienen in de Itali aan profcompetitie. STEVE DE VETH (15), een van de meest talentvolle jonge boksers van Nederland. Deze Rotterdam mer, pupil van trainer John Vér- gouwe, wil in de voetsporen tre den van kampioenen als Don Die- go Poeder en Regilio Tuur. De bokser in het lichtgewicht werd in '97 vierde tijdens het EK in Mace donië. Daarnaast is hij onderdeel van de nationale jeugdselectie. DE 'BENDE VAN VIER', de atle tes Jiva Jaliens, Eva Dollart, Joyce van Cleeff en Cheyenne Nelson van Rotterdam Atletiek. Mede door hun zeer sterke 4x80 meter estafette won de Rotterdamse club het landskampioenschap bij deC-jeugd. EVA HEINEN (16), de beste sehermster op het wapen floret in de categorie 14 tot en met 17 jaar. Is bij de senioren vierde op de na tionale ranglijst; eerste in haar ei gen leeftijdsklasse. Nam deel aan het WK op Tenerife, waar ze de middenmoot eindigde. Heinen wil zo goed worden als haar stad genote Indra Angad-Gaur, de bes te floretschermster van Neder land. LEVY ROSAUNA (13), een van de beste jonge sehoonspringers. Is kampioen van Nederland onder de 13 jaar. Springt van alle mogelijke hoog ten. Levy neemt al deel aan vele internationale kampioenschap pen. Wie kiest u tot sporttalent van het jaar? De winnaar van deze verkiezing krijgt een speciale trainingsstage aangeboden. ACTIE ROTTERDAMS SPORTTALENT VAN HET JAAR 1997 Naam Adres Postc./PIaats Telefoon: Mijn sporttalent van Het Orginele bon (dus geen kopie) ongefrankeerd en vöór 11 december zenden naar: J Sportredactie Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. Onder.verfneldlng van IporValent 1997.'Gegevens invullen ihblókletters. Amersfoort Falko Zandstra is terug in de schaats ploeg voor de wereldbeker. De Fries start dit week einde in Hamar op de 1500 en 5000 m, Zandstra krijgt die kans omdat Ids Postma en Martin Kersman niet naar Hamar afreizen. Het tweetal geeft de voorkeur zich in eigen omgeving voor te bereiden op het NK afstanden, van 18 tot en met 21 december in Heeren veen. In dat toernooi worden de Olympische start plaatsen verdeeld. Ook Jan Bos, Erben Wennemars en Marianne Timmer blijven thuis. Rinfje Ritsma is wel van de party in Hamar. Hij rijdt daar de 1500 m en zal ter plekke beslissen of hij ook op de 5000 m aan de start verschijnt. Indien hij daarvan afziet, zal Jan Nijboerzyn plaats innemen. Maasland De Maaslander Paul Robijn neemt deel aan de mar- arthon schaatsdriedaagse van Zuid-Hoiiand in De Uithof in Den Haag. Vrijdag 12 december wor den vanaf 18.30 de eerste wedstrij den verreden. De zaterdag en zon dag erop wordt er in Utrecht en Deventer (finale) gereden, bi Den Haag moet Robijn het in de marathonploegenstrijd opne men tegen gevestigde namen als Henk Angenent, Erik Huize bosch, de gebroeders Ruitenberg en 'good old' Piet Kleine. Vlaardingen Biljarters die graag in toernooivomi tegen elkaar uit komen, kunnen zich aanmelden voor de strijd om twee verschil lende bokalen: d'Ouwe Rein Bo kaal en de Van der Kooij Bokaal. Het eerste toernooi vindt plaats in het Vlaardingse café d'Ouwe Rein en begint op 19 januari. De halve finales worden gespeeld op 9 en 11 februari. De finales zijn op 20, 21 en 22 februari. De voorronden in het toernooi om de Van der Kooij Bokaal in café De Kroon starten in maart. De fi nalewedstrijden worden afge werkt in april. Schiedam Henk Salari is van avond even terug op Harga. De voormalig speler én trainer van SVV speelt met Zwervers Capelle, de club waar hij dit seizoen aan de slag ging, een oefenwedstrijd te gen fusieclub SWSMC. Het oefenduel op Harga begint om 19.30 uur. Door Sander Sonnemans Maassluis De hockeysters van Evergreen mogen dan koploper in de tweede klasse B zijn, de Maas- sluise formatie heeft daarmee ge lijk een luxeprobleem. Want de selectie wordt alsmaar smaller en smaller en de waag is of het suc ces na de winterstop voortgezet kan worden. Zondag tegen bek kensluiter Spirit moest Evergeen tegen de verwachtingen in een punt inleveren. De Sehiedamsen sleepten een doelpuntloos gelijk spel uit het vuur en haalden zo doende hun eerste punt in huis. Karin van Voorthuizen blikt terug én kijkt vooruit. Een tegenvaller zeker, dat gelijk spel tegen öc nummer laqjst? „Inderdaad. We hadden het niet echt verwacht. Eerder dit seizoen wonnen we met 4-1 van Spirit en we hadden toch het idee dat het weer winst zou worden." Kan je uitleggen waar het mis is gegaan? „Ik denk dat we niet goed in ons spel zijn gekomen. Je kan het aan veel dingen wijten. Het lag voor een deel aan onszelf, maar de scheidsrechters waren ook niet optimaal. We hadden, het idee dat S; punten moest pakken. Ze va. 'irdig fysiek bezig en lie pen behoorlijk te hakken. Er werd vaker tegen Evergreen gefloten dan tegen Spirit. Aan de andere kant heeft Spirit ook zeker niet slecht gespeeld." Was er misschien ook sprake van overschatting „Dat bedoelde ik ook. We gingen toch het veld op met het idee dat het niet moeilijk zou worden te gen de onderste." JuUie coach ftemco Ouzoerkerk NAKAARTEN MET.... is een serie verhalen over sporters in het Wa terweggebied. Zij die zich opval lend manifesteren, in positieve of negatieve zin, spelen zich in de kijker voor deze rubriek. Deze week is KARIN VAN VOORT HUIZEN aan de beurt. De hoc- keyster miste dit seizoen al enke le wedstrijden als gevolg van blessure eu speelde zondag bij Evergreen haar laatste wed strijd van het seizoen; ze ver trekt volgende maand voor een wereldreis en laat zodoende de stick een jaartje staan. vond dat jullie het vooral met strafscomers hebben laten liggen. Als je kijkt naar de andere wed strijden; we scoren best veel uit stafcorners. Laura Dossin slaat ze meestal en dat doet ze goed. We hebben tegen Spirit alle variaties geprobeerd, maar het lukte om een of andere redenen gewoon niet." Wat is de doelstelling dit seizoen. Een titel? „Het zou gaaf zijn als we die eer ste plek kunnen houden. We staan drie punten los van de num mer twee. Na de winterstop moet Evergreen het afmaken. Een kampioenschap zou een unicum zijn, want de club heeft straks de beschikking over maar twaalf speelsters. Verder hebben we Karin van Voorthuizen in voorlopig haar laatste wedstrijd voor Evergreen. „Hetzou gaaf zijn als we die eerste plek kunnen houden. We staan drie punten los van de nummer twee. Na de winterstop moet Evergreen het afmaken." Foto Peter Molenboer geen teams. Er zit dus niks achter. Juist daarom zou ik het tof vinden als het kampioenschap wordt be haald." Vertel eens iets over jezelj? „Ik ben 23 jaar en speel ai veer tien jaar bij Evergreen. Nog nooit heb ik ergens anders gehockeyed. Ik studeer logopedie en hoop over twee weken af te studeren." Je bent ook nog geblesseerd ge weest toch dit seizoen „Ik heb twee maanden geleden tijdens een wedstrijd een vinger gebroken en heb zes weken niet gespeeld. Twee wedstrijden gele den en vorige week ben ik wel in gevallen. Tegen Spirit stond ik weer in de basis en twintig minu ten voor tijd werd ik eruit ge haald" Na de winterstop keer je niet terug in het eerste van Evergreen. Leg eens uit? „Het is de bedoeling dat ik half ja nuari met een goede vriendin voor een jaar naar Australië, Nieuw Zeeland en Indonesië ga om er rond te trekken en te wer ken, Ik heb 10.000 gulden ge spaard, dus voor de eerste maan den heb ik waarschijnlijk wel ge noeg zakgeld. Mijn vrieindin heeft het plan om in september naar Nederland terug te gaan, ik loop met het plan rond nog wat maanden langer weg te blijven. Ik zie nog wel." Kort en Bondig Schennveieniging Trefpunt "Vlaardingen heeft het Kerstballentoemooi al achter de rug De finale flo- retschermen is gewonnen door Iwan Groeneveld Excelsior'20-crickéter Dennis Gouka treedt vrijdag 19 december in het huwelijk met Spirit-hockeyster Angelique van Noordt Voetbalvereniging Demos beschikt sinds enige tijd over vier nieuwe dartbor- den Ursus-speler Raymond Weber heeft sinds kort een andere glas verzekeringDe belangstelling voor de onlangs gehouden algemene najaarsvergadering van KV Vlaardingen is slecht bezocht Slechts der tig korfballers (inclusief bestuur) weten zodoende dat een ongewijzigd beleid een fors begrotingste kort betekent en er dus maatregelen genomen moe ten worden op het gebied van inkomsten en uitgaven De eerder geannuleerde wijnproefavond bij de korfbalclub is nu vastgezet op zaterdag 24 januari in de wijnboerderij aan de Zuidbuurt Hoekse Boys trainer Louis Knipscheer doet het bij zijn club beter met klaverjassen dan met zijn vlaggenschip. De oe- fenmeester staat na twaalf ronden op de tweede plaats Bij de Maassluise handbalvereniging Uni- tas'63 wordt zaterdag 3 januari het jaarlijkse 'Snert- toernooi' gespeeld Aanvang: 17.00 uur Hermes DVS houdt zaterdag 27 december van 20.00 tot 02.00 uur een kwart-oliebollenklaverjasmarathon Het is gedaan met de rust bij DVO'32 Bestuurslid Jan Vink is terug van vakantie De handbalwedstrijd van de WIK-mannen wordt zondag weer opgeluisterd met een hoempapa-band Tegenstander is Satur- nus Nu het niet onwaarschijnlijk is dat tafeltennis vereniging De Korenbeurs moet verkassen naar de Opstandingskerk, wordt al druk gespeculeerd over een nieuwe naam 'Misschien is De Korentempel wel iets', liet voorzitter Jos Clazing zich ontvallen „Naar de Opstandingskerk? Dat nooit," .reageerde bestuurslid Jan Simons zaterdagavond na het be haalde kampioenschap opstandig De geschillen commissie van de Schiedamse sportraad buigt zich deze week over de officiële stukken die HBSS en Ur- sus aan elkaar binden Sommige WKers worden momenteel geplaagd door het Jan Brand-syndroom De schaakfanaat, die elke donderdagavond bij de Kethelclub een sappie komt halen, kan namelijk al leen maar over zijn vereniging Het Zwarte Paard praten In Kethel beginnen ze daar onderhand schoon genoeg van te krijgen Volgens het laatste dubbeldikke clubblad gaat in de laddercompetitie van de schaakvereniging Michel van der Kemp aan kop 'Grootmeester' Jan Brand volgt pas op een te leurstellende 24-ste plaats De Schiedamse denk sportclub viert 28 februari het 75-jarig jubileum met een speciale editie van het clubtoemooï en een feest avond K&B heeft dan toevallig iets anders te doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3