Afscheidsspeech kan vier jaar de kast in IT Specialistenteam helpt kinderen met schisis Ik '98 (2) Aad Wiegman komt na de verkiezingen alleen als wethouder terug Lichtjes in de kerstboom Gasten uit Guatamala Open huis fysiotherapie Voorlichting over aids bij Narcis Dubbele tentoonstelling in gemeentemuseum Rotterdams Dagblad Woensdag 10 december 1997 Geachte kiezers. Met trots presenteer ik hierbij de concept-kandidatenlijstvan de door mij in oktober opgerichte Vlaardingse partij Bc'98. Uiteraard ben ik zelf lijsttrekker, want Ik '98 is tenslotte de enige partij, die opkomt voor de belangen van het Ik. Op de tweede plaats staat, het zal geen verrassing zijn voor wie mijn columns volgt, mijn lieve Lidia Spindler, directeur van de dienst Stadsbeheer. Na haar tweedaagse managementcursus te Kerkrade lijkt ze my de aangewezen persoon om de lijsttrekker by diens af wezigheid te vervangen. Haar eerste taak zal zijn om iets te doen aan de ondraaglijke rioolstank die Hoogslraatwinkeiiers teistert sinds de renovatie van het wegdek. Op de derde plaats staat Kees van der Windt, persona non grata in de PvdA. Hij lijkt mij uitstekend geschikt voor de functie van frae- tiepcnningmeeester gezien zijn ervaringen met de financiële schandalen rond het Holyziekenhuis en De Veerman. Ja, die Van der Windt is een Ikker pur sang. Plaats nummer vier gaat naar Dirk Tempelaar, die regelmatig inge zonden brieven schrijft naar de plaatselijke pers. Uit deze brieven blijkt dat hij zijn ogen met in zyn zak heeft. Zo iemand kan onze partij wel gebruiken. Bovendien doet hij iets met toneel, dus kan hij mooi de portefeuille cultuur beheren, Zijn eerste opdracht wordt om het kaartje van de Stadsgehoorzaal goedkoper te maken. Op vijf (met stip!) komt ex-wethouder Bas Goudriaan. Nu zijn le venswerk, het verkeerscirculatieplan, dreigt te worden afgebroken, wordt het tijd dat hij terugkomt en dat ingeslapen zooitje aan de Markt tot rede brengt. Want het kan natuurlijk niet zo zijn dat de met veel geld aangelegde busbanen een voor een worden openge steld. Ook egoisme kent zijn grenzen. Op plaats zes staat Rafael Jaworski, nieuwkomer in het gezelschap. In het dagelijks leven is hij kok van een bekend etablissement aan de Westhavenplaats, dus hij is de aangewezen man om de fractie re gelmatig te verwennen met lekkere hapjes, Want een Ikker kan niet politiek actief zijn zonder een goed gevulde maag. Tenslotte de lijstduwer; Jan Bulva. Ook al een persona non grata, ditmaal in de WD. Hy zegt weliswaar naar het AOV te willen over stappen, maar dat kan ik niet geloven. Iemand die in het verleden zo eenzijdig de belangen van de middenstand (dus van zichzelf) heeft verdedigd, hoort in Ik'98 en met in een partij die een ruimere maatschappelijke doelstelling heeft. Ik ben benieuwd of de leden vergadering, die onder de voortreffelijke leiding staat van Arij van PuiTelen (ook al zo'n oudgediende), akkoord gaat met de voorgestel de lijstsamenstelling. Ik houd U op de hoogte, DICK VAN DER LUGT Vlaardingen Met het luiden van de klok op de Grote Markt in Vlaardingert wordt vrijdagavond om 18 00 uur het startsein gegeven voor de traditionele kerstmarkt. Na een optreden van de midwinterhoomblazers en een canllonbespeling van G C. de Waardt kan een ie der tussen 19 15 en 20 30 uur binnenlopen by een concert in de Grote Kerk. Aan het concert verlenen drie koren hun medewerking het gemengd koor Holy, hel Vlaardings Vissersvrouwenkoor en het ka merkoor Anima to Burgemeester L W. Stam ontsteekt vervolgens om rond 20 45 uur de lichten van de grote kerstboom op de Markt Ook in alle huizen rond de Markt worden op dat tijdstip kaarsen aangestoken. Rond de kerst boom is er ruimte voor samenzang onder begeleiding van het muziekkorps van het leger des Heils. Matilda de Léon en Juan de la Cruz uit Guatemala zijn vandaag te gast in Vlaardingen. Om 14,00 uur worden de vluchtelinge uit Mexico en de Kakehi- quel-indiaan onderwijzer en Maya priester ontvan gen in de Oosterkerk Daar ontmoeten zy vluchtelin gen en migrantenorganisaties, 's Middags brengen ze een bezoek aan het Visserymuseum en Galene Pervelle. In de Halte aan de Oosterstraat wordt geza menlijk gegeten, 's Avonds vanaf 19.30 uur kan ie dereen kennis komen maken met de twee gasten, die tot en met 14 december m Nederland verblyven. Bei den zetten zich m voor de rechten en identiteit van de Indiaanse volken en het behoud van de Maya-cul tuur. Wie meer wil weten over fysiotherapie, manuele the rapie, acupunctuur of haptonomie, kan op vrijdag avond van 19 00 tot 21.00 uur terecht aan de Lange Smgdstraat 90a. Dc therapeuten van het onlangs gc opende Fysiotherapie van Scherpenzeel Westhoe ve nodigen iedereen uit een kykje te komen nemen in de praktijk Bert van Scherpenzeel en Netty West hoeve zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en informatie te geven. Wie met naar de open dag komt, maar wel meer wil weten over de nieuwe praktyk, kan op werkdagen bellen met 4262301. Redactie Waterweg: Marc Floor, Ben van Haren, Daniélie Hermans, Desfree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 De Marokkaanse Stichting Narcis geeft zondag 14 december in samenwerking met de GGD en Maat schappelijk Werk Schiedam voorlichting over Aids. Iedereen die belangstelling heeft is vanaf 19.30 uur welkom in het gebouw van Narcis aan de Alberda- straat 71. De voorlichting wordt zowel in het Neder lands als het Marokkaans gegeven. Meer informatie is te krijgen bij de stichting, telefoon 4262123. De Maassluise schilder Jan Ouwenbroek en Tineke Nusmk exposeren van 13 december tot en met 1 fe bruari 1998 in de turnzaal van het Gemeentemuseum Maassluis. Ouwenbroek schildert al zolang hij zich kan herinneren. Vroeger kreeg hij les van mevrouw Van der Doll aan de Noordvliet in ruil voor het halen van boodschappen. Later kreeg hij op de Nijverheids Avond Tekenschool in Maassluis les van de Oosten rijkse schilder Johann Obereiter. Het werk van Ou wenbroek is realistisch, vooral zijn helder opgezette en kleurige landschappen en stillevens. Maar ook het experiment en de abstractie schuwt dc Maassluizen met. De m Maassluis geboren, maar in Spukenisse wo nende Tineke Nusink doorliep de kunstacademie in Rotterdam, richting beeldhouwen. Ze maakt figura tieve portretten, figuurstudies en dieren. Haar beel den zijn in brons gegoten, maar de oorspronkelijk be werkte materie, ldei of was, blyft zichtbaar. Door Desiree van der Jagt Schiedam De afscheids speech had hij al in zijn bin nenzak zitten. Maar de rede kan Aad Wiegman sinds maandagavond weer vier jaar uit stellen. Althans als hij ook in de komende perio de wethouder wordt. Voor minder doet-ie het overigens met. „Ik ga niet als een oude wijze opa in de raad zitten. Dat werkt niet." De inhoud van zyn afscheids speech wil hij één dag later in zyn werkkamer wel m grote lijnen kwijt. „Als ik de stemming had verloren, was ik het podium opge stapt om de vergadering toe te spreken. Ik had een positief ver haal gehouden," vertelt hij ,.fk zou iedereen bedanken voor de steun en het vertrouwen en ik zou eindigen met de hoop op een goe de verkiezingsuitslag." vertelt hij een dag nade stemming m zyn werkkamer. Na maanden van onzekerheid over het politieke lot van Aad Wiegman, sinds 1971 m de Schie- damse gemeenteraad, werd hij maandag door de meerderheid van de leden weer op een voetstuk geplaatst. Van dat voetstuk - Wiegman heeft een enorme staat van dienst in de Schiedamse poli tiek -was hij door het bestuur af gehaald. Hy was er eigenlyk naast gezet, want op de concept- kandidatenlijst was de wethouder niet meer te vinden. Alleen nog op de alfabetische lijst prykte de naam van Wiegman. Een dag na de stemming zit Aad Wiegman tussen alle stapels pa perassen in zyn kamer op de zes de etage van het stadskantoor Hy was al bezig met het uitzoeken en het opruimen van zyn spullen Niet vanwege zijn mogelyke ver trek, maar vanwege de verhuizing naar de nieuwe collegevleugel m het Stadserf. In één dag zyn de za ken geheel gekeerd Nog geen dag geleden waren zyn dagen als wethouder geteld en ook Aad Wiegman. moet aan deze nieuwe situatie wennen. „Het is eigenlijk heel gek. Ik was al bezig te plan nen wat ik na 14 apnl zou doen." Vertrouwen De zaken liggen nu geheel an ders. Toch moeten er volgens Wiegman de komende tyd nog wel wat plooien glad worden ge streken, want één van de argu- Aad Wiegman neemt de felicitaties in ontvangst nadat hij maandagavond doorde PvdA-teden alsnogals eerste op de verkiezingslijst is geplaatst. Foto Roel Dijkstra men ten van het bestuur om Wieg man niet op de kandidatenlijst te zetten, was dat een aantal raads1» den geen vertrouwen in de wet houder /ou hebben Wiegman zou volgens het bestuur dan als aan geschoten wild rondlopen in poli tiek Schiedam „Die problemen moeten we uitspreken." /.egt Wiegman De uitspraken van het bestuur hebben hem verbaasd Wiegman is zich van geen kwaad bewust. „Het verwonderde mij heel erg. De sfeer is goed in de tractie. We overleggen heel regelmatig De afgelopen jaren zijn we in de frac tie op twee punten verdeeld ge weest. over de erfpacht by Wijton- Fyenoord en over de samenwer kingsovereenkomst Sveaparken We hebben daar uitvoerige inhou delijke discussies over gevoerd, waarbij iedereen in 2ijn waarde is gelaten," vertelt hy Dat hij als aangeschoten wild door het leven /ou moeten gaan, is geenszins het geval. „Dat doet me nou werkelijk mets. Ik weel hoe ik opereer en en ik weet wat ik waard ben Als ik fouten maak ben ik altijd de eerste om dat toe te geven, maar dan moet ik wel de signalen ontvangen De komen de tyd /al Wiegman met een aan tal raadsleden het ongenoegen over zyn functioneren coome- men „Met een aantal mensen moet ik op voorhand gaan praten De problemen moeten worden op gelost, anders werkt het met." Een ander argument om Wieg man niet op de lijst te zetten was de nieuwe profielschets Door raadsleden niet langer dan drie perioden m de gemeenteraad te laten zitten, wil het bestuur van de PvdA de verstarring tegen gaan. In het geval van Wiegman gaat dat volgens hemzelf met op. „De fractie is de afgelopen tyd be- hoorlyk vernieuwd Nu zouden er weer vier nieuwe fractieleden by komen, dus het rouleert behoor lijk bmnen de fractie." vertelt hy „Natuurlijk is twaalf jaar als wet houder lang. maar ik ga nog steeds met met iood m mijn schoenen naar het stadskantoor. Ik heb er nog steeds veel zm in en in die jonge fractie heb ik nog ge noeg in te brengen." Collegevorming Dat de lijsttrekker van de PvdA alleen terugkomt ais wethouder staat voor Wiegman als een paal boven water „Binnen de party is dat voor iedereen duidelijk Het is met goed om als oud-wethouder in de fractie te gaan zitten Wil de fractie dat met dan weten ze de consequenties Een geheel ande re situatie ontstaat als de PvdA onverhoeds buiten de boot valt tij dens de college-onderhandelin gen „De situatie is dan anders Ik durf niet direct te zeggen wat ik dan zal doen, dat zou ik mijn posi tie nog eens ernstig moeten over wegen." Zover is het nog met en de kers verse lijsttrekker ziet halsreikend uit naar de komende verkiezings campagne Alle kandidaten ko men vandaag al bijeen en het zal met lang meer duren voordat de campagne van start gaat. Daarna gaat Aad Wiegman echt begmnen aan zijn allerlaatste pe riode als wethouder. „Over vier jaar ben »k zestig en het lykt me nu uitgesloten dat ik daarna nog verder ga." zegt hy. Over wat hy daarna gaat doen heeft hy de af gelopen maanden min of meer ge dwongen door de omstandighe den moeten nadenken. „Ik ben verknocht aan Schiedam dus uit eindelijk zal ik me hier wel met van alles en nog wat bezig gaan houden Door Jeroen Arends Schiedam Het komt altijd hard aan als een baby niet perfect is. Ellen de Vnes kreeg zestien jaar geleden een kind met de afwij king schisis. In haar omgeving werd daar geschokt op gerea geerd, mensen durfden niet op kraambezoek te komen. Zelf kreeg ze weer hoop toen ze drie dagen na de geboorte van haar dochter met het schisis-team in aanraking kwam. Inmiddels weet De Vnes heel wat van schisis. Een spleet in het ge hemelte, een open neus en een lipspleetzyn de duidelijkste ken merken van de afwijking die in verschillende varianten voor komt. In Nederland worden er 400 kinderen per jaar mee geboren. Schisis is goed te behandelen, zo dat de afvnjking in de puberteit al zo goed als onzichtbaar is. Op fo to's die De Vnes van haar dochter laat zien, staat een 16-jarig meisje met een gaaf gezicht. Mooi hé? Dat heeft het schisis-team voor el kaar gekregen. Er is wel een lange weg voor nodig geweest maar 2y is nu net zo normaal als ieder kind." Over de lange behandelingsweg weet R. H. L Paping, keel-, neus en oorarts in het Schieland Zie kenhuis, alles. Hy' is coördinator van het regionale schisis-team dat veertien jaar bestaat. In het team bundelden een kaakchirurg, plas tisch chirurg, orthodontist, een keel-, neus en oorarts en een psy choloog de krachten om de kinde ren beter te kunnen helpen. „In die tyd was het team uniek, om dat daarvoor nauwelijks goede hulp voor de patiënten was." Samenwerking Het schisis-team in de regio Rot terdam is ontstaan uit een ver schil van mening. Er waren twee groepen specialisten die elk een eigen wijze van behandelen na streefden. Dat leidde tot een breuk en vervolgens de vorming van het huidige schisis-team, dat buiten het academisch zieken huis opereert Ellen de Vries van de Rotary Vlaardingen '80 en chirurg Paping nemen de werkwijze van het team door. Foto RoeiDykstra Het team doet alles samen Sa menwerking en service staan cen traal in de behandeling, gezamen lijk stellen ze een diagnose Het kind wordt met van arts naar arts gestuurd, bij een onderzoek zyn er meerdere specialisten tegelij kertijd aanwezig Geprobeerd huis zo dicht mogelijk by huis te helpen De Vries- „Voor ouders is het heel prettig dat ze telkens met dezelfde specialisten te maken krijgen. In een academisch zie kenhuis heb je meer met wisse ling van artsen te maken, met alle nadelen van dien. Het kind moet telkens wennen aan nieuwe ge zichten Het schisis-team begeleidt de kin deren voor langere tyd Niet al leen de medische kant. maar ook op psychologisch gebied wordt hulp geboden „Het grijpt echt in, m het lever, van lundcrcn Zn telkens weer op tegen de opera ties en ook op school zyn ze na tuurlyk 'apart'." is de ervaring van De Vries Kerstmarkt Het geld dat de chirurgen en psy chologen verdienen, steken /e met in eigen zak Paping- „Ons honorarium stoppen we geheel in een collectieve pot Daaruit beta len we alles wat nodig is om het team draaiende te houden, /oals apparatuur" Ellen de Vnes is dankbaar voor de manier waarop zc wöor ,«ct team gc,.0ipen Daarom gaat ze met de Rotary Club Vlaardingen 80 op de keist- markt. die aanstaande vrijdag be gint en tot zondag duurt, rode en witte wijn verkopen De op brengst gaat naar het schisis- Team Ook Paping ls temden met de gang van zaken binnen het team. „By iedere nieuwe patient leer je meer. En doordat we samenwer ken in teamverband is uitwisse ling van kennis veel gemakkelij ker De technieken zyn hierdoor ontzettend verbeterd. Al voor de eonstateerd en kunnen patiënten worden aangemeld. Zo hebben we met het team een heleboel kun nen veranderen Ouders van een kind met schisis hoeven met bang te zyn dat het nooit meer goed komt Woensdag 10 december VLAARDINGEN Zonnehuis. Kerstmarkt, tot21.00u. Dc West Dansavond, 19.30u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20.30 De Rotterdamse Dansgroep. SKVR Muziekschool Ceutrum- West 17.15 Open Podium voor Kin deren. Theater 't Kapelletje 14.30 Urf, een sprookje. Wijkgebouw De Larenkampl4.00 Basta. Wijkge bouw Oud-C ha riois 13.30 Een knuffel op zee Poppentheater Hans Schoen. Wijkgebouw Romeynshof 14,00 Schoon Genoeg, de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams Phiiharmo- msch Orkest. New Orleans 21.00- 00.30AfterWorkCanbean Party. Ro- town 22.00 HeyDJ! Bonheur20.30 Première Hethart is een eenzameja- ger. Cabaret Restaurant Schel links 19.00 De Tunes, Luxor Thea ter 20.15 BertVisscher. Nighttown Café 21.00 Petra van Kant. Rotter damse Schouwburg Gr.z. 20.15 Het neerstorten van de Hindenburg en water, daarna gebeurde. SKVR, Hennekijnstraat 6 20.00-22.00 lezingencyclus: Gaudi: art nouveau- .door Gerda van Ham. Zaal de Unie 20.30 Volgspot-live. Donderdag 11 december SCHIEDAM Stedelijk Museum. Kunstuurtje, 14.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Klz, 20.30 De Rotterdamse Dansgroep, de Doelen Gr,z. 20.15 Rotterdams Philharmomsch Orkest, jurrtaanse Zaal20.15 Meestersaan hetklavier. De Brasserij 21.00 Capella Con nection. DeTwijfelaar22.30Skunk Funk. StLaurenskerk 12.45 Mid dagpauze-concert. Nighttown 20.30 Van Dik Hout. RitmoTropical 22.00 Marcelo Godoy. Rotterdam se Schouwburg Gr.z. 20.15 Mana Stuarda. De NationaleReisopera. Zaal de Unie 20,30Rotterdams po dium. Bonheur20.30 Het hart iseen eenzame jager. Cabaret Restau rant Schellinks 19.00 Zepp. Wijk huis Oude Noorden 20.30 De Brand. Luxor Theater 20.15 Bert Visscher. Nighttown Café 22.00 Petra van Kant. Theater Zuidplein Kl.z.20.30'Thomasvan Luyn. Biblio theektheater 20.00 Uitreiking Dunya Poeziepnjzen. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: 'Alten 4: resurrection' (16) dag.13-15.45-18.45-21.30. Cfnerama 2:—Contact' (al) dag. 13.30-17-20.45. Cinerama 3: 'Fathers' Day' (al) dag.13.15- 15.50-18.45-21.30. Cfnerama 4: The Game' (16) dag.18.30-21,30, do.vr.ma.di.ook 12.30%*,30. Ci nerama 5: 'Double Team' (16) dag.12.40-15.40-18,40-21.40. Imax Theater: 'Super Speedway' (al) dag.(beh.ma.) 14-16-20; ma. alleen 20. 'Rmgof Fire' (al)dag.(beh- .ma.)15;za.zo.ookl3. 'Contact'(al) dag.17-21. Venster 1: 'In het huis van mijn vader' (al) dag.19.30, do.ook 21, zo.wo.ook 14.30, The Hunt' (16) dag. 20.45, do.20, w- .zo.wo.ook 14,30. 'Alife lessordma- ry' (al) dag.(beh.ma.) 22.20. ma.22.20 Sneak Preview. Moviezo- ne vr. 15,30. Venster 2: The Hunt' do.20. Yaura-t-il de la neigea Noel' za. 19.30. Rotieraam Fiimcourse' ma.16-19.30. 'Blood and sand' wo-20. 'Few of Us' vr.zo.di.19.30. 'Mélodieën soussol'vr.za.zo.21.30. Trots hommesabattre'. 'Roccoen zijn broers' dt.21.30, 'Pour la peau d'un flic' wo.22. Venster 3: 'lign- mas Negras' (al) dag.(beh.ma.) 19.30-20.45 vr.zo.wo. 14.30. 'A bout de souffle' (16) ma.19.30. "Brassed Off (al) do.t/m zo.22.15. 'Fourdays in september' (16) ma.t/m wo.22.15. Venster 4; TApparte- rrient' (al) dag. 20-22.15. Lumlère 1: 'Alien 4; resurrection' (16) dag.13.30-16.10-18.50-21,30. Lumlère 2: 'Air Force One' (16) dag.18.05-21.10, do.vr.ma.di.ook 12.05-15.05. Lumlère 3: The lost world' (al) dag. 12-15.05-18.10- 21.15. Lumïère4: 'A life less ordina ry' (16) dag.19.05-21.40,do.vr.ma- ,di, ook 12.30-15.30. Rexane: 'Sex op het platteland' (18) do. Vm zo. doorj. voorst. 'Porno huis voor vrou wen' (18) ma. t/m wo. dood. voorst. Pathé: The game' (12) dag. 11.20- 14.50-18.20-21.20; zo. met om 11.20. 'Fathers' Day' (a!) dag.11.30-13.50-16.10-18.30. The full Monty' (al) dag.11.40- 14.05-16.30-19.20-21.50. 'Her cules' (al) dag.16.50-19.30-22; do- .vr.ma.di.ook 11.50-14.20. 'Con tact' (al) dag.21. The peacemaker' (16) dag.16-18,45-21.30; do.vr.ma.di.ook 11.45. 'My best fnend's wedding' (al) dag. 11.15- 13.55-16.40-19.05-21.40; di.niet om 21.40. 'LAConfidential' (16) Qag.li.55-15-18-2i. Snean pre view: 'Holbewoonster tegen wil en dank'di.21.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 9