20
if
141
Rotterdams Dagblad
4 4 k
Uitslagen
KNVB Zaterdag West IV
Hoofdklasse Katwijk-Exeelswr W 4-1
Scheienmgen-N'oordu-yk 3-0, Ter Leede-
AKC Ö-3 Hoek-FC Lisse 03. Rgnsburgse
Bovs Quick Boys 3-0
Katwijk 14-34 Quick Bovs 14-20
ARC 14-31 Hock M-19
Sche^emng 14-29 Achilles Veen 13-IV'
Noordwijk 14 26 Kozakken B 33-16
Excelsior M 14-21 TerLeede 14- 9
Rijnsb Boys 14-21 ASWH 13- 7
t'CLisse 14-20 GrooteLindt 13-0
ARC periodekampioen
Hoofdklasse B: DOVO-Capelle 2-0. SHO-
Hui/enO-O Marken-Ber.nekom 1-2, YVOG-
Vdlendam 1 -3Spakenburg-Spijkemsse
1 1 Strijc n Barendrecht 13, Zwart Wit'28-
GWV'31
Barondrccht 14-29 Volendam 14-19
i SHO 14 28 DOVO 14-18
Spakenburg 14-27 Marken 14-16
VVOG 14-26 Bennekqm 13-13
GWV 13-23 Capelle 14-10
Huiren 14-22 Spgkenisse 14- 9
Zi\an.Wit"28 14-21 Slrgen 14- 7
SHO penodekampioen
lloofdk!ass«C:HZVV-ESC2-2.ACV-IJssel-
mecrvogels 0-3, Drachtster Boys-SDC Put-
ten 2-2. Sparta N-Geneiruiden 1-2. Urk-
BeQuick'284-1
Eerste klasse B: Heerjansdam-Rozenburg
61. KHV-Zwaiuwcn 2-5. Kennemerland-
DSVP 1-3, RWH-DEVJO 4-0. Excelsior P-
BeursbengelsO-2
Beursbengels 14-30 KRV 14-17
RVVH 14-26 WOR 13-15
Heerjansdam 14-26 Kennemerl 13-12
Rozenburg 13-25 Excelsior P 14-12
Zwaluwen VI 14-22 DSVP 14-12
DOTO 13-20 DEVJO 14- 8
RVVH periodekampioen
Eerste klasse C: Rgsoord-Wilht>lmma'2G
51, Roda Boys-WGZ 2-2, Dmteloord-Scolto
10-0. Breda-Oostkapelle 0-4, Kloetmge-Ar-
ncmtiafen 2-1, Veere-AJtena 1-0
Rijsyord 14-30 Dinteloord 14-16
WGZ 13-29 Veere 14-18
Arncmuiden 14-27 Altcna 14-13
Kloebnge 14-27 Wilhelm'26 14-12
RudaBoys 14-24 Breda 13- 8
Oostkapelle 14-39 Seolto 14- 4
WGZ penodekampioen
Tw eed e klasse C; Horwiersdqk-Deltasport
22.4-Gravenzandse SV-Soccer Boys 4-3.
KMD-VitcsseDeiR2-0.HVO-I.YRAJ-0.Xer-
xes-RCL 0-1Monster-Voorechoten'971-3
Dcltasport 14-32 Lyra 14-18
's-Gravenr SV14-31 Honselersdgk 14-37
Monster 14-22 Voorschoten 14-17
Xerxes 13-20 Soccer Boys 13-12
HVO 13 19 RCL 14-12
KMD 13-18 Vitesse D 12-10
VGravenrandseSV periodekampioen
Tweede klasse D: Zevenhoven-Bolnes 3-1,
NSW-Sportlust*46l-l,ROHDA"76-Hemen-
oord 3 -2. Spint-TOCR 2 2, Zuidiand-Jodan
Boys 3-2
Zt»\cnhoven 14-34 Zu uiland 14-18
Stellendam 13-28 RHS 13-17
TOGR 14-25 Spint 14-15
ROHDA 76 14 22 JixlanBoys 14-12
Bolnes 14 20 Heinenoord 14-11
NSW 14-18 Sportlust'46 14- 5
Derde klasse B: Loosdulncn-CION 3-2.
Maasdijk-Die HagheGD, Hoekse Boys-PEC
Haag 0-2, BMT-Naaldwgk 2-1, DVG'32 -'s-
Gravenzar.de W1-0. JAC-MW271-0
PEC Haag 14>3i Loosduinen 14-19
JAC 14-29 MW27 14-18
's-Gravenz 14-21 Maasdijk 14-18
CION 14-20 Naaldwijk 14-14
DicHaghe 34-20 Hoekse Boys 14-10
8MT 14-20 DVO'32 14-10
PEC Haag penodekampioen
Derde klasse C: Siveo'BO-Floteanl 2-2. Lm-
schoten-HBSSO-I, De Zwervers-WDS 3-4
Florcant 13-33 BVCB 13-15
WK 12-25 Lmschoten 13-13
WDS 14-25 Reeuwyk 33-13
HBSS 14-24 PPSC 13-12
Bs Pair 12-20 De Zwervers 13-1!
Groen Wit R 12-16 Siveo*60 14- 8
Floreant periodekampioen
Derde klasse D: Smitshoek-Leomdas 1-0
gest, SC Botlek-Maasdam 2-2, GOZ-NBSW
0-2, DZB/Zevenkamp-NTW 0-0, Oranje
Wit-Alexandna'6614)
Smjtshoek 13-32 GOZ 14-15
OratyeWit 14-31 DZE'Zkamp 14-14
Maasdam 14-30 Botlek 14-12
SSS 13-24 NTW 14-10
NBSW 14-24 Goudsw,Boy5 13- 9
Leomdas 13-20 Alexandna'66 14- 4
Oranje Wit penodekampioen
Vierdè klasse B: Vredenburch-DORR 5-0,
Arsiton'80-Semper Aldus 1-2, Nationale Ne-
derlanden-DUNO 2-6, HS Texas DHB-TS8
1-0 gestaakt
Vredenburch 12-28 TSB 12-38
TACau 13-20 AnstunoO 13-14
Texas DHB 13-25 NatNederi 14-12
SemperAltius 14-25 Rijswijk 12-10
DORR 14-21 DUNO 13-10
GTB 13-20 Quicksteps 11- 7
Texas DHB periodekampioen
Vierde klasse C; Egelantier Boys-Bergam
bacht 1*1 gestaakt, WOH-SDV 5-0, Rhoon-
Boszoom 2-1Berkel-Gouda4-C, Oudewater-
Schiebroek'942-Ö
Berkel 14-30 Bergambacht 13-19
Oudewater 14-26 Rhoon 13-19
Egelant Boys 12-22 WOH 14-17
Moerkapelle 12-21 Gouda 14-11
Schiebroek 14-21 SDV 14-11
FC Boszoom 14-20 GGK/NedU 12-4
Betkei penodekampioen
Vierde klasse D; Hellevoetsluis-OadeMaas
0-C, Herkingen-Meltssant 1-1, Puttershoek-
SNS0-1Simonshaven-ZinkwegseBoys 1-1
DenBommel-PKCB5 3-0
Oude Maas 14-29 Melissant 13-19
Hellev sluis 14*27 Pultershoek 14-16
Zmkw Boys 14-27 WFB 13-14
PKC'85 14-23 Herkingen 14-12
Den Bommel 14-23 SNS 14- 7
Sunanshaven 13-22 ZBVH 13- 8
Oude Maas periodekampioen
Vijfde klasse D: Perkouw-Schoonhoven0-1
geslaakt,Zwammerdam-Rynsireek2-l,Na
tionale Nederlanden-Sportief 0-1
Sportief 13-27 Schoonhoven 11-17
BSC'68 11-26 DOS'32 12-13
Zwammerd 13-22 Toranca 11-10
SPW61 12-21 Rijnstreek 13- 9
Aarlanderv. 11-18 NatNederi 12-4
Perkouw 11*18
BSC'68 penodekampioen
Vijfde klasse E: Flakkee-DES'67 2-1, Lom-
bardijen-Piershil 3-1, Pretoria-Vlotbrug 1-4,
Rockanje-OFB2-0
DES'67 14-34 Vlotbrug 14-17
Flakkee 12-31 Pretona 13-15
Piershii 14-30 Zwartewaal 12-12
SCVoome 13-27 OFB 13-9
Roekanje 14-20 Nelson/LSV 13- 8
Lombardyen 14-17 Bermsse 12- 6
DFS'fi? periodekampioen
Vijfde klasse F: Jai Hmd-HSC 1-2, Sporting
Lodewyk Piomers-DRGS 1-4
HSC 12-23 RSM 10-15
Zuiderpark 10-21 BadiosBoys 10-14
DRGS 11-21 Hermandad II- 8
JaiHind 11-17 Maluku 10- 7
ZW 9-16 Sp Lod/Pion 11-5
Zuiderpark periodekampioen
Resem le klasse A: Alphia 2-ARC 3 2-5, 's-
GravSV2-DSVP20 0,Spint2-DEVJ020-l,
Noordwijk 2-Quick Boys 4 6-0, Katu. ij k 3-Ba-
rendrecht21-5, Res. 2e klasse B: Honselcrs-
d/jk 2 KMD22 3, Maasdijk 2 DieHaghe20
1. Vitesse Dein 3-PEC Haag 2 4*1. Duinoord
2-Loosdumen 21-3. Lisse4-Gravenz W 3 2-
0
KNVB Zaterdag Zuid I
Derde klasse B: KIundert-FSV i 0 Kogel
vangers BVC 54 5 0 Olvmpia 60-Thtilense
Boys 1-2. De Baronie-W JK 57 6 2 's Graven
deel-Brouwershaven 4 0
Kogelvangers 14-35 NE0 25 12-17
ThoIenseB 14-33 FSV 1114
Rillandi a 12-32 Kundert 14-14
's Gravendeel 14-21 WIK'57 1412
Olympia'60 J4-20 BVC54 13 8
Baronie 13-18 Brouuersh 14 3
Kogelvangers periodekampioen
Derde klasse C: Pehkaan-MW581-3, GJS-
De Alblas 2-1De Zwerver-WAC 4-3.
HSSC'61-Meerkerk 2-0, Groot Ammers-
ASH 2-1, Papendrecht-Nieuw Lekkerland
1-1
De Zwerver 13-30 Pelikaan 13-18
GJS 14-28 Papendrecht 14-18
Nw Lekkerl 14-26 HSSC'61 14-15
ASH 14-22 MW58 14-13
DeAlblas 14-19 Meerkerk 14-11
Groot Amm 14-19 WAC 14-11
De Zwerver periodekampioen
Vierde klasse C: Herovina-Schelluinen 0-1
Hardirucveld-Ameide l-2.Arke!-ZBC97 4-4.
Slreefkerk-Shed recht 2-2, Lekvogels-Haaf-
ten 1-2
Schellumcn 14-25 Haaften 13-16
Streefkerk 14-22 Arkel 14-16
SVW 12-21 Sliedrecht 13-15
Herovma 13-19 Lekvogels 14-15
Ameide 14-19 ZBC'97 14-15
Drechtstreek 12-16 Hardinxveld 13-14
Heron na penodekampioen
Vijfde klasse B: Sledoco-Stadspolders 3-0,
Peursum-Noordeloos 8-4, Wieldrecht-
SV'S'65 l-0,Sparta'30-WNC0-l,SCGorkum-
SC Reeland 1-8, Dubbeldam-Alblasserdam
0-4
SC Reeland 13-37 Alblasserdam 13-15
Peursum 14-31 SCGorkum 13-14
Stedoco 14-30 SVS'65 13 14
Asperen 13-23 Noordeloos 14-10
WNC 13-22 Dubbeldam 14- 9
Wieldrecht 13-20 Stadspolders 12- 0
Sparta'30 13-19
SC Reeland penodekampioen
landelijke Jeugd
Eredivisie: PSV-FC Utrecht 5-2, Hoeren-
veen-Vitesse 2-2, NAC-Volendam 0-0. FC
Twente-Groningen 4-3. GA Eaglos-Feye*
noord 0-2, Telstar-Ajax 0-3, ADO Den Haag-
AZ1-1
Ajux 1545 NAC 16-16
FC Twente 16-32 ADO D'Haag 16-16
Feyenoord 15-30 FC Utrecht 15-15
Vitesse 15-28 Telstar 16-15
Heerenveen 16-28 Volendam 16 ld
AZ 14-24 GA Eagles 16-12
FCGromng 16-23 PSV 16-11
Eerste divisie A: SC Feyenoord DWS 1-2,
Quick Boys-FC Zwolle 2-3, Cambuur-Em
men 1-2, Sparta-Westlandia 0-1. Haarlem-
Ajax204
Ajax2 14-34 DWS 13-18
Haarlem 13-28 Quick Boys 14-16
SCFeyen 14-27 FC Zwolle 14-16
SCVeendam 13-24 Emmen 14-14
Excelsior R. 13-21 Westlandra 15- 8
Sparta 13-19 SCCambuur 34- 7
Vrouwen
Eerste klasse A: Oostkapeile-SCY Zand2-2,
NOAD-WRW 3-2, Sleutels-Braakhuizen 3-3,
Umtas-Herptse Boys 3-6
KNVB Zondag West IV
Hoofdklasse Ar UVS-Hoilandia 0-2, Elink-
wijk-VCS 3-0, AFC-SC Feyenoord 2-0, Nep-
tunus-Zwarle Schapen 0-0, TonegidoHol-
landS-2, DHC-DWV2-0. Aigon-AFC'34 0-0
Hoüandia 14-29 DHC 14-18
AFC'34 14-28 UV^ 14-35
TONEGIDO 14-27 Holland 14-15
DWV 14-22 AFC 14-14
SCFeyenoord 14-21 Neptunus 14-13
Eünkwijk 14-21 Zw Schapen 13-12
Argon 14-20 VCS 13-9
TONEGIDO periodekampioen
Hoofdklasse B: DBS-TSC 7-1, Eijsden-Ge-
mert 0-1, Panmngen-Halsteren 0-3, WSC-
SVN 2-1, Deume-SV Meerssen5-1De Baro-
nie-UDIT91 -1TOP- Celdrop VKS 2-1
Hoofdklasse C: Sneek-Babbench 2-0, Ste-
vo-Hatert 2-2, Achilles'94-OVC'85 7-0. Rhe-
den-Hoogeveen 1-1 ,DeTreffers-HSC215-1
Appingedam-AGOW 0-3, Quick'20-Drach-
ten 0-0
Eerste klasse B: Blauw Zwart-Quick 0-0,
Uni tas-W ilhelmus 0-0, VELO-Lugdun u m
1-3, Nijenrodes-SWSMC 4-1
Nyenrodes 14-30 Quick 14-19
'nilhelnius 13-26 BiduwZw^rt 14-13
Nieuwenh 13-25 VIOS 13-13
Urntas 14-24 Lugdunum 14-13
Osdorp 12-21 SWSMC 14-12
Papendrecht 13-21 VELO 14- 8
Nieuwenhoom periodekampioen
Tweede klasse D: DCV-Xerxes 2-2. Slie-
drecht-Putlershoek 0-3, EBOH-SVW 7-0,
Zsververs-DRL 2-3, Slikkerveer-Spar-
taan'201-0
Leomdas 13-31 Zwervers 14-20
DCV 14-28 Sliedrecht 14-19
DFC 13-26 Xerxes 14-16
EBOH 14-25 Slikkerveer 14-15
DRL 13-2! Spartaan'20 14-10
Puttershoek 14-20 SVW 13- 0
Leomdas penodekampioen
DerdeklasseB: DHL-HoekvanHollandO-1,
Ryswijk-Den Hoorn 2-2, Kranenburg-
REMO 1-1
Kranenburg 13-33 Schipluiden 12-16
Schevemng. 12-24 REMO 13-14
Rgswyk 13-22 Lens 12-12
Den Hoorn 13-17 HoekvHoll 13-10
DHL 12-16 GDSWP 12-9
Gliveo 11-16
Kranenburg penodekampioen
Derde klasse C: Alexandria'66-Cabauw3-3.
Olym pia-DONK 4-1UNIO-Ursus 6-0, ON A-
Sparta 4-1HlON-Moordrecht 1-3
Olympia 14-34 Moordrecht 13-17
ONA 12-25 HfON 13-16
UNIO 14-25 Sparta 14-15
DONK 13-23 Ursus 13-11
HOV 12-21 Alexandna'66 14-10
Stolwijk 12-19 Cabauw 14- 3
Olympia penodekampioen
Derdek!asseD;DHZ-Overmaas3-3,DBGC-
Fortuna V 4-1, Hekebngen-PFC 1-1 gest,
O HWr-Alblasserdam 3 -1
Hekelingen 13-30 PFC 13-17
OW 13-28 DHZ 14-17
DBGC 14-26 Overmaas 14-16
OHW 14-26 DeMusschen 13-14
LMO 13-23 FortunaVl 14- 9
Hellev sluis 13-19 Alblasserdam 14- 0
Hekelingen penodekampioen
Vierde klasse D: GDA-Postduiven 8*2
Hermes DVS 13-29 GDA 14-15
VDL 13-29 RKWIK 13-14
HWD 13-23 VFC 13-14
SOA 13-22 DRGS 13-11
RAVA 13-18 Postduiven 12- 8
Excelsior'20 12-15 SVDPW 12- 8
Hermes DVS periodekampioen
Vierde klasse F: Schiebroek-Ommoord3-0,
Steeds Volhard en-Dilettant 1-1 gestaakt.
Soccer Boys-Zwarte Pijl 6-2
GLZ 1128 SV Ommoord 13-15
TOGB 12 24 Soccer Boys 13-15
Excelsior R 10 22 Schiebroek 14-14
SMVH berg 12-20 Groencweg 12-13
Antibarbdn 13-19 St Volharden 13-9
Dilettant 12-17 Zwarte Pijl 13- 7
GLZ periodekampioen
Vierde klasse G; Oud-Beijerland-Meeu-
wenp'aat 7-2. Tedtro-Coal 1-4. Abbcnbroek -
FIOS 5-0. SCO 63-WRW 2-6. WCR-Flakkee
2-Ü
Oud-Beijerl 14-38 Abbenbroek 13-17
Coo! 14-31 Meeuwenpl 13-13
Poortugaal 1Z-Z4 SCO'63 14-12
WRW 14-22 Tediro 14-12
WCR 14-21 Flakkee 13-11
DCL 12-18 FIOS 13- 6
Oud-Begerland periodekampioen
Vierde klasse H:€W-VÖC 1 -1,Transvalj.i-
DEH 2-1. Germinal-Sporting Lodcwijk Pio-
mers 2-2
Transs-alia 14-31 Aeolus 12 20
CW 14-30 Germinal 14-19
EDS 32-26 DJSCR 13-14
CKC 13-23 BeRcdere 13- 9
DEH 14-21 NOC 13- 5
VOC 14-21 Sp Lod Pion 14-4
CW penodekampioen
Vijfde klasse C: Bergambacht-ESTO 2-0,
Ammerstol-Vierpolders 4-2. Waddinxveen-
Nieuwerkerk2-5. Blydorp-Lekkerkerk 0 2
ESTO 14-34 Bergambacht 13-19
Ammerstol 14-25 Blydorp 14-17
SwiftBoys 12-22 Waddmxveen 14-15
DZBiZ kamp 12-22 Nseuwerkerk 14-12
1,ekkerkerk 14-21 Vierpolders 14- 8
SVS 10-18 St Hoogcr 13-7
ESTO periodekampioen
Vijfde klasse D: MSV71-Roekanje 2*1,
HSC-Prctona 1-3. RDM-Jai Hindö-4 Blan-
kcnburg-BZC'953-1
MSV71 13-30 Maasstad 12-18
The Harvard? 13-29 ODCS'dam 13-16
JaiHind 14-29 Pretoria 14-12
Blankenburg 14-27 Roekanje 13-11
Bolnes 13-20 RDM 13- 9
BZC'95 14-20 HSC 14-6
Jai H'nd periodekampiwn
Zesde klasse D: De Roef-Oudewater 2-1.
Real Parbo-Noordcrkwartier2-2
RVC'33 13-37 RealParbo 13-16
Kralmgen 13-33 Ga.-uda 13-13
C Portuques 13-25 Toranca 13-11
VOB 12-22 Activitas 13-11
Oudewater 14-22 VND 13-10
De Roef 14-19 Noorderkw 14- 4
RVC'33 periodekampioen
Zesde klasse Groen Witten RTG 0-0 gest.
Voorwaarts-Schiedamse Buys 12, Dirks-
land-Demos 4-3
Dirksland 13-36 Voorx'aarts 14-19
Demos 14-23 Hillesluts 13-15
DOZ 12 22 PKC'85 13 14
Atlas RMC 13-22 RTG 1313
Schtcd Boys 14-22 AVS 13-11
RET 13-19 De Gr Witten 13-6
Dirksland periodekampioen
Reserve Hoofdklasse A: ADO Haag 2-DHC 2
1-1. Westlandia 2-VUC 2 3-0. Quick 2-Slik-
kcrvcer 21-1, Hekelingen 2-UVS 21-0. Res
Ie klasse B: DCV 2-DHC 49-2, UNI02-Nep-
tunus 2 0-0, Spart'202-Olympia 2 3-2,OW 2-
CW Zwerv 2 1-1. R«s 2e klasse C: Sparta
(AVI 2 ONA 2 4-0, VDL 2-Fortuna VI2 5-0, D:
DBGC 2-Overmaas 2 5-1, SCO'63 2-CW23-
3. Cvoal 2-Sbkkerv 3 1*1; Res 3e klasse B:
VELO 4-Hermes DVS 21-4), HBS3-Wes'Jan-
dia4 2-1, Lisse 3-QuickSteps24-I;C:VUC3-
GONA22-1, Dumdorp sv 2-Fortuna V132-1,
D: Moordr 2-Woerden 2 2-1, Bodegraven 2-
TOGB 2 2-1; Alex'66 2-DJSCR 2 2-4; F:
WRW2-DRL 3 0-2, Putters hk 2-DBGC3 7-2,
WCR 2-Feyen AV 3 3-3. Res 4e klasse B:
NSV46 3-UNI04 4-1; C: VDL3-RKWIK23-
2. Delft 2-MSV7120-4, D: DCV 5-Leomdas 4
3-2, G:FI0S3-SC0'633 5-2, Res 5e klasse A:
Floreant 2-Groeneweg3 l-Ö.DONK3-Dilet-
tant32-4,RVC'332-ONA32-0,C:Sparta(AV)
4-AVS2 7-2, E: Transvalia 2-Hekelmgen 4 4-
I; F: Hekelingen 5- DBGC 4 2-1WRW 3 DCL
3 2-4, RDM 2-Tediro 31-1, G: Transvalia 3-
Ovcnnaas 8 0-2, Hekelingen 6-SVVSMC S2-
0.1: OW3-Rockanje 2 2-2, Rcs 6e klasse A:
WSE4-01ympia48-2,Nieuwerkerk3-I)0NK
4 9-2, VEP 5-Moordr 4 3-1, Oudewater 2-
TOGB 4 3-5, C: GSV4-Olympia52-Ö.NS V46
5-Waddinxvecn 5 1-2. WSE 5-TOGB 5 4-5,
VEP7-Gouda3 2-4, Moordr 5-Haastrecht33-
2. E: De Roef 2-Garuda 4 2-1. MSV71 3-
DRGS4 0-11: Hekelingen 8-Meeuwenpl 3 3-
2, SCO'634 WCR 43-1, Blankenb 2-WR W5 2-
2, J; OW 5-CVV 64-0, Rockanje4-Oud-Beij-
erl 5 2-2, Meeuwenpl 4-Spart'2Q 6 3-2, M:
VDL5-PKC'8547-l.N:VDL6-RKWIK63-2,
Jai Hmd 4-Excels'206 0-3, Res 7e klasse A:
RVC'33 5-Nieuwerk 6 6-3, WSE 6-DCV9 2-6.
VEP8-OjNA 6 0-3. Olympia 6-Ddettant 5 3-8,
C: RVC'33 6-Gouda 51-4, D: MSV715-VOC
J112-3, E: Alex'66 4-Swift Boys 71-5, G: Jai
Hmd 6-Ommoord 8 9-0, H: Eiccels'20 8-
MSV7163-2. J: GrWitten3-Musschen73-3,
L; Vierpold 3-Abbenbr 55-1, RET 3-WCR 5 3-
1.M: WRW7-SCO'6364-5. Vierpold 4-Dirksl
2 6-3, Roekanje 5-OW 7 3-2, N: Transvalia 7-
Musschen 8 2-3, Coal 5-SC0'63 71-6, Res 8e
klasse C: Lekkerkerk 7-Woerden6 4-1ONA
9-Waddi nxv 6 3-2, DONK7-01ympia 8 2-4, G:
Vierpold 5-LMO 8 6-1; H: Bolnes 5-CVV
Zwerv 13 3*1,1: Meeuwenpl 8-QHW 4 2-1,
SCO'63 8-RDM 41-2. RET 4-Transval ia8 2-2.
J: Vierpold 7 -OHW 5 04, FIOS 5-Flakkee 5
14WRW 8-Meeuwonpl 9 3-1P: Sparta(AV)
7-NSV4665-2.Q: Excels'20 lC-Ammerstol5
0-2, Hekelingen 14-Hermes DVS 9 04, GSV
6-ONA115-2,
KNVB Zondag Zuid I
Derde klasse B: Oisterwjjk-Uno Animo 1-2,
GSBW-DIA 8-3. JEKA-ZBC'97 1-0. SSW-
Boeimeer 2-1, RKDVC-Madese Boys 1-1
GSBW 14-36 Uno Animo 13-14
Willem II 12-29 DIA 13-13
JEKA 12-22 RKDVC 14-13
Oisterwyk 13-21 Boeimeer 13-12
MadeseBoys 14-19 SSW 11-10
Tei hegden 13-14 ZBC97 14- 8
Willem II periodekampioen
Vijfde klasse C: Gilze-Fluks 5-1, Berkdgk-
Gelukvogels 3-0, Raptim-Neerlandia'3120.
IFC-WDS'191-1Merwesteyn-TVC 39 6-0
Berkdijk 14-33 Waspik 13-21
Fluks 13-30 Neerlandia'31 14-14
Merwesteyn 14-27 Gelukvogels 13-13
IFC 11-26 FCDeGoeren 13-12
Gilze 13-23 TVC'39 14- 4
WDS'19 14-23 Raptim 14-3
Fluks periodekampioen
Veldlopen. Deurne, 10.100 m: 1 KogofKeni
31 33,2 Alemu(Etm31 42 3 Gieten'Scopi
ac^31 40 4 VandenAbbfe'fBel'lZIO Rij
ker. iPHi 32 41 6 Schoffelen (Be!) 32 57
Vrouw en. 4.890 m: 1 Koens (Ciko'86) 19 1-1
2 Van de Kolk (Rotterdam Atletiekj 19 29 i
Bun t hof IH AC) 20 57
Den Helder, lO.OOCm: 1 Does(Hylasl33 03.
2 Hopman'Trias; 33 58.3 RobertsN'wrd-
kop;3408 Vrouwen:! HornstrafSVFries
land) 39 29 2 Wiltenburg <Noordkop)40 12
Hoofddorp, 10 000 m: 1 HuIs(ATOS)35 32.
2 Winter (Lvcurgusi 35 41, 3 Kortekaas
(Leider. Atletiek) 35 51 Vr<iuwen.5.Ö00in' 1
Van ae LnaefAACi 19 54
Oud-Gastel, 9.000 m: 1 Maas (THORi 32 08
2 Van der Krol (Energie) 32 15, 3 Klasen
(Sprint) 32 22 Vrouwen, 3.850 m: 1 Joleen
Jansen(Spadoi 16 51,2 DeJong(SpiritO B
16 58
Rotterdam, Kralinger Houtloop. Mannen
senioren. 1 Winterman lAV Veluwe) 15 km
in 5119.2 Kerkhof (Spark) 51 59,3 Jansen
(BlauwWit) 52 04,4 Brouwer O/N'52 14 5
Grool(AACi5236.6 Romogn(PKL)53 22,7
Oemraw (Rotterdam Atletiek) 53 22,8 BcJ-
kaïd (Rotterdam Atletiek) 53 59. 9 Hack
(Haag Atletiek) 54 07. 10 Visser Avantni
54 38 Veteranen M40: l Prins(PAC) 52 20,
2 Prins (Papendrecht) 53 13. 3 Jansen
(PAC) 56 55
M45 1 Bravenboer(Energie)5537,2 Ver
hagen (Rotterdam Atletiek) 58 13,3 Sehreu-
der (PAO 59 53 M50:1 Van BurgeK Spark)
57 28. 2 Winterman (AV Veluwe) 5731, 3
Van Bergen (VN) 59 47 M55:1 Raaphorst
(VN) 105 29.2 Schermga (DEM) 1 06 25,3
Klaassen (Energie) 106 54 M6Ö: 1 Enters
(Energie) 10810 2 Van Breemen (VN)
1 0936.3 Kloos(PAC) 1 13 02
Vro u wen v cteriner. V3 5 1 Vis(Olympus'"0)
58 32 V40: Blees (Energie) 106 38 V50: 1
Schermga (DEM) 1 02 40 V6fl: 1 Van Ame-
rongen ((VN) 111 22
Badminton
Jakarta. World Grand Prix. Mannen, halve
finales; Jiong (ChnhHuyer-Larsen (Den) 15-
915-7, Jun(Chn)-Ch risten wn(Den)15-30!5-
1715-6 Finale Jun-Jiong 15-915-6 Dubbel,
Finale: Wgava/Sigit (InoJ-KiVHock (Mal) 17-
1511-1515-5
Vrouwen, halve finales: Susanti (lno)-Zfii-
chao (Chn) 11-8 11-4, Zhaoying (Chn) Chen
(Chn) 11-6 11-3 Finale Zhaoying-Susanti
11-4 11-4 Dubbel, finale: Fei/Jun (chnl-
Yiyuan<Yongshu(chn> 15-115-8
Gemengd dubbel, finale: Yong/Fei (Chn)-
HeryantOfTimur I no) 15-915-13
Dublin. Ierse Open. Kwartfinales: Bruijs-
tens(Ned)-Bundgaard(Zwi) 18-176-1515-6
Halve finales: Enksson (ZweJ-Brugstens
15-815-5
Saarbrucken. Invitatietoernooi, 11.000
gulden. Mann en. Eerste ronde: Brui! Ned)-
Hargiona (Ina) 15-11 15-0 Kwartfinales:
Bruil-Toppien(Dui) 151115-4
Vrouwen. Eerste ronde: Janssen (Nedh
Monschuid(Dui) 12-U 12-10 Kwartfinales:
SchonhartingtDuiVJanssen 11-9 11-4. Van
den HcuvcHNed)-Grether(Dui) 11-12-1111-
Atletiek
Oeiras. EK cross. Mannen: 1 Jorgensen
(Den)9300mm27 19,2 Nyberg(Zwe)27 20.
3 Lebiok(Oek)2723,26 Godheb2831,27
Versteeg28.32.40 Maase29 03,57 VanHest
29 34 Landen: 1 Portugal 34 punten, 2
Frankrijk 46 3 Sparge 56.7 Nederland'50
Junioren: I Liefers(Ned)5450m in 15 45.2
Weidlmger(Oos) 1550,3 Mohammed(Zwe)
16 00,17 Raymakers 16 49
Vrouwen'. 1 LJado (Fra) 5450 meter tn 17 20,
2 Fidatov(Roe)l7 33,3 Jevtic(Joe)1737,12
Vijverberg 18 29,41 Van de Bilt 1917 Lan
den 1 Frankryk21punten,2 Roemenie 22.
d bpanje4b Junioren:! btolicL)oe)2tóllm
in9 09,2 Rosa(Por)915,3 Hemze(Dui)9 16
Parijs. Cross van de figaro. Mannen: 1
Paul Kosgei (Ken) 12 km in 36 57,2 Chege
(Ken) 3709, 3 Omwoyo (Ken) 3711 Vrou
wen: l Cheromei(Ken)5 km ui 1626.2 Ma-
roesova (Rus) 16 32,3 Joseph (Tan) 16 34
Ouwerkerk, 20 km: 1 Vermeide (Achilles)
1 06 02,2 BenMeziane(DeltaSport) 1 07 37,
3 Vermeulen (AV56) 1 08 53 Vrouwen: 1
Specht (VN) 1.29 03,2 Westerweele (Dyna
mica) 129 32
Basketbal
New York. NBA. Zaterdag: Boston Celtics-
Washington Wizards 97-88, Charlotte Hor
nets-Chicago Bulls 79-77, Philadelphia 76-
ers Denver Nuggets 106-91. Indiana Pacers-
Miami Heat 104-89, Utah Jazz-Dallas Mave
ricks 68-66, Seattle SuperSorocs-Potlland
Trad blazers 111-98, Vancouver Crizzhes-
Golden Stole Warners 95-88, Atlanta
Hawks-LA Clippers 83-74, LA Lakers-Hous
ton Rockets 119-102
Zondag: Indiana Pacers-Washington Bul
lets 109-92. Charlotte Homets-Cleveland
Cavaliers 85-84. Detroit Pistons-Boston Ccl-
tics93-77, New Jersey Nets-DenverNuggels
133-95, New York Knicks-Phdadelphia 76-
ere 95-83, Minnesota Tunberwolves-Phoe-
nix Suns 112-101. Chicago Bulls-Toronto
Raptors 97-70. San Antonio Spurs-Orlando
Magic 107-78, Miami Heat-Mdwaukee
Bucks 87-84, Golden State Wamors-Sacra-
meoto Kings 95-91
Mannen, hekercompetf tie: Den Bosch-Vir-
tus 103-78, Dunckere-Prisma College 57-65
Geplaatst voor de kwartfinale Idetradmg/
RB, Amsterdam Astronauts 1, Den Bosch,
Amsterdam Astronauts 2, Den Helder, Do-
nar, Dunckers Promotie divisie: Piranhas-
Early Bird 99-78, Basketiers-Donar 2 62-71,
Akndes-Unlnmted 128-60, Shooters-Orca's
71-78. Spnngfield Wyba 72-70, ASVU-Den
Helder 2 67-73. MSV-DAS 59-36, De Groene
Uden-Juventus 59-60 Eerste divisie A: At-
tacus-Idetrading/RB 2 66-63, Binnenland-
BS Leiden 78-74, Deurne-Jumpers 90-84,
Cady-Jumpmg Crabs 83-70
Vrouwen, eredivisie: Hoorddorp-Den Hel
der 46-90, Lteshout-Landslake lions 51-62,
Orca's-Joüy Jumpers 69-56, Prisma College-
Leiderdorp 84-72. Emte divisie B: DAS-
Jumpers 58-72, BC Vbssmgen-Idetrading/
RE 59-62, Bmnenland-Dunatos 68-42, Ca-
dy'73-Tilburg 58-64
Biljarten
Assen. NK artistiek. Groep A: Scheers*
ThJj ssen 3-2,De Vos-Limbourg3-l 173-323),
Scheers-De Vos 0-3 (102-158), Limbourg-
Thgssen2-3 (182-182), De Vos-Limbourg 3-1
(173-123) Eindstand: 1. De Vos 3-6 (9-1), 2
Scheers 3-4 (6-5), 3 Thgssen 3-2 (5-8), 4. Lim-
bourg3-0(3-9) Groep B: Luising-Jonen 3-2
(239-231), Holka-Troonbeekx 3-0 (145-88),
Holka-Jonen 3-2 (249-226), Troonbeeckx-
Luising3-1 (196-189) Eindstand: 1 Holka3-
4(8-51,2 Luising3-4(7-7),3 Jonen3-2(7-8),4
Troonbeeckx 3-2 (5-7) HaJve finales:
Scheers-Holka3-2(223-2l0),DeVos-Luismg
3-2 (248-231). Om derde plaats: Holka-
Luising 3-2 (214-168) Finale: De Vos-
Scheers3-1 (172-150)
Eindstand: 1 De Vos.2 Scheers, 3 Ho!ka,4
Luising, 5 Jonen, 6 Troonbeeckx, 7 Thgs
sen, 8 Limbourg
DK Libre, tweede klasse, Schollevaar, Ca
pelle ajd Ijssel. JaapHoogc-nboezem(Schol-
levaar) 12-3 79-23, Tjits Smnema (Schoöe-
vaar) 10-414-47, Aad Verschoor (IJsselzicht)
10-391-22. Karei vande Burg(DR Spgkenis
se) 8-3 18-30, Klaas Botter(DR Spgkenisse)
6-3 55-22. Jan van Velzen (De Maasstad) 6-
2 95-21, Rob de Groot (PTT) 4-3.38-25, Desi
Giersthoven(fjsselmonde)0-2 68-26
Bobslee
La Plagne. Wereldbeker. Tweemansbob: 1
Canada I (Lueders/Greeidge) 1 58,97 (59.33'
59,64 >,2 Duitsland II (Wiese'JakobsU 59,14,
3 Italië 1 (Huber/Tartaglia) 159,20,4 Cana
da II (Lon/MacEachem) en Zwitserland I
(Goetschi'Acklin) 1 59,25,26 Geurts/Welten
(Ned) 201,43 (1 00.64-1 00.79), 30 Glas/Ol-
tenhof (Ned) 2 01,75 (1 00.74-101.01) WB-
sland:! Luedersl40.2 Huberl28,3 Lan
gen! 17 \riermansbob:l DuitslandI(Czud*
Oj/Voss/Garmer/Szelig) 1 55.67157,69-57,98),
2 Duitsland II Langen/Kohlert/Zimmer-
mann/Hampel) 1 55,82 (57.67-58,13), 3
Groot-Brittannie I (Olsson/WanDRumbolt/
Attwood) 1 55,66 (57,72-58.14), 4 Letland I
1 55,89, 5 Zwiterland 1 en Zwitserland II
I 56,11. 26 Nederland (Clas/Ottenho&Van
den Berg-Cyrus) 158 47 WB-stand:l Czud-
aj 132,2 Rohner(Zwi) 119.3 Schosser(Oos)
107
Boksen
Tijuana (Mes). WK superbantamgewicbt
(WBC-versie): Enk Morales (Mex. titelver
dediger) wint t k o 8e ronde van John Low ey
(Ier)
Pompano Beach (Vst). WK vedergewicht
(IBF): Hector Lizarraga (Vst) wmt t k o 1 Oe
ronde van WelcomeNcita Zaf). titel was va
cant, WK zwaar IBF), halve finale: Henry
Akinwanóe (Cbr) wo p van Orlin Norns
(VSl)
Hamburg. WK tuilfzwaargewicht (WBO.I:
Dariusz Michalczewski (Dui, titelverdedi
ger; wint t k o "e ronde van Daren Zenner
(Gnti
Dusscldorf Halve finale MTi cruiserge
wicht (IBF): Stefan .Angehrn (Zwp wint
t k o 8c ronde van Torsten May i Dui)
V rije partijen, z» aarw elter: Orhan Delibas
(Apeldoorn) wint t k o 2e ronde van Ronnie
Daniels Amsterdam) midden: N'ordm Ben
Salah 'Purmerend; w int t k o 3e ronde v an
Robert Muhammad (VSti. zwaan Fred
Westgeest iWassenaar) w o p van Mare An
thony Young (VSt)
Dammen
Stadskanaal. M K-kandidaten. Achtste
rond e: Zalitis LoD-Thgssen (Ned1-1. Kr&j-
enbnnk (Ned)-Samb (Sen) 1-1. Michiels
(Bel)-Meijer (Ned) 0-2, Schwar/man (Rus)-
Domchev (Lit; 2-0. Valneri s (LetPBa (Sen) 1 -
1. Koyfman (Isr)-Presman 'WRu1 Mogil
janski (VSU-Georgiev (Rus; 1 1, Kolesmk
(Oeki-Koeperman (VSt 1 1, Sjoel man
WRu yWatoetm (WRu1 -1 Amnllojev Rus
•Baljakin (WRu) 1-1. Tsjegolew (ftus)-Dur-
dyev{TKm)l-l,Wolf(Cur)-Sekongo(Ivo)0-2,
lives <Est?-Gantwarg (WRu) M, Boerir.ski
(Lit j-Rejc Slo) 1-1, Guelman ski (R us)-Cord-
ier( Fra) 1-1Chmiel Pol i-BurlesonSur) l -1
Erdenebileg(Mon)-Bendt(Sur) 2 0 Stand:
1 Schwarzman 11,2 Thgssen, Kovfman en
ValnenslO 5 Kngenbrink. Amrillojev, Ba
Georgiev, Koeperman. Kolesmk, Mogit-
janski.Presman, Samb, Sjoelman, Watoctm
en Zalitis 9,17 Meijer, Domchev, Erdenebi-
leg, Sekongo en Tsjegolew 8.22 Baljakin
Boezinski. Chmiel, Cordier. Durdyev. Gant-
warg.Guet manski, Ilvesen Rejc7.31 Burle
son en Wolf 6,33 Bendt5,34 Michiels3
Nationale Competitie 1 toofdklasse: Dostal
Wegenbouw-TDV 11-9, Hiltex-Maas vian't
Hoog 13-7, Priva De Lier-Witte van Moort 12-
8. Heijting Huissen-Astra Informatica 12-8.
CEMA'De vaste Zel-Doetmchem H-9,Infor-
matica Drenthe-Bakkenj Jomtsma 9*11.
Eerste klasse A: PSV Dammen-Heijmans
Excelsior 13-7, DDV-Damlust 10-10 PWG's-
Gravenpolder-IJmuiden 14-6, RDC-Heem-
stedeS-11RDG-DIO-Schiedam 8-12. Meurs
Denk en Zet-IDV 9-JJ, Tweede klasse C:
Charlois-Den Haag 7-13. Cbnstant-Leids
Damgenootschap 11-9, PWG's-Gravenpol-
der 2-DID 5-15, Rijsoord-VDV-Vlaardtngen
5-15, RDG DIO 2-Schiedam 28-12, Middel-
burg-Alblasserdam 10-10,
Gewichtheffen
Chiang Mai ITha). WK Mannen. -99 kg: 1
Tesovic(Slw)400kg(180kgtrekken,220sto-
tenj.2 Choi(ZKo)387,5(177,5+ 210),3 Oboe-
jsov(Oek)385(372,5+212,5) -108 kg: 1 Cui
(Chn) 415 (195-1-220), 2 Jedra (Pol) 392,5
(175+217,5), 3 Bamett(VSt)390 (170+220)
+108 kg: 1 Tsjermerkin (Rus) 462.5
(200*262,5),2 Wcller(Dui)450(200+250),3
Scerbathis (Let) 4 2,5 187,5225)
Vrouwen, -83 kg: 1 Acikgoz (Tur) 262.5 kg
(trekken 115,stoten 147.5),2 Tang(Chn)26Q
(117,5)142,5), 3 Urrulia (Col)235 +83 kg: 1
Runmei (Chn) 252 kg (107,5/145), 2 Gonul
(Tur) 242.5,3 Shu-Chih(Tai)240
Golf
Taipeh. Super Tour. 1 Parnevik<Zwe>276,
2 Faido(GBr)2BQ,3 Ruangkit (Tha) 282,4.
Els(ZAf)283,5 Casas(Phi)285,6 Chia-Yuh
(Tai)299
Auckland. Internationaal toernooi. 1 Tur-
ner(NZel278,2 Parsons (Aus), Coltart(Sch),
Guepy(Fra)285,5 Partridge (Aus)286
Handbal
Berlijn. Vrouwen, WKHalve finales: Noor-
wegen-Duitsland25-23(11-9), Denemarken-
Rusland 32-22 (19-12) Plaats 5 tot 8: Zuid-
Korea-Maceöonte 34-26 (22-12), Kroatië-Po-
len20-19l9-8) Omde zevende plaatsrMace-
donië-Polen 36-34 n v (30-3018-12) Om de
vijfde plaats: Zuid-Korea-Kroatie33-32 n.v
(28-23 14-15) Om de derde plaats; Duits-
land-Rusland 27-25 (16-12) finale: Dene-
marken-Noorwegen 33-20 (14-11)
Vrouwen. Eredivisie: OSC-V en L 27-23,
NEA-Zwaiuwen'30 22-21, Quintus-Hellas
24-16, SEW-De Volewgckers 36-23. Swift-
AAC 28-28, le div B: PSV-DWS 38-18, Her-
mes-Iason 21-16. DES-Verburch 26-23, Ven-
tura-BIerick 33-21, Fortissimo*Forcholte20*
18, Sittardia DVO-UDSV 23-15, 2e dlv.C:
Groene Ster-EBHV 24-8, EMM-Zeeburg 15-
16, HVrO-Tachos 31-14, Westland-Westhm-
da )5-!0,Ven(urs2-Ancora 34-i7,3edivGl:
Treffers-OASE 14-17, Cosmos-TOG 11-17,
Veio-EHC 17-13, ODIS-Snelwiek 15-20. 3e
div G2: Wwgs-HVL 22-22, Hercules-Atomi-
Lim 16-7, DWS 2-Wings 19-15, HVL-Achilles
24-13, Ventura 3-W1K15-21, Stompwijk-Ge-
mini 13-12.
Mannen. Eredivisie: Volnesdam-V en L30-
35, AH1/ Swift-Bahiw'Wit 25-29, Caesar-Hel
las 25-24, Sittardia-Tachos 25-24; le div B:
Bevo HC-Groene Ster 31-23, UDSV-Atomi-
um 41-31. Qumtus-Saturnus'72 25-26, DES-
EDH 29-32, WIK-Satumus 21*25; 2e div C;
EMM-HEC26-17, DWS-Hellas 223-31 .Roda-
Westlandia 24-17, Wings-M Stars 31-39. Am-
mo-Delta Sport 26-19,2e div D: CSV-Laren
16-16, Aalsmeer 3-Snelwiek 21-25, Volen
dam 2-Nuenrodes 19-26, Fidelitas-DSS 16-
20 Sediv G!* Hpri*ulp«.He1Lii3 16-22 Uni-
tas-OIivero 31-27, DIOS-EHC 26-25. EMM 2-
Snelwiek 217-29, Vires-Satumus L 2 22-15,
3e divG2:Gemmt-Atomium 233-25, Ancora-
DES 2 24-24, Velo-Hermes 24-27, ASC-Quin-
tus 2 18-25, Ventura-Satumus 240-20,
Af deli ng Rot terdam. Vrouwen: DS1: Anco
ra 2-DES 2 DnoEMM 2-Sprongschot 23-18,
HV'OS-Qlivero 16-15, Indus-Olympus 16-13,
Vires-Hollandiaan 14-12, DS2A: ASC-Ven-
tura 514-8, Hontemsse-GSC9-9, Roda-Heii-
us228-l3, Walburg-DWS311-9. DS2B: LTC-
WIK 2 9-6, De meeuwen-Atomium 2 18-8,
Ventura 4-Ancora 318-9, MOK-Unitas 14-16.
Mannen: HS1: Cosmos-Hollandiaan 23-17,
DES 3-Helius 22-18, Walburg-Sprongschot
28-15, WIK 2-AchiUes 28-17, HS2A: DES 4-
W!K 312-12. HVOS-Olympus 24-19, Satur-
nus 3-GSC 29-10, Indus-Helius 2 19-16,
HS2B: ASC 2-Snelwiek 3 25-24, HVOS 2-
Ventura 216-29, Roda 2-Vires 216-18, Tref
fers-Spint 14-14,
Handboogsport
Eindhoven. Indoor olympisch en com
pound. Vrouw en, compound. Finale: Erics
son (ZweFUyttersprot (Bel) 4-0 Eindstand*
1 Encsson, 2 Üytersprot, 3 Hennksen
(Den) en Bume-Tnasler (Dui). 5 Luytmg
(Assendelft).lO Willemse(Tienray),ll Pig-
ney(Stein). 12 Vogels (Erp) Olympisch. Fi
nale: Vande Ven (Bel>-Williamsen (GBr)4-3
Eindstand: i Van de Ven, 2 Wilbamson,3
Babisch (Oek)en Fruding (Zwe), 11 Van Oo!
(Venray)
Mannen, compound. Finale: Boe (Noo)-
Peart(Eng) 4-3 Eindstand: 1 Boe.2 Pearl,
3 Lundin Zwe) en Baldur (Den), 8 Van Zut-
phen (Eerde). 8 Donders (Berkel Enschot).
9 Van de Bosch (Waalre) Olympisch. Fina
le: Peignois (Bel)-Grove (Noo) 4-1 Eind
stand: 1 Peignois, 2 Grove, 3 Van Bakel
(Boekeien Hulsch (VSt). 7 Vogels Erp). 11
Van de Hofï (IJsselstein
Hockey
Mannen. Hoofdklasse: SCHC-HGC 4-2,
DenBosch-Bl daal3-0,Pmoke-OninjeZw 2-
3. Hurlev-Kampong 2-2, HDM Amsterdam
1-3, KI Zwits-Tilburg 2-2
Vrouwen. Hoofdklasse: Laren-BI daal 4-1,
Den Rtwrh-Kampnrg '-I HDM-Amefi"»--
dam 0-1, MOP-Pinoke 2-0, Hurley-Hilver
sum 2-0, Rotterdam-HGC 1-3
Judo
Fukuoka. Internationale wedstrijdett.
Vrouwen, -70 kg: Eerste partij: Sano(Jap)
wint van Kienhuis (Ned), tweede party:
Kien huis wint van Martin (Spa) ippon, der
de partij: Yoshido (Jap) wint van Kienhuis
op beslissing Eindstand: 1 Qin (HKo), 2
Howey(GBr),3 Yoshido,? Kienhuis -78kg:
Eerste partij: Zhoe (Chn) wint van Snee
vliet (Ned) tweede partij: Sneevliet wint
van Tonoaka (Jap) ippon derde partij.'
Sneev I iet wint van Satou I Jap) j ugo om der
de plaats: Choi (ZKo) wint van Sneevliet
Eindstand: 1 Or.no (Jap). 2 Lun (Cub), 3
Choi (ZKo) 5 Sneevliet (Ned) +78 kg: Eer
ste partij: Harlev *4d Ned )w int v an Gormca
(Pol), tweede partij; Lee (ZKo) wint van
Harteveld op beslissing scheidsrechter,
derde partij: Murotani (Jap) wint van Hart
eveld, koka Eindstand:! Sun (Chn),2 Lee
(ZKo). 3 Yuan (Chn) 7 Harteveld
Korfbal
Hoofdklasse A: DALTO PKC 16-22, NIC-
VCD-BIauwWit 22-28. Groen Geel-HKV/OE
21-24, SCO-DOS'4617-20 B: Deetos-Or Wit
(D) 27-20, Drachten-AKC 17-15, Oost Am-
hem-DKOD 29-17. Die Haghe-LDODK 23-
17, Overgangsklasse A: Nieuwerkerk-Mar-
fugels 12-19. SSS-Meervugels 12-12. Wit
Blauw-Be Meeuwen 16 19, Thnanta-DVO
22-21. B: NKC51-VDW14-16, Wordt Kwiek-
KVA18-16 Stanfncs*AW/DTV 17-13. Rohda-
Heerenveen 24-23, C: KVS-DOS/WK28-14,
Naas-Fortuna 16-20, Ready-Refleks 12-13,
St Hooger-LüTO 21-21 D: A DO-Sport Trig-
on 14-19 Swift <M)-Aehi3Ics 16-24. Koog
Zaandijk-VADA'2517-23, WION-BEP19-14.
Eerste klasse F: OZC-Animo 16-15, Syner-
go-Sne! 10 14, DKV(D)-PSV 18-13. Keep FA-
Regenboog 14-20. G: Kinderdijk-VE024-17,
KOAG-Tjoba 14-9, RustRoest-Bolnes 15-17.
Avanti-ODO(M) I9-15.H: HKC-IJsselvogels
11-19, DETO-Vlaardingen 15-18, Tilburg-
Trekvogels 19-15, Futura-SDO (V) 19-19
Derde klasse I: Sagitta-Gemim 21-14, SEV-
DOSCW) 12*11. Madjoe-Velocitas 17-21. At
lantis-Erasmus 21-14, L: Valto-KZ Leiden
15-13; N: Luctor-Ventura Sport 1Q-I4,01ym-
pia-Vr'schaar 13-10, DVS'69-Or Nassau 13-
16, DSO(K)-Ondo(M)26-13.M: Weidevogels
TOP(A) 10-16. MOS-Cood Luck 8-15, Dgk-
vogels-Stormvogels 21-16, NIO-ACKC 13-
U;
Paardesport
Geneve. CSI-W, Wereldbeker, kwalifica
tiewedstrijd, na barrage: 1 Monahan-Pru-
dent (VSt) Belladonna 0 strafpunten, 42.84
seconden.2 Gretzer(Zwe) FehcianoO-44,44,
3 Fah(Zwi)Jeremta 0-44,63,4 Raymakers
(Ned) Jewel'sClassieTouch 0-45.52,5 Tops
(Ned) Operette la Silla 0-52^4.6 Van der
Vleuten (Ned) Vink Flowers III 0-55,40,7
Hendrix (Ncd) Ten Cate Finesse 4-42,82,8
LedermannfFra)RochetM4-43,62,9 Fisher
(GBr) Renville 447,34,10 Carsten-Otto Na
gel (Dui) L'Eperon 4-49,55,14 Lansmk/Nis-
san Carthago Z8-52,04,17 Romp,(Burg's Mr
Blue 1245,42 Stand in de West-Europese
liga: 1 Vander'Vleuten59punten.2.Rayma-
kers 48, 3 Kirchhoff (Dui) 47, 4 Geennk
(Ned)46,5 HelenaWeinberg(Dui)40,6 Nie-
berg (Dui), Tops 39.8 Romp 37, 9 Bauer
(Oos)36,10 Smith (GBr) 35,18 Hendnx25,
19 Van der Schans 23,27 oa Huis ïn't Veld,
Lansink, Van de Pol 19
Springconcours om de Prix du Rhöne, na
barrage: 1 Melhger(Zwi)CalvaroVö-38,29,
2 Navet (Fra) Bibrahim 042,20,3 Lejeune
(Bel) Carnival Buncer 0-33,05,6 Hendrix/
Ten. Cate Finesse 8*35,72,7 Tops/Sonora La
Sillaopgave in barrage Springconcours, ta
bel A-1.5Ö m, na barrage: 1 Melliger/Calva-
ro V0-38,29,2 Navet/Bibrahim du Moulin 3-
42,20,3 Lejeune/CarmvaiBuncer4-33,05,4
Ludger Beerbaum (Dui) Laissez Fare 4-
34,49,5. Rozier (Era) Brigand d'Eter.dm 4-
35,72,6 Hemlnx/Finesse643,01,7 Tops/So
nora La Sills, opgave, zonder barrage: D.
Van der YleutenTJiejasper 4, 17 RompI
Burg's Samantha 8 Barrierespringen: 1.
Etter (Zwi)Kinof0,2 Lauber/MadMax4,3.
KirchhafSFaldo, Miranda de Neto(Bra)Ca-
rofl'na, Romp/Burg's Samantha 8 Spring
concours, tabel A; 1 Monahan-Prudent/
Bonneville 4-45,66,2 Miranda de NeSo/Ca-
roffna 046,52,3 Delaveau (Fra) Terry Boy 0-
47,44
Dressuur, Dressuur, Kür op mnziek, we
reldbekerwedstrijd: 1. Werth (Dm) Nobihs
Amaretto 80,14 punten, 2 Van Grunsven
(Ned) Gestion Bonfire 79,81. 3 Van Oist
(Den) Dempsey 74,73,4 Wirths (Dut) Sou ve
ra en W 73,81, 5 Otto-Crepin (Fra) Lucky
Lord 6 71,26.6 AJgann (Spa) fnvasor 70,92,
10 Barteis/Olympic Barbria 69,11, WB-
stand: 1. Werth 91, 2 Van Grunsven 89,3
VanOJst56,4 Kirklund(Fin)44,5 Wirths43,
6. Bartels41,26 Rockx 10,28 Hoogenboom
9, 36 Teeuwissen 5 Intermediaire I: 1
Stuckelberger(Zwi) Karneol 13212. Ferrer-
Salat(Spa)Zorro 1293,3 D'Esme(Fra)Ulti-
mat Thor 1292, 7 Imke Bartels/Luxaflex
1204,10 Van Grunsven/Geslien 1167.
Frankfurt. CHI. Grote Prijs, na barrage: 1
Simon(Oos)ET 045,16,2 Markus Fuchs
(Zwi)TmkasBoy 12-38,59 Zonderbarrage:
3. Helena Weinberg/Ferdmand 4-6 Ü9
Dressuur,Grand Prix: 1 Werth(Dui) Welco
me 72,85 procent, 2 Zollinger (Dui) Livgno
72,47,3 McDonald (VSt) Beaun vage 70,79
Hengelo, Nationaal springconcours. Tabel
A, 1,40 meter met barrage: 1 Ehrens'Jong-
fior's AjoncÖ slrafpunten/39^8 seconden,2.
Cerco Schroder/Bollvorm's Interest 0/39^6,
3 Zoer/Hidden Creek's 4/48,69. Fhjale^I^O
m, na barrage, i Van der Schanstr mei
streel 0-35,59,2 Hoom/Jarviile 0-36,32,3.
BriUSNL Bird Lady 0-37,67 Finale 1,33 m,
na barrage: 1 Jurnens/Bnigman'sEionO-
33,06,2 Houtzager/Jacomar 0-33,58.3 Vrie-
ling/Pablo 0-33,61Finale 1,40 m, na barra
ge:! GercoSchroder/Boilvorai's Calypso 0-
36,42,2 VanderSchans/ImpacVDLCorland
0-36,49,3 Dubbe!danW8tL Groep de Sjiem
Rugby
Ereklasse: Eemland-Bassets 39-7, AAC-
RCH 50-0, Ascrum-RRC 23-17, Castncum-
HRC341.DIOK-0 Oysters 103-7, RCC-Am-
stelveen 47-10
Schaatsen
Hamar. Wereldbeker. Vrouwen. 1500 me
ter: 1. Hunyady (Oos) 1 59,28 (baanrecord),
2 Pechstein (Dui) 159,74, 3 Witty (VSt)
2 00,90.4 De Jong (Ned) 2 01,43,8 Thomas
(Ned) 2 02.19.12 Wijsman (Ned! 2 03,64,13
De Loor(Ned)2 03,78, Stand WB: 1. Pechs
tein 135,2 Hunyady 130,3 Niemann (Dut)
100,4 Witty 93,5. Bazjanova 85,7. De Jong
59.9 Timmer55,11 Thomas47,17 DeLoor
17.24 Wijsman 9,28 't Hart 4
3000 meter: 1 Pechstein 4 07,13 (wereldre
cord)^ DeJong4 10,90(Ned record),3.Zyl-
stra (Ned) 4 11,92, 4 Bazjanova 4 12,87,5
Wamicke412.92.6 Ho!um4 13,05 (wereld
record junioren), 15 Thomas 4.18,16,16 De
Loor418.24 Stand WB:1 Pechstein en Zgl-
stra 100,3 De Jong 99.4. Bazjanova en Nie
mann 95.17 DeLoor20,21 Thomas 13.25't
Hart 4
Mannen. 1500 meter: 1. Sondral (Noo)
1 49.52 (baanrecord). 2 Straathof (Ned)
I 50,68. 3 Noake (Jap) 150,71, 4 Ritsma
(Ned) 1 50,80, 9 Ngboer (Ned) 151,80.12.
ZandstralNedH 52,34, Stand WB:1 Ritsma
120.2 Noake 110,3 Sondral 105,4 Postma
(Ned) 95 5 Hersman (Ned) 80,6 Straathof
62.10 Bos40,15 Zandstra 27,21 Nijboerló.
30 Ten KortenaaH, 32 Romme 1
5000 meter: 1 Storelid(Noo)634.40(baanre-
cord),2 ShirahataB 35,21,3 Romme6 36,16,
4 De Jong (Ned) 638,14.5 Hereide (Noo)
6 37.66. 6 Ritsma 638.78, 13 Zandstra
6 45.26,Stand WB: 1 Romme 140.2 Storelid
125.3 UeJongll5,4 Hereide 110,5 Ritsma
90,13 Rykkje25,14 Postma 19.21 Veld
kamp Bel) 14.24 Zandstra 7,26 Ten Korte-
naar 4
Utrecht. KNSB-driedaagse, tweede etap
pe. Afvalrace: 1 Rozendaal (Warmenhui-
zen),2 Stam (Sprang-Capelle). 3 Van Meg-
gelen (Amsterdam) Klassementswed-
strïjd (30 ronden): 1 Bouma (Heerenvecn),
1 De Ronde (Amsterdam), 3 Borst (Leider
dorp) KJasseaentswedslnjd(30ronden):
l Huitema(Roden),2 Vander Veen (Joure),
3 Baars (Nieuw-Vennep! Ploegenwed-
strydl80 ronden); 1 De Vnes (Heerenveen),
2 Van Dgk (Landsmeer) 3 Van Meggelen
(Amsterdam) Tussenkiassement: 1 Bio-
nal'Yan Langen 110,2punten.2 Klerk's68,1,
3 Energie Noord-West 67 1
Schaken
Groningen. WK Barragepartijen tweede
ronde: Azmaiparasjvili (Geo(-Slobodan
(Dui) 11/2-1/2, Tkatsjev(Kaz)-Saiov(Rus) 2-
0 Georgiev (Bul)-Allerman (Isr) 1 1/2-1/2,
Sadler (Eng)-Ehlvest (Est) 3-1, Short (Eng)-
Kortsjnoi(Zwi)2 l.^-l 1/2, Alexandrov(WRu)
-Hjartarson(IJs) 11/2-1/2, Zvjagmsev (Rus)-
Kaïdanov (VSt) 3-1, Milov (ZwibAndersson
(Zw e13-2. Episjin (Rus+I Sokolov (Bos) 11/
2-1/2 Derde ronde, eerste partij: Piket
(Ned i-Van W'ely (Ned) 1/2-1/2, l^utier (Fra>-
Gelfand (WRu) 112-1/2, Azmaiparasjvili-
AJexandrnv 1-0, Khahfman (RuspAnand
(Ina) 12-1/7, Zvgaginsev-Seirawan (VSt) 1/2-
1/2 Beljavsky (Slv)-RoebIevsky (Rus) 1/2-1/
2,MilOb-Sjirov(Spa) 1/2- l/2,Adams(EngFTi-
viakov (Rus) 14). Oil (EsD-Tkalsjev 1/2-1/2,
Barejev (Rus)-Krasenkov(PoI) 0-1Joesoep-
ov (DuiVAlmasi (Hon) 1/2-1/2, Georgiev-
Milov (Zwi) 1/2-1/2. Drejev (Rus)-Sadler 1/2-
1/2, Short-A Sokolov (Rus) 1-0, Vaganian
(Arm)-Akopian(Arm) 1/2-1/2, Sndler(Rus)-
Episjin 1-0
Kandidatentuernooi vtouwcil Vijfde ron
de: Gersmska(Dui)-Xie(Chn)0-l,Galliamo-
va(Rus^A Manc(Joe) I-O, Joseliam(Geo)*
Peng (Ned) 1/2-1/2, Tsjiboerdanidze (Geo)-
Goeneli (Geo) 1-0. Arakhamia (Geo)-Cram-
lmg(Zwe)0-l Stand 1 Galliamova4,2 Tsji-
boerdanidzt'31/2,3 Joseham,Xie3,5 Cram-
Ung. Manc 2 1/2.7. Arakhamia, Peng 2,9
Gersinska 11/2,10 Goeneli 1
Ski
Val d'Isère. Mannen, reuzenslalom, we
reldbeker. 1 Von Gruenigen (Zwi) 2/29,48
(1.15,48+1 14,00),2 Eberharter(Oos)230,41
(115.90+1.14,51), 3 Knaus (Oos) 230^7
(3 16,19+114,38), 4 Kalm (Zwi) 230,80,5
Locher (Zwil 2 31.03,6. Büehel (Lie) 2 31,04.
7 Christian Maier (Oos) 2 31,06,8 Tomba
(Ita) 2 31,25,9 Accola (Zwi) 2 31,34,10 Pic-
card(Fra)23M9 Stand WB reuzenslalom;
1 Von Gruemgen 200 punten, 2. Eberharter
180,3 Hermann Maier 160 Stand WB alge
meen: 1 Hermann Maier 429,2. Eberharter
346,3 Aamodt (Noo) 297
Whistler(Can),WBsnowboard, Reuzensla
lom, mannen: 1 - Conté (Fra) 2 28.40,2 Prug-
ger (Ita) 2 30,08,3 Fawcett (Can) 2.30,81,4.
KJug (VSt) 2 32,19,5 Jaeoby (VSt) 2 32,19,6.
Pechhacker(Oos)2 32,98 Stand WB: 1.Con
té 3600,2 Frcmademetz (Oos) 2590,3. Kes-
tenholz (Zwi) 2370, 10 Remmehnk (Ned)
1350
Vrouwen: I. Ruby (Fra) 244,38, 2. Shaw
(VSt)2.49,04.3 Blanc(Fra)2 50,83,4.Fmger-
los (Oos) 2 51,79,5. Riegler (Oos) 2 51,84,6.
Zedlacher(Oos}2 52,41 Stand WB: 1. Ruby
5000,2 Van Ert (VSt) 2340,3. Shaw 2280
Ostersund. WB Biathlom Mannen, 10 km:
1 Kobeljev (Rus) 24 14,1 (0 strafronden), 2.
Potree (Fra) 24 28i (0), 3 Heymann (Dui)
24 29,5 (0).4 Majgoerov(Ruj) 24.31,4 (0), 5.
Rostovtsjevg (Rus) 24 45^(1), 6. Cattannus-
si(Ita) 24 47,2(1) Stand WB:1 Mouslimov
(Rua)m 67,2 Kobeljev 66,3. Bjommdalen
(Noo) 65.
Vrouwen, 7,5 km: l.Fotsberg (Zwe) 21.35,7,
2 Zoebitlova (Oek) 21 53.1. 3 Koekleva
(Rus)22 04,0,4 Volkova(Rus)22.17,0,5.Zell.
ner (Dut) 22.21,6,6. Asjatova (Rus) 22.28,7.
Stand WB: 1. Forsberg 106punten,2. Koek
leva 105.3 Grasic (Slo) 77. Estafette,4x74
km: 1 Frankrijk 1.34.22,8, 2 Duitsland
134 44,8,3. Rusland 134 55,1.
Valdi Flemme (1 ta). WB Skilopen. Mannen,
10 km, klassiek: 1 DahUe (Noo) 25.03,8,2.
Silvertscn (Noo) 25.313,3. Smimov (Kaz)
25 31.8,4 Botwinow (Oos) 25 40,8,5. Jevne
(Noo) 2548,8, 6 Alsgaard (Noo) 25 55.1.
Jachtrace (10 km klassiek 15 km vrüe
stijl)." 1. D5Wie35.44.5.2. Aisgaard35 53,5,3,
Botwinow 35 56,4, 4. Snurnow 36 21,0, 5
Forsberg (Zwe) 3636,5, 6. Mogren (Zwi»)
36 37,0 Stond WB: 1. Dahlie332 punten, 2.
Alsgaard 206,3. Smimow 190.
Vrouwen, 5 km klassiek: I.Martinsen(Noo)
13 28,7.2 Moen-Guidon (Noo) 18,1,3 I^zoe-
üna (Rus) 18,8,1 Danilova(Rus)22,7,5. Mik-
kelspIass(Noo) 25,8,6 Nagejkina(Rus)30,l
Stand WB: 1. Martinsen 280,2. Moen-Gutd-
onI85,3 LazoetinaI80
Tafeltennis
KJazienaveen. Enropa Cup I \tcuwol
Kwartfinales: De Treffers-Castellana (Ita)
4-2 Zhang Hm-Ncgnsoh 21-8 21-16,
Vnesekoop-Boelatova 12-21 21-16 14-21,
Bakker-Tan Wen 22-24 16-2!, Vnesekoop/
Zhang Hui-NegnsoU/Tan Wen 22-20 21-16,
Vnesekaop-Negnsob 18-21 21-11 21-15,
Zhang Hui-Tan Wen 21-10 21-19
Tennis
Warmond. Masters, 110,000 gulden. Vrou
wen, halve finales: Noorlander (2)-Hop-
mans(4)fi-D7-5,Oremans(l)-DeWeille(5)64
6-3 Finale:Oremans-Noorlander7-564.
Mannen, halve finales: Van Lottum (4P
Hflarhijic <21 «4 fi.0 &nlgravor /fiUgrfiaLlren
<1)6-33-6 6-3. Finale: Van Lottum-Belgraver
6-34-66-3
Kaapstad. Nelson Mandela Invitatietoer-
nooLKrajicek(Ned)-Paes(Ina)6-3641Beck-
er (DuikAgassi (VSt)5-76-4 6-2, Becker- Was
hington (VSt)6-2 6-4,Martin(VSt}-Paes 6-26-
4 Finale (tiebreaks tot minimaal tien pun
ten): Krajicek-Becker3-10 U-910-6.
Turnen
Emmen. NK clubs mannen. Eindstand: 1.
ACTVCapelle aan den IJssel 159.50punten,
2 TVS Santpoort 151,65,3 WIK FTC Hee
renveen 135,20,4 St Mauntius Volendam
129,10.5 Hercules Beemster 127,40
Voetbal
Almelo. WK-kwalificatïe VTouwen. Groep
3: Nederland-Duitsland 1*0(0-0) 64 Nooml-
0 Stand:).Duitsland3-6,2 Noorwegen2-3,
3. Engeland 2-3,4 Nederland 3-3
Volleybal
Wenen, Loting Champions League. Man
nen, groep B: DYNAMO APELDOORN,
Maaseik (Bel), Pans UC (Fra). Belgorod
Rus J. Bratislava (Slw), Salorut(Sio), Donau-
kraft (Oos), Mladost Zagreb (Kro)
Vrouwen, groep B: WC VUGHT. Tenenfe
(Spa), Munster (Dui), Dubrovmk (Kro), Bu-
karest (Roe), Riom (Fra). Sofia (Bul), Post
Vienna (Oos)
Mannen. S.VS-Leape: Nesselande-Vres'ok
3-0 (15*11,15-12.15-5), Dynamo-VoCaSa 3-0
15*8,15*3,154), Sudosa-Dimplex/Ekspalvo
2-3 (17-15,4-15,7*15,15-13,5-15), AMVJ-A1-
conu'Capelle 1*3 (12-15,16-14,12-15,10-15),
Brevok-Zwolle 1*3 (15-11.4-15,5-15,11-15),
Zwolle-Dynamo2-3 (15-13,13-15,8-15,154,
12-15)
Eerste divisie B: Dynamo-WC 2 0-3, EAW-
Shedrecht 0-3 (12-15,7-15,6-15). PSV-Rgn-
mond2-3 (17-16.6-15.4-ia, 15-9,6-15), Hulst-
De Schaimers 1-3, Flamingo s-Facopa 0-3,
Olympus-Orion3-1. Tweede divisie C: Vre-
vok 2-WS 3-0, MESR-Sovicos 1-3, Hands
Up-Rijnmond 2 3-2, Nesselande 2-De Zebra
s 3-2, Nell&Stutt/MVC-Ekspalvo 2 3-0 2D
VCG-Hajraa 1-3, JCER-Peelpush 2-3Longa-
Polaris 3-0. HHC-Actma 3-0, DKJO-Satur-
jius 3-0. Rijiiu lunU 3-Liv uc 3-0 Derde divisie
E: Vrevok3-Vplhdo3-0, MESR2-GKangoen
roes 1-3. Leython-Utrecht3-lNesselande 3-
De Schaimers 21-3, Delta-Rjjswryk 3-1, Me-
M>-BouwmJDOS2-3 3F;Sarto-Capelle23-t,
WK-Sliedrecht23-2, Spivo-Voko3- Huist
2-Sroash3-l, Pegasus-Atak3-1, Rijnmond 4-
WS23-1.
Vrouwen. SNS-league; Volco-Martinus2-3
(15-13,15-11.13-15,13-15,13-15), Zaanstad*
Sneek 0-3 (4-15,9*15,8-15), Facopa-Dvnamo
3-0 (15-11.15-7,15-13), AMVJ-PoUux 2-3 <5-
15.15-8,6-15,15-8,14-16),Sliedrecht-WC3-1
(15-6 11-15.15-7,15-12) EenstedivisieB:Ab-
coude-Brevok 3-D. Activia-Sliedreeht 2 1-3
(13-15,15-12,11-15.2-15). Switth-Gtmini3-2
.WC2-MESR1-3. Flamingo s-Martinus 23-
0. Rgnmond-Nesselande 1-3 (11-15,15-7,5-
15,6-15) Tweededivisie C:Rgswijk-Sarto3*
1, Odulphus-Gepidea 3-0, G/Kangoeroes-
Utrecht 21-3. Hulst-De Schaimers 0-3. Ovra
2-D/Eksa)vo 1-3 Derde divisie E: Radius-
OJiik 3-2, Be Fair-Sovicos 3-2. Leython-Cito
0-3, RW-Woerden2 3-0.VCV-Zovoc2-3 3F:
MWVC-Voüido 0-3. WK-AlcJErasmus 1-3,
Smash-Voko 0-3, Hulst 2-MESR 20-3, Jupi-
ter-Efespalvo 2 3-0, OIyropus-TSR2-3
Waterpolo
Mannen. Hoofdklasse: De Ham-AZPC 7-9.
Stand: AZPC 10-19, AZC 9-16. De Robben
10-16, ZPB Profijs 19-16, PoiarBcars 10-14.
Nereus 10-9 LZ188610-7, De Ham 10-6, Het
Ravijn 10-6, HZ ZIAN10-4, Van Lum/Bran-
denburg 9-3. Vivax 10-2 Eerste klasse:
Donk-PSV 6-7, Gouwestaete-Alliance 8-9,
BZPC Bodegraven-ZgVLGB 10-7, DWK-
ZCE 8-7, Merwede-Rapido'82 7-11. De Rijn-
UZSC 7-8 Stand; PSV 10-17, Rapjdo'82 10-
17, BZPC Bodegraven 10-16. Donk 10-12,
Metwede 9-11. UZSC tO-U.Zgl/LGB 10-10,
Gouwestaete 10-8, Alliance 10-8. DWK10-5,
ZCE 10-3. De Rijn9-0 2A: SVH-Koudekerk
9-10, DZV-BZC 11-10, KZC-Rofterdam 2-3.
Hoorn-Sassenheim7-6.NVA'HHC-WSV5-8.
WVZ-Katwijk 8-9. Stand: WSV 10-17, Kat
wijk 10-15, Sassenheim 10-13, Hoom 10-12,
DZV10-12. NVA/HHC10-10. Koudekerk 10-
10. BZC 10-9. SVH 10-9. WVZ 10-8. Rotter
dam 104, KZC10-1 2C: Arethusa-DeVuur-
sche 8-16, Neptunus Arnhem-Njord Veldho
ven 2-15, Nauülus-VZC Veenendaal 8-13,
Wiekslag-Zeester/Meerval 7-9, Aqua No-
vio'94-De Meer 6-5 Stand: Aqua Novio'94
10-17, De Meer 10-16, Njord Veldhoven 10-
16, VZC Veenendaal 10-15, Zeester/Meerval
10-12, De Warande 9-9, Neptunus Arnhem
10-8, Esca 9-8. Nautilus 9-7, De Vuursche 10-
5. Arethusa 9-3, Wiekslag 10-0. 3D: Swol
1894-De Woelwaters 4-6, Nunspeet-Trston
Putten 5-7, De Amer-Watervlo 5-0, RZV-
Aquanjn54, De Haaien-EZZ9-5. Stand: De
Woelwaters 10-18,DeAmer 10-14.UWVWils-
kracht 9-13, Watervlo 10*13, DeLansingh 9-
12, Tnton Putten 10*12, Aquanjn 9-8, Swol
1894 10-8, De Haaien 10-6, RZV 94, Nun-
speet 104, EZZ 104. 3E: De Stormvogel-
Hieronymus 4-10, Spartaan-DSZ 4-5, Posei-
don'56-De Kempvis 54, WZK-ZDHC 9-7,
Banacuda-RWV 9-6, De Devel-De Duck 8-6.
Stand: Hieronymus 10-19, DSZ 10-15, De
Stormvogel 10-15, Barracuda 10-12, Posei*
don'56 10-11, WZK10-11, De Kempvis 109,
ZDHC10-9, RWV10-9, De Devel 10-5, Spar-
taan 104. De Duck 10-1
Vrouwen. 2B: Polar Bears 2-UZSC 10-2,
Wiekslag-Van Luin/Brandenburg 29-12, Ar-
go-ZPB Profus 2 3-2, Zuidwesthoek-Njord
Veldhoven 3-6. Stand: Van Luin/Branden
burg 210-19, Polar Bears 2 9-14UZSC 104 4,
Argo 10-11, Arethusa 8-10,Tilburg9-10, Esca
9-10, Wiekslag 10-10Aquarijn 9-6, ZPB Pro
fus 210-6, Njord Veldhoven 104, Zuidwest
hoek 10-2
Wielrennen
Leipzi g. Zesdaagse. Eind stand: l.Risi/Bet-
schart (Zw) 346 punten, op een ronde: 2.
MartinelloAfilla (Ita) 470, op twee ronden: 3
Veggerby/Madsen (Den) 445, 4. Lehmann/
Kap pes (Dui) 439. 5. Dönch/Teutenberg
(Dui>419.
Super Prestige veldrijden: Milaan, vijfde
wedstrijd:! DeClercn(Bel)1.01.57,2,Groe-
nendaal (Ned) 2.t, 3 Van der Poel (Ned) op
0.03.4, Simunek(Tsj)0 29.5,Nijs(Bel)0.38,
6. Pontom (Ita) 1.03,7. De Vos (Ned) 1.19.8.
Berden (Bel1.34,9. Gommers (Ned) 1,45,10,
Amould (Fra) 1.48.
Over Ij se, zesde wedstrijd: 1. Groenendaal
59.18,2.VanderPoel054,3 Nys 1.22,4.Ver-
vecken(BeI;],40,5.DeBie(Bel)1.45,6.Jans-
sens (Bei) 2.00,7. Van Santvliel (Bel) z t., 8.
Simunek2 16,9, Wellens (Bel) 2.19,10. De
Vos 2 50,11De CJercq 3.20,15. Nijiand 5.12,
16. Schnutz 6 05. Stand: 1. Groenendaal 88
punten. 2 Van der Poel 77,3. De Cl eren 59,4.
Vervecken 56,5. N(js 53,6. Wellens 43,7.Si-
munek43,8.Pontoru35,9 Berden34,l0.De
Vos 33,15. Boezewnkei 9,16. Gommers7.
Maassluis, A-klasse I Emile Maas (Dor
drecht), 2 Dennis van den Hurk (Baren
drecht), 3 Patrick Smit (Capehea/d IJssel),
4. Cees Slingerland (Bergambacht). 5. Jan
Peter de Wit (Delft). B-klasse: 1. Peter de
Vries,2 Cees Vlot, 3 AadTreumiet,4.Sjaa5t
Veth, 5 Denms Mulder. Mountain-bikers:
1, Michael van der Wolf (Rotterdam). 2. Aad
Schollen (Rotterdam), 3. Vincent ran Aalst
(Maasdijk), 4 Peter Voshol (Nieuwerkerk a/
d IJssel), 5 Ronald Roos (Zoetermeer).
Spljkenisse: clubkampioenschap Delta:
elite; 1Johan Mulder, 2. Remco den Boer.
Neo-amateurs: 1. Emiel van Dgk, 2, Dennis
Delwei junioren: I MichealDolman.C^clo:
l.Gor'Trommels.DHR:! AneOverbeeke.2
Ronald Rozenveld, 3. Jeroen van Hoom.
IJshockey
Eredivisie. Heerenveen-Eindhoven 14-0,
Den Haae-Nijmegen 4-10. Utrecht-Deume
4-3, Tiiburg-Heerenveen 7-1, Eindhoven-"
Utrecht 4-9, Deume*Den Haag 2-5
Zwemmen J
Drachten. NK winter (59-m eter baan),
weekeinde. Mannen. 100 vrij: 1. Van den
Hoogenband (PSV) 50,89, 2. Veens (PSV)
51,48,3. Kenkhms (Arkede Dmkel)52,I7.4.
Zuijdweg (Nautilus) 52,33 20Ovry: l.Van
den Hoogenband 150.27, 2 Zugdweg
1 52,12, 3. Wennekes (DWK) 1,53,09. 1509
vrij: 1Wouda (PSV) 15.49,54,2, Maarten van
der Weijden (Praface/DAW) 163739,3. Folk-
ertsma(DeOtters) 1638,71,4 VanBaveKDe
Kempvis) 17.02,30 100 rup 1. Marsman (AZ
&PC) 58,28.2 Zwenng (PSV) 59,56.3. WH-
lemse (DWK) 1.00,02,100 vlinder: 1. Keizer
(De Dinkei) 54,69 (NR jeugd, oud 54,84), 2.
Van den Hoogenband 56,61,3. Holst (WVZ)
57,56 200 vlinder: 1. Aartsen (De Kempvis)
2.02.37.2. Wennekes (PSV) 2.04,44,3. Mars
man (AZ&PQ 2 05,30,5 Bij! (De Kempvisj
2 13,02 2 00 sch ooi: l,Kuipers(DWK)2.20159,
2 Berénos (PSV) 226,06,3. Tichelaar (HZ
&PC) 2.26,68, 4. Grootenboer (Nautilus)
2 26,61,5. Blom (Nautilus) 2.27,10 400 wis
sel 1. Wouda 4 2732,2. Bérènos 4 42,09,3.
Giidemeester (Steenwijk 1934) 4 44,78, 5.
Volkennk (Nautilus) 4 46.64 4x200 vrij: 1
PSV (Ten Have, Van den Hoogenband, Bé-
rénos. Woudal 7.44,88,2. DWK 7.47,02,3. Ar-
ke de Dinkei 7.57,92, 4. AZ&PC/Anova
8 01,87,5 DeKempvisS 10,11 4xl00wissel:
1 PSV (Zwerrng. Wouda, Van den Hoogen
band, Veens) 3-49,62 (evenaring NR clubs,
Zwenng rag 59,14 NRjun ),2. Arkede Dui
kel 3 58,87,3. Nautilus 4 00,82
Vrouwen. 100 vrij: 1 Van Hofwegen (AZ
&PO 57,17, 2 De Bruijn (KNZB) 57^4, 3.
Masseurs (Rapido"82) 57.53 200 vrij: 1
Geurts (UZSO 203.41, 2 Vlieghuis (PSV)
2 03,67,3 Masseurs 2 04,04,4 Van Hofwe
gen 2 05,47.800 vrij: 1 Etta van der Wenden
(Proface/DAW) 9 52,82, 2. Snoek (VZC)
9.21.74.3. Van Stralen (AZ&PC) 9.27,67 100
rapl Starink (DWK) 1 04,79,2. SuzeValen
(A2&PC) 1 04,97,3. Hoiterman(De Duikel)
1.07,45,4 Fortes (De Kempvis) 107,72 200
school: l.Baans(PSV)2.37,17,2 Broekhui
zen (DWK) 2 40,50, 3 Kikkert (DSZ-Hoog-
werfC )2.41,79.4.Flinterman(De Kemnvis)
2 44,08.100 vlinder 1. De Brugn (KNZB)
1.01,35, 2. Bnenesse (De Amer) 1.03,73,3.
Fortes 1.04,76. 400 wissel: 1. Kouwenberg
(WVZ)S 08.85,2. Haasnoot (AZ&PC) 5.11.05,
3,Kevelbam(DeWhee)5 35,88.4x200vrij: I.
DWK (Van Ham. De Beer, Stannk, Van
Schendei) 847.75. 2. AZ&PC/Anova I
8.48,44. 3 UZSC 8.54,41, 5. VZC 9.07.84
4x100 wissel: 1 AZ&PC/Anova (Suzee en
Nienke Valen, Pels. VanHofwegen)4^0.4Ï
2 PSV4.24,74,3. DWK 14.28,21,4. De Kemp
vis 4 37,79