Waterweg Rotterdams Dagbiad Concentratie en wilskracht Rechter middelt in burenruzie over rolstoel Klein rechts verder als SRG-fractie J ANWB gaat verhuizen Beantwoording bezwaarschriften laat op zich wachten Jongerenwerker prijst zichzelf uit de markt Vernieuwing automatisering kost Maasland bijna drie ton Controle op vuurwerk Brand in de schoorsteen Gestolen kostuum Verlopen rijbewijs Boetes bij controle Gemeente belangen Schiedam stelt een nieuwe kandidatenlijst samen ^Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage KomMnf^0mt^^^ieuwè Passage Schï^(aï0êk' Rotterdams Dagblad LU Woensdag 1? december 1997 Belastingen loopt achter Vlaardingen De sector belastingen van de gemeente Vlaar- dingen loopt enorm achter met het werk. Mensen die een be zwaarschrift tegen de nieuwe taxatiewaarde van hun woning hebben ingediend, moeten nog maanden op antwoord wach ten. Er ligt zelfs nog een flinke stapel bezwaren tegen de OZB- aanslag uit 1994 en 1995 te wachten op een reactie. Ook bij de kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen is het doorlopend spits en ligt een hele boel achterstallig werk. Burge meester en wethouders hebben gisteren, besloten om daarvoor ex tra mensen in te huren. Die krij gen tot eind maart de tijd om alle aanvragen voor kwijtschelding te behandelen. De grootste problemen doen zich voor bij de bezwaren tegen de zo genoemde WOZ-beschikking. De ze beschikking, die de nieuwe waarde van alle panden in Vlaar dingen aangeeft, is in maart van dit jaar verzonden. Op basis daar van wordt onder meer de onroe- rende-zaakbelastmg berekend. In Vlaardingen hebben 4600 men sen bezwaar aangetekend omdat ze vinden dat hun pand te hoog is getaxeerd. Bij die 4600 bezwaar makers zitten ook de dne woning corporaties en andere huisbazen en daarom gaat het om veel meer panden. Alle bezwaarschriften moeten stuk voor stuk worden be oordeeld en dat kost een hoop tijd, „Zeker als er het bewuste pand opnieuw moet worden getaxeerd kostéén zo'n bezwaarschrift meer dan een dag," aldus verantwoor-, deüjk wethouder H. GJ..Roijei£7 Tijdens de begrotingsbehande ling ruim een maand geleden sprak Roijers de hoop uit dat alle bezwaren voor de zomer zouden Maasland Burgemeester Kokxhoom had gisteren een vervelende mededeling voor de Maaslandse raadsleden. De jongerenwerker die half janua ri voor tien uur per week in Maasland aan de slag zou gaan, heeft afgehaakt Volgens Kokxhoom schroefde de per soon in kwestie op het laatste moment de salariseisenzo hoog op dat EV02, dat de jon gerenwerker levert, ervan af zag. Al eerder bleek het een pro bleem te zyn om een jongeren werker tien uur vrij te maken voor Maasland, omdat EV02 aanvankelijk niemand voor die klus beschikbaar had. Met pijn en moeite werd er een ge vonden en die heeft zichzelf nu dus uit de markt geprijsd. De raad van Maasland wist van niets tot Kokxhoom gisteren het laatste nieuws vertelde. Ook De Lier komt door het af vallen van deze persoon in pro-, blemeh, zei ze erbij. Begin januari gaat Maasland met EV02 om, tafel zitten, om oJ$r nieuwe mogelijkheden in de- moeizame zoektocht naar een jongerenwerker te praten. Maasland heeft altijd graag een jongerenwerker via EVQ2 willen aantrekken, omdat deze kan overleggen met collega's in de regio en omdat de EV02- jongerenwerkers elkaar kun nen vervangen bij ziekte. Kokxhoom liet echter weten dat er nu ook misschien maar eens gekeken moet worden naar andere manieren om een jongerenwerker aan te trek ken. In Maasland hangen jon geren vooral rond bij sporthal De Hofstede en op de diverse schoolpleinen. De raad ging verder 'alvast maar wel' akkoord met het voorstel om per jaar 32.000 gul den beschikbaar te stellen voor een parttime jongerenwerker. Eris nu dus een vacature. Over een nieuwe invulling daarvan kan de raad pas in februari be slissen. zijn behandeld. Inmiddels 'hoopt' hij dat 1 oktober lukt, maar dat 'in elk geval wordt geprobeerd om al les in 1998 de deur uit te krijgen'. Overigens is de gemeente er dan nog met van af, omdat tegen de uitkomst opnieuw beroep kan worden aangetekend. Dat moet bij de rechter, maar daarvoor zal de gemeente ook informatie moe ten aanleveren. Ook om de bezwaarschriften te beantwoorden worden mensen in gehuurd door de gemeente. Alles bij elkaar verwacht wethouder Roijers tussen de één en twee mil joen gulden kwijt te zijn aan extra kosten. Geld dat nergens is te ver halen. Voor degenen die bezwaar heb ben aangetekend geldt dat ze dit jaar en ook volgend jaar wel een OZB-aanslag moeten betalen. Het staat hen wei vrij om de verho ging van de taxatiewaarde die ze betwisten in te houden. Volgens Roijers kampen veel ge meenten in Nederland met soort gelijke problemen. „Gemeenten zonder achterstand zijn eerder uitzondering dan regel," stelt de Vlaardingse wethouder. Toch hoopt hij dat als over driejaar alle panden opnieuw moeten worden getaxeerd, de bezwaarschriften- procedures zijn vereenvoudigd, „Daar zullen wij samen met ande re gemeenten bij de rijksoverheid op aandringen." Een groepje meisjes heeft gisteravond In het Vlaar dingse Jongerencentrum Europe een cursus zelfver dediging afgerond. Dat ge beurde met een demon stratie. Behalve dat ze en kele geleefde technieken van het lijf te houden Heten zien, sloegen ze ook stuk voor stuk een plank door midden. Als toonbeeld van wilskracht. Schiedam De ANWB Schiedam gaat verhuizen naar het voormali ge C&A-pand aan de Eotterdam- seweg, hoek Koemarkt/ Broers- vest. De nieuwe vestiging is vanaf dinsdag 23 december open voor het publiek. Tot en met zaterdag 20 december kan het publiek nog terecht in de oude vestiging aan de 's-Gravelandseweg. Het voormalige C&A-pand heeft drie jaar leeggestaan. De afgelo pen maanden is druk gewerkt aan de verbouwing van het pand. De vestigingsmanager is blij met de nieuwe plek voor de ANWB. „Het is een mooie plek op een markant punt in Schiedam. Ik ben big dat ik hier onze superwmkel mag openen," vertelt H. Zom, Het nieuwe pand bestaat uit vier gedeelten, die allen in elkaar overlopen. De ANWB-wmkeL heeft door de jaren heen een zichtbare verandering onuergaan. „We 2ijn tegenwoordig een winkel voor vrije tijd en recreatie met veel cadeau-ideeén, een reisbu reau en lange termijn verzekerin gen. Naast kaarten, boeken en gidsen verkopen wij tegenwoor- digook kleine reisbenodigdheden en vrije tijdskleding." Het nieuwe kantoor is vanaf 23 december te bezoeken. In januari volgt nog een open dag. Door Marc Floor SchiedanWIaardlngen De nood zaak van de voorzieningen werd gistermiddag des te meer bewe zen bij de gang naar het Schie- damse kantongerecht. Daar moest de Vlaardinger J. Looyé met rolstoel ennifedoOnfamilie en advocaat de tOTKiurafer gehesen omdat nei gerécntsge- bouw niet over een lift beschikt De 56-jarige dwarsleasie patiënt had een procedure aangespannen tegen zijn medebewoners van het appartementencomplex Toerma lijn' aan de Hartmanstraat in de Babberspolder. Die zouden dwarsliggen bij de aanleg van voor Looyé vergemakkelijkende voorzieningen als een verhoogde opgang en elektrische deurope ner voor de centrale hal van de ne gen kapitale appartementen. Maar die twee zaken bleken in middels in den minne geschikt. Bleef een derde klacht over, die betrekking had op de elektrische rolstoel van Looyé. Die heeft hij alleen voor buitenshuis zodat de stoel na gebruik in decentrale hal achterblijft. Tot ergernis van de bewoners van de overige acht ap partementen, die het ding in de weg vinden staan. De zitting was de climax van een maandenlange strijd tussen Looyé en zijn buren. Volgens Looyé kunnen enkelen daarvan niet verkroppen dat er een. fysiek zwaar gehandicapt persoon in hun dure wooncomplex resideert. „Ze denken dat de woningen daardoor minder waard worden," stelt hij. „Ze schamen zich voor het feit dat er iemand met een rol stoel woont." De buren zeggen op hun beurt zich gekrenkt te voelen door de werkwijze van Looyé met betrek king tot zijn speciale voorzienin gen. Hij zou die volledig langs hen heen hebben geregeld.Alles was al in kannen en kruiken voordat die werden ingelicht," vertelt A. Tielen van ABC dat het beheer over het appartementencomplex voert èn de vereniging van huisei genaren gisteren voor de kanton rechter vertegenwoordigde. „Ze voelen zich gepasseerd." -•V y Vlaardinger Looyé moest gisteren door familie en een advocaat het Schfedamse kantongerecht worden fngeholpen omzijn beklagte kunnen doen over z'n buren. Foto Roei Dijkstra Maar dat was niet het enige argu ment dat was te horen op de zit ting bij het kantongerecht Eén van het drietal aanwezige buren beweerde zelfs dat er brandge vaar bestond door het parkeren van de rolstoel in de gang. „Ik heb onlangs nog gehoord dat die din gen kunnen ontbranden en dat er dan levensgevaarlijk blauw- zuurgas uit de accu ontsnapt," riep die richting rechter mr. R, VeenendaaL Een buurvrouw was bang dat de centrale deur te lang open zou blijven door Looyé's tijd rovende entree zodat de kans op inbraak werd verhoogd. „Wij heb ben het idee dat meneer Looyé een beetje verkeerd heeft gekocht met dit appartement," stelde zij. „Dat is althans de globale mening onder de bewoners." Daar is Tielen van de beheermaat schappij echter niet zo zeker van. Hij meent dat de drie by de zitting aanwezige buren en een vierde af wezige zich vooral voor hun eigen belangen inspannen. „Ik wil dan ook niet instaan voor wat zij indi vidueel zeggen" aldus Tielen. Hij zegt niet te weten wat die eigen belangen zijn. Achtergesteld Raadsman mr. D. Braakenburg wil niet zover gaan als zijn dient door eveneens te stellen dat de be woners van het appartementen complex liever geen gehandicapte onder hun dak willen. „Maar Looyé wordt natuurlijk wel ach tergesteld," constateert hij. „In een brief van één van de bewo ners aan mij stond dat de kopers van de appartementen niet van te voren op de hoogte waren gesteld van het feit dat het gebouw door iemand met een zware handicap gebruikt zou gaan worden. Maar dat hoeft toch ook niet te gebeu ren voor personen met grijs haar of met een hond?" De kantonrechter bestempelde de burenruzie als 'een storm in een glas water'. Hij stelde voor dat de betrokkenen nog maar eens voor een ia£ï&te keer om de tafel te gaan zitten om tot een oplossing te komen. Dat leek het duwtje in de rug dat nodig was, want na een schorsing van twintig minuten leek de kou uit de lucht. De rol stoel van Looyé mocht in de hal blijven staan, mits goed tegen de muur geparkeerd zodat er genoeg ruimte over zou blijven om er makkelijk langs te kunnen. Wan neer de stoel langere tijd niet wordt gebruikt gaat die naar de berging. Tielen van ABC sluit niet uit dat de bewoners alsnog een eigen in terpretatie aan het besluit geven en dat er alsnog strijd blijft over wanneer de stoel nou naar de ber ging moet en wanneer die kan blijven staan. Maar als er iemand aan de stoei zit stapt advocaat Braakenburg meteen weer naar de kantonrechter. Die hield ter geruststelling de zaak officieel aan tot 16 jum 1998 zodat hy tot die tijd bij problemen weer kan worden ingeschakeld. Maasland Het vernieuwen van de automatisering op het Maas landse gemeentehuis gaat de ge-' meen te veel geld kogjen. Met de vervanging va&dftjHftware, het aanleggen^ difmraauwe bekb- Vbrfeên"1 van aanpak is een bedrag ge moeid van 276.150 gulden. Het college van burgemeester en wethouders van Maasland tekent daarbij' aan dat er in de raadsver gadering van februari nog een ex tra krediet nodig is voor de aan schaf van computers en printers. Om welk bedrag het hierbij gaat, is nog niet bekend gemaakt. Het plan van aanpak is volgens het college noodzakelijk om in beeld te brengen wat voor projec ten er de komende drie tot vier jaar in Maasland gerealiseerd zou den moeten worden. Onderhouden Maasland is in 1987 begonnen met de automatisenng, waarna het systeem in 1992 is vervangen onder handhaving van de soft ware. De leverancier had toen al aange kondigd dat de software slechts tot I januari 1999 onderhouden zou blijven. Omdat de apparatuur en de werkwijze inmiddels zeer verouderd is, is het gewenst om de kantoorautomatisering op het gemeentehuis nu al tc wijzigen. Om de kosten te drukken is sa menwerking met De Lier gezocht. Maar daarvoor is wel noodzakelijk dat de gemeente Maasland een gelijke situatie in het gemeente huis heeft als De Lier. Met de aan schaf van de nieuwe apparatuur is dat het geval. De apparatuur moet - al per 1 maart gebruiksklaar zijn om het noodzakelijke vervolgtra ject samen met De Lier te kunnen doen. Redactie Waterweg: Over de Vesten 3,3116 AD Schiedam Postbus 373,3100 AJ Schie dam, Telefoon 2732700, Te lefax 4265227 Vlaardingen De fractiecombina- üe van SGP, RPF en GPV in Vlaardingen gaat na de gemeente raadsverkiezingen verder als SRG-fractie. Dat heeft fractie voorzitter en lijsttrekker M.W. Lensvelt gisteren bekend ge maakt. De Staatkundig Gereformeerde Partij, de Reformatorische Poli tieke Federatie en het Gerefor meerd Politiek Verbond werken in Vlaardingen al meer dan 25 j aar samen en hun samenwerkings programma is een voorbeeld voor veel afdelingen in de rest van het land. „Er blijven wel drie afzon derlijke afdelingen, want er zijn echt wel cultuurverschillen tus sen de partijen. Maar met de nieu we naam willen we toch aangeven dat we ais fractie nog meer een eenheid vormen," aldus Lensvelt, die daarnaast wijst op de prakti sche overwegingen: „SRG loopt wat vlotter dan SGP/RPF/GPV- fractie," Een complete fusie van de drie partijen ziet Lensvelt nog niet zo maar gebeuren. „De RPF en GPV landelijk tonen wat verlovmgs- verschijnselen en ik heb de in druk dat die wel een vervolg krij gen. De SGP is landelijk duidelijk een andere partij." Maar, benadrukt Lensvelt, dat is landelijk In Vlaardingen kunnen de drie christelijke partijen het prima met elkaar vinden, „Hoe is het anders mogelijk dat je je als één man achter een verkiezings programma met 112 punten kan scharen. Over alle 112 punten zijn we het met elkaar eens. Net als de zeven kerkgenootschappen die in onze partyen zijn vertegenwoor digd." Jongeren Vertrouwd en vernieuwend is de titel die het verkiezingsprogram ma van de SRG-fractie heeft mee gekregen, Daarin dus over de honderd punten, waaruit een greep: Er moet een ruimhartiger ar moedebeleid komen waarvoor de gemeente zelf ook meer geld uit trekt. Er moet speciale aandacht ko men voor groepen jongeren die in de wijken voor problemen zorgen. Voor de oudere jeugd kunnen hangplekken worden ingericht op plaatsen die daarvoor in overleg met de buurt worden aangewe zen. De plannen voor het Ooster-en Westerhoofd moeten getuigen van een evenwichtige verdeling tussen wonen, werken en recrea tie. Langs de Oost- en Westhaven- kade moet een betere wandelrou te langs het water komen, door byvoorbeeld de parkeerplaatsen een kwart slag te draaien. Ook het Visseryplein is nodig toe aan een De lasten voor de Vlaardingers moeten zover worden terugge bracht dat de gemeente met meer voorkomt in de top 10 van de hoogste tarieven in vergelijking met andere gemeenten in de pro vincie Zuid-Holland. Het parkeer tarief voor het belanghebbenden- gebied heelt met zesug gulden per jaar het maximum bereikt. De komende vier jaar moet de Hoogstraat vanaf de Grote Kerk tot aan de R. K kerk met voortva rendheid worden gerenoveerd. De panden aan de Hoogstraat moeten zoveel mogelijk in histori sche lyn worden opgeknapt. Met het programma is meteen ook de kandidatenlijst van de SRG-fractie gepresenteerd. Na de huidige fractieleden Lensvelt, C.A.E. de Jonge en G.W. van Veelen, volgt M. den Hollander. Hy was al eerder raadslid en liep bij de vorige verkiezingen op één stem na 2yn zetel mis. De lyst telt in totaal 21 mannen met lijstduwer J. C. Uithol met z'n 72 jaar als oudste en de 22-jarige W. Anker jr. op plek 16 als jongste kandidaat. Vlaardingen Tweeënvijftig vracht- en personenauto's zijn gisteren door de Vlaardingse en Haaglandse politie op het vervoer van vuurwerk gecontroleerd. In geen enkel voertuig werd vuur werk aangetroffen, maar één vrachtwagenchauffeur is aan de douane overgedragen vanwege een achterstallige betaling en een Utrechtse automobilist is met zijn wagen naar het politiebureau ge bracht vanwege technische man kementen aan de auto. Schiedam De Schiedamse brandweer moest vannacht uit rukken voor een schoorsteen brand in een woning aan de Broekkade. Rond twee uur had de 67-jarige inwoner de brand ont dekt. De brandweer wist het vuur snel te blussen. Vlaardingen Tijdens een vuur werkcontrole bij een benzine pomp trof de Vlaardingse politie in de kofferbak van twee mannen een gestolen kostuum aan. De 30- jarige mannen, één uit Amers foort en één uit Capelle aan den IJssel, hadden tegenstrijdige ver klaringen over de herkomst van het pak, waar de prijskaartjes nog aan zaten. Onderzoek weesuitdat de kleding was gestolen uit een winkel m het winkelcentrum Zuidplein in Rotterdam. Schiedam Een 29-jarige Rotter- leek1 ire hetbezit van eenatógjE^^BêiaS=ióen de *hem gister- op de Horvath- weg. Ook was zijn auto niet verze kerd. Tegen de man is proces-vei^ baal opgemaakten de auto is weg- VlaardingenZes automobilisten werden gisteren op de bon geslin gerd tijdens een snelheidscontro le van de Vlaardingse politie op de Wiarda Beekmansingel. In totaal zijn 149 auto's gecontroleerd. Eén automobilistwerd bekeurd omdat hij niet stopte voor een voetgan ger op een oversteekplaats. Schiedam Gemeentebelan gen Schiedam komt maandag bijeen om alsnpg de kandida- tenlijst voor gemeenteraads- verkiezingen samen te stellen. De vergadering is het vervolg vari de geschorste ledenverga dering van 25 november. Na dat tijdens die vergadering was gestemd over de concept lijst en een nieuwe lijst op tafel lag, schorste het bestuur de vergadering nadat de nieuwe lijst was verworpen. Nu ruim een maand later lig gen de zaken volgens het be stuur geheel anders. M. Monté, volgens de kandidatencom missie nummer vijf op de lijst, is vertrokken en de leden zul len zich weer buigen over de lijst zoals die ook in eerste in stantie voorlag. Met uitzonde ring dan van Monté op num mer vijf. Geen twyfel De lijsttrekker staat overigens vast Over H. Metaal bestond ook tijdens de vorige vergade ring geen twijfel Gestemd wordt over R. Oost hof (2), A. van Loenen (3), E. Fluiter-Kuijvenhoven (4), H. Groenewegen (5) en J Gouwe leeuw (6).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1