atari 9 Tijdens verbouwing op vakantie Zeekadetten krijgen sleepboot i Storm blaast Vlaardingse daken weg Ouderen mogelijk naar Spanje als hun huis wordt gerenoveerd 'Weer trots op Hemaplein' iü'Ml 9 Inbreker aangehouden Verlaten autowrak Mishandeld door taxichauffeur Brandende houtberg Gewapende overval Vrouw beroofd Gemeentebelangen neemt de Schiedammer als uitgangspunt Monté op kandidatenlijst Platform Schiedam Joyriders gepakt Rotterdams Dagblad Maandag 5 januari !998 m Door Leen van Ooyen Hoek van Holland Een tijde lijk verblijf in Spanje of in een bungalowpark in Neder land behoort wellicht tot de mogelijkheden wanneer de bewoners van het Herman Visserhuis in Hoek van Hol land in de loop van 1998 hun woningen moeten verlaten in verband met een zeer ingrij pende verbouwing. Het gaat in totaal om ongeveer tachtig woningen. Directeur Hans Becker van de Stichting Humamtas heeft nog net voor de jaarwisseling getracht om duidelijkheid te scheppen in de chaotische discussie die de laatste tijd heeft plaats gehad en waarm vooral door bewoners- en huurderscommisstes scherp werd uitgehaald naar Humamtas. Die instel! >ng rou volgens de klagers veel te weinig- rekening hebben gehouden met de huurders en zich te veel voegen naar de wen sen van de deelgemeente Die wil op het Bnnkplem ongeveer twin tig nieuwe winkels bouwen en daarm /ou de modernisering van het Herman Visserhuis betrok ken kunnen worden Becker erkent dat de bouw van de winkels, het komende voorjaar van start zal gaan en dal daarmee een prachtig winkelpletn ont staat Min of meer aansluitend daarop heeft de architect van Hu mamtas een aantal woningmodel len ontworpen Na de verbouwing ontstaan in elk geval woningen met grote balkons en een aantal woningen met grote voorkamers. Op dit moment worden de ontwer pen bekeken op de technische mogelijkheden en de financiële haalbaarheid. Verder wordt geke ken naar een diversiteit van twee- en driekamerwoningen. De verbouw mg is zo ingrijpend dat de bewoners gedu *onde enige tijd elders zullen moeten wonen. Een exacte tijd kan niet worden aangegeven, maar het zal roker om enkele maanden ga<*ii. Over dc herhuisvesting zijn gesprek ken gevoerd met Womngbouw- vei^mging Hoek van Holland en diverse verhuurders van wissel- wonmgen. Maar een tijdelijk ver blijf in Spanje of f?n bungalow park in Nederland wordt niet uit gesloten. De Stichting Humaruta s geeft een garantie voor de tijdelijke huis vesting zonder extra kosten. Ver der knjgen de bewoners een vaste herinnchtingsvergoeding en een verhuizer van Humanitas. Ieder een die dat wil zal na de verbou wing terug kunnen komen in het Herman Visserhuis. Er wordt dan rekening gehouden met de wen sen voor plaats en grootte. „Wij begrijpen dat mensen soms onge duldig zijn en precies willen we ten waar ze aan toe zijn," zegt Becker. „Maar er gaat veel tijd zit ten in gesprekken met huisves- ters, architect en gemeentelijke diensten. Ook de uitwerking van de plannen, het toetsen op haal baarheid en de financiële conse quenties kosten veel tijd. Maar we komen uiteindelijk met goede op lossingen." Behalve naar een diversiteit in woningmodellen streeft Humani tas naar het maken van levens- loopbestendigt woningen waarbij nauwelijks sprake zal zijn van huurverhoging. Op woensdag 14 januari om half acht is er weer een gezamenlijke vergadering in de zaal van het Herman Visserhuis. Daar zullen behalve de centrale directie ook de architect, de ont wikkelaar en de locatiemanager aanwezig zijn om de stand van za ken toe te lichten De directie van Humanitas beeft alle betrokkenen inmiddels een brief geschreven over de plannen tot verbouwing. Daarnaast is er ook een brief uitgegaan aan de ge zamenlijke organisaties die eer der ladden gereageerd. Becker schn.ft daarin dat de geschetste 'uitbreidingsdrift' van Humanitas met meer is dan het goed uitoefe hen van de taak van de instelling tot het realiseren van goede woon- ruimte voor ouderen en het goed laten functioneren van het cen trumplein van Hoek van Holland. Hij verwijt de organisaties dat ze slechts heel spaarzaam hebben meegedaan aan het aandragen van oplossingen. Bovendien is het volgens Becker niet juist dat de bewoners geen inzicht hebben ge kregen in de plannen. „Alle infor matie die wij hebben wordt regel matig gegeven. We hebben al ver schillende besprekingen gehad, maar we kunnen geen uzer met handen breicen. Dit kost nu een maal tijd." Becker constateert dat het de or ganisaties vnj staat gebruik te maken van alle wettelijke moge lijkheden. „Het lijkt ons echter dat met meedenken en een posi tieve inbreng de beste resultaten bereikt worden. Hiertoe is overleg een goed middel. De gewoonte van de bewonersorganisaties om brieven eerder aan de krant te doen toekomen dan dat ze bij ons arriveren, lijkt ons nog steeds niet de aangewezen weg om tot oplos singen te komen," zo concludeert de Humanitas-directeur enigs zins bitter. Schiedam Een 36-jange man zonder vaste woon- of verblijf plaats heeft gistermiddag op het Schiedamse politiebureau een in braak in een winkel aan het Hof van Spaland bekend. De man was aangehouden in een tram op de Koemarkt omdat hij geen geldig plaatsbewijs had. Bij de controle viel zün tas om die vlak daarvoor gestolen goederen bleken te be vatten. De gestolen waar, waaron der tientallen leren nemen werd in beslaggenomen. Vlaardingen De Vlaardmgse po litie trof afgelopen nacht rond 02 00 uur een zwaar beschadigde auto aan op de ryksweg A 20 In het voertuig was niemand aanwe zig. Later werden twee lopende mannen op de Holysmgel gesig naleerd die onder mvloed van al cohol verkeerden. Zij werden naar het bureau overgebracht en verklaarden by de gevonden auto te horen. De 36-jange Vlaardinger bestuurder blies 2,20 promille. Te gen hem is proces-verbaal opge maakt en zijn rybewijs is ingevor derd. Schiedam Na een woordenwis seling heeft een taxichauffeur zijn 51-jange klant in de Schie damse Sporthalstraat uit de wa gen getrokken *en mishandeld. De klant was kort daarvoor met zijn vrouw en dochter door de taxi op gepikt bp een café aan de Rotter- damsedijk. Het slachtoffer, een inwoner van Schiedam, liep lichte verwondingen op. Vlaardingen Een brand in een berg houtsnippers in de Vlaar dingse Broekpolder moest giste ren met groot materieel worden bestreden. Naast een aantal brandweerwagens moest ook een graafmachine van gemeentewer ken komen om de berg af te gra ven. De brand is vermoedelijk door broei ontstaan. De harde wind bemoeilijkte de bluswerk zaamheden. Schiadam Twee gemaskerde mannen van rond de 20 jaar heb ben vrijdagavond rond 21.15 uur een overval gepleegd op een auto bedrijf aan de Kommiezenlaan in de Spaanse Polder. Ze eisten geld van de 41-jarige eigenaar, maar toen dat niet aanwezig bleek, gin gen zy er met een semafoon en een handtelefoon vandoor. Op de Parallelweg werden later de fiet sen teruggevonden die de daders waarschijnlijk hebben gebruikt om naar een daar geparkeerde au to te rijden. De buitgemaakte handtelefoon werd later door een getuige teruggevonden. SchiedamEen 36-jarige inwoon ster van Schiedam werd zaterdag ochtend rond 09.15 uur beroofd van haar schoudertas toen zij op de Burgemeester van Haarenlaan fietste. Twee jongens op een scoo ter spraken haar aan en duwde haar vervolgens om. Daarop pakte de bijrijder de tas en ging het duo er op de scooter vandoor. De buit bedraagt een klein geldbedrag en wat persoonlijke bezittingen. De Vlaardingse brandweer ruimt de rotzooi op die gisteravond ontstond aan de Jacoba van Beierenstraat De harde wind blies daar het dak van een woning, waarbij ook twee schoorstenen werden meegenomen. Eén daarvan bevatte asbest en moest door de brandweer worden ontmanteid. De bewoners werden elders ondergebracht. Daarnaast waaide aan de Rembrandt- straat de tweehonderd vierkante meter dakbedekking van acht etagewoningen bijna in z'n geheel weg. De Vlaardingse brand weer verwijderde de losse dakresten en legde zandzakken om het overgebleven deel te verstevigen. In Schiedam zorgde de storm gasteren voor aanzienlijk minder schade. Op een enkele losgewaaide dakpan en wat omverge blazen reclameborden na gebeurde er niks. Zaterdagmiddag waaide van een kledingzaak in het Hof van Spaland rond half vier wel de voorpui los. Omdat er instortingsgevaardreigde, moest de winkel worden ontruimd. De brandweer heeft een aantal wiggen geslagen tussen de gevel en de pui. De pui wordt vandaag hersteld. In Maassluis moesten gisteren door het ho ge water wat geparkeerde auto's van de kede worden verwij derd. Foto Roel Dijkstra Schiedam De wijkagent moet terugkeren in het Schiedamse straatbeeld. Gemeentebelangen Schiedam gaat zich in de komen de verkiezingscampagne sterk maken voor de terugkeer van de wijkagent. Hiermee wordt vol gens de plaatselijke partij de af stand tussen het hoofdbureau en de burgers verkleind. Daarnaast moet in de wyken doel gericht worden gewerkt. Dit moet volgens Gemeentebelangen dan wel tot stand komen in samenwer king met de bevolking zelf. „Uit gangspunten daarbij zyn de no den en behoeften van de bevol king als het gaat om soe<ale veilig heid, wijkverbetenng gezond heidscentra, opbbouwwerk, on derwijs en vormingsmogelijkhe den voor volwassenen. Ook moet er meer professionele hulp, ko men voor versiaafden die de buurt onveilig maken. Een moge lijkheid om de overlastte vermin deren is volgens Gemeentebelan gen om verslaafden werkervaring op te laten doen. De wijken staan centraal in het veikiezingsprogram 'De Schie dammer als basis', want te veel mensen in Schiedam leven vol gens de plaatselijke partij langs elkaar heen. „Er is soms te weinig aandacht voor elkaar. Saamhorig- heid, gemoedelijkheid en buren hulp moeten ook in Schiedam worden verbeterd," aldus Ge meentebelangen. Maar het wijk- en buurtbeheer is volgens Gemeentebelangen wel hard aan evaluatie toe. De erva ring leert volgens de plaatselijke partij dat in sommige wijken het wijk- en buurtbeheer matig tot slecht functioneert. Gemeentebe langen Schiedam pleit voor een heldere richtlijn hoe de wijkbud getten besteed mogen worden waarbij natuurlijk een eigen wijk- Schiedam Politiek en onderne mers hebben over het algemeen positief gereageerd op de plannen voor het Hemaplein. Burgemees ter en wethouders van Schiedam maakten vorige week bekend dat zij met projectontwikkelaar Mabon in zee gaan. Die gaat in de zogenoemde Otterbuurt negentig woningen, 1950 vierkante meter commerciële ruimte, een parkeer garage met 120 plekken, een openbare fietsenstalling, een groen bmnengebïed en een plein met onder meer terrassen bou wen. De enige die het plan met teleur stelling heeft ontvangen, is Mabons concurrent Maasstede/ Slavenburg, die buiten de boot viel. „Maar," zegt E Libeton van Maasstede, „burgemeester en wethouders hebben nu eenmaal een keuze gemaakt en daar kun nen wij niets aan doen. Ons plan kwam nagenoeg overeen met dat van Mabon. Maar volgens de poli tiek voldeed het andere plan beter aan de criteria." Het zogenoemde Hemaplein is al enige tijd een doorn in het oog van winkeliers en politici die vin den dat Schiedam nog een herke- nmgspunt nodig heeft. Als de ar chitect voor het project is geko zen, betekent het dat eindelijk haast wordt gemaakt met de vol tooiing van het uitgebreide ver nieuwingsproces dat het centrum de laatste jaren heeft ondergaan. Ondernemer C. Coppens, woord voerder van Centrummanage ment Schiedam, is bly met het feit dat er eindelijk een keuze is gemaakt Coppens: „Eindelijk wordt er wat gedaan aan het gat vdii Sciueutilü Het tel rein dat er nu ligt heeft geen enkele aantrek kingskracht Volgens Coppens is de uitbrei ding van het aantal winkels die in het plan is opgenomen, geen noodzaak. „De stad wordt er le vendig en gezellig door. Er ont staat een duidelijke route naar het centrum, Nu is het nog veel te doods." Doods en koud zijn ook de woor den waarmee PvdA-fractievoor- zitter P. Groeneweg de plek be schrijft. „Het evenwicht in de stad is zoek. Het stadskantoor, tegen over het plein, is een groot ge bouw Het ontbreken van bebou wing aan de kant van het plein zorgt ervoor dat dat gebouw er een beetje verloren bijstaat. Met de geplande nieuwe winkels, wo ningen en kantoren aan de ande re kant van de Broersvest heb je gelijk een duidelyk herkennings punt. Dat er een plein komt is goed. Gelukkig is dat wel kleiner dan het 'hertenkamp' wat er nu ligt. Een goed plein bestaat juist bij de gratie van de omliggende bebouwing." M. J, C. Houtkamp van D66 spreekt ook 'in Siberi sche termen' over de vlakte. Hij is het met het Centrummanage ment Schiedam eens dat het goed is dat er haast met de uitvoering wordt gemaakt „Het nemen van een goed besluit over het terrein heeft al zo lang geduurd. Daar was niemand bij gebaat. Voor ons is vooral de kwalitatieve uitstraling van het winnende plan belang rijk. Het plein met winkels en ho reca moet een plek worden waar iedere Schiedammer trots op moet zyn. CDA'er G. Kaptein waarschuwt wel voor te snelle uit voering. Haastige spoed is vol gens hem ook m dit geval met goed. „We moeten binnen het nu gekozen plan waken voor archi tectonische gedrochten." Dat vindt ook wethouder A.F. de Leede van GroenLmks. Hy plaatst nog wel een kanttekening bij de hoge bebouwing aan de kant van de Broersvest. „Die zou wel eens té hoog kunnen zyn. We willen een aantrekkelijk gebied. Daar hoort ook het geplande groe ne binnengebied in. Met het ge plande groene gebied zijn wy best tevreden. Verpest het dan echter met met te veel kantoorbouw." Schiedam Platform Schiedam heeft de concept kandidatenlijst rond. De partij die voor het eerst met de gemeenteraadsverkiezingen meedoet had al eerder unaniem de lijsttrekker gekozen. Th.H. B. Schoenmakers, ex-CDA, trekt de kar by de veriaezingen van 4 maart Hij wordt gevolgd door J. H, Cranu die voor de verkiezingen hoopt af te studeren. Nummer drie is N.H. van Seters, een voormalig drukwerkadviseur. Hij wordt gevolgd door de eerste vrouw in het gezelschap. M. Monté staat op vier. Nog niet zo lang geleden stond zy op de kandidatenlijst van Gemeentebelangen SeJ^e- dam en één jaar geleden was zenog lid vanD66. Op nummer vyf staat S. J. Schuit, die directeur is van een bedrijf inzakeiijke dienstverlening. Schuit zit ook in het bestuur van Platform Schiedam. Hij- wordt op zes gevolgd door W. Bost en op zeven staat H. M. van Vessem. De lijst wordt 13 januari defini tief vastgesteld door de leden. Lijsttrekker Schoenmakers denkt met deze lijst voldoende ervaring binnen zyn party te hebben. Hij wil eigenlijk niet koffiedik kijken, maar hij ver wacht wel minimaal drie zetels binnen te halen. „Het 2ijn er in ieder geval minder dan 35," zegt hij. kleur een mogelijkheid moet zijn. Op maat gesneden uitgaven voor de eigen wijk. Ook zou het moge lijk moeten zyn dat de bewoners verenigingen in alle wijken onder eigen verantwoording een wijk krant maken. Dit moet door de ge meente financieel en met kennis worden gestimuleerd. Om de mensen dichter bij de poli tiek te brengen of andersom, zou den de vergadertijden van de ge meenteraad en de commissie va ker in de avonduren moeten val len. Zo kan iedere burger de mo gelijkheid krijgen om de vergade ringen by te wonen. Daarnaast moet er volgens Gemeentebelan gen kort en zakelijk worden ver gaderd. Op financieel gebied is er volgens de plaatselyke partij ook het nodi ge te verbeteren in de gemeente. Zo hecht Gemeentebelangen gro te waarde aan een begroting die ook zonder de reserves sluitend kan worden gemaakt. Over tane ven doet de party in haar verkie zingsprogram geen uitspraak. Wel vinden ze dat de onroerende- zaakbelasting opnieuw moet wor den bestudeerd en de taxaties nauwkeuriger "moetenworden uitgevoerd. Bovendien moet er op J dat vlak meer evenwicht komen tussen bedrijven en particulieren. Het toekomstige college moet vol gens Gemeentebelangen duidelij ke prioriteiten stellen. Zo zou de slogan werk, werk en werk van onder meer het huidige college wat Gemeentebelangen betreft kunnen worden vervangen door scholing, scholing, scholing. ,$y- na zeventig procent van de werk zoekenden in Schiedam heeft een opleiding op het niveau van VBO/ Mavo of lager. Alleen scholing Kan hier soelaas bieden," vindt Gemeentebelangen. Ook de uitgaven voor de verbou wing van het Stedelijk Museum vindt Gemeentebelangen niet in verhouding staan met de overige zaken die nodig zijn in de jenever- stad. „Gemeentebelangen is niet tegen een nieuw of vernieuwd museum, maar heeft andere prio riteiten zoals bijvoorbeeld de stadsvernieuwing en de binnen stad." De komende tyd ziet Gemeente belangen het bovendien als haar taak om bijvoorbeeld de monu menten te behouden, de binnen stad een beter aanzien te geven en uiteindelijk om te zorgen dat de Schiedammers positiever over hun stad gaan denken. Vlaardingen Voor het slepen moest altijd gebruik worden ge maakt van een lawaaiige motor boot. Daar komt echter een einde aan. want sinds zaterdag heeft het Zeekadetkorps Vlaardingen een heuse sleepboot m zijn vloot, die verder bestaat uit drie kleine zeil- vletten. De sleepboot is geschon ken door het VSB-fonds en na mens dat fonds werd de zeven meter lange sleepboot zaterdag middag door J. J. de Kramer over handigd aan de zeekadetten. Dat gebeurde tijdens de nieuwjaarsre ceptie op het korpsschip Assam II dat aan de Westhavenplaats in Vlaardingen Lgt. De sleepboot krijgt de naam Ker- kules. Na een naamgeefwedstrijd bleek deze naam onder de zeeka detten het populairst. Met de Her- kules kan het Vlaardingse zeeka detkorps de oefeningen in het wa ter - die ze met de 35 zeekadetten doen - beter uitvoeren. „De sleepboot kan uitstekend worden gebruikt bij de oefeningen in de zomerkampen," vertelt Robert Terteroo, die heel blij is met de nieuwe aanwinst. Oude wens Met de komst van de sleepboot is een oude wens in vervulling ge- De Vlaardingse zeekadetten nemen hun nieuwe aanwinst in gebruik. FotoRoei oijkstra gaan. „We wilden al heel lang zo'n sleepboot hebben," vertelt Tet- teroo. De sleepboot geeft de ka- detten meer bewegingsvrijheid op het water. De Herkules zal dit jaar dan ook regelmatig door de zeekadetten naar de plassen en meren in Zuid-Holland en Zee land worden gevaren. Maandag 5 januari ROTTERDAM Lantaren 2 21.00 In de mi. Biblio theektheater 20.15 Goden, enge len en mensen. Lezing Theosofisch Genootschap. Zaal de Unie 20,30 Jong Rotterdam. Dinsdag 6 januari SCHIEDAM Podium Café Jamsessie,21.30u. VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. Bingo, 14.00U. ROTTERDAM de Doelen Gr.z. 20.15 Stenen van de opera. Dizzy 22.00 Los! Ahoy 20.00 Puff Daddy. Lantaren 2 21.00 In de nu. Lantaren/Venster 21.00 Heden Stad. Luxor Theater 20.15 Waarden berg&de Jong. Zaal de Unie 20.30 Architectuurdebat ten. ROTTERDAM (Oudejaarsavond zijn de theaters gestoten) Cinerama 1: Tomorrow never dies' (12) dag.12.30-15.30-18.30- 21.30, wo.alleen 12.30, do.met om 12.30. Clnerama2: 'LA.Confidenti- ai' (16) dag.(beh.wo.) 18-21.10. Ci nerama- 3: 'Home Alone' (al) dag.13-15.45-18.30- 21.15,wo.alleen 13, do.met om 13. Cinerama 4: 'My bestfnend's wed-, ding' fa!) dag.12.45-16-18.45- 21.30, wo.alleen 12.45, do.met om„ 12.45. Cinerama 5: The peacema ker- (16) dag.12.15-15.15-18.15-" 21.15, wo.alleen 12.15, do.met om 12,15. Imax Theater. 'Amazon' (al) dag. (beh .ma .)14-16, 'SuperSpeed- way' (al) dag.(beh.ma,)15, wo, vr.za- .zo.ook 13. 'Hercules' (al) dag. (beh.wo.) 17,wo.vr.za .zo.ookll.15. 'Seven years ut Tibet' (12) dag. (beh.wo.)19-21.30. Lantaren: 'Caria'sSong' (16) dag. 19.3Q.'Altfe less ordmaiy' (al) dag.22, vr- .zo.wo.ook 14.30. Venster 1: Wil de' (16) dag.19.30-22, manietom 22. vr. 15.30 Movtezone: Srpall Fa- ces. Sneak Preview, ma.22. Venster 2: Vertigo' (16f; dag.(beh.ma.), 19.30, vrmwo.ook,14.30. 'Irma Vep' (16) dag.21.45, ma.22.15. Fï/mcourse,, Rotterdam ma.16- 19.30, Venster 3:'Légrimasnegras' (al) dag.(beh.ma.)20, vnzo.wo.ook 14.30. 'Hiroshima men amour' ma. 19.30. 'L'Appartement' (16) dag. 22. Venster 4: Yaura-t-tide/a neige Noel' (16) dag 20-22. Lu- mlère 1: 'Spiceworid the movier (al) dag.13,15-15.50. Do.met om 13.15. 'Starehip Troopers' (16) dag.18.15-21.20. Lumlère 2: To- morrowreverdies' (12) dag. 12.15- 15.20-18.20-21.20, wo.alleen 12.15-15.20,do.ntetom 12.15. Lu- mière 3: The lost world' (al) dag.18.10-21,10. Lumière 4: 'Air Force One' (16) dag.18.05-21.10. - Rexane: 'Erotiek in het fitness cen trum' (18) do. Vm zo. doori. voorst. 'Het heetste hoertje aller tijden' (18)" ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé: To-.. morrow never dies (12) dag.ll-» 13.40-16.20-19-21.40, wo.alleen' 11-13.40, do.za.nietom 11. Home<> alone 3' (al) dag.11.20-13.50- 16.20-18.50, wo.alleen 11.20- 13.50, do.met om 11.20. 'Alien 4: resurrection' (16) dag 21.50 'Her cules' (al) dag.16.50-19.30-22, di- .met om 22. 'Seven years in Tibet' (12) dag.11.20-14.20-18.25- 21.20, wo.alleen 11.20-14.20, do- met om 11.20. Thegame'(12)dag. 18.10-21.10. The full Monty' (16)- dag.11.40-14.05-16.50-19.20- 21.50, wo.alleen 11.40-14.05, do- .metom 11.40. 'Spsceworld the mo vie' (al) dag.11.40-14-16.30- 18.50-21.30, wo.alleen 11.40-14, do.met om 11.40. Sneak preview: We blijven verrassen di.21.45. Kindermatinees: Cinerama 2:1 'Hercules' dag.13.30-15.45, wo.al leen 13.30, do.met om 13.30. Lan taren/Venster: 'Hetoogvan de ade-_ laar* vr.zo.wo.14. 'Poes poes' zo.wo.14. Lumlére 2: 'Hercules'- dag.13-15.30, do.net om 13. Lu- miere 4: 'Home Alone 3' dagl2-15, do.met om 12. Pathé: 'George uit de Jungle' dag.ll,50-14.20 do.met om 11.50, 'Hercules' dag.11.30- 13.40-15.55, wo.met om 15.55, do.met om 11.30. 'Helgrote Panda avontuur'wo.7/114.20. Schiedam Nadat een stopteken op de A 20 werd genegeerd heeft de Schiedamse politie vrijdag- nachtrond 03.00 uur de achtervol ging ingezet van een personenau to. Na een dollemansrit door de Spaanse Polder werd de auto op de Tjalklaan klemgereden. Na on derzoek bleek dat de auto was ge stolen in Rijswijk en dat hij goe deren bevatte die van diefstal uit een auto aan het Schiedamse Hooiland afkomstig waren. De twee inzittenden, een 37-jarige Vlaardinger en een 26-jarige man uit Molenschot, zijn aangehou den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1