13,; U 'J. Xet is heel prettig: winkelen in een centrum waar je niet van de sokken wordt gereden' Vlaardingse kunstenaars met elkaar in gesprek Bewonerscommissie Boso stopt ermee Uganda Goed jaar Mediteren met Lathouwers Leentjebuur in Artotheek Ambtelijke molens draaien.... Slachtofferhulp in Hoek van Holland Abonneeservice Rotterdams Dagblad Dinsdag 13 januari 1998 Ik kan, als ik zo de ontwikkelingen van de eerste weken in het nieu we jaar in ogenschouw neem, me niet aan de indruk onttrekken dat we met en in Schiedam een goed jaar tegemoet gaan. We zijn het in elk geval goed begonnen. De basis voor het goede gevoel werd eigen lijk al op 30 december gelegd toen de politie in de Gorzen wei optrad tegen vernielzuchtige oproerkraaiers die menig medeburger een 'ou derwets' gevoel van onveiligheid gaven. De knuppel ging er nog net niet overheen, maar er werd tenminste wel opgetreden. Niet ouwe hoeren, de beuk erin, moeten de dienders hebben gedacht en hup, al les ging de arrestantenwagen in. Mee naar het bureau om daar gedu rende de jaarwisseling even na te denken over het ontoelaatbare ge drag. Mooier konden burgemeester en wethouders het jaar natuurlijk niet beginnen door eindelijk een beslissing te nemen over het Hema- plein. Tegenover het Stadserf, dat alleen door Italianen aangelegd schijnt te kunnen worden, komen woningen, winkelruimte, een par keergarage, fietsenstalling, wat groen en een plein met straks in de zomer wat terrassen erop. De politiek en ondernemers zijnblij dat er eindelijk wat komt. Weer een herkenningspunt waar Schiedam zo om zit te springen. Herkenningspunt? Voor wie? Elke stad zet op de rotte plekken in het centrum nieuwbouw neer waarvan je kopietjes in alle uithoeken van het land tegenkomt, dus zo'n geweldig herken ningspunt zal het nou ook weer niet worden. De ruïne, dat was een herkenningspunt. Was. Daar, en dat draagt ook bij aan het mooie begin van dit jaar, sluit het verkiezingsprogramma van Gemeentebelangen fraai bij aan. Monu menten behouden en de binnenstad een beter aanzien geven waar door de burgers eindelijk eens positiever over hun stad gaan denken, Geen geld weggooien richting museum, maar gebruiken voor de stadsvernieuwingen de binnenstad. Dit is geen warm pleidooi voor de partij, oh nee. Ik zou niet durven. En met kunnen. Want een wijkkrant in elke wijk is zinloze smijterij met overheidsgeld. Neem het clubblad de Oostreporter maar als voorbeeld. En verslaafden werkervaring op laten doen in een poging de door hen veroorzaakte overlast tegen te gaan, werkt ook niet. Af kicken is de enige remedie! Anti-Gemeentebelangen dan? Nee, dat ook weer niet Ieder z'n meug. Van mij hoort u niet wat mijn partij dan wel is. De heb in mijn leven één geheim en dat houd ik voor me. Heerlijk om straks in maart mijn politieke keus kenbaar te maken, zonder dat iemand er ooit achter komt voor wie en wat ik heb gekozen. Ik heb ook geen ver kiezingsprogramma's nodig om mijn keus te bepalen. Die wordt door de jaren heen gevormd. Ik ben alleen nog op zoek naar de partij die vier jaar na de verkiezingen kan aantonen wat ze van het verkie zingsprogramma heeft waargemaakt. SANDER SONNEMANS Belangstellenden kunnen zaterdag 17 januari en 28 maart bij de NPB Schiedam mediteren onder leiding van prof. Ton Lathouwers, geautoriseerd zenleraar. Ook houdt hij enkele teisho's (korte toespraken) en is er gelegenheid om vragen te stellen. De meditatiedagen duren van 10 00 tot 16.30 uur. Deelname kost 20 gulden per dag en 35 gulden voor twee dagen. Opgeven moet minstens 14 dagen van te voren bij het secretariaat (4260756), of bij Magda Hee- sen (4265973), Het kerkgebouw van 4e NPB Schie dam is te vinden aan de Westvest 90. Het educatieve project Leentjebuur loopt momenteel in de artotheek. Hieraan doen 375 Schiedamse scho lieren mee uit groep 7 en 8 en de derde klas van het Stedelijk Gymnasium Schiedam. Het is een geza menlijk project van Artotheek Schiedam en Kunst uitleen HoUandia in Vlaardingen. Leentjebuur is een wisselwerking tussen Artotheek en scholen; de kinderen komen met de hele klas naar de Artotheek en zoeken daar een kunstwerk uit voor in de klas. In diezelfde klas wordt een werkstuk ge maakt onder begeleiding van de beeldend kunste naar Marjon Hoogendijk. Dit werkstuk komt weer naar de Artotheek om daar tentoongesteld te worden. Ook maken de kinderen thuis een foto van een favo riet kunstwerk en schrijven er in een paar zinnen bij waarom dit kunstwerk is uitgekozen. De scholieren bezoeken deze week de Artotheek. Vol gende week zullen ze het werkstuk maken. De ten toonstelling die bij dit project hoort, wordt vrijdag 6 februari om 16.00 uur geopend door burgemeester R. Scheeres in de Artotheek in Schiedam en duurt tot en met 20 februari. Op diezelfde dag zal burgemees ter L. W. Stam om 19.00 uur hetzelfde doen in de Kunstuitleen HoUandia in Vlaardingen. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaai Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Vlaardmgse ambtelijke molens draaien met of nauwelijks en daar weten de meeste bewoners van het doodlopendegedeelte aan de Vaartweg over mee te praten. Sinds de gemeente Vlaardingen aan het bezuinigen is ge slagen en daarom in het centrum parkeergeld ging heffen, zitten hier de bewoners met de gebakken peren Op werkzaterdagen en tijdens de marktdagen is het hier gratis parkeren voor winkeliers, het personeel van deze winkeliers en de klanten van deze winkeliers. Dagelijks een drukte van jewelste, daar is echter mee te leven. Waar niet mee te leven is in deze smalle straat is het volgende: het doodlopende gedeelte is vaak niet of nauwelijks te bereiken door hulpdiensten zoals brandweer en/of zieken- vervoer. Gelukkig komt dit niet al te vaak voor, maar toch.een gewaar schuwd mens telt voor twee, zegt men. Maar wel komt het voor, dat twee tot driemaal per week, de aan het eind van de straat geplaatste blokcontai- ner geleegd dientte worden door een grote vuilniswagen van de gemeen- telijkereinigingdienstlkneemdanookmijnpetjeafvoordeherenchauf- feurs die achteruit rijdend deze straat weten te nemen. Maar een enkele keer lukt dit niet, met als logisch gevolg: de chauffeurs van deze vuilnis wagens nemen geen enkel risicoen keren 'onverrichter zake' deblokcon- tamer de rug toe. Wat resulteert in een overvolle blokcontamer met daar omheen vele volle vuilzakken die 'snachts door honden, katten, rattenen tweedehands vuilbakzakkenjagers overhoop worden geklauwd en daar na een enorme bende in de straat oplevert. Gelukkig hebben wij in Vlaar dingen een Cleanteam maar dat is aan de Vaartweg niet of nauwelijks zichtbaar. Uiteraard ligt een doodlopende straat niet in de rijrichting van de gemeentelijke kantine aan de Hoflaan, waar het mijns inziens goed toeven is, zelfs ieder uur van de dag. Ik zal u niet lastig vallen met het aantal keren dat ik de gemeenschappe lijk instanties heb gebeld Als geheid antwoord kreeg ik maar al te vaak te horen: 'meneer Tempelaar, momenteel zit ik aan de koffie, maar ik zal zien wat ik voor u kan doen'. Daarna geb eurde er meestal mets. dus belde ik maar weer opnieuw. De Vaartweg dient simpelweg verbreed te worden met parkeervakken. Dirk Tempelaar, Vlaardingen Door Jan Rozendaai Vlaardingen Groenlinks in Vlaardingen wil dat het cen trum van de stad verboden gebied wordt voor de auto. In de rest van Vlaardingen mag niet harder dan dertig kilo meter per uur worden gere den en niet alleen in de bin nenstad, maar in heel Vlaar dingen gaat het parkeren voortaan geld kosten. Voor- -raag aan de fiets en stadsbus jes om iedereen in het cen trum .te brengen. En natuur lijk moet het openbaar ver voer gratis. Dat zijn de op zienbarendste punten uit het verkiezingsprogramma dat luistert naar de -toepasse lijk gekozen - titel W oor een ander Vlaardingen'. Fractie voorzitter en lijsttrekker Ben van der Vfide legt uit. Het centrum van Vlaardingen zonder auto's. Hoe ziet dat eruit Van der Velde: „Dat ziet eruit als één groot wandelgebied. Welmoe ten gehandicapten en bevoorra- ders van winkels een ontheffing krijgen voor het rijden in het cen trum. Het is natuurlijk heel pret tig: winkelen in een centrum waar je niet van de sokken wordt gere den door auto's en het blik ook niet in de weg staat. Het centrum van Vlaardingen staat er stampvol mee, terwijl het daar helemaal niet op is gebouwd. Geen auto's zou de leefbaarheid heel erg ten goede komen, dat moeten we ons realiseren. Het enige wat jammer is dat die twee parkeergarages er al staan en de derde ook niet meer valt te gen te houden. Dat is een feit Het autoverkeer moet dan wel recht streeks van en naar die garages worden geleid." Hoe realistisch is het plan. De win keliers zullen met op jullie stem- EenVlaardings centrum zonder voorbij razende auto's, dat is waar Groenlinks onder meer voor staat. Foto Roel Dijkstra Van der Velde; „Er zyn talloze winkelcentra waar geen auto's meer mogen komen. In Amster dam, waarde problemen veel gro ter zijn, is er een paar jaar geleden een referendum over gehouden dat het net niet heeft gehaald. Het centrum in Vlaardingen is na tuurlijk al autoiuw. Ik ben heel blij met het fietspad voor V&D waar je niet meer met de auto mag komen. Aan de andere kant, voor Boekhuis Den Draak, zyn de par keerplekken verdwenen maar daar mogen nog wel auto's rijden. Dat hoeft niet van ons Je moet zoiets natuurlijk met plompverloren, van de één op de andere dag invoeren. In Vlaardin gen is verkeer altyd een 'hot item' en daar moet dus eerst over wor den gesteggeld. Die discussie wil len wij graag aanzwengelen. Wel licht komt er een referendum over. Dat zou het eerste m Vlaar dingen zyn. En de winkeliers zouden waar schijnlijk toch niet op ons stem men. Die stemmen toch op Brou wer (van de nieuwe party Stads belangen, red.)? Wy zyn geen par ty die iedereen te vriend wil hou den GroenLinks houdt er met van om de grootste gemene deler te zoeken. Wij nemen een stand punt in - niet uit arrogantie, maar om duideijk te zyn. Mensen zijn vrij om op ons te kiezen. Zo zullen de meeste varkensboeren bij de Tweede Kamer-verkiezin gen ook niet op GroenLinks stem men. Nou ja, dan niet." Maar GroenLinks wil toch meere- geren in het nieuwe college? Van der Velde: „Daar moetje rea listisch m zyn. Dit is wat wij wil len: niet met de auto in het cen trum. En zo staat ons programma vol met goede dingen, maar in co alitieonderhandelingen ga je daarover praten. Maar dat ont houd je er toch niet van om op te schrijven wat jij graag wil. Wy zul len alles er aan doen om die pun ten in het coalitieprogramma te krygen." Die stadsbusjes. Vertel eens. Van der Veide: „Wy denken aan particulier initiatief. Wat kleinere busjes die frequent vanuit Holy en andeie delen van de a tad naar het centrum rijden. Met name ook vanaf bejaardencentra en andere plekken waar veel mensen zijn. Nog meer vervoer op maat dus Het mooiste zou natuurlijk zyn als mensen die van buiten Vlaar dingen naar het centrum willen, ergens aan de rand van de stad de auto neerzetten en dan snel met zo'n busje verder worden ge bracht. Dan moet je natuurlijk geen tv willen kopen, maar die kun je dan later gaan ophalen. Daarnaast willen we dat op z'n minst wordt uitgezocht wat de consequenties zyn om lijn 56 -de Vlaardingse buslijn - gratis te la ten rijden. Want zo'n bus moet na tuurlijk wel worden betaald. Wy willen wel eens weten wat dat kost Er zijn in Belgie allerlei proeven en ook m Nederland wordt de roep om gratis openbaar vervoer steeds groter." Iedereen moet van jullie gaan be talen voor het parkeren van de au to. Oofc voor zijn of haar eigen deur Dus u ook in Vlaardinger- Ambaehl? Van der Velde: „Al die auto's op straat kosten de gemeente bij el kaar ontzettend veel openbare ruimte. Als lapmiddel hebben we voor de binnenstad het belang hebbenden-parkeren omdat de druk van de bezoekers zo groot werd dat de bewoners hun auto niet meer kwyt konden voor de deur. Je ziet dat het probieem ver schuilt, want de mensen zyn eer der bereid om een half uur te lo pen dan vyf gulden te betalen vooreen parkeerplek. En zo neemt de parkeerdruk steeds verder toe By my m de buurt is amper meer een parkeer plek te vinden. Iedereen koopt steeds een grotere auto en heeft er daarvan inmiddels vaak twee of drie. Al dat blik neemt dus een he le hoop openbare ruimte in be slag. Als je een schuur bouwt ter grootte van een auto moet je die grond tenslotte ook kopen. Eigen- lyk is het daarom heel raar dat je wel zo maar bijna overal je auto voor niks neer kunt zetten," Eén zondag in de maand wntlen jullie helemaal geen rijdende au to's zien in Vlaardingen. Van der Velde: „Dat lijkt ons fan tastisch. Eén zondag in de maand de straten vrij voor spelende kin deren, wandelaars en fietsers. Hoé utopisch het misschien ook klinkt in deze tijdje mag dat toch best willen en vinden Tenslotte moet van jullie de fietser meer voorrang en veiligheid krij gen in Vlaardingen. Hoe dient dat te gebeuren? Van der Velde: „Het liefst zouden wy zien dat er aan het begin van de bebouwde kom van Vlaardin gen een bord komt te staan dat de maximum snelheid dertig kilo meter per uur bedraagt, Alleen voor doorgaande wegen als de Burgemeester Heusdenslaan moet een uitzondering worden ge maakt. Het probleem is echter dat dit wettelijk niet kan. De wet schryft voordat het in dertig kilo meterzones fysiek onmogelyk moet zijn om harder te rijden. Dat zou betekenen dat er overal drem pels of bloemenbakken moeten komen. In elk geval willen we dat het voor de fietsers veiliger wordt in Vlaar dingen, Er moeten meer veilige routes komen, waarop fietsers voorrang hebben boven het overi ge verkeer. Ook moeten fietsers sneller aan de beurt zijn bij ver keerslichten. Als jc nu aan komt rijden en op de knop drukt, zie je eerst alle rijen auto's drie keer gaan en sta je als fietser te wach ten. De fietser moet in die cyclus van de verkeerslichten op z'n minst gelijkwaardig worden ge maakt aan het autoverkeer. Maar het liefst zouden wy zien dat er in die cyclus wordt ingebroken in hun voordeel, zoals bij de lyn- dienstbussen ook gebeurt." MaassluisDe Bewoners Organi satie Sluispolder-Oost (Boso) gaat stoppen met haar activiteiten. Het niet kunnen vinden van vervan gers voor afzwaaiende bestuursle den ligt ten grondslag aan dit be sluit. De Boso heeft, vertelt secretaris I. van Meggelen, 'flink de hand ge had' in de afgeronde renovatie van Elementumflats in het meest oostelijke deel van Maassluis. Ook hebben de belangenbeharti gers zich, met anderen, hetafgelo- pen jaar sterk gemaakt voor het veiliger maken van de verkeers- liehtinstallaties aan de Laan 1940- 1945. Van Meggelen. naast de voorzitter één van de bestuursleden die stopt, betreurt het noodgedwon gen ophouden van de Boso. „We hebben advertenties gezet en een wijkbnef gestuurd, maar nie mand reageert Dan denk ik dat ze wel tevreden zullen zyn." On danks deze gesuggereerde tevre denheid vindt de secretaris een bewonerscommissie eigenlijk wel nodig. „Dan is er een directe lyn met de gemeente en de woning stichting. Een vast aanspreek punt Nu de Boso stopt, zullen wijkbe woners met problemen zich direct tot de gemeente moeten richten, legt Van Meggelen uit. Huurders kunnen ook terecht by de Vereni ging Bewonersbelangen Maas sluis E. J van Iperen, voorzitter van deze uit de huurdersraad en het platform buurtbeheer ontsta ne veiemgmg, vindt het verdwij nen 'verschrikkelijk jammer'. .Als mensen zich met problemen tot ons richten, zullen we ze toch adviseren om een bewonerscom missie op te richten Vlaardingen Fotograaf Ene van Straaten heeft alle Vlaardingse kunstenaars uitgenodigd voor een gesprek. De dialoog, die vrij dag 16 januari m het Hollandia- gebouw plaatsheeft, moet leiden tot nieuwe kunstimtiatieven. De bedoeling is te komen tot een overleg waarin kunstenaars el kaar zo'n drte keer per jaar ont moeten en met elkaar praten over eventuele samenwerking „Er zyn zo veel mogelijkheden waar mensen zich met bewust van zyn en die toch geld kunnen ople veren," licht Van Straaten het ini tiatief toe. „Zoiets dis net jaaiiyk- se Open Ateliers, maar dan op een andere manier En de onlangs ge houden Salon van Vlaardingse kunstenaars in de HoUandia Gale rie bijvoorbeeld, dat initiatief kun je als kunstenaar ook zelf ne men." Nodig is een vonk om de boei in beweging te zetten, zegt de initia tiefnemer. Hij weet dat het leeft „maar er moet ergens iets gebeu ren. Belangrijk is dat mensen met een plan komen, daar met ande ren over kunnen praten en zo tot gezamenlyke initiatieven komen. Als je elkaar eén keer per jaar ziet, in de kroeg of ergens anders, dan kom je daar met toe." Van Straaten ziet het helemaal voor zich en slu't samenwerking met het bedrijfsleven en eventueel buurgemeenten Schiedam en Mddssluis niet uil ..Met een goed plan kun je ver komen en kun je subsidie aanvragen by de culture le raad Als voorbeeld noemt hy het plan voor een tentoonstel lingsruimte by het Vlaardingse stadhuis. „Daar zou ik my best hard voor willen maken." Een laatste poging om tot een structureel overleg van Vlaar dingse kunstenaars te komen stamt van vier jaar geleden. Initi atiefnemer toen was Vrije Acade mie-directeur Henk Horsten, die nu voor het plan van Van Straaten ruimte m het Hollandia-gebouw aan de Oosthavenkade ter be schikking stelt. Tijdens de bijeen komst op 16 januari, waarin kun stenaar Hans Rikken vertelt over zyn werk, wil Van Straaten inven tariseren welke ideeën er leven by zijn Vlaardingse collega's. Plan is om daarna een enquête rond te sturen en vast te stellen in welke vorm het kunstenaars-overleg, dat volgens de fotograaf absoluut geen soos moet worden, kan wor den gegoten. Dinsdag 13 januari SCHIEDAM PckJI um Café. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, Wrfvan Kralmgenen Edwin de Vnes met Scenes uiteen huwelijk. 20 00u. ROTTERDAM Theater ZuWptefe Grz 2015 «alma de Doelen Gr z.2015NedertandsStudentenOr- kesl Dfzzy22 00 Het Kwartet. Cabaret Res taurant Schellinks 19 00 Zzep. lantaren/ Vensterêl00 Heden Stad. Luxor Theater 20 ISWaardenberg&deJong Zaal de Unie 20 30Aichitectuufdebatten. Woensdag 14 januari SCHIEDAM De de 4 Molens. Ouderenbiljarttoemooi, 9 30u. Dc Oost. Activiteitenciub, 10.00- 3 2 OOu Woon zorgcentrum Thurledo. Bingo, 14.00u MAASSLUIS Theater Schuurkerit. Pandemoma Protiuk- tses met Maxi's Mix, 14 OOu. ROTTERDAM de Doelen Gr z. 12.45 Lunchconcerten. 2015 Rotterdams Philftarmonisch Orkest Lantaren/Venster21.0Q Heden Stad. luxor Theater20.15 Waarden berg de Jong. Rot- terdamsa Schouwburg Gnz. 20,15 Ten Oor- log. W tl 20 30Tonques&Savage love. Thea ter Zuidplein Gtz. 20.15 Het Belang van Ernst Zaal de Uniö20.30 Volgspot-bve. do 8 t/m wo 14 januari ROTTERDAM Cinerama 1: Tomorrow never dies'{12} dag, 12.3Q-15.3018.30-21.3Q.CIn.2: 'She'sso lovely' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.40. Cln.3: 'Home Atone 3' (al) dag.13-15.45-- 18.30. The peace ma kef (16) dag. 21.15 Cln.4: 'My best fnend's wedding" (ai) 13.15- 16-18.45-21.30- CJn.5: 'LA. Confidential' (16) dag. 1810-21.20, do vr.ma.di. ook 12,10-15,10 Imax Theater: Amazon' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (ai) dagfbeh.ma.) 15. Ttrelmngsea' (al) dag (beb ma.) 13 "Her cules'(al) dag. 17, zo. ockli. 15.'Seven years in Tibet'(12) dag 19-21.30. Lantaren: 'Artemisia' (161 dag.(beh.wo) 19.30, vr zo. ook 1430. 'A life lgsordiDar/ (al) dagjbeh.wo22. Vensteri: Wilde" (16) dag. IS 30-22, ma. niet om 22. Movtezone: 'La ardil'arojaV. 15,30. FestwalSneak'Lavie de Jesus' ma. 15 30-22. Veru2: 'Exit' (16) dag (beh.ma.) 19.30, vr.zo.wo. ook 14.30. 'Fnsoner of the mountain' (16) dag. 21.30, ma. 2145. 'Senso' (16) ma. 19.30. Veti.3; 'Conté d'hivef (al) dag, 20, vr.zo.wo. ook 14.30 'Love serenade' dag 22.15. Ven.4: 'Manan, een zigeunerleven' (16) dag. 20. Taura-Mlde la neigeèNoe!'(16)d3g. 22.15. Lumïère 1: 'Starship troopers' (16) dag. 12 05 15.05-18 15-21.20. Lum.2: Tomor row never dies' (12) dag. 12.30-15.30- 18 25-21.20. Uim.3:'Spiceworid the movie' (al) dag 13.15-15.50. 'Double team' (165 dag. 18.30-21.30. Lum.4: 'Air Force One' (16) dag 18.05-21.10, do vt.ma.dt. 12,15- 15.15. Rexane: Teenager in love' (18) do. t/m zo. dood voorst'Spel d» bekonng (18) ma, t/m wo. dood. voorst. Patbó: 'Starship troopers" (16) dag.fbeh.zo.) 1150-14.45-18.25-21.20, 29. 13-15.45- 1S.25-2L20. 'Hercules' (al) dag. 19,30-22, di.met om 22, do.vr.ma.di. ook 11.30-14- 15 30. 'Hotnealone3' (al) dag. 11.10-13.50- 16.20, wo.met om 13.50. '/uien 4: resurrec- tion'(l6)dag. 19-21.40. 'SevenyearsfnTibet' (12) dag. 11.50-14.50-18,15-21.10. To morrow never dies' (12) dag 11-13 40- 16.20-29-22.40, za. met om IX. The full Monty (ai) dag 16.50-19,20-21.50, do.vr.ma.di, ook 11.40-14.05. 'Spiceworid the movie' (al) dag. 13,40-14-16.20. The game' (12) dag. 18.45-21.30. Sneakprewew: Politie Code di. 21.45. Kindermatinees: Clrwama 5: 'Hercules'xa- .zo.wo 13 30-15.45. Lantaren/Venster 'Pippi Langkous' ,m. 14. 'Poes poes' vr- jowo, 14 Lumlére 4: 'Hercules' za- .2O.w3.12.30-15.30. Pathé: 'George urt de Jungle'za. wo. 11.40-14,20, zo.14.20. 'Her- cules'zazo wo. 11.30-14-16.30.'Shaiio'wo, 13.50 Hoek van Holland De inwoners van de deelgemeente Hoek van Holland kunnen sinds het begin van dit jaar gebruik maken van de hulpverlening van Buro Slachtof- iprhulp Rijnmond. Het bureau is gevestigd aan de Westersingel in Rotterdam. Sinds enkele jaren zijn slachtof fers van misdrijven en verkeers ongevallen voor de hulpverlening aangewezen op Buro Slachtoffer hulp 's-Gravenzande, dat een on derdeel is van het Buro Slachtof ferhulp Haaglanden. De Landelij ke Organisatie Slachtofferhulp heeft enkele jaren geleden beslo ten dat de 75 lokale bureau's moesten regionaliseren en zich aansluiten bij een regiobureau. Deze kennen dezelfde grenzen als de politieregio in het werkgebied. Voor de inwoners van Hoek van Holland betekent dit dat ze nu ook terecht kunnen by Slachtof ferhulp Rijnmond. Een afspraak maken met Slacht offerhulp kan bij het politiebu reau aan de Rietdijkstraat 109. Slachtoffers die graag in hun di recte omgeving contact willen hebben met een vrijwillig mede werker van het Buro Slachtoffer hulp Rijnmond kunnen via het bureau aan de Westersingel een afspraak maken Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 1S.30 uur Telefoon: 010-4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3