26 Groenoord viert jubileum met Schiedamse zaaltitel m Vrouwen Oranje Nassau maken het verschil PPSC: kogel eind deze maand door de kerk ODO in de wachtkamer WK laat twee punten liggen Jager uitblinker bij Rijnmond Puntverlies CKC Maassluis VZC pakt de koppositie 'Dit is een perfecte happening. evenement hebben we jaren gemist' Henk Boon opvolger van Van Leeuwen bij MSV71 De Korenbeurs debuteert in eredivisie met verlies Green Eagles boekt een nuttige overwinning Veelvuldig balverlies breekt Juventus op Rotterdams Dagblad Maandag 19 januari 1998 Schiedam De ploeg hunkert al weken, zo niet maanden, naar een zevenklapper, maar ook zaterdag in en tegen Linschoten kwam het er niet van. Sterker nog, WK, de nummer twee in de derde klasse C, keerde met een doelpuntloos gelijkspel terug naar Kethel. Stadgenoot HBBS, afgelopen weekeinde op trainingskamp in Bavel, was niet ontevreden met het resultaat van de 'Kethellap- pers'. Want als HBSS komende zaterdag van de bezoekende hek kensluiter Siveo'60 wint, heeft de Harga-ploeg de tweede penodeti- tei binnen. Linschoten was tevreden met de puntendeling. WK, spelend zon der de geblesseerde Marco Klein en Luuk van Troost maar mét Martin Vermeulen, maakte im mers het grootste deel van de wedstrijd de dienst uit, In deel twee was Linschoten één keer ge vaarlijk toen Martijn Bakker al leen voor doelman Stefan van Ha gen verscheen. De sluitpost pa reerde zijn inzet en zag de re bound tot zijn opluchting tegen het aluminiumwerk belanden. Ook Robin Smallegange en inval ler Roos van Harmeien waren dicht bij een treffer, maar het tweetal had het vizier niet op de juiste scherpte. De achterstand van WK op koploper Floreant be draagt, met een wedstrijd minder gespeeld, acht punten. Schiedam In een zinderend duel heeft de mannenploeg van volleybalvereniging Rijnmond in sporthal Groenoord de koploper van de eerste divisie B, Facopa, met 3-2 verslagen. Grote man za terdagmiddag bij de Schiedam mers was aanvoerder Arne Jager. De middenman, die al tien jaar deel uitmaakt van de hoofdmacht, begon met een lichte rugblessure aan het duel en voelde zich na af loop beslist met fit meer, maar in het duel was daar weinig van te merken want hij sleepte zyn ploeggenoten naar een uitste kend niveau. De Limburgers die al driejaar op jacht zijn naar een eredivisieplaats, wonnen de eer ste set' (7-15): -maar zagen, Rijn- rtiond daarna met i5-lu langszij konten." Véfvólgélis tv&3 tót diiei'alsmaar aantrekkelijker" waarbij spelver deler Rèmco van Oerïe regelma tig zyn middenspelers Jager en Peter Homig kon aanspelen. De apotheose voor het enthousiaste maar schaarse publiek werd na de 10-15 en 15-10 de laatste set. Daar in gaf Rijnmond Facopa geen schijn van kans; 15-8 en dus 3-2, Voor de vrouwen van Rijnmond viel er tegen koploper Abcoude weinig te juichen. Met ruime set- eijfers {15-6, 15-3 en 15-9) verloor de eerstedivisionist. Maassluis - De korfballers van CKC Maassluis hebben een punt laten liggen in hun thuiswedstrijd tegen Oranje Wit, De teleurstel lende partij tussen de subtoppers eindigde m 11-11, na de 3-4 stand waarmee de rust inging. Vooraf was Maassluis gewaar schuwd voor de Tilburgse tegen stander aangezien de uitwedstrijd met enkele punten verschil verlo ren was gegaan. Ook in eigen huis leek Maassluis aanvankelijk geen antwoord te hebben op de speel wijze van Oranje Wit. „We liepen steeds achter de feiten aan," wist Maassluis-speler Edwin Zeegers, die een 'zetje' aan een tegenstan der met een gele kaart moest be kopen, „tot we in de tweede helft op 7-7 kwamen. Daarvoor was het echt een partij voor verdedigers. Er werd zeer moeilijk gescoord en het spel was niet echt leuk om naar te kijken. Toch konden we onze voorsprong niet vast hou den, Twee minuten voor tijd kwam Oranje Wit, terecht overi gens, op 11-11. Ondanks dit gelijk spel blijven we op de tweede plek staan, achter koploper NKV die weerverder is uitgelopen." Rotterdam - VZC heeft in de derde ronde van de ZRO A-competitie de kop overgenomen van De De- vel uit Zwijndrecht. De Vlaarding se zwemmers, die de laatste vier jaar kampioen waren, traden in zwembad Aquapulca in Dordrecht in de sleikste opbieding aan. Het gevolg was tien medailles waarvan twee gouden voor Renee Snoek. Zij zegevierde op de 400 meter vrije slag (4.24.5) en de 200 meter'vry' (2.05.4.) Klassement na drie ronden; L VZC, 2. De Devel, 3. De Kempvis, 4. Nautilus, 5. De Lansingh, 6. De Gooye, 7. Merwede, 8. De Geul. Door Sander Sonnemans Schiedam Ed van Groot- veld, directielid van sponsor Thom, H. vd Boon, kon zater dagavond tijdens de finale nog niet beloven of zijn be drijf ook volgend jaar weer garant wil staan voor het Schiedams zaalvoetbalkam pioenschap, maar als het aan de deelnemers ligt, krijgt de in ere herstelde traditie een vervolg. Vele spelers en be stuursleden spraken zich lo vend uit over het toernooi, dat ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van zaal voetbalvereniging Groenoord nieuw leven werd ingeblazen. Finalisten waren jubilaris Groenoord en Sehie- damse Boys. De ploegen wa ren aardig tegen elkaar opgewassen en de 'sudden death' nadat in de reguliere speeltijd geen winnaar uit de bus was ge komen moest uitkomst bieden. Met een verwoestende uit haal maakte Robin Smallegange tenslotte een eind aan de strijd (0-1) en bezorgde ZV Groenoord met de pegel de Schie- damsezaaltitel. Dat ZV Groenoord kanshebber voor de titel was, werd al snel dui delijk want met grote cijfers werd afgerekend met SVDPW (5-0) en DRGS (4-0), Schiedamse Boys deed het ook niet gek, maar dat was niet vreemd want de club ver scheen met haar zaalvoetbalteam, aangevuld met 'gastspeler' Dave van der Hurk. Echt hoogstaand was de finale overigens niet, maai de spanning vergoedde veel. Groot was dan ook de ontlading toen 'Smal' de winnende treffer scoorde. „Vanmiddag," reageerde WK-trainer Aad de Held niet zon der humor, „schoot hij ze er niet in en vanavond sehiet hij uit alle hoeken raak. Het zal toch niet zo zijn dat hij zich heeft lopen spa ren?" Dat niet alle ploegen in de sterk ste opstelling verschenen, was misschien het enige minpuntje. De organisatie van het toernooi had bewust voor een weekeinde in de winterstop gekozen, maar kon niet bevroeden dat de KNVB wel eens een inhaalweekeinde zou plannen. Zodoende hield een behoorlijk aantal clubs het eerste team 'thuis'. Het was er niet min der gezellig om, „Dit," genoot GTB-voorzitter Jan Zwep met vol le teugen, „is weer eens een keer ouderwets. Het is een perfecte happening. Zo'n evenement heb ben we jaren gemist. Wim de Wolf (oud bestuurslid HBSS; red.) zou één wedstrijdje komen kijken, nou is het half tien en hij is er nog. Dat zegt toch wel genoeg dan hè." Goed initiatief SWSMC'er Jan Liekendiek trap te ook tegen een balletje en amu seerde zich opperbest. „Maar een toernooi met allemaal eerste elf tallen, zou toch leuker geweest zijn. Dat zou kunnen als het toer nooi voortaan midden in de win terstop wordt gehouden. Zo tegen de kerst bijvoorbeeld. Dan kan je de kans op een inhaalprogramma vermijden." „Een prachtig toer nooi en een goed initiatief," vond ook SVDPW-bestuurslid Joop Beukers. „Als alle clubs met het eerste zouden kunnen spelen, was het waarschijnlijk nog leuker Spelmoment uit ZV Groenoord-Excelsior'20. Erik van Krugten (links) heeft Excelsiors voetbalbestuu.slld Michel van Mil en doelman Ron Bronsgeest het nakijken gegeven, maar zijn schot belandt op de paal. De WK-trainers Bram Scholteen Aad de Held, inclusief vrouwen (rechts), kijken samen met scheidsrechter Dick van Ham toe. FotoPetorMoi- kentxwr geweest Met de ploeg die nu mee doet, weet je dat je tegen Groenoord wordt weggetikt. Maar gezellig is het in elk geval wel." GTB'er Hans Hoogendoom ver maakte zich ook uitstekend. „Dit is iets datje elk jaar moet hebben. Er is een hoop publiek en je ziet veel oude bekenden. Dat is toch grandioos?" 'Oude bekenden' wa ren er inderdaad volop. Scheids rechter Dick van Ham leek de zaal nooit uit te zijn geweest en liep tij dens zijn wedstrijdjes weer oude- wets met het publiek te praten. Natuurlijk 2ijn mannen als Jan Blom, Jan Liekendiek (SWSMC), Fred Lepair, Cor Timmers en Rob Meeldijk (HBSS) wat gezetter en langzamer geworden, maar ook in de Margriethal viel zaterdag avond duidelijk te zien dat de voetballers nog altijd over de no dige kwaliteiten beschikken. Die werden ook getoond door 'DSR-man' Hans van de Linde in de promotiewedstrijd tussen oude Groenoord-toppers en het ge meenteteam met daarin burge meester Remier Seheeres, sport wethouder Luub Hafkamp, DSR- directeur Jan van Vugt, Guus Klepke (PvdA), Joop Gouweleeuw (Gemeentebelangen) en Bob van de Akker (D'66). Het duel eindig de in een 3-3 gelijkspel. Van de Linde redde met twee treffers de eer van de 'lokale overheid'. En als er één in het Groenoord-team genoot, was het wel voorzitter Frans van Krugten. Zijn avond kon niet meer stuk. „Fantastisch gewoon. Dit overtreft mijn stout ste verwachtingen. De opkomst van het publiek is grandioos en de sportiviteit viert hoogtij. Nee, mooier kan het eigenlijk niet." Door Fred Louter Vlaardingen- Oranje Nassau heeft zich zaterdagavond ten koste van medekop loper Ventura Sport kandidaat gesteld voor de titel in de derde klasse van de zaalcompetitie. In een zinderend duel dat bol stond van de spanning, trokken de Vlaardingers uiteindelijk aan het langste eind: 13-11. Vooraf vergeleek coach Ed Mayer van 'Nassau' het duel tegen Ventura nog met een wedstrijd als MVV-AJAXin de PTT- Telecompetitie. Met andere woorden, de dwerg Oranje Nassau tegen de reus Ven tura uit Strijen. „Wij moeten er voor wa ken niet in het zelfde tempo mee te gaan doen als Ventura. Doen we dat wel, dan graven we ons eigen graf. Dat is wel ge bleken in de uitwedstrijd in Strijen, toen het publiek een spectaculair duel zag, maar wij wel met 19-14 weggebald wer den," aldus Mayer, bezig aan zijn laatste seizoen bij de Vlaardingers, voor de wedstrijd. Toch maakte de ploeg die fout in het eer ste deel wel. De uitgedachte tactiek viel in het water omdat Nassau toch besloot mee te gaan in het snelle spel van Ven tura. De ploeg van Lambert Roetert, die op het veld uitkomt in de tweede klasse en derhalve als de grote favoriet geldt voor de titel, kon zo haar favoriete spel spelen en was op dat moment dan ook de betere ploeg. Toch kon Ventura met de afstand nemen die het graag wilde. De marge werd nooit groter dan drie pun ten (4-7 na vijfentwintig minuten) en zo doende konden de Vlaardingers wel de gelijk in de wedstrijd blijven. In de tweede helft, die begon met een 6-8 voorsprong in het voordeel van de be zoekers, besloot Oranje Nassau de voor af uitgedachte tactiek overboord te gooi en en te gaan voor de eigen kansen. Min of meer gedwongen natuurlijk ook door de achterstand besloot men vol op de aanval te gaan spelen, daarmee direct ook de angel uit het spel van de Strijena- ren halend. Daarbij had Nassau het ge luk dat Debby Goedknegt in de tweede helft een uitstekende start kende. Met eerst een prima afstandschot, daarna ge volgd door haar specialiteit de 'omdraai- bal', bracht de 25-jarige Vlaardingse de stand weer op gelijke hoogte: 8-8. Toen twee minuten later, de pas aan de selec tie toegevoegde Laura Zwang haar ploeg ook nog aan de leiding bracht, begon by de Vlaardingers het besef door te drin gen dat er een stunt van de eerste orde inzat. Mayer: „Toen we tien minuten na de rust voor kwamen, wist ik eigenlijk al dat het goed zat Een ploeg krijgt na tuurlijk een enorme tik als het de hele wedstrijd voor heeft gestaan en dan niet alleen de tegenstander langszij ziet ko men, maar vervolgens ook nog moet toe staan dat zjj op voorsprong komt." Mooie woorden natuurlijk, maar zo ge makkelijk als de 52-jarige Capeüenaar het schetste ging het niet. Maar dat het achttal steeds beter en daardoor ook Vlaardingse handengraaien naarde bal. De vrouwelijke inbreng in de ploeg van Oranje Nassau was afge lopen weekeinde voor een groot deel verantwoordelijk voor de zege. Foto Peter Molkenboer makkelijker ging spelen was wel een feit. In een tijdsbestek van tien minuten liep Oranje Nassau uit naar een marge van drie punten. Ook in deze fase was het een vrouw die de ploeg een hele goe de zet in de juiste richting gaf. Twee pri ma afstandschoten van Monique Door nik brachten de Vlaardingers, luidruch tig aangemoedigd door een grote sup- portersscbare, op een 11-9 voorsprong. Toen Marco van der Harst er tien minu ten voor tijd met zijn enige treffer van de avond ook nog 12-9 van maakte, barstte de zaal compleet uit zijn voegen. Ventura zette nog eenmaal aan, bracht twee verse wissels in en kwam nog bijna langszij (12-11). Toch bracht een wissel aan de kant van de Vlaardingers de zege definitief in veilige haven. Invaller Ar jen Meyer bracht uit een strafworp, na eerder al twee grote mogelijkheden om zeep te hebben geholpen, de eindstand op 13-11. Goes - De korfballers van ODO zyn in het weekeinde tegen een fikse teleur stelling opgelopen. In de uitwedstrijd bij Tjoba liepen de Maaslanders tegen een 20-18 nederlaag aan. „Zo word je geen kampioen," was de uiterst nuchtere con statering van ODO-coach André Pelli- kaan. We hebben het nu niet meer in ei gen hand en moeten dus in de wachtka mer plaatsnemen." In Goes kwamen vooral de mannen van ODO niet los van hun tegenstanders. Tjoba verdedigde heel erg sterk waardoor elk schot van ODO 'onder druk' moest worden geno men. „Tjoba speelde het gewoon heel slim," aldus Pellikaan, „en daarbij was ons schot niet zuiver. Ik miste in deze partij te veel heren-doelpunten, er was geen enkele uitschieter. Het is wel op vallend dat Monique van der Meijs met vier doelpunten de topscorer was. Dat was natuurlijk de verdienste van Tjoba, een van de favorieten voor de titel." Door Erwin van der Lee Schiedam Blijft Ron de Bruijn trainer van PPSC ja of nee? Een interne brief verspreid onder de selectiespelers moest deze week duidelijkheid verschaffen over de (toekomstige) positie van de oe- fenmeester. Directe aanleiding was de berichtgeving in een huis- aan-huisblad waarin werd gemeld dat De Bruijn voor meerdere ja ren kon bijtekenen. Volgens het bestuur en Ron de Bruijn zelf is slechts de intentie uitgesproken met elkaar door te gaan. „Eind ja nuari moet de kogel door de kerk," aldus De Bruijn die zijn ploeg zaterdag in het inhaalduel tegen Reeuwijk met 2-0 onderuit zag gaan. Het eerste duel in 1998 was direct een 'topper' in de onderste regio nen van 3C. Maar de wedstrijd kwam voor PPSC, maar eveneens voor Reeuwijk, te vroeg. Want on danks het surplus aan kwaliteit, het overwicht in vooral de eerste helft en de kramp bij een aantal Reeuwijkers diep in de tweede rondgang ging 'PP' koppie onder. Het gaatje met Reeuwijk groeide door de nederlaag tot vier punten waardoor PPSC met 12 uit 14 al leen De Zwervers (13-11) en Si veo'60 (14-8) nog onder zich heeft. Toch wilde Ron de Bruijn na af loop niet reppen over een degra datieduel in de wetenschap dat slechts één ploeg degradeert en de 'runner-up' een beslissings wedstrijd zal moeten spelen. Gezien de verrichtingen van bei de ploegen en het bijzonder gerin ge aantal toeschouwers bij de eni ge wedstrijd in Schiedam had het duel echter alle kenmerken van een strijd in de marge. Slechts het begin tussen PPSC en Reeuwijk kon boeien en dan met name de verrichtingen van de thuisploeg. Het in Barcelona- kleuren gestoken Reeuwijk werd met de rug tegen de muur gezet en gaf ook veel ruimte en dus kan sen weg. Maar de spitsen Achmed Bouaouazan en Remco Magni (paal) verzuimden de rust voor de goal te bewaren waardoor het of fensief doelpuntloos werd afge sloten. Een fout in de verdediging van Remco van der Lugt was aan de andere kant wel direct fataal. De rechtsback verkeek zich op een lange haal en haalde ten koste van een gele kaart Jan Willem Edelman binnen de beruchte lij nen neer. Martijn den Hertog stuurde doelman Dennis van Limburg vanaf de stip de verkeer de kant op: 0-1. Vanaf dat moment speelde PPSC, ondanks de noeste arbeid van Rob van Vliet en het inzicht van uitblinker Erik van Harmeien, een verloren wedstrijd. Kansjes kreeg de thuisploeg wel (Bouaou- zan en Magni strandden beiden op doelman Jerry de Jager) maar de overtuiging bij de afwerking ontbrak. De logische counter van Reeuwijk (doelpunt Jille Kamme- raat) besliste vervolgens het duel en maakte nogal wat frustratie los bij PP'ers. Cees van Lelieveld schopte voor de dug-out van Reeuwijk Jan Willem Edelman op de enkels wat tot een handge meen leidde. Vijf minuten later kwam Achmed Bouaouzan goed weg met geel, maar hij werd uit voorzorg wel meteen gewisseld. De speler ging snel douchen en was in een mum van tyd van het complex verdwenen. Zelfbescherming „Achmed speelde goed maar ik wisselde hem uit zelfbescher ming," verklaarde Ron de Bruijn. „Hij zal wel kwaad geweest zijn maar dat interessert me niet. Voor hetzelfde geld loopt hij tegen rood aan en ik kan hem nog goed ge bruiken." Over de brief omtrent de verwarring die door het krante artikel was ontstaan, was Ron de Bruijn kort. „Ik heb 'm even vluchtig doorgenomen en ik sta volledig achter de brief. Naar de selectie is in de brief uitgelegd dat zij eerst geïnformeerd wordt over hoe de zaken ervoor staan. Ik heb alleen in een gesprek met Peter Bax (technische zaken) aangege ven dat ik om structureler en ge richter te kunnen werken een meerjarig contract wil. Van be- stuurskant is nog niets bekend vanwege de mogelijke fusie. Maar bij HBSS heeft de trainer voor twee jaar getekend. Dus ik dacht als zij het al weten, dan zou PPSC het ook moeten weten. Maar het moet niet te lang duren want dan wordt het voor my ook alleen maar moeilijker. Dadelijk is ailes bezet en kan ik in het derde gaan voetballen." PPSC-Reeuwijk 0-2 (0-1). 35 Marlijn den Hertog 0-1. 80 Jille Kammeraat 0-2 Bij zonderheden: Arbiter Bas Punt uit Hoog vliet gaf geel aan de PPSCers Remco van der Lug*, Hob van Vliet Cees van Lelie veld, en - aldus het wedstnjdformuher - Remco Magra PPSC: Van Limburg, Van der Lugt Van Harmeien, Alberts, Wijsbroek, Van Veen (70 KeenunJO, Van Vliet, Lelieveld, Magni, Mehjed. Bouaouzan (85 Van der Berg). Reeuwijk: De Jager, Patnck Burger (65 Garreteen), Van Dortmont, Verkley (75. Er- wm Burger), De Knikker, Kramp. Kamme- raat, Van Rooijen. Twigt, Den Hertog (80 Van Holst), Edelman MaassluisMSV71 heeft een opvolger van Han van Leeuwen gevonden. Henk Boon wordt het komend seizoen hoofdtrainer bij de Maassluise voetbalploeg, momenteel koploper in de vijfde klasse. Voorzitter Jaap Slier is blij dat de kogel door de kerk is. „Wij zijn blij dat Henk Boon de selectie gaat trai nen. Hij heeft hier twee jaar gespeeld en de groep was razend enthousiast" Henk Boon is een geboren en getogen 'Hoeker'. „Ik ben bij Hoek van Holland begonnen met voetballen en kwam daarna in de jeugd bij FC Den Haag te recht," blikt hij terug in het verleden. „Ik zat in de lichting met Martin Jol, Tscheu La ling, Romeo Zon dervan en John Dusbaba. Ik ben drie jaar contract speler geweest, maakte zelfs europacupvoetbai mee, maar door zware blessures heb ik het niet gered. Daarna ben ik weer bij Hoek van Holland gaan spe len en later werd ik trainer bij s'-Gravenzande v.v." Boon was bij Rood-Wit twee jaar hoofdtrainer en drie jaar jeugdcoórdmator. Daarna is hij weer gaan voet ballen en belandde hij by MSV71. „Door een blessu re moest ik in november definitief stoppen met voet ballen. Daardoor wilde ik wel gaan trainen. Ik was niet op zoek naar een club, maar mede op aandringen van de spelersgroep ben ik trainer geworden. Ik heb oefenmeester twee, dus ik mag tot en met de eerste klasse trainen." In het dagelijks leven is Henk Boon sportdocent aan de HES in Rotterdam. Bij de Maassluizers was ook Wilco Wapenaar kandidaat om trainer te worden. Wa penaar sloot zijn acitieve carrière bij het Vlaardingse DVO'32 na zijn verhuizing naar Maassluis af bij MSV71 en heeft volgens een woordvoerder van RKWIK ook bij die club gesolliciteerd. Boon heeft een overeenkomst van een jaar gesloten. Zoals viel te verwachten gaat trainer Dick Suiker nog een jaar door bij de tweedeklasser HVO. De oe fenmeester is bij de Vlaardingse vereniging bezig aan zijn tweede seizoen. Lelden - Het debuut in de eredivisie is De Korenbeurs niet meegevallen. De Schiedamse tafeltennissers kwamen er in Leiden tegen Scylla niet aan te pas. Het werd een 5-2 nederlaag. De Korenbeurs was verzwakt door het ontbreken van Danny Maas, die meteen hinderlijke rugblessure als toeschouwer in de spelershoek zat. Jeroen Bastiaan- sen fungeerde als invaller, Nog niet duidelijk is of Maas zaterdag in de thuiswedstrijd tegen VSI/Tence weer kan spelen. Bastiaansen deed het overigens niet slecht, want hij nam één van de twee tegenpun- ten voor zijn rekening. Tegen Scylla's sterkste spelers Garard Bakker jr. en Peter Paul de Vrind was er voor Arjan Karbaat geen eer te behalen. In de tactische én ondankbare rol als 'opofferingsspeler' moest Karbaat beide partijen in leveren. Het tweede Schiedamse punt kwam van Nermin Smajie, die de 15-jarige Bader Lfatmi in twee games klopte. Karbaat en Smajie leverden in de 'dubbel' de eerste game in (21-16), maar dwongen met 18-21 hun oppo nenten De Vrind en Bakker tot een derde game. Tot halverwege ging die gelijk op, maar met 21-17 nam Scylla een 3-1 voorsprong. De strijd tussen de kopmannen Bakker en Smajie leek in het voordeel van de Schiedamse Bosniër te worden beslist. Met 13-21 in de eerste game en een 13-17 voorsprong in de tweede game Teek er vóór Smajie geen vuiltje aan de lucht. Hy liet die game echter alsnog lopen: 22-20. In de beslissende derde game kwam Smajie zelfs met 14-6 voor. Bakker kwam tot 19-19 terug, waarna Sma jie door de scheidsrechter voor ongeoorloofd taalge bruik met een punt wordt bestraft. Bakker profiteer de gretig en besliste met 21-19 de party: 4-1. Na het verlies van Karbaat tegen De Vrind gaf Basti aansen in de slotpartij tegen Lfatmi (21-23 en 13*21) de eindstand nog een iets draaglijker aanzien: 5-2. Maassluis - Green Eagles heeft gistermiddag een nut tige zege geboekt op Rebound. De Maassluise bas ketballers wonnen met 87-56 van de tot degradatie gedoemde 's-Gravendeelse tegenstander. De winst werd volgens coach Peter van der Waal al m de eerste helft afgedwongen. „Met een beetje press konden we de tegenstander goed onder druk zetten en mede daardoor een 44-19 ruststand afdwingen," keek hy terug op de wedstrijd. Na de hervatting konden de 'Eagles' de concentratie niet vasthouden en verzandde de wedstrijd in een droevig vertoon, zonder dat de Maassluise winst ove rigens in gevaar kwam. Green Eagles, zelf ook niet op een veilige plaats op de ranglijst, verbeterde de positie enigszins. „Maar om veilig te blijven zullen we wel beter moeten gaan spe len," klonk Peter van der Waal strijdlustig. Noordwijk/Den Haag - Een weinig produktief weekein de voor de basketballers van Juventus. De mannen (promotiedivisie) verloren gistermiddag in Noord- wijk met 74-62 van MSV en de Schiedamse vrouwen, spelend in de eerste klasse van het rayon West, ble ken zaterdag zonder coach martin van Dyk in Den Haag de minderen (70-66) van het tweede team van thuisclub Jumpers. In het duel tegen MSV verspeelde Juventus eigenlijk al in de eerste twintig minuten de kansen op een po sitief eindresultaat, door toen al op een 41-28 achter stand te komen. „Uiteindelijk zouden we verliezen omdat de ploeg collectief heel matig speelde. We leden bovendien ook 24 keer balverlies en dat is vragen om moeilijk beden," stelde coach Aijan de Bruin na afloop nuch ter vast. Bovendien, en dat was de Schiedamse coach ook niet ontgaan, liet Juventus veel te veel open kansen op de vnie worplijn liggen. „We benutten maar 9 van de 22 mogelijkheden en omdat we aanvallend ook vrij traag speelden konden we aai verlies offensief met compenseren." "Vladan Jankovic kwam als enige, met 19 punten, in de dubbele cijfers. De Schiedamse vrouwen verloren in het Haagse sporthal 't Zandje, na een 32-32 niststand, pas in de slotfase de greep op de wedstrijd. Tot enkele minu ten van het einde was er nog evenwicht, maar toen Jumpers even de defensie stevig aantrok en Juven tus daardoor niet tot scoren kon komen, was het pleit snel beslist.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5