Spert Publiek geniet van topjudo in Rotterdam Hockeyvrouwen naar indoor-finale Amerikaan McGuthrie zorgt voor sensatie in Nederlandse basketbal Dramatische slotfase nekt WION Rugbyers zijn goed op dreef Volleyballers Capelle afgedaald naar middenmoot Even lucht voor basketbalsters Landstitel -voor Olivieira Turnstrijd puur Rotterdams BCR'91 behaalt kampioenschap a.s. donderdag nieuwe spelerlijst voorTopcoach ozc Eelco Vrolijk velt waterpoloërs SVH Atomium kansloos Alcazar/Erasmus bl(jft verbazen Van Arkel aast op titel Rotterdams Dagblad Maandag 19 januari 1998 RotterdamDe vrouwen van Idé- trading/RB kunnen weer even adem halen. De Rotterdamse bas ketbalsters paktenzaterdagavond twee punten door een 71-54 over winning op Cangeroes. De ploeg van coach Cor Jansen kreeg pas na de rust vat op de Utrechtse te genstandsters toen de zone-press- verdediging effect ging sorteren en achtereenvolgens Nazanin Sa- degpour (drie driepunters) en Ro~ bine Breeveld (8 punten) de ach terstand naar een riante 49-31 voorsprong ombogen. In de presterende twaalf minuten kon,Cangeroes wat profiteren van de vermoeidheid van de Rotter damse tegenstandster, die min der mogelijkheden op de bank had, maar de zege van Idétrading/ RB kwam geen moment meer in gevaar. Kristine Thorsen 19,Robine Bree veld 14 en Nazanin Sadegpour 12 kwamen in de dubbele cijfers. Stand Kampioenspoule eerste divisie."413- btirg 8-14, Donar 8-12, Den Helder 2 8-8, ldetradmg/RB 8-8, Jumpers 8-8,Celeritudo 8-6, Cangeroes H Cady '73 8-4. Rotterdam-Winston Oliveira, lid van BV Nw Rubroek/Griffioen, is in het Drentse Daarlanderveen Kampioen van Nederland gewor den in de eerste klasse van het Ankerkader 38/2. De kadrist uit Hoogvliet behaalde negen match- punten uit zeven partijen. Drie deelnemers eindigden met acht matchpunten en de overigen scoorden zes matchpunten, waar mee is aangetoond dat de presta tie van Oliveira van hoog niveau is. Behalve het behalen van de ti tel scoorde de talentvolle biljarter het hoogste gemiddelde (26.58) en de hoogste serie (129). - RotterdamDe 122 turnsters, die zaterdag aan het Rotterdams tumkampioenschap deelnamen, „kwamen allen uit de regio Rotter dam. Hoewel de regio's Rotter- ^dam en Dordrecht sinds kort een fusie zftn .aangegaan onder de naam regioZuid-Holiacd-Zuid, worden de turnsters uit de regio -Dordrecht pas volgend jaar uitge nodigd. De belangstelling voor het Rotter- - dams onderonsje voor "turnsters uit de A-, B- en C-lijn in de Alexan- derhal was groot. Er werd geturnd op de onderdelen sprong, brug, balk en vrye oefening, In de A-fijn werden Rotterdams kampioen Kim Muskens van KDO (junio ren), Kirsten Heerdink van KDO "(jeugd), Dana de Wild van KDO pupillen 2) en Princilla van der Wal van Büjdorp (pupillen 1). -In de B-categorie werden respec tievelijk winnaar Kim Jie van KDO, Anna Dubrovskaia van -KDO, Sharisma Steik van ACTV "en Silvia van de Bulk van TOGB. De resultaten in de C-lijn waren: 'Mariska Buitelaar (senioren), Fe- - nna Walham van TOGB, Louri- Inen Ruissen van Barendrecht, Paulien van Straeten van Baren- 'drecht en Suzan de Vries van Leo- ^nidas/Davido. - Haarlem—De badmintonners van BCR'91 zijn gisteren kampioen geworden in de eerste divisie, De .ploeg van coach Edward van de - Heuvel versloeg in de laatste pou- lewedstrijd Duinwijck met 6-2. Om te promoveren moeten de Rotterdammers in iedeT geval op 8 februari de promotiewedstrijd •tegen Victoria Hoensbroek win- _nen. Als dat lukt dan moet BCR'91 "ook nog de nummer zes van Ne derland verslaan, pas dan mag de 'plÖbgVolgendjaar zijn kunsten in de eredivisie vertonen. Be-Rotterdammers gingen tegen ■"de hekkensluiter voortvarend van startAlleen het duo Patrick Scholtes/Arjen Smith wist het -dubbel niet winnend af te sluiten. "Ook Pascalle Janssen had haar dag niet en ging in twee sets ten onder. Jos Suijkens stelde het kampioenschap veilig door in het enkelspel het vierde punt binnen te halen. Door Nick van der Sluis Amsterdam Hoe vaak werd Idé- trading/RB al niet afgeschreven of een sombere toekomst voor speld? De winstpunten werden op de staartploegen van deeredivisie veroverd, een overwinning op een van de 'top-vijf ploegen kon tot zaterdag nog niet worden behaald en een zesde plaats leek het hoogst haalbare. Het 'oogstjaar' dreigde tot dit weekeinde in een dorre aangelegenheid te verzan den. Kortom, wat kon Idétrading/RB nog doen om een op het oog verlo ren seizoen - op de grens van de splitsing van de competitie in Eli te A en B - toch nog wat glans mee te geven? Gewoon, winnen van Amsterdam, de trotse en ongesla gen koploper van de eredivisie, die na negentien competitie- en een aantal bekerwedstrijden dit seizoen nog niet aan den lijve had ondervonden wat verliezen nu precies was. Na zaterdagavond en de 87-88 ne derlaag tegen de Rotterdamse te genstander, weten de Amster dammers beter en staat Ricoh As tronauts weer met beide benen op de grond. In een zinderend duel bleek Idétrading plotseling de te genstander waar Amsterdam res pect voor moest hebben. Maar vooral respect voor Chris McGut hrie, De Amerikaan in Rotterdamse dienst voerde een show op, die ja renlang in de vaderlandse compe titie zijn weerga niet heeft gehad. De cijfers spreken boekdelen. Mc Guthrie schoot 16 uit 27 pogingen raak (59%) en was met 10 uit 10 on genaakbaar op de vrije worplijn. Zijn totaal kwam in Amsterdam uit op 48 punten, op z'n minst een seizoenrecord. Ongrijpbaar De Amerikaan was, ondanks zijn gebrek aan lengte, ongrijpbaar voor de hoofdstedelijke verdedi ging. Nederlands beste basketbal verdediger, Mario Bennes, moest na afloop ruiterlijk toegeven ge woon 'gedold' te zijn. „Kj was on grijpbaar, ik werd keer op keer de verkeerde kant opgestuurd." Zijn gelijk werd bevestigd door spelers als Martin Esajas en Raoul Heinen, die ook al van koude ker missen thuiskwamen. Ook Am- sterdam-coach Jan Willem Jan sen, gewoonlijk de nuchterheid zelve, moest na afloop toegen 'ver rast te zijn door zo'n speler. De omslag in de wedstrijd kwam ei genlijk al in de eerste helft, toen h|j drie driepunters op rij scoorde en mijn ploeg verder met de grootste bewondering voor zijn capaciteiten 'bleef spelen. We heb ben," analyseerde Jansen, „ge woon veel te laat op McGuthrie gereageerd." Zo dat al mogelijk geweest zou zijn. Amsterdam-Rotterdam werd een duel, waarin spanning, sensatie, fysieke hardheid en missers de boventoon voerden. De spanning en sensatie werden gevoed door een wisselend scoreverloop, waar in beide ploegen nooit een beslis sende afstand konden opbouwen. De hardheid werd gevoed door het ellebogenwerk van de Amster damse Amerikaan Ray Wingard, die onvoldoende bestraft werd door de meest 'grijze', dus niets zeggende arbitrage. Wingard kreeg 'loon' naar werken toen in de slotfase Sander Kales volko men murw geslagen naar de kant moest. Daar was hij, met de uit zinnige tribuneklanten getuige van een slotfase, die zijn weerga niet kende. Driepunter Natuurlijk zette Chris McGuthrie de toon. Een driepunter van de Amerikaan, op 2 minuten van het einde, bracht Idetrading/RB op 77-84. Bennes en Bud Greer brachten Amsterdam weer terug in de wedstrijd, 81-84. Maar op nieuw zorgde McGuthrie, via vier vrije worpen, voor de ontspan ning, 83-88. Bud Greer, de sympathieke Ame rikaan, zou uiteindelijk een bij zondere rol in de eindfase spelen. Solo zorgde hij voor 87-88. maar hij moest vervolgens de tol voor alle inspanningen betalen toen hij twee keer op de vrije worplijn miste. Slobodan Kalicanin ver hoogde de spanning door, op vier seconden van het einde, ook twee vrije worpen te missen, maar met een spectaculaire rebound voor kwam hij wel Amsterdams balbe zit De euforie in het Rotterdamse kamp kende daarna geen grenzen meer. Amsterdam-Rotterdam 87-88(36- 39). Scores: Amsterdam: Bud Greer 27, Ray Wingard 19, Jerome de Vries 10. Rotterdam: Chris Mc Guthrie 48, Eelco Derks 13, Rob de Graaf 12, Slobodan Kalicanin 10. Door Rik Bakker Rotterdam De stichting Top sport Rotterdam kan tevreden zijn. De organisatie van de zes tiende open Rotterdamse judo kampioenschappen (ORK), die gisteren en eergisteren in de Energiehal werden gehouden, is zelfs opgetogen. Voor het eerst kende het mannen- en vrouwen toernooi, dat traditioneel op 'pri me time' (zaterdagavond) wordt afgewerkt, een absolute topbezet- ting. Nederlands kampioen en num mer drie van de wereld Dennis van der Geest, zijn aartsrivaal in Nederland Danny Ebbers en de Duitse topper Ralph Kose droe gen de categorie boven 100 kilo bij de mannen. Vlaardinger Mark Huizinga, nummer drie van de Olympische spelen en tweevou dig Europees kampioen toonde in zijn eigen achtertuin zijn kunnen in de klasse tot 90 kilo. Daarbij on dervond hij concurrentie van Eu ropees kampioen 1995 Maarten Arens en de internationale topper Roy Poels uit Deume. Nederlands kampioen Valerie Tsyarkviani zette dé categorie,tot 73 kilo naar zijn hand. Nummer drie van Nederland Arshak Da- baghian uit Hoogvliet en Patrick Klas (de Nederlandse deelnemer aan de Olympische Spelen van At lanta 1996) moesten in de klasse tot 81 kilo buigen voor de 'super- Duitser' Christian Krause. Rogier Smulders en Maaslander Martin van den Berg domineerden bij ontstentenis van Nederlands en Europees kampioen Ben Sonne- mans (tobde met een liesblessure) de klasse tot 100 kilo. Startgelden Topsport Rotterdam verruimde het budget waarmee de stichting ORK het Rotterdam Open organi seert. Startgelden trokken veel Nederlandse judo-toppers naar het toernooi. De voor judobegrip pen aantrekkelijke geldprijzen voor de nummers een, twee en drie in iedere categorie bij de mannen en vrouwen en de solide naam van het Rotterdam Open over de grenzen, zorgden voor de aanwezigheid van sterke buiten landse judo-delegaties. Met name de Franse ploeg in het vrouwentoernooi en de Duitse ju- do-selectie van Rijnland/Westfa- len staken de abosolute Neder landse judotoppers naar de kroon. Daarmee werd het niveau van de zestiende 'Rotterdam open' naar ongekende hoogte getild. Rotter dam zag dit weekeinde daarom een toptoernooi. Een begrip „Dit is waar we jaren naartoe heb ben gewerkt," aldus een glunde rende Arij Hoogendijk, voorzitter van de organiserende stichting. „Dit is ook eigenlijk wat Rotter dam Topsport met dit toernooi wil Kijk, al zestien jaar zijn we een begrip in de judowereld. Van uit heel Nederland komen de Jepgd-^d.oka's'Jjaar, Rotterdam, i leder nd'yan Üeïiüidige,kernploe gen bij de mannen en vrouwen stond hier in het verleden in het jeugdtoemooi. Maar de volwassen top-judoka's hebben in januari al tijd andere prioriteiten. Dan start het internationale circuit van A- toemooien waarop je je moet kwa lificeren voor de EK. Rotterdam paste niet in het programma. Dan zie je dus wat geld kan doen. Judo is geen vetpot. Elke gulden is er een voor die jongens. Als je de amusementswaarde van van avond afzet tegen wat het aan ex tra geld heeft gekost, dan zeg ik dat de uitkering van startgelden en ruimer prijzengeld zijn waarde dubbel heeft opgebracht. Het pu bliek heeft genoten." Vooral het onvoorspelbare wed- ufimsjd strijdverloop bracht het publiek in vervoering. Zo liep zwaarge wicht Dennis van der Geest in de eerste partij van het toernooi te gen de Duitser Kose tegen een ne derlaag aan. Het wedstrijdsys- teem in Rotterdam zorgde echter voor een herkansing voor ieder een die een verliespartij moestin- casseren. Pas een tweede neder laag betekende definitieve uit schakeling. Vla zeges op alle an dere concurrenten, inclusief Eb bers, stapte Van der Geest de fina le binnen waarin opnieuw Kose wachtte. En in de eindstrijd werd de Duitser door de Haarlemmer wél geklopt. Mark Huizinga be sliste zyn duels met louter ippons. Voornaamste concurrent Roy Poels, vorige week op de NK voor clubteams nog fortuinlijk win naar in de confrontatie met Hui zinga, werd twee keer - met twee verschillende, volmaakt uitge voerde technieken - genadeloos tegen de mat gekwakt. Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van WION zijn door een nederlaag te gen Koog Zaandijk (15-17) afge zakt naar de voorlaatste plaats. Het lukte WION niet revanche te nemen voor de nederlaag in de uitwedstrijd. Evenals vorige week bij ADO was het verlies totaal onnodig. In de slotfase hadden de Rotterdam mers alles nog in eigen hand. Na een enerverende partij leek het met de winst aan de haal te gaan. Maar enkele dramatische laatste minuten zorgden voor een totale ommekeer in het duel. WION begon het foutenfestival al in de eerste minuut toen Wim Niesing een strafworp miste. Zijn ploeg zou dat nog tweemaal daar na doen en dat op kritieke mo menten. Tot 5-5 bleef de strijd in balans waarna de gasten halver wege met 7-9 leidden. WION kwam na de thee sterk terug, vooral dank zij Wim Niesing (2x), maar weer nam KZ afstand: 9-11. Het pleit voor WION dat ook deze marge werd weggewerkt door uit blinkster Eline Potter en Jim van Njjnatten. Via Niesing en Wim Diepenhorst werd het zelfs 15-12. Met nog tien minuten te gaan gloorde er hoop voor de roodwit- ten, maar de gasten streden met volle energie en haalden op tot 15- 14. Met nog drie minuten op de klok kreeg Niesing een strafworp en leek de buit binnen. Maar, hij miste en daarvan profiteerden de NocrdhoUanders. Jeroen Mars zorgde met zijn achtste treffer voor 15-15 en in de resterende twee minuten had WION geen antwoord meer op dc felheid van KZ. Een teleurstellende 15-17 ne derlaag was het eindresultaat. In de eerste klasse F regende het doelpunten bij QZC-DKV met de thuisclub als spelmaker. Via 5-5 liep OZC bij rust uit naar 14-11. Ook daarna bleef het team van Aad van Herk leiden. Het einde kwam bij 26-23, Doordat ook Snel won gaat OZC met deze ploeg sa men op kop met 12 punten uit 8 duels. In de eerste klasse H weerde Trekvogels zich bij SDO in Veld hoven zeer goed maar moest toch met een nipte 20-19 nederlaag naar huis gaan. Rotterdam De hockeyvrouwen van Rotterdam hebben de lande lijke finale bereikt van hetindoor- toemooi om het kampioenschap van Nederland. In de distrietsfi- nale - in de HDM-hal in Den Haag - versloegen de Rotterdammers eerst HGC met 1-3 en later op de dag HDM met 3-4. Het is voor de eerste keer dat het team zo ver is gekomen. Zaterdag liet Rotterdam er geen twijfel over bestaan dat het hoge ogen wil gooien. Zonder de jeugd- intemationals Eveline de Haan, Janneke Schopman, Karlijn Petri en Florien Comelis, die met Jong Oranje trainden, versloeg het eerst Kieviten met 11-0, Alecto met 10-0 en speelde men met 2-2 gelijk tegen HDM. Rotterdam ein digde daardoor op de tweede plaats achter HDM. In de kruisfi nale een dag later versloeg het eerst HGC met 1-3 en zegevierde het ook over HDM met 34. In dit duel vierde Karlijn Petri, na terugkeer van de Jong Oranje- training, haar rentree met drie doelpunten. Bij de rust leidde de Haagse ploeg nog met 2-1 Tn dp tweede helft liet Petri zich gelden. Districtskampioen bij de mannen werd HGC dat in de finale HDM met 7-6 versloeg. Rotterdam kwam tot de halve finale, maar moest het daarin met lü-5 afleg gen tegen HGC. Rotterdam De rugbyers van RRC/Homeko wonnen ook hun tweede wedstrijd in de promotie degradatiepoule met grote over macht. Daardoor nemen de Rot terdammers nu de eerste plaats RRC had met barre weersomstan digheden te maken. Storm, regen en natte sneeuw konden de bezoe kers niet uit hun evenwicht bren gen. Door vier tries en twee penal tykicks tegen werd met de rust de eindstand van 6-20 reeds bereiikt. Na de pauze maakte de storm goed rugby min of meer onmoge lijk. De Rotterdamse tries werden gescoord door Mome Loxton (lx), Joop IJsselstein (lx) en Dwayne Bishop (2x). Door Hans Ker bert Capelle aan den UsselHet is een merkwaardige gewaarwording voor de volleyballers van Alcom/ Capelle. De ploeg heeft nu even veel punten als ze wedstrijden heeft gespeeld (12) en staat op de niet verwachte vijfde plaats. Za terdag ging andermaal een wed strijd verloren. Bos cs Advocaten/ Vfevok, de ploeg die voor de helft uit Amerikanen bestaat, was met 1-3 te sterk in sporthal Schenkel. Het lek is in Capelle derhalve nog niet boven, al was de prestatie van de ploeg aanmerkelijk beter dan de laatste weken. Tegen de Ame rikanen uit Nieuwegein stond er in elk geval weer een team waar van de spelers iets voor elkaar over hadden. jrEr was tenminste geen aandacht meer voor dingen die helemaal niets met volleybal te maken hebben," vond assis tent-trainer Ron Boudrie. Dat zou voor de volleyballers wel eens van groot belang kunnen zijn, de tocht terug uit het daL Want de laatste maanden, als het slecht liep, wezen de spelers veel te snel met beschuldigende vin gers naar elkaar. En dét bleef te gen Vrevok achterwege, net als overigens afgelopen woensdag, tijdens het verloren Europa Cup duel met het Griekse Orestias. Toch ging er bij de Capellenaren een hoop mis. „Onze service was onder de maat," zei Boudrie. „En daar begint alles mee." Ter verge lijking: Capelle sloeg in de hele wedstrijd drie aces, waar Vrevok er tien mepte. Opvallend daarbij was dat juist Allan van de Loo, in principe de sterkste Capelse pas ser en één van de betere in Neder land, er zes om zijn oren kreeg. Sneu voor hem, omuat er juist za terdag scouts van Livomo, een club uit de Italiaanse serie B, wa ren gekomen. Vrevok was zaterdag op alle fron ten de betere. De klappen waren harder, de verdediging stond als een huis en als er een lange(re) ralley gespeeld moest worden, bleken de gasten daarin ook be kwamer. Het Amerikaanse sextet van Vre vok blijkt in staat tot mooie din gen. De spelers zwepen elkaar en hun publiek op en dat heeft al we ken resultaat. De Yanks gaan maar voor één ding en dat is het kampioenschap. Als daarover schamper wordt gedaan, zijn ze oprecht verbaasd. Want: The sky is tke limit. En terecht, want er staan een paar kanjers in het veld. Zo is spelverdeler Mike Sealy niet voor niets international. De uit blinker van gisteren bleef tot en met december noodgedwongen aan de kant, omdat de club hem te laat aanmeldde. „Dat zullen ze in januari weten," liet Sealy destijds strijdlustig we ten en hij heeft woord gehouden. De Amerikaan speelde keer op keer het Capelse blok weg, waar door de Nieuwegeinse aanvallers een vrij veld voor zich zagen. De Nederlandse inbreng van Vre vok liet zich gisteren, hoewel be perkt, ook niet onbetuigd. Rinie Boutens, terug na de ziekte van Pfeiffer, speelde een puike pot en ook Matijs Dekker liet zich van zyn beste kant zien. Dekker is be zig aan een sterk seizoen en lijkt hogerop te kunnen. En Capelle? Ook dat kan hogerop, dat heeft de ploeg inmiddels wel laten zien. En eigenlijk is het dat aan z'n stand verplicht. Mark Huizin ga (onder) toonde ook tegen de In ternationale topper Roy Poels uit Deume zijn klasse. Hui zinga was een van de grote pu bliekstrek kers tijdens de Open Rot terdamse kampioen schappen. Fo to Fred EmsVCor Vos De stadsderby tussen SVH en Rotterdam was een zinderend duel. Rotterdam durfde niet meer op een zege te hopen, maar kreeg hem in de slotfase wel. Foto Fred Ernst Rotterdam Het waterpoloteam van Rotterdam heeft in de tweede klasse A twee belangrijke punten in de wacht gesleept. De stadsderby tegen SVH lever de een 7-6 overwinning op. En dat was meer dan waarop de thuisclub in de slotfase durfde te hopen. Eén doeltreffend schot van Eelco Vrolijk, twintig se conden voor tijd, was voldoende om het Rotterdamse onderonsje te beslissen. Eerlijk gezegd, was dal zonder meer gerechtigheid. Rotterdam was over het geheel genomen de betere ploeg. Het was ook beter ingesteld op de tegenstan der. Voor SVH's topscorer Mare Peter Verveer was nauwelijks enige ruimte, terwijl ook Kees Romers geen gelegenheid kreeg om aan te leggen voor z'n ge vreesde afstandsschot. Uiteindelijk gaf de conditie, maar ook de snelheid van Rotterdam in de stadsder by de doorslag. Niet in de laatste plaats door de doel punten van Frank Klawer (2), Kees van Duyn, Frans Dijksman, Jeroen Huismans, Eelco Vrolijk en Dino Dijksman. Voor SVH doelpuntte Mare Peter Verveer twee keer. Voor het komende weekeinde staat de Rotterdamse waterpoloderby opnieuw op het pro gramma. Ook RWV besliste in 3E een Rotterdamse derby in haar voordeel. Spartaan kreeg met een 9-6 score het nakijken. De beslissing viel in de derde periode. In die fase kon de thuisclub uitlopen naar een zekere 8- 5 voorsprong. Niet in de laatste plaats was dat te dan ken aan de doeltreffendheid van Alwin van Aggelen, De topscorer van RWV schoot vijf keer raak. Spar taan krijgt komende weekeinde de gelegenheid om revanche te nemen. De derby staat dan opnieuw op het programma. Door Paul Hoes Kwlntsheul Door de knappe thuisnederlaag in de eerste competitiehelft tegen Qumtus. had Atomium 'JdThét idee ook in de return een kansje hebben.Niets «^was minder waar. Hetwerd een ftinfceVeëgparflj:31- n19.'De hoop van Atomiijirrrwerd-etgerrHjfc' vanaf het begin de grond ingeslagen. fiCfékénsteUmg-ta de heenwedstrijd trad Quintusfnu wel op z'n sterkst aan; het liet geen spaan heel van dé aspiraties van Atomium 19-31. Snelwiek drijft de strijd om het kampioenschap in de tweede divisie D behoorlijk op. In een stevige pot handbal werd met 23-20 gewonnen van Laren. De manier waarop beide ploegen speelden had echter weinig met handbal ie maken. Coach Jan Weerden had dat ook gezien. „Uit lieten we ons overrompelen door het zeer fysieke spel van hun. Ik had de ploeg gewaarschuwd. We mochten ons niet opnieuw de kaas van het brood laten eten. Dat bleek niet tegen dovemansoren gezegd te zijn. Snelwiek hanteerde in de defensie dezelfde speelwijze als Laren en dat had den de Noordhollanders niet verwacht. De echte beslissing viel in de periode dat Snelwiek, na een paar goede treffers van Robert Mouthaan 4-2 ging spelen. Laren viel door de mand en moest steeds meer de noodrem hanteren. Mede door het prima keeperswerk van René Jansen werd de 23-20 eindstand bereikt, Roda speelde in 2C een abominabele partij, met als tegenstander Wings. De Haagse formatie trok aan het langste eind (21-20). Bij Roda viel er volgens trai ner Herman Schaap weinig te genieten. „Het was een tweede divisie onwaardige wedstrijd met ook nog ccn teleurstellende 21-20 nederlaag. Gauw ver geten deze wedstrijd." De vrouwen van Ancora troffen een fel tegen degra datie strijdend EMM tegen zich. De Zeeuwsen had den echter niet de kans om Ancora te overspelen het geen resulteerde in een regelmatige 21-17 overwin ning. Opvallendste speelster was Suzanne Hoek, ei genlijk de jonge keepster in het tweede. Rotterdam - De volleybalsters van Alcazar/Erasmus blijven aan de winnende hand. Dit keer werden de reserves van Morres/Hulst met 3-0 teruggewezen via de setstanden 7-15,9-15 en 9-15. Het krachtsverschil was groot, terwijl Hulst met een vierde plaats op de ranglijst maar een plaats lager stond genoteerd dan Alcazar. Trainer/coach Teus Heuvelman kijkt met een afgunstig oog naar een eerste of tweede plaats en de daaraan verbonden promotie naar de tweede divi sie. Heuvelman: „Voor het begin van het seizoen wil den we bij de eerste zes eindigen. Dat lukt met onze plaats nu, maar een eerste plaats valt ook binnen die doelstelling. We krijgen de beide koplopers nog thuis. Dus wie weet hoeveel punten we ze nog afhan dig kunnen maken." RotterdamRogier van Arkel is met nog drie ronden voor de boeg favoriet in de competitie om het kampi oenschap van de schaakvereniging Rotterdam en kan zich alvast gaan voorbereiden op de hoofdprijs (een rondvlucht boven de Maasstad). Hij won negen partijen, speelde tweemaal remise en verloor niet één keer. Grijpt de Hoogvlieger de titel, dan promo veert hij naar het eerste team. Gabriel Smit is met 8 uit 11 te ver achterop geraakt. Rick Lahaye (15-jr) heeft in Oostvoome met 5,5 punt uit zes partijen het open jeugdkampioenschap van de Zuid-Hollandse Eilanden op zijn naam ge bracht. Wijnand den Dekker, Maurits van der Linde en Jan-Jaap Jansse kwamen niet verder dan 4,5 punt. De groep telde 22 spelers. v I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6