27 DRGS verrast vriend én vijand 1 SVDPW en RKWIK -glijden' naar gelijkspel Mackay ziet nog geen oplossing voor de problemen bij DWS 'Harga weer veel te lief Schiedam: weer een Amerikaan KVVlaardingen in slot onderuit Bowlers Musis vierde bij NK Clubtitel NOAD naar De Koning Trainer Randell Mauricio brengt zijn formatie met zege op Hermes DVS in hogere sferen Gipsklanten by Hermes DVS WSV titelkandiaat Raymond Frehé: 'Niet door de mand gevallen' 'Ziekenhuisploeg nu al succesvol met RoPaRun Kanon Ger Prins vlamt weer Rottoroc ^agblad Maandag 19 januari 1958 Schiedam - Marc Hansen is de nieuwe trainer-coach van de honkballers van Schiedam De Amerikaan, 28 jaar, is op voor spraak van Douglas Juenke, de vorige trainer, door het bestuur van Schiedam gecontracteerd. Marc Hansen is een honkballer van de praktijk; hij speelde twee jaar bij Kansas City Royals in de Minor League. Hansen komt uit Bremerton (de staat Washington), een plaatsje in de buurt van Seatt le Douglas Juenke heeft op ver zoek van Schiedam de voorberei dende besprekingen in Amerika gevoerd. De nieuwe coach van Schiedam arriveert op 24 februari op Schiphol. Waar hij dan gaat trainen is nog een open boek Schiedam is in middels begonnen met de 'ont manteling' van het complex op Harga. Voorlopig nemen de Sehie- damse softbalsters en honkbal lers de wijken naar Bijdorp. Den Haag 'Slap en slecht spel'. Dat waren volgens Ronald Ver- weij de oorzaken van de neder laag die de korfballers van KV Vlaardingen gistesen in Den Haag leden. In sporthal Ockenburg kaapte thuisploeg Futura, de nummer twee, in de slotseconden de winst weg voor de neus van koploper KVVlaardingen: 15-14. Door het zwakke spel werd bij de rust tegen een forse achterstand (84) aangekeken. Na de onderbre king hervonden de Vlaardingers zich en vochten ze zich terug in de wedstrijd. Met nog tien seconden op de klok leek het treffen uit te draaien op een 14-14 gelijkspel, maar in het spannende slot gleed een wanhoopsschot van een Ha genaar warempel nog door de mand. Kcht gedesillusioneerdreisdende Vlaardingers niet terug naar huis. ..Nee," verklaarde Verwejj. Want als je zo speelt verdien je ook geen punt." KV Vlaardingen staat ondanks de nederlaag nog drie punten los en heeft nog zes wedstrijden te gaan. In Den Haag begon topschutter IJsbrand den Breems op de bank, Hy was tijdens de dinsdagtrai ning door zyn enkel geklapt. Haarlem De bowlingploeg van het Schiedamse Musis Sacrum is vierde geworden by het NK voor stedenteams, ofwel de Nationale Stedenontmoeting. Winnaar werd titelverdediger Haarlem-Noord dat in eigen huis speelde. De kampioen had een recordscore van 8005 pins. De nummer twee Rijswijk kwam tot 7683 pins en Lelystad, de nummer drie, eindig de op 7620. Aan de finale van de Stedenont moeting namen 26 ploegen be staande uit tien bowl(st)ers deel. Miranda Kurvers eiste de aan dacht op door de hoogste game van de dag (287) te laten noteren. Over vier games genomen was Chris Koopmans met een gemid delde van 191 pins de sterkste wouw. By de mannen was Aart Geensen met SIS pins het best op dreef. De Walvis, eveneens afkomstig uit Schiedam, eindigde op de achttiende plaats. Komend weekeinde houdt Musis Sacrum haar clubkampioen- schappen. Het toernooi begint za- terdat. zondag vanaf 17.00 uur worden de finales gespeeld. Schiedam - De clubtitel van tafel tennisvereniging NOAD is weer terug bij Kees de Koning. Vorig jaar moest hij de al vier keer ver overde titel nog afstaan aan zyn maatje André Eerland, Beide spe lers uit het tweede team stonden nu weer in de eindstrijd, met dit maal De Koning als de sterkste. Aan het geslaagde clubkampioen schap namen 49 spelers deel, waaronder ook de laatste jaars ju nioren en viji vrouwen. De A-poule bestond uit twaalf spe lers, waarvan Eerland de finale bereikte door Peter Heijstek uit team 1 in twee games te kloppen. De Koning had in de halve finale ook in twee games geen pardon met Ronald van Kampen, even eens uit team 1. In een 'best of fi ve' finale liet De Koning teamge noot Eerland geen schijn van kans (21-14,21-16 en 22-20). Zaterdag begint voor NOAD dc competitie, met team 1 in de der de divisie en team 2 in de vierde divisie. In het eerste komen Ro nald van Kampen, Peter Heijstek en Cevdet Imer achter de tafel. Het tweede team bestaat uit Kees de Koning, André Eerland en good-old John Buyk. Door Mikos Gouka Schiedam— Hans de Rover, trainer van Her mes DVS, kwam er eerlijk voor uit. „Ik had het liever afgelast zien worden. Vooraf was ik bang voor een nederlaag tegen DRGS." Niet alleen de hemel weende boven Harga. Ook bij de supporters van Hermes DVS stonden de gezichten op onweer. Gastheer DRGS troefde de buurman op alle fronten af en boekte een verdiende 4-1 overwinning. Trainer Randell Mauricio mag zichzelf rustig op de borst klop pen want sinds hij de scepter zwaait pakken de Schiedammers volop punten in de strijd tegen de gradatie. „We wilden Hermes DVS uitcounteren. Via gediscipli neerd voetbal is dat gelukt. Her mes kwam niet verder dan wat af standschoten en melde tegenaan val waren we constant gevaarlyk. Toch vind ik Kermes een goed ge organiseerde ploeg, Ik denk dat ze zelfs wat beter zyn dan VDL," sprak de dolgelukkige oefen- meester met een flesje bier m de hand. Een kleedkamerdeur verder ana lyseerde Hans de Rover de wed strijd. „DRGS heeft de overwin ning dik verdiend. Ik zag de wed strijd toch met enige zorgen tege moet. Edwin Hazebroek was niet fit maar speelde toch. Ons tempo lag veel te laag om het die gasten echt lastig te maken. Het is een dure nederlaag maar we zijn nog niet uitgeschakeld." Door de nederlaag neemt het Maassluise VDL, dat zelf niet in actie kwam, wat steviger de kop positie in. Hermes DVS heeft wel iswaar evenveel punten maar is na gisteren een wedstrijd verder. Voor de pauze leken de bezoekers de wedstrijd in handen te hebben, maar nadat Hennie van Dam een scherpe voorzet van Danyel Bak boord achter zyn eigen keeper had gewerkt, kwam de thuisploeg aan zet. Remon Verspuy kogelde op slag van rust de gelijkmaker Schiedam— De formatie van Hermes DVS heeft een geha vende selectie. Zowel Harry Vlasveld als spite Dennis Dek ker heeft een hand in het gips. Vlasveld brak zijn middelvin ger op vijf plaatsen bij het re pareren van zyn auto. Gisteren tegen DRGS viel de verdediger na de rust in met zijn hand zorgvuldig Ingepakt Dennis Dekker, gisteren node gemist, heeft een gebroken pols als gevolg van een hand gemeen en zal nog minimaal twee weken in het gips blijven. Patrick Thijssen, eerder dit seizoen gestopt is echter weer van de partij. De aanvaller maakte gisteren al deel uit van het basisteam. tegen het garen en in blessuretijd kreeg DRGS tot driemaal toe de gelegenheid om op voorsprong te komen. Met kunst en vliegwerk bleef Hermes echter op de been. Na de thee loerde DRGS op z'n kansen en die kwamen. Harry Vlasveld leek het sprintduel met Verspuy te winnen maar de aan valler verscheen toch alleen voor sluitpost Peter Dróge. Die trok aan de noodrem met de rode kaart als gevolg. De 16-jange Mare de Held nam de plaats onder de lat Remon Verspu ij viert zijn tweede treffer tegen Kermes DVS. Teamgenoot en man van de'assist'Mark Voerman (11) staat klaar om de doelpuntenmaker In zijn armen te sluiten. Foto PeterMoiKenboer in, De strafschop werd benut door John Michielsen („Dit is net Ajax- Feyenoord, zo belangrijk was het voor ons."). Met de voorsprong in de achter zak zat DRGS plotseling op rozen. Via vlijmscherpe anvallen waren het de gebroeders Verspuy Marco Verspuy was inmiddels binnen de lijnen gekomen die de bezoekers op de knieen kre gen. Eerst ronde Remon een voor zet van Mark Voerman bekwaam af en vervolgens schoot Marco de bal tegen de paal waarna Said Zoulali lvan dichtbij zijn treffer mee kon pikken. „Ik ben nog nooit gedegradeerd en ik verwacht niet dat het nu wel zal gebeuren. We gaan voor mini maal de elfde plaats, want er de gradeert maar één ploeg. Deze groep heeft moeite gehad met de discipline. Het heeft mij weer moeite gekost om ze weer op de rails te zetten en de jongens die niet mee konden, zijn inmiddels weg. We hebben vertrouwen in de toekomst," sprak Mauricio nog maar eens ten overvloede. DRGS-Hemes DVS 4-1 (1-1). 30. Hennie van Dam (e d) 0-1,40 Remon Verspuy 1-1, 60 John Michielsen (str s1-2,70. Remon Verspuy 1-3, 82. Said Zoulali 14. Bijzon derheden: Scheidsrechter Broere gaf geel aan Said Zoulali en rood aan Peter Droge. DRGS; Scheffers, Van Dam, Wim Michiel sen, John Michielsen, Janssen, Baptista de Lama, Dias de Pina, Amando Dos Santos, Voerman (80. Marco Verspuy), Zoulali, Re mon Verspuy Hennes DVS: Droge, Hale- pioglu. Egging, Hazebroek (70 Van der Meer), Bakboord, Ton (60 De Held), Eick- mans (46 Vlasveld), Bronsgeest, Stiefel, Gnmrnius.Thyssen. Door Ton de Leede Schiedam In de neergutsende regen hebben de voetbal lers van SVDPW en RKWIK elkaar giste ren keurig in even wicht (1-1) gehouden. Op het prima be speelbare veld kre gen de kleumende toeschouwers slechts zelden hoogstandjes te zien. Wel werd me nig duel al glijdend, soms met meterslan ge slidings waarbij niet werd gekeken of een ledemaat werd meegenomen, op spectaculaire wijze beslecht. Toch hield de correct leidende scheidsrechter Eg- bert Hadders, tot ver bazing van alle toe kijkers, de kaarten op zak. Al na vijf minuten gaf Raymond Kolste- ren, de robuuste en nooit versagende spits van RKWIK, zijn visitekaartje af. Op een strakke voorzet van Rob Duca- neaux dook de tweelingbroer van doel man Edwin gehaaid voor zijn tegenstan der Martijn van Deventer. De kopbal verdween via de vingertoppen van de sterk reagerende SVDPW-doelman Ed win van Burén over de dwarsligger. En kele minuten later liet Robin Voets, als ware spits constant azend op dat ene kansje, aan de andere kant zijn aanwe zigheid blyken. Een verre trap van de rechterkant van Richard Monster kopte Voets op de paal naast de kansloos toe kijkende Edwin Kolsteren. De thuis ploeg, samen met De Postduiven onder aan de ranglijst bungelend in de vierde klasse D, putte moed uit die mogelijk heid en toog steeds dreigender ten aan val. Voor een elftal als RKWIK ideaal om de ene na de andere gemene counter te plaatsen. Reeds in de vijftiende minuut hadden Eén van do vele glijpartijen op het soppige Harga. SVDPWer Rob Roeters probeert 'WIK'er' Danny van Bruggen de voet dwars te zetten. De vele sli dings veroorzaakten wel de nodige 'ritssluitingen' in het veld, maar geluk kig geen blessures. Foto Peter Molkenboer Vlaardingen - De waterpoloploeg van WSV heeft zich nadrukkelijk kandi daat gesteld voor het kampioenschap in de landelijke tweede klasse. In een spannende wedstrijd in zwembad De Kulk zegevierden de Vlaardingers met 54 over concurrent Katwijk. Door de zege heeft WSV een voorsprong van vier punten op Katwijk. Beide teams waren aan elkaar ge waagd, alleen sprong de thuisclub veel zuiniger met de kansen om. René Boer opende de score en Arjen Hoogerwerf verhoogde de voorsprong tot 2-0. Glenn Tollens, Arjen Hoogerwerf en Meinder Prins gaven daarna de overwinning ge stalte. de Vlaardingers succes met hun opge drongen speelwijze. De sterk opereren de Mike Sam-Sin, als lichtvoetige tech nicus in zijn element op het gladde veld, lanceerde Raymond Kolsteren op de lin kerflank. Na enig geploeter kwam de bal voor het doel waar de mee opgekomen Jeroen Ploeg geen moeite had om de bal binnen te werken (0-1). Na een half uur spelen kreeg Ploeg eenzelfde kans geof freerd van Sam-Sin; dit keer schoot Ploeg de bal iets te gehaast over het ver laten doel. Na de thee was de ploeg van Ger Mulder, die RKWIK aan het eind van het seizoen verlaat na drie wisselvallige jaren, dui delijk beter bij de les. Een schot van Pas cal Vermeulen, die verbeten duels tot op het randje uitvocht met Chris van Gel deren, verdween via de vingertoppen van de dit keer zonder bril optreden de Van Buren op de lat. Ook Sam-Sin vond even later het grote lijf van Van Buren op zijn weg bij een inzet van dichtbij. Voets had aanzienlijk minder proble men om een hem geboden mogelijkheid te verzilveren. Omdat Patrick Wijzen- broek schroomde koppend op te ruimen en Guus van Adrichem zich meer bezig hield met het appeleren voor buitenspel kon Voets er tussenuit knijpen. Zijn schot, van kort onder het lichaam, ver dween als een granaat onder de lat (1-1). Nadien bleef RKWIK de betere ploeg, slechts invaller Otto Veldt verscheen nog kansrijk voor het DRGS-doeï. Veldt produceerde een slap roilertje en vergat zijn beter geposteerde teamgenoten in stelling te brengen. Direct na het eindsignaal gingen de ar men omhoog by de spelers van SVDPW, terwijl de 'Wikkers' met gebogen hoof den de kleedkamer opzochten. „Ik kan niet anders dan tevreden zyn," stond Rob van Vliet namens SVDPW te glim men van trots. „We staan in de onderste regionen en willen daar zo gauw moge lijk uitklimmen. We moeten het van on ze werklust hebben, net ais RKWIK trouwens, en daar was het natte veld perfect voor. De eerste vijfentwintig mi nuten hebben we gedomineerd zonder te scoren. Dan kom je op achterstand door zo'n gemene counter en ben ik uit eindelijk stikgelukkig met die 1-1. Onze enige doelstelling dit seizoen is handha ven en er voor zorgen dat we een gede gen vierdeklasser worden. Het is na tuurlijk niet niks om in drie jaar van de zesde naar de vierde klasse te promove ren." Mulder was aanzienlijk minder te spre ken over het resultaat van zijn man schappen. „Ik heb ongelooflijk de kolere in," bromde de kleine oefenmeester, „want we hadden dit potje zeker met 4-0 moeten winnen. Om onbegrijpelijke re denen werd een doelpunt afgekeurd en werd ons een strafschop onthouden. Verder misten we nog vele kansen, dat is het hele seizoen al het probleem. We hebben onderling afgesproken om voor de laatste periode te gaan." SVDPW-KKWIK M (0-1). 14. Jeroen Ptoeg 0-1,60. Robin Voets 1-1. SVDPW: Van Buren, Van Deventer, Roeters, Van Gennep, Olivier, Knoops, Van Gelderen, Manster, Verhoev, Voets, Dijkstra. RKWIK: Edwin Kolsteren, Hlavay, Wijzenbroek, Van Adnchem, Van Bruggen, Vermeulen, Duca- neaux, Ploeg, Raymond Kolsteren, Sam-Sin (53. Veldt), De Rond (65 Kester). Door Bas van den Berg Schiedam - Sigmund Mackay weet nog niet of hy de vrouwenhand- balploeg van DWS volgend jaar ook nog onder zyn hoede heeft. De Hongaarse trainer ziet wel per spectief, maar ervaart keer op keer dat de vrouwen niet altijd naar hem luisteren. In de laatste tien minuten tegen Iason uit Val kenburg werd hij daar weer eens pijnlijk mee geconfronteerd. On danks zijn heftige aanwijzigingen leden de Schiedamsen veel bal verlies en gleed het laatste beetje zelfvertrouwen door hun vingers heen. Het gevolg was dat DWS de 15-15 stand niet kon vasthouden en met 16-17 onderuit ging. Groeiproces „Het had nooit zo ver mogen ko men," drukte Mackay zijn teleur stelling uit. „Het is nu al de zo veelste keer dat de ploeg in de slotfase de overwinning of gelijk spel uit handen geeft. We hebben gekozen voor een groeiproces dit seizoen, maar het mag niet zo 2ijn dat we volgend jaar in de tweede divisie spelen. De vrouwen kun nen veel beter dan ze tegen Iason lieten zien. Op de trainingen en in oefenwedstrijden is het kwalita tief veel beter. Maar in de compe titie zie ik er weinig van terug. Het is inderdaad om er een beetje moedeloos van te worden. Ik weet zo langzamerhand ook niet meer wat ik er aan moet doen. Ik kan wel het spelsysteem veranderen, maar dat heeft weer tijd nodig en bovendien zie ik dat niet als de juiste oplossing." Voor de Schiedamsen, die door de nederlaag tegen Iason dieper in de degradatiezorgen werden ge drukt, breken er sombere tijden aan. In de laatste tien wedstrijden moeten zy zich zien te handhaven in de eerste divisie. Toch zag het er tegen de Limburgsen in het be gin niet zo somber uit. Sandra van Minnen bracht de thuisclub zelfs op een voorsprong, maar telkens opnieuw slaagden de Limburgsen erin terug te komen. Zoals elke wedstrijd vervulde Nicole Grandazzi een opvallende rol. Zij scoorde acht keer inclusief alle strafworpen. Maar in veel andere gevallen opereerde DWS erg zwak. Niet goed lopende acties werden vaak afgestraft door een ook niet van enthousiasme over lopende ploe* uit Ztiïd-Limbur». Tot aan de rust slaagde DWS erin de bezoeksters in bedwang te houden. Daarna maakten de Schiedamsen teveel fouten om aan een tweede seizoensoverwin ning te mogen denken. Bij 9-11 trok de thuisclub de stand weer recht. Ook bij een 11-13 achter stand veerde DWS weer op, maar daarna kwamen fouten de ploeg duur te staan. Bij 15-15 geloofde DWS er weer een beetje in, maar in de laatste twee minuten sloe gen de stoppen door en was DWS de kluts kwijt. Doelpunten: Nicole Grardazzi (8x) Daphne Hendriks (3x), Sandra van Minnen, Sylvia Zandwijk, Ir ma van der Gaag, Steffie Roos, El len Peitsman. Bij DWS was Sylvia Zandwijk weer hersteld van haar blessures en Man on Rodenburg maakte haar rentree na een beval ling. Schiedam - Na de verrassende overwinning van Harga op kop loper Sperwers van vorige week staan de Schiedammers weer met beide benen op de grond. In de Margriethal kreeg Harga gis teren geen poot aan de grond te gen GKV en verloor met 10-15. „We hebben verloren," consta teerde Harga-coach Ed Pak op vallend nuchter, „van een agres sief GKV. We waren weer eens veel te lief, daar schort het nog altijd aan bij ons. Wel hebben we geknokt voor wat we waard zijn, maar dat was niet genoeg tegen zo'n ploeg als GKV. Ook de be slissingen van de scheidsrechter vielen niet bepaald in ons voor deel uit. GKV staat door de over winning nog duidelijker aan de kop op de ranglijst En wij? Wij blijven een goede middenmoter. Dus onze doelstelling zal zeker bereikt worden." Voor Harga scoorden Arjan Mal tha, Sven Pappers, Marianne van der Broek en Jordi Majoor allen twee keer. Rotterdam Excelsior Maassluis-speler Raymond Frehé heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn stage bij FC Zwolle. De verdediger was samen met zijn teamgenoot Manuel Monteiro bij de club van trainer Jan Everse een paar dagen te gast om te trai nen en enkele oefenwedstrijden te spelen. „Ik heb een aardige week gehad," zegt Frehé. „We hebben lekker getraind. Eerst tegen een Russische ploeg, heb ik een halve wedstrijd gespeeld, donder dag tegen Vitesse heb ik een helft gespeeld en zater dag tegen de Koninklijke U.D. in Deventer, een zon dag-eersteklasser, heb ik zo'n 75 minuten meegdaan. Het viel mij niet tegen. Ik ben niet door de mand ge vallen in eik geval, maar of Everse mij goed genoeg vindt voor een contract, moet ik nog zien." Over de vooruitzichten kan de voetballer nog niet zeggen. „Deze week heb ik nog een keer telefonisch contact met de technische staf, maar ik verwacht niet dat Everse al zal zeggen dat ik een contract kan krij gen. Ik hoor het wel." Manuel Monteiro verliet het Zwolle-kamp voor het weekeinde omdat hij een oefenwedstrijd met Excel sior Maassluis moest spelen. Frehé komt voor Excel sior Maassluis voorlopig nog niet in actie. Hjj heeft nog drie wedstrijden schorsing voor de boeg. Door Sander Sonnemans Schiedam Ze hebben nog geen kilometer gelopen en toch is zesde RoPaRun voor de EOT Holy-Schie- land Runners een succes. Met het aantrekken van de nodige sponsors hebben de hardlopers van het Vlaar- dingse Holy Ziekenhuis en het Schiedamse Schie- land Ziekenhuis nu al meer geld binnengehaald dan vorig jaar. Toen was de netto opbrengst ruim 22.000 gulden, dat bedrag is nu al ruimschoots gepasseerd en kan alleen nog maar oplopen. De RoPaRun is 's werelds langste non-stop estafette-, loop van Rotterdam naar Parijs en doel van het eve nement is geld inzamelen voor de zieke medemens. Vorig jaar liepen de drieduizend deelnemers twee miljoen gulden bij elkaar. In de voorgaande jaren werden tal van zaken gerealiseerd dankzij de op brengst van estafetteloop. Een greep uit de opgezette projecten: de Dr. Daniël den Hoedkliniek kreeg een afdeling waar ernstig zieke mensen in een niet-zie- kenhuis kunnen worden verpleegd, er kwam des kundige begeleiding van kankerpatiënten in het Sophia-kinderziekenhuis en het IJsseliandzieken- huis, twee vakantiesbungalows werden aangeschafd en de stichting Cliniclowns kon rekenen op financië le ondersteuning. Reikhalzend Dit jaar klinkt het startschot van de RoPaRun op 20 mei om 12.00 uur. Ook de 2evende editie start waar schijnlijk weer op de Rotterdamse Müllerpier, de fi nish ligt in 'Pare La Coumeuve in Parijs. De route wordt enigszins gewijzigd en het parcours door Ne therlands wordt iets langer. De ECTHoIy-Schieland ."Ruimers en de begeleidingspioeg kyken nu al reik halzend uit naar de start. Want de Ropa-bacil infec teert razendsnel. Eén keer meedoen en je kan niet meer zonder. Hoewel in de RoPaRun de tijd veel minder belangrijk is dan de opbrengst, wil de 'zie kenhuisploeg' goed voorbereid aan de start verschij nen. Daarom wordt er al volop getraind door de kilo metersvreters. Voor zondag 25 janauri staat een behoorlijke test op het programma. Dan trekken de lopers, inclusief be geleidingsgroep, het Westland in voor tachtig kilo meter. Van de twee ploegen, elk bestaande uit vier lo pers, loopt telkens een atleet een kwartier per uur waarin drie kilometer moet worden afgelegd. Een kwartier lopen, drie kwartier rust dus. Zondag 5 april doen de ECT Holy-Schieland Runners het nog eens dunnetjes over. Dan wordt op de zelfde wijze het tra ject Rotterdam-Antwerpen afgelegd. Om de conditie te testen en een groot deel van het parcours te ver kennen. Teamleider Karei Vermeulen is zee te spreken over de voorbereidingen van de hardlopers, maar meer nog over de opbrengsten. „Ja. Het is natuurlijk gran dioos dat we nu al meer hebben opgehaald dan vorig jaar. Het geld komt overigens niet alleen van spon sors. Diverse scholen in Hoogvliet, Spykenisse en Vlaardingen houden sponsorlopen voor de leerlin gen en de opbrengst wordt weer aan ons geschonken. Leuk toch? En allemaal voor hét goede deel." Sittardia DVO-Ventura (v) 18-19 (10-8). Een slechter be gin had de vrouwenploeg uit Schiedam zich niet kunnen wensen. Tegen de Limburgse gastvrouwen stond na tien minuten spelen al een achterstand van 9-3 op het score bord. Maar mede door goed verdedigend werk van Petra de Bruin en de aanwinst uit het tweede team Caroline Hoogerbrugge werd in de tweede helft een voorsprong opgebouwd die niet meer uit handen werd gegeven. As- trid Winter scoorde zesmaaL WIK (m)-White Demons 30-27 (14-14). Het sterke tirkel- spel van 6e gasten bracht de Vhardmgers in het begm van de strijd in flinke problemen. Maar met de sterk op tredende tweede keeper Martijn Verbeek in het doel, kon de opgelopen achterstand van 1-6, teruggebracht worden tot 9-9. Vlak na de peptalk van coach Wil Plugge kwam de ploeg voor het eerst op voorsprong (16-15). En toen werd er eindelijk gespeeld zoals het hoorde. Op hoog tempo werd de voorsprong uitgebouwd en die werd met meer uit handen gegeven. Het kanon Ger Prins vlamde weer: hij' scoorde dertienmaal. Animo-DWS (m) 25-23. Vanaf het eerste fluitsignaal he pen de Schiedammers achter de feiten aan. De slapende ploeg werd veel te laat wakker geschud door de scorings drift van de tegenstanders. In tal van overtalsituaties kwam er memand tot scoren, terwijl de gastheren wel ge makkelijk de weg naar het Schiedamse doel konden vin den. Een kwartier voor het einde kon de veel te late eind sprint een achterstand van acht doelpunten niet meer goed gemaakt worden. DWS'er Johan den Hartog zag rood wegens het weggooien van de bal na een scheids rechterlijke beslissing, WIK (v)-Wlngs 13*12 (7-8). De verdediging heeft in het eerste bedrijf de ploeg voor een flinke achterstand be hoed. Na de rust werd een opgebouwde voorsprong tot aan het einde toe vastgehouden. Het complete team speelde een goede wedstrijd. Maar vooral keepster Maai ke Everaarts heeft in de laatste fase van de wedstrijd de ploeg naar de overwi nning geleid. Vires etC.-Unitas'63 (m) 25-24 (13-14). Voor trainer-coach Rob Mooij was het moeilijk om te accepteren dat een van de scheidsrechters de vader was van de keeper van de gastheren. „Er werd niet slecht gefloten, maar in geval len waar enige twijfel over een besü^cing kor» bestaan ging de bal naar onze tegenstander." Twee'aan elkaar ge waagde ploegen speelden een pnma wedstrijd. Al de Maassluizers waren gedreven om te winnen, maar kon den tegen het kleine beetje arbitrale overmacht met op. Ventura (m)-Ancora 30-20 (17-11). In een veel te makke lijke wedstrijd kregen de mannen van Ed Brugman nog veel doelpunten tegen doordat niet geconcentreerd ge speeld werd. Bij afwezigheid van doelman Bernard Dries hebben Frank Buskens en Mark van de Berg verdienste lijk zijn taak waargenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7