tSporfe Bal na... De Loor zestiende Oranje- schaatser in Nagano Adri van Tiggelen heeft bijnaam: 'Boer Koekoek' Geslaagde test Gianni Romme op 'de tien' Adriaanse haalt uit naar Feyenoord; 'Ajax is m'n grootste uitdaging' Een rondje voor Ronaldo Pech Straathof niet voorbij CruijfT: *Van Gaai moet mond houden Kesler Pele zou nu twee miljard waard zijn Rotterdams Dagblad Maandag 19 januari 1998 Innsbruck—Jeroen Straathof leeft op voet van oorlog met de klap schaats. De Zuid-Hollander kwam zaterdag voor de tweede keer bin nen vier dagen ten val. Ditmaal niet door een technische oneffen heid, maar doormateriaalpech. Straathof trapte bij zijn eerste aanzet voor de 1500 m tijdens de WB-wedstrijden in Innsbruck een schaats doormidden. Hij gleed over het ijs, waar tegenstander Martin Hersman kon hem met een snelle reactie maar net ont wijken. Hersman reed deson danks naar de derde plaats, achter landgenoten Ids Postma en Rintje Ritsma. .,Ik heb een moment ge twijfeld of ik zou stoppen. Maar dan had ik mij helemaal opnieuw moeten opladen voor de race." Straathof smeet op net bankje bij de start zijn schaatsen weg en snelde op blote voeten over het middenterrein en een stukje kunstijs naar de kleedkamers. „Pure pech," zei Straathof even later. De schaatser bleek zelf aan zijn ijzers te hebben gesleuteld. „Ik heb een ringetje onder mijn schoen bevestigd waardoor ik iets hoger van het ijs sta." Het schar nier, waaraan het ringetje was be vestigd, brak af. Vijf dagen had de rijder naar volle tevredenheid met het aangepaste materiaal ge traind. „En dan rijd je de eerste wedstrijd en gaat het mis." Coach Peter Mueller „Als het regent, re gent het..." Wéér mis liever gezegd, want het seizoen van Straathof zit vol te genslagen. Woensdag nog gleed hij bij de WB-wedstrijden sprint in Baselga di Pine op het rechte stuk onderuit toen het ene been achter het andere bleef haken. Tijdens de NK afstanden verbe terde Straathof zijn persoonlijke records op de 50Ö, 1000 én 1500 m, maar op geen van de drie afstan den mag hij volgende maand aan de Winterspelen deelnemen. rgma tl echten Barbara de Loon zowaar toch nog naar de Winterspelen, en wel op de 1500 meter. Foto Hans steinmerer/ANP Jeroen Straathof;voorde derde keer in korteti val met de klapschaats. Foto Hans Stelnmeter/ANP Door Renze Lolkema Innsbruck De laatste strohalm bleek voor Barbara de Loor dik genoeg om een startbewijs te veroveren voor Nagano. De Loor is door haar vijfde plaats op de 1500 meter tijdens de World Cup van Innsbruck de zestiende Nederlandse schaatser die zich kwalificeerde voor de Olympische Winterspelen. De Loor had het voorbije weekeinde nog twee kansen om zich voor Nagano te plaatsen. De eerste poging mislukte toen ze zaterdag tijdens de vijf kilome ter negende weid in 7.48,25. Een achtste plaats zou een startbewijs hebben opge leverd. Gisteren reed ze in een sterk deelnemersveld heel overtuigd naar 2.05,00, goed voor de vijfde stek en als nog een Olympisch ticket. „Voordat het seizoen begon dacht ik dat de drie en vijf kilometer mijn afstanden zouden worden voor Nagano. De korte afstanden waren niet echt mijn afstan den. Of ze me nu ook aanwijzen voor de vijf kilometer? Ik hoop het, het zou wel leuk zijn." De Loor (23) is dan echter wel afhanke lijk van haar landgenotes die in Nagano op de. drie kilometer uitkomen: Tonny de Jong, Caria -Zijlstra en Annamarie Hiomas, Twee van die drie kunnen op die afstand een derde startbewijs voor de vijf kilometer veroveren voor Neder land. Mocht dat lukken dan moet De Loor hopen op Thomas, bepaalt geen liefhebster van vijf kilometer-races, maar in eerste instantie wel uitverkoren om die afstand te rijden. „Maar ik weet nog niet wat ik in dat geval doe," zei Thomas gisteren. In Innsbruck wilde de in Heerenveen woonachtige Noord-Hollandse niet aan Nagano denken. „Ik ben pas beter gaan rijden toen iedereen dacht dat ik uitge schakeld was." Vorige week in Helsinki tijdens het EK allround verbaasde De Loor, aanvankeljk reservist, met een zesde plaats. „Ik moest me net als in Finland puur met de race bezighouden en niet aan Nagano denken. Als ik me dit weekeinde bij voorbeeld gefocust had op mijn concurrenten Marieke Wijs man en Sandra 't Hart, was het niet goed gegaan." In de rij De Loor sloot gisteren aan in de riu Rint je Ritsma, Martin Hersman, Ids Postma, Bob de Jong, Gianni Romme, Erben Wennemars, Jan Bos, Jakko-Jan Leeuw- angh, Annamarie Thomas, Tonny de Jong, Marianne Timmer, Marieke Wijs man, Sandra Zwolle, Caria Zijlstra en Andrea Nuyt die zich in eerder stadium verzekerden van een Olympische reis naar Japan. In hun kielzog trekken nog meer Neder landers in februari naar het land van de rijzende zon. Hagenaar Bart Veldkamp vertegenwoordigt België en Haarlem- merBrygt Rykkje kreeg in Innsbruck te horen dat hij in het Noorse team is opge nomen. Hij zal in Nagano vermoedelijk uitkomen op de vijf kilometer. Morgen krijgt hij die bevestiging. Een andere Haarlemmer, Fausto de Marreiros, rijdt in Japan voor Portugal. Ten Kortenaar Morgen buigt het Oostenrijks Olym pisch Comité zich over Voorburger Mar- nix ten Kortenaar. Op basis van zijn prestaties kan Ten Kortenaar voor Oos tenrijk uitkomen, alleen heeft hij nog steeds niet de officiële documenten in zijn bezit die horen bij het staatsburger schap. „Ik wil niet te vroeg juichen, maar ik heb mijn ticket al besteld," liet hij in Innsbruck weten waar hij op een 'thuis- baan' reed. „Volgens een wet in Oosten rijk krijg je hier het staatsburgerschap als je iets extra's brengt op het gebied van kunst, cultuur, wetenschap en sport. Ik heb het gevoel dat ik binnen de Oostenrijkse ploeg voor vol wordt aan gezien," Innsbruck Gianni Romme wilde zondag vooral lekker schaatsen. Dat lukte in zijn eerste tien kilo meter van het seizoen, in zijn eerste wedstrijd sinds half december. De 13.47,44 tijdens de WB- wedstrijden in Innsbruck was een persoonlek-én een wereldrecord. Voor buitenbanen dat wel. Romme sloeg een groot gat, was bijna tien secon den sneller dan de concurrentie. De tweede plaats was voor de Noor Remi Hereide (14.01,11), die werd in de B-groep nog op snelheid verslagen door de Haagse Belg Bart Veldkamp (13.57,26) en de Zwitserse verrassing Martin Feigenwinter (13.59,92). Jk ben favoriet in Nagano, maar niet de enige," zei hij minder dan een maand voor de Olympische tien kilometer, die op 17 februari in de M-Wave wordt gereden. „Maar niet de enige," zo haastte Romme zich te zeggen. „Ik weet niet of ik deze vorm nog zo lang kan vasthouden. En dén gaat het om Olympisch goud. En dén gaat het op een bin nenbaan." In Innsbruck was schaatsen weer echt schéótsen. De straffe wind zorgde voor ongelijke omstandig heden. Romme trok zich er niets van aan. Dat de Oostenrijkse speaker na vijf minuten riep dat de Nederlandse schaatser onder de tussentijden van het wereldrecord (Koss, 13.30,55) koerste, hoorde hij niet „Maar dat was onzin, dat kan straks mo gelijk in Nagano gebeuren." Het vorige weekeinde reed Romme tijdens het trainingskamp in Inzeil een vijf kilometer. „Na drie kilometer gingen de benen zeer doen." Het was niet bevorderlijk voor het zelfvertrouwen. „Ik was vooraf wel wat onzeker over deze tien kilome ter." Het was zijn eerste sinds de gouden race bij de WKafstanden in maart in Warschau. Maar Romme merkte al snel dat het ritme goed was. „Ik ben gestart met het gevoel gewoon 25 rondjes te gaan rijden. En ja, als je zo'n snelle tijd rijdt, is zo'n race ook lekker snel voorbij." Bondscoach Henk Gemser trachtte Romme voor de zoveelste keer al dit seizoen af te remmen. Vaak lukte dat niet. „Gianni luistert wel, maar ontvangt het niet" De rijder gaf in het tweede deel van zijn race ditmaal wel gehoor aan dat ver zoek. „Romme mocht absoluut niet werken," zei Gemser. „We waren hier niet op jachtnaar een op timale prestatie." Bob de Jong viel met de negende plaats tegen, Ids Postma reed de 10.000 m slechts als training voor de WK allround, in de na-Olympische weken. Postma had zaterdag de 1500 m gewonnen. „Voor de WK, geen andere betekenis," zei Gemser ook over die prestatie. Voor Rintje Ritsma was het bezoek aan Innsbruck een nuttige vrye-tijdsbesteding. „Lekker re laxed," zei de Europees kampioen allround.„Ik doe leuk mee." Moetkunnen „Mensen denken dat ik rancuneus ben, maar dat is niet zo. Eckt niet. De rancune zit niet bij mij, maar bijdenmsendieikverteldhebhoe ik over ze denk. Die denken met aan Feyenoord, maar die denken aan zichzelf. Ik heb nooit aan me zelf gedacht. En misschien is dat wel het verschil." Wim Jansen in Voetbal Interna tional „Nu begrijp ik waarom Van Hane- gem ontslaan de moeilijkste beslis sing in de carrière van Van den Herik als voorzitter ioas. Daaruit blijkt dat hij zichzelf belangrijker vindt dan het beleid mn de club. Hij had met Van Hanegem voor de publiciteit gekozen en niet «oor het belang uan de club." Wim Jansen in VI „Er is toch geen beleid? Mag Been hakker mm blijuen als hoofdtrai ner of niet? De onduidelijkheid daarover maakt alles duidelijk." Wim Jansen in VI „Van den Herik heeft zich zo inge dekt dathij nietweg kan, omdat hij als financier voor de club is opge treden. Ik vind dat principieel ver keerd. Als voorzitter moet je je kwetsbaar opstellen en niet als een soort onaantastbare dictator. Er moet de mogelijkheid bestaanweg- gestemd te worden ah je het niet goed doet. Feyenoord is niet van hem. Maar in deze bedrijfstak wer ken nu eenmaal maar weinig men sen die voldoende zelfkennis en zelfkritiekhebben." Wim Jansen in VI „Ik erger me er zo aan dat soms de ego's belangrijker lijken dan de club." Wim Jansen in VL „Hoewel ik aLs liefhebber van zui vere sport ml eens een oogje toek nijp als een geliefd wielrenner ver boden neusdruppels heeft opgesno ven, moet ik op deze plaats ernstig waarschuwen dat de Chinezen de prachtige zwmsport verzieken. Het is namelijk de bedoeling, blijkt uit een via Internet verspreid be richt,dezwematletenzodanig te la ten doorgroeien dat zij na een duik nog slechts drie slagen nodig heb ben om het keerpunt te bereiken en op de terugmg vier slagen. Do- pitiQCOTiiTolc is onmogelijk, omdat de blaas zo in volume toeneemt dat men nog slechts tme keer per jaar hoeft te plassen. Hoewel Erica Terpstra qua groeihormonen de schijntegenheeft,zouiktochgraag voor een krachtig ingrijpen harer zijds mllen pleiten." Freek de Jonge in Het Parool ■Het Nederlands elftal komt bij Co Adriaanse op de derde plaats. Als trainer vindt hij het de groot ste uitdaging om bij Ajax aan de slag te gaan. Voor PSV is op het wenseniijstj e van Co Adriaanse, die nog een twee jaar doorlopend contract heeft bij Willem de tweede plaats weggelegd. Co Adriaanse werd onlangs in een tv-programma naar voren gescho ven als een mogelijke kandidaat om bondscoach Guus Hiddink op te volgen. Deze zou na het WK in Johan CruijfT heeft zijn col lega Louis van Gaal zaterdag in de Spaanse kranten tot de orde geroepen. Volgens de voormalige coach van Barcelo na kan de huidige trainer van de Catalaanse topclub soms be ter zijn mond houden. Hij haal de in zijn kritiek een bekend Nederlands spreekwoord aan: spreken is zilver, zwijgen is goud, doceerde Cruijff. «Daar moet Van Gaal eens aan den ken. Hij moet oppassen met zijn kritiek op de supporters die het niet eens zijn met het huidige bestuur van Barcelo na. Het kan niet zo zijn dat een trainer kritiek levert op de so- cios die recht van spreken heb ben. Barcelona is een grote club en Van Gaal moet weten wanneer hij zijn mond moet houden." Cruijff heeft zich in Barcelona aangesloten bij een oppositie groep, genaamd Blauwe Oli fant Deze beweging wil een motie van wantrouwen tegen het bestuur indienen. Cruijff noemde voorzitter Nunez, die hem bijna twee jaar geleden ontsloeg, in de media een dic tator. Frankrijk weer een dub willen trainen. Volgens het bericht zou Louis van Gaal de eerste kandi daatzijn, Co Adriaanse had het tv-program ma gezien en wilde zaterdag, tij dens de oefenwedstrijd FC Den Haag-Willem II, best reageren, „Ik hoorde in de aankondiging dat er groot nieuws was over Louis van Gaal. Ik dacht dat de Blauwe Olifant (de oppositiepartij binnen FC Barcelona, red.) had toegeslagen, maar Van Gaal zou kandidaat zijn om bondscoach te worden. Als Hiddink niet verder wil bij de KNVB of andersom, dan zal de bond inderdaad'nu al op zoek moeten naar een opvolger. Na de WK, half juli, is het immers te laat. Voor mij zou Louis van Gaal een uitstekend alternatief zijn. Hij is de best Nederlands sprekende trainer van de wereld. Maar ik weet niet of Van Gaal zo maar bij Barcelona weg kan. Ik ken zijn contract niet." Of Co Adriaanse bij Willem II wel tussentijds weg zou kunnen om bijvoorbeeld bondscoach te wor den, wilde hij ontkennen noch be vestigen. „Mijn contract met Wil lem II is een zaak tussen mij en de dub, daar wil ik niets over zeg gen. Ik zou Oranje best willen doen, want als trainer staat het bij mij op een derde plaats. Het hoog ste wat je als trainer kunt berei ken is Ajax. Daarna komt PSV, ge volgd door het Nederlands elftal." Feyenoord komt overigens niet op de vierde plaats bij Co Adriaan se. De trainer die de laatste weken via uitspraken in de media blijk baar niet meer zo goed kan op schieten met Feyenoord-voorzit- ter Jonen van den Herik, gooide nog wat zout in de wond door op te merken dat de Rotterdamse club ch^ntisch is en structureel ver keerd wordt geleid. „Hoe kan het anders dat je Rob Baan aanstelt en zelf nog snel twee spelers aantrekt. Van den Herik zegt dat hij alleen verstand heeft van dakdekken en niet van voetballen, Hij haalt een Georgi sche buitenspeler van een video Co Adriaanse: geen vriend van Feyenoord Foto Leo Vogelzang en zadelt die jongen meteen groot probleem op door te roepen dat hij sneller is en technischer dan Ba- bangida. Ook Beenhakker heeft hij ermee, want het publiek ver wacht nu heel veel van Dematrad- ze. Dus, Beenhakker kan het niet maken hem niet op te stellen." Sinds Adri van Tiggelen lijst duwer is voor de Oud-Beijerland- se partij BINT, wordt de assis tent-trainer van Sparta *Boer Koekoek' genoemd. Dolf Roks, Sparta's andere as sistent-trainer en bekend om zijn onderbroeken naar het alou de poldermodel, wordt ervan ver dacht deze te ruilen tegen de mo derne siipsvan de spelers. Jan Bossink, Sparta's nieuwe voorzitter, zei vorige week maan dag tijdens zijn eerste nieuwjaars toespraak met de toekomst bezig te zijn. Maar hij begon met: „Ik wens u allen een goed, gezond en voorspoedig 1988." Dezelfde Jan Bossink roemde zijn voorganger Peter van der Burg om zijn verdiensten als be- Van een ezel kun je geen ren paard ma ken, en van s werelds beste voet baller ook geen sprin ter. Toch zet het ta«aan se.sprlntka non Mario Ci- poilinï de Braziliaanse topaanvaller Ronaido op de fiets. Ro naldo mocht de fiets hou den; Cipollini is een van de grootste fans van In- ter Milan, fo- stuursüd en voorzitter van Sparta. Als beloning kreeg Van der Burg met vrouw Josephine een reis aangeboden. Dennis de Nooijer speelde tot dusver 231 competitiewedstrijden voor Sparta. Daarmee heeft hij rich op de 'eeuwige'ranglijst van Sparta op de veertiende plaats ge nesteld, achter Dries Visser (238), maar voor Hans Venneker (227). Dit seizoen kan hij nog klimmen naar de twaalfde plaats achter Tinus Bosselaar (246) en voor Ro nald Lengkeek, met 242 wedstrij den nu nog op de twaalfde plaats. De selectie van Feyenoord heeft in vijf dagen al het hele ei land Sicilië gezien. Omdat het weer niet meewerkt in de Middel landse zee, hobbelen de Rotter dammers van hot naar her in hun pogingen om een beetje behoorlij ke accommodatie te vinden. Don derdag voetbalden ze in Marsala, zaterdagavond in Cefalu en giste ren ging het hele gezelschap met de bus twee uur onderweg naar Messina. Daar werd twee keer ge traind. In Messina brak ook ein delijk even de zon door. De vulkaan de Etna is al weken aan het sputteren op Sicilië, waar door het stadje Catania zelfs ern stig in gevaar dreigt te komen. Via de buitenlandse persbureaus ko men in heel Europa schokkende berichten en foto's binnen, maar de Feyenoord-selectie is zich on der de rook van de vulkaan van geen gevaar bewust. ,3en je gek," zegt manager Hans Hagelstein, „er is hier niks aan de hand. Het is gewoon een toeristi sche attractie. Iedereen vindt het prachtig dat-ie een beetje prut telt" Leo Beenhakker is volop aan het experimenteren met aanval lers en verdedigers bij Feyenoord. Het middenveld van de Rotter dammers wordt redelijk onge- ir :eid gelaten. Paul Bosvelt, J ean-Paul van Gastel en Giovanni \an Bronckhorst zijn daar de mannen om wie het spel draait. Voorin stelt Beenhakker elke wedstrijd Georgi Dematradze op om zo snel mogelijk een beeld van de Georgiër te krijgen. Dematrad ze heeft Julio Cruz als aanspeel punt, maar voor de derde positie in de voorste linie bestaat veel concurrentie. Henk Vos, Pablo Sanchez, David Connolly, Bon eventure Kalou en Igor Komejev staan allemaal te popelen om straks na de winterstop een basis plaats te krijgen, In de verdedi ging mag Ulrich van Gobbel af wisselend spelen met Fernando Picun en Henk Fraser. Op de lin kervleugel concurreert Geoffrey Claeys met Patricio Graff, terwijl Christian Gyan een gevaarlijke concurrent is geworden voor Cle mens Zwijnenberg op de rechter kant. De meest aandachtige toe schouwer bij het duel van zater dag was Rob Baan, die in gezel schap van zijn 'collega-bestuurs lid' Jorien van den Herik voor een paar dagen naar Sicilië was gevlo gen. Baan is druk bezig om de se lectie te analyseren om daarna een aantal beslissingen te nemen voor volgend seizoen. Zo moet hij bepalen wat er met Henk Vos en Clemens Zwijnenberg gebeurt, Dit duo is aan het eind van het sei zoen transfervrij. Met beide spe lers voerde de Feyenoord-leiding daarom op Sicilië een gesprek. Bij HSV kennen ze de meeste spelers van Nederlandse topclubs weL Maar dat donkere spitsje, dat zaterdag tijdens het vriendschap pelijke duel de tweede helft speel de, was een volslagen onbekende. Voor de meeste supporters in de Kuip is Kalou dat eigenlijk ook nog. Feyenoord ontdekte hem eind vo rig seizoen op het WK voor jeugd spelers in Maleisië Jorien van den Herik vloog op advies van scouts en tipgevers persoonlijk naar Afrika en legde de dartele aanvaller meteen voor langere tijd vast. In november kwam Ka lou pas naar Nederland. Kort voor de winterstop voegde Beenhak ker hem aan de A-selectie toe. IK LAS DAT Henk Kesler bij de KNVB de opvolger is ge worden van Jos Staatsen; een benoeming die kennelijk bij een verkeerde maanstand plaatshad, want véél meer dan Staatsen was Kesler destijds verantwoordelijk voor de teloorgang van Sport7. Je kunt hoog springen en laag sprin gen en het vervelend vinden dat ik 't kennelijk als enige nog weet, maar de commerciële sportzender is om zeep geholpen omdat mr. Kesler de statuten niet uit z'n hoofd had geleerd. Afgesproken was dat hij in de on doordringbare wereld van artike len en paragrafen het kompas zou zijn waarop z'n commerciële part ners veilig konden varen. Maar toen Jorien van den Henk een molotovcocktail naar de stuurhut gooide zat iedereen met z'n han den in het haar, omdat mr. Henk Kesler de enige was die op wie men vertrouwd had hoe je zo'n ge organiseerde aanslag binnen de regelgeving zou kunnen pareren. Jos Staatsen is er standrechterlijk voor neergeschoten. Zijn medebe stuurslid Peter Groenenboom is nog steeds spoorloos en ook Syl via Toth is aangevreten door de verschrikkelijke werkelijkheid van de voetballerij in geen velden of wegen meer te zien. Maar Henk Kesler liet zich als hoofdverant woordelijke voor de chaos gewoon vrolijk herbenoemen en vervol gens zelfs tot voorzitter kiezen. We hebben 't wel eens over Duit sers met een bord voor hun kop, maar nu heb ik toch moeten on dervinden dat juristen uit En schede ook héél erg zijn. Ik zal niet zeggen dat Kesler nicht er- unmscht is, want per slot van reke ning hebben de clubs hem zelf herkozen, maar ik denk dat als ze tevoren een huiszoeking zouden hebben gedaan en ze hadden z'n oude huiswerk op microfilm vast gelegd, dat ze zich een ongeluk waren geschrokken. Het sectie bestuur betaald voetbal van de KNVB is in de kwestie Sport7 onderuit gegaan op basis van onvoldoende rechtskennis. Met uitzondering van Van Kooten hebben de aandeelhouders daar door kapitalen verloren. Ook de fi nanciële schade voorde bond moet enorm zijn geweesi. Et kwa men ik weet niet hoeveel jonge mensen op straat te staan. Ik zie nog voor me hoe Sylvia Toth haar auto tot bijna op het toilet liet par keren om ongezien te kunnen vluchten. Ook Arie van Eyden en Peter Vogelzang werden na de laatste vergadering ais hulpeloze mannen uit het geweervuur weg gedragen. Maar dan was allemaal nog driewerf heilig vergeleken bij de manier waarop Jos Staatsen publicitair door het slijk is ge haald. En wie bleef er in de cata strofe buiten schot? U mag nooit meer raden. Ik wilde dat toch nog even g hebben voordat iedereen defini tief vergeten is dat mr. Henk Kes ler bij de start van Sport7 een vi taal regiementje over het hoofd bleek te hebben gezien en dit is blijven ontkennen. Gelukkig stond in het bulletin Betaald Voet bal van de KNVB deze week dat hij voorheen de portefeuille juri dische zaken had. Ook in Zeist zijn ze dat dus nog niet vergeten. Wie zou er twee miljard gulden over hebben voor één speler? Des kundigen denken dat de Brazili aanse oud-voetballer Pele dat geld momenteel waard zou zijn, indien hij 37 jaar later was geboren. Binnenkort wordt de vedette 58 jaar. Uit een enquête onder Brazi liaanse experts komt naar voren dat de virtuoos twee miljard zou moeten opbrengen, in het geval dat hjj nu 21 jaar zou zijn. Zijn jaarsalaris zou ongeveer tweehon derd miljoen gulden zijn. Voor dat bedrag zou een club met gemak drie Ronaldo's (56 miljoen) kun nen kopen. Volgens de onder vraagden is Ronaldo vergeleken met Pele maar een prutser. Rei- naldo Pitta, één van Ronaldo's managers, verklaarde dat het be rekenen van Pele's huidige waar de ongeveer hetzelfde is als het „schatten van de waarde van Je zus, als hjj zou leven."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8