Leeuwerink komt snel terug van experiment Opleving GV-driebanders heeft maar kort geduurd Korfballers veranderen hel in recreatiezaaltje HC Rotterdam gelijk tegen Jong Oranje Schaakheid Van Arkel de lucht in Van der Does duidelijk terug Werner Kruizinga districtskampioen Volleyballers Capelle kloppen Ekspalvo (3-1), maar zoeken nog naar juiste vorm Alcazar is weer terug op aarde Van Viersen: 'Wéér gaat het in slotfase mis' Roda'71 redt zichzelf eu veroordeelt DWS Hamming achtste Basketballers zijn klaar voor bekerduel Poloërs Rotterdam zorgen voor verrassing Rotterdam De hockeysters van HC Rotterdam hebben in een oe fenwedstrijd met 0-0 gelijkge speeld tegen Jong Oranje. Eij de hoofdklasser ontbraken de jeugdinternationals Florien Cor- nelis, Janneke Schopman en Kar lijn Petri, die bij de tegenstander in de basis stonden. Keepster Eve line de Haan van HC Rotterdam is inmiddels» afgevallen voor die Jong Oranje-selectie omdat ze daarvoor te oud is. Inge van den Broek, de aanvoer ster van HC Rotterdam, moest eveneens verstek laten gaan. Ze is met de nationale ploeg op toemee naar Australië. Daar speelt de ploeg van Tom van 't Hek vier in terlands met het gastland. In de aanloop naar die wedstrijden oe fende Oranje twee keer tegen "Western Australië: 8-1 en 11-1 winst. Morgen is de eerste test wedstrijd tegen de Australische nationale ploeg. Rotterdam had verder Emrnely Spek en Clara van Manen afge staan aan de selectie van Neder- land-A, dat deelnamen aan een trainingsweekeinde in Vugt Dat stond mede onder leiding van Rotterdam-trainer Robbert Paul Aalbregt. Hij is sinds kort de as sistent van trainster Heieen Le- jeune. 4 Trainersnieuws uit de hockey- wereld: Franklin Dikmoet stopt aan het einde van het seizoen als coach van de Bloemendaal-man- nen van BloemendaaL Bij de vrouwen aan 't Kopje staakt straks ook Cees-Jan Diepeveen zijn activiteiten. Bij hoofdklasser Ptnoké keert coach Egon Jesse na de winter stop niet meer terug. Bestuurslid Jeroen Ottevanger neemt de hon neurs waar. Het Haagse Klein Zwitserland heeft een opvolger gevonden voor de onlangs opgestapte hoofd coach Donald Drost. Joost Bel- laart, al eerder actief bij de club, neemt de taken over van 'tussen paus' Maarten van Grimbergen, Door Henny Vijgeboom Rotterdam Rogier van Arkel is de nieuwe kampioen van schaak vereniging Rotterdam. Hij voerde zijn score ten koste van Paul de Freytas op tot tien winstpartijen en twee remises. Daarmee verze kerde Van Arkel zich niet alleen van de titel, maar ook van een rondvlucht boven Rotterdam en promotie naar het meesterklasse team van zijn club. Charloïs/Europoort II is na de 6-2 overwinning op Nieuwerkerk aan den IJssel leider in de strijd om het kampioenschap van de Rot terdamse Schaakbond. Hillegers- berg sloeg met een 7-1 zege op Oversehie II nog harder toe. Or- tec/Capelle H en Moerkapelle za gen hun zenuwslopende duei, met gemiste kansen over en weer, in een onbevredigende 44 eindi gen. Schiebroek/Westen Regina kwam tegen hekkensluiter SO '81 (Ommoord) evenmin verder dan een gelijkspel. De stand na vier ronden: 1. Char loïs/Europoort II 6 (21), 2. Ortecj CSV II5 (181/2), 3 Hillegersberg 4 (18 1/2), 4 Moerkapelle 4 (16), 5. Nieuwerkerk 4 (15), 6. Oversehie 4 (13 1/2), 7. Schiebroek 3 (13), 8 SO'312(121/2). Rotterdam - De terugkeer van Remco van der Does van De Ko renbeurs naar Twenty One Up be tekent een fikse versterking voor de Rotterdamse tafeltennissers. Ze kunnen dankzij hem wel eens een rol van betekenis gaan spe len. Na twee wedstrijden is Van der Does dit seizoen nog ongesla gen, waarmee hij zich als kopman heeft opgeworpen. Hij legde thuis tegen de reserves van TTCV de basis voor de eerste seizoenszege: 64. „Een goede uit slag," aldus aanvoerder Onno Trip, die zelf twee keer scoorde. De captain is na zijn blessure weer helemaal terug. In de plaats van verdediger Peter Berben kwam Niels van der Wal achter de tafel. Die tactische zet leverde echter geen succes op, want Van der Wal bleef in zijn drie partijen met lege handen. Het is de bedoeling dat Van der Does in de viermansformatie van Twenty One Up alle wedstrijden in aktie komt, en dat Trip, Van der Wal en Berben beurtelings wisse len. Het zesde punt voor de thuis club kwam uit het dubbelspel. Na een gelijkspel kwamen ook de vrouwen van FVT/Visser tot de eerste winst. Sjila Causevic, Patri- da Zwartjens en Tanja Revet ble ven Woerden met 64 de baas. Rotterdam De driebanders van Geveke Verlichting hebben hun opmars in de eredivisie niet kun nen voortzetten. De Rotterdamse formatie had de laatste tijd de on derste plaats onder zich gelaten, maar incasseerde nu een tegen valler door de 6-2 nederlaag van gisteren tegen Jersey Eclair. Stad genoot Tegelhal Zuid, dat op gelij ke hoogte stond met Geveke, liep weer uit door het 44 gelijkspel te gen Strauss Biljarts. Die deling in büjartcentram Lin ker Maasoever betekent wel dat Strauss Biljarts niet kon weglo pen bij de Rotterdammers. Jan Verkijk opende met 1.000, maar verloor met 44-50 van Herman van Daalen. Hans Jürgen Kühl won dooi de matige tegenstand van Frans de Vries met 50-39 ïn 45 beurten. In de tweede sessie bleek Dick van Uum veel te sterk voor de Belg Jef Ophiüpoom, die met 50- Richard Bitalis van Tegelhal Zuid startte sterk in zijn partij tegen Eddy Leppens. Maar zijn 22-13 voorsprong na tien beurten was niet voldoende voor de overwinning. Foto Fred Emst/cor Vos 32 in 41 pogingen werd geklopt. De sterke start van Richard Bita lis bleek in het duel tegen Eddy Leppens onvoldoende te zijn. Zijn 22-13 na tien beurten werd zes beurten later omgezet in 29-32 voor Leppens, die zijn overwin ning tot 40-50 in 33 omlopen uit bouwde. Ook by Jersey Eclair-Geveke Ver lichting was er een gelijke stand na de eerste sessie. Peter van Lieshout moest zijn meerdere er kennen in de Belgische jeugd kampioen Johan Loncelle, die met 50-27 in 38 beurten won. Leon Smolders schudde echter Ad Broeders met 39-50 (47) van zich af, zodat in deel twee de beslissing moest vallen. Die viel negatief uit voor Geveke Verlichting. Ad Koorevaar ging overweldigend van start, maar wist na 31 punten geen serie meer te maken tegen Frank Martens. De Brabander maakte er met 50- 39 (40) geen probleem van. De Rotterdamse kopman Danny Breur kon behoudens een kleine opleving niet de kracht van de openingsfase opbrengen en ver loor kansloos van Louis Haver- mans: na 39 beurten 50-35. In de eredivisie heeft Minkels Products door de 8-0 overwinning bij Poppellers de eerste plaats overgenomen van Arpa Shipping. De Ettense formatie kwam niet in actie vanwege het overlijden van de moeder van speler Jan Ar- nouts. Rotterdam —Werner Kruizinga van BV IJsselzicht is met twaalf punten districtskampioen geworden in de hoofdklasse libre. Daardoor mag de kadrist door naar de gewestelijke finale. Zijn gemiddelde van 11.44 geeft tevens recht op promotie naar de extra-klasse. John Ekelschot (Schollevaar) werd tweede met elf punten en 12.64; zijn clubgenoot Bob Metselaar derde met tien punten. Beiden pro moveren eveneens. Martin van der Ende is daarnaast in het biljartcafé van zijn eigen club BV De Pijp kampioen gewor den in de vijfde klasse bandstoten. Door Hans Kerbert Capelle aan den IJssel Dimplex/Ekspalvo is voor de volley ballers van Alcom/Capelle een tegenstander, die onder alle omstandigheden moet worden verslagen. Dat gebeurde zater dag ook wel (3-1V maar de Capellenaren lieten tegen de ploeg uit Dordrecht zien dat ze nog niet de vorm hebben, die nodig is om het seizoen straks in stijl af te sluiten. Dat is niet erg, er is nog tijd, maar trainer/coach Pieter Jan Leeuwe rink en zijn mannen moeten nog een heieboe! werk verzetten, wil len ze aan het einde van de rit aanspraak maken op blinkende en felbegeerde attributen. Want dat blijft datgene waarnaar de ploeg streeft. Leeuwerink had een verrassing in petto; Capelle verscheen met een alternatieve basis in het veld. De technische baas van de club had libero Jules Martens, de ijzervre ter van vorig jaar, en spelverdeler Elroy Bezemer opgesteld in plaats van Ralph Backer én Arnold van Ree. In die samenstelling was de formatie ook een oefenwedstrijd tegen AMVJ begonnen en dat was gen. De gasten, die Martens nog kenden van vorig jaar, hadden grote pret na wéér een geslaagd blok. Bezemer miste de zuiverheid in zijn set-ups, maar vloog wel weer met zijn bekende fanatisme over het veld, op jacht naar de moei lijkste ballen en dat waren er nog al wat. Vooral in de eerste set was de Capelse pass ver beneden de maat en gek genoeg kwamen de fouten voornamelijk van een man die ze in de regel hoogst zelden maakt: Patrick de Heus. Het duurde een minuut of twee voordat de problemen aan Capel se kant boven kwamen drijven, maar toen ging het ook goed fout. Leeuwerinks keuze stond in een vloek en een zucht met 4-0 voor, met name door twee aces op rij van buitenaanvaller Allan van de Loo. Het leek er verdacht veel op dat de mannen de klus al ge klaard achtten. Tegen Ekspalvo liep het echter niet. Martens viel niets kwalijk te nemen. Hij kan weliswaar volop trainen, maar heeft door zijn lang durige sehouderblessure hoege naamd geen wedstrijdritme. De Canadees moest lang, heel lang wachten voor hij de bal een keer langs de Dordse defensie kon ja- .Rotterdam De.voileybalsters plaats van, Mikro konden over- van Alcazar/Erasmus staan weer nemen. Maar die hoop bleek ij- met beide benen op de grond in - del. Alcazars coach Teus Hèu- de. derde divisie. Het reserve- velman:. „Zij hébben wél een .team;van Mikro/Elekiro, ver sloeg de Rotterdamse studentes met 3-0; setstanden: 15-9, i5-6, 15-8.'.. Bij 'de Alcazar-speelsters was door de goede resultaten van de laatste wekén de hóóp ontstaan dat zij door een zege de tweede ploeg voor de tweede divisie, wij niet" Bij Alcazar ontbraken Mirjam Olieman (vakantie), en',Bona Schapendonck (studie). Maar Heuvelman weet de nederlaag daar niet aam „Ook met hen hadden we dik verloren." Ekspalvo mag dan in aanleg een stuk minder zijn dan de gasthe ren, het was zaterdag niet van plan zich zonder meer over te ge ven. De Dordtenaren schreeuwen van de daken dat over twee jaar Europa Cup-volleybal in de stad moet worden gespeeld. Dat mag dus ondanks de gedeelde voor laatste plaats ambitieus worden genoemd. Zo er nu al wat van de grootse plannen zichtbaar is, dan is het de vechtlust die de mannen van trainer Comé van Dorst aan de dag leggen. De ploeg werkte het verschil net zo makkelijk weg als het was ontstaan en nam zelfs een voorsprong: 4-5. De Capellenaren op hun beurt wa ren in die fase niet vooruit te branden. Misschien dachten ze dat het allemaal een vergissinkje was, dat vanzelf weer zou worden rechtgebreid, feit is dat het voor hen nog een stuk ernstiger werd. Ekspalvo scoorde niet steeds, zo als in volleybal vrij gebruikelijk, één of maximaal twee puntjes, maar kreeg ze in series van drie, vier of zelfs vijf Voeg daarbij ook nog een beetje geluk en Ekspal- vo's setwinst (10-15) is verklaard, Pieter Jan Leeuwermk had zijn Jules Mar- personele experiment zien mis- tens, met ge lukken en herstelde de opstelling heven arm, die bij Capelle gebruikelijk is. Ar- begon tegen nold van Ree mocht de aanvallen Ekspalvo In weer gaan opzetten en Ralph de basis. De Backer verving Jules Martens als Capelse Ca- libero. De ploeg in die samenstel- nadees mist ling maakte in het tweede bedryf echter nog korte metten met haar gasten. Bij wedstrijdrit- 6-0 had Comé van Dorst zyn beide me en werd time outs al gebmikt, zonder dat aan het eind dat ergens toe leidde. Capelle gaf van de eerste een paar puntjes weg, maar ging set naar de precies drie keer zo hard als zijn kant gehaald opponent: 15-5. doortralner De rangorde was weer hersteld. Pieter Jan Set drie was min of meer span- Leeuwerink. nend tot 7-7, maar toen bleek an- Rechts diens dermaal het verschil in kwaliteit, assistent Ron Een niet eens zo spectaculaire Boudrie. Foto tempoversnelling van de gasthe- peter Molenboer ren leidde via 12-7 tot 15-10, waar mee het veizet uit Dordt definitief gebroken was. De vierde omgang was buitenge woon eenzijdig. Capelle had de gaten in de verdediging van Ekspalvo voor het uitzoeken en deed het naar behoren: 15-3. De gasten hadden kennelijk hun kruit al verschoten. Oeume De hel van Deuxne duurde slechts even. De korfbal lers van België begonnen furieus en scoren acht keer in tien minu ten. Maar in de resterende speel tijd volgden slechts zes Belgische doelpunten. Het Nederlandse team rekende uiteindelijk ge makkelijk af met de zuiderburen in de jaarlijkse zaalontmoeting (20-14). De zege was vooral een opluch ting voor bondscoach Jan Hof. „Het blijft moeilijk hier in België. Deze zege zegt me daarom meer dan het EK dat we in april in Por tugal gaan spelen. We zijn wereld kampioen en dat moeten we juist hier tonen." Nederland kon toch met een ge rust hart de Belgische vloer betre den. Van de veertig interlands te gen de Belgen won Oranje er 30. Op het veld werd al sinds '86 niet meer verloren. In sporthal Arena, een donkere kuip nabij Antwer pen, kan het echter volgens tradi tie spoken voor Nederlands beste korfballers. Oranje verspeelde er in '91 de wereldtitel aan België, Twee jaar geleden werd in de zaal nog een fors verlies geïncasseerd. Ook dit keer probeerde het Belgi sche korfbalteam er, opgezweept door het publiek, een moeilijke middag van te maken. Nederland werkte daar aanvankelijk aan mee, De wereldkampioen begon veel te slap aan het karweitje. Bel gië startte agressiever en nam brutaal een 6-1 voorsprong. In die fase kwam Oranjes tweede aanval (TimAbbenhuis-Dik-Tims-Loorij) tekort Vooral de Belgische top schutter Wim Verhoeven profi teerde daarvan. „Ze speelden in een ongekend hoog tempo, met rendement. In de persoonlijke duels waren wij ook niet scherp genoeg en onze aanval raakte te snel de bal kwijt," vatte Hof de problemen sa men. Volgens de coach waren de korfballers ook geïmponeerd door de zaal. „Het is een rare koepel. Ik heb de spelers gezegd dat ze moesten proberen er hun hal van te maken," De korfballers namen die raad ter harte en veranderden het 'infer no' in een gezellig recreatiezaal tje. Na een 9-9 ruststand, kwam Oranje voor het eerst op voor sprong, Het beste was er bij Bel gië toen al af. Ook de toeschou wers roerden zich niet meer. Zelfs de komst van oorlogmaker Pa trick Bellemans veranderde de zaken niet Via uitblinkers als Mady Tims en Daniela Riet liep Nederland met speels gemak uit naar een 'nor- Damela Riet (I) zoekt een medespeel ster onder de korf. Met Oranje wasde Deetos-korf balster op- nieuwte sterk voor dezui derburen. Foto male' voorsprong. Na het laatste fluitsignaal werd amper gejuicht. Met de Nederlandse winst in Deume blijven de verhoudingen in de korfbalwereld ook de ko mende tijd ongewijzigd. Misehien zelfs de komende tien jaar, gezien de 20-5 zege van de Nederlandse op de Belgische jeugd. Rotterdam —Voor de korfballers van WION gaat het nog altijd niet naar wens in de overgangsklasse D. De Rotterdammers leden bij hekkensluiter BEP in Purmerend de vierde nederlaag op rij (22-19), waardoor ze met nog meer zenu wen op de voorlaatste plaats blij ven. Het verschil tussen BEP en WION is nu nog maar één puntje. Als een goede coach blijf Eric van Viersen van WION optimistisch. „We bouwen elke wedstrijd een terechte voorsprong op, maar in de slotfase gaat het steeds mis," analyseert hij. Tegen BEP speelden de zenuwen een grote rol, want de Zaankan- ters stonden er vooraf met slechts drie punten nóg slechter voor. Na de eerste doorgang leidde WION met 12-11. Bij een 18-17 stand kwam BEP vijf minuten voor tijd langszij (18-18). Daarna leken de gasten hun kruit verschoten te hebben: 22-19. Wim Niesing scoor de maar liefst negen keer voor de overgangsklasser uit Rotterdam; Monique Kemner volgde met vier wapenfeiten. Leiden Na forse nederlagen tegen de twee koplo pers hebben de handballers van Atomium'61 zich kunnen herstellen tegen Satumus, Een ruime voor sprong dreigde in de slotfase nog in gevaar te komen, maar de punten gingen toch naar Rotterdam: 22-23. Bij Snelwiek leeft er toch weer hoop. Door de schle mielige nederlaag van vorige week was de achter stand op koploper Nijenrodes opgelopen tot vierpun ten. De lijstaanvoerder verloor deze week echter, zo dat Snelwiek bij winst op OSS weer kon naderen tot twee punten. Dat lukte: 20-27. Toch hield OSS lange tijd gelijke tred. In het laatste kwartier ging Snelwiek over op een 4-2-aanval en daardoor kwam de statische verdediging van de Noord-Hollanders in de problemen. De mannen van Roda'71 hebbenzich vijf wedstrijden voor het einde definitief in veilige haven gespeeld En hebben daarmee (waarschijnlijk) het sportieve noodlot van DWS bezegeld. Trainer Herman Schaap had z'n mannen gewaarschuwd voor het fanatieke en tegen degradatie vechtende DWS. Tot zijn verbazing was dat slechts de eerste helft het geval, maar daarin nam Roda al een voorsprong van drie punten. In de tweede helft bleef dit verschil ei genlijk moeiteloos gehandhaafd. Roda's 21-17 winst betekent voor DWS ongetwijfeld de afgang naar de derde divisie. De vrouwen van Ancora speelden tegen Westlandia allen ondermaats. Ook de vaste waarden kwamen geen moment in hun spel, zodat de overwinning ver diend ging naar de Naaldwijksen: 17-19. De collega's van Snelwiek blijven hard bezig om An cora volgend jaar in de tweede divisie te gezelschap te houden. De weg naar het kampioenschap duurt nog vijf wedstrijden. Snelwiek staat na de ruime 25- 14 overwinning op OASE, de enige ploeg die tot nu toe van de Rotterdamsen wist te winnen, twee pun ten vóór op belager ODIS. Almelo Melanie Hamming van RKSV Spartaan heeft bij zwemkampïoenschappen voor junioren in Almelo van zich doen spreken. Het 13-jarige talentje eindigde op een achtste plaats op de 100 meter rug slag in de nieuwe persoonlijk record van 1.11.50. Ze was de enige Rotterdamsedeelnemermetzo'nho- ge positie. ZwolleDe uitslag was logisch. Maar de wijze waar op de winst van Idétradïng/RB op Cees Lubbers/ Zwolle (87-98) zaterdagavond tot stand kwam, mocht toch op z'n minst opmerkelijk worden genoemd. Niet de Amerikaan Chris McGuthrie eiste, zoals de laatste weken de gew ite was, de eer voor zich op. In Zwol le waren de hoofdrollen weggelegd voor Rob de Graaf enEelcoDerks. De Graaf imponeerde mëf 33'püpM (tégen 80%); Eeico Derks zette een i'dubbel-dubbel' achter zijn naam door zowel scorend (18 punten) als reboundend (10 stuks) in de dubbele cijfers te komen. Coach Toni Vujanic kon na afloop dan ook voorzich tig optimistisch vooruitblikken. De vorm lijkt er ein delijk te zijn, nu de competitie in een beslissende fa-' se is gekomen. De Rotterdamse basketbalformatie verzekerde zich al van een plaats in de Elite A en reikte ook ver in de bekercompetitie. Vanavond speelt de ploeg van Vujanic in de halve finale uit bij Ricoh/Amsterdam. Evenals de Rotterdammers zijn ook de Astronauts gebrand op een positief resultaat. De Amsterdam mers leden zaterdagavond immers in eigen huis we derom een nederlaag (nu met 61-75 tegen Libertel/ Den Bosch) en verspeelden daarmee voor het eerst de koppositie in de eredivisie. Het was het derde ver lies op rij, nadat Idétrading twee weken geleden in de Apollohai de toon had gezet. Daardoor is Amsterdam ongetwijfeld getergd in het bekerduel van vanavond. Chris McGuthrie speelde zich tegen Zwolle al voor zichtig in vorm bij Idétrading. De Amerikaan was goed voor zestien punten, maar nog belangrijker wa ren de zeven assists waardoor zijn inbreng theore tisch op (in elk geval) 30 punten kwam. Maar ook Slobodan Kalicanin (15) en Djordje Stojanovic (10) groeiden in de wedstrijd. De vrouwenploeg van Idétrading verspeelde vorige weck tegen CadyJ73 al de kansen op de titel en een eventuele promotie naar de eredivisie. De teleurstel ling over dat verlies werkte door in de confrontatie tegen Celeritudo, die in de Zadkine Basketbalhal af- getekend met 47-85 won. Na een 34-29 voorsprong in de helft kregen de Rotterdamsen steeds meer last van de agressieve zone-verdediging van de Groning se gasten. Kristine Thorsen maakte 18 punten. RotterdamDe waterpoloërs van Rotterdam hebben in de tweede klasse A voor een daverende verrassing gezorgd. De wedstrijd tegen NVA/HHC leverde een 7-6 overwinning op. Dat was een belangrijke zege voor de Rotterdammers, die langzamerhand weer aansluiting krijgen met de onderste helft van de mid denmoot. Toch is de degradatiegevaar voor de 'R' nog niet ge weken. Daar is méér voor nodig. Niettemin geeft de winst op NVA/HHC voldoende vertrouwen voor de nabije toekomst, waarbij enkele belangrijke ontmoe tingen op het programma staan. Te beginnen met het duel met koploper WSV. Tegen NVA/HHC was het in de slotfase nog onnodig spannend, omdat Dino Dijksman voor de Rotterdammers een strafworp mistte. Niettemin doelpuntte de routinier twee keer. Voor SVH rest in 2A niet meer dan een bescheiden rol. Zeker na de 6-5 nederlaag bij BZC. De achter stand met de top van de ranglijst is inmiddels bijna onoverbrugbaar. Om niet in problemen te komen, heeft SVH zelfs nog enkele overwinningen nodig. In Bergambacht verzuimden de Rotterdammers alvast een zege bij te schrijven. De mogelijkheden waren hiervoor zeker aanwezig. Alleen was het belangrijke onderdeel, scoren, niet aan SVH besteed. RWV deed in de derde klasse E van zich spreken door het Zwiindrechtsc De Dcvel een flink pak slag te ge ven. De 15-7 had nog hoger kunnen uitvallen, als in de eerste periode niet zoveel kansen waren gemist Alleen Alwin van Aggelen verzuimde al vier keer het vijandelijke doelvlak te doorboren. Toch scoorde de Rotterdammer nog zes keer. Voor Spartaan viel in 3E bij ZDHC weinig eer te be halen. De improductiviteit speelden de Rotterdamse gasten opnieuw parten, met een 84 nederlaag als lo gisch gevolg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5