Massale kloppartij bij VFC-Excelsior'20 Gehavend HSC bakt Bolnes een poets Ruime zege DWS houdt de hoop op handhaving levend Scheidsrechter staakt regio-derby na blinde trap van Ersin Kaplan V T f'-'Yc' f Stewart Williss cricketcoach Excelsior'20 Ellis de Jong: beslissende rol Ronald Bolijn weer uit roulatie WIK heeft 'makkie' tegen DES'72 Mogelijke opheffing van zaterdagtak l2Sr Nermin Smajic Iaat het volledig afweten Coach Juventus gooit woedend de handdoek Waterpoloploeg WSV nu ai zes punten ios I Rotterdams Dagblad z'i -i" A: 1998 Schiedam Stewart Williss is ko mende zomer de cricketcoach van Excelsior'2Q. Het is voor het eerst sinds 1989 dat de Sehiedamse hoofdklasser geen speler-coach uit West-Australie wegplukt. De 23-jarige Williss, een all-rounder, komt uit Adelaide, uit de provin cie South Australia, en acteert op A-clubniveau. Dat betekent dat hij nog geen op landelijk niveau doorgebroken cricketer is als zijn voorganger Murray Goodwin. De Australiër is gewend op een kokosmat te spelen. Hij is lid van de Prospect District Cricket Club, waar ook de internationals Greg Blewett en Jason Gillespie voor uitkomen. Wilhss is gediplomeerd coach en werkt part-time voor de South Australian Cricket Associa tion met jeugdig talent. Excelsior'20 kwam een eenjarig contract overeen met Williss. Oud-speler Rupert Gomes keert komende zomer terug op Thurle- de. De West-Indier komt niet als speler, maar als jeugdtrainer. Excelsior'20 heeft daarnaast een uitnodiging ontvangen om deze zomer deel te nemen aan een Eu ropa Cup I-toernooi in Berlijn. Het is voor het eerst dat de lands kampioenen van Europa elkaar in een dergelijke evenement treffen. Hermes DVS houdt er rekening mee dat captain Roger Bradley komende zomer niet meer op Har- ga speelt. Bradley heeft het be stuur door*, laten schemeren aan een vertrek te denken. In het ge ruchtencircuit wordt HBS ge noemd, maar waarnemend voor zitter Wil van Wijk kan niet beves tigen dat Bradley bij de Haagse club gaat spelen. „Roger heeft mij geen club genoemd." Bradley zelf was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. Het verhaal dat Steven Lubbers terugkeert naar Hermes wordt naar het land der fabelen verwezen. „Daar," zegt Van Wijk, „is mij niets van be kend." Toch verwelkomt Hermes een nieuw gezicht. Maarten de Wit (Kampong) komt naar Harga, Rotterdam - De vrouwen van Ju- yen tus hebben gistermiddag een nuttige en belangrijke overwin ning op de reserves van Idetra- ding/RB uit het vuur gesleept. De Schiedamsen wonnen met 38-47 en nestelden zich met een gelijk aantal verliespunten samen met Rowic op een gedeelde derde plaats in de eerste klasse West. Toch zag het er lange tijd niet naar uit dat Juventus zou winnen. Halverwege leidde Idetrading/RB nog met 21-16, pas ver in de twee de helft kwamen de Schiedamsen pas voor het eerst voorbij de Rot terdamse basketbaisters. Ellis de Jong (21), die een beslissende rol speelde in de Sehiedamse zege, en Nancy Middeldorp (17) waren de beste schutsters bij Juventus. Maassluis— Ronald Bolijn, aan valsleider van MSV72, heeft het geluk dit seizoen niet aan zijn zij de. De topscorer van de vorige competitie raakte in de voorberei- ding van dit seizoen zwaar gebles seerd aan zijn linkerknie en was tot de winterstop uit de roulatie. Vanaf januari trainde de links- poot weer voluit mee met de selec tie van trainer Han van Leeuwen maar al in de eerste wedstrijd ging het weer mis. „In een oefenwedstrijd tegen Steeds Volharden viel ik in de tweede helft in," doet de onfortui- nelijke voetballer de voorgeschie denis uit de doeken. „De eerste bal die ik raakte schoot ik er gelijk in maar bij het neerkomen Hapte ik weer door mijn knie. Weer die linkerknie maar op een andere plek. De dokter heeft me doorver wezen naar een orthopeed in Den Haag. Die man schijnt bij de top vier van Nederland te behoren. Op 9 april word ik onderzocht en dan weet ik meer. Dit seizoen is echter voorbij," aldus de 22-jarige Bolijn. De Maassluizers hadden drin gend behoefte aan een veel sco rende aanvaller, want ondanks de koppositie was er een groot ge brek aan scorend vermogen. Of deze blessure ook kan betekenen dat na Mark van Spelden weer een voetballer van de Maasslui zers op jonge leeftijd afgekeurd wordt is vooralsnog niet duidelijk. „Ik hoop natuurlijk van niet," is Bolijn gematigd optimistisch. „Toch hou ik er wel een beetje re kening mee. De dokter zegt dat voetballen nog steeds moet kun nen en daar ga ik dan ook maar vanuit. Natuurlijk baai ik van al die blessures maar ik werk nu maar naar volgend seizoen toe. Dan moet ik er gewoon weer by zijn." De Maassluizers worden volgend seizoen getraind door Henk Boon. Door Ton de Leede Vlaardingen Een kwartier na rust sloeg de vlam in de pan bij het duel tussen de voetballers van VFC en Ex celsior'20. Zonder dat de bal in de buurt was schopte Er- sin Kaplan, de kleine links buiten van Excelsior'20, Mar co Oomen onderuit. Diens ploeggenoten reageerden als getergde honden en gingen massaal op jacht naar de scalp van de angstig vluch tende Kaplan. Buiten het speelveld ontaardde de ach tervolging in een massale vechtpartij tussen spelers en supporters waarbij rake klap pen vielen. Scheidsrechter M. Paping (Maassluis) nam na ampel overleg het enige juiste besluit: inpakken en wegwezen. Een uur lang wisten de acteurs zich met pijn en moeite staande te houden op de moeilijk begaanba re piste. Tot ieders verbazing zag arbiter Paping bij de herkeuring van het veld om 13.00 uur geen enkele aanleiding om het streek- duel tussen de Vlaardingse Foot ball Club en het Sehiedamse Ex celsior'20 af te lasten. Henri van Leeuwen, die vijf jaar lang tot ie ders genoegen hoofdtrainer was bij VFC had zich zeker een ander weerzien by zijn oude club voor gesteld. „Op zo'n veld," had de Excelsior'20-trainer reeds vooraf zijn bedenkingen, „is het heel moeilijk voetballen. Het veld is net niet bevroren, de bovenlaag is zacht maar door de harde onder grond maakt de bal de raarste stuiters. Het is eigenlijk vragen om problemen." Had Paping vanaf het begin con sequent geleid dan hadden mis schien de latere problemen niet ontstaan. In de zesde minuut ver zuimde de leidsman Berry van Rij op zijn tweede gele kaart te tracte- ren na een uitermate lompe over treding op Robbert Etman. Van Rij had even ervoor een terechte bekeuring ontvangen voor het torpederen van Etman vlak nadat hij de score had geopend voor VFC, dat voor het eerst over de middenlijn was gekomen. Vooral Kaplan wond zich hevig op en kreeg onmiddellijk geel voorge schoteld van de met de regels marchanderende Paping. „Door die waanzinnige overtredingen van Berry Rij," zocht Van Leeuwen naar uitvluchten voor de uiteindelijke escalatie, „ont stonden er bij ons irritaties. Die Van Rij, dat weet ik omdat ik ja renlang met hem gewerkt heb, is soms helemaal gek. Die had ge woon rood moeten krijgen. Nu kreeg Ersin geel voor protesteren en raakte hij van slag. Wij hadden overigens gewoon voor moeten staan. Al in de eerste mmuut had Steven Dijkstra kunnen scoren en na vyf minuten kreeg Ersm de kans om van dichtbij raak te schieten. Jammerlijk genoeg schoot hij op de benen van de kee per." Vanzelfsprekend had de thuis ploeggeen mededogen met Excel sior'20 en met veelal lange halen werd geprobeerd om de diepe spitsen te lanceren. De gasten, met laatste man Emile Smits con stant op het middenveld en ach terin man op man spelend, had den wel een optisch overwicht, maar tot doelrijpe kansen leidde dit niet. Na rust trachtte Van Leeuwen met een dubbele wissel zijn ploeg te inspireren. De gasten hadden steeds het overwicht maar VFC was middels de razend snelle maar uiterst irritante To- mas Raeymaekers en de logge Van Rij het gevaarlijkst. De 1-0 stand stond nog altijd op het bord toen de stoppen by Kaplan door sloegen. Zijn onbeheerste dood schop naar de enkels van invaller Oomen sloeg werkelijk helemaal nergens op. Wat direct daarop volgde mag en kan met op en bui ten een voetbalveld. Scheidsrech ter Paping, die naderhand tot ge nerlei commentaar bereid was, raakte totaal het overzicht kwijt, zag dat her en der klappen wer den uitgedeeld en hield het te recht voor gezien. ..M'n broertje wordt van achteren neergesabeld," gaf VFC-tramer René Oomen een ooggetuige-ver slag, „op een schandalige manier. Dan ontstaat er een grote kloppar tij en ontspoort het volledig. Mijn spelers hadden zo nooit mogen reageren, daar spreek ik de ko mende week nog een hartig woordje over. Tegen RAVA kreeg ook een speler van ons een recht se directe maar ontspoorde het na enig duw- en trekwerk in elk ge val met. Onbegrijpelijk hoor, het was er toch helemaal niet de wed strijd naar. Nu komt er nog een hele nasleep en kost het VFC da delijk punten." „Er was een sfeertje op het veld ontstaan," was de verklaring van Van Leeuwen, „door het optreden van de scheidsrechter. Natuurlijk is de overtreding van Ersin niet goed te praten maar wat er daarna is gebeurd is helemaal van de gek ke. Ik heb echt geen verklaring voor die escalatie." VFC-Excelsïor*20 (gestaakt). Bijzon derheden: Bij Excelsior'20 moest doelman Patrick Marrevee genoeg nemen met een plaatsje tn de dug-out De keeper was een halfuur te laat en werd disciplinair gestraft. Trainer Henn van Leeuwen werd tijdens het duel achter het hek gestuurd wegens aanmerkingen op de leiding VFC: Bosveld, Bot, Van der Giessen, Job en Tomas Raeymaekers, Ronald en John van Mil, Navarro, Bos, Dumont, Van Rij Exceslior*2(>: Van der Toom, Ruts, Smits, Dijkmans, Etman, Bosdijk (46 Eiken- broek), Meeder, Dijkstra (46 Van Dun), Vorstenbos, Koevermans en Kaplan. Excelsior'20- Koevermans [links) is in de heupzwaai genomen dooreen Vfaardinger. Koer werd soms hard handig aan gepakt en kwam zo doende. in de latergestaak- te wedstrijd, niet aan sco ren toe. FotoPe- VlaardingenDe handballers van eerstedivisionist WIK hebben gis teren tegen DES'72 gedaan wat 2e moesten doen. De Vlaardingers, derde op de ranglijst, versloegen de nummer voorlaatst met maar liefst 40-28. Trainer Wil Plugge sprak na afloop van een 'makkie'. „We sloegen in het begin van de wedstrijd gelijk een gat van zes treffers en zijn nooit in de proble men geweest, Ron Bergen was by ons de grote man. Hij werd echter door een grove overtreding uitge schakeld en is de tweede helft niet meer in actie gekomen." De mees te treffers waren van Lars Kramer met zeven rake worpen. Door de overwinning blijft WIK op de der de plaats. BEVO en Quintus, de formaties die boven de Vlaardin gers staan, wonnen hun wedstrijd zodat het verschil niet kleiner is geworden. „Vooraf leek het al geen moeilijke opgave maar een kat in het nauw maakt rare spron gen, We hebben ons echter met la ten verrassen," aldus Plugge. Door Bas van den Berg Vlaardingen - Na afloop van de 0-0 tegen Bolnes deelde trainer Piet Kattestaart van HSC volop com plimentjes uit. Hij feliciteerde de snelle aanvaller Martijn Rooze- boom, doelman Aad van, der Vaart met zijn fraaie reddingen en Mar tin Zagwijn die twee doelpunten voorkwam. Maar eigenlijk waren complimen ten voor het hele team op z'n plaats. De ploeg werkte keihard •en hield het hoog geplaatste Bol nes uit de strijd om de periodeti- tei De thuisclub miste vier basis spelers en dat was in het veld dui delijk merkbaar want de Vlaar dingers bleken nauwelijks op el kaar ingespeeld. De club van trai ner Piet Kattestaart, die bijna overeenstemming heeft bereikt om nog een jaar aan de Kethelweg te blijven, stond lange tijd onder druk en kreeg de ene na de ande re hoekschop te verwerken. Het was voornamelijk aan doelman Aad van der Vaart en aanvoerder Martijn Zagwijn te danken dat HSC het eerste halfuur onge schonden doorkwam. De stroeve start van HSC zat 'm niet in het hobbelige veld of door het technisch overwicht van de gasten. De overtuiging ontbrak gewoon op het middenveld. Een van de zwakke pionnen was Rick de Haas. Hij is technisch begaafd, zoals hy enkele malen demon streerde, maar m het harde ge vecht om de bal gaf hij niet thuis. Daardoor moesten Martijn Rooze- boom en Aqan Verduyn zich re gelmatig laten terugvallen om de ballen op te halen. Dat gebeurde met weinig succes zodat het aan tal doelrijpe kansen voor de Vlaar dingers op een hand te tellen was. In de tweede helft was de span ning zo mogelijk nog groter om dat HSC er steeds beter uitkwam. Van de verdedigende speelwijze was veel minder sprake, alleen stond bij de aanvallers van de thuisclub het vizier niet op scherp. Piet Kattestaart zag een overwinning al in het verschiet, maar was achteraf blij dat een puntje was veroverd tegen de sterke opponent. „De spelers hebben het gemis aan vier vaste krachten - door blessu res en schorsingen - uitstekend gecompenseerd door hard te wer ken. Met Dennis Manneken, Mi- tak Sarac, Adri Groeneveld en Cock Hoogland hadden we mis schien wel gewonnen. In het eer ste halfuur liepen we achter de feiten aan, daarna kregen we grip op de tegenstander. Hoewel we op de laatste plaats staan, maken we ons met ongerust. De KNVB speelt met de gedachte om de zes de klasse op te heffen, zodat we er gewoon in blijven." HSC-Bolnes CM). Bijzonderheden: Scheidsrechter Voormolen liet een kwar tier later beginnen omdat eerst de molsho pen op het veld verwijderd moesten wor den. Hy gaf een geel aan John van der Hoek(HSC) HSC: Van der Vaart, Van der Hoek. Milic, Zagwijn, Bos (20. Van der Velden), Dyks- man, Jacobs, De Haas; BroeJding, Kooze- boom, Verduyn. Bolnes: Van 't Hof; Catkir, Gyzen, In 't Hout, Soeltan; Van der Berg. Van Eelst, De Vos; Bas van 't Hof, Waning, Zoeteman Vlaardingen - De kans is groot dat HSC in de nieuwe competi tie alleen als zondagclub door het leven gaat. Het bestuur van de Hollandiaan Satelliet Combi natie, die negen jaar geleden tot stand kwam, vindt een gesprek daarover met de leden zinvol. Volgens voorzitter Herman Berkhout heeft de zaterdagaf- deling nog maar drie elftallen en de zondagafdeling zes. „Wanneer we besluiten er één club van te maken, wordt het een vereniging die op zondag gaat spelen. Met negen elftallen zijn we gelijk de grootste in Vlaardingen. Het is tevens de bedoeling om de jeugd op zater dag meer aandacht te geven. Trainer Ret Kattestaart gaat dan de jeugd begeleiden." DoorMikos Gcuka Schiedam Dansend brachten ze de laatste minuten op de reserve bank door. Daphne Hendriks en Sandra van Minnen waren blij met de zege maar bovenal opge lucht. De handbalsters van DWS lieten eindelijk eens een (bijna) vlekkeloze wedstrijd zien. Blerick werd onder de voet gelopen en de thuisploeg boekte een verdiende 24-17 zege. Het was lang geleden dat er in de Groenoordhal gelachen werd door de Schiedamsen. Nu het er echt op aan kwam werd Blerick op doortastende wijze opzij gezet en lijkt de weg naar boven definitief ingeslagen. Dat moest ook wel want de statistieken voor het duel waren alles behalve rooskleurig. De formatie van trainer Sigmund Mackay had slechts drie punten uit dertien wedstrijden gepeurd en stond moerderziel alleen on deraan de ranglijst in de eerste di visie. Blerick is een bescheiden middenmoter met twaalf punten uit dertien duels. De start van DWS was verblut- fend. Binnen twee minuten was de trend gezet. Irma van der Gaag en Eveline Groenewegen gooiden de bal steenhard achter de ver bouwereerde Blerick-keepster. Mackay vond het spel van laatst genoemde een openbaring, „Eve line was een van de speelsters die Hoewel een speelster van Blerick haar probeert af te stoppen, is Sylvia Zandwijk al opgesprongen voor een ferme uithaal. Zand wijk scoorde twee treffers voor DWS. Foto Peter Molkenboer boven zichzelf uit wist te stijgen. Ze heeft nog niet veel ervaring en blijft daarom in de wedstrijden vaak beneden haar niveau. Op de trainingen laat ze echter vaak ge noeg zien wat ze allemaal kan. Nu Nicole Grandazzi vaste bewaking kreeg, profiteerde Eveline zeer goed. Dat was heel belangrijk." Met de steun van de jongste leden op de tribune, die voortdurend slogans inzetten om de formatie m nood er bovenop te helpen, speelde DWS vervolgens een per fecte eerste helft. Met 13-6 werd de kleedkamer opgezocht. Het grootste aandeel voor de pauze was maar weer eens voor Nicole Grandazzi, al moet gezegd wor den dat het merendeel vanaf ze ven meter werd gescoord. De tweede helft zou een echte testcase worden. De laatste weken was keer op keer gebleken dat het met name in de tweede helft fout ging. De ploeg wordt weieens ver weten mentaal met sterk genoeg te zijn. „Ik was niet bang voor de tweede helft met zeven treffers voorsprong maar we bleven voor zichtig. Bijna elke week gaat het direct na de thee fout en daarom heb ik ze nu na een korte peptalk naar buiten gestuurd. Ze zijn gaan warmlopen en hebben niet teveel met elkaar gesproken," analyseerde Mackay. Beslist De tactiek werkte gedeeltelijk. De Limburgse opponent scoorde bin nen een mmuut twee keer waar door de stand plotseling weer 13-8 was. Daarna werd de draad weer opgepakt. Groenewegen en Grandazzi wisten weer te scoren en de strijd was zo goed als be slist. Het laatste kwartier werd de net van een zware blessure her stelde Diane Zandwijk binnen de lijnen gebracht. Zandwijk is een speelster die met name in degra datieduels van grote waarde kan zijn. Ze is nipt te beroerd hier en daar een stoofje uit te delen en ook haar produktie is bijzonder welkom. „Het is vooral belangrijk voor Diane zelf. Ze wil graag be wijzen dat ze het hoge niveau van vorig seizoen weer kan halen. De ze overwinning heeft naast de twee belangrijke punten vooral waarde voor het zelfvertrouwen. Vorig seizoen hadden we het zelf de probleem. Ook toen was de eer ste helft van de competitie heel zwak en speelden we na de winter heel goed. Het zal wel door de len te komen," sprak Mackay ten overvloede. De weken van de waarheid ko men er dus aan voorde Schiedam sen. Een blik op het wedstrydpro- gramma leert Mackay dat met na me 15 februari en 1 maart met rood omcirkelt moeten worden. „Dan spelen we tegen Fortissimo thuis en Ventura uit. Beide ploe gen zijn zeker niet sterker dan wij en strijden dus ook tegen degra datie. Ik heb de ploeg verteld dat we best blij en opgelucht mogen zijn maar dat er uiteraard geen sprake mag zijn van een kampi oenssfeer. We hebben nog een lange weg te gaan maar deze over winning blijft uitermate belang rijk." Na het laatste fluitsignaal gingen de handen dus de lucht in en er werd eindelijk weer eens gela chen. De treffers kwamen op naam van Nicole Grandazzi (ze ven stuks), Eveline Groenwegen (viermaal raak), Daphne Hen driks (drie treffers), Maijon Roo- denburg (terug na zwangerschap; twee treffers), Diane en Sylvia Zandwijk (ook twee treffers), Stef- fie Roos, Ellen Peitsman en Irma van der Gaag. Krommenie - Ook na de derde wedstrijd in de eredivi sie heeft. De Korenbeurs nog niet het genoegen van een overwinning mogen smaken. De Sehiedamse ta feltennissers verloren in Krommenie met 5-2 van In teger Groep. De nederlaag kwam vooral tot stand, doordat kopman Nermin Smajic het volledig liet af weten. Hij bleef dit keer op nul staan. De enige troost was dat De Korenbeurs niet werd weggespeeld zoals de uitslag enigszins doet vermoe den. In vier van de vyf verloren partijen waren er winstkansen, maar de Schiedammers wisten die niet te verzilveren. Nermin Smajic verloor zowel tegen John Scott als Geert Verhaegh in drie games.Ook het dubbelspel, Scott/Verhaegh tegen Smajic en Danny Maas, ging nipt in de derde game verloren. Danny Maas won van Marco van Elferen, en had in zijn par ty tegen John Scott riante winstkansen. In de derde game leidde de Schiedammer zelfs met 8-18, maar gaf dat toch nog uit handen. Tegen één puntje van Maas scoorde Scott liefst twaalf keer (2049). In de hectische slotfase kreeg Maas een gele kaart en op 21-21 een strafpunt tegen, waarna Scott de game als nog binnen haalde*. 24-22. Het tweede punt van De Korenbeurs kwam van Ar jan Karbaat, die met iedere keer een puntje scorend aan de verwachtingen voldoet. Ondanks de drie ne derlagen staat De Korenbeurs nog niet onderaan. Met zeven punten bedraagt de voorsprong op de staarteïubs VSI/Tence en 't Zand maar één punt. Het vrouwenteam van De Korenbeurs doet het meer dan goed in de tweede divisie. De Schiedamsen won nen ook hun tweede wedstrijd. In Enkhuizen werd het tegen Olympia een 4-6 overwinning. De zege kwam vooral tot stand dankzij Danielle Maas. De jongste speelster van het team scoorde een hattrick. Lineke Sneller deed daar met twee zeges weinig voor onder. Sylvia Waterreus was nog niet helemaai fit na haar ziekte, waardoor zij vorige week verstek moest laten gaan. Toch was haar ene gewonnen po(je vol doende om met 4-6 naar Schiedam terug te keren. Delft - De teleurstelling bij Juventus-coach Arjan de Bruin was na afloop van de 53-49 nederlaag tegen DAS in Delft 20 groot dat hij direct na de wedstrijd de confrontatie met zijn spelers voorlopig niet meer aan wüde gaan. Knarsetandend had De Bruin moeten toezien hoe zijn ploeg, bepaald niet kansloos, in de slotfase de laatste mogelijkheden op een overwin ning uit handen gaven. Tot de laatste minuten ging de strijd gelijk op en kreeg Juventus in de slotfase zelfs nog reëeie kansen op de zege. „Onbegrijpelijk," brieste De Bruin na af loop, die zijn ploeg duidelijk gebrek aan inzet ver weet. Voorbeelden daarvoor waren er in overvloed. „We gooiden kansen weg in de fast break. We verlo ren klungelig de bal als we met vier aanvallers tegen over een verdediger van DAS stonden. Er is soms he lemaal geen sprake meer van geestdrift. Het zit ver keerd tussen de oren." - - Conflict Het conflict zit echter dieper. Na afloop liet De Bruin zijn gezicht nog wel even in de kleedkamer zien om zijn spelers duidelijk te maken dat het voor hem zo niet meer hoeft. De teleurgestelde en emotioneel aangeslagen coach liet de ploeg weten niet meer be schikbaar te zijn en dat ze de volgende week op hem niet meer behoefden te rekenen. De groep trok zelf wel het boetekleed aan en bevestigde dat de laatste weken sprake was van vormverlses en misschien ook wel gebrek aan inzet, maar ook klonken verwijten richting coach. De coach werd een warrig wisselbe leid verweten. De escalatie was ui feite het sluitstuk van een reeks kleine irritaties die uiteindelijk tot brokken lijkt te leiden. Hoe nu verder? Voorzitter Frits Quadt was duidelijk overvallen door het interne conflict. „Dat er wat aan de hand is, dat er spanningen zijn, daar wil ik geen doekjes om winden. We moeten dan ook op korte ter mijn om de tafel gaan zitten om tot een oplossing te komen. Ik heb al contact met Arjan de Bruin gehad en we hebben afgesproken dat we de komende week met elkaar gaan praten." Vlaardingen - De waterpoloploeg van WSV wordt in de race naar de titel wekelijks geholpen door het falen van de concurrenten. De Vlaardingers die zelf met 4- 15 van Koudekerk wonnen, zagen Sassenheim en Katwijk opnieuw verliezen. Daardoor is het Delftse DZV nu de belangrijkste concurrent geworden die het WSV nog lastig kan maken. De voorsprong van WSV bedraagt zes punten en de Vlaardingers moeten nog naar DZV toe. In en tegen Koudekerk had WSV het ah een in de eer ste periode erg moeilijk. Van de druk die op het ze vental lag, profiteerde de thuisclub met open aanval len. Toen de Vlaardingers eenmaal op een 0-2 voor sprong kwamen, wijzigde het spelbeeld zich. Nadat WSV in de tweede periode naar 1-3 uitliep, kwam de ploeg pas in rustiger vaarwater. In de derde periode leidde de debutant in de tweede klasse met 2-10 en bij het scheiden van de markt was de voorsprong opgelopen tot 4-15. WSV trad aan zon der Glenn Tollens (rugblessure). In de derde periode maakte de 39-jarige Sjaak Gielis, die normaal voor het vierde team uitkomt, zijn entree. Ventura deze week wel wakker WIK (v)-Atomium'61 17-19 (5-13). De wedstrijd duurde vyf minuten, te kort voorde ploeg uit Vlaardingen. Na een zwakke eerste helft vochten ze zich als leeuwinnen terug in de wedstrijd, maar de opponenten speelden slim een vertragend spel en stelden zo de winst veilig. Roda '71-DWS (m) 21-17 (11-9). Geen moment hoefden de tegenstanders van DWS zich zorgen te maken. Met rom melig handbal scoorden zy, terwijl de ouderwets slecht spelende gasten alle moeite hadden bun concentratie vast te houden en daardoor weinig tot scoren kwamen. Ventura (nj)-DES*72 2 29-25 (13-16). Na de blamage van vonge week had het team zich goed herpakt. In de aanval gmg het nog een beetje te gehaast maar verdedigend zat het goed dicht. Vooral sluitpost Bernard Dries kon terug kijken op een sterke wedstrijd. Hermes-Ventura (v) 26-22 (11*10). Het team van Max Tukker had het betere van het spel, maar halverwege het eerste bednjf kwam bij een 7-3 voorsprong de klad erin. Volgens coach Max Tukker vormen de speelsters nog al tijd geen hecht team „Het vreemde is dat Karin Dekker, die nog steeds op halve kracht speelt en traint, de motor van het geheel moet zjja" DIOS-Unitas'63 (m) 34-26 (17-15). Naarmate de wedstrijd vorderde gingen de gastheren steeds beter presteren ter wijl de ploeg uit Maassluis alsmaar op de keeper stuitte. Doelman Oscar Benne speelde een puike partij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7