4 Bedrijf ziet brood in piepjong schaaktalent Ylaarditiger voert actie inVlaanderen Leids biotechbedrijf wil koeien klonen Dronken truckers zijn onderwerp van studie OM vervolgt gemeenten wegens milieudelicten Wellicht uitstel omstreden pas voor taxichauffeurs Bende rooft voor miljoenen aan dure auto's Oefenen met heli's mag VN akkoord met heroïne-proef Geen jaaropgaaf voor studenten Fietsenstalling straks gratis Man dreigt met dynamiet 'De overheid doet hier waar ze zin in heeft en de bevolking pikt het nog ook' Rotterdams Dagblad NijmegenDe politie heeft gister morgen in Nijmegen, Oosterbeek en Ede vier mannen en een vrouw aangehouden, die ervan worden verdacht dat zij tientallen zeer du re auto's hebben gestolen. In En geland is een 34-jarige Brit aange houden op verdenking van heling van de gestolen auto's. De schade door de diefstallen beloopt moge lijk zo'n negen miljoen gulden. Een 35-jarige Nïjmegenaar was het brein achter de bende. De ver dachten leverden de auto s met de bijbehorende sleutels op bestel ling. In een aantal gevallen brach ten ze de wagens niet terug na een proefrit. Ook huurden bendele den een dure auto en verdwenen er mee. Meestal noteerden de ver dachten het kenteken van een voorbijrijdende auto waar behoef te aan was. Daarna braken ze in hij de eigenaar en namen de sleu tels mee. Tot nu toe zijn drie Por sches, twee andere dure auto's, een motor, een vuurwapen en een hoeveelheid harddrugs in beslag genomen. Den Haag Defensie mag door gaan met het plan om in de ge meente Norg (Drenthe) geregeld met helikopters te oefenen. Dat heeft de Raad van State gisteren beslist Buurtbewoners hadden bezwaar gemaakt tegen het plan. Volgens Defensie is de oefenplek noodzakelijk voor een. bataljon van de luchtmobiele brigade. RotterdamDe Verenigde Naties gaan akkoord met het Nederland se experiment voor de medische verstrekking van heroïne. Een de legatie van de International Nar cotics Control Board (INCB), het drugsbureau van de VN, zal dit voorjaar speciaal naar Nederland komen om zich ter plaatse nader oyer het experiment te laten infor meren. Het experiment begint dit voorjaar in Amsterdam-en Rotter dam. Qroningen Studenten met een aanvullende beurs krijgen dit jaar geen jaaropgaaf meer van de In formatie Beheer Groep. Sinds vo rig jaar wordt de aanvullende beurs niet langer belast. Daardoor wordt het s*uren van de jaarop gaaf overbodig. Zo'n 335.000 stu denten moesten tot en met 1996 npg over 45 procent van hun aan vullende beurs belasting betalen. De maatregel heeft voornamelijk gevolgen voor studenten met een bijbaantje. Nu de aanvullende beurs niet meer onder de inkom sten valt bij de belastingaangifte, kunnen studenten iets meer bij verdienen. Ook bij aanvraag van huursubsidie is een jaaropgaaf niet meer nodig. Voor de basis beurs en de OV-studentenkaart hoefde al langer geen belasting betaald te worden. Apeldoorn Fietsers kunnen in Apeldoorn per 1 mei gratis ge bruikmaken van bewaakte fiet senstallingen. Apeldoorn is de eerste van de tien grootste steden die deze proef neemt Als na een jaar blijkt dat minstens 30 procent meer fietsen in de stallingen staan, wordt de maatregel defini tief. In de kleinere gemeenten Ge leen en Veenendaal zijn ai gerui me tijd dergelijke stadingen. Apeldoorn wil met het plan vooral het autogebruik terugdringen. Bovendien kan de stad met gratis toegankelijke bewaakte stallin gen de overlast van her en der ge parkeerde rijwielen en het aantal fietsdiefstallen aanpakken. Velserbroek Een 25-jarige man uit Haarlem heeft gisterochtend voor beroering gezorgd in Velser broek d or openlijk rond te lopen met een staaf dynamiet. Eerst gooide hij een ruit in van een huis. Daarna stapte hij in zijn auto en reed naar een winkelcentrum. Toen hij de politie in het oog kreeg, scheurde hij weg naar het bedrijventerrein Broekeroog. Hij vluchtte te voet. De politie slaag de er in de man aan te houden. De staaf dynamiet werd naderhand in de auto gevonden. De politie vermoedt dat er sprake was van een ruzie in de huiselijke sfeer. Door Willem Goudriaan Rosmalen In het Max Euwe Centrum in Amsterdam wordt vandaag een bijzonder contract getekend. De pas 11-jarige schaakster Bianca Muhren uit Rosmalen heeft zich voor drie jaar van een sponsor verzekerd. Een unicum in de Nederlandse schaakwereld. Haar grote voorbeeld is Judit Pol- gar, het Hongaarse wonderkind dat al jaren meedraait in de top van de internationale schaakwe reld. Ooit hoopt Bianca Muhren het net zo ver te schoppen, mede dankzij haar sponsor. Bianca mag er prat op gaan de jongste schaakster in Nederland met een grote sponsor te zijn. Het 11-jarige Brabantse supertalent zal in principe voor een periode van drie jaar door het Max Euwe Centrum worden getraind. Het centrum heeft daarvoor Herman Grooten, schrijver van schaak boeken en ervaren jeugdtrainer, aangetroken. De sponsoring via het centrum is mogelijk gewor den door een bijdrage van het Fi nancieel Dienstencentrum in het Zuid-Hollandse Rijswijk, dat hy potheekadviezen verzorgt. Het prille scheakwonder is zelf 'dolgelukkig' met de gang van za ken. Ze beseft dat haar contract uniek is. Sponsors die bereid zijn geld te steken in de schaaksport, zijn in Nederland op de vingers van één hand te tellen. Het orga niseren van toernooien wordt daardoor elk jaar moeilijker. En nu is er opeens een Rijswijks be drijf dat in de portemonnee tast en zomaar 50.000 gulden op tafel legt. Voor een kind dat nog geen twaalf jaar is en maar net over de rand van de tafel kan kijken om de schaakstukken te zien. „Ons bedrijf houdt van schaken," verklaart Louis van Os namens het Financieel Dienstencentrum. De firma presenteert zich in ad vertenties bij voorkeur als 'groot meester op het gebied van hypo theken'. De bekende schaker en presentator Hans Böhm plukte daar ook al de vruchten van. Vijf jaar lang gaf hij opkostenvanhet bedrijf een simultaan op de Sche- veningse boulevard. Nu wordt de portemonnee getrokken voor Bi- Dinsdag 10 februari 1998 Bianca Muhren is de jongste schaakster met een sponsor. Foto gpd anca Muhren. En natuurlijk is het geen toeval dat uitgerekend zij is uitverkoren. Er zit 'toe komst' in haar en dus publiciteit voor het bedrijf. Bianca zelf is er nuchter onder. Zij heeft twee hobby's, schaken en vioolspelen. In die volgorde. En het moeten wel hobby's blij ven, want 'de school gaat vóór', benadrukt de gymnasiaste. In de cember vorig jaar kreeg Bianca tien dagen vrij van school om in Cannes mee te doen aan het WK schaken voor meisjes tot twaalf jaar. Ze eindigde verdienstelijk op de twaalfde plaats. Maar bij te rugkeer in Rosmalen bleven de schaakstukken in de doos en kwamen de leerboeken uit de kast om de verloren lessen in te halen. „Judit Polgar is wel mijn idool, maar ze ging niet naar school. Ze schaakte de hele dag. En dat is niks voor mij." Bianca Muhren was vijfjaar toen ze voor het eerst achter een schaakbord zat Een jaar later werd ze al lid van een schaakver eniging, HMC in Den Bosch. Ie dereen viel daar zo'n beetje van zijn stoel toen ze ervaren oudere schakers met gemak versloeg. Twee jaar later, net acht jaar oud, mocht Bianca in Hongarije mee doen aan haar eerste junioren- WK Ze werd er negentiende in een veld van 54 speelsters, waar mee ze haar talent bewees. In Ne derland stapte ze over naar de schaakclub De Stukkenjagers in Tilburg, waar ze ook nu nog elke woensdagavond haarpaarden, lo pers en pionnen over de 64 vel den dirigeert. Herman Grooten, die vanaf van daag Bianca als trainer onder zijn hoede fleemt, kent haar al drie jaar. Grooten had niet veel tijd nodig om Bianca's talent te on derkennen. „Ik zag het meteen, bij de eerste partij al- Ze zette de stukken direct do luiste vel den. De meeste n hebben dat on derschei g ze doen maar wat. Bianca voelde aan waar de stukken het best tot hun recht komen. Loek van Wely had dat ook. En dan wordt een goede begeleiding belangrijk. Ik ga kei hard met Bianca aan de slag. Vooral tactische wendingen zul len voorop staan. Zo'n tachtig procent van alle partijen wordt door tactiek beslist Offers en combinaties." Bianca's openingen moeten vol gens Grooten ook onder de loep worden genomen. Ze heeft een aanvallende stijl en het dame- gambiet dat ze nu speelt is in de ogen van haar nieuwe trainer te statisch. Dat moet Grünfeld-In- disch worden. De Brabantse wacht het allemaal rustig af. „Ik - merk vanzelf wel wat hij precies wil. Ik kan goed met hem op schieten, ddt is het voornaam ste." Door Carel van der Velden Oudenaarde „Sorry, we hebben geen koffie van daag," verwelkomt Cees de Man de gasten in zijn café 't Brugske in Leupegem, een dorpje tussen Gent en de Belgisch/Franse grens. „Die zakkenwassers buiten heb ben net de waterleiding weer eens kapot geslagen." De cli- èntele schokschoudert. De brokkenmakers handelen in dienst van de overheid en dan helpt er volgens hen geen moedertje lief aan. De barman berust echter niet Enkele weken geleden ont popte de ex-Vlaardinger zich tot leider van een opstand te gen onzichtbare machten. Door het schone Zuidvlaamse land trekt een rarapspoor. Zo schetsen de burgers van de streek ten zuiden van Gent het op het eerste gezicht nobele overheids project om de riolering en de wa terzuivering in de streek op mo dem peil te brengen. De werk zaamheden vonden verleden jaar plaats in het plaatsje Ronse, op de Vlaams/Waalse taalgrens. De aannemer rukt inmiddels op naar het noorden, langs de provin ciale weg N60. De werkers laten een spoor van vernielingen ach ter, Onbewoonbaar verklaarde woningen, gedwongen verhuizin gen en faillissementen, als gevolg van het feit dat bedrijven tijden lang onbereikbaar zijn voor hun klanten. Het is allemaal al ge beurd. Inmiddels heeft de aannemer de stoep van café 't Brugske in Leu pegem (gemeente Oudenaarde) bereikt. Reden te meer om actie te voeren, 2egt eigenaar Cees de Man. „Door de werkzaamheden langs de weg is mijn omzet al maanden nul. Ik heb geld van mijn vader geleend om deze zaak te beginnen Daar heeft hij zijn hele leven voor gewerkt. Ik sta niet toe dat de overheid dit bedrijf in korte tijd naar de kloten helpt." Geschiedenis De Man is pas een halfjaar in het "Vlaamse land. Hij was binnen schipper en werkte in het restau rant van zijn zus in Frankrijk. Op de bonnefooi ging hij naar Belgie, itWks Roman Cees de Man ontpopt zich in Zuld-Vlaanderen tot actleleider. Zijn café is al tijden onbereikbaar. Foto Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad voor een klus op de Gentse fees ten. Vervolgens kon hy een half jaar geleden bij toeval het wegca- fé langs de drukke provinciale route kopen. Klandizie verzekerd, zo leek het. Totdat de rioolbou- wers zijn café voor lange tijd on bereikbaar maakten. Alleen de schaarse dorpsgenoten kunnen de weg nog vinden. En gedupeer de ondernemers. Hoe kan dit alles gebeuren? „Het volk heeft hier gewoon niks te vertellen," zegt Jules Anseeuw, verhuurder van 'mini-buldozer- kes en machines voor grondwerk'. ,>A1 het werk wordt hier aanbe steed door Aquafin, een soort ge privatiseerd hoogheemraadschap van het Vlaamse gewest. Zij gaan over het openbaar nut. Aquafin heeft enorm veel macht. Het werk dat zij hier verrichten, onttrekt zich zelfs aan de controle van de gemeente. Ook ik heb met forse omzetverliezen te maken." Het project in Leupegem begon vriendelijk. In juni vorig jaar werd een informatie-avond be legd. Het werk zou twee maanden in beslag nemen. Bedrijven in het gebied zouden slechts zeer kort hinder ondervinden. Een halfjaar later zit het dorp nog steeds in de troep. Alleen de Wolfabriekstraat was al vier maanden onbereik baar. De klanten mijden de bedrij ven, die het regelmatig zonder water, dan weer zonder stroom moeten stellen. „Aannemer Janse maakt regelmatig vitale kabels kapot. Ze hebben veel loonwer kers van het boerenland inge huurd, geen mensen die sjoege hebben van dit werk. Aquafin gaat met de goedkoopste aanne mer in zee, maar op kwaliteit let ten ze niet" Slachtoffers In het café wordt gefluisterd over duistere zaken. Boze tongen be weren dat er smeergeld in het spel is. Eén procent van de aanneem- som zou gereserveerd zijn voor de zakken van de opdrachtgevers. Hoe kan het anders dat Janse op nieuw aan de slag is? De vraag refereert aan voorvallen in Ronse, inmiddels een jaar gele den. Tien kilometer ten zuiden van Leupegem likt men nog steeds de wonden. Totde slachtof fers behoorde de familie Derie- maeker, uitbater van een succes volle drankgroothandel.„De aan nemer sloeg een put van acht me ter naast het huis," zegt mevrouw Deriemaeker. „Verder werd de aarde onder ons huis weggezo gen. Ons pand verzakte veertig centimeter. Het moest worden ontruimd. We zaten op een mooie plek, met een schone parking. Noodgedwongen moesten we de zaak verplaatsen naar een andere plek. Ons appartement was schit terend opgeknapt. Het is nu een bouwval, we zijn moeten verhui zen." Advocaat Het incident kreeg destijds wei nig aandacht Deriemaeker vindt het verstandig dat het buurteomi- té onder leiding van de cafébaas het nu anders aanpakt. „Het is schandalig wat ons is aangedaan. Onze advocaat is al tijden bezig om de planschade te maken. Het is niet zo'n gek idee om hiermee ook politiek en publicitair aan de slag te gaan." Het oorspronkelijk uit Nederland afkomstige aannemingsbedrijf J.D, Janse denkt daar anders over. Directeur Smit vindt de ano nieme verdachtmakingen over corruptie schandalig. „Beweren de bewoners dat de werkzaamhe den maar twee maanden zouden duren? Gezien de omvang van de klus is dat onmogelijk. Van pro blemen met de stroom en de wa tervoorziening is mij niets be kend, al kan het natuurlyk gebeu ren dat er in de grond iets in de weg zit" Sommige ondernemingen hou den de aannemer verantwoorde lijk voor hun faillissement. De aannemer is geconfronteerd met rechtzaken, tot de dagers behoort het bedrijf Deriemaeker. Direc teur Smit wijst alle verantwoorde lijkheid echter van de hand. „De klachten behoren niet tot mijn competentie. Wij moeten slechts uitvoeren wat dv or anderen op pa pier is gezet Ik verwijs de klagers door naar de opdrachtgever." Kapot Naast café 't Brugske staat een fraai vormgegeven fabriek. Maar de oude wolspinnerij is al tijden verlaten. Het gaat niet zo goed met de werkgelegenheid in de streek. Cees de Man is dan ook stomverbaasd over de handelwij ze van Aquafin, „Ze doen er alles aan om alle bedrijvigheid kapot te maken." Gelukkig voor 'zijn' buurtcomité krijgen de hartenkreten inmid dels weerklank. De burgemeester zegt niets te kunnen doen, maar op hoger niveau is volksvertegen woordiger en gewezen minister Herman de Croo na contact met de ex-Vlaardinger in de bres voor het comité gesprongen. „Aquafin is een heel moeilijk bestuur, een soort pseudo geprivatiseerd mo nopolie. Rechtstreeks of via haar aannemers maakt zij het leven van de bedrijven en de inwoners er niet gemakkelijker op." In Het Brugske hopen ze inmid dels dat de politieke invloed van hei kopstuk haar werk zal doen. De Croo poogt onder meer het ge meentebestuur te bewerken. Dat orgaan heeft volgens hem wel de gelijk macht over de straten, ook al betreft het een klus van de ho gere overheid. „Ik hoop dat we dit lolleke overleven," zegt Jules An seeuw. „Ze kunnen de boel toch opkuisen? Ik begrijp met dal daar zo'n druk voor nodig is." Cees de Man schenkt hem moed in. Noodgedwongen is het bessen jenever, al is dat niet omdat het café het nog steeds zonder water moet stellen. „Jules is gek op schelvispekel, net als veel andere klanten. Maar het spul is op en het is alleen in Vlaardingen te koop," Emmen, Groninger Er komt een onderzoek naar het gedrag van vrachtwagenchauffeurs die onder invloed zijn van alcohol. Komen de week worden op het Antislip Ry vaardigheidscentrum (Arte) in Emmen de eerste proeven geno men. Aan het onderzoek werken mee de Rijksuniversiteit in Gro ningen, Transport en Logistiek Nederland, de stichting Alcom in Soest en Arte in Emmen. Het onderzoek moet worden ge zien als een vervolg op het anti-al- coholproject 'Alcoholvrij op weg' dat vorig jaar m Arte in Emmen heeft gedraaid In tegenstelling tot dit project, waarbij de deelne mers eerst nuchter over het par cours moesten rijden, moeten de vrachtwagenchauffeurs meteen alcoholische dranken tot zich ne men. Veel beroepschauffeurs onder- schatten de invloed van alcohol. In chauffeurscafés wordt vaak een pilsje gedronken waarna de cabine wordt opgezocht om te rus ten. Truckers blijken vervolgens vaak geen notie te hebben van de afbreektijd van alcohol in het bloed. Van het onderzoek wordt een vi deofilm gemaakt. De definitieve verste wordt in apn! door de stich ting Alcom landelijk gepresen teerd. Volgende week worden in Emmen de eerste proefopnamen gemaakt. Het is de bedoeling dat de film wordt gebruikt als promo tievideo bij de opleiding tot vrachtwagenchauffeur. De 'dronken' trucker moet in Em men verschillende opdrachten uitvoeren. Zo gaat er plotseling een portier open van een perso nenauto als hij net langs komt rij den. De onderzoekers willen zien hoe de chauffeur daarop reageert. Ook moet hy onder invloed ach teruit tegen een heuvel oprydetv laden en lossen, remmen op een glad wegdek en wordt gekekëa hoe hij zijn combinatie onder con trole houdt als er wordt getelefo; neerd. De onderzoekers van de Rijksuniversiteit Groningen zor gen ervoor dat de gegevens juist worden beoordeeld. Het is de bedoeling dat het onder zoek een vervolg krijgt. De vier initiatiefnemers van het project zouden graag zien dat alle vracht wagenchauffeurs aan den lijve er varen hoe het is om met alcohol op achter het stuur te zitten. Momen teel wordt bekeken of daar geld voor gevonden kan worden. Den Haag Het Openbaar Minis terie (OM) zal een tiental gemeen ten en waterschappen vervolgen wegens milieudelicten. Zij ont vangen binnenkort een dagvaar ding oftransactievoorstel. Het OM heeft een aantal jaren niets kunnen ondernemen tegen milieudelicten van lagere overhe den door het zogeheten Pikmeer- arrest. Dat is een uitspraak van de Hoge Raad yan twee jaar geleden dat overheden en ambtenaren zijn uitgesloten van vervolging als zij zich schuldig maken aan strafbare feiten bij het uitvoeren van wettelijke bestuurstaken. In januari heeft de Hoge Raad deze uitspraak herzien en bepaald dat lagere overheden wel vervolgd kunnen worden. De Staat is ech ter onschendbaar. Volgens een inventarisatie van ^ètr-OMriibbWbYêrheden zich sinds 1996 schuldig gemaakt aan zeker veertig overtredingen van milieuwetten. De Staat ging drie maal de fout in, maar daar kan dus niet tegen worden opgetre den. Ook in de andere gevallen is vervolging niet altijd mogelijk of nodig, bijvoorbeeld omdat inmid dels bestuurlijke maatregelen zijn getroffen. Het OM heeft besloten een actief opsporingsbeleid te volgen, maar zal bij de vervolging van delicten genuanceerd te werk gaan, aldus een woordvoerder. Dat betekent dat gemeenten niet automatisch voor elke overtreding voor de rechter worden gedaagd. Een sa menvatting van de inventansatie gaat naar minister Sorgdrager van- Justitie. Zij zal de gegevens gebruiken voor een notitie aan de Tweede Kamer, Den Haag De invoering van de omstreden chauffeurspas in de taxibranche wordt wellicht uitge steld. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren tij dens een informeel overleg met de taxicentrales van de vier grote steden laten weten de oorspron kelijk geplande datum van 1 april te zullen heroverwegen. Het ministerie is ook bereid met staatssecretaris Vermeend van fi nanciën te overleggen over de mo gelijkheden van versnelde af schrijving van bedrijfskosten. Verkeer en Waterstaat komt hier mee tegemoet aan enkele bezwa ren van actievoerende taxichauf feurs in de grote steden, die in het verleden grote bedragen hebben betaald voor de overname van een vergunning. Het rijk wilde per 1 april ruim schoots vergunningen in de vorm van een chauffeurspas gaan ver strekken. Iedereen die aan eisen van onder meer vakbekwaamheid voldoet, komt voor zo'n pas in aanmerking. De oude vergunnin gen zouden hierdoor in één klap niets meer waard zijn. Uitstel van de chauffeurspas en versnelde afschrijving van de ge dane investering zouden enig soe laas kunnen bieden. Volgens woordvoerder R. de Zeeuw van de- Utrechtse Taxicentrale moet van' versnelde afschrijving niet te veel worden verwacht. „Dat heeft al leen zin als een bedrijf een flinke winst maakt en dat is in de taxi-, wereld maar zelden het geval',"' liet De Zeeuw weten. De taxibranche heeft er bij het mi nisterie nogmaals op aangedron'-' gen dat het nieuwe vergunnin genstelsel niet wordt ingevoeld, voordat de wet-Personenvervoer is gewijzigd. Dat zou vermoede lijk leiden tot een jaar uitsteL Hèt wetsvoorstel ligt nog voor advies bij de Raad van State, maar kan naar verwachting zeer binnenkort naar de Tweede Kamer. Lelden Het Leidse biotechbe drijf Pharming is van plan vol wassen koeien te gaan klonen. De onderneming heeft daarvoor minister Van Aartsen (Land bouw) vorig jaar mei al toestem ming gevraagd. Die heeft het verzoek nog in beraad, stelt Pharming. Het zou het eerste Nederlandse bedrijf zijn dat die ren gaat klonen. In Engeland is al eens een schaap, Dolly, ge kloond. De techniek is zeer om streden. Het bedrijf verwierf bekendheid met de genetisch gemodificeer de stier Herman. Het zegt de techniek van het klonen al meester te zijn. Het gaat daarby om de techniek waarbij de kern van een cel van een (jonge) koe wordt getransplanteerd in een lege eicel van een ander nmd. Daarby krijgt de eicelkern ook nog een menselijk gen inge plant. Wanneer die eicel uit groeit tot een volwassen koe is die identiek aan de eerste, met bovendien nog een menselijk gen. Op die manier is bij voor beeld ook het schaap Dolly ge kloond. Onderzoekers van Pharming", zeggen in het verleden de teciw niek in het laboratorium reeds beproefd te "hebben. Ze willen™' die nu in „het echt" uitvoeren. Daarbij zouden dan ook moge^ lijk gekloonde runderen worden v geboren. Het ingeplante, mense lijke gen moet bij de volwassen runderen de productie van mo gelijk biomedicinale stoffen, zo als het eiwit Iactoferrine, stimu leren. Dat gedeelte van de tech niek is al oud, en ook wettelijk toegestaan. Voor het kloon-gedeelte van de experimenten zoals Pharming wil doen is echter nog apart toe stemming nodig van het minis terie van Landbouw, Minister Van Aartsen heeft een speciale commissie ingesteld die moet bekijken of dergelijke proeven ethisch verantwoord zijn. Som mige ethici en dierenbescher mers hebben daar namelijk gro te moeite mee. De adviescom missie heeft nog niet gerappor teerd aan Van Aartsen. Die heeft dan ook nog geen besluit geno men. Het ministerie wil niet in gaan op de kwestie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6