12 Actie taxichauffeurs op Eendrachtsplein m&êmwm Eilanders verdeeld over uitlatingen van 'zoon' Wouter Bedrijfsleider La Xala veroordeeld voor XTC Slechtziende scholieren komen op voor zichzelf Bewoonster wil geld terug van oud-directeur Rehoboth Uitkeringsgids voor Rotterdammers is. Protest tegen aanhouding collega door politie De Samenwerking verkoopt woningen en stopt ermee Overvaller steekt vrouw Overval op café Rotterdam: waar blijft geld? Rotterdam start experiment met doorstromen Melketiers Rotterdams Dagblad Donderdag 12 februari 1998 Door Carel van der Velden Rotterdam De Hef, de Willems brug, de binnenschepen aan de Maaskade en een monumentaal uitzicht over de rivier. Bewoners van het Noordereiland hebben veel om over te pochen, maar be roemdheden bracht de door water omsingelde wijk nauwelijks voort. Of het moet Abraham van Leeu wen zijn, de puissant rijke Prins van Lignac. En met dank aan een geheel ander adellijk heerschap kent heel Nederland nu ineens ook Wouter Huibregtsen, een ras echte zoon van het Noordereiland, Over zijn optreden zijn ze tussen de bruggen echter ernstig ver deeld. Wouter Hulbregsen, bijgenaamd Mickey, de voorzitter van de sportkoepel NOC*NSF, was deze week de eerste sinds Domela Nieuwenhuis die het waagde een lid van het koninklijk huis zwaar te beledigen. Huibregtsen zou kroonprins Willem-Alexander de ze week een 'judas', een 'saboteur' en een 'lafaard' hebben genoemd. En dat alles omdat de troonopvol ger lid wordt van het IOC, een sportbestuurlyk erebaantje dat de 58-jarige ex-Rotterdammer graag zélf had willen bekleden. „Of je-nu de prins bent of de zoon De NOC*NSF-voorzltter Wouter Huibregtsen (rechts) enchef de mission Ard Schenk, beiden gepasseerd voor het IOC, in het ijs stadion in Nagano. Foto Marcel Antonlsse/ANP van een havenarbeider," reageert eilander Toon Roovers op de ont wikkelingen. „Als ze je passeren voor een baantje kun je best een keer uit je slof schieten. Dat is met Huibregtsen nu ook gebeurd. Ik lig daar niet wakker van. Ik hoop voor die jongen dat 'ie het redt in zijn sportbestuur. Hij be weert zelf dat hij die uitlatingen niet heeft gedaan. Maar of dat vol doende is, weet ik niet. De macht van de kranten is groot. En die ge loven hem niet" Toon Roovers, 81 jaar geleden ge boren in de Feijenoordstraat op het eiland, geeft zijn visie pas als hij bekomen is van de verbazing. Hij beroemt zich erop dat er nie mand is die langer dan hij op het Noordereiland woont. Hij kent er elke straattegel en de halve bevol king. Maar dat die Wouter Hui bregtsen aan de Maaskade is ge boren, dat wist de AO'Wer niet. „Verdraaid, ik had er nog niet aan gedacht dat deze man wel eens een zoon kon zijn van de vroegere huisarts. Z'n vader heb ik uiter aard wel gekend. Ik had zelf een andere dokter, maar Huibregtsen viel wel eens voor hem in. Dat was een vriendelijke vent. Maar we praten nu over een ver verleden. Zijn praktijk zat er reeds voor de oorlog. Ik schat dat hij er ergens in het begin van de jaren vijftig mee is opgehouden." Rond de oorlog had de naam Hui bregtsen op het Noordereiland een even bekende klank als nu in heel Nederland. Maai- ook voor Een Roovers jr. kwam dat door pa, niet door Wouter. „Ik ben even oud als hij, maar ik heb de zoon van de dokter niet gekend. Ze woonden aan de Maaskade, op het duurste stukje van de wyk. Het gespreksonderwerp slaat een brug naar herinneringen. Oom en neef Roovers verkeren aan de bor reltafel in de recreatiezaal van verzorgingshuis Vuurplaat in ge zelschap van andere wijkbewo ners. Noodgedwongen zitten ze 'op Zuid', want het Noordereiland kent een dergelijke sociëteitsmid dag voor ouderen niet. Zoals de wijk tegenwoordig ook geen huis arts meerheeft. „Vroeger zaten er wel zes." 2egt Roovers sr. „Naast Huibregtsen werkten ook mensen als Bergs- ma, Buskop en Krabbe op het Noordereiland. De laatste raadde al zijn patiënten aan om te stop pen met roken. Zelf rookte hij een pakkie per dag." Als het gelach is verstomd, keert tafelgenoot M. Klink terug naar het heden. Terug naar Wouter, de man die zich zo in de nesten heeft gewerkt. Terug naar de man die ondanks zijn vertrek uit de stad nog steeds veel banden heeft met Rotterdam. Een deel van de familie woont er nog. En Huibregtsen is de man achter de Stichting Kibaba, die de Rotterdamse jeugd in contact brengt met sport, kunst en mu ziek. Verleden jaar nog, toen vijf tienduizend kinderen opzijn kos ten naar het Rotterdams Philhar- monisch mochten. Klink, een oud-patiënt van pa Huibregtsen die zich in 1946 op het Noordereiland vestigde: „Z'n vader was een goeie dokter, een correcte man. Die Wouter ken ik niet, maar het is niet zo leuk wat hij nu gedaan heeft. De uitlatin gen zijn belachelijk, de prins mag van mij doen wat hij wil. Ook pre mier Kok begrijp ik niet zo. Die zegt dat Willem-Alexander bij het IOC moet stoppen als hij koning wordt. Dat moet 'ie toch zelf we ten? Ik geloof ook niet dat de prins heeft beloofd dat hij nooit in het IOC zou gaan zitten. Die poli tici moeten niet zeuren, sommi gen van hen hebben zelf ook een bijbaantje." Rotterdam Uit protest tegen de aanhouding van een van hun collega's, hebben zo'n veertig tot vijftig taxichauffeurs af gelopen nacht een relletje geschopt op het Eendrachtsplein. Eerst blokkeerden zij even na hun auto's elders te parkeren. twee uur met hun auto's de rij baan voor het politiebureau. Toen zij door de politie gesommeerd werden te verdwijnen omdat an ders hun vergunningen zouden worden ingenomen, begonnen de chauffeurs al claxonneerend rondjes te rijden rond het plein. Pas nadat de politie contact had opgenomen met de taxicentrale en gedreigd had de chauffeurs op te pakken, bliezen de chauffeurs hun actie af. Aanleiding voor de problemen was het optreden van de politie even tevoren op het Kruisplein. Om klanten uit het Holland Casi no op te pikken, stonden buiten meerdere taxi's te wachten. Ver schillende wagens stonden gepar keerd op de rijbanen en de trot toirs. De meeste taxichauffeurs gaven gehoor aan het verzoek om Rotterdam - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren de voorma lige bedrijfsleider R.V. van disco theek La Xala wegens handel in XTC veroordeeld tot een gevange nisstraf van negen maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De rechtbank bepaalde verder dat de resterende celstraf, na aftrek van het voorarrest, mag worden omgezet in 134 uur dienstverle ning. Tegen de 44-jarige V. was twee weken geleden één jaar cel geëist, waarvan de helft voorwaar delijk. De Rotterdammer-voorzag met de eigenaar' van de druk bezochte uitgaansgelegenheid drie'huis- dealers en een toiletjuffrouw van XTC-pillen. Die verkochten de ta bletten door aan bezoekers, Van de opbrengst mochten de aan pet jes herkenbare dealers 2,50 gul den per pil zelf houden. De bedrijfsleider heeft steeds be trokkenheid bij de pillenhandel ontkend, maar medeverdachten en discobezoekers hadden voor hem belastende verklaringen af gelegd bij de politie en de rechter commissaris. Nadat de politie bij een inval harddrugs in de disco had aange troffen heeft burgemeester Peper de zaak voor een jaar geslotemDe 46-jarige eigenaar N.L. is vorig jaar door de rechtbank veroor deeld tot een celstraf van ander half jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Drie andere ver dachten moeten zich later voop de politierechterverantwoordén. Door Sander Rooijakkers Capelle aan den Ussel Alle wo ningen van de noodlijdende Ca pelse woningbouwcorporatie De Samenwerking worden verkocht. De ruim 2700 woningen gaan over naar de woningbouwvereniging Woningpartners uit Capelle en het Heerlense Stienstra Holding bv. Het Centraal Fonds voor de Volkshuisvesting draagt ruim 110 miljoen gulden bij, zodat uitein delijk alle schulden kunnen wor den gesaneerd. Er vallen geen ge dwongen ontslagen. De officiële overdracht van de verschillende complexen vindt plaats in mei en De financiële problemen bij de Capelse corporatie waren van een dergelijke omvang, dat zelfstan dig voortbestaan van De Samen werking al enige tijd geleden moest worden uitgesloten. In sep tember vorig jaar werd daarom in terim-voorzitter Erik Staal aange steld, die de beste oplossing voor de financiële problemen moest bedenken. Hij presenteert rijn plannen vanavond aan de Capelse politiek. Het bedrag dat Woningpartners Rotterdam Een 21-jarige vrouw is vannacht in de Resedastraat, toen ze naar huis liep, door een overvaller in de buik gestoken. De vrouw werd aangesproken door twee mannen. Toen ze daarop niet reageerde en wilde doorlopen, werd rij door beide mannen vast- gegerepen. Eén wilde haar porte monnee wegnemen. Tussen vrouw en beide mannen ontstond een handgemeen, waarbij de vrouw de messteek opliep. Ze kon na behandeling in het Zuiderzie kenhuis naar huis. (1800 woningen) en Stienstra (9Ö0 woningen) voor de overname be talen, wordt niet bekend gemaakt maar loopt zeker in de tientallen miljoenen. De schulden van De Samenwerking waren echter nog veel groter. Niet alleen het Cen traal Fonds moet daarom een bij drage leveren, maar ook de ge meente Capelle en het ministerie van VROM dragen miljoenen bij. De huurders van de woningen rijn vanochtend per brief op de hoogte gesteld van de overname. Voor hen verandert er weinig na de overname. Bij Stienstra zijn een aantal voorwaarden bedon gen, zoals de maximale huurver hoging voor de komende jaren. Woningpartners is een toegelaten instelling, die zich gewoon aan al le landelijk geldende regels moet houden. Het personeel in vaste dienst gaat over naar de nieuwe eigenaars. Contracten voor be paalde tijd zullen niet worden ver lengd. Het kantoor aan de Wor- merhoek wordt apart verkocht. Een knietje, een stoot met een elleboog. Of een aanval op de ogen en het gezicht. Komen ze In een bod rei gende situa tie terecht en Is hard weglo pen niet mo gelijk, dan weten de leer lingen van Convergopre hun belager 5-- pijnlijk kun nen treffen. Foto Niels ven der Hoever/Rotter daros Dagblad Door Peter de Lange Rotterdam Slechtziende kinde ren moeten iets extra's hebben, willen ze meekunnen met leeftijd genoten die zonder sterke bril of blindenstok door het leven gaan. „Een kind met een visuele handi cap dat naar een gewone havo wil, zal niet schuchter moeten zijn, maar van tijd tot tijd van zich af moeten kunnen bijten. Komen deze kinderen in een vervelende situatie terecht, dan zullen ze zichzelf ook moeten redden. Ze zijn van nature kwetsbaarder dan kinderen die wel goed kunnen zien. Een beetje zelfbewustzijn kan daarom geen kwaad," zegt Wim van der Gugten, gymleraar op Converge, de school voor slechtziende kinderen in IJssei- monde. Een van de manieren om dat zelf bewustzijn aan te kweken is de leerlingen trainen in zelfverdedi ging. Elke maandagmiddag wordt het gymlokaal daarvoor inge ruimd. De lessen staan onder toe zicht van een instructeur van de Stichting Zelfverdediging Neder land. Hij leert de cursisten hoe zij moeten reageren in een bedrei gende situatie. Leidraad daarbij is: niet meteen schoppen en slaan, maar juist pro beren te voorkomen dat de zaak escaleert. Soms is het verstandig een aanvaller te negeren en 'on der te duiken' in de menigte of domweg hard weg te lopen. Maar soms is dat niet mogelijk en. blijft er geen andere keuze over dan je verdec jn. Meteen knietje'in het kruis van de belager of een stoot met een el leboog op ooghoogte. Of een an der pijnlijk trucje, dat het slacht offer de gelegenheid geeft zich los te wurmen uit de greep van de overvaller. En vervolgens de wyk te nemen. De lessen in zelfverdediging zijn bij wijze van proef voor de duur van een half jaar bij Convergo op het rooster gezet Ongeveer dertig van de negentig leerlingen doen er aan mee. De deelnemers zijn tussen de twaalf en zestien jaar oud. Van der Gugten: „Het is iets waar van wij hebben gezegd, laten we dit eens proberen. We zijn in de cember begonnen. Hoe waardevol het is, moet nog blijken. Maar in derdaad, het is wel jammer datje tot dit soort lessen moet besluiten. Net zo jammer als het is dat je je fiets op slot moet zetten en verze keren. In die lijn rit 't ongeveer. Jammer, maar noodzakelijk," Directeur Peter Okkerse van de Stichting Zelfverdediging Neder land benadrukt dat de lessen puur rijn gericht op het bijbren gen van zelfvertrouwen en niets te maken hebben met Oosterse vechtsporten. „Dit is toegespitst op wat je echt op straat kunt ge bruiken als iemand je bedreigt" Okkerse, gediplomeerd intruc- teur Kempo en Nin-Jutsu, rekent zichzelf ondanks zijn dubbele tweede dar. niet tot het type vech tersbaas. „Ik loop liever ook een straatje om dan dat ik in een ge vecht beland. Je loopt altijd een ri sico, als je gaat knokken. Ieder ge vecht datje hebt weten te voorko men, is een gewonnen gevecht, dat is mijn stellige overtuiging." Rotterdam Drie gewapende mannen hebben vannacht kort na half één een café overvallen aan de Hïllevliet. Onder bedreiging van vuurwapens moesten de kas telein en drie nog aanwezige be zoekers geld, sieraden en bank en giropasjes afgeven Ze haal den ook nog de kassa van het café leeg. Het net lijkt zich te sluiten rond de van oplichting betichte vader en zoon Van L. uit Urk. Vader Marius zou als directeur van het gereformeerde bejaardencen trum Rehoboth in Prins Alexan der zonder toestemming geld hebben opgemaakt van bewo ners. Dit ten bate van zoon Cees, die volgens ingewijden als za kenman een spoor van vemielin- gendoor Nederland heeft getrok ken, Een aastal rechtszaken te gen het tweetal staat op stapel Gisteren diende een kort geding van een voormalig Rehoboth-be- woonster die 43.508 gulden terug wil Door Paul Smits Lelystad/Rotterdam Daar zitten ze dan in de zaal van het kanton gerecht in Lelystad: het tweetal dat in streng gereformeerde kring zo veel ophef heeft veroorzaakt. Zoon Cees (41) die namens zijn va der het woord voert en vader Ma rius (75) uit Urk. Vader Van L. was niet alleen directeur van de Rot terdamse serviceflat Rehoboth, maar ook ouderling. De oude Van L. houdt gedurende de hele zitting de lippen stijf op el kaar. Hy zit er met kaarsrechte rug in een net, donker pak. Met naast hem Cees die wat informe ler is gekleed en met een vlotte babbel de beschuldigingen aan het adres van hem en zijn vader probeert te weerleggen. Cees heeft zijn vader er altijd toe kun nen bewegen hem geld te 'lenen', op welke manier dat ook gebeur de. Aan de orde is de rekening van mevrouw A. Blonk uit Barneveld. Zij verstrekte als bewoonster van het Rotterdamse Rehoboth in 1989 op 82-jarige leeftijd een vol macht aan toenmalig directeur Van L. Niet wetende dat er heel wat geld zou worden afgeboekt om de zakelijke transacties van zoon Cees - onder meer verzeke ringen en onroerend goed- te kunnen financieren. Deze is in 1995 failliet verklaard Advocaat mr. H.L.M. Scholten beperkt de eis van zijn cliënte tot 43.500 gulden plus rente vanaf 1995. Volgens hem is Marius voor een groter bedrag fraude te ver wijten, maar houdt hij het in deze kort geding-procedure simpel. In de eerste plaats zou Van L. vol gens Seholten niet als gevolmach tigde geld hebben mogen door sluizen als lening aan Cees, en al helemaal niet zonder dat me vrouw Blonk dit wist. Daarnaast ligt de bewijslast, als de toestem ming er wel zou zijp geweest, vol gens de advocaat bij de oud-direc teur van Rehoboth en niet bij de bejaarde. Cees is niet onder de indruk van d rwyten.. Zijn vader treft geen l i, stelt hij. „We hebben bij voorbeeld nooit iets gehoord over het intrekken van volmachten. En hoe kan zo'n oude dame zich nog precies herinneren dat ze geen toestemming heeft gegeven voor de transacties? Ik kan niet anders oordelen dan dat vader het recht had het geld te beheren." De zoon van de oud-directeur meldt ook nog dat vader Marius door huurachterstand uit huis is gezet, een teken dat er bij de oude baas dus weinig geld valt te halen. Pikant detail: deze woning is ei gendom van een broer van Cees, die graag wil dat zijn familieleden de waarheid vertellen en hun zon den bekennen. De broer woont ook de zitting bij Rechter mr. R. Weenink laat we ten dat liij volgende week woens- vonnis zal wijzen in het kort Na de rechtszaak verdwijnen Ma rius en Cees van L. schielijk, zon der een woerd te wisselen met hun familielid. Tijdens een eerde re zitting over het zelfde kort ge ding had vader Van L. nog hel en verdoemenis uitgesproken over diegenen die hem nu aanklagen. De zaak van gisteren is de tweede keer dat het duo Van L. zich moet verantwoorden voor het verduis teren van geld van ouderen die woonden in Rehoboth. In 1993 werden ze veroordeeld tot het te rugbetalen van 286.000 gulden. Een derde rechtsgang door een gedupeerde ging niet door omdat de betrokkene overleed. Wei had ze in een testament laten opma ken de erfenis te schenken aan de Theologische School der Gerefor meerde Gemeenten. Maar deze school heeft het geld nooit gezien. De onderwijsinstelling heeft het niet voor de rechter willen uit vechten op grond van de bijbel met verwijzing naar 1 Korinthe 6. En volgens de stichting De Keur steen, die fraude in de gerefor meerde wereld aan de kaak stelt, zijn er nog meer soortgelijke vor deringsprocedures door oud-be woners van Rehoboth te verwach ten. In strafrechtelijke zin zullen de twee Urkers ook moeten voorko men. Zo heeft het Openbaar Mi nisterie (OM) in Zwolle al laten weten Cees van L. te zullen dag vaarden. Volgens advocaat Schol ten is hem door justitie medege deeld dat de zoon zich zal moeten verantwoorden voor de politie rechter. Hem wordt waarschyn- ljjk heling van uit verduistering afkomstig geld ten laste gelegd. Gek genoeg zal het arrondisse mentsparket Zwolle de vader, de gene die feitelijk geld heeft over gemaakt, niet vervolgen. Bc meeste aandacht voor het duo heeft echter het OM in Rotter dam. Al maanden zijn hier recher cheurs aan het spitten om vol doende belastend materiaal bo ven tafel te krijgen tegen Cees én Marius van L. Bij die activiteiten lijkt vooral Cees centraal te staan. Veel onder nemers in de Maasstad hebben nog geld van hem te goed. Zo zou hij de garagehouder Koos van Sta veren voor enkele miljoenen gul dens hebben opgelicht. Een woordvoerder van justitie in Rot terdam zegt dat er nog geen spra ke is van een gerechtelijk vooron derzoek, een indicatie dat het uit loopt in een rechtszaak. Wel heeft het OM al in november toegege ven na een tip de activiteiten van Cees en Marius van L. serieus te laten onderzoeken. Twee weigerden dat en kregen een bekeuring. Vervolgens bleek dat tegen een van hen nog een aantal vonnissen openstond. De man, een 46-jarige inwoner van Spijkenisse, moest mee naar het bureau aan het Een drachtsplein om de zaak af te han delen. Be andere chauffeurs wa ren het niet eens met deze gang van zaken en reden mee naar het Eendrachtsplein. Daar gingen zij prompt over tot een blokkade, In het bureau werd vastgesteld dat het rijbewijs van de aangehou den chauffeur al in mei 1991 onge- ledig was verklaard wegens rijden onder invloed. Het rijbewijs werd ingenomen. De taxi van de Spij- kenisser werd door een van zijn collega's weggehaald De man kreeg enkele processen- verbaal en moest de nog open staande vonnissen betekenen. La ter in de nacht mocht hij naar huis. De actievoerende chauf feurs buiten werden niet bekeurd. „Maar we hebben hen wel duide lijk gemaakt dat ze moesten kap pen, want er slapen een heleboel mensen daar in de buurt, en dan moet je niet met z'n allen toete rend gaan rondrijden," aldus een politiewoordvoerder. RotterdamDe Rotterdamse wet houders Kombrink en Simons zijn naar premier Kok gestapt om te lobbyen voor de tweede fase van de Kop van Euid. Daar is 75 miljoen gulden aan rijkssubsidie voor nodig en dat geld komt maar niet af. Ook rijn de problemen voorge legd rond de financiering van de ontsluiting van de nieuwbouw wijk Nesselande. Daar is 293 mil joen gulden voor nodig en ook dat geld wordt maar niet naar de ge meente overgemaakt. Het zijn beide projecten die geen uitstel dulden, aldus de gemeente Rot terdam. Daarmee is de kous niet af. Rot terdam zit ook met smart te wach ten op de rijksgelden voor een aantal economische projecten ter waarde van 167 miljoen gulden, alsmede 40 miljoen voor regionale groenprojecten. De gemeente meent in totaal voor 575 miljoen gulden van het rijk te mogen ontvangen en omdat dat geld maar niet afkomt is ook een brief op poten gestuurd naar de ministers van Economische Za-, ken, Volkshuisvesting, Ruimte- liujke Ordening en Milieu, Ver keer en Waterstaat en Landbouw en Visserij. Dat schrijven is mede- ondertekend door de Stadsregio Rotterdam. Volgens Rotterdam verdragen al deze projecten geen verder uitstel meer. De gemeente en de stadsre gio steken zelf structureel onge veer twee miljard gulden in de versterking van de ruimtelijke en economische structuur. Aange voerd wordt dat deze projecten veel werkgel egenheid opleveren. Rotterdam Ongeveer 90.000 in woners van Rotterdam krygen in de tweede helft van februari de nieuwe uitgave van de Bijzondere Rotterdamse Uitkeringsgids (BRUG) in de bus. In deze uitgave staat nauwkeurig beschreven voor welke voorzieningen de soci ale dienst bijzondere bijstand ver leent. In de praktijk blijkt dat de bijzon dere bijstand vooral wordt ge bruikt voor het vergoeden van- medische ingrepen en hulpmid delen zoals tandartsbezoek of de aanschaf van een bril Maar er zyn talloze andere mogelijkheden. Met bijzondere bijstand kunnen bijvoorbeeld ook studiekosten worden betaald, huurschulden, een piaswekker of de kosten van een advocaat. Volgens de dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SoZaWe) is het gebruik van de bijzondere bij stand sinds het verschijnen van de eerste BRUG eind 1996 fors toegenomen. Vorig jaar steeg het totaal uitgekeerde bedrag van cir ca twintig naar vijftig miljoen gul den. De nieuwe uitgave van de BRUG telt acht pagina's meer dan de vorige, maar dat betekent niet dat de lijst artikelen die uit de bij zondere bijstand worden betaald, is uitgebreid. Wel bevat de nieuwe editie een gedetailleerd overzicht van de regelingen die de gemeen teraad heeft getroffen om de arm ste Rotterdammers financieel te gemoet te komen, zoals kwijt schelding van ozb en reinigings recht, een bijdrage uit het woon lastenfonds of de kosten van een Rotterdampas. Ook de speciale regeling voor duurzame gebruiksgoederen (koelkasten, bedden, kachels) is in het gidsje opgenomen. Hier voor kan maximaal elfhonderd gulden worden gedeclareerd. Een vergelijking met de vorige uitgave leert dat de uitgekeerde bedragen nauwelijks omhoog zyn gegaan. Voor een eenvoudige be grafenis of crematie wordt dui zend gulden meer uitgekeerd dan vorig jaar, maar de overige tarie ven zijn vrijwel allemaal gelijk ge-^ bleven. Een kinderwagen mag maximaal 495,- kosten, voor een behandeling door de pedicure, wordt ten hoogste 17,95 uitbe^ taald. De BRUG wordt thuisbezorgd bij 50.000 cliënten van SoZaWe en verder bij 25.000 gehandicapten,', 5000 mensen die niet van de bij-i stand leven maar wel eerder een. bijzondere uitkering aanvroegen en tenslotte bij 10.000 ouderen die alleen AOW hebben en vermoede- lyk in een belabberde financiële' postie verkeren. Hun adressen kreeg de sociale dienst van de Be lastingdienst. Rotterdam Méér functies in la gere loonschalen, Voor het reali seren hiervan begint de gemeente Rotterdam een experiment dat twee miljoen gulden kost Het college van b en w heeft hier toe besloten. Doel van het experi ment is ervaring op te doen met het bieden van perspectief op car rière aan werknemers met een Melkertbaan. Rotterdam wil hier mee ook vooruitlopen op een mo gelijk nieuw banenplan van een volgend kabinet. Doelstelling is het creëren van veertig functies in de salarisklassen 2 en 3. Op dit moment bestaan maar relatief weinig functies in deze loonscha len, die worden bezet door zo'n veertienhonderd ambtenaren. Zjj zijn vooral werkzaam by de Roteb en de dienst Gemeentewer ken. Melketiers zijn ingeschaald in salarisklasse 1 en verdienen maximaal 120 procent van het mi nimumloon. De sprong naar de functie in salarisklasse 4 is voor velen te groot. Hierdoor hebben zij minder kans op en beter be taalde functie. Uit recent onderzoek blijkt dat veel Melketiers tevreden zijn met hun baan, maar niet met het sala ris. Gemeenten hebben vrijwel geen mogelijkheid hieraan iets te veranderen. Als Melketiers meer dan 120 pro cent van het minimumloon ont vangen, vervalt de rijkssubsidie voor deze banen. In dat geval draaien de gemeenten als werk gevers van de Melketiers dus op voor alle kosten. Rotterdam heeft in het afgelopen jaar geregeld bij het rijk aange drongen op verbeteren van de doorstroomkansen. Als dit wordt doorgevoerd, dan zal dit tevens ef fect hebben op het enthousiasme van meer werkzoekenden voor een Melkertbaan. Dit is althans de verwachting die de gemeente Rot terdam koestert. De veertig banen komen in uit eenlopende functies tot stand bin nen de drie gemeentelijke dien sten. MultiBedrijven mag 24 ba nen realiseren en de dienst Recre atie en het Parkeerbedrijf acht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2