9 Geen stadscafé in historisch Veerstraatpand 'Een échte paragnost straalt liefde uit' Musicalkoor zingt Oliver, Mary Poppins en Annie I Man (50) in knieën geschoten diefstallen tasjes opgelost Langer wachten op vergunning gaat café-uitbater teveel geld kosten Loggia's vervangen terrassen in nieuwbouw bij Heemtuin Schiedammers weer trots op De Walvisch ^genda Hijskraan verzakt in afrit Vuurtje stoken bij bunker loopt uit de hand Diefstal tuinspuilen Schiedammer met staaf mishandeld Vechtpartij van jóngeren Serie Rotterdams Dagblad Maandag 16 februari 1998 m Vlaardingen Bij een schiet- partij op de Vlaardingse Win kelhoeve is zondagavond rond 19.00 uur een 50-jarige Rotter dammer gewond geraakt. De politie trof de man daar met schotwonden in beide knieën aan op straat Hij moest per ambulance naar het Holyzie- kenhuis worden gebracht. De 1'politie tast nog in het duister over de aanleiding voor de 1 Schietpartij. Hoek van Holland Drie jongens in de leeftijd van 13 jaar meldden zich zaterdagmiddag rond 15,00 uur bij de politie Hoek van Hol land omdat zij brand hadden ge sticht bij de bunker aan de Strandboulevard, Ze hadden met vuur zitten spelen en dat was zo uit de hand gelopen dat ze het zelf niet meer konden doven. De brandweer moest er aan te pas komen om de brand uit- eindelijk te blussen. De drie jon- 'gehs zullen een Halt-procedure ondergaan. Vlaardingen Op verschillende plekken in Vlaardingen zijn het afgelopen weekend tuinbeelden en gietyzeren tuinartikelen gesto len. Onder meer in tuinen aan de Stadhouderslaan, de Duizendgul- denkruid en de Anna van Buren- straat sloegen de dieven hun slag. Vermoedelijk werden ze in de laatste straat by hun actie ge stoord, aangezien de politie ver schillende gestolen goederen op straat aantrof. Schiedam Een 2?-jarige Schie dammer is zaterdagmiddag met een staaf mishandeld nadat hij ru zie kreeg met een mede-automo- bikst. De man was eerder met zijn auto op de Prof. Aalberselaan aan de kant gegaan om twee andere auto's te laten passeren. Er volgde een woordenwisseling tussen de Schiedammer en één van de auto mobilisten toen die kenbaar maakte er niet langs te kunnen. Dat liep uit op een gevecht waar bij de staaf werd gebruikt. De Schiedammer werd met verwon- - dingen aan het scheenbeen naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Maassluis—Gisternacht rond 3.30 uur moest de Maassluise politie ingrijpen om een gevecht tussen een groepje jongeren te staken. De groep van ongeveer zes be schonken perscnen liep over de Govert van Wijnkade naar de daar gevestigde disco toen plots ruzie ontstond. In samenwerking met het personeel van de disco wist de politie de vechtersbazen te schei den. Eén van hen moest met ver wondingen aan het hoofd naar het Holy-ziekenhuis worden ge bracht. De aanleiding van de vechtpartij kon niet worden ach terhaald. VlaardingenMet de aanhouding van een 41-jarige Vlaardinger en zijn 26-jarige vriendin heeft de re cherche ruim dertig diefstallen van tasjes opgelost. Het duo werd vorige week op heterdaad betrapt toen zij de tas van een vrouw in een Vlaardingse supermarkt pro beerden te stelen. Na een verhoor en een huiszoeking bekende het tweetal in de afgelopen weken in supermarkten, verzorgingstehui zen en een ziekenhuis de tassen van hun voornamelijk vrouwelij ke slachtoffers te hebben ont vreemd. Met de in de tasjes aan wezige betaalkaarten en pasjes werden goederen gekocht en geld opgenomen. In afwachting van verdere strafvervolging zijn de twéé inmiddels op vrije voeten ge steld. Maassluis Café-uitbater Theo Lejeune ziet af van zijn plan om in het historisch pand aan de Veerstraat in Maassluis (tot vorig jaar VSB-bank) een 'stadscafé' te vestigen. De gemeente zet, naar de mening van Lejeune, te weinig vaart achter het realiseren van het plan, waarvoor hij in juni vorig jaar een ver gunning aanvroeg. Vanwege onder meer bezwaren van omwonenden kan het verle nen van de vergunning naar ver wachting nog zo'n jaar duren. Door de hoge aanloopkosten - waaronder een huuroptie op het pand -en de onzekerheid over het überhaupt doorgaan, vindt Lejeu ne dit voor zichzelf financieel on verantwoord. „Alle rapporten wa ren binnen en dat zag er toch met zo goed uit," vertelt Lejeune, te vens voorzitter van Horeca Maas sluis, over het gesprek dat hij eind vorige maand had met wethouder L G. van Duijn-Camfferman. „Het terras gaf problemen en ook ce parkeerdruk was in één keer te groot," Verkeersopstoppingen Ook de bezwaren van omwonen den zouden voor vertraging gaan zorgen. In een brief aan het colle ge van b en w zien Veerstraatbe- woners de vestiging van een stadscafé in het monument als een bedreiging 'voor zowel het aanzien als het aanzicht van de gehele noordzijde van de Veer straat'» Ze stellen het college aan sprakelijk voor de daardoor ver wachte waardedaling van hun huizen. Daarnaast verwachten de bewo ners van de Veerstraat door de omvang van het te vestigen café verkeersopstoppingen en hebben ze bedenkingen over de brandvei ligheid. „Omdat de Veerstraat doodlopend en zeer nauw is, zal de brandweer het pand in geval van calamiteiten niet tot nauwe lijks kunnen bereiken." Ondanks de bezwaren zou ds ge meente zich, met een nieuw op te stellen, minder behoudende ftore- canota m de hand. voor deze en andere nieuwe horeca-vestigin- gen hard gaan maken. Dit om het Maassluise centrum aantrekkelij ker te maken voor het winkelend publiek en toeristen. Het is één van de aanbevelingen van advies bureau BRO die de binnenstad economisch uit het slop moet ha len. De gemeente heeft daarby een aantal locaties voor ogen waar horeca (het liefst met terrassen) uitgebreid mag worden. De Veerstraat is één van die loca ties, maar volgens Lejeune wel één die de gemeente minder be langrijk vindt dan de Markt. „Ze zien liever horeca cp de Markt. Dat is het wrange gevoel dat by my blijft hangen." De actieve horeca-man, eigenaar van biercafé Oporto, gaat zich nu richten op een kleiner pand in het Maassluise centrum. Een pandje dat al een horeea-bestemming, en dus vergunning heeft. Door Ben van Haren Vlaardingen—De bouw van terras- flats met uitzicht op de Heemtuin is uit het plan voor de Westwyk geschrapt. Het idee van de ste denbouwkundig bureau Teun Koolhaas Associates is te kost baar, zo hebben gemeente en Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen geconstateerd. Zij vinden de aflopende vorm niet praktisch genoeg om een complex van be taalbare seniorenwoningen neer te kunnen zetten naast De Val kenhof. Op het terrein tussen de Frank van Borselenstraat en Jacoba van Beierenstraat is nu de bouw ge pland van 67 drie- en vierkamer- appartementen in drie aan elkaar gekoppelde gebouwen. Voor het plan Tiiinzieht, zoals deze plek in het Westwijkplan is genoemd, hebben van meet af aan zich veel Lefhebbers gemeld. De terrassen op het zuiden met de Heemtuin en het winkelcentrum in de nabij heid bleken grote aantrekkings kracht te hebben. By uitwerking van het idee van Koolhaas voor twee gebouwen met terrasflats stuitten het architectenbureau Dobbelaar, De Kovel, De Vroom (DKV) uit Rotterdam op een serie problemen. De lengte van de twee. gebouwen zou het gebruik van vier liften no dig maken en aan de zijde van de sporthal zou een strakke anonie me gevel ontstaan met moeilijk te benutten ruimten. Bovendien zou door de trapsgewijze afloop aan de zuidzijde het verschil m woon- oppervlak tussen de bovenste en de benedenverdieping te groot worden om tot redelijke verkoop prijzen te komen. De gedachte van het verspringen van de wand aan de zonzijde en ruime lichtinval is door DKV op andere wijze vertaald Er is geko zen voor een mengvorm van ter ras en loggia. Op de bovenste, zes de woonlaag, zyn penthouses met ruime terrassen ontworpen, als mede op de benedenverdieping, die op het dak van een halfver- diepte parkeergarage staat De tussenliggende vier verdiepin gen krijgen open loggia's in plaats van terrassen. Ze hebben de volle breedte van de woonkamer (5,15 meter) en in de eindfase van het ontwerpen is de diepte met onge veer een halve meter verlengd, waardoor er voldoende ruimte is voor het plaatsen van een tafel met vier stoeien.In totaal zal het Woningbedrijf 67 woningen in ne gen verschillende typen laten bouwen, verdeeld over drie ge bouwen die op de bovenste ver diepingen aan elkaar zyn gekop peld. De oppervlakte van de ap partementen varieert van 80 tot 148 vierkante meter, De gemid delde verkoopprijs is berekend op 290.000 gulden, üe oplevering is gepland vooreind 1999. Vele Schiedammers kwamen zaterdag een kijkje nemen in molen De Walvisch. Precies twee jaar geleden brandde de 33 meter hoge bakstenen stellïngmolen 's nachts bijna volledig uit. Het interieur van de graanmolen ging die nacht, behalve op de begane grond, compleet in vlammen op. Bezoekers konden dit weekeinde zien dat het al aardig opschiet met het herstel van De walvisch. Molenmaker Rob Batenburg en vrijwillig molenaar Rens Franken vertelden belangstellenden over de vorderingen. Vele Schiedam mers, onder meer van scholen, winkels en bedrijven, steunden de inzamelingsactie voor de herinrichting van de molen wat in to taal 450.000 gulden opbracht. Samen met het verzekeringsgeld en de steun van hefrijlTende gemeente Schiedam kan de bijna grootste molen ter wereld volledig in ere worden hersteld. Alle vloeren, plafonds en trappen zijn inmiddels weer aangebracht. Vol gende fase is het in orde brengen van het maalwerk. Ook is De Walvisch ondertussen voorzien van brandmelders, die toen ontbraken en die in de nacht van 14 februari wellicht een hoop ellende hadden kunnen voorkomen. Tijdens de oplevering woensdag van de installatie zal een brand In scène worden gezet om de melders te testen. Voor de financiering van kap en wieken geeft het actiecomité op 5 september van dit jaar een spette rend Walvisch-gala. Volgens de planning moet de molen aan het eind van het jaar weer draaien. Foto Roei Dijkstra. Maandag 16 februari ROTTERDAM de Doelen Gr.z. 20.15 Nana Mouskoun. NIghttownCafé2L30Popifilm Kasteel van Rhoon 2015 Lenze Plass; lezing over turnen en ruimeren. Dinsdag 17 februari SCHIEDAM Natuurcentrurn De Boshoek. Informatiebij eenkomst paddentrek. 20.00u, Podium Ca fe. Jamsessie. 2100t* VIAARDINGEN Dc Soenda. Diamiddag over Vlaardingen en omgeving, 14 00u Stadhuis. Foaimd scus- sie Nederlandse Verentgng van Huisvro wen, 2OO0U. ROTTERDAM Erasmus, Restaurant de Etude 15.00- 18 00 Rap Hiphop. SKVF Muziekschool Centrum-West20,00presentatieSKVRPop- koor en vnenden. de Doelen Jumaans 20,15 Oude muzieK in de Klenue Zaalt> 22 00 Tnp Del Ferro/Paetfgen/Overw luxor Tlreater 20,15 Tineke Schoutenl Rot terdamse Schouwburg Gu.20,15 HefMpr- kers. Theater Zuid plein Grj. 20.15 Tartann de Tarascon. Jeugdtheater Hofplein 10,30 en 1430 Peuterfestval. I Van do 12 t/m m 181eb. ROTTERDAM Cinerama 1: Trtamc' (12) dag. 20.15, do vr- .ma.diook 14. Cin.2: The Game' 1(16) dag. 13.15-17.45-21.15 Cin.3:'Seventears in Tibet' (12) dag.18-21.15, do.vr.ma.d|.ook 13. C(n.4: 'Starship Troopers' (16) dag. 18.15-2130,do.vr.ma.di.ookl2.30-lS.30. Cln.5: 'One mght stand' (12) dag, 18,45- 21.30, do vr.ma di ook 12 45-16. Imax Theater 'Amazon' (si) dag.fbeh.ma.) 14-16. 'Super Speedway'(al) dag.(behiïP8.) 15. The livingsea'(al)dag.(beh.ma.) 13, Tita nic' (12) dag.(beh.ma.) 17.15-21.15,» za- jzo.ook 10, ma.12-16-20. 4 Venster It 'De tnp van Teefje' (16) dag('2o- 22, ma. met om 22. vr.zo.wo.ook 14-30. Sneak Preview ma.22. 'Beautiful Tfypg* vr.15,30. Ven.2: dag.21.30: 'Cairo Station' do. The Black Market' vr. The beginning and the end" za. The Triumph of youth' zo. 'Land of dreams'ma. "üfe or death'di. "Determination" wo. 'Jenseits der Stille'dag.(beh,ma.) 19.30, vr.zo.wo ook 14,30. 'Ie charme discrèt de la bourgeoisie' ma.19.30. Ven.3: 'Felice ..Feli ce' (16) dag. 20-22vr.zo.wo,ook14 30 Ven 4: "Funny Games' (16) dag.19.30-22. lumlère Ij "Event henzon' <161 dag. 13.15- 16-18.45-2115. Lunr. 2: Titanic' (12) dag. 20, do.vr.ma dt.ook 12-16. Lum. 3t "Starsnip Troopers' (16) dag. 18-21, do.vr.ma.di ook 12-15. Lum. 4;'G,I Jane'(12)dag.l8-2l,do- .vr.ma.di.ook 12-15. Rexane: 'Jong groen an toch njp' (18) do.tfm zo. doorl. voorst 'Draai je klaar* (18) ma. l/m wo. dood. voorst Pathè; Titanic' (12) dag 11.10-15.10- 19.30, za.met om 11.10- Tomorrow never dies' (12) dag.ll-1335-16.10-18,50- 21.30 'SevenyearsmTibet' (12)dag. 1130- 14.53 lB.20-21.20, wo.aileen om 11.30- 18.10 'As good as It gats (16) dag. 11.50- 14 55-18-21. 'Rubber' (at) dag 19-21.40, do ,vr.i na.di.ookll.40-14-16.20. 'Anastasia' (al) dag. 17.40-19.50-22, do.vr.ma.di.ook li;i0-13:20-15.30.T)evil's Advocate' (16) dag.18.10-21.10, dO.vr.madr.OOk 22.20- 14,45. Sneak preview: 'Put on your dancing shoes' (16) wo, 21. Door Anke van Bree Vlaardingen „Jullie zijn kanjers, maar het applaus zegt eigenlijk al genoeg," zegt directeur Hans Muldei van muziekcentrum Op- Maat als hij alle medewerkers complimenteert met een geslaag de uitvoering. Het 5-jarig musical- koor liet dit weekeinde tijdens de jubileumuitvoering in de Stads gehoorzaal een groot aantal ge deeltes uiteerder opgevoerde mu sicals horen. Het 50-koppigekoor staat onder leiding van de enthou siaste en. inspirerende Anja Brands die samen met Henk de Ligt alle arrangementen voor koor en orkest heeft gemaakt. Het hele koor begon The Spirit of Musical met 'Kom en volg ons naar de wereld van wede' uit Les Misérables. De jeugdige musici zongen fraai meerstemmig en ook was het koor goed te verstaan in de minder snelle gedeeltes. Jam mer dat in snelle stukken als Stie- felstap en de Jubikel cantate niet alles even goed te horen was. De flitsende choreografieën maakten dit echter weer ruimschoots goed. Brands die naast het ontwerp van kostuums ook alle choreografieën zelf heeft gemaakt, had een paar Het musica koor van mu zjekcentrum OpMaat Iaat in The Spirit of Musical al eerder opge voerde frag menten ut musicals ho ren en zien. Foto Roel Dijkstra leerlingen van balletschool Judels ingezet om deze samen met de kinderen te laten uitvoeren. De verbindende teksten tussen de verschillende musicals bracht het 'spook' Olaf Blaauw op fantasti sche en natuurlijke wijze. Olaf kwam het toneel op in een golf van rook en kreeg niet alleen het publiek direct aan zijn lippen, maar bezorgde ook de eerste rijen wat kleine hoestbuien. Het eerste deel van de avond be stond uit onder meer delen uit de musicals Oliver, Maiy Poppins en Singing in the rain. Een schitte rend schouwspel was het lied Ik zing terwijl het giet, dat rijkelijk werd geïllustreerd door bliksem lichten en flitsende en kleurige paraplu's. Eén van de ontroerend ste fragmenten voor de pauze was de bijzonder mooi gezongen solo van het oude vogelvrouwtje uit Mary Poppins, dat gezongen werd door Femke. Zij heeft een fraaie stem en het lichte vibrato was goed gedoseerd en paste prima by haar rol. The Spirit of Musical bleek een echte familievoorstelling, want behalve een groot aantal volwas senen waren er veel soms nog erg jonge kinderen om alle broertjes en zusjes te bewonderen. De pro grammakeuze na de pauze was voorde aanwezigen nog beter her kenbaar. Het duo Remko en Hiliie zong uit Cats het lied Lorreryopie en Scharrelnelis leuk en pittig en bracht het met veel verve voor het voetlicht De schrob- en boenscè- ne uit de musical Annie was een groot succes en werd verleven digd door bezems, emmers en passende kostuums. Niet alleen de variatie in zang, maar ook door de ouders zelfgemaakte kos tuums, de veelsoortige sehminck van de vrijwilligers en de leuke lichteffecten maakten de voor stelling uitermate afwisselend. Na het ontroerende duet van Ma- rinda met Coert in Annie kreeg de haast al nostalgische Sound of Music jong en oud aan zyn lippen. Het heel bekende Do re mi van de kinderen Von Trapp. waarin Anja Brands de solo zong, en het ont-* roerende Edelweiss kreeg een flink applaus. Be avond werd be sloten met het spetterende Ameri ca, waarin de hele groep veelkleu rig verrassende choreografie te bewonderen was Een ad-hoc or kest onder leiding van Cees Matla heeft het koor de gehele avond goed ondersteunend begeleid, al was het een enkele keer wel wat te sterk. Het koor besloot met 'Eén! uit Choruslme, waarop een dave rend staande ovatie volgde van een enthousiast en tevreden pu bliek. Een grote hijskraan die het bouwterrein naast het Vlaardingse gemeentehuis wilde oprijden kwam zaterdagochtend rond 11.00 uur in ernstige problemen. De kraan zakte diep weg in de afrit van de Maassluissedijk naar het bouwterrein en kwarri daardoor in flink hellende positie vast te zitten. Twee andere hijskranen moesten er aan te pas komen om het gevaarte weer los te krijgen. Dat werk nam enkele uren in be slag. De afrit raakte door het ongeval zwaar beschadigd, Foto Roel Dijkstra Door Tornde van der Mee Schiedam Het is muisstil in de donkere kelder van wijkcentrum De Erker als paragnost Paul den Uyl met twee handen een horloge aftast en de signalen van zijn 'vriendjes van boven' opvangt en verwerkt tot een wijze bood schap, Hem bekruipt het gevoel van een persoon die zich terug trekt onder een deken op zoek naar bescherming en absolute rust „Als u gaat solliciteren, is -dat de kans om iets nieuws te doen." De eigenaar van het horlo ge kan zyn geluk niet op. .Abso luut, dat ben ik metu eens. Daar ga ik voor. Dat is een mooie be vestiging." Met zijn antwoord sloeg Den Uyl gisteren in het Schiedamse wijk centrum nietsvermoedend de spijker op de kop. Waar alles in feite om draait op een paranor male manifestatie, is het zoeken naar een bevestiging van het ant woord dat men zelf al vreet. „Ik vraag me dikwijls af wét men- sen op zo'n beurs doen," zegt Henk, terwijl er een karakterana lyse uit de printer van zijn com puter rolt. Het oeroude numero logie in een modem jasje gesto ken, „Vroeger waren de mensen veel meer met hun gevoel bezig. Tegenwoordig is het alleen maar stress en carrière. Ze zoeken toch De vraag is of de bezoekers ook daadwerkelijk die zekerheid en rustpunten in hun leven vinden op de beurs. Het legertje parag nosten dat achter de tafeltjes zit, beschikt in ieder geval over ge noeg middelen om de bezoekers op weg te heipen. Paul den Uyl doet het in de kel der, verlicht door slechts drie ge kleurde spots, als hij tijdens een sessie psychometrie aan de hand van horloges, kettingen, armban den en ringen zijn helderziende waarnemingen overbrengt op het ademloos toekijkende publiek. Bij het ene sieraad krijgt hij het gevoel van eenzaamheid, een misplaatst gevoel van angst en een onverwerkt verdriet, Hij waarschuwt voor conflicten, spreekt de eigenaresse moed in. Laat de mensen om u heen maar denken. De angst voor herhaling is begrijpelijk maar ongegrond. Maar laat het geen belemmering zijn om dingen weer op te pak ken." Bij andere sieraden seinen de ge- leidestemmen Den Uyl gevoelens van warmte en plezier, gehaast heid en kinderen. Zijn advies luidt achtereenvolgens: 'pas op dat er geen misbruik van ge maakt wordt, neem de tijd voor dingen en zoek een baan als vrij williger by een crèche'. De toe hoorders bevestigen allen zijn waarnemingen en nemen zijn boodschap zichtbaar dankbaar in ontvangst. Een enkeling die twij felt, weet Den Uyl met een handi ge retoriek alsnog over de streep te trekken. Funshoppen De sessie in de kelder heeft nog iets mystieks, de beurs op de be gane grond van het wijkcentrum heeft veel weg van een zondags markt waar men gezellig komt om te funshoppen. Numeroloog Henk: „Vroeger was het raar om naar ene helderziende te gaan, nu is het uit de taboesfeer ge haald. Het is bijna recreatie ge worden, een stukje vertier." Sommige paragnosten doen hun best om van het stempel enter tainment en kermisattractie af te komen. Met doordringende ogen kijken ze de bezoekers aan, trék ken de kaarten en lezen handen. Het is verbazingwekkend om te zien welke attributen een medi um in de paranormale wereld kunnen zyn. Een glazen bol, ste nen, mystieke schilderijen, er is er zelfs één die het in een bakje zand kan zien. De bezoekers ba lanceren op de gTens van geloof en ongeloof. Vertwijfelde blikken bij de goedgelovigen, ironische lachjes bij de ongelovigen. rHy had wel rake dingen te ver tellen," aldus bezoeker Joris. „Bijvoorbeeld dat ik twee kinde ren heb. Dat komt wel raar over." Voor de Vlaardingse Rafeëüa is haar komst naar de beurs 'puur nieuwsgierigheid'. „Het is wel in teressant, maar ze bevestigen al leen dingen. Je hebt wel van die sessies thuis in een groepje van tien, maar ik geloof niet dat de paragnost van alle tien personen alles weet Van iedereen pikt hij iets op en de rest lullen ze erom heen. Maar ik denk dat iedereen het in zich heeft Dat zij alles we ten, geloof ik niet. Je weet zelf toch wat het beste is." Heieen Loman uit Hendrik-Ido- Ambacht kwam om dezelfde re den naar Schiedam. „Gewoon om eens te kijken wat er is. Maar je moet toch ook reeel blijven an ders gaat het je leven beheersen. Het zetje wel aan denken en je gaat toch afwegen: wat moet ik ermee doen." Angela Rysdijk: ..Het is wel raar. Je vraagt je toch af hoe dat kan. Er moet wel iets van waarheid inzitten. Maar wat gezegd wordt, vergeet Ik gelijk weer. Je moet er niet naar gaan leven." Het ene oor in, het andere uit, dat is wat volgens paragnost Ben van Schelven ook het beste is.Hij ge bruikt bijenwas en een strijkyzerj als ""medium' en laat zijn klanten' tekenen. „Zo stellen ze hun col- lectieve bewustzijn open en daar" speel ik op in. Het antwoord haal ik uit jezelf." Dat is volgens Van Schelven de hele kunst van een paragnost reikt slechts een middel aan dftu de klant op weg te helpen. De s vraag is hoe bij of zij ermee om- 1 gaat „Een échte paragnost is het om de liefde te doen. Die heeft ook de uitstraling van liefde om de mensen gelukkiger te maken. Het paranormale zat vroeger een verdomhoekje en het komt er nu uit. Maar er ontstaan steeds meer clubjes en het loopt uit de hand. Minister Borst moet ervoor zorgen dat er kwaliteitseisen ge steld worden." Aan het eind van de dag een nut tige waarschuwing tegen beun- hazen in de paranormale wereld, -f En als de geur van. soep dan ook nog de geur van wierook over stijgt, zorgt de honger definitief voor de terugkeer op aarde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1