26 Excelsior M hoort nu echt thuis in top van hoofdklasse A sï#f - -vi Feestneus af op Thurlede Oranje Nassau kan de titel wel vergeten Donderspeech helpt Deltasport HVO Iaat en pijnlijk onderuit Peter Hofman held van Cion ODO definitief in veilige haven Paul van der Zee redt Maassluis Spelersgroep lijdt niet onder conflict tussen bestuur en trainer Mark Mijssen Opvolger Zwaluwen-trainer Andriessen wordt 'verrassing' PPSC en HBSS halen uit, WK in Kethel afgedroogd Stoppen slaan door bij DVO'32 na pingel s Volleybaïsters Rijnmond' zijn nagenoeg veilig 'rT! KV Vlaardingen pakt onverwacht nu al titel Rotterdams Dagblad 'jPK- i Maandag 16 februari 1998 Vlaardingen Een ouderwetse donderspeech van Ton Pattmama moest er m de rust aan te pas ko men om Deltasport wakker te schudden. Lyra ondervond dat de tweede helft aan den lijve: 4-2. Het gemak waarmee Deltasport op voorsprong was gekomen wreekte zich. Al na acht minuten was het voorstopper Frans Ruys die 1-0 binnen schoot. Vijf minu ten later verdubbelde Achmed Bouehrit de score. Nonchalance en gemakzucht maakte zich ech ter meester van de koploper die de verkregen voorsprong weer uit handen gaf: 2-2. Dat de preek van Pattinama dui delijk was geweest, bewees Jarno van der Wilde. De topscoorder punterde m de 47ste minuut de 3- 2 in het doel. Een kwartier voor tijd besbste de spits met een kop bal de wedstrijd. Monster Bijna de gehele wed strijd stond HVO met een mini male marge van 1-0 voor tegen Monster. Trainer Dick Suiker waarschuwde tevergeefs voor de mentaliteit van zijn oude ploeg. In blessuretijd scoorde de thuis ploeg tweemaal: 2-1. Het met benutten van kansen was het grote manco van HVO dat daarvoor een dure rekening kreeg gepresenteerd. Na een kwartier was het Patrick Hartog die voor 1- 0 zorgde. De mooiste kansen voor Ruben Korsten en Mare Maatsen werden echter niet benut. Daar door liet HVO een mooie kans op de derde plek liggen. Want Mon ster kwam in drie minuten voor tijd langszij en Kees van der Kruk zorgde in blessuretijdvoor de mi neurstemming bij HVO. Vlaardingen Invaller Peter Hof man was zaterdagmiddag de held van Cion, De bonkige en balvaste spits viel vijf minuten voor tijd te gen Naaldwijk in en beschaamde het vertrouwen van trainer Cees Goudswaard met Met zijn eerste balcontact-schoot hij Cion naar de overwinning: 2-1. Het opheffen van'het zesde elftal heeft Cion geen,,windeieren ge legd. Peter Hofman trainde min of meer noodgedwongen mee met de selectie en speelde 's ochtends met het tweede tegen HSC. Na de 1-0 van Johan van Toorn mocht Hofman vijf minuten voor tijd weer aan het eerste 'ruiken'. De 38-jarige spits rondde koud in het veld een schitterende aanval doe- treffendaf. Maasland Met een nipte zege (14-13) tegen Avanti, hebben de korfballers van ODO zich defini tief in veilige haven gespeeld. De gradatie is uitgesloten, promove ren is er ook niet meer bij voor de eersteklasser. „Dus," reageerde voorzitter Kees van der Vaart, „kunnen we het seizoen lekker uitbaHen en moeten we nog wat punten zien te pakken." Het duel tegen Avanti, getraind door Wim van Renesse die vol gend seizoen de Maaslandse club onder zijn hoede heeft, was er eentje van de tactische zetten. Daardoor was het gebodene niet bepaald fraai, maar er ontspon zich wel een spannend schouw spel omdat de ploegen lange tijd gelijke tred hielden. In de vonge ontmoeting waren het vooral de Avanti-vrouwen die de hoofdmoot van de score op zich namen, dit keer werden ze volledig aan ban den gelegd. MaassluisHij speelde niet best, maar werd na afloop van het korf balduel tegen Klimop wel be schouwd als de man van de wed strijd. Paul van der Zee zorgde met zijn twee treffers in het slot van het duel voor de 12-10 over winning van CKC Maassluis. Door de winst ontdeden de Maas- sluizers zich van hun lastigste concurrent en kunnen ze zich op maken voor het promotiefeest. In de nog resterende drie duels heeft de ploeg genoeg aan twee punten, dus komend weekeinde kan het tegen Zwijndrecht al gebeuren. „Dat zou mooi zijn," zegt woord voerder Mart van der Gaag, „en dan kunnen we de week erop, als we thuis spelen, het huldighgs- feest laten plaatsvinden. Dan is de sp^nnmg er tenminste af. Maar één ding is duidelijk, het kan niet meer fout gaan." Door Sander Sonnemans Maassluis Excelsior Maassluis is hard op weg naar de status van topclub in het amateurvoetbal. Intern mogen er dan de nodige problemen zijn tussen scheidend trainer Mark Nijssen en het bestuur, de spelersgroep lijkt niet on der het conflict te lijden. Aan het voetbal van de 'tricolores' valt niet af te zien dat het rommelt bij de hoofdklasser, want de ploeg knokte zich tegen AHC vanuit een hopeloze situatie terug in de wedstrijd en sleepte een meer dan ver diend gelijkspel uit het vuur (3-3). -BLMO?- Veel had het overigens niet ge scheeld of de Maassluizers had den de volle wrnst op zak gesto ken. Vier minuten voor tijd toen Robert Visser de 1-2 achterstand met twee treffers had omgebogen naar een 3-2 voorsprong en Ruud Bos met zijn derde doelpunt de 3- 3 op het scorebord het gewerkt - kreeg Edwin Marijs na knap voor bereidend werk van Kees Star mans de bal voor het intikken maar de invaller mikte op de paal. Achteraf kon trainer Mark Nijs sen toch met een lekker gevoel de wedstrijd analyseren „We zijn heel matig begonnen," doelde hij op de 'weggevertjes' m de vijftien den en zeventiende minuut waar door Ruud Bos zijn ploeg op een riante (0-2) voorsprong kon bren gen, „en moesten zodoende van heel ver komen voor dit resul taat." Excelsior wist als geen ander wel ke speelwijze ARC, tot aan het be zoek aan Maassluis gedeeld kop loper met Katwijk en nadien dankzij de nederlaag van de con current alleenheerser, zou hante ren maar leek daar ondanks de te rugkeer van Raymond Frehé niet helemaal tegen bestand Er werd apatisch gereageerd bij de eerste tegenstoot van de bezoekers en gelijk was het raak ook. Twee mi nuten later zag het er achterin nog lamlendiger uit en profiteer de Bos wederom van de falende defensie. Een eigen doelpunt uit de categorie 'tikkie terug Jaap', hielp Excelsior na een pegel van Harold Loeve op de lat, op slag van rust in het zadel. Verdediger Maunce Balkhoven speelde de bal terug op doelman EYed Admi raal die de bal, als gevolg van een polletje, volledig miste en de 1-2 zó achter hem in het doel zag hob belen. Met twee typische Robert Visser-goals drukte Excelsior ver volgens de verhoudingen uit, maar niet lang na de 2-3 van Vis- sie' moest Rob Grauwmeijer dan toch capituleren. Gemengde gevoelens Hoewel een punt niet misstond, stapte de thuisploeg toch met ge mengde gevoelens het veld af. Want Edwin Marijs had voor een hogere 'uitkering' kunnen zorgen "d Special pUfn als hij de uitgespeelde scorings- mogehjkheid had benut. Ge mengde gevoelens leven ook bij trainer Mark Nijssen en het be stuur. Voorzitter Joop Bruijstens geeft toe dat de relatie zwaar ver troebeld is. In de aangetekende brief die het bestuur Nijssen afge lopen v/eek deed toekomen, ver klaart het bestuur zich het recht voor te behouden Nijssen 'schade- plichtig te stellen'. Die schade wordt volgens Bruijstens geleden als gevolg van het feit dat de club door het late tijdstip waarop Nijs sen bekend maakte Maassluis tóch te zullen verlaten, nu voor een opvolger terecht is gekomen in een duurdere categorie dan waaraan Excelsior dacht. Voor de opvolging van Nijssen zijn Jack van de Berg (Zwart Wit'28) en Ene Gudde (jeugdcoördinator Excelsi or Maassluis) kandidaat. Gudde was al eerder hoofdtrainer van de hoofdklasser en het mocht een unicum worden genoemd dat hij dat tien jaar achtereen die functie bij de zelfde club vervul de. Tien jaar lang was het rustig aan de Lavendelstraat, zelfs in Gudde's laatste seizoen waarin Excelsior degradeerde. Het opval lende is dat de trainers na de 'pe riode Gudde' goed met de ploeg preste(e)r(d)en (Aad Andriessen bracht de club gelijk terug naar het oude niveau en Nijssen doet het in de hoofdklasse ook niet ver keerd.) maar wel met veel bomba rie vertrekken. Andriessen en Door Erwin van der Lee Vlaardingen Het enige waar Zwaluwen na de met 4-1 gewon nen wedstrijd tegen DSVP nog ge heimzinnig over kan doen, wordt ook bijna dankbaar met beide handen aangegrepen. De ploeg van de naar Capelle vertrekkende trainer Aad Andriessen speelde zich immers zo goed'"als veilig maar laat de buitenwacht nog in het ongewisse over zijn opvolger. „Komende week wordt overleg gepleegd met de spelersgroep over een kandidaat," sprak be stuurslid Jan de Koster langs de zijlijn. „Ik kan alleen zeggen dat het een verrassing zal zijn." Het profiel van de toekomstige oefenmeester zal in elk geval sterk overeenkomen met dat van Aad Andriessen. Met pijn in het hart zien het bestuur en de spe lersgroep de oud-prof vertrekken. „Ach, zijn keuze is niet onlogisch maar het is wel jammer," mijmert De Koster. „Hij heeft aantrekke lijke ideeen over het voetbal en is hard maar wel eerlijk." Ook Re- mon Clumper deelt namens de spelersgroep het enthousiasme over Andriessen. „Ik vind het doodzonde dat Aad vertrekt. Zijn oefenstof is goed, tactisch is hij sterk alieen langs de lyn soms te emotioneel. Jammer dat hij zo'n carrièreplanner is. Dat Danny Mo lendijk terug komt is zeker van niet." Andriessen zelf bemoeit zich logi scherwijs niet met zijn opvolging. Zijn vertrek na een jaar Zwalu wen is vooral gelegen in de ambi tie die de club in zijn ogen uit straalt. „Ik wil meer, bovenin meedraaien maar daar heeft Zwa luwen de middelen niet voor. El ders is dat wel het geval en zeker bij Capelle, een ambitieuze hoofd klasser." Het mooiste voorbeeld van de professionele manier waarop Aad Andriessen ook bij Zwaluwen de zaken aanpakt, diende zich vanzelf voor de wed strijd aan. Fransisco Dos Santos verscheen te laat voor de wed- strydbespreking en werd zonder pardon naar de reservebank ver wezen. Het niveau waarop vervol gens gevoetbald werd, moest een verademing zijn voor het thuispu bliek na de dramatische pot van vorige week. hooger^ Zwaluwen- spits All Oz- can (rechts) in duel om de baf. De aan val Ier speelde een puike par tij. Hij scoor de tweemaal en bracht een 'assist'opzijn naam. Foto Pe ter Moikenuoer Het op de voorlaatste plaats staan de DSVP raakte in de beginfase wel via André Meijndert de paal maar zag gelaten toe hoe de thuis club de wedstrijd controleerde. Ie dereen veerde ook op toen Ricar- do Pinto alleen op doelman Hen drik Jan Huisman afstormde maar het leer net naast pegelde. „Ricardo is niet scherp genoeg," dacht Aad Andriessen terug aan de eerste grote kans. „Wat precies aan de hand is, weet Ik niet maar over Pinto ben ik niet tevreden." Schiedam Carnaval of niet, de hoofdmacht van vierdeklasser Excelsior'20, waar komend week einde drie dagen lang polonaise wordt gelopen, moet zondagmid dag de feestneus even afzetten. De KNVB heeft voor de ploeg van trainer Henri van Leeuwen een inhaalwedstrijd op het orogram- ma gezet Excelsior'20 krijgt thuis RAVA op bezoek. In de vierde klasse D wordt zon dag nog een duel afgewerkt. De Maassluise koploper VDL moet in Vlaardingen inhalen tegen VFC. Het programma van de vijfde klasse D in het zondagvoetbal telt één wedstrijd: MSV71-Maasstad. Zaterdag 21 februari is het Schie- damse WK de enige Waterweg- club die in actie komt. De derde klasser speelt dan de uitwedstrijd tegen Be Fair. Tweedeklasser Deltasport speelt zaterdag voor de beker tegen Barendrecht. Het duel wordt 'uitgevochten' in de Broekpolder. Lovende kritieken had hij wel voor linkshalf Mark van K-ken, doelman Ronald Bunte C' aemon Clumper die niet hondei d procent fit was maar toch moest spelen. De spelverdeler leidde ook de 1*0 in. Clumper speelde Ali Ozean in de dekking aan waarna de spits wegdraaide en zonder nadenken de voorsprong op de borden schoot. Met gemak leek Zwalu wen die stand tot de rust vast te kunnen houden. Arbiter Alex Stolze, die wel eens betere wed strijden heeft gefloten, besliste echter anders. De man uit De Lier gaf DSVP op 'randje zestien' een vrije trap waar Stefan Geldof toch duidelijk de bal speelde. Mede omdat Ronald Bunte zich half achter zijn eigen muur verschool, kon Jan van Doom het leer pre cies in de kruising knallen: 1-1. Twee minuten later wees Sto'ze, tot verbazing van vriend en vij and, gedecideerd naar de stip, doch Ronald Bunte keerde met een katachtige reactie de kalktrap van DSVP'er René van Baarle Ook het begin van de tweede helft hield Ronald Bunte zijn team op gelijke hoogte door Rob van Ant werpen van scoren af te houden. Een schitterende aanval hielp Zwaluwen vervolgens aan de ver diende voorsprong. Mark van Krieken werd op links gelanceerd en zag passte de bal op Ali Ozean die slim over de bal stapte en in valler Fransisco Dos Santos de ge legenheid gaf de 2-1 binnen te schieten. Een kwartier later controleerde Ozean op de achterlijn de vrije trap van Jos Opschoor en schoof de bal tussen de benen van Hen drik Jan Huisman door. DSVP'er Jan van Doom was vervolgens zo vriendelijk om het leer m eigen doel te glijden: 3-1. Twee minuten na die treffer stond Ali Ozean weer op de juiste plaats om 4-1 binnen te tikken. Zwaluwen-DSVP 4*1 (1-1). 35. Ali Ozean I- 0 45 Jan van Doom 1-1 01. Fransisco Dos Santos 2-1 77 Jan van Doom (ed) 3*1 79 Ali Ozean 4-1 Bijzonderheden: Arbiter Alex Stolze gaf geel aan Martin van Balie- goouen en Mark van Kneken. DSVP'ers Ar.drc Meandert cn Rob van Antwerpen kregen eveneens geel Zwaluwen; Bunte, Van Ballegooyen, Kok, Opschoor, Herpers, Geldof, Clumper (68 Dos Santos). Van Kneken (84 Bosselaar), Banffer, Ozean, Pinto (70 Prook) DSVP: Huisman, Jense, Bloemen, Van Niel, Van Doom, Van der Solm, Van Baarle, Remders, Meijndert, Mulder (53 Waxn- steeker), Van Antwerpen (82 Post) Nijssen zijn buiten de deur gaan winkelen. Een soort ego-trippe- rij," meent Bruijstens. „Zo zijn ei genlijk alle trainers." Mark Nijssen werkt er intussen aan om zijn spelersgroep niet te (laten) confronteren met dat wat tussen hem en het bestuur speelt. „De word betaald voor mijn werk en met zeven punten uit de laat ste drie wedstrijden, doen we het niet slecht natuurlijk. Ik ben er van overtuigd dat we bij de eerste vier eindigen." Excelsior Maassluis-ARC 3-3 (1-2). 15 Ruud Bos 0*1, 17. Ruud Bos 0-2, 39 1-3 Maunce Balkhoven (e d,), 60 Robert Visser 2-2,73 Robert Visser2-3,3-3 RuudBos Bij zonderheden: De ARCers Mare Meyenng en Fabian Gelderblom liepen tegen een ge- Mark Nijssen betreedt het veld van Ex celsior Maas sluis voor de tweede helft. Voorlopig tel len voor hem alleen nog de resultaten van zijn ploeg. „En die spre ken voor zich met zeven punten utt drie wedstrij den," aldus Nijssen. Foto Peter MolKonboer Excelsior Maassluis; Grauewmeyer, Fre hé, Mendon.ca, Voogt, Hazewmdus **- eolal), Rasens, Loeve, Louter (85 t- mans), Tom Visser (20 Marys), Robei As- ViaardtegCT -^fVoor speelster Sandra Dooming 'was het zaterdagavond na-de thuii-nederiaag khp- en.Maar. „Het kampioenschap,"sprafede (Vlaa^ "dingse-na het dueltegeirDVS'80 dat;me^l2-15;? NietjeförfMplöé^van Oranje Nassau wkfê Ventura Sport haat nu aan de leiding'in dédefdea klasse, „Zelfe promotie wordt nog heel moeilik;" verwacht .Doomink, „We zullen de laatste'drié' wedstrijden ^móetenwinnen ora daar nog'een „kans Óp te maken, We krijgen nog Luctor, ONDO en Vriendenschaar.'"Die'ploegen staan-nllémaal onder ons; maarwe hebben die wedstrijden nog niet gewonnen. Ik defik;dat we het zaterdag,'ia Temeuzen tegen Luctor al heel moeilijk,krggeib* Oranje Nassau verspeelde de kansen op de Winst eigenlij'k al m het,eerste, kwartier van de tred-, strijd; In de periode liepen de Vlaardingers mede door concentratiegebrek ook tegen een-achter stand van vier punten op en die kon nöoitmëer ongedaan worden gemaakt „Vanaf dat-moment liepen we achter de feiten aan," aldus Doomink die zelf niet aan scoren toekwam. „DVS'89 draaide door die voorsprong gewoon lékkeren bleef goed meeseoren We hebben er keihard voor gevoch ten, maar het mocht dit keer niet baten." En toch ineens hoopvol vooruitblikkend: „Ja, het moet raar lopen willen we alsnog het kampioen schap kunnen' pakken, maar zeg nooit nooit Kijk voor het zelfde geld winnen we alles nog en Ven tura Sport kan natuurlijk ook nog een wedstrijd verliezen." - SchiedamPPSC heeft zaterdag op eigen terrein te gen Linschoten goede zaken gedaan. De ploeg van trainer Ron de Bruijn sloop door een lekkere 3-0 overwinning verder weg van de degradatiezone in de derde klasse C. Stadgenoot HBSS haalde ook stevig uit. De Harga-formatie keerde met een 5-0 overwin ning op BVCB terug naar Schiedam. WK, dat dé kans kreeg dichter bij koploper Floreant te kruipen, kreeg in Kethel een genadig pak slaag. Het werd maar liefst 5-0 voor de kampioenskandidaat. Alleen de tweede plaats telt nu nog voor WK Die geeft Im mers recht op ovename van de periodetitel die Flore ant al op zak heeft en deelname aan de nacompetitie. PPSC liet in de eerste helft goed voetbal zien maar kwam weer niet tot scoren. 'Good old' Ene van Har- melen brak met een vrije trap de ban waarna Miseha Keemink en Gerben Harms de ploeg uit sportpark Thurlede naar de ruime zege schoten. De PPSC'ers Eric van Harmeien, Jeroen Alberts, Mischa Keemink en André Wijsbroek werden op een gele kaart getrac- teerd. Bij BVCB-HBSS zorgden Ron de Jager en Jaco van Tilborg voor de 0-2 ruststand. Na de thee bood Rogier Donkers spits Boy Evers een niet te missen kans: 3-0. Evers tekende vervolgens ook voor de 04 door een afgeslagen hoekschop vanaf zo'n twintig meter tegen het garen te jagen. Faust van der Meer pikte ook zyn doelpuntte mee: 5-0. WK, dat zaterdag inhaalt tegen Be Fair, keek bij de rust tegen een 0-2 achterstand aan. Floreant bewees waarom het aan kop gaat in 3C, want de ploeg ging duidelijk doeltreffender melde scoringsmogeiijkhe- den om. Waar Bart Raaymakers (geel), Richard Kreischer en Maico Scholte (ook een gele kaart) het net niet wisten te vinden, daar schoot Roel de Mos namens Floreant wél raak en op slag van rust maakte Chris de Groot er ook nog eens 0-2 van. De Groot liet ook de 0-3 aantekenen waarna zijn teamgenoot Said Essanka met twee treffers de eindstand bepaalde. Hoek van HollandVoetbalduels tussen clubs in de- gradatiegevaar staan bekend om de pittigheid. In de 'v* derde klasse B werd zaterdag de wedstrijd tussen ro- 'j de lantaarndrager Hoekse Boys en het Vlaardingse 'tt DVO'32 by een stand van 2-1 in het voordeel van DVO'32 gestaakt vanwege vier rode kaarten voor de -t Marathonweg-club. Een dieptepunt in de historie van DVO'32. Het begon allemaal met de gele kaarten voor praten voor de ervaren Robert Kortleven. Na zijn uitsluiting1 i volgde Richard de Ligt binnen een minuut zijn voor- beeld. Met negen man kwamen de gasten zelfs op X, voorsprong maar diep in blessuretijd ging het hele- X maal mis. Arbiter Van Erven kende Hoekse Boys een strafschop toe waarna bij DVO'32 de stoppen door- sloegen. Ron van Wieringen en Yucksel Telli kregen na het opstootje rood waarna arbiter Van Erven niets anders kon doen dan het duel te staken. Zeven spe- Iers is te weinig om een duel te mogen spelen. 'u< „Ik wil niets goed praten," sprak DVO'32-voorzitter J Harry Meijer ontdaan, „maar ik heb dit nog nooit j meegemaakt. Die scheidsrechter voelde het duel niet r aan. Zelfs ik stond te beven van opwinding en angst 'X bij het zien van het optreden van die man." Louis Knipscheer, trainer van Hoekse Boys: DVOT32 wil koste wat het kost niet degraderen. Dat "i was in Vlaardingen ook al zo (tweemaal rood voor DVO'32; red.). Niemand weet hoe het nu verdergaat. y Zelfs de rapporteur weet niet eens hoe het vervolg Van een dergelijke situatie geregeld is. Maar dit muisje heeft een staartje. Op het formulier staat ge- staakt door schuld DVO'32 maar wij staan met 2-1 achter en hebben een pingel te goed. Het zal wel naar j de tuchtcommissie gaan." Doelpuntenmaker waren overigens 0-1 Yucksel Telli en Wim Mulders voor DVO'32 en Bram Klok voor Hoekse Boys. Schiedam De vrouwenploeg van Rijnmond Ujkt0^ door de zege die zaterdag in sporthal Groenoordj$v}- gen Switch'87 werd behaald, haar plaats in de eeïste divisie voor volgend seizoen veilig te hebben gestéld,"*J- Het werd 3-0 voorde Schiedamse voUeybalsters. h Wat het team van coach Hans van Setten het publiek 'X voorschotelde was met uitzondering van de ope-X ningsset (154) niet al te best. De gasten uit Millingen t aan den Rijn waren niet geschrokken van de onstui mige Schiedamse start en antwoordden met een 3-15 setzege, waarin ze met hun opslag heel duidelijk de1 zwakte van de servicepass aan Rijnmond-zijde bloot- 'fr legden. In het vervolg van het duel kreeg Rijnmond anderhalve set lang geen grip op de gebeurtenissen. Het was daarbij opvallend dat de aanval zo weinig ge bruik maakte van het feit dat de Gelderse spelver- deelster Li Loaorpaksa met haar geringe lengte blok- kerend weinig voorstelde, maar z'y zag tot haar ge- X noegen dat de Schiedamse aanval voornamelijk dia- gonaal het vijandelijke blok trachtte te passeren. Na de 10-15 van de derde set herstelde Rynmondzich aan het eind van de vierde met 15-11 waarna in de X spannende vijfde set de thuisploeg met 17-15 de winst de winst naar zich toetrok. - De mannenploeg van Rijnmond speelde zelf niet, y maar zakte door de 3-0 winst van PZ/Dynamo 2 wel 0 naar de voorlaatste plaats. VlaardingenEerder dan verwacht heeft de korfbal- ploeg van KV Vlaardingen de titel in de wacht ge- "f sleept. Er werd tegen Deto met 13-10 (9-8) gewonnen en na afloop brak het feest in Vlaardingen los omdat C1 bleek dat de concurrentie punten had verspeeld. De titel voor de formatie van trainer Jan de Jager was onverwacht, maar niet minder welkom. Deto werd in1-^ een moeizame wedstrijd verslagen. KV Vlaardingen^ kwam op inzet langs de tegenstander, hield voortdu*"^ rend een marge van twee punten en deelde in de 3lbt-lV/ fase de genadeklap uit. Na afloop kregen de speêI-'/-' sters en spelers te horen dat de titel binnen waS enu/ dus kon de kantine omgebouwd worden tot een féesf-"0 paleis. „Volgende week vieren we het pas echt. Het was nu te onverwacht," sprak speler Ronald Verweij na af-4" loop. "t Ten Donck-Harg:. 17-15 (10-6). Harga speelde eeny» sterke partij maar kreeg in de slotfase toch een ne- derlaag te verwerken. Trainer Ed Pak was deson-*ri danks niet ontevreden. „Ik kan mijn spelers en speelsters niks verwijten. Er is geknokt maar helaas 1 hadden we weinig geluk en ging de overwinning-': naar Ten Donck." A Zaterdagvoetbal derde klasse Van der Sar: rentree en hattrick Maasdijk-MW27 3-5 (24). Grote man bij MW27 was'jj spits Martijn van der Sar dienazijn beenbreukiveer zeer doeltreffend was voor de Maaslanders. De ploeg van trai-- ner Cor van Hoeven kwam gemakkelijk op 3-0 maar zak-"1'' te daarna weer terug. De tweede helft was niet om aan te ff zien. Nico Bakker zorgde voor een lichtpuntje met zijn-,, treffer (2-5). Meivin ülidge was naast Martin van der Sar goed voor een treffer. Bert Bakker bep tegen een 'gele y kaart aanzijn 2esde dit seizoen. Vierde, klasse Negatieve hoofdrol Gerard Maas DORR-TSB 0-0 (0-0). Een negatieve hoofdrol was zater- dag weggelegd voor TSB'er Gerard Maas. Het in voor jaarstempo afgewerkte duel leek met de val van Martin Vader in de gevarenzone een wending te knjgen, maar Gerard Maas miste de kalktrap. De tweede helft was - DORR optisch sterker dan TSB. Dit 'bedrog' werd nog versterkt doordat Gerard Maas zijn tweede gele kaart kreeg. In moeilijkheden kwam TSB daardoor met. GTB-HS Texas DHB 0-1 (0-1). De eerste helft bet het GTB van scheidend trainer Leen kooiman zich de kaas i van het brood eten Een misverstand tussen doelman Van der Driessen en verdediger Broekhuizen werd de -j ploeg zelfs noodlottig. De opgelopen achterstand werd met nog een uur te spelen niet meer ongedaan gemaakt, Zelfs tegen tien man kwam GTB met verder dan alleen wat grote kansen. Vijfde klasse Dikke sigaar voor Verburgh Badios Eoys-KSC 1*3 (1-1)- Trainer Arwin Verburgh kon'" zaterdag eindelijk weer tevreden een dikke sigaar opste- ken. Zijn HSC boekte na de nodige gesprekken immers weer een overwinning. Dat had Verburgh ook geëist en n zyn ploeg liet hem met in de steek. Tamer Gönan schoot, t HSC naar de eerste voorsprong. Tegen de rust kreeg de ploeg een tik te verwerken want de thuisploeg kwam langszij. Marcel Zeebregts zette HSC weer op het goede' spoor. Jermain Wo ridel zorgde met zijn 3-1 dat Arwjn Ver- b burgh rustig achterover kon leunen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3