Hermes volledig de weg kwijt na winterstop DWS leeft weer, en hoe! VFC-SVDPW ontspoort na strafschop en rood n Concurrentie nadert MSV971 HandbaltersWIK ïirbetslotonderuit Guus Haak zelfverzekerd Ursus geeft voorsprong weg Fortuna: het kan verkeren Sander de Snayer scoort er op los bij Unitas'63 De Korenbeurs-trio plaatst zich voor NK Kwartet treffers Koevermans HSC laat over zich heen lopen Demos heeft smaak te pakken Juventus naar vierde plaats Mannen Ventura vlammen weer WSV staat puntje af v ik Rotterdams Dagblad Maandag 16 februari 1998 Wassenaar SWSMC heeft de goede start na de winterstop van verleden week tegen Unitas {5-2 winst) niet door kunnen zetten te gen Blauw Zwart. In Wassenaar werd volkomen onnodig en onver diend met 1-0 verloren. De ploeg van trainer Guus Haak domineerde de wedstrijd en kreeg te maken met een tegen stander die op een counter loerde. Ook werd Haak geconfronteerd met een tegenslag. Verdediger Mustapha Uya moest al na tien minuten geblesseerd vervangen worden door John van der Belt en ook hxj haalde het einde niet. In deel twee kreeg hij een tweede ge- Ie kaart en kon vertrekken. Blauw Zwart was inmiddels al op een i-0 voorsprong gekomen en koesterde die met defensief spel. Ondanks enkele goede mogelijk heden en een overwicht werd de gelijkmaker niet meer op de bor den geschoten. „Ik maak me geen zorgen. SWSMC degradeert zeker met," sprak Haak zelfverzekerd. „Maar ik heb er een hekel aan om ge woon punten weg te geven en dat is vandaag min of meer gebeurd. Een gelijkspel was minimaal ver diend geweest en je zult begrijpen dat we na een nederlaag niet het Wilhelmus hebben staan zingen." GoudaUrsus heeft twee punten verloren in de uitwedstrijd tegen DONK. Na een 0-2 voorsprong leek'er voor de ploeg van trainer Jan van der Velden geen vuilte aan de lucht. Toch kwam de thuis ploeg nog langszij (2-2). De Schiedammers hebben nu vijf tien punten uit vijftien duels en verkeren nog altijd in de gevaren zone. Toch gloort er weer hoop bij de Schiedammers. Jan van der Velden heeft eindelijk weer de be schikking over een volwaardige en fitte spelersgroep en dat werpt zijn vrachten af. Verleden week werd Cabauw met 3-2 verslagen en nu dus een punt bij subtopper DONK Van der Velden lijkt er in zijn laatste seizoen bij Ursus als nog in te slagen de ploeg in de derde klasse te houden. De start was goed en voor rast do mineerde de Schiedammers het spel. Marco Herben schoot vanaf de strafschopstip ilz 0-1 tegen het garen. Na de thee was Raymond Weber succesvol (0*2). Ursus kreeg vervolgens genoeg kansen om de strijd te beslissen maar Martijn van der Lee, Weber en Guy Fiegel hadden het vizier niet op scherp staan. Toen DONK de aansluitingstreffer produceerde, wankelden de Schiedammers en tien minuten voor het slot werd het zelfs gelijk. „We hebben de punten inderdaad laten liggen, maar Ursus heeft de boel weer op de rails. Zowel verle den week als nu hebben we goed gespeeld. Ik miste alleen Aigan vanger, Lee. Hij is ingenieur ge worden en omdat te vieren zit hij voph üj&n dagen op Curacao," al dus Van der Velden. Rotterdam Het kan verkeren. Verleden week gaf niemand meer een stuiver voor de kansen op lijfsbehoud van Fortuna in derde klasse. Op trainer Gilbert de Wildt na dan. Hij bleef zeggen dat de se rie wedstrijden kwam tegen de concurrenten en dat het nog mo gelijk was. En hij kreeg gelijk. In de uitwedstrijd tegen Overmaas werd een lekkere 0-3 overwinning behaald en de kansen lijken weer wat groter. De Wildt: „We leven nog. Fortuna speelde een goede wedstrijd. De terugkeer van Jan de Klerk en Marco van Vugt was belangrijk. Daar stond tegenover dat Ronald Nelemans en Dennis de Vette niet konden spelen. Ron Berveling was nog steeds niet honderd pro cent fit en begon op de bank. Om wat meer rast achterin te brengen stond Peter Boshuizen dit keer laatste man. We hebben de wed strijd gecontroleerd en kijken nu weer naar boven," sprak de geluk kige trainer annex 'broodjesko ning na afloop. De eerste helft was voor Fortuna. Een goede actie van Jordi Noord- hoek, die knap voor zijn tegen stander kroop, leverde de eerste treffer op. Na de pauze bleef For tuna de betere ploeg. Remi Snel, terug na een lange blessureperio de, werd na rust de grote man. De architect van Fortuna slalomde door de Overmaas-verdediging en bracht de 0-2 en de 0-3 op de bor den. Ondanks de zege blijft Fortu na voorlaatste. Het gat met de ploegen daarboven is echter klei ner geworden. Fortuna heeft 12 punten uit 16 duels. Overmaas 16 uit 16 en PFC16 uit 15. Alblasser- dam sluit de rijen en is gedoemd te degraderen. Door Fred Louter Schiedam - Hermes DVS is sinds de winterstop volledig van slag. Ook het derde duel na de winterse onderbreking in de competitie werd verloren. Ditmaal was RKWIK met 2-3 te sterk voor de met een gebrek aan zelfvertrouwen kampende ploeg. Het was de derde nederlaag op rij voor Hermes dat de kansen op di recte promotie in deze competitie nu wel kan vergeten. „Wellicht dat we in de nacompetitie het ver trouwen weer terug hebben, want de competitie is voor ons in elk ge val niet meer interessant," rea geerde trainer Hans de Rover. De Schiedammers staan inmiddels op zes punten achterstand van koploper VDL met ook nog een duel meer gespeeld. Voor het duel zag de toekomst er nog heel anders uit. De Rover voorspelde niet alleen een zege van zijn ploeg op RKWIK, maar ook een nederlaag voor concur rent VDL. Tijdens de wedstrijd maakten de Schiedammers, be houdens misschien de eerste twintig minuten, geen moment de indruk nog in een eventuele titel te geloven. In die eerste fase ken de de nummer twee op de rang lijst wel een optisch veldover- wiebt, maar behalve een grote mo gelijkheid voor de tegenvallende Danyel Bakboord werd de ploeg niet echt gevaarlijk. RKWIK was wat dat betreft een stuk zakelijker en zette de eerste mogelijkheid om in een treffer. Jeroen Ploeg, op rechts vanuit buitenspelpositie vertrokken, zette voor op Ray mond Kolsteren die met een hard schot de lat teisterde. De terug springende bal belandde voor de voeten van de goed mee opgeko men Patrick Wijzenbroek, die geen moeite had om derde doel man Pim Bergwerff te passeren. Daarna kende Hermes het geluk een treffer uit het mets tevoor schijn getoverd te krijgen. Een vrije trap, genomen door Edwin Hazenbroek, was kansloos ge weest als het muurtje dat de Vlaardingers hadden opgetrok ken gewoon was blijven staan. Dat gebeurde met waardoor de bal door de muur achter de kans loze Edwin Kolsteren verdween. Meevaller dus voor de ploeg uit Schiedam waar Patrick Thijssen, na weer een conflict, geen deel maar van uitmaakt. Hij is wegge stuurd, De Rover heeft 'm niet meer nodig. Na een onderbreking van vijfen twintig minuten (scheidsrechter Roodenburg haakte af na een zweepslag en werd uitstekend vervangen door de toevallig aan wezige Cock Brouwer), werd al snel duidelijk dat de 'blessuretijd' Hermes eerder slecht dan goed had gedaan. De eerste kansen na dien waren dan ook voor de agres sief spelende ploeg van Ger Mul der. Ramon de Rond wist zjjn eer ste kans nog niet te verzilveren, zijn tweede was echter het toon beeld van een onvervalst stukje 'torinstinct' dat de lange aanvaller in ruime mate bezit. Goed voor z(jn man komend kopte De Rond de bal uit de voorzet van wederom Jeroen Ploeg goed naar beneden en liet doelman Bergwerff voor de tweede maal kansloos. Enkele mi nuten later kroop het steeds mati ger acterende Hennes door het oog van de naald toen Mike Sam Fluitje wisselen. Scheidsrechter Roodenburg is geblesseerd afgehaakt en overhandigt het 'blaasinstrument' aan invaller-arbiter Cock Brouwer. De Schiedammer, die als toeschouwer op Harga vertoefde, blies een acceptabele partij. FotoPeterMolkenboer Sin na een prima combinatie met De Rond de bal te zacht inschoot, anders was het duel bij de rast al beslist geweest. Na de thee verwachtte iedereen een getergd Hennes, maar niets van dat alles. De ploeg ploeterde voort en wist amper een mogelijk heid te scheppen. Demonstratief voor de onmacht in aanvallend opzicht was de falende Dennis Dekker. De man met een hoofd klasse-verleden bij onder meer Zwart Wit'28 en Excelsior Maas sluis slaagde er niet in om ook maar een duel te winnen van de weliswaar hardwerkende maar niet met overdreven veel talent gezegende RKWTK-verdedigers. Wat dat betreft kan de aanvaller een voorbeeld nemen aan kopspe- cialist Ramon de Rond van de Vlaardingers, die bij elke actie een aanval van paniek veroor zaakte in de Schiedamse defen sie. Na een halfuur in de tweede helft was het dan ook De Rond die het eindstation was van een prima Vlaardingse aanval en de 1-3 liet aantekenen en de winst veilig DoorMikos Gouka Schiedam De Groenoordhal heeft een inspirerende werking op de handbalsters van DWS, De formatie van trainer Szigmund Mackay pakte wederom de volle buit met een 22-17 zege op Fortis simo. De tegenstanders hadden duide lijk moeite met het verwerken van de overigens verdiende ne derlaag en reageerden zich nogal kinderlijk af op de Schiedamsen. Die konden op hun beurt alleen maar lachen. De grootste concur rent in de strijd om lijfsbehoud in de eerste divisie werd op twee punten achterstand gezet. DWS verliet dus de laatste, fatale posi tie en dwingt nu Fortissimo in de achtervolgersrol. Met nog zes wedstrijden te spelen lijkt hand having weer mogelijk. Het belangrijkste was gisteren middag misschien nog wel het vertoonde spel. Hoewel de jonge ploeg nogal wisselvallig is in haar prestaties .werd bij vlagen zeer goed handbal gespeeld. Nicole Grandazzi scoorde er weer lustig op los en ook de inbreng van Diana Zandwijk was van onschat bare waarde, Toch haalde beide speelsters het niet bij keep- ster. Saskia Franken speelde een formidabele wedstrijd en hield haar ploeg op belangrijke mo menten op de been. De start was voor DWS. Met snel aanvalsspel werd de score rap naar 3-1 getild. Toch bleef Fortis simo goed volgen. Een inzinking van DWS (keepster Saskia Fran ken werd voor twee minuten weg gestuurd) bracht de spanning te- rag. Fortissimo kwam van 11-6 op een ruststand van 11-10 en leek weer kansrijk. De fase van de waarheid is bij de thuisploeg voor al de eerste periode na de thee. Juist in die fase worden de wed strijden, net als verleden week, weggegeven door ongeconcen treerd en slor dig spel. Giste ren' waren de rollen omge draaid. DWS besliste het duel direct na rust. Fortissi mo kreeg de ene tijdstraf na de andere en stond op een gegeven moment met nog slechts drie speelsters in de zaal. De Schiedamsen roken hun kans en scoor den vier pun ten op rij (16- U) Verderwas het zaak de wed strijd te con troleren en uit te spelen. „Als je de punten pakt ben je al snel tevre den," reageer de Mackay. „We hebben verdiend ge wonnen, Eve lien Groene- wegen en Nicole Grandazzi gaan steeds beter spelen en ook Sylvia Zandwijk speelde een goede wed strijd. Of we hef gaan redden inde eerste divisie? Het klinkt mis schien gek maar ik heb nooit ge twijfeld. Mijn ploeg kan veel beter dan het tot nu toe heeft laten zien. Hoeveel punten we nodig hebben om erin te blijven? Ach, ik denk niet zo aan punten tellen. Als we het kunnen opbrengen om te spe len zoals de laatste wedstrijden dan is het geen probleem. De ploeg heeft kwaliteit genoeg." Over twee weken vervolgt DWS de competitie m de Margriethal leek te stellen. Toch werd het in de slotfase nog even spannend toen het terugzakkende RKWIK nog een treffer moest toestaan van Hermes-invaLler Laurens van Dijk, maar verder dan dat kwa men de Schiedammers niet meer. Hermes DVS-RKWIK 2-3 (1-2). 18 0-! Pa trick Wijzenbroek, 24 1-1 Edwin Haze- broek, 35 1-2 Ramon de Hond, 75 1-3 Ram- ond de Rond, 63 2-3 Laurens van Dijk Bij zonderheden: Scheidsrechter Roodenburg viel na 26 minuten uit met een zweepslag en werd vervangen door Cock Brouwer (Schiedam) die geel gaf aan Dennis Egging van Hermes DVS en aan Pascal Vermeulen en Guus van Adnchem van RKWIK Hermes DVS: Bergwerff, Egging (46 Le ber), Hazenbroek, Tonn (75 Van Dijk), Vlasveld, Eikmsns. Arslan, Stiefel, Dekker, Bakboord, Bronsgeest RKWIK Edwin Kolsteren, Hlavay, Duca- neaux, Smits, Van Bruggen, Vermeulen, Ploeg, Sam-Sin, Raymond Kolsteren (76. Van Adnchem), Wijzenbroek, De Rond Ellen Peitsman wordt gehin derd door twee speelsters van Fortissimo, maar laat zich nïet van een treffer afhouden. De hand balster van DWS scoorde in het anti-degradatieduel vier keer. Foto PeterMotkenboer tegen Ver tura. De aartsrivaal van weleer, toen nog UVG genaamd, moet dus de volgende formatie worden die kapot gaat aan de da dendrang van de blauw-witten. „Ventura is voor mij een wedstyd als elke andere. Voor de club is het echter een prestigestrijd. Vroeger was het een echte topper, nu wat minder. Toch betekent het nog steeds iets voor beide veren- ingen. Het zou goed zijn als er wat publiek op af kon*. Dat is goed voor het handbal en leuk voor de speelsters," sprak trainer Mackay nogmaals. De scores van DWS waren voor Nicole Grandazzi (elf stuks), Ellen Peitsman (vier rake worpen), Eve line Groenewegen (drie keer raak) Steffie Roos (tweemaal) en Syl via en Diana Zandwijk. Door de zege komt DWS op zeven punten. Fortissimo blijft op vijf punten steken. Komend weekeinde ligt de competitie vanwege de krokus vakantie. - Waardingen—Eerstediviöionist WIK lijkt zich .te dé rol die de Vlaardingers momenteel- vervMèrif Dromen over promotiekansen doen de "handballers van trainer-coach Wil Plugge niet. Daarom werd enigszins luchtig over de 27-29 ne-1 derlaag tegen Van de Voort Quintus heen gestapt. Pas in de slotfase zag WIK de bezoekers langszij komen en zelfs over de ploeg heen komen, „We kunnen onszelf absoluut niets verwijten want we hebben met zijn allen keihard gewerkt om het maximale eruit te halen. Datje dan pas vijf minu ten voor tijd de wedstrijd alsnog verliest, is na tuurlijkwei zuur," vertelde coach Wil Plugge, Kanon Ger Prins was weer aardig op schot, zijn teller stopte ditmaal by acht treffers WIK blijft door dit resultaat wel derde op de ranglijst, alleen wordt de achterstand op de top 2 weer iets groter. „Maar dat is niet zo erg, want promotie is op dit moment niet 'lm frage' voor ons," reageerde Plug ge nuchter. Maassluis De Maassluise koploper in de vijfde klasse D - MSV71 - heeft het publiek gisteren op het eigen terrein niet kunnen tracteren op een overwinning. De ploeg van trainer Han van Leeu wen kwam tegen BZC'95 niet verder dan een doel puntloze puntendeling. Door het gelijkspel kon de concurrentie voor de titel - The Harvards en Jai Hind die wél wonnen - naderbij sluipen. In het saaie duel kwam MSV71 ongemotiveerd voor de dag tegen de nummer zeven van de rang lijst. In de eerste helft waren weliswaar de beste kansen voor de Maassluizers maar door een gebrek aan scherpte bij met name Saban Dutar en Sumil Ghadari bleef de brilstand ongewijzigd. Na de rust mocht MSV71 zelfs niet klagen dat het niet op achterstand kwam toen een goede aanval van de Rotterdammers op de paal belandde, hoewel een nederlaag zeker met in overeenstemming met het spelbeeld zou zijn geweest. Ai met al duur punt verlies voor de équipe van scheidend trainer Han van Leeuwen. Door Bas van den Berg Vtaardlngen - Het onvermogen van scheidsrechter Verbeek de semi-der- by VFC-SVDPW in de hand te houden is de Schiedamse club noodlottig ge worden. De thuisclub, die zonder acht basisspelers (blessures en schorsin gen) opereerde, was nauwelijks in staat SVDPW van winst af te houden. Een zwaar bevochten 0-1 overwinning lag voor de hand, maar het venijn zat in de staart en dat werd SVDPW nood lottig. De fluitist het veel te veel toe en gaf ten onrei-11' Martijn van De venter van SVZ een tweede gele kaart, dus rooc Op het moment dat clubgenoot Jaco Verhoef in elkaar werd getrapt (naar het ziekenhuis met waarschijnlijk gebrokenm rib ben), maakte VFC door Tomas Raey- maekers - in buitenspelpositie - ge lijk: 1-1. Vanaf dat moment we.d de scheids rechter van alle kanten belaagd. Zo stuurde hij doelman Hennie van Bu ren van SVDPW met rood naar de kant omdat hij zich bedreigd voelde. De doelman zwoer dat hij de scheids rechter niet had geslagen. Bestuurs leden van beide clubs renden vervol gens het veld op om de spelers uit el kaar te halen. Dat de scheidsrechter daarop een adempauze inlaste, lag voor de hand. In de eerste helft had SVDPW zijn slag al moeten slaan Dne keer sla lomde Robin Voets op links langs de VFC-verdedigers Robert van der Gie- sen en Ton Koevermans. Slechts uit één van zijn voorzetten kanjerde Ri chard Monster na 25 minuten de bal ineens achter Remco Bosveld: 0-1. Ook daarna hadden de Schiedam mers het beste van het spel. De ploeg was aanvallend ingesteld en deed het centrale verdedigingsduo Bert van SausTon Koevermans af en toe wan kelen. Pas na rust stelde de thuisclub orde op zaken en nam het initiatief over. VFCër Tomas Raeymaekers was op rechts veruit de gevaarlijkste aanval ler en was vele malen zijn directe be waker Enk Olivier te snel af. Maar van zijn voorzetten werd door Pascal Bos en de oprukkende Bert van Saus niet geprofiteerd. Na de gelijkmaker en het incidentrijke vervolg werd niet meer gescoord. By SVDPW, dat in het laatste kwartier met negen man speelde, kreeg alleen Robin Voets nog een uitstekende kans. Na afloop merkte trainer Rob van Vliet van SVDPW op zich bestolen te voelen. „Martijn van Deventer kreeg ten onrechte geel. Bij een aanval van VFC trapte hij de bal binnen het speelveld over de lijn. De scheids rechter dacht dat de bal al buiten de lijnen was en gaf hem geel wegens spelbederf. Omdat hij voor rust ook al geel had gekregen, kon hy vertrek ken. Maar dat Jacco Verhoef krim pend van pijn op de grond lag en de scheidsrechter gewoon door liet spe len, was nog het ergste. Wij laten het er dan ook met bij zitten en sturen een rapport naar de KNVB." René Oomen had minder moeite met de uitslag. „We zijn nog goed wegge komen zonder acht basisspelers." VFC-SVDPW 1-1 (0-1). 25 Richard Monster 0-1, 70 Tomas Raeymaekers 1-1 Bijzonderheden: Scheidsrechter Verbeek stuurde Martijn van Deventer (2x geel) en doelman Hennte van Bu- SVDPW kondigde aan het gedrag van de arbiter aan KNVB te rapporteren VFC Bosveld, Van Saus. Van de Giesen, Koe- vermans, Jop Raeymaekers, Navarro, Bos, Van der Schee. Van Hij. John van Md (30 De Wilt), Tomas Raeymaekers SVDPW: Van Buren (75 rood en vervangen door Breuer), Olivier, Rig- ters. Roeiers, Van Deventer (74 rood). Monster, Van Gelderen, Verhoef, Voets. Wholer, Dijkstra (65 Van Gennep) Maassluis Na twee mindere wedstrijden zijn de handballers van het Maassluise Unitas'63 erin ge slaagd eindelijk weer eens een goed duel neer te zet ten. Het bezoekende Hercules werd meteen klinken de 29-17 (13-9) nederlaag terug naar huis gestuurd. „Dit hadden we wel nodig na die nederlagen van de laatste weken. De enige manier om het zelfvertrou wen weer terug te krijgen is het winnen van wedstrij den," aldus coach Rob Mooy. Grote man aan de kant van de Maassluizers was toe valligerwijs een van de kleinere spelers. Sander de Snayer werd met zijn vijftien treffers, waarvan vijf uit een strafworp, door Mooy bestempeld als de abso lute uitblinker. Door de overwinning op het Ryswyk- se Hercules staat de ploeg weer in de middenmoot, een positie waar wat de Unitas-coach betreftnog wel het een en ander aan mag veranderen: „We hebben een plaats by de eerste drie als doel gesteld en die doelstelling staat voor mij nog steeds recht overeind. Probleem is alleen dat we door de smalle basis die we hebben, te snel in de problemen komen als we niet de beschikking hebben over de voltallige selectie. Maar na deze overwinning kykt in ieder geval iedereen wel weer naar boven in plaats van naar beneden zoals de laatste weken." Helmond Tijdens de gisteren gehouden kwalifica tie-wedstrijden voor deelname aan het NK tafelten nis, hebben de drie spelers van het eerste team van De Korenbeurs zich weten te plaatsen. Ket trio Dan ny Maas, Nermin Sm^jic en Arjan Karbaat deed het meer dan goed, want door al hun wedstrijden te win nen werden zij eerste in hun poule. Vooral Karbaat zorgde voor een verrassing. Hij heeft pas een week zyn A-licentie en mocht op de valreep meedoen, Arjan Karbaat zat in een poule van acht en speelde zeven partijen. Hij won ze allemaal. René Waterreus en Jeroen Bastiaansen uit het twee- de team plaatsten zich niet Zy verloren ieder vijf van hun zeven partijen. Het hoofdtoernooi om het NK wordt op 7 en 8 maart in Utrecht gespeeld. Zondagvoetbal vierde klasse DRGS-RAVA 2-2 (0-1). De ploeg uit Schiedam had veel tijd nodig om goed in de wedstrijd te komen. Na de Opge lopen achterstand deed Marco Verspuy het ty keren van af de stip Edwin Machielsen deed er een schepje boven op door in de laatste mmuut de gelijkmaker te scoren Raymond verspuy kreeg geel. SOA-VDL 1-2 (1-1). Na de eerste helft waarin.de formatiet* uit Maassluis enorm veel kansen kreeg, kwam VDL toch in goede doen. Leen Muis scoorde met een lob oye)r de keeper. Ruud den Engelsman volgde het voorbeeld en maakte de 1-2 Rob Visser kreeg een gele kaart. GDA-Excelsior'20 2-5 (1-3). Een mooie overwinning voor de Schiedammers, die uiteindelijk streven naar een der de plaats of de nacompetitie. De doelpunten waren af komstig van Remco Eikenbroek, en Danny Koevermans (4x). Geel was er voor Robbert Etman. Vijfde klassë HSC-Harvards 3-Ö (2-0). De formatie van Het Kattestaart kwam niet goed uit de verf. „Het is een terechte neder laag. We hebben niets afgedwongen en de persoonlijke duels werden verloren," aldus de oefenmeester. Maasstad-O DC 2-3 (1-1). De eerste helft was een matte vertoning. Deel twee grng beter. Trainer Harry van Ka pel: „Er werd tenminste geknokt De jongens hebben het verdiend." De doelpunten kvamen van René de Wit, Pe ter de Hey en Ab Mandraici RET-Schiedamse Boys 4a) (3-0). Al na zes minuten keek de ploeg uit Schiedam tegen een achterstand aan. Een doelpunt van Marco van Mt>l werd afgekeurd en de, *Boys' kregen nog een strafschop tegen. „Als we zo door blijven gaan, zullen er binnenkort geen 'Boys' meerzijn,".fti reageerde trainer Cock de Jong. Gerard Vos en John Wes- r seis kregen geel. KMC Atlas-Demos 0-8 (0-1). Een duidelijke overwinning voor de Schiedammers, die steeds meer gaan concurre- ren met de koploper. Uitblinker Essem Saad nam vijf C- doelpunten voor zyn rekening waarna Juho Chapper er twee scoorde en Farera als laatste het net vond Juventus (vl-Waddinxveen Flyers 7840 (34-18). De Schiedamsen speelden een puike partij en kenden eigen lijk geen problemen. Zelfs na de riante ruststand werd geen gas teruggenomen. Door de winst stijgt de ploeg naar de vierde plaats. RZG/Celeritas-Juventiis (m) 80-63. Al by de rust had de thuisploeg een voorsprong van twaalf punten. Het was een sportief duel met niet al te veel persoonlijke fouten. Een slotoffensief leverde geen resultaat op. Utrecht Bulls-Green Eagles (m; 67-65. De thuisploeg maakte het zichzelf moeiiyk en gafmetnogdne minuten te gaan een voorsprong van twaalf punten weg. Een vnje 1 worp bezorgde de 'Bulls' in het slot de winst DWS (m)-EMM 22-35 (9-17). De mannen van Ferki Nici kregen flink klop Het gemis van de geblesseerde Edwin de Bruin en Dame! den Hollander, kwam duidelijk in de aanval tot uiting Na een snelle achterstand van 0-6 ble ven de Schiedammers achter de feiten aanlopen. Ventura (m)-vd Voort Quintus 19-18 (13-11). Juist tegen de sterke koploper brandde de Schiedamse vlam als nooit tevoren. In een spannende en hectische wedstrijd nam de thuisploeg een voorsprong van twee doelpunten, en gaf die met meer uit handen Storapwijk-WIK (v) 23-18 (13-8). Na een zwak begin kon er na de rust iets terug gedaan w iden. „Het team draai de wel, maar kon de wedstrijd niet. naar zich toe trekken," blikte oefenmeester Arnold van Wurmond terug. Een po sitief punt was wel dat Eva Groen op de cirkel goed uit de verf kwam Zy scoorde viermaal UDSV-Ventura (v) 15-20 (10-8). Tegen de stevige midden moter keken de vrouwen van de fusiedub al snel tegen een 3-0 achterstand aam Daarna kwamen zy sterk terug (7-7). De kleine dip vlak voor rust werd in de tweede helft goed opgevangen. Mede door doelpunten van Karin Dek ker werd er achtmaal op nj gescoord zonder dat de gast vrouwen daar ook iets tegenover stelden. Petra de Bruin krijgt de smaak weer te pakken- zij scoorde viermaal Waterpolo BZC-WSV 7-7. In een opnieuw niet al te beste wedstrijd Lep WSV nauwelijks schade op. Hoewel tegen BZV de punten werden gedeeld (7-7), verloor achtervolger DZV van Katwijk. De voorsprong van zeven punten kon daar door worden gehandhaafd. De nieuwe achtervolgers in de top van de tweede klasse zyn intussen Katwijk en Hoorn geworden. Voor de Vlaardingers scoorden René Boer (3x), Arjen Hoogerwerf (2x), Sander Maarleveld en Jeny Doumems .- ïr^-rr-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5