19 F Neptunus glijdt steeds verder af PLOlTj Hekelingen zet LMO in de wachtkamer DEH na vertrek Rietbroek nog matig Xerxes zakt onder de streep Maus weggestuurd Verplichte rust DCL SCY Garuda uit competitie Leonidas op koers Problemen Overmaas Stunt Schiebroek'94 Stuntje B^C'n5 Surprise Voorwaarts Rotterdams Dagblad Maandag 16 februari 1998 Door Hans Schelling Rotterdam Koploper .Hekelin gen deed gisteren goede zaken inde derde klasse D. De forma tie van trainer Ton Wiekei won zelf bij achtervolger LMO (1?2) en zag naaste concurrent OW tegen PFC niet verder dan 0-0 komen. „Zo'n resultaat had Hekelingen nodig," constateerde oefen- meester .Ton; Wickel. „Vorige week speelden :we dramatisch slecht tegen OHW (3-0 neder laag, ;red,}. Daarom ben ik afge lopen dinsdag met .de spelers- groep drie kwartier rond de tafel 'gaan zitten. Na de voortreffelij ke competitiestart met zeven overwinningen op rij gingen we steeds meer kwakkelen. Gaan deweg is het vlekkeloze spel ver dwenen. Aan de kop was het stuivertje wisselen met OW. Het wordt nog een spannend seizoen, want op de laatste speeldag moeten we op bezoek bij OW." Eerder dit seizoen was de ont moeting tussen Hekelingen en LMO goed voor elf treffers (?4 zege voor Hekelingen). Niets -wees in de eerste dertig minuten op een nakend doelpuntenfesti- val. De topper had meer weg van een partijtje zomeravondvoet- f,bal. De eerste speldenprik kwam van LMO-middenvelder ^Patrick de Held, die tegen de vuisten van Hekelingen-sluit- ,'post Danny Voets knalde. In de .,36ste minuut nam Hekelingen onverwachts de leiding. Een ;hoekschop werd in het straf schopgebied van LMO door Mil ton Benjamin slecht wegge werkt, waarna David de Bruin genadeloos hard uithaalde: 0-1. Na de hervatting werd het duel levendiger. Het duel veranderde in een waai spektakelstuk met al'e ingrediënten voor een top- pir. De thuisciub ging op jacht naar de gelijkmaker, maar had de pech dat Danny Voets in uit stekende vorm verkeerde. De sluitpost, die zijn rentree onder de lat maakte, ranselde een pe gel van Patrick Dumee uit de hoek en tikte de kopballen van Milton Benjamin en Ronald Nossent uit de kruising. Hekelingen was koeibloediger in het benutten van de kansen. Spits Jerry Kuiper, maakte dankbaar gebruik van de gebo den rilimte: 1-2.. Vlak voor tijd redde LMO-mid- denvelder Milton Benjamin met een kopbal de eer voor de Rot terdammers (1-2). LMO - zon der de geschorste Martin Mon ster - was tijdens het slotoffen- sief nog dicht bij de verdiende gelijkmaker, maar Voets- ont popte zich tot 'mail of thé match'. Hij keerde in blessure tijd de kopballen van invaller Brayton Biekman en Patrick Dumee. „Ik ben blij voor Voets," meende Ton Wickel. „Na een mindere periode speelde hij met de volle overtuiging. Ik ben tevreden over de inzet van mijn ploeg. Het veldspel van beide teams was gelijkwaardig, maar Heke lingen was voor de goal doortas tender." LMO-trainer Evert Trouw moest zijn collega gelijk geven. „Als je zo weinig kansen krijgt en je scoort twee doelpunten dan doe je het goed. Het was een duel met veel strijd. Van kwaliteits verschil was geen sprake. De ge lukkigste heeft gewonnen, om dat de Hekelingen-keeper in een bloedvorm verkeerde. Door de nederlaag moet LMO in de wachtkamer plaats nemen, maar in deze afdeling is nog van alles mogelijk. De nacompetitie moet voor LMO haalbaar zijn. Voor de tweede periodetitel heb ben we nog een punt nodig." LMO-Hekeüngen 14 (0-1). 36. David de Bruin O-?, 73. Jerry Kuipers 0-Z, 39. Mil ton Benjamin 1-2.. Bijjonderheden: Scheidsrechter Geers gaf in de sportieve ontmoeting een gele kaart aan Ferry - Schaafa roa (Hekelingen). LMO: Hoileman; Den Toom, De Winter (74. Biekman), Van Eisen, Wjjtvliet; De Held, Benjamin, Ronald Nossent. Elibol; Dumee, Brouwer (63. Bas Nossent). Hekelingen: Voets; Kleijn, Van 't Hoff, Uneputty, Schaafsma; De Bruin (68. Ha mers)?.:»). Verhoeven, Van der Lijn (26. De J''-'i der Linden (82. Horstink), K--ra. Door Rob Weeda Rotterdam Kort na de winter stop verzocht oefenmeester Ron Rietbroek het bestuur van DEH om ontbinding van zijn contract. Voorzitter Rob Schiedon wilde daar op dat moment echter niet op ingaan. Omdat signalen uit de spelershoek evenwel steeds ster ker aangaven, dat het tussen de groep en Rietbroek niet boterde, besloten trainer en club eind vori- gpveek na onderling overleg toch uit-elkaar te gaan. De erfenis die Riëtbroek naliet, kwam toe aan zijn assistent René 't Hart. Maar de schrik moet de interimcoach gisteren in het middenrif zijn ge slagen. DEH werd door EDS met 1-6 weggevaagd. Het ontslag van Rietbroek kwam voor de spelers van DEH als een verlossing, uitgekeken als ze wa ren op zijn trainingsmethoden. Met 't Hart aan het roer kon het al leen, maar beter gaan. Maar 't Hart kwam, zag en overwon (voorlopig) niet. Moedeloos moet-ie gisteren zelfs zijn geworden. In alle linies werd zyn team voorbïjgeraasd door een EDS, dat misschien wel z'n beste competitiewedstrijd speelde tot nu toe. Geen schokeffect dus aan de 01- degaarde. Sterker, de frustraties in het DEH-kamp leken alleen maar toegenomen. Vier gele kaar ten, waarvan er - het moet ge zegd - twee door EDS werden aangenaaid, voegde de thuisclub toe aan het toch al imposante to taal. „En uitgerekend voorspelers die allemaal op scherp staan," baalde 't Hart. Die vier uitsluitin gen, gevoegd bij de twee gebles seerden en de vier spelers die ai geschorst zijn, maakt dat DEH over twee weken tegen de num mer laatst van het pak, Sporting Lodewijk Pioniers, slechts kan aantreden met een zwaar ver minkt elftal. „Het was he-le-maal niks," ver woordde 't Hart zijn teleurstel ling. „We zijn weggespeeld. Ik moet proberen de beleving terug te brengen. Maar het geloof in ei gen kunnen is onder Rietbroek gedaald tot onder nui." Niet gerust ,.We hebben tegen deze westrijd opgezien," bekende René Wolter- man. „Ik hoopte dat m'n spelers de opdracht die ik hen meegaf - tempo spelen - naar behoren zou den uitvoeren. Dat hebben ze ge daan, waarvoor m'n welgemeende complimenten. We hadden hier ook kunnen verliezen," was de trainer er gezien de ontstane situ atie aan de Oldegaarde vooraf niet gerust op. De manier waarop het halve do zijn treffers van zijn ploeg tot stand kwam, moet hem hoop heb ben gegeven voor de nabije toe komst. De twee wonderschone treffers van Matin Hassankhan in de tweede helft - de 0-3 lepelde de aanvaller vanuit de middencir- kel óver doelman Patrick Kraan- en, de 14 was een stiftbal van gro- klasse - moeten hem nog eens •;- .£ra hebben gesterkt. DEH zette tegenover dit alles slechts één gesmeerd lopende aanval. In de eerste helft sneed een combinatie tussen Raymond Sondag, Ed Delno en Peter Vrij- moet als een mes door de EDS-de- fensie, n^aar de actie werd niet met een treffer gevierd. Die luxe overkwam DEH pas na ruim een uur spélen, toen arbiter Wemke de bal op de stip legde, nadat Cali door doelman Ron van Zadelhoff onderuit werd gehaald. Mange laars vonniste onberispelijk en bracht zijn team daarmee terug tot 1-3. Robin Hassankhan, Ralf Kraaievanger en - als gezegd Matin Hassankhan waren hei., namens EDS echter al voorge gaan. Waarna Matin Hassankhan met nog twee treffers zijn hattrick voltooide. „Ik ben tevreden," sprak Wolter- man. „Maar ik zou liever in de schoenen staan van mijn Trans- valia-collega Rob Hoppener. Transvalia heeft acht punten meer dan wij. Wij liggen welis waar drie wedstrijden achter, maar de druk ligt bij ons." Collega 't Hart toonde zich minder uitge laten. „Ik gok straks op een vijfde, zesde plek. Maar het zal wel ze vende of achtste worden." zuchtte hij. DEH-EDS1-6 (0-1). 36. Robin Hassankhan 0-1, 47. Ralf Kraaievanger 0-2, 59. Matin Hassankhan 6-3. 62. Michel Mangelaars (strafschop) 1-3,66.. 86, en 89. Matin Has sankhan 1-4,1-5 (strafschop) en 1-6. Bijïon- derheden: Geel voor Ed Delno, Jeroen Del no, Rob van de Most en Raymond Sondag (allen DEH) en Matin Hassankhan, Rob Hoek en Ron van Zadelhoff (allen EDSX DEH: Kraanen; Van Mourik, Van de Most, Sondag (62. Boons), Jeroen Delno; Alex Vrijmoe;. Peter Vrijmoet, Ed Delno (79. Er- cbgan); Kruit. Mangelaars, Cali (66. Streef- Jrrk). Ei 'S: Van Zadelhoff; Lubbe, Ferreira, Kraaievanger, Leeuwenburg; Hoek, Matin Hassankhan, Horeman; Botokat, Robin Hassankhan, Dasburg. Door Ed Voortmeijer Rotterdam Voor Wim Schouten is het dezer dagen minder prettig toeven aan de Abraham van Stolkweg. Ge zien de heikele positie van de ploeg mocht de aan het slot van deze competitie afzwaai ende trainer van Neptunus verwachten dat zijn spelers zich tegen DHC - op jacht mar een klinkend resultaat - het vuur uit de sloffen zou den. lop en. Maar niets van dat alles. Wat de drietanders gis termiddag lieten zien was onthutsend. De collectieve wanprestatie resulteerde ui teraard in een nederlaag (2-3) de negende in dit barre sei zoen. En dus was Schouten kwaad, zie dend. Meedogenloos veegde de Spijkenisser de vloer aan met zijn pupillen. Hij hekelde hun instel ling, vond hun optreden blame rend en zei zich voor hen te heb ben geschaamd. Het was terechte kritiek; de reactie ook van een diep teleurgestelde trainer die zijn ploeg ziet verzieken wat in vijfjaar is opgebouwd. De manier waarop Neptunus er onderdoor ging, doet het ergste vrezen voor het behoud van het hoofdklasser schap. Vrijwel niets ging goed, bij na alles ging fout. „Ik ben diep teleurgesteld," be kende Schouten beschaamd. „Met uitzondering van Mehmet van Elveren is er schandalig ge presteerd. De meeste spelers heb ben," drukte hy zich plastisch uit, „te weinig donder in hun flikker. Én dat terwijl wij moeten knok ken voor elke meter om ons op het hoogste amateumiveau te hand haven. Ek weiger afscheid nemen van een eerste klasser. Desnoods voer ik het aantal trainingen op tot vier. Elke week weer doe ik m'n stinkende best om die gasten op scherp te zetten. Vorige week tegen AFC34 werd er goed ge speeld en onverdiend verloren. Vandaag, juist tegen een tegen stander van wie je móet winnen, was het echter bar en boos gesteld met de instelling. Van nu af aan is dat echter verleden tijd. Wie niet wil meeroeien, moet wegwezen De verwijten van Schouten gol den met name Ronald Ouwendijk en Raymond Urbanus, die tegen DHC een hopeloze indruk maak ten en het evenals doelman Marco van Krevel, de apatische Leroy Hill, Mo Aboulasri, Rob Prins en invaller Querien van Suylekom lieten afweten. In de lijdzaamheid rondom hen gingen ook de anderen kopje on der. De ploeg verzaakte dermate, dat de immer optimistische Schouten zowaar toegaf dat zijn verwachtingspatroon aan. het be gin van de competitie gewoon te hoog was. „Ik dacht dat dit team hetBnkerrijije zou kunnen halen, maar nu. komen we daarvoor ge woonweg klasse te kort. Wat er ge beurt als de inzet wegvalt, heb je vanmiddag kunnen constateren." De Neptunianen toonden al vanaf het begin aan geen zin te hebben in een leuk middagje. DHC mocht alles en leefde zich in het eerste bedrijf volledig uit, hoewel twee tal tegengoals bij rust achteraf nog meeviel. Reeds in de elfde mi nuut kwamen de Delftenaren op 0-1 door Barry de Poorter, die ge heel vrijstaand een voorzet van Maurice Bavelaar binnen kopte. Acht minuten voor de pauze ver keek doelman Van Krevel zich op een vrij trap vanaf dertig meter van Dennis Blom: 0-2. Voor een korte Rotterdamse ople ving na de thee was Amilcar dos Santos verantwoordelijk. In de zestien.werd hij door Blom tegen de grond geduwd, hetgeen een door Ronald Ouwendijk koel be nutte strafschop tot gt^/olg had: 1- 2. De gastheren kregen nog.eveh hoop, maar die werd tien minuten later door de beste speler van het veld definitief de grond inge boord. De door vele scouts geob serveerde ex-Feyenoorder Ri chard Staakman scoorde de 1-3 na goed voorbereidend werk van Jansen en Hoogendijk. In de slot fase tekende Urbanus nog voor de geflatteerde 2-3. Neplunus-DHC 2-3 (0-2). 11. Barry de Poor ter 0-1,37. Den nis Blom 0-2,55. Robert Ou wendijk 1-2 (strafschop), 65. Richard Staak man 1-3,86. Raymond Urbanus 2-3. Bijzon derheden:. De matig leidende scheidsrech ter Hans den Ouden gaf geel aan het DHC- kwartet Michael Stet, Dennis Blom, Mauri ce Bavelaar en René Lander. Neptunus: Var. Krevel; Radojevic, Van El- veren,' Hill,'Kusten; 'Urbanus', Abóularsi (30, Ramalho), Prins (66. Van Suylekom), Ouweridijk; Dós"Santos, LKA-Sam. DHC: Boya; Blom, Lander, Stet (84. Pools), Van Leeuwen; Bavelaar, Staakman, Jan sen; Hoogendijk (85. Etienne), De Poorter (89.ite Keijzdr), Mulder, i,. .si. Leroy Hill werkt de bal weg, alvorens de ha f z cht- bare Barry de Poorter ge vaarlijk wordt. Mehmet van Elveren kijkt toe. FotoCorVos Zondag hoofdklasse Door Sjoerd Bootsma Rotterdam De strijd om de hoofdprijs in de tweede kla^-e D mag nagenoeg gelopen zijn, wie de derde positie onderin wordt toegewezen blijft open. Leonidas komt steeds dichter bij het kam pioenschap. Een paar straten ver derop in Rotterdam-Noord zijn de ogen vooral richting de staart van de ranglijst gericht. Xerxes schoot met het 2-2 gelijkspel tegen stad genoot DRL niets op. Integen deel, Slikkerveer stoomde de elf van Ton Ojers (naar plaats tien) voorbij. „Voorafgaand aan het seizoen zijn nogal hoge verwachtingen ge wekt," zei de oefenmeester. ,Ja, zelfs over een kampioenschap werd gesproken. Na de eerste wedstrijd wist ik beter. Toen be sefte ik reeds dat handhaven het voornaamste doel werd." De analyse van de trainer bleek niet verkeerd. Na de nodige her stelwerkzaamheden hield Ojers een selectie over die barst van de werklust. Veel intelligentie en lei derschap heeft het team daarente gen niet. Vandaar dat de oefen meester voortdurend zijn spelers moet aanvullen, aanmoedigen en corrigeren. Tot enige rust in het spel van de Xerxanen heeft dat al les niet geleid. Dat resultaat had het inbrengen van een gelouterde speler als Meivin Tjin Tjoen Lim vorige week bij SVW wel De rap pe aanvaller ontbrak gisteren op het appèl, „omdat ik vergeten ben hem uit te nodigen. Ik dacht dat Meivin er wel zou zijn. Dus ge- RotterdamHet eerste elftal van DCL mocht van de KNVB giste ren niet in actie komen tegen WCR. De maatregel werd geno men, nadat spelers van de Char- loise vierdeklasser vorige week tijdens het gestaakte duel bij SCO'63 arbiter Chris de Ridder handtastelijk hadden bejegend. De scheidsrechter kon daardoor de afgelopen week niet werken. Metvo Hem zet probeert Xerxaan Vic tor Ramos op ponent Mi chel Pnie ix n de tucht te kloppen. Foto Corvos woon mijn fout," bekende Ojers. Druk gebarend, soms tierend en dan weer de vriendelijkheid zelve probeerde de trainer ('Ik ga er vanuit dat ik ook volgend seizoen hier werk') zijn manschappen naar de volle winst te jagen. Zijn spzlers wisten niet met de aanwij zingen om te gaan. De zebra's grossierden ook tegen DRL in af- speelfouten. Dat maakte het kar wei voor de bezoekers van de Spi- nozaweg op het eerste gezicht ge makkelijker. ,JVfe.ar we vergaten om in de eerste helft door te druk ken," wist trainer Stanley Rie- bom. „We hadden in die fase meer doelpunten moeten maken. Mede daardoor kwamen we in de tweede helft onnodig in de proble men. Gelukkig kwamen alsnog langszij. Het belangrijkste is dat we sinds 23 november ongeslagen zijn en dat proberen we zo lang mogelijk vol te houden." De bezoekers hadden de eerste kans in de stadsderby. Sacha Schalier zag zijn kopbal uit een hoekschop (Ojers cynisch: 'We hebben echt veel koppers') ge keerd door doelman Eric Dek kers. De goalie bezorgde zijn trai ner tien minuter voor de pauze alsnog verdriet. Dekkers had zo veel tijd nodig om zijn muur neer te zetten, dat hij te laat was om de inzet uit een vrije trap van Ruud Rijsdijk te keren: 0-1. De routinier toonde nog voor de rust nogmaals zijn trapteehniek. Dit keer redde de paal Xerxes. Niet voor niets, want nog in het eerste bedrijf knalde Cesar Lopes de bal achter Daniël Kovacevie: 1-1, Kwaliteiten De verval,,?er van Rïcardo Seton (vakantie) bewees in het vervolg zijn kwaliteiten. Ver buiten zijn domein waagde de keeper zijn 'le ven' bij de talrijke Xerxes-door- braken. Daarbij werd de thuisclub ook geholpen door arbiter Martin, die diverse malen beide assisten ten negeerde. Toen was de 2-1 van Clyde Chan Yon Chu reeds lang een feit. De doelpuntenmaker, Jan Cohen en Remco van der Lin den verzuimden daarna de drie punten veilig te stellen. Het was een Xerxaan die DRL vervolgens nog aan gelijkspel hielp. Ray mond de Jong legde onnodig de van het doel wegdraaiende Erwin van der Linden binnen het zes tienmetergebied neer. Ruud Rijs dijk had geen moeite met de daar uit voortvloeiende strafschop: 2-2. Xerxes-DRL 2-2 (1-1). 35. Ruud Rosdijk 0-1, 44. Cesar Lopes 1-1,55. Clyde Chan Yon Chu 2-1,79. Ruud Rijsdijk (strafschop) 2-2. Bijzonderheden: arbiter Martin, die zich moeiteloos aan het niveau van de partij aanpaste, toonde Raymond de Jong, Marco van der Linden (beiden Xerxes) en Frank Evetdittg (DRL) de gele kaart. Xerxes: Dekkers; Ramos, De Jong, Andra- de, Van der Hoeven; Pul, Lopes, Marco van der Linden; ChanYon Chu, Cohen, Remco van der linden. DRL: Kovacevic; V.^voye, Rijsdijk, De Groot. Franken (86, Onnskirk); Van Rosen- garten, Everding, Erwin van der linden. Heeneman (63. Maanster); Schalier, Pnielix (88.DaFonseca). Rotterdam Eh KNVB heeft alle elftallen van SCY Garuda met in gang van het afgelopen weekeinde uit de competitie genomen. Daar mee worden de resultaten van alle elftallen ongeldig verklaard. Het district West IV nam dr> beslissing, nadat de dub de financiële ver plichtingen niet kor. ten. Garuda is na SRA/Torarica de tweede vereniging die dit overkomt. Rotterdam Sportclub Feyenoord kwam bij nummer laatst, VCS, niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Trainer Hans Maus werd uit de dug out gestuurd wegens aan merkingen op de leiding. VCS-SC Feyenoord 0-0. De Rotterdammers lieten zich in Den Haag afbluffen door de felle VCS-ers. Marcel Lïppu- ner kwam heel goed weg met een gele kaart na een grove charge op de knieën van een tegenstander, die gebles seerd het veld moest verlaten. De Varkenoorders hadden vooral moeite met het creëren van kansen. Het enige ge vaar kwam uit spelhervattingen. Trainer Hans Mails v/erd in de vijftigste minuut van het veld verbannen, Zondag tweede klasse Leonidas deed prima zaken door runner-up EBQH op éi-; gen terrein te kloppen: 1 -2. Achtervolger DCV speelde ge-' Ljk. Spartaan'20 schoot met het punt in en tegen Slier drecht niets op. /v". D: SHedrecht-Spartaan'20 2-2 (1-0). John Bakker 1-0, Pa trick Kok (strafschop) 1-1, Erwin de Waard 2-1, Patrick Kok 2-2. De Spartanen kwamen tweemaal langszij.Dé Rotterdammers speelden tam, maar na het inbrengen' van Eduard Booms kwam er meer strijd in het elftal vary trainer Huub Hulst, Ricardo Willemse (Spartaan',2Ö), kreeg na twee gele de rode kaart. EBOH-Leonidas 1-2 (0-1). Ron Strörmann 0-1Wim Vogels 1-1, Jeremie Pauli-' na 1-2. EBOH kwam In de verdrukking door de vroege openingstreffer. Eob ten Oever en Ron Strörmaim hiel den de mogelijkheid voor EBOH open, door goede kan sen te missen, om terug in de wedstrijd te komen. Ries Fok kreeg direct rood voor natrappen op Leonidas-speler JanVermulm. Zondag derde kliHse Overmaas beleefde een slecht weekeinde. Het verloor met 3-0 van Fortuna Vlaardingen, terwijl de concurren ten. DHZ en DeMusschen wonnen. Alexandria'66 (3C) be schikte tegen Moordrecht over veerkracht: 4-3 C: Cabauw-Sparta 14 (0-1). Marvin Satimin 0-1, Moreno Borges 0-2, Khalid Afkir 1-2, Dani Moreno B 1-3, John Schuurhuizen 14. Bij een 0-0 stand schoot E. Hukom namens Cabauween strafschop naast. Vjjf miiui-, ten voortijd werd de bevrijdende 1-3 gemaakt, waarna dé1 14 nog maar een formaliteit was. Alexandria'66-Mdötu drecht 4-3 (2-1). Sjaak Poortvliet 0-1, Maurice Oomenfc (strafschop) 1-1, Nello Lima Sanches 2-1 en 3-1, Sjaak, Poortvliet 3-2, Dirk Jansen 3-3, Bob Erwieh 4-3. De th^- ploeg kwam in de problemen door de vroege openings treffer. Ook een 3-1 voorsprong werd prijsgegeven, waar na good-old Bob Erwich anders besliste. LJNIO-HION1-1 (0-0). Patrick van der Vegt 0-1, Benno Brouwer 1-1. Een collectief sterk HION zag twintig minuten voor tijd Ro bert van de Veerdonk met rood (2xgeel) het veld verlaten. Kevin Schenk, Erwin Hoppzak en Derrick Goedhoop misten oog in oog met de doelman van UNIO. HOV-ONA 5-0 (2-0). Hille Tyrol (strafschop) 1-0 en 2-0, Lazaro Casa nova 3-0, Gregory Etnel 4-0, Lazaro Casanova 5-0. Het eer ste en het derde doelpunt vielen op psychologisch goede momenten, waardoor het ONA heel moeilijk werd ge maakt om in de wedstrijd te komen; aan het begin van de eerste en tweede helft D: Overmaas-Forttina VI0-3 (0-1). Jordy Noordhoek 0-1, Remie Snel 0-2 en 0-3. De thuis ploeg miste vijf basisspelers, onder wie alle aanvallers door blessures. Tot overmaat van ramp werd Salim Kusa- dasi (DHZ) na tweemaal geel van het veld gestuurd met rood. De Musschen-Alblasserdam 2-0 (2-0). Danny van 't Wout 1-0, Mario van 't Wout 243. De vogels konden de stij gende lijn van de afgelopen weken niet doorzetten. Mario en Danny van 't Wout misten meerdere kansen. DHZ- Hellevoetsluis 0-2 (0-1). Chris Meijburg 0-1 en 0-2. De thuisploeg werd te Iaat wakker: Pas na de pauze lieten de Varkenoorders hun ware aard zien. Zondag vierde klasse ;Schiebroek'94 (4 E) léverde knap werk door koploper GLZ te temmen: 2-2. Zwarte Pijl verraste SVOmmoord in eigen huis: 1-3. Opvallend in 4 G was het kwartet straf schoppen dat Rob van Gils (Poortugaal) tegen zijn oude dub Meeuwenpiaat verzilverde: 14. D: HWl>Post duiven 2-3 (2-0). Martin Sof 1-0, Pio Fernan dez 2-0, liichard Lunenburg 2-1 Ronald van der Hoeven 2-2, Mario Moerland 2-3. Voor de rust had Jeroen Lange- dijk de thuisploeg ai in veilige haven kunnen schieten, maar dit mocht niet geschiedden. Doel verdediger Ber- nardi de Hoog hield zijn elftal lang op de been. F: TOGB- Excelsior R 0-0. De achtervolgers van GLZ struikelden over elkaar. Patrick Oelers, Gregory Blinker en Ferry, van Ettekoven misten allen kansen op de winnende Excelsi- or-trefTer. SV Ommoord-Zwarte Pijl 1-3 (1-1). Leon Ver snel 1-0, Ricardo Tjon-A-Meeuw 1-1, Zeca Matias 1-2, Di- no Tavares 1-3. In de eerste helft waren beiden ploegen aan elkaar gewaagd. Na rust speelden de gasten iien ver snelling hoger, wat resulteerde in een verdieme over winning. Schiebrcek'94-GLZ2-2 (2-1). Peter van ÜosMf-0, René Loendersloot 2-0 (strafschop), Ahmet Keloglu 2-1 en 2-2. Ce thuisploeg begon de wedstrijd spectaculair. De koploper kwam langszij. In de laatste minuut faalde Ser- dar Kiran alleen voor de keeper. Antibarbari-DÜettanjt 4-2 (2-1). Edwin van Rijn 1-0, Leon Burggraaf 1-1, Eduaa, van Rijn 2-1, Marten Borgmans 3-1, Stefan Blonk A2r Marten Borgmans 4-2. De elftallen legden een goede wed-' strijd op de mat. De gastheren waren echter efficiënter in' het benutten van de kansen. Groeneweg-SMVHillegers- berg 1-2 (0-0). Junior de Man 0-1, Ronaldo Mars 0-2, LeÖri van Vliet 1-2. Tien Rotterdammers wonnen toch. Jack de t" *an (SMV H) zag rood na een duw. Goed verdedigen le verde drie punten op. Steeds Volharden-Soccer Boys 0-2 (0-1). Farad Ben Gamag 0-1, Arnoud in het Veen 0-2. De wedstrijd bleef tot het einde spannend, omdat Soccer Boys slordig omging met de kansen. Pas in de laatste mi nuut werd het bevrijdende doelpunt gemaakt G: Coal-FIOS4-1 (2-0). Dave de Munnik 1-0 en 2-0, Tamar Okay 3-0, Harco IJpelaar 3-1, Dave de Munnik 4-1. Een rommelige wedstrijd, waarin de thuisploeg vezuimde het doelsaldo op te krikken. Meeuwenplaat-Poortugaal 1*4 (M). Fred Bruinsma 1-0, Rob van Gils 1-1,1-2,1-3 en 14 (alle strafschoppen) Eer. sportieve, maar pittige derby» Rob van Gils had tegen zijn oude club geen moeite met het benutten van een kwartet pingels. Tediro-Flakkee 3r 2 (1-6), Danny Koenen 1-0 en 2-0, René van Goch 3-0, Je roen Kleingeld 3-1, Johan Engel 3-2. Nadat Tediro-speler René van Goch een rode kaart ontving, wegens aanmer kingen op de leiding, deden de bezoekers er alles aan om de achterstand ongedaan te maken. H: VOOSportingLodewijk Pioniers 2-1 (2-1). Rogier.Bal 1-0 en 2-0, Paul Goldman 2-1. VOC speelde een goede eer ste helft, maar kon in het tweede bedrijf niet imponeren tegen de matig spelende bezoekers. CW-NOC1-0 (0-0). Leon van Elzakker 1-0. Beiden elftallen lieten zelfs de meest opgelegde kansen onbenut. CVV bleek echterTèts schotvaardïger. Transvalia-CKC 5-2(2-1), Joop van Lam meren 1-0 en 2-0, André van Ballegooijen 2-1, Robert van der Welen 3-1, Coen van Geet 3-2, Erwin Saarloos 4-2 (strafschop), Edo Yok 5-2. De bezoekers koesterden na twee aansluitingstreffers de hoop op een gelijkspel, maar dit bleek een te grote opgave tegen de kwalitatief betere opponent. DJSCR-Aeolus 0-3 (0-1), Kelly Dekker 0-1, Lloyd Wynaldum 0-2, Barry Scheffers 0-3. Een verdiende overwinning voor de gasten, die de voorsprong systema tisch uitbouwden. Belvedere-Germinal 1-1(1-6). Erik van der Weezen 1-0, Edwin Buter (strafschop) 1-1. Doelman Jimmy de Jongh hield zijn team op de been. Zondag vijfde klasse BZC'95 (5 Di .d van zich spreken door MSY71, de ploeg met de minste verlies punten, op eigen terrein te gen te houden: 0-0. The Harvards (0-3 bij HSC) en Jai Hind (0-2 bij FC Pretoria R) profiteerden van die misstap. ESTO klopte in 5 C Yierpolders met 7-2. Ammerstol, dat Swi ft Boys met 4-2 klopte, volgt op twaalf punten. Zondag zesde klasse Voorwaarts haalde in 6 E een stunt uit door koploper Dirksland op Fiakkee met 4-1 te verslaan. De Groen Wit ten was blij met de zege op HiUesiuis: 2-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7