13 kj Onderzoek naar 'dubieuze handelingen' College Rotterdam stemt in met Waterwegcentrum Rotterdams Dagblad SP ontketent politieke plakoorlog in Schiedam Eerste nieuwbouw W^stwijk 2005 verrijst aan rand van Zuidbuurt Vlaardings college laat voormalige afdeling Gemeentewerken onder de loep nemen Inbreker aangehouden Zweed in cel Geld voor KBO Auto's vernield Zwaaien naar snelbus 124... Nieuwe brand weerkazerne achter politiebureau Tentoonstelling met kunst van Maassluise raadsleden Rotterdams Dagblad Waterweg Dinsdag 1? februari 1 i Door Edwin Comelisse ViaardingenEr komt een onderzoek naar 'mogelijke dubieu ze handelingen' bij de gemeente Viaardingen. Daarbij wordt de aandacht gericht op het voormalig bedrijf Gemeentewer ken in de periode vóór 1990. Het Vlaardings college van burge meester en wethouders heeft dit besloten in overleg met de fractie voorzitters. Aanleiding voor het onderzoek naar de handel en wan de] bij het voormalig bedryf Ge meentewerken zijn de geruchten die worden verspreid door een werknemer van de gemeente. Te gen deze werknemer loopt op dit moment eén ontslagprocedure. De gemeente laat nu een onder zoek houden om er achter te ko men of de geruchten op enige waarheid berusten. De gemeentebestuur wil het on derzoek laten uitvoeren door per sonen van buiten de gemeente. Dit om iedere schijn van partijdig heid uit te sluiten. Met een extern onderzoek wil de gemeente waar borgen dat bij het onderzoek ob jectiviteit in acht wordt genomen. Zodra de personen of het bureau dat het onderzoek gaat houden zjjn gekozen, worden de namen bekendgemaakt. Het gemeentebestuur spreekt de hoop uit dat de in te stellen onder zoekscommissie rond haif april de eerste resuitaten op tafel kan leg gen. Afhankelijk van de uitkom sten van het onderzoek zal het ge meentebestuur beslissen welke stappen oeten worden onderno men. Daarbij wordt op dit mo ment nog niets uitgesloten, ook strafrechterlijke stappen niet. Het gemeentebestuur van Viaardin gen laat het onderzoek in eerste instantie uitvoeren om de ge meente te vrijwaren van geruch ten. Alle werknemers van de gemeen te zullen vandaag een brief kry- gen waarin het onderzoek wordt aangekondigd. Dezelfde brief gaat ook naar alle leden van de Vlaardingse gemeenteraad, Schiedam De politie heeft gis termiddag een 33-jarige Rotter dammer aangehouden op verden king van poging tot woningin braak op de Willem de Zwijger laan. Een omstander zag de man en gaf zyn signalement door aan de politie. In de nabije omgeving stelde de politie een onderzoek in en vond de Rotterdammer. De man wordt nu verhoord. Viaardingen Een 49-jarige Zweed belandde vannacht uitein delijk in het politiebureau. De po litie vond hem na een inbraak melding in een gebouw in het sportpark aan de mr. L. A. Kesper- weg. Aan de achterzijde van het gebouw was een raam ingebro ken, De Zweed hield zich schuil achter een stapel betonnen pla ten. Hij verklaarde dat hij geen paspoort noch een eer; woon- of verblijfplaats in Nederland heeft. Viaardingen - let Juliana Welzijn Fonds heeft a«.. de Katholieke Bond van Ouderen in Zuid-Hol land afdeling Viaardingen een bij drage toegekend van 5500 gulden in de kosten voor de aanschaf van een kopieerapparaat. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt pro jecten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving en projecten die willen voorkomen dat mensen geïsoleerd raken. Hoek van Holland Een aantal in woners van Hoek van Holland heeft gisteren aangifte gedaan van vernieling. Drie auto'j wer den beschadigd. Een buitenspie gel werd vernield, een motorkap bekrast en een auto werd bekrast en ingedeukt aan de zijkant. Agressief plakgedrag: een van de verkiezingsborden die geheel zijn 'behangen' met SP-posters. Foto Roei Dijkstra Schiedam—De Socialistische Par tij heeft zich de woede op de hals gf naald van de Schiedamse poli tiek door haar agressieve plakge drag van verkiezingsposters. Vol gens de concurrerende partijen plakt de SP voortdurend over hun posters heen en maken zij zich bo vendien schuldig aan het zogehe ten wildplakken. Hoogtepunt in de campagne van de SP was het volledig volhangen met eigen pos ters van de twee daartoe bestem de borden bij het stadskantoor in de nacht van zondag op maandag. De CD heeft al een plakverbod van de SP geëist, terwijl de AOV/ Unie 55+ nog verder gaat: zij wil naast zo'n verbod ook een vergoe ding zien van 100 gulden voor ie der door de SP overgeplakt affi che. Medewerker van het ge meentelijk Bureau Verkiezingen G. Bouman heeft inmiddels een notitie gestuurd aan burgemees ter Scheeres, waarin hij aandringt op actie tegen het gedrag van de SP. „Ik vind het zeer onfatsoen lijk wanneer partijen hun posters over die van concurrenten heen- plakken," licht Bouman zijn actie toe. „En politieke partijen zouden juist een voorbeeldfunctie moe ten hebben ten opzichte van de burger wanneer het op fatsoen aankomt." De Schiedamse afdeling van de SP ontkent zich niet aan de regels voor het plakken te hebben ge houden. Zo zou het volhangen van de borden bij het stadskan toor niet het werk van de eigen plakkers zijn geweest. „Wij heb ben die nacht helemaal niet ge plakt stelt Y. Haan, secretaris van de partij en tevens coördina tor van het SP-plakteam. Een ver klaring voor het gebeurde heeft hij wel. „Wij stonden zaterdag met een stand in de Hoogstraat en ik denk dat iemand in een onbe waakt ogenblik een aantal van on ze posters heeft meegenomen. Als er twintig verdwijnen valt ons dat niet op." Over wie dan die posters zou heb ben gestolen en ze vervolgens heeft opgeplakt zegt Haan geen idee te hebben. „Het kan zowel een fan van de SP zijn geweest als iemand die de partij in cüserediet probeert te brengen." Zie ook pagina 15: Plakverbod geëist voor Schiedamse SP Maasland Het gebeurt niet vaak, maar éls het gebeurt is het vervelend. Bus 124, snelbus tus sen Rotterdam Mareoniplein en. Naaldwijk Verdilaan, 'vergeet' halte Maasland wel eens. Neem het relaas van Marjolein van der Meer, studente van de PABO in Rotterdam. Zo stond ze daar bij de halte naast snackbar De Afrit en zo bleef ze daar staan. De bus vergat afslag Maasland. Omdat Marjolein die dag tentamens had, kon ze niet wachten op de volgende bus, een half uur later. Als een raket fiets te ze terug het dorp in, charterde een auto en een vriendelijke moeder van. een vriendin als chauffeur en kwam precies op tijd voor het tentamen, dat ze overigens wel haalde. Het a\ ontuurtje van Marjolein is alweer enige tijd geleden ge beurd, maar staat niet op zich. Volgens een van de vaste reizi gers van 124 gebeurt het vaker dat de bus die ere halte in Maas land vergeet. Ei i zij heeft het ook weer van andere passagiers ge hoord. Bus 124 rijdt volgens de dienst regeling van busmaatschappij Zuid West Nederland (ZWN) in zo'n half uur van Naaldwijk naar Rotterdam. Onderweg stopt hij maar één keer. Bij Maasland. Even de A20 af en er meteen weer op. Zeker als er niemand uit moet in Maasland en het ro de lichtje in de bus dus niet brandt, wordt de afslag wel eens vergeten, beweren enkele vaste klanten. Zo kan het gebeuren dat Maas- landers de bus waarmee zij zo snel naar Naaldwijk of Rotter dam dachten te reizen, zo voor bij zien scheuren over de A20. Met armen, zwaa'sn heeft geen. zin. Het viaduct Is te hoog èn als de chauffeur het zou zien, is het al te laat'om af te slaan. Pas bij Coldenhove kan de bus er af om eventueel om te keren en de ver gissing goed te maken. Het schijnt zelfs eens gebeurd te zijn dat een buschauffeur de hal te miste, en z'n passagiers toen maar Het uitstappen op de vluchtstrook langs de snelweg. „De bus stopte toen op het via duct en de mensen moesten het talud aflopen," vertelt getuige Matthijs Withaar, die er geluk kig niet uit hoefde. „De mensen die bij de halte stonden te wach ten zagen de bus en begonnen te rennen, maar die hadden pech want de bus ging snel verder." Student sociaal juridische dienstverlening Withaar, die tot voor kort dagelijks met de bus heen en weer reisde tussen Naaldwijk en Rotterdam, heeft wel eens vaker gehoord over dergelijke 'missertjes bij Maas land'. „Indianenverhalen," reageert een woordvoerder van busbe drijf ZWN. „We krijgen hier 99 procent van alle klachten bin nen, ook de kleinste klachtjes. Dus dit zouden we moeten we ten, maar we weten van niks. Ik kan het me ook nauwelijks voor stellen. Hooguit dat een jonge chauffeur, net nieuw achter het stuur, zo'n vergissing maakt, maar anders kan ik me er niks bij voorstellen." Op de hoéfeyan de Geert Grootelaan en de Melis Stokelaan in de Vlaardingse Westvvijk, waar nu nog een sportzaalleeg staat, worden twee rijen van negen eengzinshuizen met voor-en achtertuin ge bouwd. Tekening Archltectenburo Plen en V viilertBV Door Ben van Haren ViaardingenAan de rand van de Zuidbuurt. aan het einde van de Geert Gr- 'aan, begint al snel de bouw v<j 11 het eerste op te leve ren complex van nieuwe eenge zinshuizen uit het plan Westwijk 2005. Ze omzomen het veld en het clubgebouw van de korfbalvereni ging Spirit. Het gaat om 21 dure woningen; 18 rijtjeshuizen van gemiddeld 315.000 gulden en 3 parkviüa's van 570.000 gulden. Het project wordt ontwikkeld door Assink Vastgoed Projectontwikkeling en de huizen zijn ontworpen door Plas en Van Twillert BV. Twee rijen van elk negen eenge zinshuizen met voor- en achter tuin worden gebouwd op de hoek van de Melis Stokelaan en Geert Grootelaan. De drie villa's komen tussen het clubgebouw van Spirit en het pad Rondom West langs het in westelijke richting ver plaatste korfbalveld te staan. De ze zogenaamde parkviüa's zijn de eerste van een serie van negen, die Assink in het randgroen van de Westwijk wil bouwen. Naar aanleiding van opmerkin gen van omwonenden, uit onder meer de Vossiusstraat, is het bouwplan op de Spiriilocatie aan gepast, waarna de gemeente de procedure vol optimisme is ge start. De verwachting is dat na de zomer met de bouw kan worden begonnen en dat medio 1999 de 21 huizen bewoond gaan worden. Over de situering van de overige villa's langs Rondom West, tussen Geert Grootelaan en NIVON-kam- peerboerdery Hoogkamer, vindt nog overleg plaats. Met name de bewoners van de maisonnettes aan de Vossiusstraat accepteren niet, dat zii in hun uitzicht wor den belemmerd. Maassluis De nieuwe Maasslui- se brandweerkazerne komt op de hoek van het Verolme Eiektra-ter- rein aan de Nijverheidsstraat, schuin achter het politiebureau. Alle leden van de commissie alge mene en bestuurszaken stemden gisteravond in met een voorberei- dingsbesluit daarover. Een nieu we kazerne is nodig omdat vol gens onderzoek de huidige, aan de Johan Evertselaan, niet cen traal genoeg in de gemeente ligt. Het voorstel komt zo ongeveer een jaar nadat het college van bur gemeester en wethouders door de commissie werd teruggefloten over de locatie- Maekaypler». De huisvesting van de brandweer zou in dat geval vlakbij woningen ko men. Bezwaren waren onder meer dat groen en parkeerplaat sen zouden verdwijnen, terwijl er ook twijfel bestond of de manoeu vreerruimte voor de brandweer auto's wel voldoende was. Burge meester J, Sterkenburg-Versluis liet destijds blijkende nu gekozen piek een bezwaar te vinden omdat het geen gemeentegrond was en dus aangekocht moest worden. Geen probleem Over het aankoopbedrag van het stuk grond van twintig bij vijftig meter - inclusief kosten 445.000 gulden - werd gisteren niet moei lijk gedaan. Ook over de 2,5 mil joen gulden die de bouw van het twee lagen tellende brandweeron derkomen gaat kosten, maakten de commissieleden geen pro bleem. Bij de bouw wordt geprobeerd van de bestaande funderingen ge bruik te maken, terwijl comman dant J, Claessen benadrukte dat de verontreinigingin de grond zo danig is dat het geschikt is voor 'bedrijfsmatige doeleinden'. Nog onduidelijk is of naast de brandweer ook een ambulance dienst van het gebouw gebruik gast maken. Dit is door de ge meente wel aan de GGD ge vraagd. maar daar is nog geen ant woord op gegeven. H. van Hoeven (RPF/SGP/GPV) zei het prettig te vinden dat in ieder geval politie en brandweer dicht bij elkaar gaan zitten. Wat er met de huidige kazerne gaat gebeuren is nog niet bekend. De bloemenpastel van Elisabeth du Pont-Baur, een keuze van aankomend raadslid voor de WD-fractle in Maassluis, J. A, Lammers-Noordam, is één van de werken op de tentoonstel ling in het Maassluise stadhuis. Foto Roei Dijkstra Maassluis—Het schilderij hangt al minstens tien jaar op een pro minente plek in de huiskamer. J.A. Lammers-Noordam is erg gehecht aan de gekleurde bloe menpastel van Elisabeth du Pont-Baur. Als aankomend raadslid voor de WD-fractie in Maassluis leverde zij het werk in voor de tentoonstelling met kunstvoorwerpen van kandi daat-raadsleden. De expositie, waar alle partijfracties behalve het AOV aan meedoen, is tot en met 16 april te zien in de hal van het Maassluise stadhuis. Lammers zegt wel meer mooif dingen thuis te hebben hangen, maar 'je bent het wel voor twee maanden kwijt, dus is het een aftelsom geworden.' Het ge schilderde boeket bloemen in een vaas verveelt haar nooit, zegt het kandidaat-raadslid voor de WD, die zelf erg van bloe men en tuinieren houdt „Het is een vrolijk boeket, waarvan ik denk dat anderen er ook met plezier naar kijken. Bovendien hangen er niet zo vaak pastels in het stadhuis."1 As De maakster van hetschilderij kent Lammers?" cüè^zelf ook schildert en regelmatig expo seert, persoonlijk. „Het is eén vriendin van me geworden. Ik zag haar werk voor het eerst op een expositie in de Grote Kerk in Amsterdam, waar zij samen met de Maassluise kunstenares Manon Lith exposeerde. Het werk, dat nu in het stadhuis hangt, heb iklaterin haaratelier gekocht." Neptunus By de Anders Actieven, een club voor vutters en wao'ers, begon kandidaat raadslid P. van der Gaauw van SGP/RPF/GPV na zijn vut met tekenen. Eerst pen tekeningen, later aquarellen en olieverfschilderijen, een heerlij ke bezigheid zegt hij daarover. Voor de tentoonstelling in het stadhuis leverde hij twee eigen werken in. 'De paarden van Nep tunus' haaide hij speciaal op bij zijn dochter in Leusden. Van der Gaauw kopieerde het van Walter Crane, wat hij een' 'behoorlijke klus' noemt. „Crane zag in de branding paarden het strand op komen rennen met daar tussen in Neptunus, met wapperende haren, op zijn vierspan. In 1889 hing het in Parijs. Het is een bij zonder schilderij omdat het in die tijd afweek van de gangbare schilderkunst. Later werd dat symbolisme genoemd." Een foto van het werk hing bo ven het bureau van zyn baas en maakte een enorme indruk op Van der Gaauw. Toen zijn doch ter ging verhuizen heeft hij het schilderij gemaakt, omdat zijn schoonzoon, net als hijzelf overi gens, gek Is van paarden. Het or- gineei hangt in de Neue Pinako- thekinMünchen. Voor het tweede schilderij dat nu op de tentoonstelling is te zien, maakte hij gebruik van de Emmaüsgangers van Vermeer. Zelf voegde hij een voorstelling van Christus met de schriftge leerde Nicodemus toe! „Dat is voor mij de kem van de bijbel," ligt Van der Gaauw zijn keuze toe. „Christus, de verlosser, is aan het kruis gestorven voor jouw en mijn zonden." Op "de' plek van de religieuze afbeel ding, boven de bank, hangt nu een reproductie vande Em maüsgangers, Zeeland Ook wethouder L. G. van Duyn- Camfferman van onder meer volkshuisvesting en milieu is op de tentoonstelling vertegen woordigd met een eigen creatie: een karton druk van een land schap in Zeeland. „Ik heb het gemaakt in 1968, toen ik op va kantie was in Zeeland, Wat me toen opviel aan het landschap waren de vele dijken met bomen en de akkers met bergen hooi. Het is een heel zonnig schilderij geworden, gewoon een klein schalig landschap." Het kunstwerk, dat thuis in het trapgat hangt, is iets van haar zelf geworden, zegt de Maasslui se wethouder. „Het is toch iets waar je op zit te ploeteren. En het roept een bepaald beeld op, van een fijne vakantie met myn, toen nog, toekomstige echtge noot." - - Hoek van Holland - Het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam heeft volledige over eenstemming bereikt over de ont wikkeling van het Waterwegcen trum in Hoek van Holland, Het Masterplan, zoals dat door het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR), is ontwikkeld, zal de ko mende jaren worden uitgevoerd. „We hebben de afgelopen vier jaar heel hard gewerkt, want we wil den de plannen nu eens niet al leen ontwikkelen, maar ze ook tot stand brengen, iets wat bij vorige gelegenheden steeds mislukte," vertelde wethouder Hans Simons van economische zaken gisteren tijdens een kort bezoek aan het Expocentrum in Hoek van Hol land. Het college is akkoord gegaan met de zogenoemde 'derde fase' en dat is dus de fase van uitvoe ring. De raadscommissies voor grondzaken en economische za ken nemen de plannen nu zeer binnenkort in behandeling, maar volgens Simons is ook daar een ruime meerderheid voor het Wa terwegcentrum, evenals in de ge meenteraad. De volgende fase is nu de noodza kelijke wijziging van het bestem mingsplan. „Er zijn nu alleen nog wat financiële problemen," zei Si mons. „Het is een behoorlijke te-, genvaller dat er weerstand is ge komen tegen deze vorm van bui tendijks bouwen. Dat betekent dat de duinenrij opgehoogd moet worden er, dat gaat ongeveer der tig miljoen gulden kosten." Het Rotterdamse college hoopt op extra financiële steun van het rijk, maar Simons benadrukt dat daar niet op zal worden gewacht. Zonodig zal Rotterdam zelf de voorfinanciering verzorgen. „Als ik in Hoek van Holland kom dan heb ik het gevoel dat we op be zoek zijn bij de mooiste dochter van Rotterdam, die heel snel vol wassen aan het worden is. We kie zen er ais college voor honderd procent voor om de dochter vol wassen te laten worden, maar het kind. Hoek van Holland dus. had zelf de nodige twijfels over die volwassenheid," stelde Simons. De wethouder benadrukte dat Hoek van Holland geen voorstad van Rotterdam moet worden, maar een gemeentedeel met een geheel eigen identiteit. Voor het Waterwegcentrum is vol gens Simons veel commerciële belangstelling. „Zoveel zelfs dat het nog moeilijk zal worden om keuzes te maken. Daarom kun nen we de zaak ook niet laten vastlopen op overheidsinvesterin gen. We gaan nu echt gewoon door." De aanleg van de N20, de tweede ontsluitingsweg naar Hoek van Holland vanaf Westerlee, blijft vooralsnog een probleem dat niet direct te doorbreken is. „Het is on derdeel geworden van een veel groter geheel rond het kruispunt Westerlee," zei Simons. „Dat be tekent dat het voor een deel uit onze handen is genomen. Maar de tweede ontsluitingsweg is een noodzaak. Daarom moeten we blijven proberen om aansluiting te houden met het Waterwegcen trum, zodat die twee zaken toch met elkaar in de pas blijven lo pen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1