15, Plakverbod geëist voor Schiedamse SP Vlaardingse musical gooit een boemerang terug in de tijd Musical van OpMaat A genda Wereld van verschil Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers Ouderenbeleid 'Voel je fit' in de Gorzen Saskia Noorman-den Uyi van PvdA naar Maassluis Stickers en posters Boemerangkampioen promoot revue Debat ANBO Schrijvers- concours Ifl Rotterdams Dagblad Dinsdag 17 februari 1 m Van de week het verkiezingsprogramma van de CD onder ogen ge kregen. En toevallig ook de nieuwsbrief van Gemeentebelangen. Ik kan u verzekeren, tussen de twee voornoemde blaadjes ligt een we reld van verschiL Om te beginnen gebruikt Gemeentebelangen, en dan hoop ik niet dat Theo Schoenmakers mij nu ineens beticht van propaganda voor die partij, voor de totstandkoming van het 'clubblad' een modern computerprogramma waar Ad Bierhuizen, de afdelingssecretaris van de Centrumdemocraten zich nog moet behelpen met een ouder wetse typemachine. Ik moet bekennen, hoewel ik de inhoud van Ge- meentebelangens nieuwsbrief nou ook weer niet 'je van het' vind, leest het wél lekkerder weg. Gemeentebelangen is duidelijk. Gemeentebelangen geeft ook gerust toe dat Rob Oosthof {nummer 2 op de lijst) soms zeer impulsief en emotioneel is, Arie van boenen (op nummertje 3) het allemaal niet zo scherp meer hoort, Liesbeth Fluiter (4) het politieke spel nog moet le ren. en Joop Gouweleeuw (tot zijn teleurstelling op 6) nog ervaring moet opdoen in de politieke wereld. Zoals te verwachten krijgt Marina Monté in de nieuwsbrief een opso demieter. Door voorzitter Peter v.d. Knaap wordt ze een raddraaier genoemd en heeft ze er verwerpelijke praktijken op na gehouden. Van der Knaap schrijft ook het volgende: 'Waar ik me aan geërgerd heb is aan die randfiguren, de simpelen van geest die zich hebben la ten gebruiken door M. M. zonder zich ook maar af te vragen waarvoor ze gebruikt werden. Waar dit toe kan leiden heeft de Tweede Wereld oorlog ons laten zien.' Poeh. Die pakt effe stevig uit zeg. Al moet ik bekennen dat ik die laatste conclusie niet helemaal begrijp. Hele maal niet, eerlijk gezegd. Het is gek, maar als ik het program van de CD lees, moet ik ook aan de oorlog denken en dan heb ik 'm niet eens meegemaakt. 'Het stads bestuur geeft voorrang aan de eigen Nederlandse cultuur'. 'De ont wikkeling van de multiculturele samenleving dient te worden ge stopt'. Voor asielzoekers worden werkkampen ingericht'. Begrijpt u dat ik het blaadje snel heb weggelegd? A. Bierhuizen is de afdelingssecretaris van de CD en die A staat voor Ad. En niet voor Aad. Aad Bierhuizen is een bekendheid in sportief Schiedam. Hij werd en wordt nogal eens aangezien voor de CD'er Ad. En dat doet 'm pijn. Ad of Aad, het is een wereld van verschil, Aad, de voormalig voetbaltrainer, heeft rode koontjes en altijd een lach op het gelaat. Ad, heeft thuis een zonnebank en wil, hoe ironisch, zo bruin mogelijk zijn. Een wereld van verschiL SANDERSONNEMANS Vlaardïngen Vluchtelingenwerk Vlaardïngen is op zoek naar vrij willigers die willen helpen bij de opvang en persoon lijke begeleiding van vluchtelingen. De vrijwilligers komen in actie zodra vluchtelingen in een gemeente komen wonen na zijn of haar verblijf in een opvang centrum en een asielzoekerscentrum waar de kan sen op asiel bekeken zijn. Op dit moment herbergt Vlaardingen nog een aantal asielzoekers die nog in procedure zijn en een aantal erkende vluchtelingen die bezig zijn met gezinshereniging. Om die asielzoe kers in hun procedure te begeleiden is VWV op zoek naar vrijwilligers met interesse voor de juridische as pecten en die de tijd hebben voor liefst een aantal dagdelen per week. Belangstellenden kunnen zich wenden tot VWV, ïngrid Zwart, tel. 4346728. Wijk-en bewonersvereniging Woudhoek wil donder dag om 20.00 uur met bewoners en deskundigen pra ten over: huurwoningen voor 55 plussers, groepswo nen voor ouderen, bestaande huurwoning aanpas sen, financiële vergoedingen bij verhuizen of aan passen en zorgvoorzieningen. Deze thema-avond wordt gehouden in het verenigingsgebouw 'De Stuurhut' aan het Nijhoffplein 21. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Benvan Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaa! Over de Vesten 3. 3Ï16AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nerpans Telefoon 2732700 4004310 Elk jaar staat er in basisschool de Gorzen twee weken een thema centraal. Dit jaar heet het project 'Voel je fit', Allerlei aspecten van gezondheid, eigen lichaam, voeding en sport en beweging komen aan bod. Op 18 februari zijn de ouders vanaf 10.00 uur van harte wel kom in de school. Zij kunnen de "Voel je fit' tentoon stelling van hun kinderen, in de klassen en gangen bewonderen. Zij kunnen om 10.00 uur naar de Voel je fit show' van groep len 2 voor ouders in het speel lokaal, om 10.30 uur naar die van groep 3/4/5 en om 11.00 uur naar de show van groep 6/7/8. Tweede Kamerlid voor de PvdA Saskia Noorman den Uyl houdt woensdag van 16.00 tot 17.30 uur open spreekuur voor ouderen en mensen met een mini mum-inkomen, Bewoners van Maassluis hebben de mogelijkheid haar vragen te stellen over het oude ren- en minimabeleid van het paarse kabinet Ook zijn er leden van de gemeenteraadsfractie van de PvdA in Maassluis die in kunnen gaan op vragen die specifiek voor Maassluis gelden. In de Tweede Ka mer is aangedrongen op het nakomen van de belofte die gedaan is om ook de ouderen in inkomen vooruit te laten gaan. Saskia Noorman-den Uyl zal hierover het nodige kunnen vertellen en uitleggen. Iedereen is op woensdag 18 februari van harte welkom in het dienstencentrum De Vloot aan De Vloot 72, Naar aanleiding van mijn vorige brief over de stickers van de SP wil ik toch nog het een en ander kwijt. Na klachten van andere mensen en ho pelijk ook mijn vorige briefis dit probleem op de agenda van de commis sie algemene zaken en veiligheid geplaatst. Tijdens deze commissie is door de burgemeester meegedeeld dat de partijen zelf stickers en derge lijke moeten verwijderen, doen zij dit niet zelf dan doet de gemeente dit en wordt de rekening van dit schoonmaken naar de desbetreffende par tij gestuurd. Nu is deze commissievergadering op 26 januari geweest maar ik zie nog steeds geen sticker verdwijnen. Waren dit dan alleen maar mooie woorden van de burgemeester? Is dit dan een zoethouder tje? Verder is mij opgevallen dat de SI' nu weer nieuwe posters heeft ge plakt, weliswaar niet meer van die asociale grote, maar op een heleboel plaatsen toch zodanig dat andere partijen hier de dupe van worden, zo dat deze verplicht worden om ook weer nieuwe posters te plakken. Waar is dit asociale campagne voeren voor nodig? Gaan volwassenen zo met elkaar om? Of is dit een vorm van provocatie zodat de andere partijen wel over de SP-posters moeten plakken. Ik hoop dat de rest van de partyen de han den ineen slaan en de SP weer op hun plaats terugzetten, maar dan wel op een nette manier. Dhr. van de Broeke, een verontruste Vlaardinger Door Marc Floor Schiedam Het volplakken van twee borden bij het Stadskantoor met SP-posters is voor de Schie damse politiek de druppel die de emmer deed overlopen. Om nog te geloven in de door SP-secreta- ns Y Haan gesuggereerde on schuld is er inmiddels al teveel agressief campagnegedrag ge weest van zijn partij, menen de politieke concurrenten M, Siljée -raadslid voor de PvdA en posterplakker voor de eigen partij - gelooft bijvoorbeeld mets van de SP-verdedigmg dat zij niet de hand in de posteractie bij het Stadskantoor hebben gehad. „Kul natuurlijk om te zeggen dat ie mand anders dat heeft gedaan,"' vindt hij. „De SP heeft allang aan getoond dat ze wild- en overplak- ken niet schuwen. Het is wel een heet goedkope truc om de schuld bij iemand anders te leggen." Siljée werd vorige week in Spa- land zelf ook door politieagenten op de schouder getikt -samen met plakkers van het Platform Schiedam - omdat hij PvdA-pos- ters over andere affiches zou heenplakken. „Maar de SP hing op dat bord al met een poster of zeven." verklaart het raadslid. „Dus het was ondoenlijk om daar met overheen te plakken. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat één par tij alle ruimte inneemt." Plakoorlog De SP verklaart de vele eigen pos ters door een vroegtijdige actie waarmee volgens haar geen re gels werden overtreden. Na het plaatsen van de veertien speciale borden voor verkiezingsposters in Schiedam heeft de partij die on middellijk volgeplakt met eigen affiches. „Dat staat toch beter dan een leeg bord." motiveert SP-er Haan. „En andere partijen waren vrij om er later overheen te plak ken. Een plakoorlog hebben wij nooit gewild Maar volgens andere politieke partijen is de SP gewoon doorge gaan met het plakken van meer dere posters op één bord. D66- fractievoorzitter M. Houtkamp zegt inmiddels 'doodziek' te zijn van het gedrag van de Socialisti sche Partij. „Ze gooien eerst de borden vol en zeggen dan dood leuk dat andere partijen daar overheen mogen plakken. Dat doen we ook wel. maar vervolgens gaan zij weer daar overheen." Het agressieve plakgedrag van de SP leverde afgelopen dinsdag een confrontatie op met twee leden van de lokale CD. Nadat onder meer het CD-raadslid A. Bierhui zen meende het team van de SP op heterdaad te hebben betrapt bij het overplakken van hun pos ters sprak hij hen daarop aan. Vol gens de SP-plakkers uitte Bier- hutzen daarbij bedreigingen, wat voor hen aanleiding was een klacht in te dienen bij de Schie damse politie. Bierhuizen zelf zegt perplex te staan over de beschuldigingen aan zijn adres. Hij zou de SP-ers op beleefde wijze hebben ge vraagd hun acties te staken. „We hebben gewoon gevraagd of ze daar mee op wilden houden. Daar na zyn we weggelopen want we konden er toch niks tegen doen." Wel heeft Bierhuizen onmiddel lijk zijn beklag gedaan bij het Bu reau Verkiezingen en aangedron gen op een plakverbod voor de SP. Ook de AOV/Unie 55+ heeft giste ren een klacht over de SP bij het Bureau Verkiezingen gedepo neerd. Zij eist een onmiddellijk plakverbod voor de party en een schadevergoeding van 100 gulden voor ieder overgeplakt affiche. In dien de gemeente Schiedam niets tegen de SP onderneemt, zal de AOV/Unie 55+ een klacht indie nen wegens onbehoorlijk bestuur van de gemeente Schiedam. Brief Loco-burgemeester A. Wiegman is zeer ongelukkig met de poster oorlog in zijn stad. Hij wyst erop dat, zoals bij iedere verkiezing, de burgemeester al ruim van tevoren een brief aan alle partijen heeft gestuurd, waarin zij werden gewe zen op de mogelijkheden en de beperkingen van het plakken van verkiezingsposters. „We hebben onlangs zelfs nog een tweede brief gestuurd waarin werd aan gedrongen op discipline bij het plakgedrag," zegt Wiegman. „Het is de voorgaande jaren altijd goed gegaan. Dat is nu wel anders als je alleen al hoort welke conflicten de SP en de CD erover hebben." De loco-burgemeester is teleurge steld m het gedrag van de SP. Niet alleen omdat ze de regels ne geert wat het plakken op de daar voor bestemde borden betreft, maar ook omdat ze zich schuldig maakt aan wildplakken. „Politie ke partijen hebben een schoon milieu altijd hoog in het vaandel staan," meent hij. „Wildplakken vervuilt de stad in hoge mate." Het zal nu van burgemeester Scheeres afhangen of er stappen tegen de SP zullen worden geno men. Dat zal waarschijnlijk van daag bekend worden. Het is mo gelijk dat de SP de rekening ge presenteerd krijgt van de verwij dering van de posters door de ge meente. Wiegman is bang dat het volgend jaar gebeurd zal zyn met het vrije plakken. „In bijvoorbeeld Maas tricht heeft de gemeente de bor den in vakken ingedeeld waar de verschillende partijen hun pos ters moeten hangen, Zo'n sys teem hebben wij nooit gewild. Maar de recente ontwikkelingen zullen er wel toe leiden dat ook wij op het Maastrichtse model over gaan." 5De spelers van Boemerang repeteerden het afgelopen weekeinde voor het eerst in kostuum. Daardoor bleek dat sommige kledingsstukken toch nog wat aangepast moeten worden om de spelers wat meer bewegingsvrijheid te geven. Foto Roei Dijkstra Schiedam Al tijden zocht het Vlaardings Musical Gezelschap naar een geschikte titel voor hun nieuwe productie. Kort en bondig moest de titel zijn. Maar ook moest de naam verwijzen naar 725 jaar Vlaardingse geschiedenis. Bepaald geen gemakkelijke opga ve. De actualiteit bracht uitkomst. Op bedrijventerrein Hoogstad werd vorig jaar by onderzoek van een Romeins sluisje een vreemd stukje hout gevonden. Later bleek dat het hier om een boeme rang ging. Met dit nieuwsbericht was de naam voor de jongste pro ductie van het musicalgezelschap gevonden. Boemerang: een spet- terende revue voor jong en oud. Volgens het musicalgezelschap moet de titel van de derde grote uitvoering -'Even Goeie Maat jes' en 'Kantje Boord' gingen hier aan vooraf- vooral symbolisch worden opgevat. De eigenschap van het werphout om steeds terug te keren, wordt uitgebreid met het vermogen om door de tyd te rei zen. Het gezelschap gooit in hun show veertien keer een boeme rang terug in de tijd. Dat levert veertien scenes op waarin met ze venmijlslaarzen door de Vlaar dingse historie wordt geflitst. Want Vlaardingers konden meer dan alleen vissen. De stad heeft een rijk verleden. Opgravingen en de vondst van de boemerang VlaardïngenDe Nederlands kampioen boemerang-werpen, Erik Le- ferink komt zaterdag 7 maart naar Vlaardingen. Hij zal in het Oranje park een demonstratie geven van zijn werpkunsten. Daarbij wordt hij bijgestaan door de zeven beste boemerangwerpers van ons land. Na het demonstratiegedeelte zal het publiek worden uitgenodigd ook een gooi te wagen. De acht werpdeskundigen zullen daarbij aanwij zingen en advies geven. De activiteit in het park is bedoeld als promotiestunt voor de revue Boemerang van het Vlaardings Musical Gezelschap. Door een fout is in de krant van gisteren de verkeerde foto meegenomen. De juiste foto staat vandaag in de krant. Het musïcalkoor van muziekcentrum OpMaat laat in The Spirit of Musical al eerder opgevoerde fragmenten uft musicals horen en zien. Foto Roel Dijkstra hebben dat bewezen. In de nieuwe revue kan kennis worden gemaakt met dat rijke verleden. Zo zullen de eerste be woners van het Vlaardingse ge bied op de planken komen om met zang en dans uit te leggen hoe het er zo'n 5000 jaar geleden aan toe ging in het gebied waar ze woonden. Dat was toen niet veel meer dan een uitgestrekt gebied van water en stukjes land. In dit moerasgebied bestond altijd het gevaar dat het water ieder mo ment het kleine beetje droog land kon overspoelen. Een van de personages uit deze tyd, stamhoofd Vlardinghensis, zal in de laatste scène terugkeren. Dan gaat hij in een bijzondere ver gadering van de gemeenteraad de verbale strijd aan met verschillen de figuren uit de Vlaardingse his- tone. Inzet van die strijd is de eer wie het meest heeft betekend voor de stad Vlaardingen. Andere strijders die een gooi doen naar deze titel zijn onder meer Floris V, de man die Vlaardingen stads rechten heeft gegeven, en Dirk de Derde die in 1018 bij de Slag by Vlaardingen de Duitsers te slim af was. Meer van deze tyd is de kandida tuur van voormalig wethouder Bas Goudriaan. Hij probeert de ti tel in de wacht te slepen op basis van zyn inspanningen om de ver keerssituatie in Vlaardingen veili ger te maken. Het zai uiteindelijk nog een verrassing zijn wie met de eer gaat strijken. Daarbij zal overigens niet alleen het publiek worden verrast, maar ook de kan didaten. Legendes In de revue zal ook aandacht wor den geschonken aan twee legen des. Met 'De Vergulde Hand' wordt verwezen naar het verhaal uit 1640 waarbjj een afgehakte, gouden hand in een bepaalde boerderij aan de Maassluissedijk een belangrijke rol speelt. 'De Kattenbeker' is een andere ty pische Vlaardingse legende. Het verhaal vertelt over een geheim zinnig schip met een geheel vrou welijke bemanning dat op een dag de Vlaardingse haven binnen vaart. Met de bemanning blijkt meer aan de hand te zijn dan zich in eerste instantie laat aanzien. Het Vlaardings Musical Gezel schap heeft niet te klagen over be langstelling voor hun zes voorstel lingen. Zo'n zes weken voor de première zyn al zo'n tweeduizend van de 360Ü kaarten verkocht. „Het zou natuurlijk prachtig zyn als wy als amateurgezelschap de Stadsgehoorzaal zes keer vol krij gen," zegt artistiek leider Dick Borst. „Gezien de grote belang stelling oie nu al bestaat, denk ik dat het ons nog gaat lukken ook. Dat is een mooie beloning voor al het werk dat iedereen heeft verzet om deze uitvoering op de planken te krijgen. Niet alleen voer de zes tig mensen op het podium en vijf tien muzikanten in de orkestbak, maar ook voor al die mensen die achter de schermen bezig zijn met de revue." Achter die schermen was er on langs nog een droevig moment. Decorbouwer Jan van Ginneken overleed en daarmee had het ge zelschap een groot probleem want vaklui als Van Ginneken worden steeds zeldzamer. Maar inmiddels is de Vlaardingse kunstenaar Jan de Winter bereid gevonden om het werk over te nemen, Hij is me teen aan de slag gegaan en de eer ste werken van zijn hand zijn in middels afgeleverd. Jan van Ginneken is hiermee ove rigens verre van vergeten. Hij zal namelijk worden geëerd met een doek aan het begin van de voor- steII.mgen.Op dit doek. een schü- dering van Van Ginneken zelf, zal een gedenktekst worden aange bracht „Een klein gebaar voor een man die veel heeft betekend voor het Vlaardings Musical Gezel schap." zegt Dick Borst. De voorstellingen worden gege ven in de Stadsgehoorzaal op dinsdag 31 maart tot en met za terdag 4 april, zondag 5 april is er een matinee om 14.00 uur. Kaar ten kosten 30 gulden (kortings pas 25 gulden) en zijn verkrijg baar aan de kassa van het thea ter op woensdag tot en met za terdag van 13.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 17 februari SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek. Infbrmatieb'j- eenkomst paddentrek, ZO.OOu. Pod'gm Ca fe. Jamsessie. 21,OOu. VLAARDINGEN De Lijndraaier. Postzegel-veiling, 20.00u. Stadhuis. Forumdiscussie Nederlandse Ver- enigmgvan Huisvrouwen. 2O,0Ou. ROTTERDAM Erasmus, Restaurant de Etude 16.00- 18-00 Rap Hiphop. SKVR Muziekschool Centra m-West20.00presentatie SKVR Pop koor en vrienden de Doelen Jumaanse zaal 20.15 Qude muziek in de Klemze ZaalDizzy 22.00 Tno Del Ferro/Paeffgen/Overwater. Luxor Theater 20.15 TineKe Scnouten. Rot te rdamse Schouwt u rg Gr.z. 20.15 Newyor- kers. Theater Zuidplein Grx 20.15 Tartarm de Tarascon. Jeugdtheater Hofplein 10.30 en 14.30 Peuterfestival. Woensdag 18 februari SCHIEDAM Dc Oost Actrvrteitenclub, 10.00-12.00u en handwerken welfare, 12.00-14.0CV. Dcde 4 Molens. Bingo, 13.30-16.00u. MAASSLUIS De Kern Lijsttrekkers Tweede Kamerfracties GPV, SGP en RPF, 2C.OÖU. Stadsgehoorzaal. Adète aioemendaal met Co me sack Nr. 1, 20.00u.ROTTERDAM Open Hof 11.00 MarktconcertTheaterZuld- pleln Grz. 20.15 Percossa Percussion. Ro- town 22.00 Conservatorium-avond. Luxor Theater20.15TinekeSchouten. RO Theater 20.15 MOJO. Jeugdtheater Hofplein 10.30 Poppentheater Pandora 14.00 en 15.30 Pop pentheater Jacobus Wieman. SKVR Muziek school Centrum-West, Open podium voor kinderen. SKVR HenneWJnstraat 6 20.00- 22,00 Lezingencyclus: De Verbedding. Zaal de Unie 20.30 Volgspot -live. ROTTERDAM Van 12 febr. t/m 18 febr. Cinerama is Titanic' (12) dag. 20.15,do.vr- .ma.di.cck 14. Cln.2: The Game' (16) dag.13.15-17.45-21.15.dnd3: Sevenyears m Tibet' (12) dag.18-2145, do.vr.ma.di.ook 13. Cln.4: 'Starshtp Troopers' (16) dag. 18.15-21,30, do.vr.ma.di.ookl2.30-15.30. Cln.5: 'One mght stand' (12) dag. 18.45- 21.30, do.vT.ma.di.ook 12,45-16. Imax Theater 'Amazon' (al) dag.{beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (ai) dag(beh.ma.) 15. Theiivingsea' (al)dag-(beh.ma.) 13,Tita- mc' (12) dag.(beh.ma.) 17.15-21.15, za- ■zo.ook 10, ma.12-16-20. Venster 1: 'De tnp van Teetje' (16) dag. 20- 22, ma, met om 22, vr.ZD.wo.ock l-f.30. Sneak Preview ma.22. 'Beautiful Thing' vr.15.30. Ven.2: üag.21.30: 'Cairo Station' do, The Black Market' vr. The beginning and the end' za. The Tnumph of youth' zo. 'Land of dreams' ma. 'Ufe or death' di. 'Determination' wo. 'Jenseitsder Stille'dag.(beh.ma.) 19.30, vr.zo.wo.ook 14,30. 'Ie charme discrèt de la bourgeoisie* ma.19.30. Veru3: 'Feiice...Felt- ce' (16) dag.20-22, vr.zo.wo.ook 14.30. Ven 4:'Funny Ga mes' (16) dag.19.30-22. Lumière 1'Event horizon' (16) dag. 13.15- 16-18,45-21.15. Uim. 2Titanic* (12) dag. 20,do.vr.ma.di.ook 12-16. Urn. 3: 'Starship Troopers' (16) dag. 18-21, do,vr,ma.di.ook l2-15.UJm.4:'G.üane'(12)dag.l8-21,d0- •vrma .dt.ook 12-15. Rexane: 'Jong groen en toch rtjp' (18) do. fm zo. doori. voorst 'Draaije klaar' (18) ma. l/m wo.doori.vooist. Pathé: Titanic' (12) dag. 1140-15.10- 19.30, za.met om 11.10. Tomorrow never dies' (12) dag.ll-13.35-16,10-18,50- 21.30.'Seven yea rs in Tibet'(12) dag. 11-30- 14.55-18.20-21.20, malleen om 1130- 18.10. 'As good as rt gets (16) dag. 11.50- 14.55-18-21. 'Flubber' (al) dag.19-21.40, do.vr.ma.di.ookll.40-14-16.20. 'Anastasra' (al) dag 17.40-19.50-22, do.vr.ma.di.ook 11.10-13.20-15.30. 'DewI's Advocate' (16) dagl8.10-21.10, do.vr.ms.di.ook 1120- 14.45. Sneak preview: 'Put on your dancing shoes' (16) wo.21. - ANBO-Vlaardin- gen houdt 20 februari een infor matieve ledenbijeenkomst metle- den van alle rittende raadsfrac ties. Zij houden voor de pauze een inleiding over hun opvattingen betreffende het ouderenbeleid. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie. De bijeenkomst wordt gehouden in dienstencentrum de Bijenkorf van 14.00 tot 16.30 uur. Vlaardingen Theatergroep Fa cetten daagt schrijftalent uit een origineel kort toneelstuk te schrij ven. Inschrijven is mogelijk tot 31 maart 1998. De drie beste toneel stukken zullen op de planken worden gebracht in januari 1999. Aan de auteurs hiervan wordt 100 gulden toegekend. De mening van het publiek is doorslagge vend voor wie de uiteindelijke winnaar wordt Deze krijgt nog eens 200 gulden extra aan prijzen geld. Een deskundige juiy beoor deelt de, voor hen slechts ano niem genummerde, inzendingen aan de hand van de volgende cri teria: het stuk moet van recente datum rijn en zelfgeschreven, het stuk mag maximaal 30 minuten duren, het aantal spelers is maxi maal 4 personen, de ontwikkeling en/of overgang van het onderwerp in alle denkbare vormen, het de cor moet zo weinig mogelijk zyn en aan het stuk mag niet te zijn wie de schrijver is. In april en mei is de jurering in meerdere rondes, in juni is de bespreking van de re gie, decor, licht, geluid en kle ding, in juli en augustus is de zo merstop en van september tot en met december is de repetitiepe riode van de spelers. Stukken kunnen toegestuurd worden naar het secretariaat van Theatergroep Facetten, Jac. As- sendelftplaats 60, 3131 TS te Vlaardingen. Voor vragen kan men contact opnemen met Ron vanHerp,tel.2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3