msmsm Rem op bouw van woningen Marianne geniet van tweede goud f) (2c m; Geesink: 'Huibregtsen was alleen een lastpost' WILDE WiJNDAGEN Elke 2e fles uit het hele wijnassortiment voor de halve prijs.*ffi Operatie in Oogziekenhuis wordt dagje uit in Rotterdam GOUD! umm Bellen met vijf lijsttrekkers RDM lonkt naar Wilton-Fijenoord Brandveiligheid uniform bekeken Onderbeen op strand gevonden BUWMWHHl Cultuur Drie Dc raise punkmusketiers klaar voor internationale opmars Uit Journaal Frau Antje danst! Oranje ploetert en zweet tussen jet-set van Miami Overcapaciteit door te snel bouwen Beursrecord houdt niet GALLGALL Altijd iets bijzonders. Kamer steunt Sorgdrager ■HKM DOLBY PRO-LOGIC LUIDSPREKER SET Abonneeservice Telefoon: 010-4004 444 MARIANNE wirst en Juwelier Domeili geeft Opinie 9-Regio lie. v.- Cultuur 14-RTV 15- Uit journaal 17 e.v.- Barometer22- Economie23,24* Sport 27ë.v. ja I Jaargang? Nummer 2119 Donderdag 19 februari 1998 IWestblaak 180 j 3012 KN Rotterdam, 010-40044001 Rotterdams Dagblad Als voorbereiding op de ge meenteraadsverkiezingen van 4 maart stelt het Rotterdams Dagblad zijn lezers in staat om rechtstreeks te spreken met de lijsttrekkers van de vijf grote politieke partijen in de Rotter damse gemeenteraad. Woens dag 25 februari zitten de poli tiek leiders van de coalitiepar tijen PvdA, WD, CDA, D66 en Groenlinks op de redactie van de krant klaar bij de telefoon om te praten over de thema's die de lezers na aan het hart liggen. De lijsttrekkers zijn bereik baar tussen half zes 's middags en half acht 's avonds. De PvdA-Iijsttrekker Simons is te bereiken op telefoonnummer 4004358, WD-voorman Van der Stek op 4004332, CDA'er Van der Tak op 4004348, de D66-lijsttrekker Den Ouden dammer op 4004364 en de Groenlinkse1, Meijer op 4004388. Rotterdam Eigenaar Joep van den Nieuwenhuyzen van de RDM uil samenwerking van deze pro ducent van vooral defensiemate rieel in Rotterdam-Heijplaat met de wervengroep Wilton Fijenoord Holding in Schiedam. Vroeger in het Rijn-Sehelde-Verolme-tijd- perk vormden beide ondernemin gen ook al een combinatie. Over een fusie van de RDM met de schuin aan de overkant van de Nieuwe Waterweg liggende scheepsreparatiewerf Wilton Fij enoord beraadt de raad van com missaris ssen van Wilton Fijen oord Holding zich. Zie ook pagina 23 Schiedam De Schiedamse poli tie gaat bij de Landelijke Politie dienst informeren of de kleding van de politie wel brandveilig is. Aanleiding is een brand vorige week in Schiedam waarbij twee agenten gewond raakten, Eén po litieman liep ernstige brandwon den op doordat zijn uniform vlam vatte. Hij ligt nog steeds in een brand wondencentrum. Zijn toestand is stabiel. In het pand werd later het stoffelijk overschot van de be woonster (30) aangetroffen. RockanjeOp het strand van Ro- ekanje, tussen het Eerste Slag en het Haringvliet, hebben twee wandelaarsters gisteren het on derbeen van een menselijk li chaam gevonden. Eerder dit jaar, op 15 januari, werd op het strand een romp, zonder hoofd en lede maten, gevonden. I*.- politie on derzoekt of de vermoedelijk aan gespoelde lichaamsdelen bij el kaar horen. Advertentie AUTOREKLAME ETALAGEBELETTERING GEVEL-ENDAKREKLAME L1CHTMASTREKLAME VERHU URRO TERENDE BILLBOARDS fTöv. Door Peter Otte Rotterdam De bouw van woningen in de Rijnmond wordt fors beperkt. De Stadsregio Rotterdam heeft hier gisteren in grote meerderheid mee ingestemd omdat, zoals bestuurder J. Wienen zei. 'alle cijfers uitwijzen dat het bouwen van 53.000 nieuwe woningen tot 2005 erg optimistisch is'. Afgelopen jaren is al zoveel van de plannen die in 1995 waren op gesteld gerealiseerd, dat overca paciteit dreigt. Er is te snel ge bouwd. Woningen die pas na lb99 nodig zouden zijn, slaan er al. Bovendien zouden, volgens nieu we berekeningen van het rijk, nog 'maar' 27.000 woningen in de Rijnmond nodig zijn. De Sir.rtsre- gio bestrijdt dat aantal, maar vindt intussen wel dat de geplan de 53.000 woningen een maxi mum zijn. waar ze eerder een mi nimum werden genoemd. Wienen: „Bouwen voor de leeg stand heeft geen zin. Nu stug vol houden aan de afgesproken aan tallen bezorgt ons over een paar jaar grote problemen, We kunnen nu beter wat afremmen en later alsnog doorgaan met bouwen als dot nodig mocht blijken." De gemeenten Barendreebt, Spij- kenisse en Albrandwaard hebben in de raad van de Stadsregio hef tig geprotesteerd tegen de terug geschroefde bouwaantallen. Woordvoerder Poortman van Ba- rendrecht: „In Camisselande zou den we eerst tot 2005 6750 wonin gen mogen bouwen. Dat worden er nu maar maximaal 4800. Dat brengt het voorzieningenniveau in gevaar." Volgens de berekeningen van Poortman levert de bouwreductie een schadepost op van 100 mil joen gulden [onder meer gederfde grondopbrengst). Hij vindt dat het rijk die schade moet dragen. Volgens Stadsregiobestuurder Wienen moeten gemeenten blij zijn dat de Stadsregio op de rem trapt. ,,Wij reduceren juist de risi co's voor de bouwgemeenten. We voeren verstandig beleid." Dat vond ook de meerderheid van de raadsleden en dus gaat de voorgestelde 'temporisering' naar de afzonderlijke gemeenteraden voor bespreking. Ze kunnen voor stellen de aantallen hier en daar te wijzigen. „Maar weet wei," waarschuwde Wienen, „dat waar de ene gemeente alsnog meer zou willen bouwen dat bij een andere gemeente van de te bouwen wo ningvoorraad af moet." Wienen merkte ook op dat het rijk de te snelle bouw weliswaar had gesignaleerd, maar de verant woordelijkheid voor het afrem men van de bouwplannen terecht bij de Stadsregio had gelegd. „En die verantwoordelijkheid moeten we nu ook nemen, We moeten niet in gemeente A prachtige nieuwe huizen neerzetten, terwijl in ge meente B de woningen leeg blij ven siaan." Rotterdam Het gisteren geves tigde record op de Amsterdamse effectenbeurs hield vanmorgen niet stand. De AEX-index, de be langrijkste graadmeter van de aandelenkoersen, stond vanmor gen omstreeks 10.00 uur op 1014, twee punten lager dan het record van 1016,30 punten dat gisteren aan het eind van de dag stond. Het vorige record stamt van 7 au gustus vorig jaar, toen de beurs op 1310,23 punten sloot. NaganoAnton Geesink heeft ge sproken en de voormalige judo- reus, en tot voor kort enig Neder lands IOC-lid, laat geen spaan heel van Wouter Huibregtsen. Geesink laat geen traan om het vertrek van de NOC*NSF-voorzit- ter, die gisteravond in twee tv-in- terviews vrijwel alle verantwoor delijk en schuld voor het gewraak te Volkskrant-interview, waarin hij Prins Willem-Alexander schof feerde, bij de interviewer legde. Geesink: „Aan het vertrek van Huibregtsen valt niets te betreu ren. Hij doet het wei zo voorko men, maar hij is in geen enkel op zicht belangrijk geweest. Hij was een lastpost, meer niet." Op de vraag van de interviewer in Nagano welke betekenis Hui- bregtcen voor de sport had gehad, zei Geesink vanochtend: „Ik ben ervan overtuigd, dat hij nieis goed heeft gedaan. Absoluut niets. Dat blijkt wel uit wat nu gaande is." Geesink zegt, dat de affaire rond het tweede Nederlandse IOC-lid- maatschap door de sportbonden voorkomen had kunnen worden. „Die hadden op 4 november een andere keuze moeten maken, hem een halt moeten toeroepen, tot hier en niet verder." Geesink zegt zich enorm te storen aan de vermeende uitlatingen van Huibregtsen over Willem-Alexan- der (door Huibregtsen overigens ontkend), maar ook aan diens overpeinzing, dat het IOC een on democratisch gezelschap is, waar geen controle is over de financiën. Geesink: „Door te zeggen, dat wij drieën - de prins, ik en de heer Van Bruggen (bedoeld wordt: Ver- bruggen, red.)- lid zijn van een ondemocratische club, daarmee pak je mij op mijn gevoelens. Dat doet pijn en dat brengt wraakge voelens bij me boven. Ik vind dat ik juist lid ben van een ontzettend fijne organisatie, die precies vol doet aan mijn sociale en maat schappelijke gevoelens." Zie ook pag 3 en pag 28 Sport Nagano Het eerste goud was in een roes, van de tweede gouden medaille genoot Ma rianne Timmer vanmorgen met volle teu gen. Vrolijk kwebbelend op het erepodium, naast Chris Witty (VS, zilver) en Catriona Lemay-Doan (Can, brons), lachte de 23-jari- ge Sappemeerse de hoogste olympische be loning op de 100G meter breeduit tegemoet. „Maandag was ik geschoeked, nu heb ik er volop van kunnen genieten. Van sommige dingen tijdens en na de 1500 meter weet ik niets rneer. Ik had toen helemaal niet het idee dat ik hai d reed, ik was gewoon aan het schaatsen. Tót ik die tijd zag." Vanmorgen gleed een heel andere Timmer op het ijs van de M-Wave. Het was haar ge liefde afstand, na de 'mijl1 was haar nu hele maal de favorietenrol toebedeeld, welnu: ze maakte alle verwachtingen volledig waar. Nadat Annamarie Thomas de teleurstellen de zekerheid had gekregen andermaal niet in de prijzen te vallen (uiteindelijk vijfde, na een misslag halverwege), vond Timmer in de voorlaatste rit de Duitse Angela Schenk naast zich. Schenk ging onderuit bij het in gaan van eerste volle ronde, maar deren deed het Timmer niet in het minst, „Ik heb haar niet horen vallen en toen ik haai- later passeerde heb ik er geen last van gehad." Timmers slotronde was andermaal een on derstreping van de fenomenale kracht, die er in de jonge Groningse schapenfokster schuilgaat: 30,20 sec, sneller dan wie ook. De olympisch kampioene op de 500 m, Lemay, had veel minder over, en ook Witty kwam in de slotrit nooit meer aan de tijd van de troonopvolgster van Yvonne van Gennip, die in 1988 drie keer goud won. Timmer straalde en werd aan de boarding meteen geknuffeld door coach Peter Muel ler en de mannensprinters Jan Bos en Er- ben Wennemars. Ze hield haar ogen open én droog. „Ik beleef het anders dan maandag, maar het lijkt nog steeds of ik droom, Zelfs niet één haar op mijn hoofd die hieraan heeft gedacht." Marianne Timmers goud is de vijfde gouden plak voor de Nederlandse schaatsploeg in Nagano; gevoegd bij de vier zilveren en de twee bronzen brengt het Nederland op de vierde plaats in de medaillestand, achter Duitsland, Rusland en Noorwegen, maar vóór de Verenigde Staten, Canada, Japan en Oostenrijk. Nederland beleeft zijn meest succesvolle Winterspelen ooit. Morgen wordt het schaatstoernooi afgeslo ten met de 3000 m vrouwen. Maandag keert de olympische ploeg op Schiphol terug- Zie verder het sportkatem Dus ook de volgende topchateaux: Prijs i* fi« Chateau Dasvin Belair 1994 Cru Bourgeois Ham Médot 75d 12,49. Chateau Camensac 1992 5e Grand Cru Cliaé Haut Medoc ?5d 16,49. Fiefe de Lagrange 1994 Saint Julioi 75d 24,99* Chateau Lynch Moussas 1979 Grand Cm ClasséPauilkysd 39)99* Van dezelfde soort, Port, Sherry en Vermouth uitgesloten en zolang de voorraad strekt. iw dichtstbijzijnde Call Call bel: 023 - 5660 555. Rotterdam Maak van een operatie een aangename mini-vakantie. Het kan in het Oogziekenhuis Rotterdam, dat een over eenkomst heeft gesloten met het nabij ge legen Inntel Hotel. Voor rond de 100 gul den per persoon krijgt een patiënt een vie -sterren arrangement, inclusief kor tingsbonnen voor attracties als de Spido. Het leeuwendeel van de operatieve ingre pen in het Oogziekenhuis is poliklinisch. De patiënt hoeft dus niet te worden opge nomen, maar hij moet de volgende dag wel terugkomen voor controle. Het is dan han dig als de net geopereerde patiënt in de Maasstad kan overnachten. Omdat het Oogziekenhuis het enige in oogheelkunde gespecialiseerd ziekenhuis is in Nederland, komen patiënten van heinde en verre naar Rotterdam. Het kan bezwaarlijk zijn voor de vaak wat oudere patiënten om twee dagen achtereen op en neer te rijden. Bovendien moeten dikwijls dure zieken- taxi's worden ingezet omdat oogpatiënten vaak slecht tot niets zien. Vandaar dat het Oogziekenhuis zorgverzekeraar OZ bereid heeft gevonden overnachting in het hotel te vergoeden. In het Oogziekenhuis worden jaarlijks 9200 operaties uitgevoerd. Voor circa zes tig procent van die ingrepen, zoals staar operaties, het vastzetten van losgelaten netvliezen of ooglidcorrecties, hoeft de pa tiënt niet in het ziekenhuis te overnach ten. Vijftig procent van de cliënten komt niet uit Rotterdam. Het ziekenhuis bekijkt met hulp van pati- entenpanels of het hotelarrangement wordt gewaardeerd. „Vooral de oudere groep patiënten zal de veiligheid van het ziekenhuis best missen, al is opname me dische gezien niet nodig." verwacht direc teur U, F, Hiddema. In het Inntel Hotel is geen verpleegkundige aanwezig. Den Haag Een Kamermeerder heid voelt weinig voor een parle mentair onderzoek naar de ruzie tussen minister Sorgdrager en de inmiddels ontslagen 'super procu reur-generaal' Docters van Leeu wen. Dal bleek vanmorgen tij dens een spoeddebat. Sorgdrager kreeg steun van de coalitiepartij en. De oppositie was kritisch. Docters van Leeuwen heeft om zo'n onderzoek gevraagd, omdat hij de waarheid boven tafel wil hebben. Op de SP na acht de Ka mer het onderzoek niet nodig, omdat het niet meer om de feiten gaat maar om de verstoorde ver trouwensrelatie tussen de minis ter en de hoogste functionaris van het Openbaar Ministerie. GroenLinks-Kamerlid Rabbae en CDA-woordvoerder Van de Camp meenden, op basis van de giste ren vrijgegeven correspondentie tussen de minister en Docters van Leeuwen, dat wel degelijk is ge sproken over een financiële rege ling, De laatste werd uitgenodigd voor overleg over zijn vertrek op basis van artikel 99 van het amb tenarenreglement, het 'gouden handdruk-artikeL „De eerste stap naar een gouden handdruk was gezet," aldus Van de Camp. SP-voorman Marijnissen en WD- woordvoerder Korthals vonden het wrang dat Docters van Leeu wen is ontslagen en procureur-ge neraal Steenhuis weg kwam met een berisping en een overplaat- singnaar Arnhem als waarne mend procureur-generaal. wxnBMjiwus Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Marianne Timmer straalt na haar nieuwe succes in Naga no. De tweede gouden plak be leefde ze vanmorgen veel be wuster dan de eerste, vorige week, toen ze in een roes ver keerde. Foto Marcel Antonlsse/ANP -?.(g.Q°k!AI£.eri)eiich( op pagina 22 Aüveuemiti bij aankoop van min. 125.- een gouden hartje kado! BEURSTRAVERSE 25 - ROTTERDAM-C Tel. 010-4142600 lal flaamairèlaaUfn - v SfmsfüèMbm po«t»g8Jnjiac,RottefriÖMD«0^ad>; 1S7S %W,-' 710981"1 58639

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1