25 Bennema meer mans dan Dost Vier meerkampers kwalificeren zich voor indoor-EK in Valencia Rusedski heeft minst 'breekbare' service Koech Keniaans crosskampioen Ook badmlntonvrouwen naar finale WK landenteams Hans Hora weg als bondscoach Sloothaak weer de oude Ushockeybond roept Tilburg tot winnaar uit Tafeltennissers: bijna degradatie Michelle nu al top tennisjeugd Wereldrecord Mutola, Van Langen herstellende Record Korving bijgesteld Magistrale Blomdahi veegt Jaspers van tafel Christ van der Smissen leidt jeugdig talent op Brons voor Vriezema bij Judo World Masters Valpartij hindert Van Heeswijk in GP Pnig Rotterdams Dagblad Maandag 23 februari 1998 BaamHans Hom legt na de We- reldruiterspelen, in oktober in Ro me, zijn functie als bondscoach van de springruiters neer. De Twentenaar, sinds 1990 aan het bewind, voert gebrek aan betrok kenheid als belangrijkste motiva tie voor zijn besluit aan. „Toen ik begon was het een nood oplossing,"' zegt Horn. „Daarna heb ik elke keer voor een korte pe riode het contract verlengd. Twee jaar geleden deed ik dat nog voor twee jaar. Nog geen maand later besloot Jos Lansink om bij mijn stal te vertrekken. Sindsdien is mijn betrokkenheid minder ge worden. Daarbij komt dat de NHS (Nederlandse Hippische Sport bond, red.) met een nieuwe struc tuur bezig is. Het topsportplan is daar een facet van. Het is een mooi moment voor een nieuwe man om daaraan mee te werken." Hans Horn behaalde met de Ne derlandse equipe de Europese ti tel in La Baule (1991) en olym pisch goud in Barcelona (1992). Vorig jaar kwam daar een zilveren plak bij tijdens het EK in Mann heim, Via zijn springstal de Wiem- selbach blijft Hom betrokken bij de paardensport. Bordeaux Franke Sloothaak is weer helemaal de oude. De in Friesland geboren Duitse spring ruiter was enige tijd uitgescha keld door een ernstige valpartij maar is het vak nog allerminst verleerd. De schouder is weer heel en angst heeft de wereldkampi oen niet aan het ongeval overge houden. Dat bewees hij bij de Grand Prix van het concours hip- pique in Bordeaux. Sloothaak won deze kwalificatie wedstrijd voor de wereldbeker overtuigend. Met Joly Coeur bleef hij in de barrage de Belg Ludo Phitippaerts een seconde voor in een andermaal foutloze rit. In de stand voor de wereldbeker is Eric van der Vleuten nog steeds eerste. De Nederlander heeft 62 punten en is daarmee al lang ze ker van een startbewijs voor de fi nale in Helsinki. Lars Nieberg(51) en Willi Melliger (50) zijn de naas te achtervolgers. Bert Romp en Piet Raymakers bezetten met 48 punten de vierde plaats, Tilburg De ijshockeybond heeft Tilburg uitgeroepen tot winnaar van de halve fmaleom de nationa le titel tegen Utrecht. In de stand best-of-seven nam de Tilburgse ploeg vrijdagavond een 3-0 voor sprong. Uit angst voor een herhaling van de rellen rond het bekerduel tus sen de twee clubs eerder deze maand in Utrecht, heeft de bond besloten de vierde wedstrijd bij Utrechters niet te laten doorgaan. Utrecht overweegt nu een kort ge ding tegen de bond aan te span nen. De club is het niet eens met de beslissing en meent dat dit de doodsteek voor het ijshockey in de stad betekent. Ruzomberok Degradatie uit de Europese tafeltennisliga is zater dag voor de Nederlandse man- nenploeg een grote stap dichterbij gekomen, In het eerste duel in de degradatiewedstrijd met Slowa kije verloor Oranje in Ruzombe rok kansloos: 4-0. Over twee we ken moet Nederland in Klaziena- veen met minimaal dezelfde cij fers winnen om degradatie naar de tweede divisie te voorkomen. Jurgen Pastoors verloor ruim van Truksa: 21-12 21-14. Jörg de Cock had tegen Janci wat meer in te brengen, maar niet genoeg: 23-21 16-21 21-13. Zijn FVT-collega Mi chel de Boer was kansloos tegen Ilias: 21-13 21-15. Het dubbel Kahn/de Boer tenslotte ging in drie sets ten onder tegen Truksa en Janci (21-1119-2121-10). Enschede Michelle Gerards heeft in Enschede de nationale in- door-tennisütel bij de meisjes tot en met 18 jaar gewonnen. Het Limburgse talent, dat pas dertien jaar is, won in de finale met 6-4 6-3 van Renske Hiemstra. Michelle Gerards werd onlangs al aange merkt als 'het laatste grote Neder landse talent.' Bij de jongens1 cn met 18 jaar greep Fred Hemmes de titel. De zoon van de m uonale vrouwen- coach won in de finale van de als eerste geplaatste Maarten Paas. Den Haag Bart Bennema weet wel wat hij de komende dagen zal doen. „Helemaal niks," zegt de nieuwe Neder landse indoorkampioen ze venkamp in Den Haag met een diepe zucht. „Lekker uit- rusten." Volgens de 20-jarige Assenaar is dat de enige re medie om het komende weekeinde alweer een meer kamp af te werken, maar dan op een wat hoger niveau: de EK in Valencia. „Eigenlijk is het gekkenwerk om er twee achter elkaar te doen," al dus de student bewegingsweten schappen, exponent van de huidi ge uitblinkende nationale meer kampgeneratie. „Maar ik had wei nig keus." Bennema, en zeker Dost, waren nog lang niet zeker van een invitatie voor Spanje, die afhankelijk is van de positie op de Europese ranglijst. Het was zaak om het totaal van Praag van drie weken geleden zoveel mogelijk op te schroeven. Die missie lukte: Bennema ging van 5835 naar 5924 punten, Dost klom van 5737 naar 5891. Vandaag verwacht de KNAU de definitieve deelnemerslijst voor de meerkampen in Valencia te ontvangen. Daarop zullen naar al le waarschijnlijkheid ook de na men van Sas* kia Meijer (niet actief in Den Haag) en Ottelien Olst- hoom,meteen nog weinig aansprekend totaal van 3983 punten op de vijfkamp op volgster van er Goos- sens (geplaatst voor de400 meter van Va lencia), figure ren. Gaat dit kwartet inder daad, en daar hield tech nisch direc teur Bert Paauw van de KNAU giste ren terdege re kening mee, dan telt de Neder landse afvaardiging maar liefst twintig zielen, Bennema en Dost hadden lange tijd het Nederlandse record van Robert de Wit, die eind februari 1992 met 6023 punten in Genua vierde werd op de EK indoor, in het vizier. Bennema had na vijf onderdelen zelfs ruim honderd punten voorsprong, Met de pols stok ging het echter mis. De pupil van trainer Vince de Lange mocht zijn handen dichtknijpen dat hij geen nul achter zijn naam kreeg. In de derde en laatste poging op Bart Bennema bezig aan de afsluitende ÏOOO meter, de afstand waartegen hij voorheen als een berg opzag. Een mental trainer hielp hem bij het over winnen van zijn angsten. „Ik kan het nu beter opbrengen." Met de nationale indoortitel op de meerkamp ais beloning. Foto Raymond Ruttmg/ANP Uevin Maria Mutola heeft gis termiddag in het Noord-Franse Liévin het wereldrecord op de 800 meter verbeterd. De atlete uit Mozambique liep de vier ron den op de indoorbaan in 1.56,38, Het record stond sinds 1988 op naam van de Duitse Christine Wachtel, die dat jaar in Wenen 1.56,40 liep. De van een griepaan val herstelde Ellen van Langen werd in Liévin zesde in 2,01,85. Mutola kreeg in de eerste twee ronden steun van Stella Jong- mans en was halverwege; met 55,82 ruim twee seconden sneller dan Wachtel bij haar recordrace. In de laatste 200 meter verspeel de ze die voorsprong bijna hele maal. Letitia Vriesde eindigde ais derde in 2.00,12, Voor Van Langen was het haar eerste wedstrijd na twee weken waarin ze moest afrekenen met een griepaanval. „Ik heb vier da gen koorts gehad en kon de eer ste twee dagen daarna alleen wat dribbelen, Ik had gehoopt na de wedstrijd in Gent mijn vorm ver der te kunnen aanscherpen, maar ik sta nog op hetzelfde ni veau. Ik ben hersteld en kan vrij dag starten bij de Europese kam pioenschappen, maar devprmjs^ met'goed genoeg om het op te ne men tegen de snelste Europese meiden, daar moet ik reëel in zijn," aldus Van Langen, die voor het eerst sinds 1995 weer aan een internationaal toernooi deel neemt. „Heb ik eindelijk eens geen blessures en krijg ik dit," verzuchtte ze in Liévin. „Ge voelsmatig ging het moeilijker dan verwacht, maar de tijd valt me eigenlijk nog wel mee. En ik ben wel bly dat ik hier heb kun nen lopen. Nu heb .ik tenminste nog een beetje ritme op kunnen doen voor ik naar Valencia ver trek.." Een goede prestatie lever de de Marokkaan Hicham El Gu- ^errousj, die op de 1500 meter met 3.32,01 nog geen seconde beven zijn eigen wereldrecord bleef. Het was zijn enige optreden in ditindoorseizoen. Athene/Den HaagHet nieuwe Nederlandse record van Robin Korving, zaterdag op de 60 meter horden gelopen in Athene, is minder rooskleu rig uitgevallen dan het zich aanvankelijk liet aanzien. De 23-jarige atleet van AAC uit Heerhugowaard kreeg eerst een tijd van 7,65 seconden toegewezen, achthonderdste seconde onder zijn oude re cord van de week ervoor tijdens de NK indoor in Den Haag. Later corri geerde de organisatie de verrichting van Korving tot 7,70 seconden. Korving kwam nauwelijks een etmaal later in Houtrust Sport in Den Haag in actie op een ingelaste 60 meter horden in het raamprogramma van dc NK meerkampen en de NK junioren. De Noord-Hollander deed dat speciaal om zijn trainingsmakker Sven Ootjers naar de richtpresta- tie voor de EK indoor van komend weekeinde in Valencia te sleuren. De Nova-atleet kreeg een nieuwe, laatste kans van de KNAU, omdat een week eerder op de national^ titelstrijd in de finale zijn startblok buiten zijn schuld was verschoven en Ootjers daardoor niet kon lopen. De jury kende een protest van Ootjers toe, maar de wedstrijd kon toen niet meer worden overgelopen. Korving won gisteren in 7,78, Ootjers werd tweede in 7,84 seconden, negenhonderdste boven de verlangde toegangstijd voor de EK zijn aanvangshoogte 4,60 meter scheerde Bennema met een mar ge van millimeters over de lat. Hij sloeg een kruisje en richtte een dankbare blik naar boven toen al les op zijn plaats was blijven lig gen. „Mijn hart ging van rikketik," be kende De Lange. „Meestal zie ik drie stappen voor de insteek of een poging lukt. Deze keer had ik het fout. Ik dacht dat het een mis ser zou worden. Einde wedstrijd, einde verhaal, Hoe hij er over heen kwam weet ik nog niet." Bennema bleef er nuchter onder. „Het was kantje boord. Daar word je hard van, zullen we maar zeg gen." Afkeer Zenuwachtig was Bennema wel voor de afsluitende 1000 meter. Van de wat langere afstanden, vooral ook de 1500 meter op de tienkamp (Bennema is op dat on derdeel eveneens titelhouder), heeft de Drent altijd een onverho len afkeer gehad. „Dat zat tussen mijn oren," zei Bennema. Dank zij een mental trainer voor de groep-De Lange van AAC'61 over- „Ik AntwerpenGreg Rusedski heeft het tennistoernooi van Antwer pen gewonnen. De Brit was in de finale met 7-6 3-6 6-1 64 te sterk voor titelverdediger Mare Rosset. Het publiek in Antwerpen maakte zich zondag op voor echt service- geweld. Het kon wel eens op vijf tie-breakjes uitdraaien, zo luid den de voorspellingen. Niet dus. Alleen in de eerste set waren er nauwelijks breekmogelijkheden. In het vervolg bleek vooral de op slagvan Rosset'breekbaar.' Rusedski had zich zaterdag via een 6-4 6-3 zege op Kucera ge plaatst voor zijn tweede finale van het jaar. In de eerste week van fe bruari stond hij in de eindstrijd van Zagreb, waar Ivanisevic te sterk was. Toen had de Britse Ca nadees in de halve finale ook al gewonnen van Rosset. Mark Philippoussis schreef het met 1,4 miljoen gulden gedoteer de St Jude tennistoernooi in Memphis op zijn naam. De als vierde geplaatste Australiër won de finale met opvallend gemak van de Amerikaan Michael Chang, tweede op de lijst be schermde spelers: 6-3 6-2. Patty Schnyder schreef zondag het toernooi van Hannover op haar naam. De 19-jarige Zwitserse was zo'n beetje de enige die vro lijk keek. Want heel Duitsland had gehoopt op een toernooizege van Steffi Graf, die in haar eerste optreden sinds maanden in de kwartfinales bleef steken. Graf verloor van Appelmans, die zaterdag met 6-3 6-3 aan de kant werd gezet door Schnyder. Ook de tweede Duitse hoop op succes, Anke Huber, haalde het weekein de niet. Zij verloor in de kwartfi nales van Anna Koemikova. De als eerste geplaatste Jana Novot- na won zaterdag met 6-3 6-3 van Greg Rusedski in een typerende pose. De Brit toonde in Antwer pen weinig ontzag voor de service van Mare Rosset. Foto Benort Dop- 3 agne/Re uters de jonge Russin. Ze kreeg in die party echter wel last van een buikspier, die haar gisteren tegen Schnyder duidelijk opspeelde. Het werd na een uur en 57 minu ten 6-0 2-6 7-5. Peter Wessels won gisteren het challengertoernooi van Lübeck. De 19-jarige speler van Jong Oranje won in de finale met 7-6 6- 3 van de Duitser Michael Kohl- mann. Voor Wessels betekende de zege in Lübeck (hoofdprijs 7200 gulden en 60 ATP-punten) de eer ste toemooioverwinning. Twee weken geleden stond hij in Lipp- stadt samen met de Rotterdam mer Raemon Sluiter in de dubbel- fïnale van een challenger. won de atleet zijn angsten, kan het nu beter opbrengen." Het record van De Wit was inmid dels uit beeld verdwenen. Het ging nu om de nationale titel. Bennema mocht niet meer dan 5,87 seconden verliezen op de er varen Dost (28) om zeker te zijn van het goud. Dost ging er ai snel vandoor, 'maar Bennema bleef op enige afstand duidelijk zicht op zijn rivaal houden. Zonder op de tijden te wachten wist hij zo ook wel dat hij zich Nederlands in doorkampioen mocht noemen. De marge was beperkt gebleven tot 3,13 seconden. De Lange: „Die 1000 meter gaf de meeste voldoening. We hebben er voor het eerst wat meer aandacht aan besteed. Dat is niet voor niets geweest. Het past prima in het stappenplan dat moet leiden tot een goede prestatie op de Olympi sche Spelen van Sydney 2000." NairobiPaul Koech heeft de concurrentie bij het WK veldlopen in Marokko (22 maart) een duidelij ke waarschuwing gegeven door zaterdag de Keni- aanse erosstitel op te eisen. Hij liep de twaalf kilo meter in 35 minuten en 56,6 seconden. Koech ver sloeg, tot zijn eigen verbazing, drievoudig wereld kampioen Paul Tergat met bijna twaalf tellen. Ri chard Cheruiyot finishte als derde. Bfi de vrou wen zegevierde Jackline Maranga. Emma George heeft in Auckland (Nieuw-Zee- land) het wereldrecord polsstokhoogspringen op nieuw verbeterd. De Australische ging over 4,57 meter, Het oude record was al met twee centime ter minder in haar handen. De Ethiopiër Belay Wolashe heeft de marathon van Hongkong gewonnen. Zijn tijd van 2.13.09 be tekende een nieuwparcoursrecord. Sandefjord Na de mannenploeg heeft ook de Nederlandse vrouwenbadmintonploeg in Sandefjord de eindronde van het WK lan denteams in Hongkong bereikt. Het is voor het eerst in de historie dat beide ploegen zich plaatsen. De vrouwen wonnen tijdens de Europese voorronde van de Ueber Cup de strijd om de derde plaats met 3-2 van Zweden. Na de drie enkelspelen stond Oranje nog met 1-2 achter. De dubbels sleepten Nederland er doorheen. Drie van de vierovergebleven ploegen gaan in mei naar Hongkong. Zweden valt daar door af. Denemarken en Engeland, die in Sandefjord de finale speelden, hebben zich gekwalificeerd. De Denen wonnen overi gens gemakkelijk van Engeland, met 5-0. Ook bij de mannen hadden de Denen al de eindstrijd met 5-0 gewonnen, tegen Neder land. Voor de vierde keer in de geschiedenis be reikten de vrouwen de eindronde. Tegen Zweden, dat door het ontbreken van ster speelster Marina Andrievskaya (nummer 9 van de wereld) gehandicapt was, zette Ju dith Meulendijks Nederland op een voor sprong. De Helmondse versloeg de gerepu teerde Marit Borg in twee games: 11-211-7. Brenda Beenhakker liet vervolgens in haar partij tegen Karoiina Ericsson üe kans op een tweede winst liggen (12-9 5-1110-12). In de derde game liet de 21-jarige drievoudig Nederlands kampioene twee matchpoints onbenut. In de derde partij bleek Lonneke Janssen niet opgewassen tegen de routine van Catrine Bengtsson: 11-8 3-11 4-11. Na verlies in de eerste game sloeg de 32-jarige veterane kalm terug. Het geroutineerde dubbel Van den Heuvel/ Hoogland won tegen Holgersson/Karlsson de eerste game eenvoudig, met 15-6. In de tweede sloegen de Zweden terug: 15-8. In de derde game bleven de Nederlanders net aan de goede kant van de score: 15*12. Ook het koppel Van Hooren/Jonathans moest de partij tegen Bengtsson en Ever nas winnen, om Nederland naar de eind ronde, te brengen. De eerste game ging tot 10-10 gelijk op, maar daarna drukten de Ne derlanders in één keer tot 15-10 door. In de tweede game leek het mis te gaan, toen Van Hooren en Jonathans met 4-11 achter kwa men. Het duo bleef niettemin koel en vocht zich sterk terug. Uiteindelijk wonnen ze ook de tweede game, met 15-12. Overmacht Dat de mannen zaterdag met 5-ö ten onder gingen tegen Denemarken deed niet meer ter zake Zij hadden zich vrijdag al ge plaatst voor Hongkong, door de finale te be reiken. Bij de vrouwen was de Deense over macht eveneens levensgroot. In de finale versloegen de Deense speelsters Engeland met 5-0. Zo wonnen zowel de Deense vrou wen ais mannen alle wedstrijdc Sandef jord met 5-0. De Nederlandse mannen ontmoeten in Hongkong de Aziatische landen China, Zuid-Korea en Maleisië, De vrouwen spelen tegen China, Zuid-Korea en Japan.Deze landen kwalificeerden zich gisteren in Ma nilla. Het veld wordt in beide gevallen ge completeerd door het organiserende Hong kong en de regerende kampioen Indonesië. Bussum Even schrikken en slikken. Driebander Dick Jaspers was de afgelopen weken niet gewend te verliezen. Bijna zonder uitzondering werkte hij zijn partijen af met een moyenne van boven dc twee. Ook tijdens het eerste toernooi voor dc wereldbeker in Bussum ging de Brabander voortvarend van start. Tot aan de finale. Daarin liep de Zweed Torbjörn Blomdahi hem onder de voet (3-0). „Geen schijn van kans," zo beschreef Jaspers de par tij. waarin hij tot slechts vijftien caramboles kwam. Zijn gemiddelde van 1,071 was voor hem ver onder de maat. Blomdahi, afgelopen seizoen door de Neder lander onttroond als houder van de wereldbeker, no teerde daarentegen een supermoyenne van 3. „Voor dit toernooi had ik Dick al gezegd dat ik de leiding in de wereldbeker terug wilde." Zijn woorden maakte hij waar. Duidelijk. Wat min de"1 duidelijk was voor de betrokkenen de gang van zaken in de wereldbekercyclus. Voor dit seizoen staan (voorlopig) negen toernooien op de agenda: vijf meer dan vorig jaar. Blomdahi vernam dit pas na af loopvan de finale. „Negen? Eerst zien. dan geloven." De Zweed heeft weinig vertrouwen in de organisatie, die sinds dit seizoen niet meer alleen in handen is van de profsectie BWA. De amateurbond UMB, tot augustus 1997 in een vete verwikkeld met de BWA, organiseert zeven van de negen toernooien. Eén daarvan is gepland in Bogota in Colombia, „Een toer nooi in Colombia?" aldus Blomdahi ongelovig, „dat geloof ik pas als ik er sta." Uiteraard is de samenvoeging van UMB en BWA een oorzaak voor de chaotische start. Schrijnend was de aanvankelijke afmelding van Jaspers, die gepikeerd was omdat hij moest betalen om in Bussum aan de start te komen. Na tussenkomst van diverse partijen werd de kwestie met de mantel der liefde bedekt. Het startgeld was voldaan, maar niet door Jaspers. „Ik weet niet wie het we! betaald heeft, maar ik ben in ie der geval blij dat ik hier heb kunnen spelen." Het tocmooigemiddelde van 32 spelers van 1,323 mocht er zijn. Jaspers kwam individueel tot het hoogste partijgemiddelde (2.150), op de voet gevolgd; door Blomdahi (1,983). In de eindstrijd was de Zweed* een klasse apart. De eerste set was voorbij eer Jas-* pers op stoom kon komen: in drie beurten, 15-6. Ook» de tweede was met 15-5 snel klaar. In de derde set 115fi 4) kreeg Jaspers kansen, maar hij benutte ze niet. Het was de eerste finale tegen Blomdahi in een reeks van zeven die Jaspers verloor. Zijn opponent was' door die statistieken niet uit zijn evenwicht gebracht. „Alles wat Dick de laatste tijd aanraakte, veranderde in goud. Dat moest eens ophouden." Bussum De Koninklijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) begint per 1 maart een biljartacademie om jeugdige talenten te begeleiden. Voor alle disciplines zijn of worden bondscoaches aangesteld. Voor de be langrijkste discipline, het driebanden, heeft Christ van der Smissen als trainer zijn handtekening onder een contract met de bond gezet. Van der Smissen, zelf actief driebander, krijgt in to taal zo'n twaalf spelers onder zijn hoede, verdeeld over drie groepen: de kerngroepen A en B en Jong Oranje. De kosten voor de begeleiding en bijkomen de zaken als het reizen naar diverse toernooien zijn volgens de KNBB gedekt. Het geld komt onder meer uit subsidie van NOC'NSF en sponsoring. München Danielle Vriezema heeft bij het interna tionaal befaamde judotoernooi van München, een World Masters-evenement, de bronzen medaille ver overd in de categorie tot 63 kilogram. In de strijd om de derde plaats, die tevens recht geeft op het EK in Spanje, versloeg ze zaterdag Jenny Gal. Die kwam in afwachting van een Italiaans paspoort nog voor Ne derland uit. Vriezema drong met overtuigende zeges op Sally Buckton (ZAf)i Elena Novgorodsova (Rus) en Amina Abdeilatif (Fra) door tot de halve finales, Daarin was de Belgische Gilla Vandercavije, tweede in Atlanta en Europees kampioene, een te groot struikelblok. De Groningse kwam in een houdgreep terecht en kon daaruit niet ontsnappen. In de finale van de herkansing kwam 2e Gal tegen, die tegenwoordig in Rome woont cn als het naturali satieproces is voltooid voor Italië op de mat zal staan. Gal verloor, na overwinningen op Li Shufang (Cbn) en Katharina Walta (Dui) met ippon, in de kwartfina le van de Japanse Risa Kazumi. Die zou later in het gevecht om goud haar meerdere moeten erkennen in Vandercavije. Gal bracht het vervolgens tot het duel om brons met Vriezema en liet zich daarin volkomen verrassen. „Ik stond niet op te letten," zei ze ontevreden. Vriezema, bijna vier maanden uitgeschakeld door een ernstige schouderblessure, voldeed met haar prestatie aan de eis voor uitzending naar het EK in Oviedo. Eerder had Karin Kienhuis, derde in Parijs, zich ai verze kerd van een startbewijs in de klasse tot 70 kg. Benidorm Een valpartij van de Italiaan Giovanni Lombardi tijdens de eindsprint heeft Max van Hees- wijk gisteren in Benidorm gehinderd in zijn streven de Grote Prijs Luis Puig op zijn erelijst te brengen. De sprinter sleepte er na zijn remmende uitwijkma- noevre nog een derde plaats uit. Winnaar was de Belg geworden Moldaviër Andrei Tsjmil voor de Rus Vjatsjeslav Ekimov. Een andere kopman uit de Raboploeg, Leon van Bon, kwam dertig kilometer voor het einde te vallen toen de Italiaan Di Benzo onderuit ging. Van Bon tuimel de erover heen en was kansloos. Laurent Jalabert, eerste op de wereldranglijst, boek te zaterdag zijn eerste zege van het seizoen in de Ronde van Haut-Var. In de sprint versloeg de Frans man zijn medevluchter Pascal Chanteur. De twee hadden na 193 kilometer rond Draguignan een voor sprong van vijftien seconden op een groepje van zes. Emmanuel Magnien eindigde als derde. De vijfde Classic Hariho tussen Uzès en Marseille kwam op naam van de 27-jarige Estlander LauriAus. Hij hield 21 seconden over vaneen vlucht over 174 ki lometer met de Australiër Stuart O'Grady. In de slot- kilometer moest O'Grady lossen, maar hij behield de tweede plaats. Tien seconden nahem sprintte het pe loton over de streep meteen andere Estlander, Janus Kïrsipuu als snelste. Beste Nederlander was Jans Koerts op de dertiende plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4