Raadslid De Wit bedankt voor D66 Kinderboerderij 't Geiten Weitje kan blijven Uur lang gratis met de bus door Vlaardingen iofterdains Dagblad Meer bedankjes en kritiek op beleid afdeling Vlaardingen Zolder uitgebrand Platform Schiedam royeert Monté 'Kamperen bij de boer' is nog lang niet zeker Raad van State beperkt voorstellingen in Luxor i kONMNtNPlJK m BAREN EBDamt SP start hulpdienst in Schiedam Politie zoekt getuigen van verkrachting MJ .1 lij\j Li Rotterdams Dagblad Waterweg Dinsdag 24 februari 1998 Schiedam De SP start vandaag m Schiedam met een hulpdienst voor Schiedammers. De hulp dienst biedt allo Schiedammers gratis hulp bij problemen met on der meer de gemeente, verhuur der en werkgever. Die hulp kan bestaan uit het wegwijzen in het woud van regels en procedures, het invullen van ingewikkelde formulieren en het opstellen van brieven en bezwaarschriften. Elke dinsdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur en 's avonds tussen 19,00 lot 20.00 uur is er een open inloopspreekuur in het SP-kan- toor aan de Hoogstraat 19. Daar naast kunnen mensen ook bellen voor een afspraak op andere tijd stippen (010) 4734322. Schiedam De politie is op zoek naar twee onbekende mannen van wie er één afgelopen vrijdag morgen een 32-jarige vrouw heeft verkracht. De vrouw reed die och tend op haar snorfiets op de 's- Gravelandsewegop weg naar haar werk in Sehiedam-Noord. Net na de brug over de Poldervaart pas seerde de vrouw een stilstaande auto waaruit een voor haar onbe kende man haar bij de naam riep en ook de naam van haar werkge ver noemde. De vrouw stopte bij de auto. De man zei dat hij over haar werkge ver wilde praten en vroeg haar in zijn auto te komen zitten. In goed vertrouwen stapte dc vrouw in de auto waarin nog een tweede man zat die ze nok met kende. Zodra ze zat reed de auto direct een ver hoogd talud op en stopte op een grote zand vlakte, die vanaf de openbare weg niet zichtbaar is. Nadat de auto was gestopt werd de vrouwdoor één van de mannen verkracht, terwijl de ander haar vasthield. De politie zoekt getui gen die vrijdag in de omgeving van de Poldervaart iets hebben gezien. Maasland Het is nog helemaal niet zeker dat er langs de Oost- gaag in Maasland een terremtje voor 'kamperen bij de boer' wordt gereserveerd. Weliswaar heeft de Maaslandse gemeenteraad inge stemd met het noodzakelijke voorbereidingsbesluit, enkele be woners van de Oostgaag zien de camping helemaal niet zitten. De camping, vijftien plekken voor caravans en een parkeerplaatsje, is een initiatief van Willy en Quirin de Vette. De camping ach ter hun boerderij aan Oostgaag nummer 31 (tussen Maasland en Schipluidenzou in juli open moe ten gaan. Zoals het er nu uitziet reikt de camping straks echter zo onge veer tot aan de gevel van het nabij gelegen huis aan de Oostgaag 27a. De bewoners zien dat helemaal niet zitten en de verwachting is dat zij straks bezwaar zullen ma ken op punten als uitzicht en mo gelijke stank- en geluidsoverlast. Het CDA, dat deze zaak in de ge meenteraad aankaartte, zou het al een beter idee vinden een meter- tje of 25 ruimte tussen de woning van 27a en de camping aan te brengen. „Een strook waar zich dan geen recreanten gaan ophou den," aldus CDA'er Hoefman. De christen-democraten vonden het bovendien niet zo gepast dat betrokkenen een en ander uit de krant moesten vernemen. Wet houder Hanemaaijer liet weten dat betrokkenen nog zullen wor den gehoord en dat zij nog alle ge legenheid krijgen bezwaar aan te tekenen. De verwarring is ook ontstaan omdat initiatiefnemer De Vette al is begonnen met de inrichting van het terrein, zonder dat een en ander al is goedgekeurd. Er is al een brief van de gemeente rich ting De Vette onderweg, waarin hij wordt gesommeerd die activi teiten te stoppen. Door Ben van Haren Vlaardingen „De D van democraten wordt bij D66 in Vlaar- dingen geweld aangedaan. Bij deze plaatselijke club hoor ik niet, ik heb dus met ingang van 1 april bedankt en daarmee komt automatisch een einde aan mijn lidmaatschap van de partij." Na maanden zwijgen, hehl het Vlaardingse gemeenteraadslid Hugo de Wit zijn afscheid van DOG toe. Hij maakt zijn periode als raadslid wel vol. ..Ik ben democra tisch gekozen en maak dus mijn werk gewoon af. maar na de laat ste raadsvergadering wil ik niks meer te maken hebben met partij en fractie," zegt de oud-ambte naar, die halverwege de plaats overnam van de vorige lijsttrek ker Ron Molenaar. Hij is overigens niet de enige uit de kring rond wethouder en lijst trekker Ton van der Steen, die zich beklaagt over het democra tisch gehalte van de D66-afdeling in Vlaardingen. Twee kandidaten voor de raadsverkiezingen heb ben. zo bevestigen zij thans, al tn december de kat de bel aangebon den. In een 'open brief aan de verkiezingscommissie en het af delingsbestuur van D66 noemden zij 'anti-democratisch gedrag'van de hoog geplaatste kandidaten Strutz en Van Nieuwen huizen als motieven voor hun terugtrek king. Cees Berveling, die dertien jaar lid is van D66, vertelt: ..Het gaat om de manier waarop de kandida tenlijst in Vlaardingen tot stand is gekomen en de rol die Hilde Strutz en Bert van Nieuwenhui- z.en daarin hebben gespeeld. Met zulke mensen kan ik onmogelijk samenwerken in een fractie en campagne voor D(i(i. Strut/, ex- CPN. legde de functie van afde lingsvoorzitter neer met als opga ve van reden dat /c dat niet kon combineren met de nieuwe baan die ze kreeg. Ze vat het lidmaat schap van de gemeenteraad ken nelijk lichter op. Van Nieuwen- hur/en heeft zich anti-democra tisch gedragen gedurende zijn voorzitterschap Hij kapte discus sies over de interne koers af en weigerde te voldoen aan het ver zoek van de leden om het tumult rond het aftreden van Wil van Rijn als fractievoorzitter te be spreken. Bovendien weigerde bij. hoewel hij volgens de kieslijst zich tegenover de kie/ers had ver plicht, de open gevallen plaats in te nemen." Jasper de Wit. die samen met Ber veling de afmeldingsbnef schreef, voegt hieraan toe: „Van Nieuwenhuiz.cn is solistisch te werk gegaan en weigerde de aan bevelingen uit 'Startpunt', dat was gemaakt om de impasse bin nen de afdeling te doorbreken, uit te voeren. Wij hebben jaren gepro beerd iets le doen aan de situatie in on/e afdeling, nadat we hadden vastgesteld dat telkens kundige mensen wegvielen We leken op de goede weg. maar Strutz en Van Nieuwenhuizen hebben aange toond een persoon lijkheid sstruc- tuui- 'e bezitten die met past bij D6fi. Ze hebben gemanipuleerd. Met zulke mensen kunnen wij niet samenwerken en dus hebben we ons teruggetrokken. Landelijk hebben we nog wel vertrouwen in DM." De 'open brief van hetduoBerve- ling/Dc Wit jr is nooit veel verder gekomen dan de verkiezingscom missie en het afdelingsbestuur. Jasper de Wit: ,.Ik heb wel de vraag gekregen wat we bedoelden met 'open brief. Toen heb ik ge antwoord, dat we ons voor konden stellen dat commissie en bestuur de leden van de inhoud op de hoogte zou willen stellen, Daarna hebben we niks meer gehoord maar er heeft ook niets gestaan tn de later verschenen Demo-kran ten." Hel vertrekkende raadslid Hugo de Wit z.egt wel op de hoogte te zijn van de motieven van zijn zoon en Berveling. ..Ik heb echter los van hen al eerder mijn eigen besluit genomen. Er zijn dingen gebeurd die niet passen in mijn gedachte over democratie. Sa menwerking met de mensen, die nu 2 en 3 staan op de lijst van D66 in Vlaardingen, zag ik ook niet zit ten." 'Complete verrassing Hilde Strutz. raadslid sinds Van Rijn zich terugtrok na publicaties over zijn ontslag op staande voet bij zijn baas, zegt: „Het is jammer dat er geen communicatie plaats vindt. Verder kan ik er weinig mee als ik via-via moet horen dat mensen mij niet zien zitten." Ze kent de inhoud van de brief, die Jasper de Wit en Cees Berve ling hebben geschreven. Het be danken van haar collega-raadslid van dit moment, Hugo de Wit, voor D66 noemt ze „een complete verrassing". Publicatie Bert van Nieuwenhuizen rea geert. na door Strutz gewaar schuwd te zijn over onze op han den zijnde publicatie, ongeveer net eender. „Ik verbaas me erover dat Hugo de Wit, die al voor sep tember liet weten om persoonlijke reden niet terug te willen keren, nu vlak voorde verkiezingen deze argumenten aanvoert. Hij en ook de andere twee hebben mij nooit over deze kwestie aangesproken. Het zijn elke keer dezelfden die met kritiek komen." Schiedam Het was even span nend vorige week voor de beheer der en bezoekers van kinderboer derij 't Geiten Weitje aan de Puc- cinistraat in de Schiedamse wijk Groenoord. De dieren zaten zon der voer en rekeningen konden niet meer worden betaald. Zo kon het niet langer, besloten beheer der Aad de Ridder (48) en zijn vrouw Tonny. Elfhonderd handtekeningen voor behoud van de boerderij, een bos tekeningen van schoolkinderen en zes donateurs later, diende de oplossing zich aan: de gemeente Schiedam beloofde de dieren in elk geval het komende half jaar van eten te voorzien. En ook daar na hoeven de bewoners van 't Gei ten Weitje geen honger te lijden. Aad de Ridder krijgt ook officieel het beheer over de naastgelegen speeltuin en is daarmee verze kerd van een vast subsidiebedrag per jaar. Met een fotocollage met de tekst 'Bedankt voor het behoud van 't Geiten Weitje' waren gistermid dag zo'n twintig kinderen, ouders en het echtpaar de Ridder naar het Schiedamse stadskantoor ge togen om wethouder A. Reijnhout voor stadsvernieuwing te bedan ken. De kinderboerderij, die ze ker al zo'n dertig jaar aan de Puc- cinistraat in Groenoord huist, kan blijven. Het is dat het echtpaar De Ridder de afgelopen twee jaar ei gen geld in de boerderij heeft ge stoken, verzekert Tonny, anders was de boerderij al lang opge doekt. Niet alleen dc kinderen stonden voor de deur te huilen, ook zelf heeft hij zitten janken, dat wil be heerder Aad best toegeven. Het enige stukje natuur in de wijk tus sen de rijen flats moest blijven, daar besloot de voormalig groen teboer en vrachtwagenchauffeur voor te knokken. „Het is belangrijk dat de kinder boerderij open blijft. Niet alleen voor de kinderen („beesten horen bij de opvoeding"), maar ook voor ouderen die elkaar hier ontmoe ten en een boterhammetje aan de dieren geven. Er komen rolstoe lers en verstandelijk gehandicap ten met de beesten knuffelen en in het vooijaar is de kinderboer derij een trekpleister voor scho len." Aad de Ridder moet er met aan denken om thuis achter de gera niums te zitten. Hij zou z'n dage lijkse stekkie vreselijk missen. Trouw is hij er elke dag om half acht 's morgens om de schapen, geiten, damherten, konijnen, ca via's en kippen te voeren en water te geven. Ze zijn zo'n beetje alle maal zwanger, vertel i de beheer der. Over een week of drie ver wacht hij de eerste lammeren. Dan staat hij te genieten, leunend met een sigaretje. Als de dieren zijn uitgegeten, verwent de be heerder, die zelf als klein jochie al in de weer was met beesten, ze met nog wat groente en fruit. „En dan pak ik de hoge drukspuit om de boel schoon te maken." Alleen tussen de middag is hij even thuis om te eten. En *s zomers zie je hem om halfzeven 's avonds nog op de boerderij. De kinderen uit de buurt helpen hem met het uitmesten van de stallen, het schoonmaken van de hokken en het voeren van de die ren. En dollen met elkaar, 's zo mers met de waterslang. En dan doet 'Aatjje', zoals de kinderen hem noemen, gewoon mee. „Dan is het op 't Geiten Weitje een ech te beestenboel." De kinderen en beheerder Aad de Ridder (midden links) van 't Geiten Weitje bedanken wethouder A. Reijnhoutvoorhet behoud van de kinderboerderij. Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra Door nog onbekende oorzaak ontstond gistermiddag brand op de zolder van een woning aan de Talmastraat in Maassluis. Een man zag vuur uit het dak komen en waarschuwde de politie. Er waren twee personen in de woning aanwezig, maarzij konden op eigen kracht buiten komen. De zolder brandde geheel uit. Foto Roel Dijkstra Den Haag/Maassluis In het Luxortheater aan de Van der Horststraat in Maassluis mogen niet meer dan vijf voorstellingen per jaar worden gegeven. Dat Door Jan Rozendaai Vlaardingen Op kosten van GroenUnks kan in Vlaardingen morgen een uur lang gratis met het openbaar vervoer worden ge reisd. Het gaat om bussen van lijn 55 en 56, die alleen in Vlaar dingen rijden. Op die manier wil de oppositiepartij de daad voe gen bij één van de speerpunten in het verkiezingsprogramma. GroenLinks wil dat er zo snel mo gelijk een onderzoek komt naar de haalbaarheid van gratis open baar vervoer in Vlaardingen. De verkiezingsstunt morgen duurt van 11.00 tot 12.00 uur. Na dat de passagiers die in Vlaardin gen zijn opgestapt hun strippen kaart hebben afgestempeld, krij gen ze van de chauffeur een Groenlinks-strippenkaart. Die kan (tot 12.30 uur) worden ingele verd bij een kraam van de partij op het Liesveld-viaduct. Elke kaart levert 1,50 gulden op; de kostprijs van twee strippen. Ove rigens krijgen ook houders van abonnementen tijdens de actie een groen-rode strippenkaart, zo dat zij zelfs anderhalve gulden netto winst kunnen maken door morgen in Vlaardingen in de bus te stappen. Steun GroenLinks v.il dat er na de ver kiezingen een onderzoek komt naar mogelijkheden voor gratis openbaai vervoer in Vlaardin gen. „In een aantal gemeenten is het al onderzocht en daar bleek het grootste probleem de kosten te zijn. Maar in Vlaardingen gaat het in principe om twee lijnen: 55 en 56, Wij willen weieens weten wat dat nu zou gaan kosten," al dus J. van der Kolk. Volgens de milieu-woordvoerder van GroenUnks is dat niet zo eenvoudig door de kosten van X- aantal bussen en de salarissen van evenzoveel chauffeurs bij el kaar op te tellen. „Er moet reke ning worden gehouden met de consequenties. Als het openbaar vervoer gratis is, zullen er meer mensen gebruik van gaan ma ken. In Hasselt, waar het open- baai Vetvuei gidtih is, it> het aan tal reizigers verachtvoudigd. Dat betekent dus dat er veel meer bussen moeten rijden. Boven dien moet je bekijken wat er met die andere lijnen die door Vlaar dingen rijden (52,60.125 en 126) gebeurt." In elk geval zou het aantal auto's in het centrum moeten afnemen. „Het is echt niet le geloven watje op een zaterdagmiddag allemaal ziet." zegt B. E. van der Velde, de lijsttrekker van GroenLinks in Vlaardingen. „Talloze mensen die maar rondjes rijden, op zoek naar een goedkope parkeerplek die er dus niet meer is. Ja, het is precies het tegenovergestelde als die actie van de WD in Nijme gen. die op koopavonden par- keermeters bijvult. Volgens mij mag dat niet eens.'" Duizend Op een normale woensdagoch tend tussen 11.00 en 12.00 uur, als er in het centrum markt is, stappen in Vlaardingen zo'n dui zend mensen in de bus van de lij nen 55 en 56. De verwachting is dat degenen die bij Vlaardingen- Oost uitstappen niet de moei'e nemen om de 1,50 te incasseren op het Liesveld-viaduct, ook al bestaat de mogelijkheid om even snel in het centrum uit te stap pen om de kaart bij de kraam van GroenLinks jn te leveren. „Aan de andere kant houden we er rekening mee dat er mensen nu, omdat het gratis is, in de bus stappen die dat anders niet zou den doen. Wat we de mensen bie den is een gratis reisje naar de markt,"' aldus Van der Kolk. In eerste instantie wilde Groen Links een uur lang de bussen - er rijden er op dat moment tien op de twee lijnen- afhuren, maar dat stuitte op praktische bezwaren. „Samen met de RET, die heel enthousiast met ons heeft meegedacht, zijn we tot de ze oplossing gekomen." heeft de Raad van State in Den Haag gisteren bepaald. Behalve de beperking van het aantal voorstellingen bepaalde het rechtscollege dat er een ge luidsbegrenzer op de muziekin stallatie en een geluidsrapport moet komen. Daarmee komt de raad voor een deel tegemoet aan de bezwaren van E. Wijnhorst uit Maassluis. Die spande de rechts zaak tegen het gemeentebestuur van Maassluis aan omdat hij het met eens was met de nieuwe mi lieuvergunning voor Luxor. De vergunning is in 1995 verleend aan de Christelijke Jongeren Ver eniging Maassluis (CVJ). Die ge bruikt het theater voor toneel- en cabaretvoorstellingen, koorzang en calianetics. Wijnhorst woont pal naast het the ater en vreest veel overlast van de muziek en de bezoekers te gaan ondervinden. Het rechtscollege meent dat er geen noemenswaar dige overlast zal zijn als de voor gestelde maatregelen door de CVJ worden uitgevoerd. Wel tekent de raad daarbij aan dat de maatrege len, zoals het aanbrengen van een geluidsbegrenzer, aileen zoden aan de dijk zetten als deze met de grootst mogelijke nauwgezetheid worden uitgevoerd. Schiedam De politieke loop baan van Marina Monté bij Plat form Schiedam is ten einde. Het bestuur van de partij heeft de nummer vijf op de kandidaten lijst per onmiddellijk geroyeerd als lid omdat ze zich gedraagt als een 'ongeleid projectiel*. Volgens het bestuur van de partij heeft ze meer oog voor het eigen belang dan voor de partij waarvoor ze aan de verkiezingen meedoet. Het lidmaatschap van Monté was al een tijdje de oorzaak van onvTe- de onder de leden van Platform Schiedam. Dat werd al duidelijk op de algemene ledenvergade ring. De openlijke pogingen van Monté om hoger op de verkie zingslijst te komen werden duide lijk niet door alle leden op prijs gesteld. Volgens hen bracht Mon té alleen nieuwe leden aan bij Platform Schiedam om er voor te zorgen dat ze met hun stemmen hoger op de kieslijst zou komen. Van dezelfde praktijken werd ze overigens beschuldigd door Ge meentebelangen, de partij waar ze tot november van het vorig jaar lid was. Haar poging bij Platform Schie dam had overigens een averechts effect. In plaats van de vierde naar de derde plaats te gaan, werd ze door de leden op vijf gezet. In de periode na deze vergadering ging het steeds slechter tussen Monté en de overige leden van de lokale partij. Monté presenteerde zich op verschillende bijeenkom sten namens Platform Schiedam, maar pleegde daarover geen over leg met de andere leden van de partij. „Ze meldt niets, zegt niets en achteraf worden wij steeds via anderen geconfronteerd met haar gedrag en uitlatingen," zegt Plat formvoorzitter Theo Schoenma kers, „Ze gaat geheel haar eigen gang en houdt daarbij geen rekening met de uitgangspunten van de partij die ze vertegenwoordigt. Ze heeft ook veel te veel bestuurlijke petten op. Ze zit in het SOBO, zit bij de lokale omroep Schiedam en doet ook nog eens dingen op per soonlijke titel. Dat kan natuurlijk niet goed gaan. Dat hebben wij haar ook gezegd. De mensen die met haar te maken krijgen identi ficeren haar toch met Platform Schiedam, ook als ze praat na mens de SOBO of de radio." Monté kreeg vorige week al een uitnodiging van het partijbestuur om verantwoording af te komen leggen over haar publiekelijk op treden namens de partij en haar solistische koers. Toen beloofde ze beterschap en zei dat het ge heel op misvertanden berustte. De zaak leek toer. gebist. Maar dc onvrede over Mortté's gedrag was inmiddels zo groot geworden dat meeste leden van de partij om haar royement verzochten. Wat haar vooral wordt verweten is dat ze op 7 februari tijdens een volkshuisvestingsoverleg over ouderenwoningen in Schiedam- Oost heeft gezegd dat er niet te veel ouderenwoningen moeten komen. Een standpunt waarmee ze de woede van veel betrokkenen op de hals heeft gehaald. Vooral omdat veel mensen in Oost veel moeite doen om betaalbare oude renwoningen in de wijk te realise ren. Bovendien een standpunt dat absoluut niet strookt met de uit gangspunten van Platform Schie dam. En hoewel ze op persoonlijk titel aanwezig was op de bijeen komst moet Monté zich volgens Platform Schiedam goed realise ren dat de partij wordt aangeke ken op haar gewraakte standpunt. De bewijzen daarvan ondervin den de andere leden van de partij nu nog steeds als ze op straat wor den aangesproken. Met het royement bij Platfom Schiedam lijkt de politieke loop baan van Monté voorbij. Die loop baan begon by D66. Deze partij verruilde ze begin vorig jaar on verwacht voor Gemeentebelan gen. Daar kreeg ze echter in no vember een concflict over de stemming van de kandidatenlijst waamB ze overstapte naar Plat form Schiedam. Monté blijft eve rigens op de kandidatenlijst staan van Platform Schiedam. Die kan niet meer worden veranderd. Als de partij vijf zetels haalt, komt ze alsnog in de raad. Ook als ze 250 voorkeursstemmen zou halen, is ze verzekerd van raadszetel. Schoenmakers: „Maar dan zal het wel Fractie Monté worden." T£i_0180-41110a MAANDAG GtSlOTEN- VfUJDAG KQQfAVCND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1