11F 'Van der Sar beste keeper ter wereld' Buitensportverenigingen zitten goed in Maassluis Winter op plaats van Reiziger Mexico met tweederangs team £e*t - tweetje Groenendijk naar FC Utrecht Zoeter: Rhoon Pierre van den Akker overleden Ajacied staat een helft zijn plaats af aan De Goey, maar hoeft niet te vrezen voor z'n positie Noodweer ver van Oranje Anderlecht stelt bod op Dennis de Nooijer uit 7 <Fietstoerclub Rijnmond start nieuwe seizoen Volgens nota 'Sport in beeld' zijn voorlopig geen spectaculaire ontwikkelingen te verwachten Vlaardingse in voorronde Camel Trophy 1998 Onderwaterhockeyers zorgen voor sensatie Rotterdams Dagblad Dinsdag 24 februari 1 Utrecht—Alfons Groenendijk (32) speelt volgend seizoen voor FC Utrecht, dat zich tevens versterk te met Emiel van Eij keren (NEC). Spartaan Groenendijk tekende voor één jaar. Van Eijkeren voor twee jaar. Groenendijk is aan zijn vierde seizoen bezig bij Sparta. Rotterdam Ed Zoeter ss volgend seizoen trainer van Rhoon. De Spijkenisser, onlangs door SC Botlek op non-actief gezet, volgt Bert Bartelings op, die naar Jodan Boys vertrekt. André van Oort wordt na deze competitie trainer van Egelantier Boys. De tweede oefenmeester van SHO volgt Wil Broxks op, die naar Vierpolders vertrekt. WOH oefent morgenavond (19.30 uur) aan de Abr. van Stolk- weg tegen Excelsior. Den Bosch Pierre van den Ak ker, oud-verzorger van het Neder lands voetbalelftal, is in zijn woonplaats Den Bosch overleden. Van den Akker droeg gedurende zestien jaar zorg voor de spelers van Oranje. De Brabander was van huis uit schilder en kwam op 1 juli 1966 als parttimer in dienst van de KNVB. Drie jaar later kreeg hij een vaste aanstelling. Op 3^tipril 1982 nam hij op pensi oengerechtigde leeftijd afscheid tijdens de vriendschappelijke in terland Engeland-Nederland (2-0) op Wembley. Hij werd 80 jaar. Uitslagen Schaatsen Kuopio (Fin). Tweede wedstrijd Euro Cup, 100 km. 1 Borst (Leiderdorp) 2 49 43.2 Ycp Kramer (Oude Schoot), 3 Hans Pietersen (Diemen), 4. Zandstra (De Tike), 5. Vd. Veen(Jciurc). Sportprijsvragen Lotto 8: Eerste prijs (jackpot)' 1 winnaar f. 1700 000.-: tweede pnjs- 3 winnaars elk f 33 333.30! derde pnjs: 82 winnaars elk f lQ00r-; vierde prijs: 164 Winnaars elf f. 250,-; vijfde pnjs: 4019 winnaars elk f. 25,-; zesde pnjs: 4627 winnaars elk f. 10,-; zevende -•prijs:50,085Wmnaarseikf.-5,-. - - Cijfersp^L' 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 3 winnaars f. 10.000,-; 4 cijfers goed. 27 winnaars f, 1000,-; 3 cijfers goed- 267 winnaars f. 100,-; 2 cyfers goed: 2648 winnaars f. 10,-. Tennis O klahoma Ci ty. Vro u we n, 340.000 gulden. Eerste ronde: Halard-Decugis (Fra)- Boo- gert(Ned)W6-2. Londen. Mannen, 1,4 mi IJ gulden. Eerste ronde: Siemennk (Ned)- Braguera (Spa/6) 6-1 7-6. Ulihrach (Tsj)- Lee (GBr) 64 7-6, Ivanisevic (Kro/8)-CarIsen (Den) 6-1G-2. Philadelphia. Mannen, 1,5 miljoen gul den, Eerste ronde: Stafford (VSt>- From- berg (Aus/7) 7-6 7-6, Martin (VSt)- Byron Btack (Ziro/9) 64 7-6, Stark (VSt)- Alonso (Spa/4) 6-16-76-3. Voetbal Engeland: Liverpool-Everton 1-1. Fort Lauderdale Edwin van der Sar staat vanavond tegen Mexico een helft zijn plaats onder de lat af aan Ed de Goey. De technische staf van het Nederlands elftal gunt de doelman van Chelsea enige speeltijd tijdens de oefenstage in Florida, waar Guus Hiddink een goed beeld wil krijgen van alle moge lijke WK-gangers. Van der Sar, in de ogen van Amerikanen een soort 'empire state building' achter de Oranje-defensie, weet dat hij niet hoeft te vrezen voor zijn positie. De Ajacied behoort op dit moment tot de beste keepers ter wereld. Hij is Ed de Goey al driejaar gele den voorbij gestreefd en heeft daarna immer de voorkeur gekre gen van Hiddink. De Amerikaanse bondscoach Ste ve Sampson stond net als zijn spe lers afgelopen weekeinde versteld van de kwaliteiten die de boom lange sluitpost uit Voorhout ten toon spreidde. Een keeper die als libero fungeert, die met links en rechts ballen over vijftig a zestig meter wegschiet en die ook op de lijn katachtige reflexen heeft, die Fort Lauderdale Bij Oranjes tweede wedstrijd in de toer door Florida neemt Winter vanavond tegen Mexico de plaats van rechtsback Michael Reiziger over. „Op bepaalde posities wil ik alter natieve mogelijkheden uitprobe ren," zei Hiddink. Mogelijk dat Bogarde meedoet als centrale ver dediger. Dat gebeurt in het geval Jaap Stam te veel last heeft van een blessure aan de lies. Voorin start Pierre van Hooijdonk naast Patrick Kluivert voor de tweede keer in zijn loopbaan als basiskracht in Oranje. Eerder ge beurde dat tegen San Marino. De kans bestaat dat Emest Faber, mits niet meer gehinderd door een slepend kwetsuur aan de achillespees, als invaller zijn de buut maakt. De assistent-bondscoaches Frank Rijkaard en Ronald Koeman zul len bij de wedstrijden tijdens de wereldtitelstrijd in Frankrijk niet plaatsnemcn'op'-dé'bankjGituè5 Hiddink wil het tweetal hoog op de tribune neerzetten. De bonds coach: „Zo zien ze de wedstrijd uit een ander oogpunt. Dat kan voor een toegevoegde waarde zorgen. Als er aanleiding toe is, kunnen we in de rust informatie uitwisse len." Afgelopen zaterdag in Miami te gen de Verenigde Staten was de maatregel al van kracht. Opstelling: Van der Sar, Wjnter, Stam (of Bogarde), Frank de Boer, Numan; Seedorf, Ronald de Boer, Jonk, Cocu; Van Hooijd onk, Kluivert. hadden ze in de Verenigde Staten nog nooit gezien. „Hij moet de beste ter wereld zijn," zegt Sampson. „Ik vind hem ongelooflijk. Ik kan me niet herinneren dat ik ooit een keeper heb gezien die zo goed kan mee- voetballen. Op de bank stootten wij elkaar aan en zeiden: 'zie je wat die man doet? Hij heeft zijn handen amper nodig, want hy staat gewoon mee te verdedigen'. Hij is echt fenomenaal. Het moet fantastisch zijn om zo'n doelman in je elftal te hebben." In de geschiedenis van het Neder lands elftal stonden keepers ge middeld zo'n 35 interlands onder de lat. Hans van Breukelen is de enige echte uitschieter met 73 streepjes achter zijn naam. In de rij der internationals staan verder mannen als Van der Meulen (54 interlands), Eddie Pieters-Graaf- land (47), Piet Schrijvers (46), Jan. van Beveren (32), Frans de Munck (31) en Ed de Goey (29). De laatste hield in zijn hele inter- landloopbaan twaalf keer de nul bij Oranje. De Goey won met Ne derland 18 van de 29 wedstrijden, speelde vijf keer gelijk en verloor zesmaal. Edwin van der Sar hield ook twaalf keer zijn doel schoon, maar daarvoor had hij slechts 22 interlands nodig. Normaal gesproken zal De Goey, die bij Chelsea te maken krijgt met gro te concurren tie van de met speler/trainer GianlucaVialli bevriende Russische kee per Dimitri Kharin, niet veel meer spe len in het Ne-. r derlands elftal. In de afgelopen drie jaar mócht hij alleen tegen ..China (Tilburg) en Zuid-Afrika "(Johannesburg) nog bij uitzonde ring een keer zijn handschoenen aantrekken. Nu het wereldkampioenschap in Frankrijk nog slechts een paar maanden weg is, bestaat er even wel een opvallende vergelijking met vier jaar geleden. In de aan loop naar het WK in Amerika was het Ed de Goey, die alom werd ge prezen als de beste doelman ter wereld. Er was belangstelling van topclubs als Barcelona en in het doel van Feyenoord keepte de Gouwenaar zo goed, dat Pim Door Marcel vkn der Kraan Doesburg er koude rillingen van kreeg. De Goey leek onaantast baar. maar juist in de schijnwer pers van het WK-podium (kwartfi nale legen Brazilië) kwamen de eerste deukjes in het imago van de toen 27-jarige international. Een jaar later had Van der Sar hem verdrongen. Nu, vier jaar later en met opnieuw een WK voor de deur, is Van der Sar de onaantastbare en bewie rookte man. Kasey Keiler, de kee per van de Verenigde Staten, speelt bij Leicester City in de En gelse Premier League. Hij denkt dat Van der Sar thans beter is dan Pe ter Schmeichei van Manches ter United, al jaren op een voetstuk ge plaatst door de internationale pers! „Van. der Sar," zegt Keiler," „straalt zoveel rust uit als hij aan de bal is. Ik denk dat hij bij ons zo in de verde diging zou-kunnen staan. Dat meevoetballen maakt hem uniek." Voor Pim Doesburg is het als kee perstrainer van Feyenoord en het Nederlands elftal nooit een punt van overweging geweest om be wust vast te houden aan de man die hij zelf naar de top bracht. Op het moment dat de Rotterdam mer zag dat Van der Sar beter werd dan Ed de Goey hakte hij sa men met Hiddink in alle eerlijk heid de knoop door. Hij zegt nooit te hebben getwijfeld aan die be slissing. Doesburg: „Edwin is uit gegroeid tot een doelman met bij na abnormale kwaliteiten. Voor mij als kenner was het genieten tegen de Verenigde Staten. Hij speelde de perfecte wedstrijd, deed werkelijk alles goed wat een keeper moet doen. Dat maak je zelden mee. Het bewijst dat hij op dit moment veruit de beste is in de hele wereld. Maar het valt niet mee om de beste te blijven. Dat heeft het verleden uitgewezen. Edwin moet verschrikkelijk veel geven om aan de top te blijven. De mensen zien het niet, maar hij is echt helemaal gesloopt als hij met mij heeft getraind." Doesburg zegt te begrijpen waar om zijn pupil in het internationale voetbal wordt bewierookt „Dat heeft vooral te maken met zijn stijl, die aansluit bij het heden daagse voetbal. De tijd dat kee pers op de lijn stonden, is voorbij. Deze jongen heeft van het mee voetballen een kunst gemaakt. Hij is daardoor completer dan an deren en dat maakt hem een kee per van wereldniveau." Bondscoach Guus Hiddink rgeeft Ed win van der Sar instruc ties. Volgens keeperstrai ner Pim Does burg is de doelman van Oranje uitge groei d tot veruit de bes te in de hele wereldFoto jaapdüBoer/GPD Fort Lauderdale—De tweede oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Mexico in Florida dreigt vanavond 'ëen vreemde ver toning te worden. De tegenstander van Orarye, ingedeeld in dezelfde groep bij de eindronde van'het WK in'Frankrijk, brengt eenjtweederangs elftal in het veld. De ."Mexicaanse bondscoach Manuel La- puente, die "gisteravond pas met zijn spe lers in Amensa arriveerde, heeft de gehele kern van de nationale ploeg thuisgelaten. De Midden-Amerikaanse vedetten Jorge Campos (doelman)', topscorer Luis Hernan dez en Carlos Hermosilio én vijf andere ba sisspelers ontbreken in het Pro Player-sta- dion van Fort Lauderdale. Het ontbreken van Campos, de kleurrijke doelman van de Mexicanen, is voor de vele Mexicaanse fans in Florida een streep door de rekening. Spektakelman Campos scoor de zondag nog als doelman twee keer in een competitieduel. Bij de KNVB en de Belgische voetbalbond, die ook zijn scouts naar Florida heeft ge stuurd, leek men gisteravond niet op de hoogte van het ontbreken van zoveel be kende namen. Bondscoach Guus Hiddink hecht veel waarde aan de oefentrip in de VS, maar zo heeft een interland weinig zin. Mexico zegt jonge, talentvolle spelers te willen testen in de aanloop naar het WK. De echte reden is dat men Nederland niet in de keuken wil laten kijken voordat beide lan den elkaar in Frankrijk treffen. Pas in mei, als de Mexicanen vooreen stage van 45 dagen naar Europa komen, 2al duidelijk worden hoe het elftal eruit gaat zien. Bondscoach Lapuente heeft voor een lange voorbereiding gekozen en krijgt daarbij alle steun van de Mexicaanse clubs. In eigen land loopt de competitie door, maar alle internationals worden vanaf april afgestaan aan de nationale ploeg. Mexico speelt in maart tegen Paraguay en doet in april Aziè aan voor een toernooi met Japan, China en Maleisië. De hele maand mei slaat de ploeg, die vorige week de VS versloeg in de finale van de Gold Cup, zijn tenten op in Italië. Na die maand volgen nog een oefeninterland in Noorwegen, en een slotweek in Duitsland. Fort Lauderdale Het Nederlands elftal ondervindt vooralsnog weinig hinder van het noodweer dat in Florida is uitgebroken. De selectie van bondscoach Guus Hiddink verblijft in Fort Lauderdale. Dat ligt bijna 200 kilometer ten noorden van het getroffen ge bied. De wedstrijd tegen Mexico, vanavond in Miami, gaat dan ook gewoon door. Rotterdam—Anderlecht, dat gisteren met Sparta zou onderhandelen over de vraagprijs voor Dennis de Nooijer, komt daar over enkele weken op terug. Ma nager Michel Verschueren liet Sparta's manager Charles van der Steene weten geen haast te hebben, omdat de mogelijke overgang pas voor volgend sei zoen zijn beslag zou moeten krijgen. Van der Steene: „De belangsteÜing is er, heeft hij mij verteld, maar er is geen haast bij. En daar zijn we wel gelukkig mee, want we willen Dennis helemaal niet kwijt en zeker niet in deze fase van de competitie." Tevens liet Verschueren weten dat hij slechts in Den nis is geïnteresseerd en niet in tweelingbroer Gérard. zoals eerder werd gesuggereerd. Sparta 2 bereikte gisteren de kwartfinales om de KNVB-beker voor tweede elftallen. Op het Kasteel werd Haarlem 2 met 2-0 (rust 1-0) verslagen. Voor Sparta scoorden Maikei Renfurmen Jimmy Simons. Ook Vitesse 2 gaat door. RKC werd in Waalwijk met 1-2 geklopt. Feyenoord 2, met de geschorste Julio Cruz, Ber nard Schuiteman en Paul Bosvelt, verloor gister avond de competitiewedstrijd voor de reserve eerste klasse B met 0-2 (rust 0-1) van Go Ahead Eagles. Brad Parker kreeg een rode kaart (tweemaal geel). Zeg Nel, Zou er gisteren één bus richting Schiphol ajn gereden waarin géén cameraploeg sfeerbeelden schoot? Het scheelde met veel of we kwamen medaillewinnaars en meelevende oma's te kort om alle zendgemachtigden te bedienen. Maar goed, achteraf, dat de sjortrekkers niks hebben gewonnen. Heel vervelend trouwens, die drukte op Schiphol. Wat doen a! die mensen hier, moeten die niet werken? Na zo'n vermoeiende reis heb je wel iets anders aan je hoofd dan feest te vieren met uitgelaten dorpsgenoten. Dan wil je maar één ding: gauw naar huis om lekker op de bank de gewonnen premies na te tellen en de aanbiedingen te be- kijken voor nieuwe, lucratieve sponsorcontracten. Huid i- gen? Nou goedeven danmaar verder aan mijn lijf geen polonaise. Bah, wat een verwaand stelletje. Het lijken ver- done wel voetbaliers. Wat me te binnen schoot, Nel, toen ik in één van die bus sen 'Op een klapschaats en een gouden schoen' hooide ringen: ik heb jou nog helemaal met gehoord over die oranje sloffen van Clarence Seedorf. Toen Henk Vos het waagde witte kicksen aan te trekken, was de Kuip te klein en bad hij bijna z'n biezen kunnen pakken, zozeer nam men hem dat kwalijk. Michael Johnson op gouden spikes, Erüen Wennemars op vergulde schaatsen en Marianne Timmer op vrijersvoeten, dat mag blijkbaar, maar voetbal lers op gekleurde schoenen, dat is 'not done'. Kapsones. Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg. Terwijl het de fabrikant is, die er achter zit, er brood in ziet. En zou Cla rence nou echt zo veel beter hebben gespeeld op zwarte? Weetje wat ik nou wel eens zou willen? Dat Oranje van- j avond in Florida als een wetvelwind tekeer gaat tegen l Mexico. I Zie je, Theo Poort Schiedam Zoals gebruikelijk gaat de 'openings- tocht* waarmee fietstoerelub Rijnmond het seizoen begint, via Berkel en Bleiswijk naar de Rottemeren. De start van de fietsrit, die zo'n vijftig kilometerlang is en zondag I maart wordt verreden, is om 10.00 uur bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympiaweg in sportpark Harga. De tocht wordt begeleid door ervaren fietsers. De deelnemers zijn verplicht op een trim- of racefiets te fietsen en betalen 4,50 voor de tocht. Inschrijven kan vanaf 9.30 op het startadres en rond 13.00 uur worden de fietsers weertergverwacht. Voorinformatie: Bert de Mik (591923Q)of Bert Roeling (4345992). Korten bondig In de Vlaardingse Broekpolder wordt zonclag 1 maart de tweede Westrelnumers cross gehouden De start en finish is op het com plex van w Deltasport en er kan worden gekozen uit verschillende afstanden: 1, 3,5 of 12 kilometer Het eerste startschot klinkt om 11.00 uur Er wordt ook een loop voor gehandicapten gehouden en die start om 10.00 uur Deelname kost 4 gulden, (G-loop en 1 en 3 km), 10 gulden (5 km) en 12,50 (12 km) De opbrengst komt ten goe de aan De Woutershof, het dag centrum voor gehandicapten in de Broekpolder Meer info: Ton Theuns (4346647) Een aantal le den van S WSMC heeft spontaan een club van honderd in het leven geroepen om extra financiële middelen binnen te halen voor de ingrijpende verbouwing van de kantine en kleedkamers En wie staat er bovenaan op de lijst die nu al 24 leden telt? Jan Lieken- diek In het clubblad van de eer steklasser eén aardig raadseltje Wie hoort in dit rijtje niet thuis? Joop Braakhekke, Cas Spijkers, Toon Wolters, Ton Fagel, Paul Fa- gel De winnaar wint vier weken onbeperkt erwtensoep eten in een strandtent Korfbalvereniging CKC Maassluis is zich voorzichtig aan het oriënteren op een kunstg rasveld Een werkgroep onder zoekt de (financiële) haalbaarheid van het tapijtje De pluim van de week is in het laatste clubblad van VDL uitgedeeld aan jeugdbe- stuurslid Leo van de Berg Dat omdat hij voortaan wekelijks de velden van krijtlijnen voorziet Bij de Maassluise voetbalclub is oud-doelman John van der Mejj volgend jaar de keeperstrainer Hoekse Boys-trainer Louis Knipscheer staat nu al niet eens meer in de top tien van de klaver- jascompetitie van zijn club En dat ondanks het feit dat 'ie de laat ste ronde met 5718 punten ver bo ven de rest uitstak. Door Sander Sonnemans Maassluis Maassluis scoort goed op sportgebied. Uit onder zoek is gebleken dat de beoefe ning van sport in de eerste stad aan de Waterweg hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. Enkele 'knelpunten' buiten beschouwing gelaten beschikt Maassluis bo vendien voor nu en en de toe komst over voldoende buiten sportaccommodaties. Dat wordt geconcludeerd in de nota 'Sport in beeld' die onlangs is verschenen. De nota is opgesteld na een uitge breid onderzoek naar het gebruik en de exploitatie van sportaccom modaties om de komende jaren niet voor verrassingen komen te staan. Met de nota wil de gemeen te een meeijarenvisie ontwikke len waarbij hoge uitgaven in de toekomst moeten worden voorko men. Het is een bekend gegeven dat door de verruimde werktijden en de daarmee gepaard gaande toenemende individualistische sportbeoefening de georganiseer de sportclubs het alsmaar moeilij ker krijgen. In Maassluis is er echter nog geen sprake van een drastische terugloop in het aantal leden dat is aangesloten bij sport clubs. Omdat in Maassluis geen ge biedsuitbreiding is te verwachten, zullen er geen spectaculaire ont- wikKelingen op sportgebied plaatsvinden. De sporters zijn al goed bedeeld want ruim twee pro cent van de duizend hectare die het Maassluise grondgebied be strijkt, wordt ingenomen door sportaccommodaties. De sportvel den zijn in Maassluis op twee plaatsen geconcentreerd; langs de rijksweg en in de groenzone ten noordwesten van de Steendyk- polder. Hoewel er sprake is van een stijgende vraag naar sportvel den in sportpark West en daar langs de rijksweg een teruglopen de behoefte voor bestaat, zit Ex celsior Maassluis overduidelijk in een te krap jasje. Wetra-veld Volgens de normen van het NOC *NSF heeft de hoofdklasser zes velden nodig terwijl de club 'slechts' de beschikking heeft over vier velden. Uitbreiding op het complex aan de Lavendel straat is onmogelijk, maar toch is de situatie daar niet helemaal uit zichtloos. De vereniging zou meer mogelijkheden krijgen als een speelveld wordt 'omgeturnd' tot wetra-veld (veld geschikt voor wedstrijden en trainingen) en het vierde veld kan worden gedraaid zodat ruimte vrijkomt voor een pupillenveld. 'Maassluis' wijkt voor de trainingen nogal eens uit naar deschoolsportvelden van het Maascollege en heeft er zelf een lichtinstallatie neergezet. VDL heeft drie voetbalvelden in gebruik terwijl de club volgens de berekeningen aan twee velden voldoende heeft. Ook hoekeyver- eniging Evergreen heeft over ruimte niet te klagen: drie velden waar twee er voldoende zijn. Voet balvereniging MSV71 en de honk- en softbalclub Gophers hebben samen de beschikking over vier velden en dat wordt vol doende geacht. Voor bebouwing hoeven de Voordeurdelers' niet Het complex van voetbalvereniging VDL Volgens de gegevens van het NOC*NSF beschikt de club over meer ruimte dan de vierdeklasser daadwerkelijk nodig heeft. Foto peter Moikenboer bang te zijn. Bij een eventueel dreigend ruimtegebrek moet wor den gedacht een herinrichting van het complex. Parkje VDL bewoont het complex aan de Sportlaan. maar niet zeker is dat de club daai tot in de lengte der ja ren kan blijven zitten. Uit de nota, die is opgesteld door een ambtelij ke werkgroep, valt op te maken dat de Sportlaan als ontwikke lingsgebied beschouwd wordt waarin sportterreinen eventueel verplaatst moeten worden, bebou wing kan plaatsvinden en meer groen (parkje) gerealiseerd moet worden. De mogelijkheid zou kunnen bestaan dat de verhui zing van de velden opgenomen wordt in de mogelijke herinrich ting van de sportterreinen in ont wikkelingsgebied sportpark West. Zeker is nu al dat atletiekvereni ging Waterweg moet vertrekken van de Merellaan omdat de ge meente daar huizen wil gaan bou wen en de groenfunctie er wil ver sterken. Als mogelijke oplossing wordt geopperd een verhuizing van het clubgebouw naar het com plex van Evergreen of VDL, clubs die dan een veld in zullen moeten leveren. Het is een optie. Evergreen is overigens al gerui me tijd bezig om haar complex aan te pakken. De hockey- en ten nisclub wil graag twee afzonderlij ke clubgebouwen laten neerzet ten bij de hockeyvelden en de ten nisbanen. De eerste stap is al ge zet want het college heeft de in tentie uitgesproken bereid te zijn het huidige clubgebouw van Ever green te verhuren aan een kerk genootschap. De bouw van een tennishal moet overigens ook niet helemaal uitgesloten worden ge acht. Vlaardingen De Vlaardingse Petra van Bergeijk neemt komend weekeinde deel aan de nationale se lectie voor de Camel Trophy die dit jaar in Chili wordt gehouden. Van Bergeijk is één van de honderd kan didaten die zaterdag 28 februari en zondag 1 maart een overlevingstocht moeten afleggen van Zeist naar Zoetermeer. De weg voor uiteindelijke deelname aan de Camel Trophy is voor Van Bergeijk nog lang, want de tien beste deeelnemers gaan door naar de voorronde die van 20 tot en met 23 maart in het Franse Les Arcs wordt afgewerkt. Vervolgens gaan vier van hen door naar Zweden waar van 26 april tot en met 3 mei de in ternationale selecties plaatsvinden. Daar wordt ten slotte het Nederlandse team bekend gemaakt. Vlaardingen Met een aantal spelers uit het tweede team heeft de onderwaicrhoekeyploeg van VRB in zwembad De Kulk voor een stunt gezorgd. Waar de Vlaardingers eerder dit seizoen van de Haagse tegen stander Baracuda een flink pak slaag kregen, werd de nummer drie van Nederland nu op een gelijkspel (8-8) gehouden. VRB werkte nog voor de rust een aanzienlijke achter stand (2-6) weg en begon het tweede deel met goede perspectieven (5-6). Bij de gelijke stand van 8-8 leken de Vlaardingers zelfs nog winst uit het water te sle pen, maar de laatste VRB-treffer werd afgekeurd om dat die net buiten de de speeltijd was gescoord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5