o Rock reggae in de wereld van 'Quietplease!' m E al iia Rotterdammer Sluiter dicht bij hoofdtoernooi ABN AMRO Wereldtennistoernooi 1998 SPORTSHOP DE SCHOLVER B i H Feyenoord gaat tijdens het WK al weer aan de slag Xerxes-mohikanen vieren Blauwwit feestje Klaar vuör Tütir Makelaars Barcelona wil Ronaldo terug Rotterdams Dagblad Maandag 2 maart 1998 Door Paul van den Bosch Rotterdam John McEnroe is niet bepaald de lachebek voor bruiloften en partijen. Zelfs nu de Amerikaan niet meer beroepsmatig op de tennisbaan staat, heeft hij een bepaalde norsheid over zich. Een zilveren jubileum van het ABN AMRO-tennistoernooi in Ahoy'? Prima, Mac komt. Een wedstrijdje op zaterdagavond tegen Yannick Noah? Geen probleem. Maar een show wedstrijd? Kom... McEnroe is géén Noah, de pu bliekslieveling die als entertainer een beroep doet op de lachspie ren. De Fransman probeerde za terdagavond alles om de zesdui zend toeschouwers in het Sport paleis te amuseren. Hij imiteerde met zijn sendee Boris Becker en John McEnroe, gaf showballen, liet een ballenmeisje de afslag van 'Big Mac retourneren terwijl hij zelf gehurkt aan het net bleef, hij probeerde er vaak een attrac tieve rally van te maken, McEnroe zag het allemaal aan, to verde zelfs zo nu en dan een glim lach rond zijn mondhoeken, maar hij vergat niet dat het om een wedstrijd ging. Met start- en zon der prijzengeld, maar toch, een wedstrijd. Dus de kunstenaar met het gevoelvolle linkerhandje liet niet na Yannick Noah zo nu en dan genadeloos over de baan te ja gen. Hij won ook. Met 6-2,6-3, wat je een rimpelloze overwinning zou kunnen noemen. Maar of het een passend cadeau voor een zil veren feestje was... Had Noah al niet eens eerder ge zegd dat er in de seniorentour spelers zijn, die bijkans nog fana tieker zijn dan tijdens hun hoog tijdagen? Jimmy Connors is daar van het grote voorbeeld, maar vlak McEnroe niet uit. Hij oogt grijzer, ouder en getekender door het leven dan 'rastaman'' Noah, maar op de baan was hij zaterdag fitter en scherper. En soms ouderwets geïrriteerd. Naar de cameraman, die achter de baseline een bewegende camera op een 'hoogwerker' bediende: „Zo'n ding gebruiken jullie deze week tijdens het hoofdtoernooi toch ook niet...?" Met andere woorden, wegwezen! Na hun demonstratiepartij van 75 minuten verruilden de oud-top- „Dat de prins niets in het IOC te zoeken heeft, bestrijd ik. Hij is juist op zijn plaats in een organisatie die internationale solidariteit na streeft. En voor het IOC is het bui tengewoon handig om wal royalty in huis te hebben. Een sjeik uit Koe weit en een Prins van Oranje kun nen deuren openen." Hein Verbruggen, voorzitter van de ÜCI én IOC-lid, in Vrij Neder- „Cadeaus? Sorry, ifc kan er geen smeuïge verhalen over vertellen. We mogen geen cadeaus van meer dan vijftig dollar meer aannemen. Porto ftico gaf ons een draagbare cd-speler van een dollar of zeven tig. We waren daar met een com missie uan negentien man. Alle ne gentien apparaten zijn geschon ken aan een weeshuis." Hein Verbruggen in VN „Van Gaal zou nooit zo spelen als het Ajax-van-nu, maar Van Gaal zou nooit zo'n elftal als het Ajax- van-nu kiezen." Danny Blind in Sport Internatio nal „Zo'n Michael Laudrup, ik vind het een eer om met hem te mogen voetballen." Nogmaals Danny Blind in SI „Van mij hoeft Nederland geen we reldkampioen te worden, als er maar mooi wordt gevoetbald. En nog eens Blind in SI „Het fcannietanderso/ook Tuur is getild." Boksmanager HenkRuhlingover collega Stan Hoffman in het Utrechts Nieuwsblad „Er gaan praatjes rond over mijn man. Hij nietsontziend? Henk is gewoon een fascinerende lieve man." Edda Ruhling over haar man in het UN „Conisch? Ik? Het tegendeel is juist waar. Ik ben geen lieverdje en durf best wat te zeggen, maarwat ik zeg is mijn waarheid Ik doe niet aan cynisme, ik doe aan realisme." FC Groningen-trainer Wim Rijs- bergen in VI Zeg nou niet meer dat ik cynisch ben, of zwartgallig. Ik ben een lief hebber, dis zegt hij voelt en ik voel me blijvend aangetrokken tot de waarheid. Daarom overleef ik ook alle aanslagen op mijn positie. Ik ben niet te raken, want ik kijk vaak in de spiegel en dan weet ik dat ik nooit manipuleer of mar chandeer. En dus blijf ifc bestaan." Nogmaals Wim Rijsbergen in VI spelers het sportieve voor het mu zikale. De hardrock van McEnroe en zijn band tegen de reggae rock van Noah, die zaterdag bui ten de baan de allrounder bleek. De twee waagden zich zelfs nog aan een duet, met een cover van de Rolling Stones als uitsmijter. Een groot deel van het publiek was toen al huiswaarts getrokken. Die waren duidelijk meer gewend aan 'Quiet please- leRonde 2/3 maart 2 "Ronde (Ratter (Aus) (l)— 4/5maa" John McEnroe (I) op dc basgi taar en Yannick Noah, met bril en (niet zichtbaar) op blote voeten. Beideoud-tennisprofs vierden het 25-jarig bestaan van topten nis in Ahoy' ook mu zikaal. Beiden speelden met hun eigen band, maar aan het einde van de avond kwam het tot een duet. Foto Paul Vreeker/ANP 2° Ronde 2/3 maart 4/5 maart (g) Bruguera (5pa) j Kwartfinale 6 maart Kwartfinale 6 maart j Wessels (Ned) Arazi iMar) Novak (Tsj) Halve finale 7 maart Ha ve fma e 7 maart Van Herck (Bel)j van Lottum (Ned) Raoux (Fra) (jlihrach (Tsj) [Vacek (Tsj) Qualifier Finale 8 maart [Siemennk (Ned) ivamsevic~(Kro) fRusedski (GBr) (3) [Alami (Mar) j— Johansson (Zwe) 4Kafelnikov (Rus) j (g) Rosset (Zwi) Steven (NZt) Escude (Fra) Damm (Tsj) Rene berg (ZAf) Nydahï (Zwe) Gollner (Dui) Tilistrom (Zwe) Qualifier geplaatste speler j Haarhuis (Ned) [Qualifier [~v Scheppingen (Nedl [krajicek (Nedj ~~(g) Rotterdams Duaülad/FS.'DFdJ —(2) Björkman (Zwe) •u 1 WINKEICINTRUM "Dï SCHOlVtR" Picoisopossoge 1. Copelte (ScWIevoor) Tel.: 010*4511849 Door Hans Schelling Rotterdam Raemon Sluiter is dicht bij een plaats in het hoofd schema van het wereldtennistoer- nooi in Ahoy'. De 19-jarige Rot terdammer won tijdens de kwali ficaties van Jan Kroslak en Wes ley Whitehouse, die vorig jaar het juniorentoernooi van Wimbledon won. Vandaag, op de beslissende dag van de kwalifieatiereeks, wacht voor de nummer 339 van de ATP- ranking de laatste klus. Sander Groen vormt zijn laatste obstakel. De linkshandige speler uit Eind hoven maakte een sterke indruk tegen Marzio Martelli, 122ste op de wereldranglijst. „Tegen Groen heb ik al jaren wil len spelen," bekent Raemon Slui ter, die vorig jaar in de laatste ron de van het kwalificatietoernooi door de Duitser Martin Sinner werd uitgeschakeld. „Hij speelt erg ontspannen en heeft veel bal gevoel. Ik hoop de vorm van het afgelopen weekend tegen hem voort te zetten, De nieuwe opzet van de kwalificaties bevalt mij wel, met elke dag een wedstrijd." Dat Sluiter de smaak in Ahoy' te pakken had. het de speler van TV Halfweg uit Spijkemsse vooral te gen Jan Kroslak zien. De Slovaak- se nummer 130 van dc wereld ranglijst nam m de derde set een 5-3 voorsprong en kreeg zelfs drie match-po mts. Sluiter toon de veerkracht en gaf Kroslak in de laatste vier games geen kans: 6- 7. 6-3. 7-5. Sluiter mocht trouwens toch met klagen, want hij ontving samen met zijn maatje Peter Wessels een wildcard voor het dubbeltoernooi. Het duo verloor drie weken gele den nog de finale van een Chal lenger in Lippstadt. De andere Nederlanders speelden geen grote rol van betekenis. Mar- tijn Beigraver en Fernon Wibter sneuvelden in de tweede ronde. Huib Troost werd als 'lucky loser' toegelaten, omdat de Belg Chris- tophe van Garsse zich met griep afmeldde. De 26-jarige Foortu- gaaler. die naar plaats 1021 is af gezakt. was niet opgewassen te gen Weslev Whitehouse (6-7, 4- 6). Feyenoord heeft het oefenpro gramma voor het nieuwe seizoen al rond. De spelers mogen op za terdag 11 juli al opdraven voor de eerste wedstrijd in de voorberei ding. Dat is een dag voordat het wereldkampioenschap voetbal in Frankrijk is afgelopen. De inter nationals van Feyenoord die naar het WK gaan, zullen daarom, on geacht het feit of zij in de finale te rechtkomen, langer vakantie krij gen. Van 16 tot 24 juli gaat de selectie op trainingskamp in Doorwerth. De traditionele open dag staat ge pland voor woensdag 5 augustus, op zaterdag 8 of zondag 9 augus tus treedt Feyenoord in de eigen Kuip aan tegen een buitenlandse topclub. Het volledige oefenprogramma is als volgt: 11 juli Voorschoten, 14 juli WSE (Waddinxveen), 17 juli Hatto Heim (Hattem), 18 juli SD- CP (Putten), 20 en 21 juli tegen stander nog niet bekend, 23 juli Stroe, 24 juü AGOW (Apeldoorn). Feyenoord is een samenwer kingsverband aangegaan met Le- gia Warschau. Het is de bedoeling dat grote talenten van de Poolse club bij Feyenoord stage gaan lo pen en dat in omgekeerde rich ting ook voetballers ervaring op gaan doen. Bonaventura Kalou keerde eind vorige week terug uit Burkina Fa- so, waar hij met Ivoorkust aan de Africa Cup deelnam. Zaterdag stond hij voor het eerst weer op de training en gisteren maakte hjj al 'Heef Xerxes ging vrijdagavond aan tafel voor bet traditionele Blauwwit mannetjes di ner. Maar liefst lllXerxanen vierden in res taurant Engels een feest dat klonk als een klok. Archivaris Bram Bos kreeg dit keer de mohikanen-cap uitgereikt. Jaap Vledder werd benoemd tot lid van verdienste. Ook de selecties van de zaterdag- en zondagafde ling feestten mee; maar beide teams liepen afgelopen weekend tegen een nederlaag op. Op de foto een aantal van de Mohikanen bij een, vlnn Hans van Dorssen, Toob Remmers, Dick van der Knaap, Frans van der Heide, Berry Janse, Coen Rijshouwer, Pieter Lutz, Hans Rijshouwer, Willem van 't Wout, Joop Brand en Bob Schelling. Beb van der Heijden zit gehurkt op de voorgrond. Foto Peter de Jcmg'Cor Vos. zijn debuut in de Kuip. Kalou: „Ik ben een gelukkig mens. Het is hier een stuk kouder, maar het stadion en de sfeer zijn zoveel mooier dan in Afrika." Oud'Feyenoorder John de Wolf, die vorige maand tegen NAC per brancard van het veld ging en ka potte enkelbanden had, maakte dit weekeinde zijn rentree op de Nederlandse velden. In record tempo was de centrale verdediger van Helmond Sport door vele re- validatie-uren en de 'magische' handen van Dick van Toom van zyn zware enkelblessure verlost. Vrijdagavond stond de "Wolfman' zodoende weer in het veld tegen Cambuur. Roy Makaay, samen met Ferdi Vierklau voor iets meer dan 30 müjoen gulden door Tenerife overgenomen van Vitesse, kan vandaag de dag op het Spaanse ei land nog steeds geen touw vast knopen aan het technisch beleid van Henk ten Cate, de trainer van de Arnhemse subtopper. De op Tenerife bijzonder popu laire Nederlandse spits over zijn laatste Vïtesse-jaar: „De eerste helft van vorig seizoen haalde ik als diepste spits, onder Leo Been hakker, een heel hoog niveau. Henk ten Cate kwam en we gin gen plotseling over op drie spit sen. Machlas in het centrum en ik op rechts. Waarom ik daar ben neergezet heb ik nooit begrepen. Als je goed speelt hoefje daarvoor toch niet gestraft te worden? Dan maar weg, dacht ik toen. Tot mijn stomme verbazing zie ik dat Vi tesse op het ogenblik wél met twee spitsen speelt. Wie het nog kan volgen mag het zeggen". Bij FC Groningen speelde Har- ris Huizingh gisteren tegen Spar ta zijn 350e competitiewedstrijd. Op 29 april 1984 debuteerde hij, ook tegen Sparta. Voor aanvang van Groningen- Sparta werden Marianne Timmer en haar vriend Kevin Overland gehuldigd in het Oosterpark-sta- dion. Ze kregen beiden een fiets. De clubs behoren tot de 'inven taris' van een kunstmatig-insemi- natiestation in Lagoa da Serra in Terwijl Regilio Tuur vorige week in Gleason's Gym New York zijn 'locker' leegde, legden in het trainingslokaal van de BV Crooswijk twee van zijn drie uitdagers de laatste hand aan hun voorbereiding op de confrontatie met de voormalig we reldkampioen, vanavond in de Schuttersveldhal. Oud-prof Toon Schuurmans (rechts) en uitbundig besnorde Cock Dul- laert wensten niets aan het toeval over te laten en trokken in de Pootstraat nog één keer de handschoenen aan. Gerrit Spaay, de derde senior die het vanavond in het kader van een verkiezingsavond van de Ouderenunie 55+ opneemt te gen Tuur, ontbrak op de laatste training. Hij was klaar voor Tuur. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad de staat Sao Paulo, dat Holland Genetics onlangs heeft overgeno men. Holland Genetics is een ver eniging onder firma, waarvan ne gen ki-coöperaties aandeelhouder zijn. Johan Cruijff is de aanvalsleider van het ideale voetbalelftal dat Franz Beckenbauer op verzoek van een Schots tv-station heeft sa mengesteld. 'Der Kaiser', tegen woordig voorzitter van Bayern München, zette 2ijn oud-ploegge noot Gerd Müller naast Cruijff in de spits. Pelë, Platini en Maradona zorgen achter deze twee voor de aanvoer. In het absolute sterrenteam ruim de Beckenbauer geen plaatsje voor zichzelf in. Hij gaf de voor keur aan Carlos Alberto in het hart van de defensie in combina tie met de Italiaan Claudio Genti le. De beste doelman uit de ge schiedenis. voor zover de Duitser die kende en kon beoordelen, is deRusLevJasjin. Het ideale elftal is: Jasjin (Rus); Amoros (Fra), Carlos Alberto (Bra) Gentile Ota), Cabrini (Ita); Mat- thaus (Dui), Pelé (Bra), Maradona (Arg), Platini (Fra); Müller (Dui), Cruijff (Ned). De Bulgaarse voetbalbond heeft 1.6 miljoen gulden van de Deut sche Bank geleend om de voetbal lers van het nationale elftal ach terstallige premies te betalen. De bond moet de spelers nog betalen voor het bereiken van de eindron de van het WK voetbal in Frank rijk. „We zijn niet onder de druk gezet door de spelers. We willen alleen onze beloftes nakomen," zei vice-president Michail Kassa- bov. De Bulgaarse voetbalbond wil de lening terugbetalen, zodra de wereldvoetbalbond FIFA de premies uitkeert van het WK. Behalve van 124 zeboe-achtige stieren zijn Limburgse rundvee houders mede-eigenaar van twee Braziliaanse voetbalclubs gewor den. Het antwoord op de vraag in welke divisie de teams spelen en of er Romario's onder de spelers schuilen, moet Guus Laeven schuldig blijven. De directeur van de Coöperatie Rundveeverbete ring Zuid (CR-Zuid) is nog niet in Brazilië geweest. UIT DE GEKSTE hoeken zijn de afgelopen maan den bij de WCS en de grootlandebjke accountants map pen en dozen tevoorschijn geto verd en die werden vervolgens ook allemaal onprotocollair uitge schud boven het aanrecht, want ze zochten maar één ding en dat was de verlossende bnef waarmee kon worden aangetoond dat de voetbalmakelaars Peter Gcrards en Sigi Lens tijdens het verhan delen van spelers het voorkeurs recht in klinkende munt hadden omgezet. Theo van Seggelen heeft als voor zitter van de WCS werkelijk geen dressoirkastje onbespied gelaten om het fijne ervan te weten te ko men. Hij heeft elk risico uitgeslo ten en inderdaad vorige week liep hij by KPNG pardoes tegen die al les verklarende brief aan en sindsdien weten we bijna nauw keurig hoeveel Gerards en Lens aan Vitesse, PSV. AZ en Roda JC hebben verdiend. Tot goed begrip van de verwar ring moet u weten dat Gerards en Lens op dat moment nog m dienst waren van de WCS en om nu te voorkomen dat ze vroegtijdig in hun kuif werden gepikt rommel den ze factureel ook nog een beet je samen Van Dalen. Maaskant en Van Ginkel. Nu is uitgekomen hoe dat ging. Gerards en Lens hadden de wetenschap en die an dere drie boden daar een leuke prijs voor. Ton van Dalen kwam deze week bij Barend Van Dorp uitleggen dat dit reiskosten scheelde. Hij trok er een gezicht bij van de verloren onschuld en besloot toen de aanval maar te openen op Van Seggelen. Dat laatste was slim en tegehjkoi- tijd een truc. Hij leidde daarmee de aandacht af van de vraag of Maaskant, Van Ginkel en hij de twee scmi-ambtenaren m verlei ding hadden gebracht. Bovendien had hij een brief meegebracht waaruit bleek dal Theo van Seg gelen op kosten van de Lens Gerard B.V. (Peja) naar Milaan was gevlogen en dat was natuur lijk koren op de molen van het RTL-tweetal. Alles kwam in beeld. Bovendien als een eigen primeur, terwijl je natuurlijk op je klompen kon aanvoelen dat Van Dalen die brief zelf had meege bracht om z'n eigen straatje schoon te vegen. Dat werd nog eens bevestigd toen hij ruim na zijn spreekbeurt nog een keer ruim het woord kreeg en mm of meer als tegenprestatie Van Seg gelen met het waswater mocht wegspoelen. Dat spel had ik door, Ik heb er geen idee van of de ko pers van al die informatie juri disch iets te verwijten valt. Het antwoord op die vraag is verder ook tamelijk ondergeschikt aan de kern van de onthulling, name lijk dat Lens en Gcrards de boel bij de WCS hebben geflest. Die hele vakbond is één grote vuilnis belt. Bovendien blijkt dat die twee kunnen liegen dat het gedrukt staat en het ergste van alles is dat met deze affaire onomkeerbaar bewezen is dat de clubs in hun ontwikkeling geen kant meer uit kunnen en dus min of meer ver plicht zijn om astronomische be dragen te betalen die buiten de voetballerij terecht komen. Jean-Mare Bosman heeft niet al leen de spelers een dienst bewe zen. Ook de makelaars. Terwijl de clubs berustend moeten toezien hoe ze worden uitgemolken. Milaan Het circus is weer be gonnen. Gaat-ie of blijft-ie? Voor zitter Massimo Moratti van Inter Milaan bevestigt dat het getouw trek om Ronaldo is begonnen. Voorlopig trekt Barcelona het hardst. De Spaanse club zou 150 miljoen gulden voor een terug keer van de Braziliaan over heb ben. Ronaldo verruilde vorig seizoen Barcelona voor Inter Milaan. Hij tekende er een tienjarig contract. De Braziliaan verdient per jaar 5,5 miljoen gulden netto. De zaakwaarnemers van Ronaldo hebben al een gesprek met Van Gaals Barcelona gehad. De eerste contacten dateren al van decem ber, de maand dat Ronaldo her en der zo'n beetje alle voetbalprijzen kwam ophalen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 10