19 F Wondertijd bij Spartaan'20 Sparta komt op toeren DRL stelt trainer en aanhang teleur SC Feyenoord niet opwindend, wel winnend Nieuwe opzet 5de en 6de klasse Rotterdams Dagblad Maandag 2 maart 1998 Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Wie wonderen wil verrichten moet geloof heb ben, in eigen kunnen en, bij een teamsport, in elkaar. De spe lers van Spartaan'20 hebben zich in de slotfase van de compe titie met ziel en zaligheid aan het lot van de tweedeklasser verbonden. De status van tweedeklasser is nog altijd niet ver loren, zeker niet na de verrassende 1-0 zege op DCV. Met nog vijf duels te gaan is het gat met Xerxes (derde van onderen) zes punten en dat met de rechtstreekse confrontatie over der tien dagen nog op het menu. Huub Hulst kent de wonder-repu- tatie van Spartaan'20 als geen an der. Bijna tien jaar geleden fun geerde de toenmalige jeugdtrai ner als gids op een miraculeuze ontsnappingstocht in de tweede klasse. Het wonder van Dordrecht (by Emma) moet middels via ge kopieerde krantenknipsels, opge hangen in de kleedkamer aan de Öldegaarde, de toen nog junioren tot grootse daden inspireren. In de beginfase van de ontmoe ting met DCV leek niets op een strijdplan. De Krimpcnse bezoe kers heersten op het tweede veld - hel hoofdterrein was 's och tends door niet tydig mgrypcn m een Brabants varkensbad omge toverd - /onder dat de Rotter dammers het opponenten echt moeilijk maakten. De nummer twee van de ranglijst profiteerde nauwelijks van die suprematie. De aanvallen waren fantasieloos, waardoor dc Spartaanse defensie simpel overeind bleef. Zelfs toen Guido Pfahl de doorgebroken Marlon Ruperti onderuit haalde en de gastheren met /.'n tienen verder moesten, wist DCV zich geen raad met de meerderheid. Trainer Peter Brumngs moet zijn Krimpenaren in de rust op hun plichten hebben gewezen. Doch na de pau/e was er slechts één elf tal dat bikkelde: Spartaan'20 In valler Archoen Rosinda compen seerde zijn gebrek aan tra min gs- arbeid volop in het veld. De mid denvelder incasseerde vlot een gele kaart, maar spoorde zijn teamgenoten tot een man-tegen- man-gevecht aan. Die loopgraven oorlog was aan DCV niet besteed. Ronald Cornelisse en Ton van Bremen zagen met lede ogen aan hoe hun medespelers steeds va ker de duels verloren. De thuisclub rook 'bloed'. ..Eén punt, daar hadden we mets aan." legde Huub Hulst uit. .Alleen winnen telde nog." Ricardo Wil le mse bediende zijn oefenmees- ter op z'n wenken. De aanvaller, die in zestien duels nog niet scoor de. was bij gebrek aan vorm uit de basis gelaten. In zyn kwartier sleurde Wiltcmse echter de lon gen uit zijn lijf. Het ene Krimpen- se foutje werd DCV dan (Mik nood lottig. Drie minuten voor het ein de veroverde Rosinda na slecht uitverdedigen de bal. bediende Michel Spierings op maat. die ver volgens de eer aan Willemse liet. Behendig kapte de spits ?yn te genstander uit. waarna Edwin DCV-danval- er Rob van Ésch(mid dert) wordt met de han den va*tge- houden door verdedigêr A ex van Ringelesteijn. Ari® den Boer (links) zal even later ook constateren dat Scheids rechter van den Berg laat doorspelen. FotoMichelBiertiui- zen/Cor Vcs van Ooyen het antwoord op de droge knai schuldig moest blij ven: 1-0 „Onze kansen zyn weer ge groeid," analyseerde Hulst, die de afgelopen week zyn contract met een jaar verlengde, de mogelijk heden. Aan zyn kunnen werd de afgelopen weken met getwijfeld. „Ik heb zelf aangegeven dat als er een bepaalde aversie vanuit de groep tegenover mijn persoontje bestond, men dat moest laten we ten. Het getuigt van vertrouwen in elkaar dat we besloten hebben om gewoon nog een jaar door te gaan." Spartaan'20-nCV 1-0 (0-0). 87 Ricardo Wil lende I Bijzonderheden: de warrig lei dende arbiter F AC van den Berg toonde Archoen Rosinda de gele kaart Spartaan'20: Kempen. Duurham. Kok. Van Ringeleiteijn, Cox. Pfahl. Brouwer(48 Rosmdal. Spierings. Heiland (76 Mijnalsi. Lansmans, Van Ncck DCV: Van Ooyen Vogels. Van Bremen, Ro nald Cornellsse. Tabbernee, Westbroek. Den Boer. Andre Cnrnelissc. Houmaine <65 Van WaUuml. Van E?ch (TO DeGmotl. Ruperti Door Ed Voortmeijer Rotterdam DRL is er niet in ge slaagd Puttershoek voor de twee de keer dit seizoen een loer te draaien. Eerder, aan de Putters- hoekse Eikenlaan, trokken de Rotterdamse leeuwen na een 2-0 achterstand met 2-4 aan het lang ste eind, maar gistermiddag in Lombardijen waren de rollen om gedraaid, DRL verloor met 2-3 en liet zijn trouwe aanhang letterlijk en figuurlijk in de kou staan. Trainer Stanley Rieborn vond dat ook. Hij zag het na afloop even he lemaal niet meer zitten en zei het gevoel te hebben gehad dat een vijftal van zijn pupillen zich tij dens de wedstrijd bewust had ver stopt. Rieborn s analyserende woorden waren zwarter dan zwart. „Ik heb me geschaamd. We misten weliswaar node Frank Everding, Ruud Rijsdijk en Dwight Maanster, maar die ab senten mogen er niet de oorzaak van zyn dat we de tweede helft niet hebben thuis gegeven en de eerste helft bijna met. Wij zijn no ta bene aan de beslissende fase bezig. Wat moet ik er verder van zeggen? Het was droevig. Ik voel me gigantisch in m'n hemd gezet. Wat er nu moet gebeuren? Ik weet het op dit moment echt met. Vol gende week spelen we voor de pe- riodetitel. Moet ik die gasten daar voor echt op scherp zetten?!" DRL heeft na de winterpauze nog geen wedstrijd gewonnen, maar ondanks de drie gelijke spelen te gen DCV. Xerxes en SVW was het veldspel de voorbije weken in elk geval nog redelijk. Het ontbrak de ploeg misschien aan een beetje geluk. Tegen Puttershoek was er geen bravoure, geen vertrouwen, geen durf. Niemand die het voor touw nam en niemand die, ordi nair gezegd, de zaak eens flink op naaide. Vooral het ontbreken van 'driftkikker' Ruud Rijsdijk, die door een enkelblessure enkele weken is uitgeschakeld, was merkbaar. AJleen in de eerste helft was het veldspel van DRL het aankijken nog enigszins waard. De gasthe ren schuwden de aanval met en hadden in de twaalfde minuut be paald pech toen Michel Phielixde bal naast knalde. Dezelfde Phielix zag twintig minuten later in kans rijke positie doelman Erwin For tuin redden. Puttershoek had daar in het eer ste bedrijf geen enkele scorings kans tegenover kunnen stellen, maar revancheerde zich dubbel en dwars na de thee. De formatie van oefenmeester Piet dc Ruiter, die nog een jaartje heeft bijgete kend, verraste met een agressieve start en zette z'n opponent reeds in de eerste de beste minuut van deel twee op een achterstand, Ri cardo Seton keerde in eerste in stantie nog de inzet van Orlando Uitterwerf. maar in de rebound was de DRL-goali? kansloos op de Ferry Ebbers (midden) looptjul chend weg. nadat hij DRL doelman Ri cardo Seton voor de eer ste keer heeft FotoMIchelBiertiui- pegel van Ferry Ebbers: 0-1. Het pleit voor DRL dat het zich aanvankelijk nog aardig van die snelle dreun wist te herstellen. Michel Phielix beëindigde in de zeventigste minuut een rush over de flank met een schot, dat af stuitte op de vuisten van doelman Erwin Fortuin. In de herkansing mikte hij echter raak: 1-1. In het vervolg was een hoofdrol weggelegd voor de Puttershoekse aanvaller Orlando Uitterwerf. Rappe 'OlÜe' deed lang niet alles goed. sprong zelfs uiterst slordig met diverse scoringskansen om, maar was wel de maker van twee doelpunten. In de 77ste minuut na een dieptepass van Ebbers en vier minuten later na een misluk te uittrap van Ricardo Seton. Via het lichaam van Uitterwerf ca ramboleerde het speeltuig achter de DRL-keeper in de touwen: 1-3. Dat Sacha Schalier de Rotterdam se achterstand in de slotfase nog verkleinde tot 2-3, mocht de pret in het Puttershoekse kamp niet drukken. Piet de Ruiter, stralend van geluk: „Het belangrijkste is dat we drie puntjes hebben ge pakt. Die hadden we hard nodig om boven de streep te blijven. Het wordt nog moeilijk, maar met de huidige inzet, ons sterkste punt, heb ik er alle vertrouwen in." DRDPuttershoek 2-3 (IMl). 46 Ferry Eb bers 0-1, 70 Michel Phielix 1-1. 77 en 81. Orlando Uittenverf 1-2 en 1-3, 89. Sacha Schalier 2-3. Bijioncterheden: De perfect leidende arbiter Willem Knops hield de kaarten op zak DRL: Seton; Chnua, Franken, De Groot, Vielvoye; Van der Linden. Rosengarten. Heeneman. Schalier. Phielix, Ormskirk Puttershoek: Fortuin. Naaktgeboren. Paasse. Van Vuurde, Lubbebnkhof, Van Gameren (80 Goudnaan). Leggedoom (46 Koopal), De Graaf. Los, Uitterwerf, Ebbers DoorArienSluyt Rotterdam Hans Maus erkende het na afloop ruiterlijk. „We speel den puur op het resultaat. Wehad- den een overwinning nodig." Van briljant voetbal, of iets wat daar op lijkt, was dan ook geen sprake tegen Argon (2-0). Op het terrein waar vooral gelykespelen in trek waren, kwamen de drie punten als een bevrijding. Voor de eerste maal in tien jaar was Sportclub Feyenoord namelijk met in de eerste helft van de rang lijst terug te vinden. Bij wie dat het meeste pijn deed? Bij Hans Maus natuurlijk, de man die nog steeds voor het kampioenschap wil gaan. „Niets is onmogelijk," liet hij verbaasde toehoorders we ten. Waren de spelers van SC Feye noord maar net zo gedreven als hun dril-instructor. Al was er te gen Argon, één plaats boven de Varkenoorders geklasseerd, bij een aantal spelers wel degelijk sprake van enige agressie. Dat was ook nodig tegen de Mijdrech ters, die fris en vooral enthousiast speelden. „Ik heb alles gepro beerd om te zorgen dat ze met ge zonde agressie zouden spelen. Ik ben blij dat ik daar iets van heb te ruggezien," expliceerde Maus. Het resulteerde wel in vijf Rotter damse gele kaarten, de bezoekers uit Mijdrecht klokten op vier. Na een half uur kantelde de wed strijd, nadat Argon-verdediger Er ik Haveman na een overtreding op Raymond Ruhtie zijn tweeue gele kaart kreeg. Was Argon daar voor zeer gevaarlijk voor het doel van Pim Doesburg, tegen tien op ponenten had de Sportclub nau welijks nog problemen met de vij andelijke aanvallers. Feyenoord speelde in de overtalsi- tuatie beheerst met als uitgangs punt vooral het houden van de nul. Daarin staagde de ploeg al weer voor de negende keer dit sei zoen. Een wonderschone treffer van invaller Alain Kooiman brak de ban in het wederom door wei nig mensen bijgewoonde duel. Hij nam een door de Mijdrechtse ver dediging weggewerkte bal in één Door Rob Weeda Rotterdam Maart is in voetbal land de maand, waarin belangrij ke beslissingen vallen. Wat dat betreft heeft Jan van deT Laan zijn elftal precies op tijd klaar. Kampioen zal Sparta niet meer worden. Tweede, derde of vierde ook niet. Daarvoor is de achter stand op de concurrentie veel te groot. Maar de titel van de derde periode behoort na de klinkende 7-0 tegen DONK - eerder won Sparta v -w deze periode al met 7- 1 van Alexandria'66 en met 4-1 van Cabauw - wel degelijk tot de mogelijkheden. Bij een monsterscore rijst altijd de vraag of de winnaar zo goed is cf de verliezer zo slecht. Bij hel duel tussen Sparta en de Sport vereniging DONK waren beide beweringen te verdedigen. Al voor rust van het door arbiter Mulders uit Vlaardingen geleide duel legde Sparta de opponent uit Gouda zijn wil op. Maar de over macht aan kwaliteit drukten de Rotterdammers slechts uit in één doelpunt. Een treffer bovendien, waarvoor de thuisclub na achttien minuten ook nog de medewer king nodig had van Gouwenaar Mark Lugthart. Zijn terugspeel bal immers, belandde buiten be reik van doelman Richard Venne- kerop de paal, waama Marvin Sa rimin maar voor het intikken had: 1-0. Met die stand werd ook de rust be reikt. En dus bleef er in de harten van de Goudse spelers hoop. Trai ner Gerard van Ruitenburg deel de dat optimisme van z'n spelers toen al lang niet meer. Want Van Riritenburg bp«pfte donders goed dat zijn elftal nog slechts leefde bij de gratie van Sparta. Drie kwartier later waren die vermoe dens bewaarheid en hing zijn elf tal als oud vuil in de kleedkamer. Nimmer in zijn twintige jarige loopbaan als oefenmeester slikte Van Ruitenburg een nederlaag van zeven tegen nul. Wat kon hij voor zinnigs zeggen? „Totaal weggespeeld," haalde hij de schouders op. .Alleen in het spel van Mark Lugthart en Niels Landsbergen zag ik positieve punten. Maar voor de rest? We hebben geluk gehad dat Sparta voor rust niet scherp was. Anders had het de dubbele cijfers zeker gehaald." En: „Nee, een schande is deze nederlaag niet. Sparta barst van de kwaliteit. In het meest gunstige geval pakt DONK nog de tweede periode. Laat ik er 'Y F1 RotterdamDani Moreno Borges en Marvin Satimin krijgen de ko mende weken de kansen om hun talenten op een hoger niveau te demonstreren. Beide aanvallers van Sparta-amateurs zijn geïnvi teerd om mee te trainen met de tweede profsselectie van Dolf Roks. maai' niet aan denken! Met ons ni veau hebben wij in de tweede klasse niets te zoeken. Laat DONK eerst maar eens een goede derde klasser worden." Mogelijkheden Van der Laan hoeft over een even tuele tweede klasseschap niet in te zitten. Hoewel zelf volgend sei zoen niet meer op Nieuw Vreelust actief, laat hij zijn opvolger Henk van Stee, gisteren als aandachtig toeschouwer aanwezig, maar niet van zins ook maar een woord over z*'n ♦^ekemstite *ob als trainer van de Sparta-amateurs los te la ten, straks een elftal na met mo gelijkheden. „Sparta voetbalt nu met de week makkelijker." vond Van der Laan. „Het elftal raakt eindelijk inge speeld." Zoals gisteren onder meer te zien was bij Spartas twee de (een combinatie tussen Mike Spencer en Dani Moreno Borges) en vijfde treffer, al was deze dan van Goudse makelij. De razend snelle combinatie die aan het doelpunt voorafging (Edgar de Pi- na Gomes. Lofti Amhaouch, Sati min en Moreno Borges), was er immers eentje van grote schoon heid. „Elk jaar zijn er te veel mutaties bij Sparta. Daarom presteert de ploeg tot aan de winterstop zo wis selvallig." legde Van der Laan uit. „Vandaag ben ik tevreden. Al hadden de loopacties van de spe lers in het eerste uur beter ge kund. Dan had er nog meer inge zeten." Sparta-DONK "-0 (1-0). 18 Marvin Salt- mm 1-0, 56 Dani Moreno Borges 2-0, 56 44), 75 Lofti Amhaouch (strafschop) 5-0.83 Gerben Langen (e d.) 6-0, 90 Martin Sati min 7-u Bijzonderheden: Geel voor Freek Mastwijk (Spartaj Sparta: Mauhus- van Deventer Mastwijk. Spork. Vermaas l<2. Bijl». Erwin van De venter. Schuurhuizen, Spencer. De Pina Gomes, Amhaouch. Satimin. Moreno Bor ges DONK: Venneker, Veerman. Akerboom. Kalmeijer, Langen: Kroop. (GO, Van der Wouden i. Lugthart. Landsbergen. Dessing. De Jong 1G Boukayoui, Anker keer op de slof. Onhoudbaar zeil de de inzet over doelman René Spanjeberg in het doel: 1-0. Marco van Brouwershaven kreeg eten daarna een unieke kans om de score uit te breiden, Vanaf de strafschopstip slaagde de verdedi ger er niet in de ba! langs doelman Spanjeberg te krijgen. In het tweede bedrijf gebeurde er lange tyd niets. De thuisploeg be perkte zich tot het consolideren van de voorsprong. Argon pro beerde wel door de Rotterdamse verdedigingslinie te breken, maar ontbeerde daarvoor mankracht en inventiviteit. Pim Doesburg had alleen moeite met een doorbraak van Richard Corts. In blessuretijd, verdubbelde in valler Patrick Altena, als basisspe ler in ongenade geraakt, de mar ge. Linkerverdediger Johan Stur- rus zwiepte de bal uit een vrije trap hoog voor het doel en de ge heel vrijstaande Altena kopte keurig in: 2-0. SC Feyenoord-Arson 2-0 <I4». 42. Alain Kooiman 1-0,90 Patrick Alten® 2-0 BDiofi- derhaden: Scheidsrechter Rijsbergen trok gele kaarten voor Wessel Weezenberg. John Kroon. Raymond Rohde, Marcel Lip puner, Alain Kooiman (allen SC riye- noord). Dennis Sluijk en Ennqtle Zscnu- schen (Argon) Aigon-speler Erik ffóveman kreeg in de eerste helft tweemaal geef Op merkelijk was hei feit dat de Rotterdamse (invaller) grensrechter Jan van Toren de ar biter tweemaal comgeetde Rysbergen trok geel voor Marcus de Jong, Van Toren wees op een overtreding van HaVeman. die vervolgens zyn tweede gele kaart kreeg Na de pauze trok de leidsman de tweede gele prent voor Marcel Lippuner, terwijl John Kroon de boosdoener was Grensrech ter Van Toren corrigeerde wedetom de SC Feyenoord; Doesburg. Van Brouwer shaven. Van der Heide, Kastelein, Stumis; Weezenberg (37. Kooiman). Lippuner (76 Altena). Kroon. Van Schyndel, Rohde (89. Heemskerk), Schouten Argon: Spanjeberg: De Jong. SJUijk. Have man. Den Ouden: Willemse, Van der VUst, Corts. Sluis. Beuk (70 Droog). Zschuschen. Rötterdam De opzet vbor de nieuw te vormen vijfde en zes de klasse zondagvoetbal voor volgend seizoen in het district West IV heeft de nodige conse quenties. Alle vermoedelijk 48 clubs die na deze competitie tot de betreffende klassen be horen, worden bijeen geveegd. Naar aanleiding daarvan wer den poules (voorronde) ge maakt, met als criteria regio nale indeling en juiste verde ling van vijfde- en zesde klas- seciubs naar sterkte. De nummers 1 en 2 van een poule gaan door naar serie A; de nummer 3 tot en met 6 naar serie B. De series A en B spelen daarna in klassen van acht teams. De nummers 1 en 2 van serie A (twee klassen) promo veren naar de 4e klasse. Daar naast spelen de vier periode kampioenen (twee perioden per afdeling) van ds serie A een reeks om twee promotie plaatsen. Daarbij spelen de vier kampioenen van de serie B (dus vier klassen van acht teams) om twee promotieplaat sen in de vierde klasse. Doel van dit alles is een meer aantrekkelijke competitie. Na het seizoen 1998/1999 wordt de nieuwe opzet geëvalueerd. Zondag hoofdklasse Nejlftinus voelt zich gepakt Rotterdam-* Neptunus hield geen prettig gevoel aan het duet met TONÊG1DO over. Dc Rotterdammers voelueu zich door het arbitrale trio gepakt. A: Tonegido-Neptunus 5-0 (B-fl). Maunce Lunenburg 1-0, Leen Steven? (strafschop) 2-0. Hörry de Haas 3-0 en 4-0. Mohammed Boulayoune 5-0. De bezoekers hadden het betere van het spel met kansen voor Amilcar dos Santos en Andy Lindenberg op de openingstreffer. Halverwege de wedstrijd vielen de goedspelênde Nilton Ramaiho en Mebmet van Elveren geblessseerd uit. Uit een vrije trap die doelman Max co van Krevel losliet werd het 1-0 Daar- ha kende de arbiter de thuisclub een strafschop toe. die door velen werd betwist De 3-0 kwam voort uit een bui- tenspelsltuatie. Bobby Radojevic kreeg vervolgens rood Voor een slaande beweging richting de grensrechter Daarna stortte de organisatie als een kaartenhuis ineen. Nederlaag Xerxes De toekomst blijft er voor Xerxes somber uitzien De 3-1 nederlaag bij DFC kwam gezien dc overwinningen van Slikkerveer en Puttershoek slecht uit. D: DFC-Xerxes .1-1 (1-0). Mischa van Loon (strafschop) 1-0, Jan Cohen 1-1, Sigmund Sewpersad 2-1, Jeroen Kleinhuis 3-1. Xerxes trad gehavend aan in Dordrecht. De selectie van de bezoekers is dermate klem dat er een beroep gedaan moest worden op oud-gedienden Melvin Tjin Tjoen Lim en Gert-Jan Pleysier, die het zeer naar be horen deden. Cesar Lopes, die alleen op het doe! afging, en Melvin Tjin Tjoen Lim, die door de doelman in het strafschopgebied werd neergehaald, konden hun elftal niet voor de nederlaag behoeden. Zondag derde klasse Knappe zege Overmaas Overmaas was blij met de knappe en broodnodige zege bij PFC: 1-2. Ook DHZ (2-3 bij OHW1 haalde de punten van Voorne-Putten. LMO kwam laat op dreef bij Fortuna, maar snelde daarna naar 4-1 D: PFC-övermaas 1-2 (0-2). Robert-John van Burg 0-1. Carlos Josias 0-2, Ralf den Ouden 1-2. De Varkenoorders stonden al binnen vijf minuten op 0-2, waama de wed strijd eigenlijk al gespeeld was. Raymond Kloosterziel miste een opgelegde mogelijkheid op 0-3. Na de aanslui tingstreffer kwamen de bezoekers niet meer in gevaar. Fwtuna Vl.-LMO 1*4 (1-0). Jeroen Witmus l-O, Bas Nos- sent l-l, Martin Monster 1-2, 1-3 en 14. Na de pep-talk van LMO-tramer Evert Trouw kwam er een bezeten LMO in het veld, dat geen genade kende met de Vlaardingers. Martin Monster maakte een echte hattrick. OHW-DHZ2-3 (M). John Roskam 1-0, Marcel Kunst 2-0. Rafaël Guinote 2-1, Michel Snijders 2-2, Ed Schut 2-3. Eef van Splunder miste voor de thuisclub de kans op 3-0. Uit de aansiuitingstreffer. die vlak voor rust viel. putten de bezoekers zoveel vertrouwen uit dat de drie punten als nog mee naar Varkenoord gingen. Hellevoetsluts-De Musschen 2-0 (1-0). Chris Meijburg 1-0, Mxchel de Kneger 2-0. Al binnen een minuut zagen de vogels debaltegen de paal vanhun gastheren spatten. De tegentreffers vielen aan het eind van de eerste en tweede helft. Kansen van Danny van *t Wout on Ryan Doll art werden niet benut. 7 oivlag vierde kla«se Zevenklapper TOGB TOGB haalde bij Zwarte Pijl uit; 2-7. In 4 H hield Aeolus koploper Transvalia op 3-3 en liep EDS verder in door Belvédère met 4-2 te verslaan. D: RKWIK-HWD 3-2 (2-2). Pio Fernandez 0-1, Raymond van Kolsteren 1-1, Pio Fernandez 1-2, Mike Sam Sin 2-2, Ramon de Ron 3-2. Marco Oomens en Joop van Rijthoven verspilden de mogelijkheden op 2-3, waarna de thuis ploeg de wedstrijd m de blessure-tijd naar zich toe trok. F: Zwarte Pljl-TOGB 2-7 (14). Dennis de Wekker 0-1, Vincent Switzar 0-2, Patrick Vermeulen (strafschop) 0-3, Sigmar Nora 1-3, Dennis Kntippe 14, Heiko de Haas 1-5, Pafrick Vermeulen 1*6, Raymond Kortzorg (strafschop) 2- 6, Dennis Knüppe 2-7. Pure verdedigingsfouten zorgden ervoor dat de thuisploeg al binnen vijf minuten tegen een 3-0 achterstand aankeek. Sigmar Nora, Erik Schreuder en Dino Tavares misten de mogelijkheden om de einduit slag draaglijk te maken. DiJettant-SchiebrOek'941-1 (0-0). John Bonte l-O, Ronald Schouten 2-1. Doelman Marco Mekken (Dilettant) kreeg al na een kwartier rood wegens natrappen, maar de be zoekers konden uit de numerieke meerderheid geen pro fijt trekken. G: WRw-Meeuwenpiaat 4-0 (1-0). Rick Rozenberg 1-0, P«ter Visser 2*0, Rick Rozenberg 3-0en 4-0. De gehaven de Hoogviieters maakten weinig klaar tegen bet even- eéns gehandicapte WRW. DCL-Abbenbroek 4-2 (3-0). Hakim Aberkan 1-0 (straf- Schop), 2*0 (strafschop) en 3-0, Ton van Ooyen 3-1, Hakim Aberkan 4-1. Wim Knops 4-2. Het begin van de wedstrijd werd getypeerd door het aftastende karakter, Nadat de thuisploeg het spel versnelde konden de gasten het tem po met meer bijbenen. SCO'M-Tediro 1-3 (0-1). Amovan der Spekteigen doel) 0- 1, Peter dc Jong 0-2 en 0-3. Martin Broersen (strafschop) 1-3. Op sportpark Oostbroek kroeg de thuisclub voetbal les met betrekking tot het afronden van kansen. Tediro had beduidend minder moeite met het benutten van de gecreëerde mogelijkheden. H: NOC-VOC 2-3 (1-1). Rogier Bal 0-1. Gerard Vermeulen 1-1, Gilles van der Hoeven 1-2, Gerard Vermeulen 2-2, Jaap-Jan de Jong 2-3. Ondanks het harde werken van NOC kon het niet bolwerken tegen het frivole VOC. Sporting Lodewijk Pioniers-DEH 04 (O-I), Handy Foy- turk 0-1, Raymond Hoogendoom 0-2, Handy Foyturk 0-3, Robert Kruif 04. In de eerste helft verzuimde de bezoe kers de doelrijke kansen af te maken Na de thee liep de aanvalsmathine vün de gasten echter gesmeerd. EDS-Beltedère 4-2 (2-1). Ralf Kraaievanger 1-0. Mark Boëijmeer 1-1. Ralf Kraaievanger 2*1. Gregory Dasburg 3- 1, Wim Wolters 3-2, Robert Hoek 4-2. Op een slecht veld. waflr goed voetbal niet mogelijk was, werd het zelfver trouwen van de bezoekers onderuit gehaald. EDS stormt onderwijl richting de koppositie. Aeolus-Transvalia 3-3 (1-1). Richard van der Graaff 1-0. Ronald Mulder 1-1, Richard van der Graaff 2-1( straf schop), Huib Rijsdijk 2-2, Richard van der Graaff 3-2. Marcel van der Wielen 3-3. Koploper Transvalia liep een week voor de topper bij EDS averij op. In de laatste mi nuut kregen de bezoekers, in de persoon van Robert van der Wielen, zelfs een kans op de overwinning. Hij schoot echter inhet zijnet. Zondag vijfde klasse The Harv&rds onderuit The Harvards (5 D) zal zich vermoedelijk op de nacompc- titie moeten richten. De Rotterdammers verloren de top per tegen MSV*7l met 2-3. Jai Hind blijft de lijstaanvoer der op twee punten volgen na de 4-1 overwinning op SC Maasstad. BZC'95 boekte een zege voor het zelfvertrou wen op Rockanje: 4-2. Koploper ESTO is er bijna in de vijfde klasse C. De Bode- graafse club klopte Nieuvrerkerk met 4-0 Blydorp moest bij Vierpolders genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Zondag zesde klasse RVC'33 is er bijna Ook bij RVC'33 (zesde klasse D) kan de vlag bijna in top. De Reeuwijkers klopten De Roef met 3-0. terwijl concur rent SC Kralingen zich onaangenaam liet verrassen door Real Parbo: 2-1. RTG maakte het in 6 E koploper Dirksland wel lastig: 34. opvallend WaslictvexuvsvanDOZ tegenkEi: u-2. HtUe- sluis wéés RMC Atlas met 2-1 terug. VOETBAL Jos van Eek hoopt volgend seizoen aan de slag te gaan bij de technische staf van Dordrecht'90 De speler van Groote Lindt loopt zo goed als zeker dan mee bij het eersteen het tweede elftal. Daarnaast is het de be doeling dat hij analyses van de komende regenstander maakt, Als actief speler verwacht de Rotterdammer m de hieuwe competitie actief te zijn voor het Waaiwijkse

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5