23 Het succes van een fusieclub Damclub Constant kan eeuwfeest in eerste klasse vieren Basketballers uit EK-race Snelwiek-handbaisters op weg naar de bloemen Beschamend optreden volleyballers Capelle Regionale samenstelling Metselaars Russische tennismeisjes winnen EK Feest bij keratefamilie Riharie Bakker leidt cricketers naar Zuid-Afrika Volleybalsters missen kansen Ernst Phieüx ongeslagen OZC al meteen naar de overgangsklasse, maar Trekvogels is bijna exit Hockeysters maken snel verslagen indruk Poloërs Rotterdam stunten tegen Katwijk Rentree Van der Does doet tafeltennissers goed Schakers Shah Mata doen naam eer aan Driebanders blijven in grote spanning Rotterdams Dagblad Maandag 2 maart 1998 Rotterdam Het tennisteam van het Scheven ingse De Metselaars komt komend vooija«.r uit in de hoofdklasse met spelers uit Rot terdam en omstreken. De Poortugaler Huib Troost ver ruilde TV Halfweg uit Spijkenisse namelijk voor de Mets. De Rotter damse Linda Nirmantsverdriet en Wouter Standaart uit Slie- dreeht spelen al jaren in de bad plaats. waar Claudia Reimering weer terugkeert na een avontuur bij het Apeldoomse De Manege. Rotterdam Rusland heeft giste ren mTenmscenlrum IJsselmon- de de Novotel Cup gewonnen. Het Europees teamkampioenschap viKir meisjes tot en met veertien jaar kende een spannende finale. Het als eerste geplaatste Rusland versloeg Tsjech ie in het dubbel spel van de beslissende set met 9-7. omdat de derde set bij dit evenement geen tie-break kent. Li na Krasnorutskaya, de Russi sche nummer één van Europa in haar leeftijdsklasse, versloeg Eva Barnerova: 7-5. 6-1. Belgje werd derde door een 3-0 zege op Engeland. Rotterdam Richard Biharic (18) en zijn broer Amit (14) zijn natio naal ka ra tekam pioen geworden van de Japan Karate Association (JKA). In Barnevetd legde Ri chard Biharie beslag op de titel bij de junioren. Amit Biharie was de vaardigste in de leeftijdsklasse van 13 tot 15 jaar(kadetten). Rotterdam Het nationale ene- ketteam. dat van 13 tot 30 maart op oefentoernee gaat naar Zuid- Afrika. staat bij absentie van aan voerder Tim de Loede onder lei ding van VOC'er Davy Bakker. Daarmee treedt hij in de voetspo ren van zijn vader Anton, die die post ook ooit beheerde. De VOC'ers Klaas-Jan van Noort- wijk en Eldcrl Frank zijn geselec teerd. alsmede Roland Lefèbvre en Bas Zuiderenl. die voorde Rot terdamse hoofdklasser hebben gespeeld. Van de Schïedamse clubs zijn Sebastiaan Gokke en Marcel Schewe (beiden van lands kampioen Excels ior'20) en de Hermes-spelers Jasper Beijer en Nick Statham uitgenodigd. De trip naar Zuid-Afrika is de eer ste stap in de richting van het jaar 2001. In dat jaar zal Nederland op nieuw proberen om kwalificatie af te dwóngen voor de A-groep, een missie die vorig jaar in Maleisië jammerlijk mislukte. In Zuid- Afrika staan vijf eendaagse wed strijden en een driedaagse wed strijd op het programma. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben het tegen Bijnen IWVK lelijk laten liggen. De Rotterdamse studentes verloren met 1-3. De setstanden waren 15-5.12-15,13-15 en 11-15. Tot halverwege de tweede set had Alcazar het beste van het spel. De ploeg had wel het excuus dat Annemarie Duburck en de zieke Joekc van Aalst ontbraken. Maar volgens coach Teus Heuvelman zat het verschil ook in het feit dat voor zijn ploeg niets meer op het spel stond, terwijl tegenstander Bijnen I/VVK moest afrekenen met mogelijke degradatie. Rotterdam Ernst Phieüx van driebandenvereniging Biljarta Bi- zarra is kampioen geworden in de eerste klasse driebanden-groot. De Rotterdammmer bleef onge slagen en speelde het schitteren de moyenne van 0.903. Dik Vis (De Maasstad) werd met vier ver- liespunten tweede. Het districtskampioenschap van de derde klasse bandstoten is ver overd door Henk van Schijndei van BV Boulevard Zuid. De Rot terdammer behaalde elf wed- strijdpunten en een algemeen ge middelde van 2.00. ïn de voorronde naar de Finale had de Rotterdammer al promotie bewerkstelligd. Trekvogels kon het in ver dedtgend op zicht totaal met bolwer ken tegen re- giogenoot KV Vlaardingen: 2515. FotoCor Rotterdam Al in het eerste sei zoen als fusieclub is OZC doorge drongen tot de overgangsklasse in de zaalcompetitie. Doordat ri vaal Snel zaterdag al onderuit ging bij Animo (18-13), waren de Tuindorpers voor aanvang van hun eigen wedstrijd tegen Keep Fit van gistermiddag niet meer te achterhalen. Uiteraard deden ze wel hun sportieve plicht: 23-14. Dc titel is een zeer fraai succes, mdt ook trainer-coach Aad van Herk. dit zijn contract met een jaar verlengde. „Ik vind OZC de terechte kampioen, omdat we de titel m een zo* sterke poule heb ben behaald." analyseert hij. „Snel en Animo staan immers, evenals wij. bovenaan in de veld- competitie. Ons team heeft echter de meeste routine en dat buiten we knap uit. Ik denk dat wij ons kunnen handhaven in de over gangsklasse." Aanvoerder Peter van den Herik ziet de titel als een grote slap in de goede richting én een bewijs dat bij de fusie (De Overkanters Het Zuiden) de prestaties en ge zelligheid hand in hand gaan. OZC's jonge talent Chrisje van der Meer is opgetogen: „Door de combinatie van routine, individu ele klasse en het goede samenspel hebben wij dit bereikt." besluit zij. Tegen Keep Fit leefden de kampi oenen zich uit: 23-14. Gert Jan Winkelhuvzen (?x), Alex Groene- veld (5x1 en Peter van den Herik f4x) waren de topschutters. Stadgenoot Trekvogels staat na de 15-25 nederlaag tegen kampi oen Vlaardingen op de rand van degradatie. Bij winst in de laatste partijen tegen Tilburg (thuis) en IJsselvogels (uit) zit er wellicht nog een beslissingsduel met HKC WTON heeft na de forse nederlaag bij Swift, Middelburg (25-12» zo waar nog de kansen op hanc ha- ving in de overgangsklasse I- in eigen hand. Als de wedstrijd 'e- gen ADO. komende zaterdag in de Zevenkamphal. wordt gewonnen, blijft de ploeg van Eric van Vier- sen behouden voor de overgangs klasse. De roodwitten troffen Swift in een uitstekende vorm aan en keken halverwege al tegen een 16-6 ach terstand aan. De rest was slechts voor de statistiek: 25-12. Rotterdam In de voorlaatste speelronde in de tweede klasse C is damclub Constant in eigen huis kampioen geworden. De Rotter dammers versloegen RDG-DIO 2 met 13-7 en behielden daardoor hun voorsprong van drie punten op de nummer twee. Den Haag. Constant bestaat in 1999 honderd jaar en kan die mijlpaal dus vie ren in de eerste klasse. De Rotterdammers hadden dit seizoen slechts tweemaal een in valler nodig. Ook zaterdag moest Radjmder Jharup wegens werk zaamheden afzeggen. Maar voor zitter Piet dc Regt maakte een gouden invalbeurt. Topscorer Tegen zijn tegenstander haalde hij al vroeg in de wedstrijd vernie tigend uit. waarna hij na de 2-0 voorsprong heel monter in zijn kostuum rondliep. Na het vierde speeluur kwam topspeler Ben Smeenk na een strak positioneel duel tot remise. Teamleider Jaap Riesenkamp overspeelde de sterkste speler van de tegenpartij met speels gemak en verstevigde zijn positie als topscorer van deze klasse. Toch werd deze 5-1 voorsprong genivelleerd. Na het eerste verlies van dit seizoen van Gerard Meijer zag Anthony Keijzer door een ogenschijnlijk simpele zet van zijn tegenstander plotseling ais donderslag bij heldere hemel schijfver lies en part ijver lies aan komen. Toch zag hel er gezien de situaties op de andere borden rooskleurig uit voor Constant. Een standaardcombinatie van Rcmco Blomsma resulteerde in een drie-om-drie-postitie. die er op het eerste gezicht remise-ach- tig uitzag. Maar een ingecalcu leerde finesse van de Rotterdam mer zette de thuisploeg op een 7-5 voorsprong. Hierna stevende Hu mphrey Voorburg op een veilige puntendelmg af. In een materieel gelijke positie stond Frits van Gaans huizenhoog gewonnen: 10- 6. Socrinder Ja gram bracht de winnende punten binnen door zijn tegenspeler in een over machtseindspel tot overgave te dwingen. In een positie waarin ve len zouden opgeven, vocht de 77- jarige Acca Bizot verder. Deze oud-WK-ganger wist door strijd lust toch nog remise uit het vuur te slepen. Charloi? won in de tweede klasse met 12-8 van Schiedani-2 en lijkt daarmee degradatie naar de pro vinciale hoofdklasse te hebben af gewend. De ploeg moet in de slot- ronde tenminste gelijkspelen te gen 's-Gra ven polder De dammers van Constant kunnenjuichen na hunglorieii- ze kampioenschap. Een vol gend feestnadertalsnel, want volgend jaar bestaat de club precies honderd jaar. Foto wichel BiertlulzerVCor Vos Den Bosch Het Nederlands bas ketbalteam heeft zaterdagavond in Den Bosch de EK-kwalifieatie- wedslrijd in poule D tegen Kroa tië verloren. Door de 67-79 neder laag kan Nederland zich zo goed als zeker niet meer plaatsen voor het EK'99 in Frankrijk. Het Nederlands team had, om in de race te blijven voor het eind- toemooi, van Kroatië moeten win nen. De mannen van bondscoach Lucien van Kersschaever, die woensdag nog knap Estland had den verslagen, lieten de kans op een overwinning in de eerste helft schieten. Nederland maakte in de eerste twintig minuten een matte indruk en was zwak in de re bound. Vooral de Kroatische aan valler Rada profiteerde van de fouten. Ondanks doeltreffende acties van Eric van der Sluis, de vervanger van de geblesseerde Okke te Vel de, liep Kroatië uil naar een 3548 voorsprong bij rust. In de tweede helft speelde Oranje feller. Van Kersschaever wijzigde zijn verde diging en liet één-op-één spelen. Onder aanvoering van Den Bosch-speler Marcel Huybens be gon Nederland aan een inhaalra ce. Kroatië liet de basketballers niet langszij komen en bereikte een voudig de 67-79 winst. Geert Ham- mink en Mike Nahar werden hard verdedigd, vooral door de 2,10 me ter lange Rada. De aanvaller van het Griekse Panathinaokos maak te voor Kroatië 25 punten. Nahar, ook actief in de Griekse competi tie bij Aris BC, verzamelde voor Nederland 22 punten. Van Kersschaever was na afloop niet geheel ontevreden, maar gaf toe dal zijn ploeg in de eerste hein de winst had laten liggen. ,,Er had misschien meer ingezeten. In het begin was er te weinig aanvallend initiatief en lieten we teveel re bounds liggen." Toch ziet de bondscoach de toe komst hoopvol tegemoet: „Ik denk dat Kroatië een van de sterkste teams uit Europa is. We Marcel Huybens neemtde Kroatische basketonder vuur. Hij was de ieider van de Nederlandse aanval, maarkon de nederlaag ook nietvoorkomen. Het EK'99 kunnen Huybensenzijnteamgenoten Wel Vergeten. Foto Juan Vrijdag/ANP laten ons niet uit het veld slaan door deze nederlaag. We hebben duidelijk ten opzichte van vorig jaar november progressie ge maakt en we gaan de laatste vijf wedstrijden spelen voor wat we waard zijn. Deze zomer gaan we hard aan onze kracht en conditie werken." Nederland speelt de eerstvolgende kwalificatiewed strijd op 25 november tegen IJs land. RotterdamDoor de 20-17 winst op directe concurrent ODIS kan Snelwiek het kampioenschap in de derde divisie eigenlijk niet meer ontgaan. Met nog twee wedstrijden te gaan staan de Rotterdamse handbalvrouwen vier punten voor. Ook de Snel- wiek-marmen blijven in de titel race na de 24-15 winst op Aals meer. De handballers van Ato- mium'61 hadden aan een goed eerste kwartier voldoende om EDH af te schudden 28-19. De Snelwiek-vrouwen kenden een zeer flitsende start tegen OD13. Door snel spel en een soli de verdediging werd een 7-1 voorsprong genomen. De wed strijd leek toen al een gelopen koers, maar via snelle tegenaan vallen bracht ODIS zichzelf weer >n de wedstrijd: 9-9, Na de pauze 11-9) werd er een tijdlang niet gescoord. Maar nadat Snel wiek eenmaal de ban had gebro ken, '"as het pleit beslecht. ODIS ging te gehaast op zoek naar de nieuwe aansluiting en daar maakte Snelwiek gerouti neerd gebruik van. De bevrij ding kwam bij 20*17. Gejuich en applaus vielen de vrouwen ten deel. Eén van de redenen voor het succes is de samenwerking tussen trainer Mickey Zomic en de vrouwenselectie. Zomic heeft er in één seizoen een hecht team van gemaakt, maar erkent dat de groep wel 'wat aan de oude kant' is: „We willen dan ook graag aanwas van anderen om in de tweede di visie succesvol te kunnen zijn," De mannen van Atomium'61 zetten in het eerste kwartier EDH meteen onder druk en die kwamen de Delftenaren niet meer te boven. A) snel kwamen de Rotterdammers op een voor sprong van zeven doelpunten. Daarna zakte het speelniveau enigszins, maar trainer Lotfi Ben Salah was blij dat dat niet ten koste ging van de voor sprong. Onder de bezielende lei ding van Patrick van der Vliet werd daarna de 28-19 winst pro bleemloos veiliggesteld. Snelvriek blijft met nog twee wedstrijden te gaan hopen op een misstap van koploper Nijen- rodes. Gezien de 24-15 winst op Aalsmeer, met Michael de Mi randa en keeper René Jansen als uitblinkers, doet de ploeg uit Rotterdam-Zuid er zelf alles aan om schadevrij te blijven. Assen Ze leken de zaak net weer goed op de rails te hebben. De volleyballers van Alcom/Capel- le hadden de laatste twee wed strijden. tegen Zwolle en AMVJ, duidelijk en met goed volleybal gewonnen, maar afgelopen zater dag was het weer minder dan ma tig. Tegen Sudosa, nota bene de hekkensluiter van de eredivisie, ging het mis. Capelle verloor zijn laatste reguliere competitiewed strijd van dit seizoen van de Dren ten. Weliswaar met klein verschil (2-1). maar toch. De nederlaag kon haast niet onge lukkiger komen. De play-offs ko men eraan, het bekertoernooi na dert zijn ontknoping en in beide speelt Capelle een rol. De mannen van trainer/coach Pieter Jan Leeuwerink dienen nu een extra wedstrijd te spelen om te bepalen wie na de 'gewone' competitie de vierde plaats inneemt en wie de vijfde. Capelle en Vrevok hebben evenveel punten (22) na achttien wedstrijden en spelen in de 'bar rage* hoe dan ook tegen elkaar, maar moeten zaterdag onderling uitmaken welke ploeg in de 'best of three'-serie twpe keer thuis mag spelen. De onverwachte nederlaag van za terdag was volgens Leeuwerink mede te wijten aan een nieuw lijstje blessures. .Als je weer een week lang met zeven, acht spelers traint en dus weer niet kan doen wat je wil. is een achterstand zo opgelopen.'* Rotterdam De hockeysters van Rotterdam maak ten tegen Amsterdam snel een verslagen indruk. Binnen twintig minuten leidde de koploper door per soonlijke fouten van de Rotterdamsen al met 4-0. De meeste speelsters bleven onder hun normale niveau, al veranderde dat na rust. Toen kroop de ploeg van de Beekweg meer uit de schulp en forceerde het vier strafcomers op rij. Boukje Vermeulen miste een strafbal. Amsterdam, HGC en Den Bosch zijn al ze ker van de play-offs. De mannen van Rotterdam deden het niet veel beter in de overgargsklasse A: 2-1 verlies tegen koploper Alkmaar. De zwakke eerste helft werd al afgesloten met die achterstand. Jan Jaap de Vin zorgde uit een strafcorner voor de aansluitende treffer, Daarna deed Rotterdam verwoede pogingen de gelijkmaker te forceren, maar veel kansen leverde dat niet op. Door deze nederlaag liep de achterstand van Rotter dam op de koploper op tot drie punten. Victoria zag in dezelfde klasse het duel tegen laren somber in. Af gelopen week oefende de KraJingse club met weinig succes tegen HCKZ: 5-0. Op de slechte generale volg de echter een fraai herstel. Victoria kwam door Frank Jan van Waveren op een 0-2 voorsprong en Mark Lan- gemeijer bepaalde de ruststand op 0-3. Docr opnieuw Van Waveren kwamen de Kralingers op een 04 voor sprong. Laren redde de eer. maar de Victorianen had den door Kees Kruythoff het laatste woord: 2-5. In de overgangsklasse B beeft Leonidas zich omhoog gewerkt. Na een zwakke start volgde een serie over winningen, waaronder tegen HIC: 3-1, met treffers van Lex van Horssen (2x) en Albert Bruggeman. De vrouwen van Victoria hoeven nog niet te wanho pen. Hoewel tegen Zwolle een overwinning was ge pland, eindigde het duel in 0-0. De Kralingers waren iets sterker, maar maakten de kansen niet af. Rotterdam Het waterpoloteam van Rotterdam heeft in de tweede klasse A voor een daverende ver rassing gezorgd door Katwijk, de nummer twee van de ranglijst, in eigen huis te verslaan. Met de 6-7 winst konden ze twee belangrijke punten in de de gradatiestrijd meenemen naar huis. Rotterdam dankte de zege aan de goede counter. SVH stelde in 2A hopeloos teleur door voor eigen pu bliek van Hoorn te verliezen. De 5-9 eindstand sprak boekdelen. De thuisclub speelde dramatisch slecht. Spartaan sleepte in 3E een verdienstelijk gelijkspel tegen Poseidon'56 in de wacht. Met nog vier minuten op de klok leek bij een 3-8 achterstand een nederlaag schier onafwendbaar. „Maar toen sloeg bij ons de vlam in de pan,'1 geloofde ook, doelman Hans Schu ring zijn ogen niet. Het anders zo moeizaam scoren de Spartaan rondde aanval op aanval met het maxi male rendement af. In de laatste minuut resulteerde dat zelfs nog in twee treffers: 8-8. Het was voor de thuisclub een belangrijk punt. RW ging volgens verwachting in 3E duidelijk on deruit bij Hieronymus: 5-13. Rotterdam De terugkeer van Remco van der Does bij Twenty One Up betekent een belangrijke verster king voor de Rotterdamse derde divisionist. De tafel tennisser scoorde in de thuiswedstrijd tegen degra datiekandidaat SVO zyn vierde hattrick in vijf wed strijden. Van der Does legde daarmee de basis voor de 7-3 zege. Twenty One Up staat nu op de tweede plaats, met een wedstrijd meer gespeeld dan koplo per Good Luck. Bjj de vrouwen hield het in de derde divisie spelende FVT/Visser het hooggekiasseerde Lutoin bedwang: 5-5. Rotterdam In de bekercompetitie van de Rotter damse schaakbond heeft Shah Mata zonder een ver- liespartij buurtgenoot Charlois/Europoort met 3-1 verslagen en de halve finale bereikt. De zegereeks van Hillegersberg, zowel in de nationale als in de re gionale strijd om de beide trotëeen, werd voortgezet met 3-1 winst op Het Zwarte Paard uit Schiedam. Het was het elfde bekersucces op rij van het kwartet Pietrow/Tjong Tjin Joe/Wirschell/Naaykens. Cabailo Blanco schoof het Nieuw-Beijerlandse Rokado met 3,5-0.5 opzij. Spijkenisse schakelde Dordrecht met 2.5-1,5 uit. Het VSB-jubileum toernooi van Het Zwarte Paard werd in de top-zeskamp met 4 punten uit 5 partijen (25 minuten bedenktijd) ongeslagen gewonnen door Barendrechter Martin Roobol. Dolf Meijer (RSR/Ivoren Toren) is de nieuwe knock-out-kampioen van de RSB. De jeugdkampi oen van 1996 zegevierde in de finale over Richard Kraan, in datzelfde jaar KO-titelhouder. Rotterdam De twee Rotterdamse eredivisieteams driebanden moeten dit seizoen tot het laatste duel vechten voor lijfsbehoud in de hoogste klasse. Het krachtsverschil in de onderste regionen is uiterst ge ring. Geveke Verlichting putte enigszins moed uit de winst in de derby tegen Tegelhal Zuid, 6-2. Vervelend voor het team uit Rotterdam Zuid was dat het door de ziekte van Richard Bitalis en de vakantie van Frans Beelderbos niet in staat was om met een compleet team aan te treden. Daardoor moest sowie so één partij verloren worden gegeven. Schaduw over de tweestrijd was bovendien de mede deling, die Ad Koorevaar in de pauze van zijn partij kreeg, dat zijn vader was overleden. De Zwijndrecht- se speler bedacht zich, maar speelde niettemin zijn partij tegen de Duitser Hans-Jürgen Kühl uit. Koore vaar won met 5040 (32) en speelde ondanks de on heilstijding toch nog anderhalf moyenne. Ook Leon Smolders won voor Geveke van Jan Ver kijk. De zaaihouder uit Zuid speelt de laatste weken sterk, maar kon tegen de Belg alleen maar achtervol gen. Niettemin kwam de 5042 eindstand in 33 beur ten op 1.272 aan partijgemiddelde voor Verkijk uit. Smolders liet 1.515 noteren. Tussen Danny Breur en gelegenheidskopman Dick van Uum werd het ook een achtervolgingsrace. Van Uum produceerde in zijn tweede beurt een serie van tien en leidde toen met 13-0. De achterstand kwam Danny Breur niet meer te boven, waardoor hij met 30-50 in 33 pogingen van zijn leeftijdgenoot verloor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7