24 CKC Maassluis viert hoogtepunt in historie WK legt onervaren HBSS op pijnbank Seizoen lijkt over voor HVO m\ Gepromoveerde korfbalploeg neemt afscheid van Edwin 'Brasil' Zeegers Sterk slot Deltasport Rijnmond wint 'een suffe pot' Vlaardingse handbaldagen Juventus kan weer winnen VFC gaat in beroep tegen opgelegde straf Cion loert op periodetitei Hoogendoorn kan ook vlaggen Viermaal André Vink voor HSC ODO mist heilige vuur NOAD haakt definitief af Rotterdams Dagblad Maandag 2 maart 1998 leiderdorpEen aardig slotoffen- sief heeft Deltasport, titelkandi daat in de tweede klasse C, zater dag in Leiderdorp alsnog de winst opgeleverd. Tegen RCL. dat man moedig knokt tegen degradatie, was het met nog twee minuten 1- 1, maar door doelpunten Jarno van der Wilde en Patrick Lense link nam de ploeg van trainer Ton Pattinama toch nog een 3-1 zege mee naar de Broekpolder. Ard Oosterlee bracht RCL aan de leiding en kort na de rust zorgde Ahmed Bouchriet voor de gelijk maker. Waar RCL dacht een punt je te verdienen kwam de thuis ploeg door de late Vlaardingse treffers nog bedrogen uit. In de eerste episode was Deltasport tweemaal goed weggekomen. Er werd een bal van de lijn en één in zet belandde op de lat. Hamid Bouchriet van Deltasport kreeg- een gele kaart. Vught„Het was gewoon een suf fe pot, maai wel heel nuttig voor ons." Het commentaar van uit blinker Carl Schot sprak boekde len. De volleyballers van Rijn mond wonnen zaterdag heel sim pel met 3-0 van WC en klommen dankzij de winst verder weg van de degradatiezone in de eerste di visie B. In Vught hadden de Schiedam mers het de eerste set nog het moeilijkst tegen de nummer vier van de ranglijst. Met 16-14 werd deel één afgeloten, de tweede epi sodeverliep eenvoudiger: 15-9. Na iets meer dan uur was de 3-0 winst dankzij de 15-11 setzege een feit. VlaardingenHandbalvereniging WIK is komende zomer de organi sator van een internationaal toer nooi voor mannenploegen dat als 'De Vlaardingse handbaldagen' de boeken in zal gaan. De West- wijkhal vormt het decor voor het sportevenement dat zaterdag 29 en zondag 30 augustus wordt ge houden. „Het financiële plaatje," zegt Wil Plugge, trainer van de mannen- formatie en mede-organisator, „is rond. Er komen ploegen uit ondfe- re Rusland, Duitsland, Nederland en België. De zaterdag is vóór de poulewedstrijden, 's avonds heb ben we in de sporthal een grote feestavond en de zondag is de Het team van Plugge komt zon dag in de WestwijkhaJ voor de competitie in actie tegen BEVO, de koploper in de eerste divisie. WIK neemt een gedeelde derde plaats in en heeft al geruime tijd geen kampioenskansen meer. Plugges motto: 'Eindigen bij de eerste drie'. Schiedam - De opgaande lijn zit er weer in en de aansluiting bij de middenmoot op de ranglijst van de promotiedivisie is 'onvermij delijk'. De basketballers van Ju ventus kunnen weer wat opge- luchter adem halen. De overwin ning op Early Bird (71-65) van za terdag lijkt de bevestiging van het herstel van het Schiedamse top- basketbal. „Een beetje tam, dat wel," karak teriseerde Ronald van Ooijen (16 punten) de wedstrijd. „Maar wij hebben redelijk gespeeld. De on derlinge verstandhouding is weer goed en wc kunnen beter met de situatie omgaan." Volgens Van Ooijen is daarmee een degelijke basis gelegd voor een positieve toekomst. Met een nieuwe trainer-coach, want na het vertrek van Aijan de Bruin is er nog geen echte opvolger. Tegen Early Bird had Petra Weeda welis waar de touwtjes weer in handen, maar haar ambities stroken niet met de belangen van Juventus. De Schiedammers kwamen in de Margriethal overigens al vrij snel op een voorsprong maar verspeel den (na een 36-27 ruststand) het overwicht in de tweede helft. Dat leidde tot een lichte voorsprong van Early Bird, maar in de slotfa se kwam Juventus toch weer tij dig overeind.. Ook Vladan Jankovic (15) en Je roen van Schaik (12) kwamen in de dubbele cijfers. The Jump uit Noordwijkerhout was afgelopen weekeinde de te genstander van de Juventus- vrouwen. De ploeg van coach Mar tin van Dijk won de inhaalwed strijd in de Zuid-Hollandse dui nen met 55-59, maar kon die be slissing pas in de allerlaatste se conden van de wedstrijd forceren. Toen benutte Karin van de Woes- tijne vier vrije worpen. Door Bas van den Berg Vlaardingen - Waar het bestuur van KMD haar bewondering uitsprak over het spel van HVO gingen de punten (2-4) naar het Westland. In kwalitatief opzicht waren de Vlaardingers een maatje te groot voor de opponent, alieen ontbeer de de ploeg enige vorm van bele ving en agressie. Het scenario van de thuisclub was een te plichtma tig potje voetbal, waar KMD met fraaie counters volop van profi teerde. De slagvaardigheid die de West landers aan de dag legden, liet aan de Zwanensingel diepe spo ren na. HVO miste daardoor aan sluiting met de belangrijke derde plaats, goede voor een 'vervan gende' periodetitel, en constateer de dat door deze nederlaag het seizoen als verloren moet worden beschouwd. Trainer Dick Suiker was na afloop dan ook nauwelijks aanspreek baar. „Ik ken als geen ander de clubs in het Westland van wie ik er een aantal heb getraind. Er loopt volop kwaliteit in de ploeg, maar de mouwen opstropen is kennelijk geen alternatief." En leider Jan van der Mark: ..In de zaal zou HVO gewoon kampioen zijn geworden. De spelers schui ven elkaar met gemak de bal toe, maar bij ons komt het knokken op de tweede plaats." De Westlanders deden dat juist wel en verdienden door die instel ling de overwinning volkomen. De ploeg had in Ed Boutkan en Arthur Huls spitsen die geen stro breed m de weg kregen gelegd en op beslissende momenten HVO de genadeklap gaven. De bal had nauwelijks nog gerold of de uit stekend leidende arbiter Thijs Geuze floot al voor een doelpunt. Op een schot van Arthur Huls was doelman Jan Goedknegt kans loos: 0-1. De thuisclub drong daar na sterk aan. maar door de fleg matieke houding gingen veel kansen verloren. Uiteindelijk slaagde Jorden Westerhout met een magnifieke boogbal erin de kwaliteit van HVO te onderstre pen: 1-1. De uitvallen waren echter niet van gevaar ontbloot en uit een er van scoorde de volkomende vrij staande Ed Boutkan 1-2. Mel Pa trick Hartog m de ploeg voor Je roen van dei Nol gaf HVO na rust meer dieiging te zien. maar meer ook niet. Weliswaar kwam de thuisclub op gelijke hoogte, maar daar kwam wel enig geluk bij kij ken. Uitblinker John Sam-Sin on dernam een solo die hij besioot met een schuiver. Doel mm Karei Duyndam kreeg de bal niet onder controle zodat Ruben Korsten de bal in doel kon schieten: 2-2. HVO ging daarna op jacht naar de winnende treffer, maar nam daar bij m de verdediging veel te veel risico. Het was aan te zien komen dat het fout zou gaan en dat de monstreerde Peter Zonneveld in de 70ste minuut: hij kon ongehin derd een voorzet binnen koppen: 2-3. Patrick Hartog zag nog schot gestopt waarna het slotaccoord voor de Westlanders was. De vol komen vrij staande Ed Boukan schoot met een pegel in de krui sing alle illusies van de oranje- hemden aan flarden: 2-4. HVO-KMP2-411-2). I Arthur Huls 0-1.20 Jorden Westerhout 1-1.35 Ed Boutkan 1-2, 65 Ruben Korsten 2-2 70 Peter Zonneveld 2-2.80 Eu Boutkan 2-4 Bijzonderheden: Scheidsrechter Thijs Geuze gaf £"4 aan Said en Korsten van HVO HVO: Goedknegt. Van der Nol (46 Hartog). Sala. Latupeinssa. Van Troost. Snoek. Sam Sin. Maat sen. Westerhout. Honger board, Korsten KMD: Duijndam. Ab Koo\. Roo bol. Van de Wetering. Kolenbrander. Digo Kooy, Cantcn. Huls. Zonneveld, Boulk.m, Van der Wel Door Sander Sonnemans Maassluis Mart van der Gaag, p.r.-functio- naris van CKC Maassluis, noemt het een sprookje dat is uitgekomen: promotie naar de eerste klasse. In de realiteit is het een abso luut hoogtepunt in de historie van de korfbal vereniging. Vorig weekeinde was de fel be geerde doelstelling al gerealiseerd dankzij de uit-overwinning op Zwijndrecht, maar het huldigingsscenario lag voor een thuiswed strijd op de planken en daar werd het dus af gelopen weekeinde van af gehaald. Al voor de wedstrijd tegen Sportlust in de Olympiahal werd de promotiepïoeg gehuldigd waarna het feest 's avonds in het clubhuis uitbundig werd gevierd. Daar werd het ietwat nare smaakje als gevolg van het tegenvallende ge lijkspel tegen Sportlust (17-17) met ruime hoeveelheden bier weggespoeld. Tot in de kleine uurtjes ging het feest door. Trots zijn ze daar in Maassluis. Decennia lang vertoefde CKC Maassluis in de zaalcompetitie vrij anoniem in de derde klasse met slechts tweemaal een promo tie naar de tweede klasse die ech ter weer werden gevolgd door de gradatie. Er werd een beleidsplan uitgestippeld - 'Doelpunt 1999' - waarbij met het verbeteren van de kwaliteit en kwantiteit van de trainingsstafbet algehele spelni- veau moest woTden opgekrikt'met als speerpunt het bereiken van de eerste klasse in het jaar 1999. Het plan werd tot in de puntjes uitge voerd, dat moge duidelijk zijn. Vreugde Kampioen kon CKC Maassluis niet worden, maar omdat ook de tweede plaats goed is voor promo tie is de vreugde er by de ploeg van trainer frits Broers er niet minder om. Dat bleek zaterdag middag wel in de Olympiahal, voor, tijdens en na de wedstrijd te gen Sportlust die van generlei waarde was. Of toch wel? Ja dus. Voor een afscheidsfeestje. De ge legenheid werd aangegrepen om speler Edwin Zeegers op passen de wijze te bedanken voor zijn be wezen diensten. De Maassluizer gaat na het resterende deel van de veidcompetitie verder als coach van het schaduwtcam en stopt met korfballen. Hij kan de korf baller^ niet langer combineren met zijn drukke werkzaamheden. De hoofdmacht zal hem missen. Want niet voor niets wordt hij Ed win 'Brasit' Zeegers genoemd. Hij kan toveren met de bal, hij kan de korf laten 'swingen'. „Ik ben inderdaad een publieks- speler," bekent de 29-jarige Zee gers. die op zijn achtste bij Maas sluis begon en precies tien jaar la ter debuteerde in het vlaggen schip. .Als we een uitwedstrijd spelen cn cr zit geen hond op de tribune, dan speel ik meestal mijn slechtste wedstrijden. Maar het is nog niet helemaal afgelopen hoor. Ik maak het veldseizoen nog af en ga daarna het tweede coachen waarin ik dan ook als wisselspeler inzetbaar zal zijn. Frits Broers traint volgend seizoen het eerste en het tweede en dan train ik lek ker op donderdagavond mee." Zeegers was niet erg te spreken over de wedstrijd tegen Sportlust, want door de huldigingen die vóór het duel plaatsvonden omdat na de hoofdmacht ook het tweede nog moest spelen, was het spel niet al te best. „Het tweede had ook nog promotiekansen en dan is het een beetje raar als wij tij dens de wedstrijd van het tweede al aan het feesten waren geweest. Gezellig was het wel," genoot hij toch na van de festiviteiten, „maar het spel was een stuk min der. Ook dat van mij." Niemand die daar na afloop nog om maalde. Er was ook zóveel ge beurd. Er zat een hoempapa-band in de hal. de welpen kregen alle maal een nieuw clubshirt aange boden. er werd een nieuwe veren i- gingsvlag onthuld en de korfbal lers werden gehuldigd door cc sportraad van Maassluis. ,,'s Avonds tijdens het clubfcest kregen we zelfs nog van de hoofd sponsor medailles omhangen. Het was beregezellig; één grote bier- De promotie ploegvanCKC Maassluis po seert voor het c ub-archief De ko rfbal er? «verden al voorde wed strijd gehul digd. Derde van rechts (staand) Ed- ■n Zeegers, die zijn laat ste potje speelde, foio Peter Mo kenboer Door Erwin van der Lee Schiedam De derby is de derby niet meer. Trainer Piet Jonas was duidelijk in zijn commentaar na de wedstrijd van zijn HBSS tegen stadgenoot WK Met, soms letter lijk, speels gemak liet WK de makke gastgevers negentig mi nuten lang achter de feiten aan lo pen: 2-5. De oefenmeester was zelf min of meer schuldig aan de tamheid waarmee KBSS de wedstrijd be gon en eindigde. Volgende week kan het seizoen immers gered worden met een overwinning op Siveo'60 waardoor de tweede pe riodetitel in HBSS-bezit komt. Met dat in zijn achterhoofd bena drukte hij zijn spelers vooral niet over de grens te gaan. Daar slaag de zijn spelers dan ook glansrijk in, doch het vervolg van zijn voor bespreking werd overigens niet helemaal uitgevoerd zoals was ge pland. De 'heenwedstrijd' voor de geest genomen, drukte Jonas zijn ploeg ook op het hart de tegentref fer zo lang mogelijk uit te stellen. Tien minuten na aanvang kon hij zijn strijdplan al in de vuilnisbak gooien. Net als in de eerste wedstrijd (4-0 winst WK) zat WK dat acteerde zonder de geblesseerde Marco Klein en Jimmy van Oudheusden, in een mum van tijd op rozen. Pim van der Helm mocht het hele mid denveld oversteken en alleen voor doelman Rohald de Jong een hoek uitzoeken: 1-0. Vier minuten later viel de voorzet van Win "an Baarle precies op het maat 47 van Luuk van Troost die schitte rend 2-0 binnen knalde. Even dacht HBSS terug te komen. Jaco van Tilborg haalde schitterend om en zag liggend op de grond de 'Good old'Marcel van der yen heeft WK's vierde treffer gescoord en loopt zijn teamgenoten Ron Huijsman, Richard Kreischer en Robin Smallegange tegemoet omdatte vieren. Op de achtergrond komt uitblinker Pïm van de Helm aangesneld. Foto Peter Moikertboer bal achter doelman Stefan van Hagen vallen: 2-1. Maar nog die zelfde minuut waren het Bart Raaymakers en spits Robin Smal legange die naar hartelust door de verdediging heen combineerden. De WK-aanvoerder maakte geen fout en passeerde Rohald de Jong binnen een kwartier voor de der de maal. De wedstrijd was toen al gespeeld. Zeker toen Jaco van Tilborg het veld met een liesblessure moest veriaten, liet de machteloosheid en het gebrek aan ervaring bij HBSS zich gelden. Zonder Faust van der Meer (ziek), John van der Zouwen en Wout Griep (gebles seerd) blijft van de ploeg weinig over. Ook voor volgend jaar zal dat consequenties hebben. Wout Griep heeft al te kennen gegeven te stoppen en John van der Zou wen (32) denkt nog na over het verloop van zijn carrière. In dat deiikpiucei /al hij ongetwijfeld Faust van der Meer meeslepen. Trainer Piet Jonas erkent het pro bleem ön zegt 'met ervaren spe lers te zijn'. „Er zit wel enig talent (BGuke Bruscker; red.) ach ter maar niet veel. Dan ben je toch afhankelijk van jongens die hier willen komen voetballen. Je ziet dat we te veel bepalende spelers missen." Hoe anders is het bij WK waar een 36-jarige al enige tijd aan zijn tweede jeugd bezig is. Wim van Baarle, tegenwoordig ook p.r.- man in Kethel zegt over zichzelf 'hoe ouder, hoe gekker' maar neeml in zijn fanatisme wel de ploeg op sleeptouw. De jonge 'honden' om hem heen 'die graag willen aanvallen' pakken dit goed op. ..We hebben een ideale mix. Ik heb zelf nog zo veel plezier in hel spelletje dat ik nog een jaar door wil gaan." Met genoegen kijkt hij terug op het duel. „Een makkie, maar ze misten ook een aantal be langrijke mensen. We zijn eigen lijk geen moment in problemen geweest." De middenvelder kreeg na het uitvallen van Luuk van Troost (spierverreking) als laatste man zicht over het hele veld en zag HBSS machteloos spartelen. Mar cel van derVen - ook al een 'dikke dertiger' - strafte een fout van Ro hald de Jong af voor 4-1. Theo Smit legde na een uur spelen het leer af op de roepende uitblinker Pim van der Helm die de bal van ver knap in de hoek drukte: 5-1. WK geloofde het toen wel. Ri chard Kreischer trof via de vin gertoppen van de keeper nog wel de kruising voordat invaller Ro nald Boshart twee minuten voor tijd de stand een iets dragelijker aanzien gaf voor HBSS. „Volgende week telt alleen voor ons," aldus Piet Jonas. „Ik hoop alleen niet dat dit een uitwerking heeft op volgende week. De jon gens zitten toch knap kapot van deze grote nederlaag." HBSS moet zaterdag overigens winnen voor de 'periode'. Bij een gelijk spel en winst van WK (Groen Wit Rotterdam) wordt in Kethel een feestje gevierd. HBSS-WK2-5 (1-3). 6. Pim van dc Helm 0- 1.10 Luuk van Troost 0-2.15. Jaco van Til borg 1-2. 16 Robin Smallegange 1-3 55 Marcel van der Ven 1-4. 63. Pim van de Helm 1-5. 63. Ronald Boshart 2-5. Bijzon derheden: Arbiter Peter Hertog gaf geel aan HBSS'er Michel van Zijl. HBSS: De Jong. Van Dalen. Gijze. bander van Tilborg. Martin Quartel, Jaco van Til borg (38 Ramos), Evers. De Jager. Van Zijl. Brusekor (79. Boshait). Van Dijk (46 De Brum WK: Van Hagen. SchoJte. Van der Helm. Van Troost (49 Vermeulen). Huijs man. Smit, Kreischer, Van der Ven (79 Rijns). Van Baarle. Raaymakers, Smalle gange (73 Van Krugten). O1? ff* a-M'iiJïi. Vlaardingen De Vlaardingse vierdeklasser VFC is schriftelijk in beroep gegaan bij de tuchtcommissie van de KNVB tegen de opgelegde straf die werd 'uit gedeeld' naar aanleiding van de gestaakte voetbal wedstrijd tegen het Schiedamse Excelsior'20. Dat duel liep uit de hand nadat Excelsior'20-spits Ersin Kaplan had nagegetrapl en op de vlucht moest voor enkele Vlaardingers. Buiten het veld. voor de kleed kamers. ontstond een opstootje waarbij enkele klap pen vielen. Excelsior'20 werd niet schuldig bevonden aan het staken van de wedstrijd, maar wel werd Ersin Kaplan voor vier duels geschorst. WC kreeg een boete van 300 gulden opgelegd, moest een winstpunt inleveren maar werd vrijgesproken van de ongeregeldheden buiten het veld waarbij supporters van VFC en spe lers van Excel si or'20 waren betrokken. Tot grote verbazing van VFC-voor/itlcr Bram den Hamer wordt zij club wel schuldig bevonden aan hot staken van de wedstrijd. Daarbij is door de tuchtcom- missie afgegaan op do afgegeven verklaringen. „Welke verklaringen dan"? zou Den Hamer we! eens wallen weten. „Er wordt in de brief op geen enkele wijze aangegeven waarom wij als schuldige worden aangewezen. Trouwens, we worden schuldig bevon den van het een en vrijgesproken van het ander: te genstrijdig met?" De ontstemde preses is direct in beroep gegaan en in middels heeft hij de KNVB ook gevraagd naar aanlei ding van welk feit VFC schuldig is verklaard. „Daarom hebben we ook gewaagd om toezending van de afgegeven verklaringen. Want dit hele ver haal is tegenstrijdig. We hebben hot gevoel dal ons een oor wordt aangenaaid." Zaterdagvoetbal derde klasse 's-Gravenzandse W-Cion 0-2 (0-1). Cion nam door de overwinning de derde plek over van de gastgevers Een plaats die mogelijk aan hel eind van het seizoen goot! is voor een vervangende periodetitel John Bpruijt hield zijn zenuwen vanaf elf nieter m bedwang en knalde de pingel, toegekend nadat Michel Verschoor was neerge haald. binnen Pas een minuul voor tijd verdubbelde Pte- ter Brocre de voorsprong BMT-HoekseBoys 2-3 (0-0). Tweemaal kwamen de Hoek se Boys van Louis Knipscheer op achterstand dankzij de gulheid van de arbiter De rode lantaarndrager knokte zich knap terug. Bene Vos maakte de M. Barry Knip scheer werd de Hoekse held door acht minuten voor tijd 2-2 en vier minuten later de 3-2 binnen te schieten DVO'32-Muasdijk 3-0 (2-0). Een verdter.de overwinning voor DVO'32 te danken aan John Naujoks die na drie mi nuten en vlak voor rust succesvol was Yucedeg Telli maakte na de thee de 3-0 maar beleefde het einde van de strijd met mee na een rode kaart vanwege een staande beweging. Ook leider Cor 'Tom Bollim' de Ligt en Jaap van der Nol kregen een (gele) kaart MW27-I<oosdutnen 4-1 (1-0). Trainer Cor van Hoeven temporde het enthousiasme na de derde overwinning op rij van MW27 „Een wedstrijd met pieken en dalen," reageerde hij. Rick Dijkshoorn brak de ban Na de thee was het Martijn van der Sar die 2-0 maakte. Een dubieuze 'pingel' met geel voor Arno van Nierop bracht Loosdui nen terug in de rommelige wedstrijd Van Nierop nam sportief waak en scoorde 3-1 Remco Jansen knikte de vierde tegen de touwen waardoor MW27 bovenaan tn de penodestryd staal. Floreant-PPSC 1-1 (0-1). De koploper had het wederom mueilijk legen de equipe van Ron de Biuyii, 'PP' had ze ker de eerste helft het betere van hel spel Achmed Bouaouzan knalde vanaf randje zestien schitterend en verdiend de 0-1 binnen. Hel /at de Thurledeploeg weer niet mee, want pas twee minuten voor tijd kwam Floreant langszij. René Meijboom en Achined Bouaouzan zagen de gele kaart. Vierde klasse DUNO-GTB4-2(1-1). Ondanks hot vlagsignaal van assis tent scheidsrechter Hans Hoogendoorn kwam GTB m Den Haag na dertig seconden al met 1-0 achter. Bud Loo- mans maakte nog wel gelijk maar de tweede helft liep DUNO snel weg. Vijf minuten na rust maakte de thuis ploeg 2-1. Door een strafschop en een misverstand werd het kwartet tegentreffers volgemaakt. Dave van der Vee- ke gaf de uitslag een dragelijker aanzicht. TSB-Seiupcr Alt ius 0-1 (0-1). Thuis heef! TSB dit seizoen slechts eenmaal gewonnen. Ook tegen Semper Altius kreeg de ploeg een nederlaag te verwerken. Door het ge mis van zes basisspelers werd TSB de eerste helft afge troefd. Pas na de thee kreeg het kansjes, maar stonden de binnenkant van de paal en het zynet treffers ut de weg Vijfde Klasse HSC-Sporting Lodewijk Pioniers 8-0 (4-0). Derde elftal- speler André Vink werd door Arwin Verburgh opgetrom meld om zijn afwezige voorhoede le versterken. De spits liet de fusieclub niet in de steek. Voor de rust scoorde Vink driemaal met tussendoor een treffer van Johan de Zwart. Na de thee bleef zijn productie beperkt tol eén maar stonden Johan de Zwart. Marco van Jaarsveld en Jermam Wondel op de goede plaats om het doelsaldo, wellicht belangrijk in de strijd om een periode of de twee de plaats, op te vijzelen. ODO-VEO 19-20 (12-10). Bij de rust ging de Maaslandse eersteklasser nog aan de leiding, maar toch moest een ne derlaag worden geïncasseerd. De bezoekers strijden te gen degradatie en dat was te zien ook. Ze speelden feller dan ODO, dat sinds de kans op een succes is verkeken het heilige vuur mist. Lennart van der Vaart en Erik Pas- schier gooiden beiden vijfmaal raak. Oranje Nassau-Vricndenschaar 21-12(11-5). Door de ze ge staat de derdeklasser wat steviger op de tweede plaats en wordt in Vlaardingen stiekem aan promotie gedacht. „Er is een klein kansje." zegt speelster Sandra Doornink. „maar dan zullen we wel punten moeten blijven pak ken. Marco van der Harst was de topschutter met vijf ra ke worpen, John van Pelt scoorde vier keer. Trekvogels-KV Vlaardingen 14-25. Kampioen Vlaardin gen scoorde gestaag en liet de thuisploeg voortdurend achter de feiten aanlopen. In de tweede helft liepen de Vlaardingers pas echt weg. Zodoende kon Ronald Ver- weij zich met tien treffers ontpoppen tot topschutter. Dubbel Zes-Harga 15-14 (5-6). Hoewel Harga duidelijk de betere ploeg was, lieten de Schiedammers in deel twee zich toch het kaas van het brood eten. Harga verspeelde zelfs een 11-8 voorsprong door de verslapte instelling. De formatie van scheidend trainer Ed Pak streed eerst mee voor de titel en is nu een modale middenmoter. Tafeltennis JCV 2-NOAD 64. Met een derde (64) nederlaag op rij is NOAD definitief afgehaakt in de strijd om promotie. De Schiedammers moeten zelfs nog de nodige punten beha len om het behoud v?n de derde divisie veilig te stellen. Ronald van Kampen scoorde in Vught twee keer en Peter Heijstek één keer. Samen wonnen ze het dubbelspel. Cevdet Imer bleef met lege handen. De Korenbeurs-Amsterdam '78 (v)5-5. De jeugdige Kim van der Poort (14) debuteerde in de tweede divisie voor de afwezige Sylvia Waterreus met één keer winst, terwijl ook Daniëlle Maas één keer scoorde. Dat de Schiedamsen niet verloren, was de verdienste van Lineke Sneller, die haar drie enkelspelen won.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8