Hardnekkigheid CD tempert feestvreugde Vlaardingen troost zich met de gedachte dat opkomst in Schiedam nog slechter was Peper heeft gelijk 'Het is heel goed mogelijk dat het de volgende keer voorbij is' genda Cello goed voor een gratis kaartje Muzieklessen voor de allerjongsten Boemerang werpen in het Oranjepark Finale Popprijs Schiedam Motoren, brommers, auto's en trekkers Voorkeurstemmen helpen ene CDA'er wel, de andere niet rgjggggjgj - Rotterdams Dagblad Vrijdag 6 maart 1998 „Welgaan stemmen, hè." Zelfs in wachtkamers, winkels en sportza len klonk het. Nooit eerder heb ik in verkiezingstijd zo vaak aanspo ringen gehoord en gezien om je democratische recht niet verloren te laten gaan als afgelopen tijd. Op alle stations van radio en televisie kwam de boodschap via spotjes of hele reeksen verkiezingsprogramma's, maar ook via deejees en weerman Erwin Krol tot ons. In allerlei gedrukte media stonden op roepen, zowel in redactionele als in advertentiekolommen. Communicatie-adviseurs hebben er de handen vol aan gehad en een groot aantal natuurlijk ook weer goud aan verdiend. In hun spoor pikten anderen een aardige schnabbel mee. Ik gun het ze allemaal, maar ik vraag me na woensdag opnieuw af of op dit gebied niet al te eenvoudig met geld wordt gesmeten. Als ik burgemeester Bert Stam als leidsman volg, kan ik slechts con stateren dat bijvoorbeeld in Vlaardingen de 'target' niet is gehaald. Stam rekende op een opkomst van minstens 60 procent, in ieder ge val een verbetering van het opkomstpercentage van 1994, dat toen uitkwam op 59,2, Het resultaat is echter vier procent lager uitgeval len dan de vorige keer. Zal iemand hieraan consequenties verbinden, vraag ik me overigens af. Nauwelijks de helft van de stemgerechtigden in deze regio heeft zich woensdag met de keuze van de nieuwe gemeenteraden bezig gehou den. De plaatselijke politici zitten dus meteen mank mandaat. In Rotterdam was zelfs het aantal niet-stemmers in de meerderheid. De burgemeester van die stad, Bram Peper, constateerde woensdag wel met genoegen dat veel kiezers zich in het op 2ijn aandrang toege voegde avonduur bij de stembureaus hebben gemeld. Alsof vroeger niet van de valreep gebruik werd gemaakt, Hij mopperde tevens, dat in Nederland weinig creatief wordt nagedacht over verkiezingsda gen. Ik mag dan nog weieens kritiek uiten op de Rotterdamse burgemees ter, maar op dit punt ben ik het helemaal met hem eens. Overheden, partijen en kandidaten kunnen nog zo veel toeters en bellen uit de kast halen, maar de gang naar de stembus moet natuurlijk wel aan trekkelijk en gemakkelijk worden gemaakt. Bij het bepalen van een verkiezingsdatum is het 2invol rekening te houden met de kans op de aanwezigheid van de stemgerechtigden in hun woonplaats. Dus ook met de toename van het aantal buitenland se vakanties en het aantal vutters en levenslustige gepensioneerden, die de periodes van grootste thuisdichtheid beperken. Vakantiegan gers en overwinteraars komen immers niet terug naar huis om te gaan stemmen. Begin maart is zo'n nieuwe vakantieperiode, waarvan niet aan schoolvakanties gebonden ski-liefhebbers en zonzoekers graag ge bruik maken. In eigen familiekring tel ik zo al vijf stellen, tien gehei de stemmers, die op 4 maart buitenlands waren. BEN VAN HAREN Vlaardingen Neem je cello mee en je mag gratis naar binnen. Deze boodschap heeft het dansgezelschap 'Conny Janssen danst' voor de inwoners van Vlaardingen en omge ving. Het gezelschap treedt vanavond op in de Stads gehoorzaal met het nieuwe programma Vijzel. De dansvoorstelling staat in het teken van de ontmoe ting tussen acht dansers en acht cellisten. Een ieder r«t4»aan de kassa een cello weet te tonen, krijgt een vrijkaartje voor de voorstelling. Aanvang 20.00 uur. ■- Wegens groot succes start muziekcentrum OpMaat deze maand met de cursussen 'Muziek op schoot' en 'Klap eens in je handjes' voor baby's en peuters. 'Mu ziek op schoot' is speciaal voor de jongsten van 8 tot achttien maanden. In acht lessen worden problemen als 'zingen kan ik niet' of'ik ben de woorden verge ten' aangepakt. 'Klap eens in je handjes' is voor peu ters van 1 tot 4 jaar. Tijdens deze cursus, acht lessen van 45 minuten, kunnen de peuters op liedjes bewe gen, klappen, lopen en dansen.Ook gehandicapte kinderen kunnen aan de cursussen meedoen. De les sen starten op maandag 16 maart in het hoofdgebouw in de Meidoornstraat 30 en op vrijdag 20 maart in Wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590 in Schiedam. Beide dagen 's morgens tussen 9.30-11.15 uur. De exacte tijd is afhankelijk van de groepssa menstelling. Voor aanmeldingen kan men op werk dagen van 14.00 tot 17.00 uur bellen, 4269680. Als promotic voor de revue Boemerang is er aan staande zaterdag in het Oranjepark een grote boeme rang-demonstratie door de Nederlands kampioen boemrangwerpen Erik Leferink en nog 2even wer pers. De revue, uitgevoerd door het Vlaardings Musi cal Gezelschap van 31 maart tot 5 april met zes voor stellingen in de Stadsgehoorzaal, is ter gelegenheid dat Vlaardingen 725 jaar geleden stadsrechten ver kreeg. Natuurlijk krijgt het publiek ook de kans om een boemerang te werpen. Voor de beste werpers worden toegangskaarten beschikbaar gesteld. De de monstratie wordt gehouden op de grote speelweide in het Oranjepark van 14.00 tot ca. 16.30 uur. Er hebben 32 bands in de voorrondes gestreden voor een plekje in de finale. Vanavond kan gekeken en ge luisterd worden wie de eerste prijs in de wacht gaat slepen bij de Popprijs Schiedam. In café Het Podium aan de Lange Haven 28 zullen A J. Mharyo, Zinix, Have Mercy vanaf 21.00 uur strijden om de eerste prijs: 750 gulden en een optreden tijdens het Planta gefestival 1998. Voor de tweede maal wordt zaterdag op het Maasslui- se Maekayplein de Speedshow gehouden door Jack Middelburg jr.. Vele regionale motor-, brommer- en autocoureurs zullen zich vanaf 14.00 uur presenteren voor het volgende seizoen. Ook zyn twee machines, Gompie en Sledge Hammer, van de spectaculaire 'trekker trek' (tractor pull) te zien. Verder zal om 17.30 uur de band 'Hot Rock' optreden en vanaf 22.00 uur tot 04.00 uur is er een feest in 'Notre Dame'. Door Edwin Cornellsse Schiedam Toen de Schiedamse verkiezingsuitslag bekend werd gemaakt was de vreugde net zo groot als de opluchting De CD was bijna weggevaagd. Mensen die een proteststem wilden uit brengen hebben dit keer blijkbaar voor het alternatief gekozen van de SP of een van de lokale partij en. Maar de vreugde is inmiddels wat getemperd. Schiedam is na melijk net als \'ier jaar terug een twijfelachtige eer ten deel geval len. In 1994 had de gemeente naar verhouding de grootste aanhang onder de Centrumdemocraten. En nu is gebleken dat ze de enige gemeente is met een CD-raadsze- tel. Ook bij de Rotterdamse Anti Dis criminatie Actie Raad (Radar) is er een schaduw gevallen over de feestvreugde. „Van vier naar één, dat was nogal verheugend nieuws," zegt Radarmedewerker Gé Grubben die Schiedam m zijn portefeuille heeft. „Maar dat is toch weer bedenkelijk geworden nu is gebleken dat Schiedam de enige gemeente in ons land is met een CD-raadszetel. De stad is net als vier jaar geleden als eerste uit de bus gekomen. En daar word je in dit geval natuurlijk niet vrolijk van." Grubben vermoedt dat de CD- stemmers vooral m Nieuwland en Oost gezocht moeten worden. „Er zit daar een kern die zeer hard nekkig is," zegt hy. „Blijkbaar is men daar wat trager dan de rest van ons land. Maar het besef dat de partij ze niets oplevert zal uit eindelijk ook hier doordringen. De afgelopen vier jaar heeft de CD niets voor elkaar gekregen. Ster ker nog: ze zijn vaak niet eens op komen dagen tijdens commissie- en raadsvergaderingen. Ik denk ook dat het overgebleven CD- raadslid Bierhuizen er niet veel van zal bakken. Bij de installatie van de nieuwe raad zal hij nog wel komen opdagen, maar daarna zien we hem niet meer. En dat is makkelijk verdiend want hij Een ver trouwd beeld deSchie damse raadszaal de afgelopen vier jaar, de CD-fractie (op de voor ste rij) laat le ge plekken vallen op de voor zij waren gekozen. En met nog maar een voor de heer Bierhuizen zal dat al leen maar minder worden, zegt burgemees- Scheeres. Ar ehieffotoRoelDijk- knjgt wel een raadsvergoeding van zo'n tweeduizend gulden per maand. Dat is een leuke bijdrage voor je hypotheek." Vier jaar geleden is er bij de start van de nieuwe gemeenteraden nog flink stelling genomen tegen de vertegenwoordigers van ex treem rechts. Meerdere keren werd gewezen op het dubieuze ge- dachtengoed. Volgens Grubben is daar nu echter geen aanleiding meer voor. Ook niet in Schiedam. „Ik denk dat de CD bij de volgen de verkiezingen ook in Schiedam wordt uitgeschakeld. Die paar mensen die nu nog op de partij hebben gestemd zien straks ook wel in dat het geen zin heeft. Je ziet daar nu de voortekenen al van. Vier jaar terug werd er vee! meer gekankerd, veel meer open lijk steun gegeven aan de CD. Dat is nu veel minder, mensen komen er bijna niet meer openlijk voor uit. Waarschijnlijk omdat ze in middels ook zelf beseffen dat het geen zin heeft op de CD te stem men. De afgelopen vier jaar heeft bewezen dat ze niets doer, en niets weten te bereiken." Een aparte voorlichtingscampag ne voor Schiedam vindt Grubben dan ook niet nodig. „Weggegooid geld," zegt hij. „De partij glijdt de vergetelheid in en wie zijn wij dan om ze extra aandacht te geven?" Niet leuk Burgemeester R. Scheeres deelt deze mening. „Het is heel goed mogelijk dat het de volgende keer voorbij is met de CD," zegt hij. „Ze hebben de afgelopen raadspe riode niet veel van zich laten ho ren. En met nog maar één raads- zetel voor de heer Bierhuizen zal dat alleen maar minder worden. Hij zal het niet leuk vinden om te horen, maar hij was wel degene van het viertal waar we het minste last van hebben gehad." Scheeres deelt overigens niet de mening dat de feestvreugde is ge temperd. De CD heeft dan welis waar in Schiedam nog één raads- zetel, de terugval is met gering ge weest. „De partij heeft nog maar een kwart over van de aanhang uit 1994. En ze hebben de kiesde ler maar net gehaald. Daar moet je niet te snel aan voorbijgaan, daar mag je best blij om zijn." SP PvdA WD CDA DM SGP/RPF/GPV GttMiUnkt Stad* en Burgerbelangen W2000 Solidair '93 CP '86 AOV/Unle 55+ Centrum, In dische Buurt, Vet- tenoordse Polder '94 1753 1268 786 800 639 834 1271 1250 823 679 256 737 479 422 288 62 101 191 Westwij k, Zuidwijk '94 1266 1132 546 388 254 821 1086 698 622 192 434 315 201 360 11 103 178 '94 72 124 127 97 36 50 11 15 415 133 129 79 13 44 21 19 1 Oostwijk '94 560 351 435 358 426 457 458 256 189 247 305 130 136 14 33 34 Babberspolder, Vlaardinger Ambacht '94 1161 978 796 832 599 577 522 193 '98 742 1058 914 766 309 457 505 211 261 14 83 139 Holy Zuid '94 861 1193 1026 1038 591 536 312 230 878 239 415 301 139 212 12 42 228 Holy Noord '94 924 1258 1389 952 1212 624 414 251 815 1276 1733 849 548 624 376 231 312 18 45 125 Vlaardingen Woensdagavond 4 maart, tien over half acht in de showroom van Van der Kooij aan de Kethelweg in Vlaardingen. Een file van stemvee tussen de glim mende Opeis. De kiesgerechtig den wachten geduldig tot het plekje achter de stemcomputer vrij is. „Het is de eerste keer dat ik ga stemmen," zegt één. van de wach tenden, Peter Lubrecht. „Ik werk altijd tot een uur of zeven, kwart over zeven. In elk geval was het altijd te laat om nog te gaan stem men. Maar nu de stembureaus een uur langer open zijn lukt het me wel om op weg naar huis te stemmen." Anderen komen zo laat omdat ze het stemmen combineren met 'het strekken van de benen na de warme hap'. En mevrouw Bag- chus, die haar stem uitbrengt in basisschool de Westwij zer aan de Van Maerlantlaan, vertelt dat ze wel blij is met de nieuwe ope ningstijden omdat ze nu nog even haar favoriete soap af heeft kun nen kijken. Maar ook voor haar geldt dat ze anders waarschijnlijk wel eerder was gegaan. Het is vooral voor mensen als fiet senmaker Peter Lubrecht be dacht om de stembureaus tot 20.00 uur in plaats van 19.00 uur open te houden. Om op die ma nier de opkomst te bevorderen. Dat was een landelijke maatregel, in Vlaardingen is onder aanvoe ring van burgemeester Stam daarnaast nog een aantal extra ac tiviteiten gehouden om te probe ren zo veel mogelijk mensen naar de stembus te lokken. Behalve een persoonlijke brief naar alle jongeren die voor het eerst moch ten gaan stemmen en een uitge breide adverentiecampagne, was op initiatief van de gemeente af gelopen zaterdag een manifesta tie van de gezamenlijke partijen. Desondanks bedroeg het aantal Vlaardingers dat de gemeente raad interessant genoeg vond om naar de stembus te gaan maar 55,35 procent. Weliswaar boven 'de gevaarlijke grens' (Stam) van 50 procent, maar lager dan vier jaar terug toen 59,45 procent de stem uitbracht. En ook minder dan het landelijk gemiddelde dat op 60,5 procent lag. Hoofd communicatie van de ge meente Vlaardingen Lelia van der Tak merkt op dat er geen officiële onderzoeken zijn gedaan en dus niet kan worden bewezen of de campagne effect heeft gehad. „We hebben wel het idee dat de cam pagne, en met name de manifes tatie van zaterdag, andere rit'ri sen op het idee heeft gebrar' »t dat de plaatselijke politiek to-jh ook iets met hen en hun dagelijks le ven te maken heeft. Tijdens de manifestatie zijn er mensen in de tent geweest die niet naar de ge bruikelijke politieke bijeenkom sten toegaan. Daarnaast is het zo," vervolgt Van der Tak. „dat iedereen natuurlijk gehoopt had dat we aan de zestig procent opkomst zouden komen. Dat is jammer genoeg met ge beurd, maar dat kan je ook aan het weer wijten. We troosten ons met de gedachte dat de opkomst in Vlaardingen nog altijd hoger is dan in bijvoorbeeld (in tegenstel ling tot vier jaar geleden, red.) Schiedam en Spijkenisse." Minste stemmers De minste stemmers waren er in Schiedam. Daar ging slechts 53,3 procent naar het stembureau. Vier jaar geleden was dat nog 61,2 procent. Voor burgemeester Scheeres is de lage opkomst geen reden om een uitgebreide cam pagne op te starten om de Schie dammers naar de stembus te ha len. „Ik heb de hele dag op het stembureau hier in het Stadserf gezeten en daar viel het nog mee. De opkomst bedroeg zo'n 60 pro cent en dat is redelijk. In de ande re bureaus is het wat minder ge weest. De opkomst is vaak van veel factoren afhankelijk." Dat het weer de ouderen ietwat in de weg heeft gezeten, daar is C. Raaphorst-de Groot, na de verkie zingen het enige raadslid voor de AO V/Unie 55 van overtuigd. „Wij hebben daar toch meer last van dan andere partijen. Als je naar de uitslag kykt dan hadden we toch minimaal twee zetels moeten halen." Burgemeester Sterkenburg-Ver- sluis van Maassluis was niet te vreden met het opkomstpercenta ge dat met 58,9 procent maar een fractie minder was dan de 59,4 procent van vier jaar geleden. „Het is een streepje minder, maar ik blijf het weinig vinden als we Rotterdam» Daab'ad/lV bij de verkiezingen voor de Twee de Kamer zeventig a tachtig pro cent halen." De politieke partijen hadden er overigens alles aan gedaan vond de burgemeester. „Het was een intensieve campagne, eigenlijk van alle partijen. Krantenpagi na's, veel foto's, veel bijeenkom sten en interessante mensen ook." Daarover, zich richtend tot de niet-stemmers: „Dan moet je natuurlijk wel heel erg blind zijn ais je dat niet ziet." Overigens miste ook in Maassluis het extra uurtje z'n uitwerking niet. „Een dikke honderd stem men van het totaal aantal van ne genhonderd," schatten de men sen van het stembureau in het stadhuis. Een drukte die ai vanaf halfzes begon, 's Morgens vroeg was het, waarschijnlijk mede door de regen, rustig. „Dat uur van acht tot negen 's ochtends kan ei genlijk weg," concludeert men. Wat in dit stembureau ook opviel, was het aantal volmachten. „131 van de 915 stemmen. Moet je voorstellen als dat niet mogelijk zou zijn." Als vanouds kon geen enkele ge meente tippen aan Maasland. Tra ditiegetrouw scoorde Maasland van de regiogemeenten weer het hoogste opkomstpercentage. Met 77,8 procent zat Maasland niet veel lager dan de 79,2 procent van vier jaar terug. Eén van de vijf stembureau's kwam zelfs aan 81,2 procent,terwijl het laagste bureau nog altijd op op 76,1 procent uit kwam. De Turkse mosIJm Y. Vural; 'Ik wil gewoon oen CDA-raadslid zijn, voor alle Maassluizers.' Foto Roei Dijkstra Maassluis De Turkse moslim Y. Vural is, zoals hij zelf en ook zijn partij verwachtte, met voorkeurstem men voor het CDA in de Maassluise gemeenteraad gekomen; 438 Maassluizers stemden op de man die vanaf positie 6 vier nartij genoten inhaalde. Omdat de christen-democraten één van de zes zetels verloren, ging dat ten koste van J. C. A Bouwman-de Lange, de nummer 5 op de lijst. „Niet zo hoog, maar toch wel in die richting," blikt Vural terug op de verwachting die hij had over het aantal voorkeurstemmen dat hij zou krijgen De be nodigde 160 haalde hij met de 438 stemmen ruim schoots. „Toen ik regen zag, dacht ik dat de mensen massaal thuis zouden blijven. Maar dat is toch anders gegaan." Vural over zijn verkiezing: „Het is toch iets moois dat er nu één allochtoon in de Maassluise raad zit. Dat is het mooie van democratie, dan blijkt dat alle stem men tellen. Ook die van allochtonen." De Turkse moslim zegt niet alleen voor zijn achterban in de raad te gaan zitten. „Ik wil gewoon een CDA-raadslid zijn, voor alle Maassluizers." Een andere CDA'er, G. J. Enzerink, slaagde niet in zijn missie om met voorkeurstemmen een zetel te be machtigen. Op de door het CDA-bestuur teruggezet te huidige fractievoorzitter stemden 84 Maassluizers. Voor een zetel hadden dat er ongeveer tweemaal zo veel moeten zyn. Het CDA-bestuur vond de door een groepje aanhangers gevoerde Enzerink-campagne jammer' en verwarrend voor de kiezer. Ze was daar om ook niet rouwig om het mislukken ervan. Secre taris H. A. van Klink: „De mensen die nu gekozen zijn. dat is het team waar we heel veel van verwach ten." En lijstaanvoerder J. F. Koen: „Het ligt in de lijn van de kandidaatstelling. En dat is noch door de ledenvergadering, noch door de kiezers gecorri geerd." Enzerink, die het niet slagen van zijn actie 'jammer' zegt te vinden, is van plan de komende vier jaar de lo kale politiek te blijven volgen. „Om over vier jaar te rug te keren? Dat kan best." Van üuijn Ook huidig D66-wethouder L. G. van Duijn-Camffer- man kwam met voorkeurstemmen in de raad. De nummer drie haalde J. Lensselink in en vormt nu sa men met lijsttrekker F. M. L. Wensveen de D66-frac- tie. Of ze die zetel ook daadwerkelijk gaat innemen is nog maar de vraag. Eigenlijk had Van Duijn nog lie ver op nummer vier gestaan omdat ze in de partij plaats zegt te willen maken voor nieuwere mensen „Ik ben ontzettend blij met de voorkeurstemmen die ik heb gekregen, maar ik wil gewoon nog even kijken wat ik zal doen." Van Duijn zou, verklaarde ze ruim een maand geleden, wel in zijn voor een nieuwe pe riode als wethouder. Vrijdag 6 maart SCHIEDAM Oc Oost. Geheugenspel, 14 00-16.00u en klaverjassen, 1400-16.00u.Teerstoof. Jetty Mathur3in-Sehiphol.20.30u. Zaai De Noord. Ensemble-avond St. Radboud. 19.30u. FHm- huis. Men in black, 2 l.OOu Podium Cafe. Fi- nale POPpnjs Schiedam, 21.00u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Vnjwilligersdag. Stadsge hoorzaal. Conny Janssen danst, met Vijzel. 2000u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk, Angelino, u kunt het schudden. 20.30u Zaterdag 7 maart SCHIEDAM Filmhuis. Men in black, 20 30u Podium Ca fé. Bedrock, 22.00u. VLAARDINGEN De Meerpaal, Modelbouwtentoonstelling, 10.Q0-17.00u. Oranjepark. Demonstratie boemerang werpen, 14,00-16.3Qu. Muziek- informatie- en documentatiecentrum Ton Stol k. Fred Kubbmga opent expositie Ook mu ziek is kunst. 16.00u. Stadsgehoorzaal. Erik van Muiswinkel Diedenk van Vleuten met Mannen van de wereld, 20 OOu. MAASSLUIS IntercuttureelVrouwennetwerkiVN.Vienng internationale vrouwendag 19.30u. Theater Schuurkerk. Jetty Mathunn met Schiphol, 20.30U. Machaypleln la. speedshow, 14 OOu. ROTTERDAM Dansateliers 21.00 The E/RL Experience Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. de Doelen Gr z. 20.15 Orkesten van Wereldklas se. hal Gr.2.15 00 inloopconcert Jumaanse Zaal 20.15 Neoertands Blazers Ensemble en de OperaL'Esprit22.00New Uvin'Blues. Ca sino Rotterdam 20.00-0100 Trio Twain. Club hu Is 't Veer Grote Prijs van Kralmgseveer 1998. C5 ia» 22.00 The Fusebusters/Fat Harry The F.,™,Licks. De Vlerk 22.00 Elec- tnc Sunset Gereformeerde Kerk, Bergs In ge l 20.00 Rotterdams Symfonisch Blaasor- kest. Baroeg 2100 The Bruisers, Blood for Blood De Blokhut 20 00 Skyclad De Buur man 22 00 Mandralce Rock, Termaat Huls 13.30 Quatre-Mamsgrocp Rotterdam. Zaal de Unie 20.30 Nederlandse muziek uit de twintigste eeuw.Bibliotheektheater 20 30 Schtckx, Lantaren 120.30 Disaster Musical. Lantaren 2 21.00 Oleanna. Luxor Theater 20 15 Paul van Vliet. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. 20.15 Herakles. Rotterdamse SchouwburgKJ .z. 20.30 Ik heb het met 'm ge daan. TheaterZuldplelnGr z. 20.15 Facelift. Kl.z. 20.30 De Comedy Explosion. Café Fioor 16.00 Roorshow, Het Plafond 8.30 Portret- Van do 5 t/m wo 11 mrt ROTTERDAM CI nera ma 1: Titanic" (12dag. 14-20. Cin.2: Tomorrow Never Dies' (12) dag.12.45- 15.30-18.30-21.30. CliU: The Postman' (16) dag. 16.15-20.30, do.vr. ma.ook 12.30. Cln.4; GlJane' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di. ook 12.45-15.30. Cln.5: "The Game' (16) dag. 21.15, do.vr.ma.di. ook 12.45-15.30. Imax Theater: Amazon' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 15. Titanic' (12) dag. (beh.ma.) 10-17.15- 21.15, ma.16-20. Venster 1: The sweet hereafter" (ei) dag. (beh.ma.)l9.30-22. ma.22, vr.zo.wo.ook 14.30. Sneak Preview ma.22, Ven.2; 'Felice ...Felice' (16) dag.(beh.ma.di.)19.30, vr- .wo. 14.30. "Conspirators of pleasure' (16) dag.21.30, di.22.30. Filmsvan Jan Svankma jer (16) 20.14.30. 'Alice m der? Startten' (16) ma.19.30. 'De acteur als auteur' (16J di.l9.30gevo[gd door'Srooke'20.30, Ven.3: 'Hana-Bi' (16) dag. 19.30-22. Ven 4: 'Mother and son' (16) dag. 20. 'Shooting Fish" (16) dag.22. Lumlère 1:know what you did lastsummer" (16) dag.15.45-18.30-21.15, do.vr.ma.di. ook 13. Lum. 2: 'Event bonzon' (16! dag. 18.45-21.30, do.vr. ma.di.ook 13.30-16. Lum. 3: 'Mortal Kombat II: annihilation' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lum, 4; 'Rub ber' (al) dag. 13-15.45-18.30-21.15. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.10-15.10- 19.30, za.niet om 11.10. 'Good Will Hunting' (ai) dag. 11.50-15.30-18.30-21.30, mrwet om 15.30. 'Seven years in Tibet' (12) dag 15.10-18.20-21,20,di.metom21.20,do.vr- ,raa di.ook 11.10. "As good as it gets (al) dag 31.50-14.55-18-21. 'Kiss the Girts' (16) dag.15.10-18.50-21.30, do.vr. ma .di.ook 11-13.35. 'Devil's Advocate'(16! dag.11.20- 18.10-21.10, do.vr.ma.di.ook 14.45. 'Amis tad' (16) dag. 11-14.15-17.35-20.50. 'No comment1 sneak preview di.21,30. Nachtvoorstelllngen: Lum.l: 'I Know what you did last summer' (16) vr.za.0015Lum.2; Devil's advocate' (16) vrus.00.15. Lum.3: 'Mortal Kombat II: annihilation' (16) vr- .za.00.15. Lum. 4: 'StarshipTroopers' 116) vr- .za.00.15. Klndarmatlnees: Cln.3: 'Anastasia' za.zo. wo Cin.4: 'Rubber'za zo wo 12.30-15 30 Cin.5: 'Hercules'zaJQ.wo.13.30-16. Van i: "Pippi gaat van boord' zo.wo. 14. Ven,3: 'Kraanvogels'zo,wo. 14. Luro.1: 'Rubber' za .zo. wo. 13.15. Lum.2: 'Anastasia' za- .zo.wo.13.30-16, Pathé 'Anastasia' za- .2o.wo.ll-13.05. 'Spicewortd the movie" za .zo. wo. 14.45. 'Rubber' za zo. wc. 11.30- 13.45. GroenLinks: 'We hadden wel twee zetels gehaald' Maassluis Een tekort aan men sen. Dat is het grote probleem van de Maassluise afdeling van GroenLinks. Om die reden be sloot de partij vorig jaar om niet deel te nemen aan de afgelopen raadsverkiezingen. E. V. Broeder deed op die manier vrijwillig af stand van haar raadszetel. Voorzitter A Battai, naast Broe der één van de drie actieve partij leden, vindt het tekort aan vrijwil ligers erg spijtig.Als je het ver gelijkt met bijvoorbeeld Rotter dam, dan hadden wij denk ik wel twee zetels gehaald." GroenLinks heeft zich teruggetrokken omdat ze niet meer met slechts een klein groepje een raadsfractie wil on dersteunen. „Als je gekozen wordt, moet je het wel waar kun nen maken," motiveert Battai. De oproep waarin de partij in kranten om vrijwilligers vroeg, heeft tot nu toe slechts enkele se rieuze reacties opgeleverd. Voor zitter Battai gaat de komende vier jaar in elk geval door met het zoe ken naar kader. „Ik hoop dat Maassluizers vinden dat Groen Links nodig is voor een goede op positie."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3