Th* z± Overleven in de Van Markenstraat 'Platform Schiedam is mijn kindje' W Eén wakkere burger in de raad... ws0Si GroenLinks pakt een zetel van PvdA af Bewoners houden stand in een door vandalisme en brandstichting geteisterde buurt 'Mevrouw Stokhof weet ons te vinden' Schoenmakers laaiend op Stedelijk genda Auto ramt vrachtwagen Rotterdams Dagblad Zaterdag 7 maart 1998 Tel op en trek af. We gaan uit van de nulsituatie: vier jaar lang had Schiedam de meest luie gemeenteraad sinds de Tweede Wereldoor log, Wat heeft 4 maart ons opgeleverd? Er zijn drie extreemrechtse kandidaten verdwenen. Drie luilakken weg. Dat zet Schiedam op plus drie. Er is er één gebleven. Het enige CD-raadslid in heel Nederland zit in de Schiedamse raad. Dat kost een punt. Saldo: twee. Bij de PvdA is Guus Klepke dankzij voorkeursstemmen Cor Huijken voorbijgestreefd (plus één), maar ook Pepijn Veenstra (min één). Blijft twee. De wakkerste burger van Nederland is in de Schiedamse raad geko zen, Uesbeth Fluiter. Telt vanwege haar aanhang voor twee. Dat brengt het subtotaal op vier punten. Maar op het moment dat Liesbeth in de raad komt, is zij e^n burger meer. Dan is zij wakkere burger-af. Dat kost de samenleving een pu nt. Dat maakt drie. De SP is een actieve partij en kwam met drie zetels binnen. Het trio heeft echter nog weinig Schiedam-kennis geëtaleerd, maakte nogal wat beginnersfouten, maar krijgt het voordeel van de twijfel. Metz'n drieën één punt. Dat maakt vier. Mede dankzij de voorkeursstemmen voor Trudy van den Akker werd het percentage vrouwen in de Schiedamse raad het hoogste van de Rijnmond. Levert een punt op. Vijf. Theo Schoenmakers, Éd Gloudi, Rob Oosthof, Theo Schoenmakers, Vincent Broeke, Coby de la Rie, Theo Schoenmakers en Marcel Hout kamp (in die volgorde) haalden de gemeenteraad niet. Acht lieden van wie Schiedam het mag betreuren dat zij aan de zijlijn, blijven staan. Acht punten eraf. En voor straf één extra. Dat zet de nieuwe raad op vier punten achterstand ten opzichte van de luiste raad sinds de oorlog. Dat wordt hardwerken, jongens! KOR KEGEL In 1993 kregen de bewoners in de Schiedamse Van Markenstraat de schrik van hun leven. Hun flat stond opeens op de nominatie om gesloopt te worden. Het ge bouw moest tegen de vlakte om de nieuwbouw rondom de toe komstige metrolijn in Schiedam Nieuwland volledig tot zijn recht te laten komen. De emoties lie pen hoog op en het verzet was groot. De buurt organiseerde zich in een sneltreintempo. Maar de periode van onzekerheid en afwachten werd veel bewoners te veel. De meesten kozen eieren voor hun geld en verhuisden. Beetje bij beetje kwamen de wo ningen leeg te staan. Drie wonin gen en een tandartsenpraktijk in de Van Markenstraat zijn echter nog steeds in gebruik. De bewo ners wensen niet te buigen voor de wil van de gemeente en ver huurder Noordvest. In een buurt die wordt geteisterd door vanda lisme en brandstichting houden ze nu al vijfjaar stand. Uit pro test. „Je gaat iedere nacht naar bed met de angst dat ze de vol gende keer jouw flat in de fik ste ken." Vlaar dingen De Üjstverbinding die PvdA en GroenLinks in Vlaar- dingen zijn aangegaan heeft de kleine oppositiepartij een zetel winst opgeleverd. GroenLinks steeg dankzij die lijstencombina- tie, waarbij gebruik wordt ge maakt van eikaars reststemmen, van twee naar drie. Voor de PvdA zijn de druiven wat zuur, omdat als er geen combinatie met Groen Links aan was gegaan, de sociaal democraten die restzetel hadden gepakt en op acht waren uitgeko men. PvdA-lijsltrekker Anny Attema zegt dat de sociaal-democraten daarmee rekening hebben gehou den. „We gunnen het GroenLinks van harte. Natuurlijk moesten we eerst even slikken, maar we blij ven de grootste partij. Nee hoor, we hebben er zeker geen spijt van." aldus Attema, die hel nu zonder Michel de Baan moet doen. Overigens had het net zo goed an ders uit kunnen vallen. Want, zo heeft Attema berekend, als de PvdA en GroenLinks in 1990 en 1994 zo'n comhinatip waren aan gegaan, hadden de sociaal-demo craten achtereenvolgens een zetel afgesnoept van het CDA en de WD. Maar de PvdA blijft - met even veel zetels als be WD - de groot ste partij en neemt daarom het initiatief tot het vormen van een nieuw college. Maandagavond is er overleg met alle partijen. Marcia Stokhof (links) trotseert de verloedering in haar buurt uit protest tegen de manier waarop ze door de gemeente en verhuurder Noordvest is behandeld. Haar vriend (midden) is onlangs bij haar ingetrokken omdat de buurt, zeker's avonds, niet meer veilig is. Foto Roei Dijkstra Schiedam J. Peppelaar, de woordvoerder van wethouder Reijnhout, zegt dat de gemeen te enorm in haar maag zit met de zaak. Hij zegt het ook te be treuren dat de zaak al zo lang voortsleept. „Wij hebben me vrouw Stokhof al een paar keer vervangende woonruimte aan geboden maar die heeft ze af gewezen. Maar wij willen op ie der moment een nieuw ge sprek aangaan met haar," zegt hij.Als ze contact met ons op neemt -en mevrouw weet ons te vinden - dan houden we op korte termijn een gesprek sa men met de directeur van wo ningstichting Noordvest Als ze redelijke wensen heeft dan willen we daar aan tegemoet komen. Die zaak moet nu op gelost worden want wij besef fen ook dat het daar gevaarlijk begint te worden met die brandstichtingen en inbraken. Het is een onaanvaardbare si tuatie. Ik heb echter wel begre pen dat de situatie voor haar persoonlijk niet acuut is omdat ze eventueel nog bij haar vriendkan intrekken." Door Edwin Cornelisse Schiedam Die keer dat er geen water uit de kraan kwam, was bijna komisch, 's Morgens stapte bewoonster Marcia Stokhof onder de douche maar toen ze de kraan opendraaide gebeurde er niets. Geen druppel. In eerste instantie dacht ze dat de waterleiding was afgesloten. Weer een pesterijtje om haar uit haar flat te krijgen. Maar controle van de hoofdkraan, of beter gezegd de plek waar de hoofdkraan hoorde te zitten, leerde dat er iets geheel anders aan dc hand is. Een dief had de grote koperen hoofd kraan uit de hoofdleiding 'gezaagd. Dat moet hem gegaran deerd een nat pak hebben opgeleverd want er staat een flinke druk op het leidingnet. De fontein in de flatberging was daar het bewijs van. Het duurde overigens nog een paar uur eer de verantwoordelijke instanties actie ondernamen om de lekka ge te verhelpen. Toen er eindelijk iemand langskwam om de kleine zondvloed te verhelpen, kabbelde het water aan de binnenkant tegen de ramen. Voor Marcia Stokhof is de diefstal het zoveelste in een lange reeks incidenten. Vernielingen, inbra ken en brandstichtingen zijn de laatste maanden schering en in slag in de Van Markenstraat. Van het geluid van rinkelend glas kijkt Stokhof niet meer op. Dat er vaak een ruit sneuvelt in de spookbuurt bewijzen de vele dichtgetimmerde ramen. De flats op de begane grond zijn allemaal dichtgespijkerd en op de eerste verdieping zijn de houten schot ten flink terrein aan het winnen. De stenengooiers zoeken het blijkbaar steeds hogerop. „Hier op de hoek zit nog een tandartsen praktijk en daar hebben ze een paar dagen geleden alle ruiten in gegooid," zegt de 25-jarige be woonster. „De gemeente maakt het de daders ook lekker makke lijk. De losse stenen liggen hier voor het oprapen. Door de ge meente is beloofd dat ze de buurt niet zou laten verpauperen, maar als je hier om je heen kijkt zie je het tegendeel." Veiligheid De sloopbuurt lijkt opgegeven door de gemeente. Vuil blijft op straat liggen, struiken worden niet meer gesnoeid, onkruid kan ongehinderd voortwoekeren en de gemakkelijk open te breken panden lijken een vrijhaven voor junks, vandalen en brandstich ters. En om het de bewoners nog wat onbehaaglijker te maken is ook de elektriciteit in de portie ken afgesloten. Dat betekent dus dat de bewoners 's avonds op de tast naar hun voordeur moeten. En aangezien de flats makkelijk toegankelijk zijn voor mensen met slechte bedoelingen levert dat een flink gevoel van onveilig heid op. Daarom is de vriend van Marcia enige tijd geleden bij haar ingetrokken. Hij heeft ook een noodverlichting opgehangen in het portiek: een lang snoer met kerstboomlampjes. „Hoewel je went aan het glasge rinkel, ben je toch iedere keer bang dat jouw portiek de volgen de keer aan de beurt is. Dat ze de volgende keer jouw flat in de fik steken," zegt Marcia Stokhof. „We hebben nu al een paar keer twee mannen in een blauwe Golf met hetzelfde kenteken zien weg rijden nadat er weer een paar rui ten waren ingegooid. Ook is dit tweetal gezien terwijl ze hout aan het uitladen waren waarmee brand is gesticht in één van de wo ningen hier tegenover. Volgens de politie is het kenteken van die Golf in 1991 gesaneerd. Dus er rijdt iemand rond met een vals kenteken." Koppigheid Stokhof trotseert nu al zo'n vijf jaar de verpaupering in de Van Markenstraat. En het wordt steeds moeilijker want de laatste maanden begint de buurt steeds meer op een oorlogsgebied te lij ken. Haar is dan ook al meerdere keren gevraagd waarom ze in godsnaam in zo'n afbraakbuurt blijft wonen. Een combinatie van rechtvaardigheid en koppigheid blijkt de reden te zijn. „Toen ik hier in 1994 kwam wonen zei een medewerker van Noordvest mij dat ik maar goede spullen moest aanschaffen, want dit was een flat voorjaren woongenot," zegt de 25- jarige bewoonster. „Ik heb toen veel geïnvesteerd in het opknap pen van de flat want die was let terlijk uitgewoond. Er had een al coholist gewoond, dus je kan wel nagaan hoe het er uit zag. Ettelij ke duizenden guldens heb ik er toen in gestopt. Juist omdat ik dacht dat ik hier zeker tien jaar zou blijven wonen. Toen ik amper klaar was met het opknappen, kwam die brief met de medede ling dat de flat gesloopt zou wor den. Naar al dat geld dat ik in het opknappen had gestopt kon ik fluiten. De gemeente bood me een verhuisvergoeding aan van vier duizend gulden. Dat is natuurlijk een lachertje. Tk heb veel meer ge ïnvesteerd. En daarom blijf ik hier nu zitten. De gemeente moet eerst maar eens toegeven dat ze fout heeft gehandeld en met een vergoeding over de brug komen." In de afgelopen jaren hebben Stokhof en Meerkerk steeds hun gezicht laten zien bij vergaderin gen van de gemeenteraad en de commissies ruimtelijke ordening en stadsvernieuwing/volkshuis vesting. „We zijn daar steeds om te laten merken dat we niet opge ven," zegt Stokhof. Ze zegt ook uit te kijken naar het moment dat de gemeente de sioopdatum van haar flatgebouw publiceert. .Al hoewel de sloopaankondiging nu al zo'n vijf jaar oud is, is er nog steeds geen officiële publicatie geweest. En daar zit ik op te wach ten. Ik kan pas bezwaar aanteke nen als die publicatie is geweest. Tot die tjjd moet ik het hier in ie der geval zien uit te houden." Hij is het bekendste raadslid van Schiedam, bleek uit een onderzoek van de gemeente. Maar zijn bekendheid bood hem woensdag weinig uitkomst. De kiezers lieten zijn Platform Schiedam links liggen en dat betekent dat Theo Schoenmakers na twintig jaar de actieve Schiedamse politiek noodgedwongen moet verlaten. De vertwijfeling heeft dezer dagen even toegeslagen bij de voorman van het Platform. Waar ligt dit aan? Is dit het Monté-effect? Of was het verkiezingspro gram gewoonweg te ingewikkeld? Door Desiree van der Jagt Schiedam Aan de op drie tien tjes na tienduizend gulden kos tende campagne heeft het vol gens Schoenmakers niet gelegen. „Overal kregen we de laatste da gen bemoedigende reacties. De vraag was eerder, wie komen er allemaal in de gemeenteraad. Nooit is bij iemand opgekomen dat we helemaal niet in de ge meenteraad zouden komen." De afgelopen weken is door Plat form Schiedam keihard gewerkt, vertelt Schoenmakers. „We kwa men twee keer per week bij el kaar. Waren twintig uur per dag in touw om alles goed voor elkaar te krijgen. En dan dit..." De harde kern van Platform Schiedam was woensdagavond enorm teneergeslagen. Rondom een grote tafel zaten de kandi daat-raadsleden en de aanhang wat voor zich uit te staren. De ver slagenheid droop van de gezich ten. Zo'n uitslag was na weken hard werk nauwelijks te bevatten. Een dag later zoekt Schoenma kers nog steeds vertwijfeld naar een verklaring. Hij heeft dan de stemuitslagen nader bekeken en bij elkaar opgeteld en geconclu deerd dat als Platform Schiedam een üjstverbinding was aange gaan met Gemeentebelangen Schiedam Schoenmakers wel in de raad was teruggekeerd. „En dan is de schuldige snel gevon den. We hebben Marina Monté wel wat te verwijten," zegt Schoenmakers, Door Marina Monté, de nummer vijf op de verkiezingslijst, ketste de üjstverbinding met Gemeente belangen op het laatste nippertje af. Monté was, nadat ze D66 de rug had toegekeerd, lid geworden bij Gemeentebelangen. Na een poging daar hoger op de kandida tenlijst te komen belandde ze eind vorig jaar in de steunfractie van Platform Schiedam. „Ze mag overal lid worden. Dat konden we niet weigeren." Twee weken geleden werd Monté door het bestuur geroyeerd. Ze zou onder meer beloften niet na komen. „We voelen ons wel bela zerd. Het was gewoon een euvel dat we geen vtouw hoog op de lijst hadden staan. Zij kwam binnen onder het mom dat ze een sehat aan ervaring had, althans zo deed ze dat voorkomen." Dat Monté zo kort voor de verkiezingen werd geroyeerd noemt Schoenmakers onvermijdelijk. „Wij zijn een par tij die staat voor duidelijkheid en openheid. Als we dit hadden doodgezwegen dan was dat kie zersbedrog geweest." Platform Schiedam heeft vooral slecht gescoord in Oosten ook dat wijt Schoenmakers aan dc naam van Monté, die nog steeds op de kandidatenlijst stond. „Ze kun nen haar bloed daar wel drinken," zegt hij. „Ik had veel meer uit Oost verwacht. Ikzelf heb er lange tijd gewoond en we hadden daar Henk van Vessem ingezet." Maar natuurlijk is het verlies van Theo Schoenmakers tijdens de begrotingsbehandeling van 1996 toen hij net uit de CDA-fractie was verstoten en de kiem legde voor Platform Schiedam. Archieffoto Roel Dijkstra Platform Schiedam niet alleen aan Monté te wijten. Ook dat be sef dringt wel bij de zwaarteleur- gestelde Schoenmakers door. „In Oost was het vooral Monté, maar ook in de rest van Schiedam heb ben we slecht gescoord." En dat terwijl de lokale partijen volgens de peilingen zo goed zouden sco ren. „Met de andere lokale partij hadden we lachend al een verde ling gemaakt," zegt hij ietwat triest. Duidelijk geluid De zoektocht naar verklaringen gaat verder. „Ons programma zou te intellectueel zijn, te Wasse naars. Et stond te veel over de bin nenstad in. Alhoewel, dat was een euvel dat we wel wisten. We zijn geen one-issue-partij. Eigenlijk valt ons op dat gebied niets te ver wijten. Op de markt kregen we al lerlei bemoedigende reacties. We zjjn geen partij die alleen maar nee zegt. Wjj als Platform hebben in de gemeenteraad het verschil gemaakt. We hebben bezwaar ge maakt tegen de verkoop van de Korenbeurs en het luxueuze plan voor het Stadserfplein terwijl de bestrating aan de overkant ver schrikkelijk slecht is. Dat deden de andere partijen niet. We kun nen onszelf niet verwijten dat we geen duidelijk geluid hebben la ten horen." Toch heeft de Schiedamse kiezer dat geluid niet opgepakt. Voor Schoenmakers is dat nog steeds onbegrijpelijk. „Ik durf te zeggen dat we meer hebben laten zien dan de Socialistische Partij, die is alleen maar tegen. Het Platform Schiedam heeft dan heel wat meer body." Zün analyse die hij direct na het bekend worden van de uitslag had. staat nog steeds. Platform Schiedam zou verplet terd zijn door de traditioneel prin cipiële stemmers en de protest stemmers. „Ik heb nog steeds geen betere verklaring." Politiek dier Het duurde woensdag een kwar tier voordat de uitslag daadwerke lijk tot Schoenmakers doordrong. „Wat ga ik nu doen, was de eerste gedachte. Ik heb nooit aan de mo gelijkheid gedacht dat ik niet te rug zou keren," vertelt hij. Politiek actief zal hij zeker blij ven, want Theo Schoenmakers is een politiek dier. Voor hem is de uitslag op dit moment ook een persoonlijke tragedie. „Platform Schiedam is toch myn kindje," vertelt hij. „Het raadswerk is bo vendien het interessantste, leuk ste, boeiendste en tot gisteren ook het beste wat ik ooit heb gedaan. Ik ben daar ontzettend in mijn element. Maar kennelijk vindt Schiedam van niet en de kiezer heeft altijd gelijk zegt hij. .Maar wat moet ik dan," gaat hij verder, „ik heb altijd twee banen gehad. Een eigen zaak en het raadswerk. Nu moet ik toch wat anders gaan verzinnen. Ik gooi mezelf wel in de aanbieding." Maar de politieke activiteiten van Schoenmakers gaan gewoon door. Stoppen wil hij absoluut niet. „Ik zit al twintig jaar in de politiek. Dat laat mij niet los. Bovendien hebben we elkaar woensdag avond plechtig beloofd om met Platform door te gaan. Natuurlijk is het wel een nadeel dat we niet Schiedam Hij is nog steeds laaiend en het is niet gespeeld, zo wil hij wel even kwijt. Theo Schoenmakers heeft tegen het Stedelijk Museum inmiddels een verbod uitgevaardigd om het logo van Platform Schie dam te gebruiken. Dat verbod geldt voor de tentoonstelling Ed en Ellis in Schiedam, die gisteren Is geopend, In opdracht van het Stedelijk Museum werden zondag op de verkiezingsborden posters ge plakt van Lijst 0. De posters werden over de posters van Platform Schiedam gehangen. „We hebben hier de mond vol over vandalisme en als dan een gemeentelijke dienst zich daar schuldig aan maakt hoor je niemand. Toen de SP over an dere had geplakt, stond ieder een op zijn achterste benen." Met de excuusbrief die direc teur D. Wind aan de politieke partijen heeft geschreven neemt Schoenmakers ook geen genoegen. „Wij hebben schade geleden door deze actie van het museum en daar zul len ze nog zeker van horen." meer in de raad zitten, maar we zijn wel van plan om alles zo goed mogelijk te volgen." De vaste kern van Platform zal de komende vier jaar zeker door staan, is de stellige overtuiging van Schoenmakers. ..Er zitten mensen bij die je echt nooit meer kwijt raakt, ook al zou je dat wil- ien. Platform Schiedam is een hechte vriendenclub geworden. Maandag hebben we gewoon weer de eerste vergadering en dan be ginnen de voorbereidingen voor de verkiezingen van 2002." Zaterdag 7 maart SCHIEDAM Filmhuis, Men m black, 20 30u Podium Ca fé. Bedrock. 22.00u. VIAARD1NGEN, De Meerpaal. Modelbouw- tentoonstelling. 10.00-17 OOu-Oranjepark. Demonstratie Boemerang werpen. 14.00- 16.30u. Muzieklnformatie-en documenta tiecentrum Ton Stolk. Fred Kubbmga opent expositie Ook muziek is kunst. 16.O0u. Stads gehoorzaal. Enk van Muiswinkel Diedenk van Vleuten met Mannen van de wereld. 20.00u. MAASSLUIS. Intercultureel Vrouwennet werk IVN. Vienng internationale vrouwendag, 19.30a Theater Sch uurkark. Jetty Mathunn met Schiphol. 20.30a ROTTERDAM, Dansatellers 21.00 The E/RL Expenence. Jeugdtheater Hofplein 15 00 Turandot. de Doelen Gr .4 20.15 Orkesten van Wereldklasse, hal Gr.z. 15.00 Inloopconcert Jurnaanse Zaal 20.15 Nederlands Blazers En semble endeOpera L'Esprit22.00Ne* üvm' Blues. Casino Rotterdam 20.00-01.00 Trio Twam .Clubhuls 't VeerGrote Prtjsvan Krakng- seveerl998 CS Jazz 22.00TheFusebuste'si Fat Harry The Fuzzyücte. De Vlerk 22.00 Electnc Sunset. Gereformeerde Kerk, Bergslngel 20.00 Rotterdams Symfonisch Blaasorkest. Baroeg 21.00 The Bruisers, Blood fof Blood. De Blokhut 20,00 Skyclad. De Buurman 22.00 Mandralce Rock. Ter- maat Huis 13.30 Quatre-Mainsgroep Rot terdam Zaal de Unie20.30Nedertandsemu- ziek uit de twintigste eeuw. fllbliotheekthea- ter20 30Schichx. Lantaren 120.30Disaster Musical. Lantaren 2 21.00 Oleanna. Luxor Theater 20.15 Paul van Vliet. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Herakles Rotter damse Schouwburg Kl.z. 20.30 Ik heb het met 'm gedaan. Theater Zuldpleln Gr.z. 20.15 Facelift. KI, 2.20.30 De Comedy Explo sion. Café Floor 16 00 Bootshow. Het Pla fond 8.30 Portretten. Zondag 8 maart SCHIEDAM, svo. Viering internationale vrou wendag, 11.00a Dc de4 Molens. Koffie-in- loop.ll.00-13.00uencontactmiddagen ruil beurs, 13.30-16 .OOu. Ou Groene Raat. The mamiddag over de aanleg van tuinpaden, 13.30-15.00u. Dc de Wcudhoek. The-dan- sant. 14.00-16.30'J Stedelijk Museum. Vo caal ensemble Sequoia, 15.00u, Teerstoof. Wmnaar Gouden Neuzen Trpffee-Clownsvoor- stellmg, 14.G0u. Podium café. Op zondag Kan het anders, 21.30U. VtAARDINGEN. De Lyndraaljer. Expositie schilderijen Nedeiiandseenbuitenlandsekun- stenaars, 12.00-17 .OOu. ROTTERDAM, Dansatellers 17.00 The E/RL Expenence.de Ooeien Jurnaanse Zaal 11.00- 12.00 Kamermuziek op zondagmorgen. Je ugdtheaterH ofpl ein 14.00Turandot, Rot terdamse Schouwburg Kl.z. 15.00 Sprook jes overüe liefde, de Doelen Gr.z, 20.15Terug naar Bach en Mozart/11.00 Zondagochtend concert, Jurnaanse Zaal 14.30 MuzieKen dans uit India. Casino Rotterdam 19 00-24.00 TnoTwam. c 5 J azz 15.00 New Orleans Syn co- pators, Doelencafé 15.30 Jazz at the Doeietv cafe, Major League. Dizzy 16.00 Tnosoroc. Baroeg 15.00 D.R.I.. Kasteel van Rhoon 12.00 Villa Lobos Duo Café Roorll.30 De Aeneis,boeklV: DidoenAeneas. R'damsCen- trum voor Theater 13.00-17.00 Openbare repetitie. Van het pr ojekt Fausteen entwee van Goethe. Rotterdamse Schouwburg Gr.z, 14.30 Herakles. Bibliotheektheater 12.00 De Gooi-het-Maar-ln-Mijn-Pet-Show. Café de Consul 13,45 Poeae in DeConsuf. Cultuurhistorische Ptarrtentulnl3.3Q- 15.00 Rondleiding. Vroege lentebloemen. Marttlem Museum Prins Hendrikll.üO- 17.00 Demonstratie Digi-fotomachine. Zaal d b Unie 20,30Teleurstelling m de liefde. Maandag 5 maart SCHIEDAM, Dc Oost. Koerste), 14,00- 16.00a Van do 5 t/m wo 11 mrt, ROTTERDAM Cinerama 1: "litanie'(12) dag. 14-20. CJn.2: Tomorrow Never Dies' (12) dag.12.45- 15.30-18.30-21.30. Ors.3: The Postman' (16) dag. 16.15-20.30, Cfn.4: '0.1 Jane' (12) dag.18.30-21.30. Cin.5: The Game' (16) dag. 21.15. (max Theater; 'Amazon' (al) dag.(beh,ma.) 14-16. 'Super Speedway" (al) dag. (beh.ma.) 15. Titanic* (12) dag. (beh.ma.) 10-17.15- 21.15, ma.16-20. Venster 1: "The sweet hereafter" (al) dag. (betuna.)19.30-22, ma 22, zo.ook 14.30. Ven.2: 'Felice...Felice' (16)dag,{beh.ma.di.) 19.30, 'Conspirators of pleasure' (16) dag.21.30. Films van Jan Svankmajer (16) zo.14.30. Ven.3: 'Hana-Bt' (16) dag. 19,30- 22. Ven 4: 'Mother and son' (16) dag. 20. 'Shooting Fish' (16) dag-22. Lu m ière lj 't know what you did last summer* (16) dag.15.45-18.30-21.15, ma 00k 13 Lum. 2: 'Event horizon" (16) dag, 18,45- 21.30. ma.ook 13.30-16. Lum. 3: 'Mortal Kombat II: annihilation' (16) dag, 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 4: 'Flubber' (al) dag. 13- 15.45-18.30-21.15. Pathé: Trtamc' (12) dag. 11.10-15.10- 19.30. 'Good Will Hunting' (al) dag. 11.50- 15.30-l8.30-2l.30. "Seven years in Tibet' (12) dag. 15.10-18.20-21.20. ma.ook 11.10. "As good as it gets (all dag. 11.50- 14.55-18-21. "Kiss the Girts' (16) dag.15.10- 18.50-21.30, ma.ook 11-13.35. 'Devil's Ad vocate' (16) dag.11.20-18.10-21.10, ma .ook 14.45. 'AmiStad' (161 dag. 11-14.15- 17.35-20.50. Kindermatinees: Cin.3: 'Anastasia' za.zo. Cln.4: 'Rubber' za.zo. wo, 12.30-15.30. Cln.5: 'Hercules'zazo .wo. 13.30-16. Ven 1: 'Pippi gaat van boord' zo.wo. 14. Ven.3: 'Kraanvogels' zo.wo. 14. Lum.l: 'Rubber' za .zo. wo. 13.15. Lum,2: 'Anastasia' za .zo. wo. 13.30-16. Pathé 'Anastasia' za .zo. wo. 11-13.05. "Spiceworld the movie' za- .zo.wo.14.45, 'Rubber' za.zo. wo.11.30- 13.45. SchiedamVerschillende brand weermannen moesten er gister middag aan te pas komen om een zwaarlijvige bestuurder uit zijn auto te hijsen na een ongeval. De automobilist, een 35-jarige man uit Weert, had op de splitsing Nieuwe Haven/Schoolstraat geen voorrang verleend aan een kleine vrachtwagen van de Schiedamse gemeentewerken. De vrachtwa gen werd vervolgens vol in de flank gereden, waarbij de perso nenauto zwaar beschadigd raakte. De bestuurder van de personen wagen klaagde na het ongeval over rug- en nekpijn. Het gezette slachtoffer moest vervolgens met de nodige krachttoeren op een wervelplank gelegd worden en uit de auto worden gehesen. Na be handeling in het ziekenhuis kon de man weer naar huis. De be stuurder van de vrachtwagen bleef ongedeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1